accerciser - en to ka translation catalogue (173 entries)

en: A list of plugins that are disabled by default
ka: ნაგულისხმებად გათიშული დამატებების სია

en: A list of plugins that are disabled by default.
ka: ნაგულისხმებად გათიშული დამატებების სია.

en: Highlight duration
ka: გამოკვეთის ხანგრძლივობა

en: Highlight fill color
ka: შევსების ფერის გამოკვეთა

en: Highlight border color
ka: საზღვრის ფერის გამოკვეთა

en: Horizontal split
ka: ჰორიზონტალურად გაყოფა

en: Vertical split
ka: ვერტიკალურად გაყოფა

en: Default window height
ka: ფანჯრის ნაგულისხმები სიგრძე

en: The window height value.
ka: ფანჯრის სიმაღლის მნიშვნელობა.

en: Default window width
ka: ფანჯრის ნაგულისხმები სიგანე

en: The window width value.
ka: ფანჯრის სიგანის მნიშვნელობა.

en: The layout for the bottom panel
ka: ქვედა პანელის განლაგება

en: The layout for the top panel
ka: ზედა პანელის განლაგება

en: Single layout view
ka: ერთი განლაგების ხედი

en: Window height
ka: ფანჯრის სიმაღლე

en: Window height value.
ka: ფანჯრის სიმაღლის მნიშვნელობა.

en: Window width
ka: ფანჯრის სიგანე

en: Window width value.
ka: ფანჯრის სიგანის მნიშვნელობა.

en: API Browser
ka: API -ის ბრაუზერი

en: Hide private attributes
ka: პირადი ატრიბუტების დამალვა

en: Method
ka: მეთოდი

en: Property
ka: თვისება

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: IPython Console
ka: IPython -ის კონსოლი

en: Event monitor
ka: მოვლენების მონიტორი

en: _Monitor Events
ka: _მოვლენების მონიტორი

en: C_lear Selection
ka: _მონიშნულის გასუფთავება

en: Everything
ka: ყველაფერი

en: Selected application
ka: მონიშნული აპლიკაცია

en: Source
ka: წყარო

note: add accessible's name to buffer
en: Name
ka: სახელი

en: Full Name
ka: სრული სახელი

en: Event Monitor
ka: მოვლენების მონიტორი

en: Clear event log
ka: ჟურნალის გასუფთავება

en: Child count
ka: შვილების რაოდენობა

en: (no description)
ka: (აღწერა არაა ხელმისაწვდომი)

note: add description to buffer
en: Description
ka: აღწერა

en: (no ID)
ka: (ID-ის გარეშე)

en: States
ka: შტატები

en: Attributes
ka: ატრიბუტები

en: Show
ka: ჩვენება

en: Relations
ka: კავშირები

en: _Accessible
ka: _წვდომადი

en: Key binding
ka: ღილაკის მიბმა

en: Perform action
ka: ქმედების შესრულება

en: Acti_on
ka: _ქმედება

en: Toolkit
ka: ხელსაწყოები

en: Version
ka: ვერსია

en: Ap_plication
ka: _აპლიკაცია

en: Col_lection
ka: _კოლექცია

en: Relative position
ka: ფარდობითი მდებარეობა

en: Size
ka: ზომა

en: WIDGET
ka: ვიჯეტი

en: Layer
ka: ფენა

en: Alpha
ka: ალფა

en: Absolute position
ka: აბსოლუტური პოზიცია

en: Co_mponent
ka: _კომპონენტი

en: Des_ktop
ka: _სამუშაო მაგიდა

en: Locale:
ka: ენის კოდი:

en: _Document
ka: _დოკუმენტი

note: add url role to buffer
en: Hyperlink
ka: ჰიპერბმული

en: H_ypertext
ka: _ჰიპერტექსტი

en: Position
ka: მდებარეობა

en: Locale
ka: ენა

en: _Image
ka: _გამოსახულება

en: Lo_gin Helper
ka: _შესვლის დამხმარე

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: _Selection
ka: მონიშნული

en: Content type
ka: შემცველობის ტიპი

en: Caption:
ka: წარწერა:

en: Summary:
ka: შეჯამება:

en: Selected columns
ka: მონიშნული სვეტები

en: Selected rows
ka: მონიშნული მწკრივები

en: Columns
ka: სვეტები

en: Rows
ka: რიგები

en: Table Information
ka: ინფორმაცია ცხრილზე

en: name (x,y)
ka: სახელი (x,y)

en: Header:
ka: ჰედერი:

en: Row
ka: მწკრივი

en: Column
ka: სვეტი

en: Selected Cell
ka: მონიშნული უჯრედი

en: _Table
ka: _ცხრილი

en: Column span
ka: სვეტების სიგანე

en: Row span
ka: მწკრივის სიგანე

en: Row headers
ka: მწკრივის თავსართები

en: Column headers
ka: სვეტის თავსართები

en: Table
ka: ცხრილი

en: _TableCell
ka: _ცხრილისუჯრედი

en: Text
ka: ტექსტი

en: Offset
ka: გადაწევა

en: Include defaults
ka: ნაგულისხმებების ჩასმა

note: Start character offset of text attributes span
en: Start: 0
ka: დასაწყისი: 0

note: End character offset of text attributes span
en: End: 0
ka: დასასწული: 0

en: Te_xt
ka: ტე_ქსტი

en: Current value
ka: მიმდინარე მნიშვნელობა

en: Minimum increment
ka: მინიმალური ზრდა

en: Maximum value
ka: მაქსიმალური მნიშვნელობა

en: Minimum value
ka: მინიმალური მნიშვნელობა

en: Val_ue
ka: _მნიშვნელობა

en: unknown
ka: უცნობი

note: Translators: this is a plugin name
en: Interface Viewer
ka: ინტერფეისის დათვალიერება

en: (not implemented)
ka: (განხორციელებული არაა)

en: Start
ka: დაწყება

en: End
ka: დასასრული

en: Too many selectable children
ka: მეტისმეტად ბევრი მონიშვნადი შვილები

en: (Editable)
ka: (ჩასწორებადი)

note: Translators: This string appears in Accerciser's Interface Viewer and refers to a range of characters which has a particular format. "Start" is the character offset where the formatting begins. If the first four letters of some text is bold, the start offset of that bold formatting is 0.
en: Start: %d
ka: დასაწყისი: %d

note: Translators: This string appears in Accerciser's Interface Viewer and refers to a range of characters which has a particular format. "End" is the character offset where the formatting ends.  If the first four letters of some text is bold, the end offset of that bold formatting is 4.
en: End: %d
ka: დასასრული: %d

en: Quick Select
ka: სწრაფი მონიშვნა

en: Sche_ma:
ka: _სქემა:

en: V_alidate
ka: _გადამოწმება

en: Idle
ka: უმოქმედო

en: No description
ka: აღწერის გარეშე

en: AT-SPI Validator
ka: AT-SPI გადამმოწმებელ

note: log level column add level to buffer
en: Level
ka: დონე

note: add accessible's role to buffer
en: Role
ka: როლი

en: Saving
ka: შენახვა

en: Validating
ka: გადამოწმება

en: EXCEPT
ka: გარდა

en: ERROR
ka: შეცდომა

en: WARN
ka: გაფრთხ

en: INFO
ka: ინფორმაცია

en: DEBUG
ka: გამართვა

en: Basic
ka: საწყისი

en: %s has no text interface
ka: %s-ს ტექსტური ინტერფეისი არ გააჩნია

note: Translators: The first variable is the role name of the object that is missing the name or label.
en: %s missing name or label
ka: %s -ს სახელი ან ჭდე აკლია

en: %s has no name or description
ka: %s სახელი ან აღწერა არ გააჩნია

en: _Preferences…
ka: _გამართვა…

en: _Contents
ka: _შინაარსი

en: <dead>
ka: <მკვდარი>

en: Children
ka: ბავშვები

en: _Show Applications without children
ka: უშვილო აპლიკაციების _ჩვენება

en: _Refresh Registry
ka: რეესტრის _განახლება

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh all
ka: ყველას განახლება

note: Translators: Refresh current tree node's children.
en: Refresh _Node
ka: _კვანძის განახლება

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh selected node’s children
ka: მონიშნული კვანძის შვილების განახლება

en: Component
ka: კომპონენტი

en: Task
ka: დავალება

en: Key
ka: გასაღები

en: Shift
ka: წანაცვლება

en: Top panel
ka: ზედა პანელი

en: Bottom panel
ka: ქვედა პანელი

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Global Hotkeys
ka: გლობალური მალსახმობი ღილაკები

en: Highlighting
ka: გამოკვეთა

en: Highlight duration:
ka: ხანგრძლივობის გამოკვეა:

en: Border color:
ka: საზღვრის ფერი:

en: Fill color:
ka: შემვსები ფერი:

en: Web site
ka: ვებგვერდი

en: _Add Bookmark…
ka: _სანიშნის დამატება…

en: _Edit Bookmarks…
ka: სანიშნების &ჩასწორება…

en: Manage bookmarks.
ka: სანიშნეების მართვა.

en: Edit Bookmarks…
ka: სანიშნების ჩასწორება…

en: Title
ka: სათაური

en: Application
ka: აპლიკაცია

en: Path
ka: მისამართი

en: Add Bookmark…
ka: სანიშნის დამატება…

en: Title:
ka: სათაური:

en: Application:
ka: აპლიკაცია:

en: Path:
ka: მისამართი:

en: Plugin Errors
ka: დამატების შეცდომები

[ctx: viewport]
note: Translators: This is the viewport in which the plugin appears, it is a noun.
en: View
ka: ნახვა

en: No view
ka: ხედის გაერშე

en: _Single plugins view
ka: _ერთი დამატების ხედი

en: Plugin View
ka: დამატების ხედი

en: Plugin View (%d)
ka: დამატების ხედი (%d)

en: _New view…
ka: _ახალი ხედი…

en: New View…
ka: ახალი ხედი…

en: _File
ka: _ფაილი

en: _Edit
ka: _დამუშავება

[ctx: menu]
en: _Bookmarks
ka: _სანიშნები

[ctx: menu]
en: _View
ka: _ნახვა

en: _Help
ka: დახმარება
