accerciser - en to ca translation catalogue (206 entries)

en: Give your application an accessibility workout
ca: Feu una anàlisi d'accessibilitat a les aplicacions

en: accessibility;development;test;
ca: accessibilitat;desenvolupament;prova;

en: Accerciser Accessibility Explorer
ca: Explorador d'accessibilitat Accerciser

en: A list of plugins that are disabled by default
ca: Llista de connectors desactivats per defecte

en: A list of plugins that are disabled by default.
ca: Llista de connectors desactivats per defecte.

en: Highlight duration
ca: Ressalta la duració

en: The duration of the highlight box when selecting accessible nodes.
ca: La duració del quadre ressaltat en seleccionar nodes accessibles.

en: Highlight fill color
ca: Ressalta el color de l'emplenat

en: The color and opacity of the highlight fill.
ca: El color i l'opacitat de l'emplenat del ressaltat.

en: Highlight border color
ca: Ressalta el color del contorn

en: The color and opacity of the highlight border.
ca: El color i l'opacitat del contorn ressaltat.

en: Horizontal split
ca: Divisió horitzontal

en: Position of the horizontal split of the main window.
ca: Posició de la divisió horitzontal de la finestra principal.

en: Vertical split
ca: Divisió vertical

en: Position of the vertical split of the main window.
ca: Posició de la divisió vertical de la finestra principal.

en: Default window height
ca: Alçària de la finestra per defecte

en: The window height value.
ca: El valor de l'alçària de la finestra.

en: Default window width
ca: Amplària de la finestra per defecte

en: The window width value.
ca: El valor de l'amplària de la finestra.

en: The layout for the bottom panel
ca: La disposició per al quadre inferior

en: The layout for the bottom panel pluginview.
ca: La disposició per a la vista del connector del quadre inferior.

en: The layout for the top panel
ca: La disposició per al quadre superior

en: The layout for the top panel pluginview.
ca: La disposició per a la vista del connector del quadre superior.

en: Single layout view
ca: Visualització sense divisions

en: View plugins in a single layout.
ca: Visualització dels connectors en una sola disposició.

en: Available new pluginviews
ca: Vistes de connectors noves disponibles

en: This list contains all the new available pluginviews
ca: Esta llista conté totes les vistes de connectors noves disponibles

en: The pluginview layout
ca: La disposició de la vista del connector

en: The default plugin layout for the top panel.
ca: La disposició per defecte dels connectors al quadre superior.

en: Window height
ca: Alçària de la finestra

en: Window height value.
ca: Valor de l'alçària de la finestra.

en: Window width
ca: Amplària de la finestra

en: Window width value.
ca: Valor de l'amplària de la finestra.

en: Hotkey combination
ca: Combinació de la drecera de teclat

en: Hotkey combination for related action.
ca: Combinació de la drecera de teclat per a l'acció relacionada.

en: API Browser
ca: Explorador de l'API

en: Browse the various methods of the current accessible
ca: Explora els diferents mètodes de l'actual accessible

en: Hide private attributes
ca: Amaga els atributs privats

en: Method
ca: Mètode

en: Property
ca: Propietat

en: Value
ca: Valor

en: IPython Console
ca: Consola IPython

en: Interactive console for manipulating currently selected accessible
ca: Consola interactiva per manipular l'accessible actualment seleccionat

en: Event monitor
ca: Monitor d'esdeveniments

en: _Monitor Events
ca: _Seguiment d'esdeveniments

en: C_lear Selection
ca: _Neteja la selecció

en: Everything
ca: Tot

en: Selected application
ca: Aplicació seleccionada

en: Selected accessible
ca: Accessible seleccionat

en: Source
ca: Font

en: Event Monitor
ca: Seguiment d'esdeveniments

en: Shows events as they occur from selected types and sources
ca: Mostra els esdeveniments tal com es produeixen des dels tipus i fonts seleccionats

en: Highlight last event entry
ca: Ressalta l'últim esdeveniment d'entrada

en: Start/stop event recording
ca: Inicia/atura l'gravació	 d'esdeveniments

en: Clear event log
ca: Neteja el registre d'esdeveniments

en: Child count
ca: Nombre de fills

en: (no description)
ca: (sense descripció)

note: add description to buffer
en: Description
ca: Descripció

en: States
ca: Estats

en: Attributes
ca: Atributs

en: Show
ca: Mostra

en: Relations
ca: Relacions

en: Perform action
ca: Realitza l'acció

en: Acti_on
ca: _Acció

en: ID
ca: Identificador

en: Toolkit
ca: Joc d'eines

en: Version
ca: Versió

en: Ap_plication
ca: A_plicació

en: Col_lection
ca: Co_l·lecció

en: Relative position
ca: Posició relativa

en: Size
ca: Mida

en: WIDGET
ca: GINY

en: Layer
ca: Capa

en: MDI-Z-order
ca: Orde de superposició de les finestres

en: Alpha
ca: Alfa

en: Absolute position
ca: Posició absoluta

en: Des_ktop
ca: _Escriptori

en: Locale:
ca: Localització:

note: add url role to buffer
en: Hyperlink
ca: Enllaç

en: H_ypertext
ca: H_ipertext

en: Position
ca: Posició

en: Locale
ca: Localització

en: _Image
ca: _Imatge

en: Lo_gin Helper
ca: _Aplicació d'ajuda per a l'inici de sessió

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: _Selection
ca: _Selecció

en: St_reamable Content
ca: Contingut del _flux

en: Caption:
ca: Títol:

en: Summary:
ca: Resum:

en: Selected columns
ca: Columnes seleccionades

en: Selected rows
ca: Files seleccionades

en: Columns
ca: Columnes

en: Rows
ca: Files

en: Table Information
ca: Informació de la taula

en: name (x,y)
ca: nom (x,y)

en: Header:
ca: Capçalera:

en: <no description>
ca: <sense descripció>

note: How many columns the cell spans.
en: Extents:
ca: Extensions:

en: Row
ca: Fila

en: Column
ca: Columna

en: Selected Cell
ca: Cel·la seleccionada

en: _Table
ca: _Taula

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Include defaults
ca: Inclou els per defecte

note: Start character offset of text attributes span
en: Start: 0
ca: Inici: 0

note: End character offset of text attributes span
en: End: 0
ca: Final: 0

en: Current value
ca: Valor actual

en: Minimum increment
ca: Increment mínim

en: Maximum value
ca: Valor màxim

en: Minimum value
ca: Valor mínim

en: Val_ue
ca: Val_or

en: unknown
ca: desconegut

note: Translators: this is a plugin name
en: Interface Viewer
ca: Visualitzador d'interfícies

note: Translators: this is a plugin description
en: Allows viewing of various interface properties
ca: Permet veure diverses propietats d'interfície

en: (not implemented)
ca: (no està implementat)

note: add accessible's name to buffer
en: Name
ca: Nom

en: Start
ca: Inici

en: End
ca: Final

en: Too many selectable children
ca: Massa fills seleccionables

note: Translators: This string appears in Accerciser's Interface Viewer and refers to a range of characters which has a particular format. "Start" is the character offset where the formatting begins. If the first four letters of some text is bold, the start offset of that bold formatting is 0.
en: Start: %d
ca: Inici: %d

note: Translators: This string appears in Accerciser's Interface Viewer and refers to a range of characters which has a particular format. "End" is the character offset where the formatting ends.  If the first four letters of some text is bold, the end offset of that bold formatting is 4.
en: End: %d
ca: Final: %d

en: Quick Select
ca: Selecció ràpida

en: Plugin with various methods of selecting accessibles quickly.
ca: Connector amb diferents mètodes per seleccionar accessibles ràpidament.

en: Inspect last focused accessible
ca: Inspecciona l'últim accessible amb el focus

en: Inspect accessible under mouse
ca: Inspecciona l'accessible sota el ratolí

en: Sche_ma:
ca: Esque_ma:

en: V_alidate
ca: V_alida

en: Idle
ca: Inactiu

en: No description
ca: Sense descripció

en: AT-SPI Validator
ca: Validador AT-SPI

en: Validates application accessibility
ca: Valida l'accessibilitat de l'aplicació

note: log level column add level to buffer
en: Level
ca: Nivell

note: add accessible's role to buffer
en: Role
ca: Rol

en: Saving
ca: S'està desant

en: Validating
ca: S'està validant

en: EXCEPT
ca: EXCEPTE

en: WARN
ca: ADVERTÈNCIA

en: INFO
ca: INFORMACIÓ

en: DEBUG
ca: DEPURAR

en: Basic
ca: Bàsic

en: Tests fundamental GUI application accessibility
ca: Comprova l'accessibilitat fonamental de la interfície d'usuari de l'aplicació

en: actionable %s is not focusable or selectable
ca: l'accionable %s no pot tindre el focus o ser seleccionat

en: interactive %s is not actionable
ca: l'interactiu %s no es pot accionar

en: more than one focused widget
ca: hi ha més d'un giny amb el focus

en: %s has no text interface
ca: la interfície %s no té text

note: Translators: The first variable is the role name of the object that has an index mismatch.
en: %s index in parent does not match child index
ca: l'índex %s en el pare no concorda amb l'índex del fill

en: Missing reciprocal for %s relation
ca: Falta l'element recíproc per a la relació %s

note: Translators: The first variable is the role name of the object that is missing the name or label.
en: %s missing name or label
ca: falta el nom o l'etiqueta a %s

en: focusable %s has a table interface, but not a selection interface
ca: l'objecte %s que pot tindre el focus té una interfície de taula, però no té una interfície de selecció

note: Translators: First variable is an accessible role name, the next two variables are accessible state names. For example: "button has focused state without focusable state".
en: %s has %s state without %s state
ca: %s té l'estat %s sense tindre l'estat %s

note: Translators: The radio button does not belong to a set, thus it is useless. The first variable is the object's role name.
en: %s does not belong to a set
ca: %s no pertany a un conjunt

note: Translators: The row or column number retrieved from a table child's object at a certain index is wrong. The first variable is the role name of the object, the second is the given index.
en: %(rolename)s index %(num)d does not match row and column
ca: %(rolename)s índex %(num)d no concorda amb la fila i la columna

note: Translators: The "parent index" is the order of the child in the parent. the "row and column index" should be the same value retrieved by the object's location in the table. The first variable is the object's role name, the second and third variables are index numbers.
en: %(rolename)s parent index %(num1)d does not match row and column index %(num2)d
ca: %(rolename)s índex pare %(num1)d no concorda amb la fila i la columna de l'índex %(num2)d

en: %s has no name or description
ca: %s no té nom o descripció

en: _Preferences…
ca: _Preferències…

en: _Contents
ca: _Continguts

en: <dead>
ca: <mort>

en: Children
ca: Fills

en: _Hide/Show Applications without children
ca: _Oculta o mostra les aplicacions sense fills

en: _Refresh Registry
ca: _Refresca el registre

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh all
ca: Refresca-ho tot

note: Translators: Refresh current tree node’s children.
en: Refresh _Node
ca: Refresca el _node

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh selected node’s children
ca: Refresca els nodes fill seleccionats

en: Task
ca: Tasca

en: Key
ca: Tecla

en: Ctrl
ca: Control

en: Shift
ca: Maj

en: Top panel
ca: Quadre superior

en: Bottom panel
ca: Quadre inferior

en: accerciser Preferences
ca: Preferències de l'Accerciser

en: Plugins
ca: Connectors

en: Global Hotkeys
ca: Dreceres de teclat globals

en: Highlighting
ca: Ressaltat

en: Highlight duration:
ca: Duració del ressaltat:

en: Border color:
ca: Color del contorn:

en: The border color of the highlight box
ca: El color del contorn del quadre ressaltat

en: Fill color:
ca: Color de l'emplenat:

en: The fill color of the highlight box
ca: El color de l'emplenat del quadre ressaltat

en: An interactive Python accessibility explorer
ca: Un explorador interactiu d'accessibilitat escrit en Python

en: The New BSD License. See the COPYING and NOTICE files for details.
ca: La nova llicència BSD, vegeu els fitxers COPYING i NOTICE per a més detalls.

en: Web site
ca: Pàgina web

en: _Add Bookmark…
ca: _Afig una adreça d'interés…

en: Bookmark selected accessible.
ca: Afig a les adreces d'interés l'accessible seleccionat.

en: _Edit Bookmarks…
ca: _Edita les adreces d'interés…

en: Manage bookmarks.
ca: Gestiona les adreces d'interés.

en: Edit Bookmarks…
ca: Edita les adreces d'interés…

en: Title
ca: Títol

en: Application
ca: Aplicació

en: Path
ca: Camí

en: Add Bookmark…
ca: Afig una adreça d'interés…

en: Title:
ca: Títol:

en: Application:
ca: Aplicació:

en: Path:
ca: Camí:

en: Plugin Errors
ca: Errors del connector

[ctx: viewport]
note: Translators: This is the viewport in which the plugin appears, it is a noun.
en: View
ca: Visualització

en: No view
ca: Sense visualització

en: _Single plugins view
ca: _Visualització individual de connectors

en: Plugin View
ca: Visualització del connector

en: Plugin View (%d)
ca: Visualització del connector (%d)

en: _New view…
ca: Visualització _nova…

en: New View…
ca: Nova visualització…

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

[ctx: menu]
en: _Bookmarks
ca: _Adreces d'interés

[ctx: menu]
en: _View
ca: _Visualitza

en: _Help
ca: A_juda
