accerciser - en to ast translation catalogue (208 entries)

en: Accerciser Accessibility Explorer
ast: Esplorador d'accesibilidá Accerciser

en: Give your application an accessibility workout
ast: Da-y a la to aplicación una capacidá pa ser accesible

en: A list of plugins that are disabled by default
ast: Llista de complementos desactivaos de forma predeterminada

en: A list of plugins that are disabled by default.
ast: Llista de complementos desactivaos de forma predeterminada.

en: Available new pluginviews
ast: Vistes de complementu nueves disponibles

en: Default window height
ast: Altor predetermináu de ventana

en: Default window width
ast: Anchor predetermináu de ventana

en: Highlight border color
ast: Resaltar el color del berbesu

en: Highlight duration
ast: Resaltar la duración

en: Highlight fill color
ast: Resaltar el color de rellenu

en: Horizontal split
ast: División horizontal

en: Hotkey combination
ast: Combinación de tecles

en: Hotkey combination for related action.
ast: Aición rellacionada cola combinación de tecles.

en: Position of the horizontal split of the main window.
ast: Posición de la división horizontal de la ventana principal.

en: Position of the vertical split of the main window.
ast: Posición de la división vertical de la ventana principal.

en: Single layout view
ast: Vista de distribución única

en: The color and opacity of the highlight border.
ast: El color y la opacidá del resaltáu del berbesu.

en: The color and opacity of the highlight fill.
ast: El color y la opacidá del resaltáu del rellenu.

en: The default plugin layout for the top panel.
ast: Distribución predeterminada del complementu pal panel superior.

en: The duration of the highlight box when selecting accessible nodes.
ast: La duración de la caxa resaltada al escoyer nodos accesibles.

en: The layout for the bottom panel
ast: La distribución pal panel inferior

en: The layout for the bottom panel pluginview.
ast: La distribución pa la vista del complementu del panel inferior.

en: The layout for the top panel
ast: La distribución pal panel superior

en: The layout for the top panel pluginview.
ast: La distribución pa la vista del complementu del panel superior.

en: The pluginview layout
ast: La distribución de la vista del complementu

en: The window height value.
ast: El valor del altor de la ventana.

en: The window width value.
ast: El valor del anchor de la ventana.

en: This list contains all the new available pluginviews
ast: Esta llista contién toles vistes de complementos nueves disponibles

en: Vertical split
ast: División vertical

en: View plugins in a single layout.
ast: Ver complementos nuna distribución única.

en: Window height
ast: Altor de la ventana

en: Window height value.
ast: Valor del altor de la ventana.

en: Window width
ast: Anchor de la ventana

en: Window width value.
ast: Valor del anchor de la ventana.

en: API Browser
ast: Desaminador API

en: Browse the various methods of the current accessible
ast: Desaminar los métodos dellos del accesible actual

en: Hide private attributes
ast: Anubrir los atributos privaos

en: Method
ast: Métodu

en: Property
ast: Propiedá

en: Value
ast: Valor

en: IPython Console
ast: Consola IPython

en: Interactive console for manipulating currently selected accessible
ast: Consola interactiva pa remanar l'accesible escoyíu anguaño

en: <b>Event monitor</b>
ast: <b>Monitor d'eventos</b>

en: C_lear Selection
ast: _Llimpiar la Escoyeta

en: Everything
ast: Too

en: Selected accessible
ast: Accesible esbilláu

en: Selected application
ast: Aplicación esbillada

en: Source
ast: Fonte

en: _Monitor Events
ast: _Monitorizar eventos

en: Event Monitor
ast: Monitor d'eventos

en: Shows events as they occur from selected types and sources
ast: Amuesa los eventos tal y como ocurren dende les tribes y fontes seleicionaes

en: Highlight last event entry
ast: Resaltar la cabera entrada d'eventu

en: Start/stop event recording
ast: Entamar/parar el rexistru d'eventos

en: Clear event log
ast: Llimpiar el rexistru d'eventos

en: <b>Attributes</b>
ast: <b>Atributos</b>

en: <b>Child count</b>
ast: <b>Contéu de fíos</b>

en: <b>Description</b>
ast: <b>Descripción</b>

en: <b>Relations</b>
ast: <b>Rellaciones</b>

en: <b>Selected Cell</b>
ast: <b>Caxella seleicionada</b>

en: <b>States</b>
ast: <b>Estaos</b>

en: <b>Table Information</b>
ast: <b>Información de la tabla</b>

en: <b>Text</b>
ast: <b>Testu</b>

en: <b>unknown</b>
ast: <b>desconocíu</b>

en: <i>(no description)</i>
ast: <i>(ensin descripción)</i>

en: <i>Caption:</i>
ast: <i>Descripción:</i>

note: End chaacter                                                 offset of text attributes span
en: <i>End: 0</i>
ast: <i>Final: 0</i>

note: Start character offset of text attributes span
en: <i>Start: 0</i>
ast: <i>Aniciu: 0</i>

en: <i>Summary:</i>
ast: <i>Resume:</i>

en: <no description>
ast: <sin descripción>

en: Absolute position
ast: Posición absoluta

en: Acti_on
ast: A_ición

en: Alpha
ast: Alfa

en: Ap_plication
ast: A_plicación

en: Co_mponent
ast: Co_mponente

en: Col_lection
ast: Co_leición

en: Column
ast: Columna

en: Columns
ast: Columnes

en: Current value
ast: Valor actual

en: Des_ktop
ast: _Escritoriu

note: add description to buffer
en: Description
ast: Descripción

note: How many columns the cell spans.
en: Extents:
ast: Amplitú:

en: H_ypertext
ast: H_ipertestu

en: Header:
ast: Testera:

note: add url role to buffer
en: Hyperlink
ast: Hiperenllaz

en: Include defaults
ast: Incluyir predeterminaos

en: Layer
ast: Capa

en: Lo_gin Helper
ast: Ayudante d'a_niciu de sesión

en: Locale
ast: Rexón

en: Locale:
ast: Llocalización:

en: MDI-Z-order
ast: MDI-Z-orde

en: Maximum value
ast: Valor máximu

en: Minimum increment
ast: Mínimu incrementu

en: Minimum value
ast: Valor mínimu

en: Offset
ast: Desplazamientu

en: Perform action
ast: Facer aición

en: Position
ast: Posición

en: Relative position
ast: Posición rellativa

en: Row
ast: Filera

en: Rows
ast: Fileres

en: Select All
ast: Esbillar too

en: Selected columns
ast: Columnes escoyíes

en: Selected rows
ast: Fileres escoyíes

en: Show
ast: Amosar

en: Size
ast: Tamañu

en: St_reamable Content
ast: Conteníu _reproducible

en: Te_xt
ast: Te_stu

en: Val_ue
ast: Val_or

en: Version
ast: Versión

en: _Accessible
ast: _Accesible

en: _Document
ast: _Documentu

en: _Image
ast: _Imaxe

en: _Selection
ast: _Escoyeta

en: _Table
ast: _Tabla

en: name (x,y)
ast: nome (x,y)

note: Translators: this is a plugin name
en: Interface Viewer
ast: Visor d'interfaces

note: Translators: this is a plugin description
en: Allows viewing of various interface properties
ast: Permite ver delles propiedaes de la interface

en: (not implemented)
ast: (non implementáu)

note: add accessible's name to buffer
en: Name
ast: Nome

en: Start
ast: Aniciu

en: End
ast: Final

en: Too many selectable children
ast: Abondos fíos seleicionables

en: Quick Select
ast: Escoyeta rápida

en: Plugin with various methods of selecting accessibles quickly.
ast: Complementu con dellos métodos pa escoyer accesibles rápidamente.

en: Inspect last focused accessible
ast: Inspeicionar el caberu accesible que tuvo'l focu

en: Inspect accessible under mouse
ast: Inspeicionar l'accesible baxo el mur

en: Idle
ast: Inactivu

en: Sche_ma:
ast: Esque_ma:

en: V_alidate
ast: V_alidar

en: No description
ast: Ensin descripción

en: AT-SPI Validator
ast: Validador AT-SPI

en: Validates application accessibility
ast: Valida l'accesibilidá d'una aplicación

note: log level column add level to buffer
en: Level
ast: Nivel

note: add accessible's role to buffer
en: Role
ast: Rol

en: Saving
ast: Guardáu

en: Validating
ast: Validando

en: EXCEPT
ast: ESCEUTU

en: ERROR
ast: FALLU

en: WARN
ast: AVISU

en: DEBUG
ast: DEPURAR

en: Basic
ast: Básicu

en: Tests fundamental GUI application accessibility
ast: Comprueba l'accesibilidá fundamental del IGU d'una aplicación

en: actionable %s is not focusable or selectable
ast: l'accionable %s nun pue ser seleicionable o tener el focu

en: interactive %s is not actionable
ast: l'interactivu %s nun ye accionable

en: more than one focused widget
ast: hai más d'un widget col focu

en: %s has no text interface
ast: la interface de %s nun tien testu

note: Translators: The first variable is the role name of the object that has an index mismatch.
en: %s index in parent does not match child index
ast: L'índiz nel padre nun concasa col índiz del fíu en %s

en: Missing reciprocal for %s relation
ast: Falta'l recíprocu pa la rellación %s

note: Translators: The first variable is the role name of the object that is missing the name or label.
en: %s missing name or label
ast: falta'l nome o la etiqueta de %s

en: focusable %s has a table interface, but not a selection interface
ast: l'oxetu %s que pue tener el focu tien una interface de tabla, pero non una interface d'Escoyeta

note: Translators: First variable is an accessible role name, the next two variables are accessible state names. For example: "button has focused state without focusable state".
en: %s has %s state without %s state
ast: %s tien un estáu %s ensin tener %s

note: Translators: The radio button does not belong to a set, thus it is useless. The first variable is the object's role name.
en: %s does not belong to a set
ast: %s nun pertenez al conxuntu

note: Translators: The row or column number retrieved from a table child's object at a certain index is wrong. The first variable is the role name of the object, the second is the given index.
en: %(rolename)s index %(num)d does not match row and column
ast: L'índiz %(num)d del elementu %(rolename)s nun concasa cola filera y columna

note: Translators: The "parent index" is the order of the child in the parent. the "row and column index" should be the same value retrieved by the object's location in the table. The first variable is the object's role name, the second and third variables are index numbers.
en: %(rolename)s parent index %(num1)d does not match row and column index %(num2)d
ast: L'índiz padre %(num1)d del elementu %(rolename)s nun concasa cola filera y columna del índiz %(num2)d

en: %s has no name or description
ast: %s nun tien nome o descripción

en: _Preferences…
ast: Prefere_ncies…

en: _Contents
ast: _Conteníu

en: Accerciser could not see the applications on your desktop.  You must enable desktop accessibility to fix this problem.  Do you want to enable it now?
ast: Accerciser nun pue ver les aplicaciones nel to escritoriu. Tienes d'activar l'accesibilidá del escritoriu pa iguar esti problema. ¿Quies activala agora?

en: Note: Changes only take effect after logout.
ast: Nota: Los cambeos tienen efeutu dempués de colar de la sesión.

en: <dead>
ast: <muerto>

en: Children
ast: Fíos

en: _Refresh Registry
ast: An_ovar rexistru

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh all
ast: Anovar too

note: Translators: Refresh current tree node’s children.
en: Refresh _Node
ast: Anovar _nodu

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh selected node’s children
ast: Anovar los fíos del nodu esbilláu

en: Component
ast: Componente

en: Task
ast: Xera

en: Key
ast: Tecla

en: Ctrl
ast: Control

en: Shift
ast: Mayús

en: Top panel
ast: Panel superior

en: Bottom panel
ast: Panel inferior

en: accerciser Preferences
ast: Preferencies d'accerciser

en: Plugins
ast: Complementos

en: Global Hotkeys
ast: Tecles rápides globales

en: Highlighting
ast: Resaltáu

en: Highlight duration:
ast: Duración del resaltáu:

en: Border color:
ast: Color del berbesu:

en: The border color of the highlight box
ast: El color del berbesu de la caxa resaltada

en: Fill color:
ast: Color de rellenu:

en: The fill color of the highlight box
ast: El color de rellenu de la caxa resaltada

en: An interactive Python accessibility explorer
ast: Un desaminador d'accesibilidá de Python interactivu

en: The New BSD License. See the COPYING and NOTICE files for details.
ast: La nueva llicencia BSD, llei los ficheros COPYING y NOTICE pa más detalles.

en: Web site
ast: Páxina web

en: _Add Bookmark…
ast: _Amestar marcador…

en: Bookmark selected accessible.
ast: Marcar l'accesible anguaño esbilláu.

en: _Edit Bookmarks…
ast: _Editar los marcadores…

en: Manage bookmarks.
ast: Alministrar marcadores.

en: Edit Bookmarks…
ast: Editar los marcadores…

en: Title
ast: Títulu

en: Application
ast: Aplicación

en: Path
ast: Camín

en: Add Bookmark…
ast: Amestar marcador…

en: Title:
ast: Títulu:

en: Application:
ast: Aplicación:

en: Path:
ast: Camín:

en: Plugin Errors
ast: Fallos del complementu

[ctx: viewport]
note: Translators: This is the viewport in which the plugin appears, it is a noun.
en: View
ast: Ver

en: No view
ast: Ensin vista

en: _Single plugins view
ast: Vista _individual de complementos

en: Plugin View
ast: Vista del complementu

en: Plugin View (%d)
ast: Vista del complementu (%d)

en: <i>_New view…</i>
ast: <i>_Nueva vista…</i>

en: New View…
ast: Nueva vista…

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Edit
ast: _Editar

[ctx: menu]
en: _Bookmarks
ast: _Marcadores

[ctx: menu]
en: _View
ast: _Ver

en: _Help
ast: Ay_uda
