accerciser master - en to bg translation catalogue (217 entries)

en: Give your application an accessibility workout
bg: Проверете вашата програма за достъпност

en: accessibility;development;test;
bg: достъпност;разработка;проверка;accessibility;development;test;

en: Accerciser Accessibility Explorer
bg: Разглеждане на достъпността с Accerciser

en: A list of plugins that are disabled by default
bg: Списък с приставки, които стандартно са изключени

en: A list of plugins that are disabled by default.
bg: Списък с приставки, които стандартно са изключени.

en: Highlight duration
bg: Продължителност на оцветяването

en: The duration of the highlight box when selecting accessible nodes.
bg: Продължителност на появата на оцветения правоъгълник при избиране на достъпни възли.

en: Highlight fill color
bg: Цвят за запълване на оцветеното

en: The color and opacity of the highlight fill.
bg: Цвят и непрозрачност на оцветеното.

en: Highlight border color
bg: Цвят на канта на оцветения правоъгълник

en: The color and opacity of the highlight border.
bg: Цвят и непрозрачност на контура на оцветеното.

en: Horizontal split
bg: Хоризонтално разделяне

en: Position of the horizontal split of the main window.
bg: Позиция за разделяне на основния прозорец по хоризонтала.

en: Vertical split
bg: Вертикално разделяне

en: Position of the vertical split of the main window.
bg: Позиция за разделяне на основния прозорец по вертикала.

en: Default window height
bg: Стандартна височина на прозореца

en: The window height value.
bg: Височина на прозореца в пиксели.

en: Default window width
bg: Стандартна широчина на прозореца

en: The window width value.
bg: Широчина на прозореца в пиксели.

en: The layout for the bottom panel
bg: Подредбата на долния панел

en: The layout for the bottom panel pluginview.
bg: Подредбата на приставките в долния панел.

en: The layout for the top panel
bg: Подредбата на горния панел

en: The layout for the top panel pluginview.
bg: Подредбата на приставките в горния панел.

en: Single layout view
bg: Изглед с неразделен прозорец

en: View plugins in a single layout.
bg: Приставките да са в неразделен прозорец.

en: Available new pluginviews
bg: Нови изгледи на приставки

en: This list contains all the new available pluginviews
bg: Този списък съдържа всички нови изгледи на приставки

en: The pluginview layout
bg: Изглед за приставките

en: The default plugin layout for the top panel.
bg: Стандартната подредба на приставките в горния панел.

en: Window height
bg: Височина на прозореца

en: Window height value.
bg: Височина на прозореца в пиксели.

en: Window width
bg: Широчина на прозореца

en: Window width value.
bg: Широчина на прозореца в пиксели.

en: Hotkey combination
bg: Клавишна комбинация

en: Hotkey combination for related action.
bg: Клавишна комбинация за свързано или подобно действие.

en: Accessibility explorer for the GNOME desktop
bg: Проверка на достъпността в графичната среда GNOME

en: Accerciser is an interactive Python accessibility explorer for the GNOME desktop. It uses AT-SPI to inspect and control widgets, allowing you to check if an application is providing correct information to assistive technologies and automated test frameworks.
bg: Accerciser е интерактивен инструмент за Python за изследване на достъпността  за графичната среда GNOME. Използва интерфейса AT-SPI за разглеждане и контролиране на графични обекти, позволявайки ви да проверите дали програмата предоставя коректна информация на технологиите за достъпност и програмите за автоматична проверка.

en: Accerciser has a simple plugin framework which you can use to create custom views of accessibility information.
bg: Accerciser има проста система за приставки, която можете да използвате за създаването на потребителски изгледи с информация за достъпността.

en: API Browser
bg: Разглеждане на програмни интерфейси

en: Browse the various methods of the current accessible
bg: Разглеждане на методите на текущия достъпен обект

en: Hide private attributes
bg: Скриване на частните атрибути

en: Method
bg: Метод

en: Property
bg: Свойство

en: Value
bg: Стойност

en: IPython Console
bg: Конзола на IPython

en: Interactive console for manipulating currently selected accessible
bg: Интерактивна конзола за работа с текущо избрания достъпен обект

en: Event monitor
bg: Наблюдение на събития

en: _Monitor Events
bg: _Наблюдение на събития

en: C_lear Selection
bg: _Изчистване на избора

en: Everything
bg: Всичко

en: Selected application
bg: Избраната програма

en: Selected accessible
bg: Избраният достъпен обект

en: Source
bg: Източник

en: Event Monitor
bg: Наблюдение на събития

en: Shows events as they occur from selected types and sources
bg: Визуализация на събитията, когато те се случат за избраните видове и източници

en: Highlight last event entry
bg: Отбелязване на записа на последното събитие

en: Start/stop event recording
bg: Начало/край на записването на събития

en: Clear event log
bg: Изчистване на журнала на събития

en: Child count
bg: Брой деца

en: (no description)
bg: (без описание)

note: add description to buffer
en: Description
bg: Описание

en: States
bg: Състояния

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Show
bg: Показване

en: Relations
bg: Отношения

en: _Accessible
bg: _Достъпен обект

en: Perform action
bg: Извършване на действие

en: Acti_on
bg: _Действие

en: ID
bg: Идентификатор

en: Toolkit
bg: Набор графични обекти

en: Version
bg: Версия

en: Ap_plication
bg: _Програма

en: Col_lection
bg: Ко_лекция

en: Relative position
bg: Относителна позиция

en: Size
bg: Размер

en: WIDGET
bg: ГРАФИЧЕН ОБЕКТ

en: Layer
bg: Слой

en: MDI-Z-order
bg: Стойност на Z в многодокументен интерфейс

en: Alpha
bg: Алфа

en: Absolute position
bg: Абсолютна позиция

en: Co_mponent
bg: _Компонент

en: Des_ktop
bg: _Работен плот

en: Locale:
bg: Локал:

en: _Document
bg: _Документ

note: add url role to buffer
en: Hyperlink
bg: Хипервръзка

en: H_ypertext
bg: _Хипертекст

en: Position
bg: Позиция

en: Locale
bg: Локал

en: _Image
bg: _Изображение

en: Lo_gin Helper
bg: _Помощ при влизане в системата

en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: _Selection
bg: _Избор

en: St_reamable Content
bg: _Поточно съдържание

en: Caption:
bg: Заглавие:

en: Summary:
bg: Обобщение:

en: Selected columns
bg: Избрани колони

en: Selected rows
bg: Избрани редове

en: Columns
bg: Колони

en: Rows
bg: Редове

en: Table Information
bg: Информация за таблицата

en: name (x,y)
bg: име (x,y)

en: Header:
bg: Заглавна част:

en: <no description>
bg: <без описание>

note: How many columns the cell spans.
en: Extents:
bg: Обхвати:

en: Row
bg: Ред

en: Column
bg: Колона

en: Selected Cell
bg: Избрана клетка

en: _Table
bg: _Таблица

en: Text
bg: Текст

en: Offset
bg: Отместване

en: Include defaults
bg: Включване на стандартните стойности

note: Start character offset of text attributes span
en: Start: 0
bg: Начало: 0

note: End character offset of text attributes span
en: End: 0
bg: Край: 0

en: Te_xt
bg: _Текст

en: Current value
bg: Текуща стойност

en: Minimum increment
bg: Минимална промяна

en: Maximum value
bg: Максимална стойност

en: Minimum value
bg: Минимална стойност

en: Val_ue
bg: _Стойност

en: unknown
bg: непознато

note: Translators: this is a plugin name
en: Interface Viewer
bg: Програма за разглеждане на графичен интерфейс

note: Translators: this is a plugin description
en: Allows viewing of various interface properties
bg: Позволява разглеждането на различни свойства на интерфейса

en: (not implemented)
bg: (не е реализирано)

note: add accessible's name to buffer
en: Name
bg: Име

en: URI
bg: Адрес

en: Start
bg: Начало

en: End
bg: Край

en: Too many selectable children
bg: Прекалено много избрани деца

en: (Editable)
bg: (Редактируемо)

note: Translators: This string appears in Accerciser's Interface Viewer and refers to a range of characters which has a particular format. "Start" is the character offset where the formatting begins. If the first four letters of some text is bold, the start offset of that bold formatting is 0.
en: Start: %d
bg: Начало: %d

note: Translators: This string appears in Accerciser's Interface Viewer and refers to a range of characters which has a particular format. "End" is the character offset where the formatting ends.  If the first four letters of some text is bold, the end offset of that bold formatting is 4.
en: End: %d
bg: Край: %d

en: Quick Select
bg: Бърз избор

en: Plugin with various methods of selecting accessibles quickly.
bg: Приставка с различни методи за бърз избор на достъпни обекти.

en: Inspect last focused accessible
bg: Разглеждане на последния фокусиран достъпен обект

en: Inspect accessible under mouse
bg: Разглеждане на достъпния обект под мишката

en: Sche_ma:
bg: _Схема

en: V_alidate
bg: _Проверка

en: Idle
bg: Бездействие

en: No description
bg: Без описание

en: AT-SPI Validator
bg: Проверка на AT-SPI

en: Validates application accessibility
bg: Проверка на програма за достъпност

note: log level column add level to buffer
en: Level
bg: Ниво

note: add accessible's role to buffer
en: Role
bg: Роля

en: Saving
bg: Запазване

en: Validating
bg: Проверка

en: EXCEPT
bg: ИЗКЛЮЧЕНИЯ

en: ERROR
bg: ГРЕШКИ

en: WARN
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ

en: INFO
bg: ИНФОРМАЦИЯ

en: DEBUG
bg: ИЗЧИСТВАНЕ

en: Basic
bg: Основен

en: Tests fundamental GUI application accessibility
bg: Проверка на потребителския интерфейс на програма за основна достъпност

en: actionable %s is not focusable or selectable
bg: обектът с действие %s не може да се фокусира или избере

en: interactive %s is not actionable
bg: взаимодействащият обект %s не притежава действие

en: more than one focused widget
bg: повече от един фокусиран графичен обект

en: %s has no text interface
bg: %s не притежава текстов интерфейс

note: Translators: The first variable is the role name of the object that has an index mismatch.
en: %s index in parent does not match child index
bg: %s индексът на вложеност на родителя не съвпада с този на детето

en: Missing reciprocal for %s relation
bg: Липсва съответствие за връзката %s

note: Translators: The first variable is the role name of the object that is missing the name or label.
en: %s missing name or label
bg: %s е без име или етикет

en: focusable %s has a table interface, but not a selection interface
bg: фокусируемият обект %s е с табличен интерфейс, а не с такъв за избиране

note: Translators: First variable is an accessible role name, the next two variables are accessible state names. For example: "button has focused state without focusable state".
en: %s has %s state without %s state
bg: Обектът %s притежава състояние %s без състояние %s

note: Translators: The radio button does not belong to a set, thus it is useless. The first variable is the object's role name.
en: %s does not belong to a set
bg: %s не принадлежи на група

note: Translators: The row or column number retrieved from a table child's object at a certain index is wrong. The first variable is the role name of the object, the second is the given index.
en: %(rolename)s index %(num)d does not match row and column
bg: Индексът на вложеност на %(rolename)s — %(num)d не съвпада с реда и колоната

note: Translators: The "parent index" is the order of the child in the parent. the "row and column index" should be the same value retrieved by the object's location in the table. The first variable is the object's role name, the second and third variables are index numbers.
en: %(rolename)s parent index %(num1)d does not match row and column index %(num2)d
bg: Индексът на вложеност на %(rolename)s — %(num1)d не съвпада с индекса на ред и колона %(num2)d

en: %s has no name or description
bg: %s няма име или описание

en: _Preferences…
bg: _Настройки…

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: <dead>
bg: <мъртъв>

en: Children
bg: Деца

en: _Hide/Show Applications without children
bg: _Скриване/показване на програмите без прозорци-деца

en: _Refresh Registry
bg: _Обновяване на регистъра

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh all
bg: Обновяване на всичко

note: Translators: Refresh current tree node’s children.
en: Refresh _Node
bg: Обновяване на _възела

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh selected node’s children
bg: Обновяване на децата на избрания възел

en: Component
bg: Компонент

en: Task
bg: Задача

en: Key
bg: Клавиш

en: Top panel
bg: Горен панел

en: Bottom panel
bg: Долен панел

en: accerciser Preferences
bg: Настройки на Accerciser

en: Plugins
bg: Приставки

en: Global Hotkeys
bg: Глобални клавишни комбинации

en: Highlighting
bg: Оцветяване

en: Highlight duration:
bg: Продължителност на оцветяването:

en: Border color:
bg: Цвят на контура:

en: The border color of the highlight box
bg: Цветът на контура на оцветения правоъгълник:

en: Fill color:
bg: Цвят за запълване:

en: The fill color of the highlight box
bg: Цветът за запълване на оцветения правоъгълник:

en: An interactive Python accessibility explorer
bg: Програма на Python за интерактивно разглеждане на достъпността

en: accerciser Copyright © 2006, 2007 IBM Corporation (BSD)
bg: Авторски права върху accerciser: © 2006, 2007 IBM Corporation (BSD)

en: The New BSD License. See the COPYING and NOTICE files for details.
bg: Новият лиценз на BSD. За подробности вижте файловете COPYING и NOTICE.

en: Web site
bg: Уеб сайт

en: _Add Bookmark…
bg: _Добавяне на отметка…

en: Bookmark selected accessible.
bg: Добавяне на отметка към избрания достъпен обект.

en: _Edit Bookmarks…
bg: _Редактиране на отметки…

en: Manage bookmarks.
bg: Управление на отметки.

en: Edit Bookmarks…
bg: Редактиране на отметки…

en: Title
bg: Заглавие

en: Application
bg: Програма

en: Path
bg: Път

en: Add Bookmark…
bg: Добавяне на отметка…

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Application:
bg: Програма:

en: Path:
bg: Път:

en: Plugin Errors
bg: Грешки от приставката

[ctx: viewport]
note: Translators: This is the viewport in which the plugin appears, it is a noun.
en: View
bg: Изглед

en: No view
bg: Няма изглед

en: _Single plugins view
bg: Изглед на _единична приставка

en: Plugin View
bg: Изглед на приставки

en: Plugin View (%d)
bg: Изглед на приставки (%d)

en: _New view…
bg: _Нов изглед…

en: New View…
bg: Нов изглед…

en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

[ctx: menu]
en: _Bookmarks
bg: _Отметки

[ctx: menu]
en: _View
bg: _Изглед

en: _Help
bg: Помо_щ
