Accerciser - en to br translation catalogue (54 entries)

en: Property
br: Perzh

en: Source
br: Tarzh

en: <b>Description</b>
br: <b>Deskrivadur</b>

en: <b>Text</b>
br: <b>Testenn</b>

en: <b>unknown</b>
br: <b>dianav</b>

en: <i>(no description)</i>
br: <i>(deskrivadur ebet)</i>

en: Alpha
br: Alfa

en: Ap_plication
br: Ar_load

en: Des_ktop
br: Bu_rev

note: add description to buffer
en: Description
br: Deskrivadur

en: Header:
br: Talbenn :

en: Show
br: Diskouez

en: Size
br: Ment

en: Te_xt
br: Te_stenn

en: Version
br: handelv

en: _Document
br: _Teul

en: _Image
br: _Skeudenn

en: _Selection
br: _Diuzad

en: _Table
br: _Taolenn

en: name (x,y)
br: anv (x,y)

note: add accessible's name to buffer
en: Name
br: Anv

en: Script Type
br: Rizh ar skript

en: Script Recorder
br: Enroller skriptoù

en: No description
br: Deskrivadur ebet

note: log level column add level to buffer
en: Level
br: Live

en: _Preferences…
br: _Gwellvezioù…

en: _Contents
br: Endal_c'hadoù

en: <dead>
br: <marv>

en: Children
br: Bugel

en: Plugins
br: Enlugelladoù

en: Web site
br: Lec'hienn

en: _Add Bookmark…
br: Ouzhpenn_añ ur sined…

en: _Edit Bookmarks…
br: K_emmañ ar sinedoù…

en: Manage bookmarks.
br: Ardeiñ ar sinedoù.

en: Edit Bookmarks…
br: Kemmañ ar sinedoù…

en: Title
br: Titl

en: Application
br: Arload

en: Path
br: Treug

en: Add Bookmark…
br: Ouzhpennañ ur sined…

en: Title:
br: Titl :

en: Application:
br: Arload :

en: Path:
br: Treug :

en: Plugin Errors
br: Fazioù enlugellad

[ctx: viewport]
note: Translators: This is the viewport in which the plugin appears, it is a noun.
en: View
br: Gwel

en: No view
br: Gwel ebet

en: Plugin View
br: Gwel an enlugellad

en: Plugin View (%d)
br: Gwel an enugellad (%d)

en: <i>_New view…</i>
br: <i>Gwel _nevez…</i>

en: New View…
br: Gwel nevez…

en: _File
br: _Restr

en: _Edit
br: K_emmañ

[ctx: menu]
en: _Bookmarks
br: _Sinedoù

[ctx: menu]
en: _View
br: _Gwelout

en: _Help
br: _Skoazell
