accerciser - en to ca translation catalogue (70 entries)

[ctx: link]
en: Introduction to <app>Accerciser</app>
ca: Introducció a l'<app>Accerciser</app>

en: Creative Commons Share Alike 3.0
ca: Creative Commons Compartir Igual 3.0

en: <media type="image" mime="image/png" src="figures/accerciser-logo.png"> <app>Accerciser</app>'s logo </media> <app>Accerciser</app>
ca: <media type="image" mime="image/png" src="figures/accerciser-logo.png"> Logotip de l'<app>Accerciser</app></media> <app>Accerciser</app>

en: Before You Begin
ca: Abans que comenceu

en: Read the <link href="help:gnome-help/a11y">Universal Access Help</link>
ca: Llegiu l'<link href="help:gnome-help/a11y">ajuda de l'accés universal</link>

en: Getting Started
ca: Primers passos

en: Examining the Accessibility of an Application
ca: Inspecció de l'accessibilitat d'una aplicació

en: Advanced Topics
ca: Temes avançats

[ctx: sort]
en: 1. API Browser Plugin
ca: 1. Connector per a explorar l'API

en: Verifying interfaces, methods, and properties
ca: Verificació d'interfícies, de mètodes i les propietats

en: API Browser Plugin
ca: Connector per a explorar l'API

en: Given an accessible widget selected in the <link xref="desktop_tree_view">Application Tree View</link>, the API Browser Plugin shows its implemented AT-SPI interfaces along with its methods and properties.
ca: Si seleccioneu un giny accessible a la <link xref="desktop_tree_view">vista en arbre de l'aplicació</link>, el connector per a explorar l'API us mostra les interfícies de l'AT-SPI que implementa a més a més dels mètodes i les propietats.

en: The API Browser Plugin allows you to verify interfaces, methods, and properties of a target accessible widget in an application.
ca: El connector per a explorar l'API us permet comprovar les interfícies, els mètodes i les propietats disponibles del giny accessible seleccionat en una aplicació.

en: <app>Accerciser</app> allows bookmarking items in the Application Tree View for later examining. This is helpful when the target application must be restarted - after rebuilding it, for example. To bookmark an item, select it and do <guiseq><gui>Bookmarks</gui><gui>Add Bookmark</gui></guiseq> or press <key>Ctrl</key>+<key>d</key>.
ca: L'<app>Accerciser</app> permet crear adreces d'interès dels accessibles seleccionats en la vista d'arbre de l'aplicació per examinar-los posteriorment. Això pot ser útil si, per exemple, s'ha de reiniciar l'aplicació objectiu. Per crear una adreça d'interès d'un element seleccioneu <guiseq><gui>Adreces d'interès</gui><gui>Afegeix una adreça d'interès</gui></guiseq> o premeu <key>Ctrl</key>+<key>d</key>.

en: Bookmarks to accessible items in <app>Accerciser</app> are defined by an application name and a "path" in the application's internal accessible hierarchy to the bookmarked accessible. When the target application is in a different state - i.e. multiple top level frames -, the path might not be correct. Bookmarks could be managed by accessing the bookmark editing dialog through <guiseq><gui>Bookmarks</gui><gui>Edit Bookmarks</gui></guiseq>.
ca: A l'<app>Accerciser</app> les adreces d'interès d'elements accessibles en defineixen com el nom de l'aplicació i el «camí» en la jerarquia d'accessibilitat interna de l'aplicació de l'element accessible. Quan l'aplicació objectiu està en un estat diferent (ex. múltiples marcs de nivell superior) pot ser que el camí no sigui correcte. Es poden gestionar les adreces d'interès a través del diàleg d'edició d'adreces d'interès, al qual hi podeu accedir des d'<guiseq><gui>Adreces d'interès</gui><gui>Edita les adreces d'interès</gui></guiseq>.

[ctx: sort]
en: 4. Event Monitor Plugin
ca: 4. Connector de seguiment d'esdeveniments

en: Monitoring accessible events as they occur
ca: Fes un seguiment dels esdeveniments d'accessibilitat de seguida que es produeixen

en: Event Monitor Plugin
ca: Connector de seguiment d'esdeveniments

en: mouse
ca: ratolí

en: object
ca: objecte

en: window
ca: finestra

[ctx: link]
en: Setting up <app>Accerciser</app>
ca: Configuració de l'<app>Accerciser</app>

en: Installing and running <app>Accerciser</app> on your system
ca: Instal·lació i execució de l'<app>Accerciser</app> en el sistema

en: Setting up <app>Accerciser</app>
ca: Configuració de l'<app>Accerciser</app>

en: Installing <app>Accerciser</app> manually
ca: Instal·lació manual de l'<app>Accerciser</app>

en: After getting <app>Accerciser</app>, install it using the following commands:
ca: Després d'obtenir l'<app>Accerciser</app>, instal·leu-lo amb les ordres següents:

en: <cmd>./autogen.sh # or ./configure for first time installation</cmd>
ca: <cmd>./autogen.sh # o ./configure si és la primera vegada que l'instal·leu</cmd>

en: <cmd>sudo make install # or make install as root</cmd>
ca: <cmd>sudo make install # o make install com a usuari primari</cmd>

en: Running <app>Accerciser</app>
ca: Execució de l'<app>Accerciser</app>

[ctx: sort]
en: 3. Writing New Plugins
ca: 3. Escriure connectors nous

en: Writing Plugins for <app>Accerciser</app>
ca: Escriure connectors per l'<app>Accerciser</app>

[ctx: sort]
en: 2. Interface Viewer Plugin
ca: 2. Connector de visualització d'interfícies

en: Examining your accessibility implementation
ca: Examineu la vostra implementació de l'accessibilitat

en: Interface Viewer Plugin
ca: Connector de visualització d'interfícies

en: Running the Interface Viewer Plugin
ca: Execució del connector de visualització d'interfícies

[ctx: sort]
en: 1. What is Accerciser?
ca: 1. Què és l'Accerciser?

en: An interactive accessibility explorer
ca: Un explorador interactiu de l'accessibilitat

en: What is <app>Accerciser</app>?
ca: Què és l'<app>Accerciser</app>?

en: <app>Accerciser</app> is an interactive Python accessibility explorer. It uses the AT-SPI library to inspect, examine, and interact with widgets, allowing you to check if an application is providing correct information to assistive technologies and automated testing frameworks. <app>Accerciser</app> comes with a set of plugins that you can use to create custom views of accessibility information.
ca: L'<app>Accerciser</app> és un explorador interactiu d'accessibilitat en Python. Utilitza la biblioteca AT-SPI per a inspeccionar, examinar i interactuar amb els ginys. Us permet comprovar si una aplicació proporciona la informació correcta a les tecnologies de suport i als entorns de proves automàtics. L'<app>Accerciser</app> incorpora un conjunt de connectors que podeu utilitzar per a crear vistes pròpies de la informació d'accessibilitat.

en: <app>Accerciser</app>'s default interface.
ca: La interfície per defecte de l'<app>Accerciser</app>.

en: <app>Accerciser</app>'s intended audience
ca: Audiència esperada de l'<app>Accerciser</app>

en: <app>Accerciser</app>'s plugin architecture
ca: L'arquitectura de connectors de l'<app>Accerciser</app>

en: More about Accessibility
ca: Més sobre l'accessibilitat

[ctx: sort]
en: 2. IPython Plugin
ca: 2. Connector IPython

en: When all else fails
ca: Quan ja no serveix res més

en: IPython Console Plugin
ca: Connector de consola IPython

en: Running the IPython Console Plugin
ca: Execució del connector de consola IPython

[ctx: sort]
en: 4. Preferences
ca: 4. Preferències

en: Customizing <app>Accerciser</app>'s preferences
ca: Personalització de les preferències de l'<app>Accerciser</app>

en: Configuring <app>Accerciser</app>
ca: Configuració de l'<app>Accerciser</app>

en: To configure plugins, hotkeys, and highlighting, do either <key>ctrl</key>+<key>p</key> or <guiseq><gui>Edit</gui> <gui>Preferences</gui></guiseq> to open a dialog.
ca: Per configurar els connectors, les tecles de drecera i el ressaltat, premeu <key>ctrl</key>+<key>p</key>, o bé, aneu a <guiseq><gui>Edita</gui> <gui>Preferències</gui></guiseq> per obrir el diàleg.

en: <app>Accerciser</app> preferences
ca: Preferències de l'<app>Accerciser</app>

en: <app>Accerciser</app> allows you to configure plugins, global hotkeys, and widget's highlighting.
ca: L'<app>Accerciser</app> us permet configurar els connectors, les tecles de drecera globals i el ressaltat de ginys.

en: Configuring plugins
ca: Configuració dels connectors

en: Configuring plugins' preferences
ca: Configuració de les preferències dels connectors

en: <app>Accerciser</app> allows you to adjust your plugins' preferences.
ca: L'<app>Accerciser</app> us permet canviar les preferències dels connectors.

en: Configuring global hotkeys
ca: Configuració de les tecles de drecera globals

en: Configuring global hotkeys' preferences
ca: Configuració de les preferències de les tecles de drecera globals

en: <app>Accerciser</app> allows you to adjust your hotkeys' preferences.
ca: L'<app>Accerciser</app> us permet canviar les preferències de les tecles de drecera.

en: <app>Accerciser</app> allows you to adjust your plugin's preferences.
ca: L'<app>Accerciser</app> us permet canviar les preferències dels connectors.

en: Configuring widget's highlighting
ca: Configuració del ressaltat dels ginys

en: Configuring highlighting preferences
ca: Configuració de les preferències de ressaltat

en: <app>Accerciser</app> allows you to adjust your highlighting preferences.
ca: L'<app>Accerciser</app> us permet canviar les preferències de ressaltat.

[ctx: sort]
en: 5. Quick Select Plugin
ca: 5. Connector de selecció ràpida

en: Locating the object you need
ca: Ubiqueu l'objecte que necessiteu

en: Quick Select Plugin
ca: Connector de selecció ràpida

[ctx: sort]
en: 3. Validator Default Plugin
ca: 3. Connector de validació per defecte

en: Testing an application for accessibility
ca: Comprovació de l'accessibilitat d'una aplicació

en: AT-SPI Validator Plugin
ca: Connector de validació de l'AT-SPI

en: Running the AT-SPI Validator Plugin
ca: Execució del connector de validació de l'AT-SPI
