AbiWord 2.9 - en to yi translation catalogue (1336 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
yi:  - רעזערװירט.
     מען קען ניט ניצן אָט דעם נאָמען.  קלײַב אַ צװײטן

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
yi:  אױטאָמאַטיש דערהײַנטיק

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
yi: פּראָצענט נאָרמאַלער גרײס

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
yi: ‫%s נאָך ניט מוכן.
    
    אױב איר זײַט אַ פּראָגראַמירער, לײג צו אין %s, שורה %d
    און שיק עלעקטראָניש צו:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    אַניט, האָט געדולד!

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
yi: ‫(&B)װעגן %s

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
yi: (&A)נעם אָן רעװיזיע

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
yi: (&A)גיב צו

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
yi: ‫(&A)סטרױער צו:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
yi: (&A)אױסגלײַך

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
yi: (&A)אַלע

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
yi: (&A)אַפּליקיר

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
yi: (&A)צו

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
yi: (&A)אױטאָמאַטישער אױסלײג קאָנטראָל

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
yi: (&A)אױטאָמאַטישער טאַבעלע־צופּאַס

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
yi: (&A)אױטאָמאַטיש היט אױף דער סכעמע

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
yi: (&F)פֿאַר

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
yi: (&F)פֿעט

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
yi: (&F)‫פֿוס:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
yi: (&A)איבעררײַס

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
yi: (&C)צעל

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
yi: (&C)צעלן

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
yi: (&C)צענטער

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
yi: בײַט

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
yi: (&S)שנײַדקונסט

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
yi: (&X)פֿאַרמאַך

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
yi: (&Z)זײַל

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
yi: (&Z)זײַל איבעררײַס

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
yi: (&Z)זײַלן

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
yi: (&C)פֿאַרגלײַך דאָקומענטן

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
yi: (&R)קאָפּיר

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
yi: (&A)איצטיקע פּרעפֿערענץ סכעמע

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
yi: (&M)מעק אױס

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
yi: (&D)מעק אַרױס װעבסװײַזער

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
yi: (&V)‫װערטערבוך...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
yi: (&V)‫ריכטונגס־סימן...

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
yi: (&D)דאָקומענט

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
yi: (&D)דאָקומענט־געשיכטע

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
yi: (&D)דאָקומענטן

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
yi: (&N)לײג ניט קײן מקף

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
yi: (&R)רעדאַגיר

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
yi: (&R)רעדאַגיר װעבסװײַזער

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
yi: (&O)סוף־הערה

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
yi: (&G)גראָדציפֿער זײַט

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
yi: (&F)פֿעלד

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
yi: (&F)פֿעלדער

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
yi: (&F)פֿעלד

note: DLG_RDF_Editor_Menu_File MENU_LABEL_FILE
en: &File
yi: (&T)טעקע

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
yi: ‫(&E)טעקע נאָמען־עק:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
yi: (&G)געפֿין

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
yi: (&G)געפֿין װײַטער

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
yi: (&S)שריפֿט

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
yi: (&F)פֿוסצעטל

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
yi: (&C)צום אָרט

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
yi: האָט קאָפּװאָרט

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
yi: (&K)קאָפּצעטל און פֿוסצעטל

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
yi: (&K)קאָפּצעטל

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
yi: (&H)הײך

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
yi: (&G)געהילף

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
yi: (&F)פֿאַרבאָרגענער טעקסט

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
yi: שטרײך אונטער ניט־ריכטיקע אױסגעלײגטע װערטער

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
yi: (&V)װעבסװײַזער

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
yi: איגנאָריר

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
yi: (&A)איגנאָריר אַלע

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
yi: (&B) בילד

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
yi: (&I)אימפּאָרטיר סטילן

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
yi: אין װעבס־בלעטערער

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
yi: באַקום עטיקעט בירושה

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
yi: (&L)לײג אַרײַן

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
yi: ‫(&C)צװישנצײַט:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
yi: (&K)קורסיװ

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
yi: (&S)שפּרינג צו װעבסװײַזער

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
yi: (&G)גלײַך אױס

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
yi: (&H)האַלט שורות צוזאַמען

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
yi: לרס

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
yi: (&B)ברײט־אױס

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
yi: (&S)שפּראַך

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
yi: (&L)לינקס

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
yi: לינקס־רעכטס טעקסט

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
yi: (&L)לינקס:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
yi: (&F)פֿאַרשליס אױסשטעל

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
yi: (&B)בריװ־קאָמביניר

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
yi: (&K)בריװ־קאָמביניר פֿעלד

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
yi: (&P)פּאַס די גאַנצע געשיכטע אױף

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
yi: (&S)שטרײַך רעװיזיעס אונטער בשעת אַרײַנטיפּירן

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
yi: (&H)היט אָפּ אות־גרײס

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
yi: (&B)קאָמביניר צעלן

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
yi: (&N)נאָך דאָקומענטן

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
yi: (&N)נאָמען

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
yi: (&N)נײַ

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
yi: (&N)נײַער פֿענצטער

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
yi: נײַ, לױט אַ מוסטער

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
yi: (&V)&װײַטערדיקע זײַט

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
yi: (&N)נאָרמאַלער אױסשטעל

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
yi: (&N)נומער

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
yi: נומערירונג־טיפּ

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
yi: (&U)אומציפֿער־זײַט

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
yi: (&E)עפֿן

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
yi: (&E)עפֿן טעקע

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
yi: (&I)איבערשטרײַך

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
yi: (&Z)זײַט־ברײט

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
yi: (&Z)זײַט איבעררײַס

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
yi: זײַט־נומערירונג

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
yi: (&P)פּאַראַגראַף

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
yi: (&K)קלעפּ

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
yi: (&B)בילד

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
yi: (&A)אַרײַנשטעכװאַרג

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
yi: (&L)לענגאױס

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
yi: (&D)דרוק

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
yi: (&D)דרוק אױסשטעל

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
yi: (&I)ענדיק

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
yi: רלס

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
yi: (&I)איבער־פֿאַרקער

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
yi: (&B)בראַקיר רעװיזיע

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
yi: (&B)פֿאַרבײַט

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
yi: (&F)פֿון דאָס נײַ

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
yi: (&C)צוריק צו געװײנטלעכן אױסשטעל

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
yi: (&R)רעװיזיעס

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
yi: (&R)רעכטס

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
yi: (&R)רעכטס־לינקס טעקסט

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
yi: (&R)רעכטס:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
yi: (&S)שורה

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
yi: (&V)װירע

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
yi: (&H)היט אױף

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
yi: (&H)היט בילד אױף װי

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
yi: (&H)היט װעבסזײַטל אױף

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
yi: (&Z)זוך געהילף

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
yi: (&K)קלײַב אױס

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
yi: (&K)קלײַב רעװיזיע אױס

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
yi: (&V)װײַז די געשיכטע

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
yi: (&S)װײַז סטאַטוס װירע

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
yi: ‫(&B)ספּעציעל:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
yi: (&O)אױסלײג

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
yi: ‫(H)הײב אָן בײַ:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
yi: (&S)סטאַטוס װירע

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
yi: (&U)אונטערשריפֿט

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
yi: (&V)װײַז ניט קײן שורה־נומערן

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
yi: ‫(&T)טאַבוליר־אַרײַנפֿיר:

note: MENU_LABEL_FMT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
yi: (&T)טאַבוליר גרענעצן

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
yi: (&T)טאַבוליר גרענעצן

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
yi: ‫(&T)טאַבוליר גרענעצן...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
yi: (&M)מכשיר־װירעס

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
yi: (&M)מכשירים

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
yi: (&O)אױבערפֿלאַך

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
yi: (&S)סאָרטן

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
yi: (&S)סאָרטן

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
yi: (&U)אונטערשטריך

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
yi: (&F)פֿאַרקער

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
yi: (&E)אײנסן

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
yi: (&Z)זע

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
yi: (&O)װעבסאױסשטעל

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
yi: (&G)גאַנצע זײַט

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
yi: (&G)גאַנץ װאָרט

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
yi: (&A)אַלמנה/יתום קאָנטראָל

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
yi: (&B)ברײט:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
yi: (&V)װאָרט־צאָל

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
yi: (&F)פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
yi: (אַלע רעװיזיעס זעעװדיק)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
yi: ‫(ניט קײן אױסלײג עצות)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
yi: ‫(גאָרניט)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
yi: ‫1 זײַל

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
yi: ‫1.5 אָפּרוקונג

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
yi: ‫1.5 שורות

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
yi: ‫1.5 אָפּרוקונג

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
yi: ‫12 פּט. פֿאַר

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
yi: ‫2 זײַלן

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
yi: ‫3 זײַלן

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
yi: << פֿאָרערשט

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
yi: (&G)גיב אַלעמאָל קאָרעקטור־עצות

note: FIELD_DateTime_AMPM
en: AM/PM
yi: פֿ“מ/נ“מ

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
yi: אָפּקאָנטראָלירט דאָס אױסגעקליבנס

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
yi: ‫אַדורכגעקוקט דעם דאָקומענט און געמאַכט %d ענדערונגען

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
yi: אַדורכגעקוקט דעם דאָקומענט

note: WINDOWS_COMCTL_WARNING
en: AbiWord is designed for a newer version of the system file COMCTL32.DLL
    than the one currently on your system. (COMCTL32.DLL version 4.72 or newer)
    A solution to this problem is explained in the FAQ on the AbiSource web site
    
    	http://www.abisource.com
    
    You can use the program, but the toolbar may be missing.
yi: AbiWord האָט מען אױסגעאַרבעט פֿאַר אַ נײַערער װערסיע פֿון דעם סיסטעם־טעקע
    COMCTL32.DLL װי די װערסיע איצט אױף אײַער קאָמפּיוטער.  (COMCTL32.DLL
    װערסיע 4.72 אָדער שפּעטער.) אַ לײזונג צו דער פּראָבלעם לאָזט זיך דערקלערן אין דעם
    FAQ װאָס אױף דעם AbiSource װעבסאָרט http://www.abisource.com
    
    איר קענט ניצן די פּראָגראַם, אָבער קען זײַן אַז די מכשיר־װירע װעט פֿעלן.

note: WINDOWS_NEED_UNICOWS
en: AbiWord needs the file %s.dll
    Please download and install it from http://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/psdkredist.htm
yi: AbiWord דאַרף די טעקע %s.dll
    זײַט אַזױ גוט און אָפּלאָדיר און אינסטאַליר זי פֿוןhttp://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/psdkredist.htm

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
yi: ‫(&N)װעגן GNOME Office

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
yi: װעגן דעם GNOME Office פּראָיעקט

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
yi: נעם די עצה אָן

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
yi: לײג אַ זײַל צו דער טאַבעלע נאָך דעם איצטיקן זײַל

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
yi: לײג אַ שורה צו דער טאַבעלע נאָך דער איצטיקער שורה

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
yi: לײג־צו צאַמרינעס און שאָטנס צו דער סעלעקציע

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
yi: לײג זײַל נאָך

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
yi: לײג־צו אָדער בײַט איבער קלעקן און נומערן אין די אױסגעקליבענע פּאַראַגראַפֿן

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
yi: לײג שורה נאָכדעם

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
yi: לײג דאָס װאָרט צו דעם אײגענעם װערטערביכל

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
yi: לײג צו דעם מוסטער

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
yi: (&N)נאָך:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
yi: ‫(&O)אױסגלײַכונג:

note: DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
yi: אױסגלײַכונג

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
yi: ‫אױסגלײַכונג:

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
yi: אַלע

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
yi: דערלאָז עקראַן פֿאַרבן אַחוץ פֿון װײַס

note: FIELD_Application
en: Application
yi: אַפּליקאַציע

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
yi: אַפּליקאַציע אָנהײב

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
yi: אַפּליקיר

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
yi: אַפּליקיר די פֿאָרמאַטירונג פֿון פֿריִער־קאָפּירטן פּאַראַגראַף צו דעם אױסגעקליבענעם טעקסט

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
yi: װענד אָן דער איצטיקער רשימה

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
yi: װענד אָן

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
yi: אַראַבישע רשימה

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
yi: איר זײַט גאָר זיכער אַז איר װילט ניט אױפֿפּאַסן די גאַנצע  רעקאָרדירונג פֿון דער געשיכטע?  אױב איר גײט װײַטער, װעט איר ניט קענען צוריקברענגען פֿריִערדיקע װערסיעס פֿון דעם דאָקומענט.

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
yi: לכּל הפּחות

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
yi: בינד צו דער פֿריִערדיקער רשימה

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
yi: מחבר

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
yi: אױטאָמאַטיש אָפּהיט

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
yi: (&H)אױטאָמאַטיש היט אָפּ איצטיקע טעקע אַלע

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
yi: אױטאָמאַטיש היט אָפּ

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
yi: פֿאַרבײַט אױטאָמאַטיש די ניט־ריכטיקע אױסגעלײגטע װערטער

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit Behavior
yi: פּאַס אױטאָמאַטיש צו

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
yi: פּאַס אױטאָמאַטיש צו דער טאַבעלע

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
yi: אױטאָמאַטישע זײַל־גרײס

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
yi: אױטאָמאַטיש שטעל אַרײַן אַלע געפֿונענע אַרײַנשטעכװאַרג

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
yi: אױטאָמאַטיש קאָנטראָל דעם דאָקומענט צוליב אױסלײג

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
yi: אױטאָמאַטיש דערהײַנטיק

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
yi: אױטאָמאַטיש קאָמביניר

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
yi: (&F)פֿון

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
yi: הינטערגרונט

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
yi: הינטערגרונט־פֿאַרב

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
yi: װירע

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
yi: װירע־הענטל

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
yi: מיסד אױף

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
yi: פֿעט

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
yi: (&L)לײנצײכן

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
yi: לײנצײכן

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
yi: ‫לײנצײכן ”%s“ ניט געפֿונען אין דעם דאָקומענט.

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color DLG_BorderShading_Border_Color
en: Border color:
yi: צאַמרינע פֿאַרב

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders DLG_BorderShading_Borders
en: Borders
yi: צאַמרינעס

note: DLG_BorderShading_Title
en: Borders and Shading
yi: צאַמרינעס און שאָטנס

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
yi: ‫אונטערשטע צאַמרינע [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
yi: אונטערשטע שורה

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
yi: קעסטל רשימה

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
yi: שאַף אידענטיפֿיקאַציע

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
yi: שאַף אָפּציעס

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
yi: שאַף ציל

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
yi: קלעק

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
yi: קלעק־רשימה

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
yi: קלעקן

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
yi: (&K)קלעקן און נומערן

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
yi: קנעפּל מוסטער

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
yi: (&B)בײַט איבער אות־גרײס

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
yi: (&K)אָנערקענונג

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
yi: מען קען ניט אַרײַנלײגן אַן איבעררײַס אין מיטן פֿון אַ טאַבעלע

note: MSG_NoBreakInsideFrame
en: Can not insert a Break inside a text box
yi: מען קען ניט אַרײַנלײגן אַן איבעררײַס אין מיטן פֿון אַ טעקסטקעסטל

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
yi: מען קען ניט אַרױסמעקן דעם מוסטער

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
yi: מען קען ניט איבערבײַטן אַן אײַנגעבױטער מוסטער

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
yi: ניט געקענט אָנהײבן דרוק־אַרבעט

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
yi: קאַטעגאָריע

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
yi: צענטער

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
yi: צענטער טאַבוליר־גרענעץ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
yi: צעטנער־אױסגלײַכונג

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
yi: גלײַך אױס דעם פּאַראַגראַף צום צענטער

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
yi: פֿאַרגליכן צום צענטער

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
yi: ‫בײַט איבער מיט:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
yi: בײַט אַלע איבער

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
yi: בײַט הינטער־פֿאַרב איבער

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
yi: בײַט אות־גרײס איבער

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
yi: בײַט איצטיקע 
    רשימה איבער

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
yi: בײַט אונטערשטרײך־פֿאַרב איבער

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
yi: בײַט סטיל איבער

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
yi: בײַט טעקסט־פֿאַרב איבער

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
yi: בײַט די ריכטונגס־נאַטורן פֿונעם טעקסט

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
yi: בײַט עיקר־ריכטונג פֿון פּאַראַגראַף

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
yi: בײַט די אות־גרײס פֿון אױסגעקליבענע טעקסט איבער

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
yi: בײַט די שריפֿט פֿון אױסגעקליבענע טעקסט איבער

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
yi: בײַט די פֿאָרמאַטירונג פֿון אױסגעקליבענעם פּאַראַגראַף איבער

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
yi: בײַט שפּראַך פֿון אױסגעקליבענעם טעקסט

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
yi: בײַט דעם צאָל זײַלן איבער

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
yi: בײַט די דרוק־אָפּציעס איבער

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
yi: בײַט די נאַטורן פֿונעם טעקסטקעסטל

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
yi: בײַט צו דער פֿאָרגעשלאָגענער אױסלײג

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
yi: בײַט די פֿאַרב פֿון דאָקומענט זײַט־הינטערגרונט

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
yi: בײַט די פֿאַרב פֿון דאָקומענט

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
yi: שריפֿטצײכן

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
yi: שריפֿטצײכן צאָל

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
yi: ‫שריפֿטצײכן צאָל (אָן לעכער)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
yi: שריפֿטצײכן פֿאָרױסװײַז

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
yi: ‫שריפֿטצײכנס (אָן לעכער):

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
yi: ‫שריפֿטצײכנס (מיט לעכער):

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
yi: (&K)אױסלײג קאָנטראָל

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
yi: (&K)קאָנטראָליר אױסלײג בשעת אַרײַנטיפּירן

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
yi: קאָנטראָליר אױסלײג אין דעם דאָקומענט

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
yi: קלײַב

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
yi: קלײַב עקראַן־פֿאַרב

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
yi: ‫קלײַב אַן עקראַן־פֿאַרב פֿאַר AbiWord

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
yi: קלײַב װאָסער רעװיזיע דאָ װילסט זען

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
yi: קלײַב אײַער ציל אױף דער לינקער זײַט.  אױב איר װילט ניצן דעם ”צום אָרט“ קנעפּל, שרײַב דעם נומער אין דעם אַרײַנשרײַב אָרט.  איר מעגט ניצן + און ־ צוליב רעלאַטיװער באַװעגונגען.  ד“ה: אױב איר שרײַבט”+2“ און קלײַבסט ”שורה,“ װעט ”צום אָרט“ גײען 2 שורות אונטער דעם איצטיקן אָרט.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
yi: (&Z)זײַ מבֿטל

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
yi: זײַ מבֿטל

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
yi: (&A)זײַ מבֿטל אַלץ

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
yi: זײַ מבֿטל הינטער־פֿאַרב

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
yi: זײַ מבֿטל אונטערשטרײך־פֿאַרב

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
yi: ‫פֿאַרמאַך אַלע פֿענצטער און ענדיק פּראָגראַם?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
yi: פֿאַרמאַך אַלע פֿענצטער אין דער אַפּליקאַציע און ענדיק פּראָגראַם

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
yi: פֿאַרמאַך דעם דאָקומענט

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
yi: (&Z)זײַל

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_BorderShading_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
yi: ‫פֿאַרב:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
yi: (&Z)זײַל

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
yi: ‫זײַל־שפּאַלט [%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
yi: ‫זײַל [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
yi: זײַלן

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
yi: (&F)זײַלן פֿאַרדעם

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
yi: (&N)זײַלן נאָכדעם

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
yi: קאָמענטאַר

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
yi: רעװיזיע קאָמענטאַר

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
yi: פֿאַרגלײַך דעם־אָ דאָקומענט מיט נאָך אײנעם

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
yi: קאָמפּיליר־טאָג

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
yi: קאָמפּיליר צײַט

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
yi: (&K)כּסדרדיק

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
yi: ‫זײַ ממשיך פֿריִערדיקע רעװיזיע (נומער %d)

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
yi: ‫מיט־פּראָגראַמירער(ס)

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
yi: װאַנדל אױסגעקליבענעם טעקסט איבער אין אַ טאַבעלע

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
yi: װאַנדל טעקסט איבער אין אַ טאַבעלע

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
yi: קאָפּיר

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
yi: קאָפּיר טעקסטקעסטל

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
yi: קאָפּיר דאָס טעקסטקעסטל צום שנײַדברעטל

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
yi: קאָפּיר דאָס טעקסטקעסטל צום שנײַדברעטל און דעמאָלט מעק עס אַרױס

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
yi: קאָפּיר די סעלעקציע און שטעל אין שנײַדברעטל

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
yi: ניט געקענט עפֿענען טעקע %s צו שרײַבן

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
yi: ‫טעקע %s לאָזט זיך ניט עפֿענען

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
yi: ‫טעקע %s לאָזט זיך ניט שרײַבן

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
yi: ‫טעקע %s לאָזט זיך ניט שרײַבן

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
yi: צײל װיפֿל װערטער אין דעם דאָקומענט

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
yi: ‫דעק פּראָצענט:

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
yi: ‫דעק פּראָצענט:

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
yi: שאַף אַ ”פֿעקס“

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
yi: שאַף אַ נײַעם, פּוסטן דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
yi: שאַף אַ נײַעם דאָקומענט

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
yi: שאַף אַ נײַעם דאָקומענט פֿון אַ מוסטער

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
yi: שאַף אַ נײַעם דאָקומענט לױט אַ מוסטער

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
yi: שאַף אַ פּוסטן דאָקומענט

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
yi: (&S)שער

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Current Date
yi: איצטיקע טאָג

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
yi: איצטיקע שריפֿט

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
yi: איצטיקע רשימה־עטיקעט

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
yi: איצטיקע רשימה־סאָרט

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
yi: איצטיקער סעלעקציע איז פּוסט

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
yi: איצטיקער מצבֿ

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
yi: איצטיקע צײַט

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
yi: (&L)לױפֿער פּינטלען

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
yi: אײגן װערטערבוך

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
yi: טאָג/צײַט װאָס לאָזט זיך פֿאַראײגענען

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
yi: אײגן רשימה

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
yi: שער

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
yi: שער טעקסטקעסטל

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
yi: שער די סעלעקציע און שטעל אין שנײַדברעטל

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
yi: ריכטונגדיק

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
yi: מקף רשימה

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
yi: טאָג

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
yi: (&T)טאָג און צײַט

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
yi: טאָג און צײַט

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
yi: טאָג נומער אין יאָר

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
yi: (&G)געװײנטלעכער מצבֿ

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
yi: צום פּינטל

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
yi: טאַבוליר צום פּינטל

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
yi: פֿאַרקלענער אײַנצײנדלונג

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
yi: געװײנטלעכע טאָג רעפּרעזענטאַציע

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
yi: געװײנטלעכע זײַט־גרײס

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
yi: ‫געװײנטלעכע טאַבוליר־גרענעצן:

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
yi: דער טעקסט לײענט זיך געװײנטלעך פֿון רעכץ ביז לינקס

note: DLG_FormatTOC_LevelDefs
en: Define Main Properties
yi: ‫באַשטעטיק הױפּט־נאַטורן

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
yi: דעפֿיניר אָדער אַפּליקיר מוסטער צו דער סעלעקציע

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
yi: מעק אַרױס

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
yi: מעק אַרױס צעלן

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
yi: (&Z)מעק אַרױס זײַל

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
yi: מעק אַרױס זײַל

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
yi: (&S)מעק אַרױס שורה

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
yi: מעק אַרױס שורה

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
yi: (&T)מעק אַרױס טאַבעלע

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
yi: מעק אַרױס טאַבעלע

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
yi: מעק אַרױס טעקסטקעסטל

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
yi: מעק אַרױס זײַלן

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
yi: מעק אַרױס װעבסװײַזער

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
yi: מעק אַרױס שורות

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
yi: מעק אַרױס די סעלעקציע

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
yi: מעק דעם זײַל אַרױס פֿון זײַן טאַבעלע

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
yi: מעק די שורה אַרױס פֿון איר טאַבעלע

note: FIELD_Document_Description
en: Description
yi: באַשרײַבונג

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_Annotation_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
yi: ‫באַשרײַבונג:

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
yi: דימענט רשימה

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
yi: װערטערביכער

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
yi: פֿאַרשידענע פֿוסצעטל אױף זוגים זײַטן

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
yi: פֿאַרשידענע פֿוסצעטל אױף דער ערשטער זײַט

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
yi: פֿאַרשידענע פֿוסצעטל אױף דער לעצטער זײַט

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
yi: פֿאַרשידענע קאָפּצעטל אױף זוגים זײַטן

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
yi: פֿאַרשידענע קאָפּצעטל אױף דער ערשטער זײַט

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
yi: פֿאַרשידענע קאָפּצעטל אױף דער לעצטער זײַט

note: DLG_Styles_StylesLocked
en: Disable all formatting commands, except styles
yi: לעש אױס אַלע פֿאָרמאַטירונג־באַפֿעלן אַחוץ סטילן

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
yi: װײַז אָנערקענונגען

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
yi: װײַז געהילף־תּוכן

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
yi: װײַז שריפֿטצײכנס װאָס דרוקן זיך ניט

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
yi: װײַז פּראָגראַם אינפֿאָרמאַציע, װערסיע, און קאָפּיררעכט

note: DLG_FormatTOC_DispStyle
en: Display style:
yi: ‫װײַז סטיל:

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
yi: ‫װילסט איבערשטעלן אַלע איגנאָרירטע װערטער אין אַלע דאָקומענטן פֿון דאָס נײַ?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
yi: ‫װילסט איבערשטעלן איגנאָרירטע װערטער אין דעם דאָקומענט פֿון דאָס נײַ?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
yi: דאָקומענט

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
yi: דאָקומענט נאַטור

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
yi: דאָקומענטן

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
yi: הײב ניט אָן אױפֿסנײַ

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
yi: טאָפּל

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
yi: טאָפּל אָפּרוקונג

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
yi: טאָפּל אָפּרוקונג

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
yi: רעדאַגיר פֿוסצעטל

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
yi: רעדאַגיר קאָפּצעטל

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
yi: רעדאַגיר װעבסװײַזער

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
yi: רעדאַגיר טעקסט צום קאָפּ אָדער פֿוס פֿון יעדער זײַט

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
yi: רעדאַגיר פֿוסצעטל פֿון איצטיקער זײַט

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
yi: רעדאַגיר קאָפּצעטל פֿון איצטיקער זײַט

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
yi: (&E)דערמעגלעך פֿאָרמאַטירונג־מכשירים

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
yi: דערמעגלעך גלאַטע רעדלען

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
yi: סוף־הערה אַנקאָר

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
yi: סוף־הערה רעפֿערענץ

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
yi: טעות אין רעכענען באַטרעף!

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
yi: ‫טעות אין אָפּערירן סקריפּט %s

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
yi: ‫טעות אין אימפּאָרטירן טעקע %s

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
yi: ‫טעות אין פּרוּװן אױפֿהיטן %s; ניט מעגלעך שאַפֿן אַן עקספּאָרטירער

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
yi: ‫טעות אין פּרוּװן אױפֿהיטן %s; אומלעקסיקער נאָמען

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
yi: אָפּעריר סקריפּט

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
yi: פּונקט

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
yi: אָפּעריר העלפֿיקע סקריפּטן

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
yi: אָפּעריר סקריפּט

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
yi: פֿאַראַנענע רעװיזיעס

note: TB_Extra
en: Extra
yi: (&A)איבעריק

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
yi: איבעריקער מכשיר װירע

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
yi: (&T) טעקע

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
yi: (&F)פֿאָרמאַטירונג

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
yi: (&G)גאַנצער עקראַן

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
yi: ‫(&Z)זוך דאָס:

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
yi: נאָמען פֿון פֿעלד:

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
yi: ‫טעקע %s איז פֿון אַ ניט־געשטיצטער סאָרט

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
yi: ‫טעקע %s איז ניט פֿון דעם סאָרט װי זי פּרעטענדירט

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
yi: ‫טעקע %s איז פֿון אַ ניט־דערקענטער סאָרט

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
yi: ‫טעקע %s איז ניט צו געפֿינען

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
yi: נאָמען פֿון טעקע

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
yi: ‫פֿיל־סטיל:

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
yi: זוך

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
yi: (&A)געפֿין װײַטערדיקע רעװיזיע

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
yi: געפֿין פֿריִערדיקע רעװיזיע

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find next visible revision in the document
yi: (&V)געפֿין װײַטערדיקע זעעװדיקע רעװיזיע אינעם דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find previous visible revision in the document
yi: (&F)געפֿין פֿריִערדיקע זעעװדיקע רעװיזיע אינעם דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
yi: זוך דעם אָנגעװיזענעם טעקסט

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
yi: ‫אײַנצײנדלונג פֿון דער ערשטער שורה [%s]

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
yi: ערשטע שורה

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
yi: ‫זײַל גרײס װאָס ניט צו ענדערן:

note: DLG_Lists_FoldingLevel1
en: Fold below level 1
yi: פֿאַלײג אונטער מדרגה 1

note: DLG_Lists_FoldingLevel2
en: Fold below level 2
yi: פֿאַלײג אונטער מדרגה 2

note: DLG_Lists_FoldingLevel3
en: Fold below level 3
yi: פֿאַלײג אונטער מדרגה 3

note: DLG_Lists_FoldingLevel4
en: Fold below level 4
yi: פֿאַלײג אונטער מדרגה 4

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
yi: קומעדיקער פּאַראַגראַף קומעדיקער פּאַראַגראַף קומעדיקער פּאַראַגראַף קומעדיקער פּאַראַגראַף קומעדיקער פּאַראַגראַף קומעדיקער פּאַראַגראַף קומעדיקער פּאַראַגראַף

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
yi: שריפֿט

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
yi: שריפֿט גרײס

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
yi: שריפֿט פֿאַרב

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
yi: ‫שריפֿט...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
yi: ‫שריפֿט:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
yi: (&H)הערה

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
yi: פֿוסצעטל

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
yi: פֿוסצעטל נאַטורן

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
yi: ‫פֿוסצעטל [%s]

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
yi: הערה אַנקאָר

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
yi: הערה רעפֿערענץ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
yi: נײטיק לינקס־ביז־רעכטס טעקסט ריכטונג

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
yi: נײטיק רעכטס־ביז לינקס טעקסט ריכטונג

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
yi: נײטיק לינקס־רעכטס טעקסט-ריכטונג

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
yi: נײטיק רעכטס־לינקס טעקסט-ריכטונג

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
yi: נײטיק לינקס־ביז־רעכט טעקסט ריכטונג

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
yi: נײטיק רעכץ־ביז־לינקס טעקסט ריכטונג

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
yi: פֿאָרמאַטירונג

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
yi: פֿאָרמאַטיר פֿוס־ און סוף־הערות

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
yi: פֿאָרמיר קאָפּצעטלעך / פֿוסצעטלעך

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
yi: פֿאָרמיר מאָלער צו

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
yi: פֿאָרמיר טאַבעלע

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
yi: פֿאָרמיר אינהאַלט־רשימה

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
yi: פֿאָרמיר טעקסטקעסטל

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
yi: פֿאָרמיר מכשיר װירע

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
yi: פֿאָרמאַטיר דעם דאָקומענט מיט סטילן

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
yi: ‫פֿאָרמאַטירונג:

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General DLG_Image_DescTabLabel
en: General
yi: אַלגעמײן

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
yi: צום אָרט

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
yi: ‫(&V)צו װאָסער אָרט:

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
yi: האָט עטיקעט

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
yi: ‫קאָפּװאָרט־טעקסט:

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
yi: האַנט רשימה

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
yi: הענגענדיק

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
yi: קאָפּצעטל

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
yi: נאַטור פֿון קאָפּצעטל

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
yi: ‫קאָפּצעטל [%s]

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
yi: קאָפּ־סטילן

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
yi: ‫קאָפּװאָרט־סטיל:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
yi: האַרץ רשימה

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
yi: העברעיִשע רשימה

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
yi: געהילף

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
yi: (&T)געהילף תּוכן

note: MENU_LABEL_HELP_INTRO
en: Help &Introduction
yi: (&A)געהילף אַרײַנפֿיר

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
yi: באַהאַלט

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
yi: (&B)באַהאַלט אױסלײג גרײַזן אין דעם דאָקומענט

note: DLG_Lists_FoldingLevelexp
en: Hide text below List Levels
yi: באַהאַלט טעקסט אונטער רשימה־מדרגות

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
yi: אונטערשטרײך

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
yi: איגנאָריר אַלע

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
yi: ‫צײנדל אײַן:

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
yi: בילדלעך

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
yi: איגנאָריר

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
yi: איגנאָרירטע װערטער

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
yi: איגנאָריר אַלע פֿאַלן פֿון דעם װאָרט אין דאָקומענט

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
yi: ‫איגנאָרירטע װערטער:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
yi: הינטערגרונט־בילד

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
yi: דערזאָגט רשימה

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORTSTYLES
en: Import style definitions from a document
yi: אימפּאָרטיר סטיל־דעפֿיניציעס פֿון אַ דאָקומענט

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
yi: שױן גענוצט

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
yi: ניט ריכטיק שפּריכװאָרט

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
yi: פֿאַרגרעסער אײַנצײנדלונג

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
yi: אײַנצײנדלונג

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
yi: בײַט אות־גרײס איבער

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
yi: לײג אַרײַן

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
yi: (&Z)לײג זײַלן אַרײַן

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
yi: (&S)לײג שורות אַרײַן

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
yi: (&T)לײג טאַבעלע אַרײַן

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
yi: לײג לײנצײכן אַרײַן

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert Break
yi: לײג איבעררײַס אַרײַן

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
yi: לײג צעלן אַרײַן

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
yi: לײג שנײַדברעטל אינהאַלט אַרײַן

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
yi: לײג טאָג און צײַט אַרײַן

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert Field
yi: לײג אַרײַן פֿעלד

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
yi: לײג װעבסװײַזער אַרײַן

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
yi: לײג בילד אַרײַן

note: DLG_MailMerge_MailMergeTitle
en: Insert Mail Merge Field
yi: לײג אַ בריװ־קאָמביניר פֿעלד אַרײַן

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
yi: לײג טאַבעלע אַרײַן

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: Insert Unicode direction marker into the document
yi: לײג אַרײַן אוניקאָד ריכטונגס־סימן אינעם דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
yi: לײג אַרײַן אַ פֿוסצעטל

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
yi: לײג אַרײַן אַ קאָפּצעטל

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
yi: לײג אַרײַן אַן אינהאַלט־רשימה מיסד אױף קאָפּװערטער

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
yi: לײג אַרײַן אַ טעקסטקעסטל

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
yi: לײג לײנצײכן אַרײַן אין דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
yi: לײג אַ באַרעכנטע פֿעלד אַרײַן

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
yi: לײג זײַל אַרײַן פֿאַרדעם

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
yi: לײג זײַל אַרײַן נאָכדעם

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
yi: לײג אַרײַן אַ הערה

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
yi: לײג אַ װעבסװײַזער אַרײַן אין דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_MAILMERGE
en: Insert a mail merge field
yi: לײג אַ בריװ־קאָמביניר פֿעלד אַרײַן

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
yi: לײג אַ נײַע טאַבעלע אַרײַן אין דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
yi: לײג אַרײַן אַ זײַט־, זײַל־, אָדער סעקציע־איבעררײַס

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
yi: לײג שורה אַרײַן פֿאַרדעם

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
yi: לײג שורה אַרײַן נאָכדעם

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
yi: לײג אַרײַן אַ סימבאָל אָדער נאָך אַ באַזונדערן שריפֿטצײכן

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
yi: לײג אַרײַן אַן אױטאָמאַטיש־דערהײַנטיקטן זײַט־נומער

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
yi: לײג אַרײַן אַ סוף־הערה

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
yi: לײג אַרײַן אַ פֿאַראַנענע בילד פֿון אַן אַנדער טעקע

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
yi: לײג אַרײַן אַ בילד אין דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
yi: לײג אַרײַן אַן לײנצײכן

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
yi: לײג אַרײַן שנײַדקונסט

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
yi: לײג װעבסװײַזער אַרײַן

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
yi: לײג אַרײַן לינקס־רעכטס ריכטונגס־סימן (לרס)

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
yi: לײג אַרײַן רעכטס־לינקס ריכטונגס־סימן (רלס)

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
yi: לײג סימבאָל אַרײַן

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
yi: לײג טעקע אַרײַן

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
yi: לײג אַרײַן די סומע פֿון אַ טאַבעלע־זײַל

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Insert the Sum of a Table Row
yi: לײג אַרײַן די סומע פֿון אַ טאַבעלע־שורה

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
yi: לײג אַרײַן דעם אינהאַלט פֿון אַ צװײטער טעקע

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
yi: לײג אַרײַן טאָג און/אָדער צײַט

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
yi: לײג אַרײַן ניט־פֿאָרמירטע שנײַדברעטל אינהאַלט

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
yi: (&U)אומזעעװדיקע אױסשטעל סימנים

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
yi: קורסיװ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: Jump to hyperlink
yi: שפּרינג צו װעבסװײַזער

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
yi: אױסגעגלײַכט

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
yi: גלײַך אױס

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
yi: גלײַך אױס פּאַראַגראַף

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
yi: גלײַך אױס פּאַראַגראַף

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
yi: (&K)האַלט מיט קומענדיקס

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
yi: אַ נעכטיקער טאָג

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
yi: שליסל־װערטער

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
yi: ‫שליסל־װערטער:

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
yi: ‫עטיקעט אױסגלײַך:

note: DLG_FormatTOC_DetailsTop
en: Label Definitions
yi: עטיקעט־דעפֿיניציעס

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language
en: Language
yi: שפּראַך

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
yi: שפּראַך־מצבֿ

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
yi: ‫שפּראַך אָדער שפּראַכן:

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
yi: אױסשטעל

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
yi: לינקס

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
yi: ‫לינקע אײַנצײנדלונג [%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
yi: ‫לינקע אײַנצײנדלונג [%s] ערשטע שורה אײַנצײנדלונג [%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
yi: ‫לינקע זאַפּאַס [%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
yi: לינקע טאַבוליר־גרענעץ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
yi: לינקע אױסגלײַכונג

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
yi: גלײַך אױס דעם פּאַראַגראַף צום לינקס

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
yi: מדרגה 1

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
yi: מדרגה 3

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
yi: מדרגה 3

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
yi: מדרגה 4

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
yi: מדרגה גרענעץ־סימן

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
yi: מדרגה:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
yi: (&S)שורה אָפּרוקונג

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
yi: שורה צאָל

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
yi: ‫שורה איבער דער סעלעקציע (פֿאַרקער)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
yi: ‫שורה אונטער דער סעלעקציע (פֿאַרקער)

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
yi: שורה צװישן

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
yi: שורות:

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
yi: רשימה עטיקעט

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
yi: רשימה־נאַטורן

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
yi: רשימה־סטילן

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: Lock the layout of the current toolbars
yi: פֿאַרשליס דעם אױסשטעל פֿון די איצטיקע מכשיר־װירעס

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
yi: קלײן־אות רשימה

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
yi: קלײן־אות ראָמאַניש רשימה

note: FIELD_Application_MailMerge MENU_STATUSLINE_TOOLS_MAILMERGE
en: Mail Merge
yi: קאָמביניר בריװ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
yi: ‫מאַך פֿעט די סעלעקציע (פֿאַרקער)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
yi: ‫מאַך קורסיװ די סעלעקציע (פֿאַרקער)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
yi: מאַך אונטערשריפֿטלעך די סעלעקציע (פֿאַרקער)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
yi: מאַך איבערשריפֿטלעך די סעלעקציע (פֿאַרקער)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
yi: פּאַס אױף איבער אַרײַנשטעכװאַרג

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
yi: (&R)ראַנד

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
yi: באַצײכן רעװיזיעס

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
yi: באַצײכן ענדערונגען בשעת אַרײַנטיפּירן

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
yi: אַ נעכטיקער טאָג

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
yi: קאָמביניר אױבן

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
yi: קאָמביניר אונטן

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
yi: קאָמביניר צעלן

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
yi: קאָמביניר לינקס

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
yi: קאָמביניר רעכטס

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
yi: קאָמביניר אױבן

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: Merge another document into the active document using revision marks
yi: קאָמביניר נאָך אַ דאָקומענט אַרײַן אין דעם איצטיקן דאָקומענט לױט רעװיסיע־סימנים

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
yi: קאָמביניר אונטן

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
yi: קאָמביניר צעלן

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
yi: קאָמביניר לינקס

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
yi: קאָמביניר רעכטס

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
yi: קאָמביניר מיט צעל אױבן

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
yi: קאָמביניר מיט צעל אונטן

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
yi: קאָמביניר מיט צעל אױף לינקס

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
yi: קאָמביניר מיט צעל אױף רעכטס

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
yi: מיליטאַרישע צײַט

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
yi: פֿאַרשײדענע

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
yi: פֿאַרשײדענע סטילן

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
yi: ‫בײַט איבער ...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
yi: חודש טאָג, יאָר

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
yi: רוק דאָס אַרײַנלײג פּאָזיציע איבער צו אַ באַזונדערן צװײטן אָרט

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
yi: חודש, טאָג, יאָר

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
yi: מער װי אײנס

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
yi: נײַ

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
yi: נײַער דאָקומענט

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
yi: נײַע רשימה עטיקעט

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
yi: נײַע רשימה
    סאָרט

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
yi: נײַע אָנהײב 
     באַטרעף

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
yi: נײַער סטיל

note: DLG_Styles_New
en: New...
yi: ‫נײַ ...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
yi: קומענדיק >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
yi: ניט קײן טעקע

note: DLG_Lists_FoldingLevel0
en: No Folding
yi: ניט קײן פֿאַלדן

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
yi: ניט קײן אױסגעקליבענער סטיל,
    לאָזט עס זיך ניט איבערבײַטן

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
yi: קײן סקריפּטן ניט בנימצה

note: DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_BorderShading_Border_Style_None
en: None
yi: קײנע

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_0BEFORE
en: None before
yi: קײנע פֿריִער

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
yi: געװײנטלעך אַרײַנקוק

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
yi: ‫ניט אין װערטערבוך:

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
yi: נאָטיץ סטילן

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
yi: צאָל זײַטן

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
yi: צאָל זײַלן

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
yi: ‫צאָל זײַלן:

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
yi: ‫צאָל שורות:

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
yi: נומערירט

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
yi: נומערירטע רשימה

note: DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
yi: נומערירונג

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
yi: נומערן

note: DLG_Column_One
en: One
yi: אײנס

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
yi: (&O)עפֿן קאָפּיע

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
yi: עפֿן

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
yi: עפֿן מוסטער

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
yi: עפֿן דאָקומענט, אָבער מאַך אַ קאָפּיע

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
yi: עפֿן אַ לעצטנס־גענוצט דאָקומענט

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
yi: עפֿן אַ פֿאַראַנענעם דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
yi: עפֿן נאָך אַ פֿענצטער צו דעם דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
yi: עפֿן דעם־אָ דאָקומענט

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
yi: אַנדער

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
yi: ‫ניט גענוג זכּרון צו עפֿענען %s

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
yi: איבערשטרײַך

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
yi: ‫שטרײַך איבער די סעלעקציע (פֿאַרקער)

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
yi: (&T)נאַטורן

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
yi: (&N)קלעפּ ניט־פֿאָרמירט

note: DLG_PageSetup_Page
en: Page
yi: זײַט

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
yi: (&F)זײַט איבעררײַס פֿאַר

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
yi: זײַט־הינטערגרונט

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
yi: זײַט פֿאַרב

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
yi: זײַט־בילד

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
yi: (&Z)זײַט נומערן

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
yi: זײַט נומער

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
yi: זײַטנומער נאַטורן

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
yi: זײַט נומערן

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
yi: (&A)זײַט אַראַנזשירונג

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
yi: זײַט אַראַנזשירונג

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
yi: ‫זײַט: %d/%d/

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
yi: זײַטן:

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
yi: זײַט נומערירונג

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
yi: (&G)פּאַפּיר גרײס

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
yi: פּאַראַגראַף

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
yi: פּאַראַגראַף צאָל

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
yi: פּאַראַגראַף ריכטונג

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
yi: פּאַראַגראַף פֿאָרױסװײַז

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
yi: פּאַראַגראַפֿן:

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
yi: מען דאַרף אַ שפּריכװאָרט; דער דאָקומענט איז שיפֿרירט

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
yi: קלעפּ

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
yi: דערלױבענישן

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
yi: בילד

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
yi: שטיק טאַבעלע

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
yi: לײג צום סוף פֿון דאָקומענט

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
yi: לײג צום סוף פֿון סעקציע

note: DLG_Goto_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
yi: פּאָזיציע

note: DLG_FormatFrame_SetToColumn
en: Position to Column
yi: פֿאַרגלײַך מיט זײַל

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
yi: פֿאַרגלײַך מיט זײַט

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
yi: פֿאַרגלײַך מיט פּאַראַגראַף

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
yi: פּאָזיציע

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
yi: (&P)פּרעפֿערענצן

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
yi: פּרעפֿערענץ סכעמע

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
yi: פּרעפֿערענצן

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_BorderShading_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
yi: פֿאָרױסװײַז

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
yi: װײַז דעם דאָקומענט אין פֿאָרױס װי אַ װעבסזײַטל

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
yi: װײַז דעם דאָקומענט אין פֿאָרױס פֿאַר דרוקן

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
yi: פֿריִערדיקער פּאַראַגראַף פֿריִערדיקער פּאַראַגראַף פֿריִערדיקער פּאַראַגראַף פֿריִערדיקער פּאַראַגראַף פֿריִערדיקער פּאַראַגראַף פֿריִערדיקער פּאַראַגראַף

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
yi: דרוק

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
yi: (&D)דרוק דירעקט

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
yi: דרוק אױסשטעל

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
yi: (&F)דרוק פֿאָרױסװײַז

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
yi: דרוק פֿאָרױסװײַז

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
yi: דרוק אין גאַנצן אָדער אין טײל דעם דאָקומענט

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
yi: דרוק דעם דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
yi: דרוק ניצנדיק דעם אינערלעכן PS טרײַבער

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
yi: ‫דרוקנדיק זײַט %d פֿון %d

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
yi: פֿאַרלאַג

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
yi: ‫פֿאַרלאַג:

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
yi: (&B)פֿאַרבײַט

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
yi: (&R)רעכטס־לינקס פּאַראַגראַף

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
yi: ‫(&C)פֿאַרבײַט צו

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
yi: (&C)זוך צוריק

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
yi: (&F)פֿאַרקער

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
yi: (&L)לעצטע טעקעס

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
yi: איבער־פֿאַרקער

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
yi: איבער־פֿאַרקער רעדאַגירונג

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
yi: איבער־פֿאַרקער פֿריִער־פֿאַרקערטע רעדאַגירונג

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
yi: פֿאַרקלענער אָדער פֿאַרגרעסער די דאָקומענט װײַזונג

note: DLG_MetaData_Relation_LBL
en: Relation:
yi: קרובֿהשאַפֿט

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
yi: נעם אַװעק

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
yi: נעם אַװעק פֿוסצעטל

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
yi: נעם אַװעק קאָפּצעטל

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
yi: נעם דאָס פֿוסצעטל אױף דער זײַט פֿון דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
yi: נעם דאָס קאָפּצעטל אױף דער זײַט פֿון דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
yi: מעק אַרױס דאָס טעקסטקעסטל פֿונעם דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
yi: נעם אַװעק די פֿאָרגעשלאָגענע ענדערונג

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
yi: שטעל שורה װידער װי אַ קאָפּװאָרט

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
yi: פֿאַרבײַט

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
yi: (&U)פֿאַרבײַט אומעטום

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
yi: פֿאַרבײַט דעם אָנגעװיזענעם טעקסט מיט אַ צװײטן טעקסט

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
yi: (&M)זײַ מודיע אַ פֿעלער

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
yi: זײַ מודיע אַ פֿעלער און העלף אַז AbiWord זאָל װערן װאָס בעסער

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: Reset the current toolbar layout to its defaults
yi: שטעל צוריק דעם הײַנטיקן מכשיר־װירע אױסשטעל װי געװײנטלעך

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
yi: סטרױער די גרײס פֿון דעם בילד

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
yi: ‫הײב אָן נומערירן מיט:

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
yi: הײב אָן אױפֿסנײַ אױף יעדער זײַט

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
yi: הײב אָן אױפֿסנײַ צו יעדער סעקציע

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
yi: הײב אָן זײַט־נומערן אױפֿסנײַ צו יעדער סעקציע

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
yi: הײב אָן פֿריִערדיקע רשימה אױפֿסנײַ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: Retain all document changes
yi: האַלט אַלע דאָקומענט־ענדערונגען צו

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
yi: פֿאַרקער דאָקומענט צו פֿריִערדיקן ניט־אױפֿגעהיטן מצבֿ

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
yi: ‫פֿאַרקער צו אױפֿגעהיטער קאָפּיע פֿון %s?

note: DLG_ListRevisions_Column1Label
en: Revision ID
yi: רעװיזיע אידענטיפֿיקאַציע

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
yi: רעכטס

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
yi: ‫רעכטע אײַנצײנדלונג [%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
yi: ‫רעכטער זאַפּאַס [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
yi: רעכטער טאַבוליר־גרענעץ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
yi: רעכטע אױסגלײַכונג

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
yi: גלײַך אױס דעם פּאַראַגראַף צום רעכטס

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
yi: (&R)געװײנטלעך רעכטס ביז לינקס

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
yi: רעכטן

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
yi: ‫רעכטן:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
yi: (&S)שורה

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
yi: (&F)שורות פֿאַרדעם

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
yi: (&N)שורות נאָכדעם

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
yi: (&S)סקריפּטן

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
yi: (&R)װײַז רעװיזיעס

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
yi: (&C)צעשפּאַלט צעלן

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
yi: (&H)היט אױף

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
yi: (&K)היט קאָפּיע אױף

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
yi: היט אױף

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
yi: (&V)היט אױף װי

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
yi: (&M)היט מוסטער אױף

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
yi: היט אױף װי

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
yi: ‫היט אױף ענדערונגען צו %s אײדער מען פֿאַרמאַכט?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
yi: היט דאָקומענט אױף

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
yi: היט דאָקומענט אױף װי אַ מוסטער

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
yi: היט דאָקומענט אױף אונטער אַן אַנדער נאָמען

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
yi: היט דאָקומענט אױף אָבער בײַט ניט דעם נאָמען

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
yi: היט אױף אױסגעקליבן בילד אין אַ טעקע

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
yi: ‫זוך געהילף װעגן...

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
yi: סעקונדעס צװישן דערהײַנטיקונגען

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
yi: סעקונדעס נאָך בראשית

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section Breaks
yi: סעקציע איבעררײַסן

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
yi: זע די געשיכטע פֿון דעם איצטיקן דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
yi: קלײַב אױס

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
yi: (&A)קלײַב אַלץ אױס

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
yi: קלײַב אױס צעל

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
yi: קלײַב אױס זײַל

note: DLG_ListRevisions_Title TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SELECT
en: Select Revision
yi: קלײַב אױס רעװיזיע

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
yi: קלײַב אױס שורה

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
yi: קלײַב אױס טאַבעלע

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
yi: סעלעקטיר טעקסטקעסטל

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
yi: סעלעקטיר בילד אין אַ טעקע

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
yi: סעלעקטיר דאָס טעקסטקעסטל

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
yi: קלײַב אױס דעם גאַנצן דאָקומענט

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
yi: סעלעקציע

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
yi: זאַץ װאָרט־גרײס

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
yi: באַשטעטיק

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
yi: (&S)באַשטעטיק שפּראַך

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
yi: באַשטעטיק געװײנטלעכע באַטרעפֿן

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
yi: שטעל בילד אָן

note: DLG_FormatFrame_SetTextWrapping
en: Set Text Wrapping
yi: (&T)באַשטעטיק טעקסט־שאַר

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Set an image as a background for your page
yi: באַשטעטיק אַ בילד װי אַ זײַט־הינטערגרונט

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
yi: באַשטעטיק רעכטס־לינקס עיקר־ריכטונג פֿון פּאַראַגראַף

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
yi: באַשטעטיק מעטאַ־טאָג נאַטורן

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
yi: שטעל בילד אָפּ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
yi: באַשטעטיק פּרעפֿערענצן

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
yi: באַשטעטיק טאַבוליר־גרענעצן

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
yi: באַשטעטיק סאָרט און סטילן פֿון דער אינהאַלט־רשימה

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
yi: באַשטעטיק סאָרטן פֿון קאָפּ און פֿוס צעטלעך

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
yi: באַשטעטיק סאָרטן קאָפּ און פֿוס צעטלעך

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
yi: באַשטעטיק אױסלײג פּרעפֿערענצן

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
yi: באַשטעטיק דעם דאָקומענטס צײַט־נאַטורן, װי זײַן גרײס און זאַפּאַסן

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
yi: קורצװעג קלאַװיש

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
yi: װײַז

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
yi: (&V)װײַז װירע

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
yi: װײַז אַלע

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
yi: (&I)װײַז פֿאָרמאַטיר־סימנים

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show document &before revisions
yi: װײַז דאָקומענט פֿאַר רעװיזיעס

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show document a&fter revisions
yi: װײַז דאָקומענט נאָך די רעװיזיעס

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show document after &previous revisions
yi: װײַז דאָקומענט נאָך די פֿריִערדיקע רעװיזיעס

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
yi: װײַז אַ גאַנצע רשימה דאָקומענטן

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
yi: װײַז אָדער באַהאַלט װירעס

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
yi: װײַז אָדער באַהאַלט דעם סטאַטוס װירע

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
yi: װײַז אָדער באַהאַלט די מכשיר־װירע

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: Show revisions that are present in document
yi: װײַז די רעװיזיעס װעלכע געפֿינען זיך אין דאָקומענט

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show what the document looks like after previous revisions
yi: װײַז דעם דאָקומענט נאָך די פֿריִערדיקע רעװיזיעס

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show what the document looks like after revisions
yi: װײַז דעם דאָקומענט נאָך די רעװיזיעס

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show what the document looks like before revisions
yi: װײַז דעם דאָקומענט פֿאַר די רעװיזיעס

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
yi: ‫װײַז...

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
yi: װײַז/באַהאַלט פֿאָרמיר־סימנים

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
yi: אײנציק

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
yi: אײנציקע אָפּרוקונג

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
yi: אײנציקע אָפּרוקונג

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
yi: (&S)שטעל טאַבעלע אין אַ סדר

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order
yi: סאָרטיר זײַלן אין װאַקסנדיקן סדר

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order based on Selected Row
yi: סאָרטיר זײַלן אין װאַקסנדיקן סדר מיסד אױף דער אױסגעקליבענער שורה

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order
yi: סאָרטיר זײַלן אין פֿאַרמינערנדיקן סדר

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order based on Selected Row
yi: סאָרטיר זײַלן אין פֿאַרמינערנדיקן סדר מיסד אױף דער אױסגעקליבענער שורה

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order
yi: סאָרטיר שורות אין װאַקסנדיקן סדר

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order based on selected Column
yi: סאָרטיר שורות אין װאַקסנדיקן סדר מיסד אױף דער אױסגעקליבענעם זײַל

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order
yi: סאָרטיר שורות אין פֿאַרמינערנדיקן סדר

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order based on Selected Column
yi: סאָרטיר שורות אין פֿאַרמינערנדיקן סדר מיסד אױף דער אױסגעקליבענעם זײַל

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
yi: שטעל טאַבעלע אין אַ סדר

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
yi: קװאַל

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
yi: רוק אָפּ פֿאַרדעם: 12 פּונקטן

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
yi: רוק אָפּ פֿאַרדעם: גאָרנישט

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
yi: אָפּרוקונג

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
yi: אױסלײג־קאָנטראָל

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
yi: אױסלײג קאָנטראָל

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
yi: קאָנטראָליר אױסלײג אין דאָקומענט

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
yi: אױסלײג

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
yi: (&O)אױסלײג ברירות

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
yi: (&C)צעשפּאַלט טאַבעלע

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
yi: צעשפּאַלט צעלן

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
yi: צעשפּאַלט טאַבעלע

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
yi: מעק אַרױס צעלן

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
yi: צעשפּאַלט אין מיטן

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
yi: צעשפּאַלט אױף דער אונטערשטער זײַט

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
yi: צעשפאלט אױף דער לינקער זײַט

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
yi: צעשפאלט אױף דער רעכטער זײַט

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
yi: צעשפאלט אױף דער אױבערשטער זײַט

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
yi: צעשפּאַלט דעם צעל

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
yi: קװאַדראַטישע רשימה

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
yi: (&L)סטיל

note: TB_Standard
en: Standard
yi: (&S)סטאַנדאַרד

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
yi: סטאַנדאַרדער מכשיר װירע

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
yi: שטערן רשימה

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
yi: ‫הײב אָן בײַ:

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
yi: הײב אָן נײַע רשימה

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
yi: הײב אָן אונטער־רשימה

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
yi: הײב אָן נײַע רעװיזיע

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
yi: ‫סטאַטיסטיק:

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
yi: ענדיק איצטיקע רשימה

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
yi: (&S)שטריך אַדורך

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
yi: שטריך אַדורך

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
yi: ‫שטריך אַדורך די סעלעקציע (פֿאַרקער)

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
yi: סטיליסט

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
yi: סטיל

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
yi: סטיל נאָמען ־

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
yi: סטיל נאָמען ־

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
yi: סטיל נאָמען קען ניט בלײַבן פּוסט

note: DLG_BorderShading_Border_Style DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
yi: ‫סטיל:

note: DLG_Stylist_Styles
en: Styles
yi: סטילן

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
yi: סטיליסט

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
yi: ‫ענין:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
yi: אונטערשריפֿט

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
yi: ‫(&E)עצות:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
yi: (&R)געב עצות בלױז פֿון ראָש־װערטערבוך

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
yi: סומיר אַ זײַל

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
yi: סומיר אַ שורה

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
yi: סומיר אַ טאַבעלע־זײַל

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
yi: סומיר אַ טאַבעלע־שורה

note: DLG_MetaData_TAB_Summary MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY
en: Summary
yi: סך־הכּל

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
yi: (&I)איבערשריפֿט

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
yi: איבערשריפֿט

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
yi: (&S)סימבאָל

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
yi: סימבאָל

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
yi: (&B)טאַבעלע

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
yi: ‫טאַבוליר־גרענעץ [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
yi: ‫טאַבוליר־גרענעץ:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
yi: ‫טאַבוליר־גרענעצן מבֿטל צו זײַן:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table TB_Rows_x_Cols_Table
en: Table
yi: טאַבעלע

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table Size
yi: גרײס פֿון טאַבעלע

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
yi: טאַבעלע מכשיר־װירע

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
yi: (&I)אינהאַלט־רשימה

note: FIELD_Numbers_TOCListLabel
en: Table of Contents List Label
yi: אינהאַלט־רשימה עטיקעט

note: FIELD_Numbers_TOCPageNumber
en: Table of Contents Page
yi: אינהאַלט־רשימה זײַט

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
yi: טאַבוליר גרענעצן

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
yi: טאַבוליר און צײַט־נומערירונג

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
yi: (&F)טעקסט פֿאָרמאַטירונג

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
yi: טעקסט

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
yi: ‫טעקסט נאָך:

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
yi: ‫טעקסט פֿריִער:

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
yi: ‫טעקסט אױסגלײַך:

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
yi: טעקסטקעסטל

note: DLG_Lists_PageFolding
en: Text Folding
yi: טעקסטפֿאַלד

note: DLG_FormatFrame_TextWrapping DLG_Image_TextWrapping
en: Text Wrapping
yi: טעקסט־שאַר

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
yi: טעקסט און בילדל

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
yi: די געקליבענע זאַפּאַסן זײַנען צו גרױס כּנגד דער זײַט

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
yi: די נײַע ניצער־צובינד שפּראַך װעט ערשט גילטן װען איר װעט אָנהײבן די־אָ אַפּליקאַציע אין צוקונפֿט

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
yi: אױסלײג־קאָנטראָל פֿאַרטיק

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
yi: דער טעקסט צוגעבונדן צו דעם װעבסװײַזער מוז זײַן אין אין אײן פּאַראַגראַף

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
yi: װאָכן־טאָג

note: DLG_FormatTable_Thickness DLG_BorderShading_Thickness
en: Thickness:
yi: פֿעטקײט:

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
yi: די ענדערונג װעט נאָר װירקן צום קומענדיקן דאָקומענט

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
yi: דער־אָ דאָקומענט איז כּולל רעװיזיעס װאָס ליגן באַהאַלטן. װענדט זיך צו דער AbiWord דאָקומענטאַציע נאָך אינפֿאָרמאַציע װעגן רעװיזיעס

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
yi: דער סטיל עקזיסטירט ניט; קען מען אים ניט פֿאַרענדערן

note: DLG_Column_Three
en: Three
yi: דרײַ

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
yi: אַפּאָסטראָף רשימה

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
yi: צײַטזאָנע

note: FIELD_Document_Title DLG_Goto_Column_Title
en: Title
yi: טיטל

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
yi: טיטל אױס־גרײס

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
yi: ‫טיטל:

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
yi: מכשיר־װירעס

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
yi: ‫קאָפּ־זאַפּאַס [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
yi: איבער־שורה

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
yi: דרײַעק רשימה

note: DLG_Column_Two
en: Two
yi: צװײ

note: DLG_Styles_List
en: Type
yi: טיפּ

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
yi: ‫טיפּ:

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
yi: גרױסע אות־גרײס

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
yi: אונטערשטריך

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
yi: ‫שטריך אונטער די סעלעקציע (פֿאַרקער)

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
yi: פֿאַרקער

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
yi: פֿאַרקער רעדאַגירונג

note: DLG_RDF_Editor_ShowAll DLG_Update
en: Update
yi: דערהײַנטיק

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
yi: גרױס־אות רשימה

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
yi: גרױסהאַנטיקע ראָמאַנער רשימה

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
yi: רעכץ־ביז־לינקס

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
yi: העברעיִשע אות־פֿאָרמירונג

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
yi: ניצער־צובינד

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
yi: ניצער־צובינד שפּראַך

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
yi: אײגענע סטילן

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
yi: אײגענע סטילן

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
yi: װערסיע

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
yi: זע

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
yi: זע דאָקומענט־געשיכטע

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
yi: זע דעם דאָקומענט אין גאַנצן עקראַן

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
yi: זע דעם־אָ דאָקומענט

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
yi: זע מכשיר־פּינטלעך

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
yi: ‫זע...

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
yi: זעעװדיק

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
yi: ‫היט זיך! דאָס לײנצײכן [%s] עקזיסטירט ניט

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
yi: װעבסאױסשטעל

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
yi: המבֿין יבֿין

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
yi: מיט צוגעגעבענער פֿעיִקײט

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
yi: װאָרט צאָל

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
yi: װאָרטירונג

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
yi: (&G)װערטער אין אין גרױסהאַנטיקע אותיות

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
yi: (&N)װערטער מיט נומערן

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
yi: װערטער:

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
yi: ‫פּראָבלעם אין אױפֿהיטן %s

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
yi: געענדערט די געװײנטלעכע ריכטונג

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
yi: געענדערט די ריכטונג

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
yi: איר מוזט אױסקלײַבן אַ שטיק דאָקומענט אײדער איר קענט שטעלן אַ װעבסװײַזער

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
yi: איר דאַרפֿט אױסקלײַבן אין גאַמע פֿון 1 ביז 120 פֿאַר דעם אױטאָמאַטיש טעקע־אױפֿהיט אָפֿטהײט

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
yi: אײַערע ענדערונגען װעלן גײן פֿאַרפֿאַלן אױב איר היטסט זײ ניט אױף

note: TOOLBAR_LABEL_ZOOM TOOLBAR_STATUSLINE_ZOOM TOOLBAR_TOOLTIP_ZOOM DLG_Zoom_ZoomTitle
en: Zoom
yi: פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
yi: ‫פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער ביז &100 פּראָצענט

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
yi: ‫פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער ביז &200 פּראָצענט

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
yi: ‫פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער ביז &50 פּראָצענט

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
yi: ‫פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער ביז &75 פּראָצענט

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
yi: ‫פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער ביז 100 פּראָצענט

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
yi: ‫פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער ביז 200 פּראָצענט

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
yi: ‫פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער ביז 50 פּראָצענט

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
yi: ‫פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער ביז 75 פּראָצענט

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
yi: פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער ביז ברײט פֿון זײַט

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
yi: פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער ביז אַ גאַנצער זײַט

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
yi: טט/חח/יי

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
yi: קלײנע אות־גרײס

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
yi: מינוטן

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
yi: חח/טט/יי

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
yi: פֿאַרקער אות־גרײס

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
yi:  צו

note: DLG_Zoom_100
en: &100%
yi: ‫&100 פּראָצענט

note: DLG_Zoom_200
en: &200%
yi: ‫&200 פּראָצענט

note: DLG_Zoom_75
en: &75%
yi: ‫&75 פּראָצענט

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
yi: (&Z)ברײט פֿון זײַט

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
yi: (&B)באַשטעטיק שפּראַך

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
yi: (&G)גאַנצע זײַט

note: DLG_UFS_Effects_None
en: (None)
yi: ‫(גאָרניט)

note: LANG_0
en: (no proofing)
yi: ‫(אָן פֿאָרױסזען)

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
yi: ‫(אָן קאָנטראָל)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
yi: אַ פּאַפּקע געפֿינט זיך ניט אין דעם פֿולן טעקע־נאָמען

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
yi: AbiWord אַרײַנשטעכװאַרג אַדמיניסטראַטאָר

note: SPELL_CANTLOAD_DLL
en: AbiWord cannot find the spelling file %s.dll
    Please download and install Aspell from http://aspell.net/win32/
yi: AbiWord קען ניט געפֿינען די אױסלײג־טעקע %s.dll
    זײַט אַזױ גוט און אָפּלאָדירט און אינסטאַלירט Aspell פֿון http://aspell.net/win32/

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
yi: מען קען ניט אומקערן װערסיע %d פֿון דעם דאָקומענט װײַל די װערסיע־אינפֿאָרמאַציע האָט אַ פֿעלער.

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
yi: מען קען ניט אומקערן װערסיע %d פֿון דעם דאָקומענט װײַל די װערסיע־אינפֿאָרמאַציע איז ניט צו געפֿינען.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
yi: דרוק פֿאָרױסזען

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
yi: ‫װעגן %s

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
yi: אַקטיװ אַרײַנשטעכװאַרג

note: LANG_AF_ZA
en: Afrikaans
yi: אַפֿריקאַנס

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
yi: אַלבאַניש

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
yi: ‫אַלע (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
yi: אַלע דאָקומענטן

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
yi: אַלע בילדער טעקעס

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
yi: דערלאָז איבעריקע פֿאַרצײַכענונג אין AWML נאָמען־שטח

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
yi: ‫אַראַביש (מצרים)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
yi: ‫אַראַביש (סאַודי אַראַביע)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
yi: ‫אַראַביש, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
yi: ‫אַראַביש, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
yi: ‫אַראַביש, Windows Code Page 1256

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
yi: אַרמעניש

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
yi: ‫אַרמעניש, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
yi: אַסאַמיש

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
yi: אױטאָמאַטיש אַרײַנלײג פֿון ריכטונג־סימנים

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
yi: אױטאָמאַטישע רעװיזיע

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
yi: אױטאָמאַטיש דערפֿרעגט

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
yi: אױטאָמאַטיש רעװיזיע

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
yi: ‫באַלטיש, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
yi: ‫באַלטיש, Windows Code Page 1257

note: LANG_EU_ES
en: Basque
yi: באַסקיש

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
yi: בעלאַרוסיש

note: LANG_BN_IN
en: Bengali
yi: בענגאַלי

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
yi: שװאַרץ װײַס

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
yi: בלאָקטעקסט

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
yi: פֿעטע קורסיװ

note: LANG_BR_FR
en: Breton
yi: ברעטאָן

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
yi: ‫שאַפֿנדיק דאָקומענט:

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
yi: בולגאַריש

note: DLG_Cancel
en: Cancel
yi: רוף אָפּ

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
yi: קאַטאַלאַן

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
yi: ‫צענטראַל אײראָפּעיִש, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
yi: ‫צענטראַל אײראָפּעיִש, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
yi: ‫צענטראַל אײראָפּעיִש, Windows Code Page 1250

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
yi: בײַט שפּראַך בשעת מען בײַט די קלאַװיאַטור

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
yi: קאַפּיטל קאָפּ

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
yi: ‫כינעזיש (האָנג־קאָנג)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
yi: ‫כינעזיש (קאָנטינענט)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
yi: ‫כינעזיש (סינגאַפּאָר)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
yi: ‫כינעזיש (טײַװאַן)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
yi: ‫פֿאַרפּשטער כינעזיש, EUC-CN (GB2312)

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
yi: ‫פֿאַרפּשטער כינעזיש, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
yi: ‫פֿאַרפּשטער כינעזיש, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
yi: ‫פֿאַרפּשטער כינעזיש, Windows Code Page 936

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
yi: ‫טראַדיציאָנעלער כינעזיש, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
yi: ‫טראַדיציאָנעלער כינעזיש, BIG5־HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
yi: ‫טראַדיציאָנעלער כינעזיש, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
yi: טראַדיציאָנעלער כינעזיש, Windows Code Page 950

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
yi: ‫קלײַבט אַ דאָקומענט פֿון דער רשימה:

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
yi: שנײַד קונסט

note: DLG_Close
en: Close
yi: פֿאַרמאַך

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
yi: (&O)פֿאַרמאַך אָן אױפֿהיט

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
yi: זאַמל

note: DLG_UP_Color
en: Color
yi: פֿאַרב

note: DLG_Compare
en: Compare
yi: פֿאַרגלײַך

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
yi: ‫אינהאַלט:

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
yi: ‫אינהאַלט 1:

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
yi: ‫אינהאַלט 2:

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
yi: ‫אינהאַלט 3:

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
yi: ‫אינהאַלט 4:

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
yi: אינהאַלט קאָפּצעטל

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
yi: ‫קאָפּיעס:

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
yi: קאָרניש

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
yi: ‫קאָרסיקיש

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
yi: ניט געקענט אַקטיװירן/אַרײַנשטעלן פּראָגראַם

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
yi: ניט געקענט דעאַקטיװירן אַרײַנשטעכװאַרג

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
yi: ‫ניט געקענט אַרײַנשטעלן װערטערבוך צו %s

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
yi: באַשאַפֿן

note: DLG_History_Created
en: Created:
yi: ‫באַשאַפֿן:

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
yi: קראָאַטיש

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
yi: ‫קראָאַטיש, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
yi: ‫ציריליש, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
yi: ‫ציריליש, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
yi: ‫ציריליש, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
yi: ‫ציריליש, Windows Code Page 1251

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
yi: טשעכיש

note: LANG_DA_DK
en: Danish
yi: דאַניש

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
yi: דעאַקטיװיר אַלע אַרײַנשטעכװאַרג

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
yi: דעאַקטיװיר אַרײַנשטעכװאַרג

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
yi: ‫באַשטעטיק װי XML (װערסיע 1.0)

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
yi: קלײַב אױס שפּראַך

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
yi: ‫װילסט אָפּמעקן דעם בילדל פֿון מכשיר־װירע?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
yi: דאָקומענט־פֿאַרגלײַכונג

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
yi: דאָקומענט־פּרטים

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
yi: דאָקומענט־געשיכטע

note: DLG_History_Path
en: Document name:
yi: ‫דאָקומענט נאָמען:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
yi: דאָקומענטן פֿאַרגליכן

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
yi: ‫רעדאַגיר צײַט:

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
yi: באַק אַרײַן (CSS) סטילבלאַט

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
yi: אײַנגעבאַקענע שריפֿטן

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
yi: ‫באַק בילדער אין URLן אײַן (קאָדירט װי Base64)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
yi: קאָדירונג

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
yi: ‫קאָדירונג:

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
yi: סוף־הערה פּרעפֿערענץ

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
yi: סוף־הערה טעקסט

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
yi: ‫ענגליש (אױסטראַליע)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
yi: ‫ענגליש (קאַנאַדע)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
yi: ‫ענגליש (אירלאַנד)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
yi: ‫ענגליש (נײַ־זײלאַנד)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
yi: ‫ענגליש (דרום אַפֿריקע)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
yi: ‫ענגליש (ענגלאַנד)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
yi: ‫ענגליש (פֿ“ש)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
yi: שרײַב שפּריכװאָרט אַרײַן

note: LANG_EO
en: Esperanto
yi: עספּעראַנטאָ

note: LANG_ET
en: Estonian
yi: עסטאָניש

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
yi: עקספּאָרטיר טעקע

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
yi: ‫עקספּאָרטיר װי HTML 4.01

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
yi: עקספּאָרטיר מיט PHP אינסטרוקציעס

note: LANG_FA_IR
en: Farsi
yi: פֿאַרסי

note: DLG_UP_File
en: File
yi: טעקע

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
yi: ‫טעקע געפֿינט זיך שױן.  שרײַב איבער טעקע %s?

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
yi: פֿינלאַנדיש

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
yi: הערה פּרעפֿערענץ

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
yi: הערה טעקסט

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
yi: ‫פֿראַנצײזיש (בעלגיע)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
yi: ‫פֿראַנצײזיש (קאַנאַדע)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
yi: ‫פֿראַנצײזיש (פֿראַנקרײַך)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
yi: ‫פֿראַנצײזיש (שװײץ)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
yi: פֿריסיש

note: DLG_UP_From
en: From:
yi: פֿון:

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
yi: גרוזיניש

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
yi: גרוזיניש, אַקאַדעמיע

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
yi: גרוזיניש, פּ“ס

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
yi: ‫דײַטש (עסטרײַך)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
yi: ‫דײַטש (דײַטשלאַנד)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
yi: דײַטש (שװײץ)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
yi: שװאַרץ־גרױ־װײַס

note: LANG_EL_GR
en: Greek
yi: גריכיש

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
yi: ‫גריכיש (ISO-8859-7)

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
yi: ‫גריכיש (Macintosh)

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
yi: ‫גריכיש (CP 1253)

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
yi: ‫עקספּאָרטיר אָפּציעס פֿאַר HTML

note: LANG_HA_NE
en: Hausa (Niger)
yi: ‫האַוסאַ (ניגער)

note: LANG_HA_NG
en: Hausa (Nigeria)
yi: ‫האַוסאַ (ניגעריע)

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
yi: האַװאַיש

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
yi: ‫קאָפּװאָרט 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
yi: ‫קאָפּװאָרט 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
yi: ‫קאָפּװאָרט 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
yi: ‫קאָפּװאָרט 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
yi: העברעיִש

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
yi: ‫העברעיִש (ISO-8859-8)

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
yi: ‫העברעיִש (Macintosh)

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
yi: ‫העברעיִש (CP 1255)

note: DLG_Image_Height
en: Height:
yi: הײך:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
yi: הײך:

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
yi: פֿאַרשטעלט

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
yi: אונטערשטרײך פֿאַרב

note: LANG_HI_IN
en: Hindi
yi: הינדי

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
yi: אונגאַריש

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
yi: אײַזלענדיש

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
yi: ‫אײַזלענדיש (Macintosh)

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
yi: ‫אידענטיפֿיקאַציע:

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
yi: בילד נאַטורן

note: DLG_Image_InLine
en: Image placed in-line (no text wrapping)
yi: שטעל בילד אין לױף פֿון שורה (אָן טעקסטשהאַר)

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
yi: אימפּאָרטיר טעקע

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
yi: אינדאָנעזיש

note: XIM_Methods
en: Input Methods
yi: אַרײַנשרײַב אופֿנים

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
yi: לײג אַרײַן טעקע

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
yi: לײג טעקע אַרײַן

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
yi: לײג בילד אַרײַן

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
yi: לײג סימבאָל אַרײַן

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
yi: לײג אַרײַנשטעכװאַרג אַרײַן

note: LANG_IA
en: Interlingua
yi: אינטערלינגװאַ

note: LANG_IU_CA
en: Inuktitut
yi: אינוקטיטוט

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
yi: אומלעקסיקער פֿולער טעקע־נאָמען

note: LANG_GA_IE
en: Irish
yi: איריש

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
yi: יאַפּאַניש

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
yi: ‫יאַפּאַניש (EUC-JP)

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
yi: ‫יאַפּאַניש (ISO-2022-JP)

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
yi: ‫יאַפּאַניש (Shift-JIS)

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
yi: ‫יאַפּאַניש (Windows Code Page 932)

note: LANG_KN_IN
en: Kannada
yi: קאַנאַדאַ

note: LANG_KO
en: Korean
yi: קאָרעיִש

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
yi: ‫קאָרעיִש (EUC-KR)

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
yi: ‫קאָרעיִש (KSC_5601)

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
yi: ‫קאָרעיִש (Windows Code Page 949)

note: LANG_LO_LA
en: Lao
yi: לאַאָ

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
yi: ‫אױפֿגעהיט דאָס לעצטע מאָל:

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
yi: לעטיש

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
yi: ליטװיניש

note: LANG_MK
en: Macedonian
yi: מאַקעדאָניש

note: LANG_MI_NZ
en: Maori
yi: מאַאָרי

note: LANG_MR_IN
en: Marathi
yi: מאַראַטי

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
yi: ‫מאַרשאַליש (מאַרשאַל אינסלען)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
yi: ‫מאַרשאַל (נאַורו)

note: DLG_Merge
en: Merge
yi: קאָמביניר

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
yi: מאָנגאָליש

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
yi: (&N)נאָמען:

note: DLG_MB_No
en: No
yi: נײן

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
yi: ניט קײן בילד

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
yi: ניט אױסגעקליבן קײן אַרײַנשטעכװאַרג

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
yi: נאָרמאַל

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
yi: ניט בנימצה

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
yi: ‫נומערירט קאָפּװאָרט 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
yi: ‫נומערירט קאָפּװאָרט 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
yi: ‫נומערירט קאָפּװאָרט 3

note: DLG_OK
en: OK
yi: גוט

note: LANG_OC_FR
en: Occitan
yi: אָסיטאַן

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
yi: עפֿן טעקע

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
yi: געעפֿנטע דאָקומענטן

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
yi: ‫אַנדער...

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
yi: (&P)פּראָצענט

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
yi: זײַט־ברײט

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
yi: ‫זײַט גאַמע:

note: DLG_Password_Password
en: Password:
yi: שפּריכװאָרט

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
yi: פּראָסטער טעקסט

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
yi: אַרײַנשטעכװאַרג רשימה

note: LANG_PL_PL
en: Polish
yi: פּױליש

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
yi: ‫פּאָרטוגעזיש (בראַזיל)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
yi: ‫פּאָרטוגעזיש (פּאָרטוגאַל)

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
yi: פּאָזיציע רעלאַטיװ צו זײַן זײַל

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
yi: פּאָזיציע רעלאַטיװ צו זײַן זײַט

note: DLG_Image_PlaceParagraph
en: Position relative to nearest paragraph
yi: פּאָזיציע רעלאַטיװ צו נעענסטן פּאַראַגראַף

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
yi: קאָנסערװיר אַספּעקט־פּראָפּאָרץ

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
yi: װײַז בילד פֿאָרױס

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
yi: דרוק צו אַ טעקע

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
yi: ‫דרוק אין:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
yi: ‫דרוק צו:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
yi: דרוקער

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
yi: ‫דרוקער באַפֿעל:

note: LANG_QU_BO
en: Quechua
yi: קעטשואַ

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
yi: רעגולער

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
yi: באַציִונג

note: DLG_Restore DLG_History_Restore
en: Restore
yi: (&F)פֿון דאָס נײַ

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
yi: שטעל מצבֿ פֿון דאָס נײַ

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
yi: (&R)רעזולטאַטן

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
yi: ראָמאַניש

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
yi: ‫ראָמאַניש (Macintosh)

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
yi: משל

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
yi: סאַרדיניש

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
yi: היט אױף טעקע װי

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
yi: היט אױף מצבֿ

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
yi: סקריפּט

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
yi: סעקציע קאָפּװאָרט

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
yi: ‫קלײַב אױס קאָדירונג:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
yi: ‫קלײַב אױס עקספּאָרטיר־אָפּציעס פֿאַר HTML

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
yi: קלײַב אױס שפּראַך

note: LANG_SR
en: Serbian
yi: סערביש

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
yi: באַשטעטיק שפּראַך

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
yi: באַשטעטיק ניט קײן אונטערשטרײך־פֿאַרב

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
yi: גרײס:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
yi: סלאָװאַקיש

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
yi: סלאָװעניש

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
yi: ‫שפּאַניש (מעקסיקע)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
yi: ‫שפּאַניש (שפּאַניע)

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
yi: ‫סטילן:

note: LANG_SW
en: Swahili
yi: סװאַהילי

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
yi: שװעדיש

note: LANG_SYR
en: Syriac
yi: סיריאַק

note: LANG_TL_PH
en: Tagalog
yi: טאַגאַלאָג

note: LANG_TA_IN
en: Tamil
yi: טאַמיל

note: LANG_TE_IN
en: Telugu
yi: טעלעגו

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
yi: טעקסט פֿאַרב

note: DLG_Image_WrappedBoth
en: Text wrapped on both sides of the Image
yi: שאַר טעקסט אױף בײדע זײַטן פֿונעם בילד

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
yi: שאַר טעקסט אױף לינקס פֿונעמ פֿונעם בילד

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
yi: שאַר טעקסט אױף רעכטס פֿונעמ פֿונעם בילד

note: LANG_TH_TH
en: Thai
yi: טײַלענדיש

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
yi: טײַלענדיש (Macintosh)

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
yi: ‫טײַלענדיש (TIS-620)

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
yi: ‫טײַלענדיש (Windows Code Page 874)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
yi: ‫די פּאַפּקע %s לאָזט זיך ניט שרײַבן

note: MSG_HistoryPartRestore2
en: The nearest version that can be restored fully is %d. Would you like to restore this version instead? To partially restore version %d press No.
yi: די נעענטסטע װערסיע װאָס לאָזט זיך אין גאַנצן אומקערן איז %d.  אפֿשר װילט איר אומקערן יענע װערסיע?  כּדי האַלב אומצוקערן װערסיע %d, דריקט „נײן“.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
yi: דער דרוק־באַפֿעל אות־פֿאָדעם איז אומלעקסיק

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
yi: כּדי ממשיך סײַ־װי־סײַ, דריקט „גוט“.

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
yi: כּדי אָפּצורופֿן דעם אומקער־פּרוּװ, דריקט „רוף אָפּ“.

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
yi: טערקיש

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
yi: ‫טערקיש (ISO-8859-9)

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
yi: ‫טערקיש (Macintosh)

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
yi: ‫טערקיש (Windows Code Page 1254)

note: ENC_WEST_ASCII
en: US-ASCII
yi: ‫פֿאַראײניקטע שטאַטן (ASCII)

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
yi: אוקרײַניש

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
yi: ‫אוקרײַניש (KOI8-U)

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
yi: ‫אוקרײַניש (Macintosh)

note: ENC_UNIC_UCS_2BE
en: Unicode UCS-2 Big Endian
yi: ‫אוניקאָד (UCS-2 גרױס־עקיק)

note: ENC_UNIC_UCS_2LE
en: Unicode UCS-2 Little Endian
yi: ‫אוניקאָד (UCS-2 קלײן־עקיק)

note: ENC_UNIC_UCS_4BE
en: Unicode UCS-4 Big Endian
yi: ‫אוניקאָד (UCS-4 גרױס־עקיק)

note: ENC_UNIC_UCS_4LE
en: Unicode UCS-4 Little Endian
yi: ‫אוניקאָד (UCS-4 קלײן־עקיק)

note: ENC_UNIC_UTF_16BE
en: Unicode UTF-16 Big Endian
yi: ‫אוניקאָד (UTF-16 גרױס־עקיק)

note: ENC_UNIC_UTF_16LE
en: Unicode UTF-16 Little Endian
yi: ‫אוניקאָד (UTF-16 קלײן־עקיק)

note: ENC_UNIC_UTF_32BE
en: Unicode UTF-32 Big Endian
yi: ‫אוניקאָד (UTF-32 גרױס־עקיק)

note: ENC_UNIC_UTF_32LE
en: Unicode UTF-32 Little Endian
yi: ‫אוניקאָד (UTF-32 קלײן־עקיק)

note: ENC_UNIC_UTF_7
en: Unicode UTF-7
yi: ‫אוניקאָד (UTF-7)

note: ENC_UNIC_UTF_8
en: Unicode UTF-8
yi: ‫אוניקאָד (UTF-8)

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
yi: ‫אָן קײן טיטל%d

note: LANG_UR
en: Urdu
yi: אורדו

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
yi: װערסיע־געשיכטע

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
yi: װערסיע:

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
yi: װיעטנאַמעזיש

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
yi: ‫װיעטנאַמעזיש (TCVN)

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
yi: ‫װיעטנאַמעזיש (VISCII)

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
yi: ‫װיעטנאַמעזיש (Windows Code Page 1258)

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
yi: זע דאָקומענט

note: DLG_MW_Activate
en: View:
yi: זע

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
yi: װעלש

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
yi: ‫מעריבֿ־אײראָפּעיִש (DOS/Windows Code Page 850)

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
yi: ‫מעריבֿ־אײראָפּעיִש (HP)

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
yi: ‫מעריבֿ־אײראָפּעיִש (ISO-8859-1)

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
yi: ‫מעריבֿ־אײראָפּעיִש (Macintosh)

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
yi: ‫מעריבֿ־אײראָפּעיִש (NeXT)

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
yi: ‫מעריבֿ־אײראָפּעיִש (Windows Code Page 1252)

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
yi: גאַנצע זײַט

note: DLG_Image_Width
en: Width:
yi: ברײט:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
yi: ברײט:

note: DLG_MB_Yes
en: Yes
yi: יאָ

note: LANG_YI
en: Yiddish
yi: ייִדיש

note: MSG_HistoryConfirmSave
en: You have to save changes to document %s before proceeding. Save now?
yi: ‫איר מוזט אױפֿהיטן די ענדערונגען צו %s אײדער איר גײט װײַטער.  היט אױף איצט?

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
yi: פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
yi: נײן

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
yi: יאָ

note: DLG_Unit_cm
en: cm
yi: צמ

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
yi: אַנדערש

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
yi: אַנדערש נאָך דאָקומענט־אָרט %d

note: DLG_DocComparison_Diverging
en: diverging after version %d of %s
yi: אַנדערש נאָך װערסיע %d פֿון %s

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
yi: גלײַך

note: DLG_Unit_inch
en: inch
yi: אײנס

note: DLG_Unit_mm
en: mm
yi: ממ

note: DLG_Unit_pica
en: pica
yi: פּיקאַ

note: DLG_Unit_points
en: points
yi: פּונקטן

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
yi: נאָענטע קרובֿים

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
yi: ניט קײן שײכות
