accerciser - en to hy translation catalogue (192 entries)

en: Accerciser Accessibility Explorer
hy: Accerciser-ի հասանելիության զզնիչ

en: Give your application an accessibility workout
hy: Տալիս է ձեր ծրագրին հասանելիություն աշխատելու համար

en: A list of plugins that are disabled by default
hy: Լռելայն անջատված փլագինների ցանկ

en: Highlight border color
hy: Ցայտունացնել եզրագծի գույնը

en: Highlight duration
hy: Ցայտունացման տևողությունը

en: Highlight fill color
hy: Ցայտունացնել ներկման գույնը

en: The color and opacity of the highlight border.
hy: Եզրագծի ցայտունացման գույնը և թափանցիկությունը

en: The color and opacity of the highlight fill.
hy: Ներկման ցայտունացման գույնը և թափանցիկությունը

en: The default plugin layout for the bottom panel
hy: Փլագինների լռելայն դասավորությունը աշխատանքային գոտու ներքևում

en: The default plugin layout for the top panel
hy: Փլագինների լռելայն դասավորությունը աշխատանքային գոտու վերևում

en: The duration of the highlight box when selecting accessible nodes
hy: Ցայտունության տևողությունը, երբ նշված է որևէ էլեմենտ

en: API Browser
hy: API զննիչ

en: Browse the various methods of the current accessible
hy: Ընթացիկ օբյեկտի տարբեր մեթոդների զննում

en: Hide private attributes
hy: Թաքցնել անձնական ատրիբուտները

en: Method
hy: Մեթոդ

en: Property
hy: Հատկություն

en: Value
hy: Արժեք

en: IPython Console
hy: Կոնսոլ IPython

en: Interactive console for manipulating currently selected accessible
hy: Ինտերակտիվ կոնսոլ ընթացիկ ընտրված օբյեկտի հետ աշխատելու համար

en: <b>Event monitor</b>
hy: <b>Իրադարձության մոնիտոր</b>

en: C_lear Selection
hy: _Մաքրել ընտրությունը

en: Everything
hy: Ամեն ինչ

en: Selected accessible
hy: Ընտրված օբյեկտ

en: Selected application
hy: Ընտրված աշխատածրագիր

en: Source
hy: Սկզբնական կոդ

en: _Monitor Events
hy: _Հետևել իրադարձություններին

en: Event Monitor
hy: Իրադարձությունների մոնիտոր

en: Shows events as they occur from selected types and sources
hy: Ցուցադրում է իրադարձությունները, որոնք առաջանում են ընտրված օբյեկտներում և ելակետերում

en: Highlight last event entry
hy: Ցայտունացնել վերջին իրադարձությունը

en: Start/stop event recording
hy: Իրադարձությունների ձայնագրումը սկսել/ավարտել

en: Clear event log
hy: Մաքրել իրադարձությունների մատյանը

en: <b>Attributes</b>
hy: <b>Ատրիբուտներ</b>

en: <b>Child count</b>
hy: <b>Զավակների հաշվիչ</b>

en: <b>Description</b>
hy: <b>Նկարագրություն</b>

en: <b>Relations</b>
hy: <b>Կապեր</b>

en: <b>Selected Cell</b>
hy: <b>Ընտրված բջիջ</b>

en: <b>States</b>
hy: <b>Կարգավիճակներ</b>

en: <b>Table Information</b>
hy: <b>Աղյուսակային տեղեկություն</b>

en: <b>Text</b>
hy: <b>Տեքստ</b>

en: <b>unknown</b>
hy: <b>անհայտ</b>

en: <i>(no description)</i>
hy: <i>(նկարագրությունը բացակայում է)</i>

en: <i>Caption:</i>
hy: <i>Մակագրություն․</i>

note: End chaacter                                                 offset of text attributes span
en: <i>End: 0</i>
hy: <i>Ավարտ․ 0</i>

note: Start character offset of text attributes span
en: <i>Start: 0</i>
hy: <i>Սկիզբ․ 0</i>

en: <i>Summary:</i>
hy: <i>Ամփոփում․</i>

en: <no description>
hy: <նկարագրությունը բացակայում է>

en: Absolute position
hy: Բացարձակ դիրք

en: Acti_on
hy: _Գործողություն

en: Alpha
hy: Ալֆա

en: Ap_plication
hy: _Աշխատածրագիր

en: Co_mponent
hy: _Բաղադրիչ

en: Col_lection
hy: Հա_վաքածու

en: Column
hy: Սյուն

en: Columns
hy: Սյուներ

en: Current value
hy: Ընթացիկ արժեք

en: Des_ktop
hy: Ա_շխատասեղան

note: add description to buffer
en: Description
hy: Նկարագրություն

note: How many columns the cell spans.
en: Extents:
hy: Չափսեր․

en: H_ypertext
hy: Հի_պերտեքստ

en: Header:
hy: Գլխամաս․

note: add url role to buffer
en: Hyperlink
hy: Հիպերհղում

en: Include defaults
hy: Ներառել լռելայնը

en: Layer
hy: Շերտ

en: Lo_gin Helper
hy: Համակարգ մտնելու օ_գնական

en: Locale
hy: Լեզու

en: Locale:
hy: Լեզու․

en: MDI-Z-order
hy: MDI-Z-կարգ

en: Maximum value
hy: Առավելագույն արժեք

en: Minimum increment
hy: Նվազագույն աճ

en: Minimum value
hy: Նվազագույն արժեք

en: Offset
hy: Տեղաշարժ

en: Perform action
hy: Կատարել գործողություն

en: Position
hy: Դիրք

en: Relative position
hy: Հարաբերական դիրք

en: Row
hy: Տող

en: Rows
hy: Տողեր

en: Select All
hy: Ընտրել բոլորը

en: Selected columns
hy: Ընտրված սյուները

en: Selected rows
hy: Ընտրված տողերը

en: Show
hy: Ցույց տալ

en: Size
hy: Չափ

en: St_reamable Content
hy: Հոսքային պարունակությունը

en: Te_xt
hy: _Տեքստ

en: Toolkit
hy: Գործիքային միջավայր

en: Val_ue
hy: Ար_ժեք

en: Version
hy: Տարբերակ

en: _Accessible
hy: _Օբյեկտ

en: _Document
hy: Փաստա_թուղթ

en: _Image
hy: _Նկար

en: _Selection
hy: _Ընտրություն

en: _Table
hy: Աղ_յուսակ

en: name (x,y)
hy: անուն (x,y)

note: Translators: this is a plugin name
en: Interface Viewer
hy: Ինտերֆեյսի դիտում

note: Translators: this is a plugin description
en: Allows viewing of various interface properties
hy: Թույլ է տալիս դիտել օգտագործողի ինտերֆեյսի տարբեր հատկությունները

en: (not implemented)
hy: (իրականացված չէ)

note: add accessible's name to buffer
en: Name
hy: Անուն

en: Start
hy: Սկիզբ

en: End
hy: Ավարտ

en: Too many selectable children
hy: Չափազանց շատ քանակությամբ ընտրության ենթակա զավակ օբյեկտներ

en: <i>(Editable)</i>
hy: <i>(Խմբագրվող)</i>

en: Quick Select
hy: Արագ ընտրություն

en: Plugin with various methods of selecting accessibles quickly.
hy: Տարբեր օժանդակ մեթոդներով օբյեկտների արագ ընտրման փլագին

en: Inspect last focused accessible
hy: Վերջին ֆոկուսացված օբյեկտի ստուգում

en: Inspect accessible under mouse
hy: Մկնիկի տակ գտնվող օբյեկտի ստուգում

note: A native script format.
en: Native
hy: Սեփական

en: Script Type
hy: Սկրիպտի տիպը

en: Script Recorder
hy: Սկրիպտի ձայնագրում

en: Creates dogtail style scripts
hy: Ստեղծում է dogtail ոճի սկրիպտեր

en: The current script will be lost.
hy: Ընթացիկ սկրիպտը կկորչի

en: Confirm clear
hy: Հաստատել մաքրումը

en: Idle
hy: Անգործ

en: Sche_ma:
hy: _Սխեմա․

en: V_alidate
hy: Ստուգ_ել ճշտությունը

en: No description
hy: Նկարագրությունը բացակայում է

en: AT-SPI Validator
hy: AT-SPI ստուգում

en: Validates application accessibility
hy: Ծրագրի մատչելիության ստուգում

note: log level column add level to buffer
en: Level
hy: Մակարդակ

note: add accessible's role to buffer
en: Role
hy: Դեր

en: Saving
hy: Պահպանում

en: Validating
hy: Ճշտության ստուգում

en: EXCEPT
hy: ԲԱՑԱՌՈՒԹՅՈՒՆ

en: ERROR
hy: ՍԽԱԼ

en: WARN
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՆԵԼ

en: INFO
hy: ԻՆՖՈ

en: DEBUG
hy: ՎՐԻՊԱԿԱԶԵՐԾՈՒՄ

en: Basic
hy: Հասարակ

en: Tests fundamental GUI application accessibility
hy: Հիմնական գրաֆիկական ինտերֆեյսի աշխատածրագրի հասանելիության  փորձարկում

en: actionable %s is not focusable or selectable
hy: Գործողության ենթակա %s ֆոկուսի կամ ընտրության ենթակա չէ

en: interactive %s is not actionable
hy: Ինտերակտիվ %s ոչ մի գործողության ենթակա չէ

en: more than one focused widget
hy: մեկից ավել ֆոկուսացված վիջեթ

en: %s has no text interface
hy: %s չունի տեքստային ինտերֆեյս

note: Translators: The first variable is the role name of the object that has an index mismatch.
en: %s index in parent does not match child index
hy:  Ծնողի մոտ %s ինդեքսը չի համընկնում զավակի մոտ ունեցած ինդեքսի հետ

en: Missing reciprocal for %s relation
hy: %s հարաբերությունների համար բացակայում է հակադարձ մեծությունը

note: Translators: The first variable is the role name of the object that is missing the name or label.
en: %s missing name or label
hy: %s -ի մոտ բացակայում է անունը կամ պիտակը

en: focusable %s has table interface, no selection interface
hy: ֆոկուսացված %s ունի աղյուսակային ինտերֆեյս, բայց չունի ընտրության ինտերֆեյս

note: Translators: First variable is an accessible role name, the next two variables are accessible state names. For example: "button has focused state without focusable state".
en: %s has %s state without %s state
hy: %s ունի %s վիճակ առանց %s վիճակի

note: Translators: The radio button does not belong to a set, thus it is useless. The first variable is the object's role name.
en: %s does not belong to a set
hy: %s չի պատկանում բազմությանը

note: Translators: The row or column number retrieved from a table child's object at a certain index is wrong. The first variable is the role name of the object, the second is the given index.
en: %(rolename)s index %(num)d does not match row and column
hy: %(rolename)s -ի %(num)d ինդեքսը չի համընկնում ոչ տողով, ոչ սյունով

note: Translators: The "parent index" is the order of the child in the parent. the "row and column index" should be the same value retrieved by the object's location in the table. The first variable is the object's role name, the second and third variables are index numbers.
en: %(rolename)s parent index %(num1)d does not match row and column index %(num2)d
hy:  %(num1)d -ի ծնողի %(rolename)s ինդեքսը չի համապատասխանում %(num2)d ինդեքսին ըստ տողի և սյան

en: %s has no name or description
hy: %s -ի մոտ բացակայում է անունը կամ նկարագրությունը

en: _Preferences…
hy: Նա_խընտրություններ…

en: _Contents
hy: Պարունա_կություն

en: Accerciser could not see the applications on your desktop.  You must enable desktop accessibility to fix this problem.  Do you want to enable it now?
hy: Accerciser-ից չհաջողվեց դիմել աշխատասեղանի աշխատածրագրին։ Այս խնդիրը վերացնելու համար անհրաժեշտ է ակտիվացնել աշխատասեղանի հասանելիությունը։ Դուք ցանկանու՞մ եք այն ակտիվացնել հիմա։

en: Note: Changes only take effect after logout.
hy: Նշում․ Փոփոխությունները ուժի մեջ են մտնում միայն համակարգից դուրս գալուց հետո։

en: <dead>
hy: <հնացած>

en: Children
hy: Զավակներ

en: _Refresh Registry
hy: Թարմա_ցնել գրանցամատյանը

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh all
hy: Թարմացնել բոլորը

note: Translators: Refresh current tree node’s children.
en: Refresh _Node
hy: Թարմացնել Հանգու_յցը

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh selected node’s children
hy: Թարմացնել ընտրված հանգույցի զավակները

en: Component
hy: Բաղադրիչ

en: Task
hy: Առաջադրանք

en: Key
hy: Ստեղն

en: Top panel
hy: Վերին վահանակ

en: Bottom panel
hy: Ստորին վահանակ

en: accerciser Preferences
hy: accerciser-ի Նախընտրությունները

en: Plugins
hy: Փլագիններ

en: Global Hotkeys
hy: Ընդհանուր արագ ստեղներ

en: Highlighting
hy: Ցայտունացում

en: Highlight duration:
hy: Ցայտունացման տևողություն․

en: Border color:
hy: Եզրագծի գույն․

en: The border color of the highlight box
hy: Ցայտունացված ուղանկյան եզրագծի գույն

en: Fill color:
hy: Ներկման գույն․

en: The fill color of the highlight box
hy: Ցայտունացված ուղանկյան ներկման գույն

en: An interactive Python accessibility explorer
hy: Ինտերակտիվ Python մատչելիության զննիչ

en: The New BSD License. See the COPYING and NOTICE files for details.
hy: Նոր BSD արտոնագիր։ Մանրամասնությունները COPYING և NOTICE ֆայլերում։

en: Web site
hy: Վեբ կայք

en: _Add Bookmark…
hy: Ավելացնել Է_ջանիշ

en: Bookmark selected accessible.
hy: Էջանշել նշված օբյեկտը։

en: _Edit Bookmarks…
hy: Խմբագրել Էջանի_շերը

en: Manage bookmarks.
hy: Էջանիշերի ղեկավարում

en: Edit Bookmarks…
hy: Խմբագրել Էջանիշերը․․․

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Application
hy: Աշխատածրագիր

en: Path
hy: Ճանապարհ

en: Add Bookmark…
hy: Ավելացնել էջանիշ․․․

en: Title:
hy: Վերնագիր․

en: Application:
hy: Աշխատածրագիր․

en: Path:
hy: Ճանապարհ․

en: Plugin Errors
hy: Փլագինի սխալ

[ctx: viewport]
note: Translators: This is the viewport in which the plugin appears, it is a noun.
en: View
hy: Ցուցադրել

en: No view
hy: Թաքցնել

en: _Single plugins view
hy: _Ընթացիկ փլագինների տիրույթ

en: Plugin View
hy: Փլագինների տիրույթ

en: Plugin View (%d)
hy: Փլագինների տիրույթ (%d)

en: <i>_New view…</i>
hy: <i>_Նոր տեսք…</i>

en: New View…
hy: Նոր տեսք․․․

en: _File
hy: _Ֆայլ

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

[ctx: menu]
en: _Bookmarks
hy: _Էջանիշեր

[ctx: menu]
en: _View
hy: _Տեսք

en: _Help
hy: _Օգնություն
