accerciser - en to sk translation catalogue (215 entries)

en: Accessibility explorer for the GNOME desktop
sk: Prieskumník prístupnosti prostredia GNOME

en: Accerciser is an interactive Python accessibility explorer for the GNOME desktop. It uses AT-SPI to inspect and control widgets, allowing you to check if an application is providing correct information to assistive technologies and automated test frameworks.
sk: Accerciser je interaktívny prieskumník prístupnosti jazyka Python pre prostredie GNOME. Využíva AT-SPI na kontrolu a ovládanie miniaplikácií, umožňujúc vám skontrolovať, či aplikácia poskytuje správne informácie asistujúcim technológiám a automatizovaným skúšobným rozhraniam.

en: Accerciser has a simple plugin framework which you can use to create custom views of accessibility information.
sk: Accerciser obsahuje jednoduché rozhranie zásuvných modulov, ktoré môžete použiť na vytvorenie vlastných zobrazení informácií o prístupnosti.

en: Give your application an accessibility workout
sk: Sprístupňuje vašu aplikáciu

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: accessibility;development;test;
sk: zjednodušenie ovládania;sprístupnenie;vývoj;testovanie;skúšanie;

en: A list of plugins that are disabled by default
sk: Zoznam zásuvných modulov, ktoré sú predvolene zakázané

en: A list of plugins that are disabled by default.
sk: Zoznam zásuvných modulov, ktoré sú predvolene zakázané.

en: Highlight duration
sk: Trvanie zvýraznenia

en: The duration of the highlight box when selecting accessible nodes.
sk: Trvanie zvýrazňujúcich rámčekov pri výbere prístupových uzlov.

en: Highlight fill color
sk: Farba zvýrazňujúcej výplne

en: The color and opacity of the highlight fill.
sk: Farba a priesvitnosť zvýrazňujúcej výplne.

en: Highlight border color
sk: Farba zvýrazňujúceho okraja

en: The color and opacity of the highlight border.
sk: Farba a priesvitnosť zvýrazňujúceho okraja.

en: Horizontal split
sk: Vodorovné rozdelenie

en: Position of the horizontal split of the main window.
sk: Miesto vodorovného rozdelenia hlavného okna.

en: Vertical split
sk: Zvislé rozdelenie

en: Position of the vertical split of the main window.
sk: Miesto zvislého rozdelenia hlavného okna.

en: Default window height
sk: Predvolená výška okna

en: The window height value.
sk: Hodnota výšky okna.

en: Default window width
sk: Predvolená šírka okna

en: The window width value.
sk: Hodnota šírky okna.

en: The layout for the bottom panel
sk: Rozloženie pre dolný panel

en: The layout for the bottom panel pluginview.
sk: Rozloženie pre zásuvné moduly zobrazenia na dolnom paneli.

en: The layout for the top panel
sk: Rozloženie pre horný panel

en: The layout for the top panel pluginview.
sk: Rozloženie pre zásuvné moduly zobrazenia na hornom paneli.

en: Single layout view
sk: Jednoduché rozloženie zobrazenia

en: View plugins in a single layout.
sk: Zobraziť zásuvné moduly v jednoduchom rozložení.

en: Available new pluginviews
sk: Nové dostupné zásuvné moduly zobrazení

en: This list contains all the new available pluginviews
sk: Zoznam obsahuje všetky nové dostupné zásuvné moduly zobrazení

en: The pluginview layout
sk: Rozloženie zásuvného modulu zobrazenia

en: The default plugin layout for the top panel.
sk: Predvolené rozloženie zásuvného modulu na hornom paneli.

en: Window height
sk: Výška okna

en: Window height value.
sk: Hodnota výšky okna.

en: Window width
sk: Šírka okna

en: Window width value.
sk: Hodnota šírky okna.

en: Hotkey combination
sk: Kombinácia klávesových skratiek

en: Hotkey combination for related action.
sk: Kombinácia klávesových skratiek pre súvisiace akcie.

en: API Browser
sk: Prehliadač API

en: Browse the various methods of the current accessible
sk: Prechádza rôzne metódy zvoleného objektu prístupnosti

en: Hide private attributes
sk: Skryť súkromné atribúty

en: Method
sk: Metóda

en: Property
sk: Vlastnosť

en: Value
sk: Hodnota

en: IPython Console
sk: Konzola programu IPython

en: Interactive console for manipulating currently selected accessible
sk: Interaktívna konzola na úpravu vybraného objektu prístupnosti

en: Event monitor
sk: Monitor udalostí

en: _Monitor Events
sk: M_onitorovať udalosti

en: C_lear Selection
sk: _Zrušiť výber

en: Everything
sk: Všetko

en: Selected application
sk: Zvolená aplikácia

en: Selected accessible
sk: Zvolený objekt prístupnosti

en: Source
sk: Zdroj

note: add accessible's name to buffer
en: Name
sk: Názov

en: Full Name
sk: Celý názov

en: Event Monitor
sk: Monitor udalostí

en: Shows events as they occur from selected types and sources
sk: Zobrazuje udalosti v poradí, ako k nim dochádza vo vybraných typoch a zdrojoch

en: Highlight last event entry
sk: Zvýrazňuje posledný záznam udalostí

en: Start/stop event recording
sk: Spustí/ukončí záznam udalostí

en: Clear event log
sk: Vymaže záznam udalostí

en: Child count
sk: Počet potomkov

en: (no description)
sk: (bez popisu)

note: add description to buffer
en: Description
sk: Popis

en: (no ID)
sk: (bez identifikátora)

en: ID
sk: Identifikátor

en: States
sk: Stavy

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Show
sk: Zobraziť

en: Relations
sk: Vzťahy

en: _Accessible
sk: Objekt _prístupnosti

en: Key binding
sk: Klávesová skratka

en: Perform action
sk: Vykonať akciu

en: Acti_on
sk: _Akcia

en: Toolkit
sk: Sada nástrojov

en: Version
sk: Verzia

en: Ap_plication
sk: A_plikácia

en: Col_lection
sk: _Kolekcia

en: Relative position
sk: Relatívna pozícia

en: Size
sk: Veľkosť

en: WIDGET
sk: PRVOK

en: Layer
sk: Vrstva

en: Alpha
sk: Priehľadnosť

en: Absolute position
sk: Absolútna pozícia

en: Co_mponent
sk: Ko_mponent

en: Des_ktop
sk: Pra_covná plocha

en: Locale:
sk: Lokalizácia:

en: _Document
sk: _Dokument

note: add url role to buffer
en: Hyperlink
sk: Odkaz

en: Position
sk: Pozícia

en: Locale
sk: Lokalizácia

en: _Image
sk: _Obrázok

en: Lo_gin Helper
sk: Pomoc_ník pri prihlásení

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: _Selection
sk: _Výber

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: St_reamable Content
sk: St_reamovateľný obsah

en: Caption:
sk: Titulok:

en: Summary:
sk: Zhrnutie:

en: Selected columns
sk: Vybrané stĺpce

en: Selected rows
sk: Vybrané riadky

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Rows
sk: Riadky

en: Table Information
sk: Informácie o tabuľke

en: name (x,y)
sk: názov (x,y)

en: Header:
sk: Hlavička:

en: <no description>
sk: <bez popisu>

note: How many rows the cell spans. How many columns the cell spans.
en: Extents:
sk: Zaberá:

en: Row
sk: Riadok

en: Column
sk: Stĺpec

en: Selected Cell
sk: Zvolená bunka

en: _Table
sk: _Tabuľka

en: Offset
sk: Posun

en: Include defaults
sk: Vrátane predvolených

note: Start character offset of text attributes span
en: Start: 0
sk: Začiatok: 0

note: End character offset of text attributes span
en: End: 0
sk: Koniec: 0

en: Current value
sk: Aktuálna hodnota

en: Minimum increment
sk: Minimálny prírastok

en: Maximum value
sk: Maximálna hodnota

en: Minimum value
sk: Minimálna hodnota

en: Val_ue
sk: Hodno_ta

en: unknown
sk: neznámy

note: Translators: this is a plugin name
en: Interface Viewer
sk: Prehliadač rozhrania

note: Translators: this is a plugin description
en: Allows viewing of various interface properties
sk: Umožňuje prehliadanie rôznych vlastností rozhrania

en: (not implemented)
sk: (neimplementované)

en: Start
sk: Začiatok

en: End
sk: Koniec

en: Too many selectable children
sk: Príliš mnoho zvoliteľných potomkov

en: (Editable)
sk: (Upraviteľné)

note: Translators: This string appears in Accerciser's Interface Viewer and refers to a range of characters which has a particular format. "Start" is the character offset where the formatting begins. If the first four letters of some text is bold, the start offset of that bold formatting is 0.
en: Start: %d
sk: Začiatok: %d

note: Translators: This string appears in Accerciser's Interface Viewer and refers to a range of characters which has a particular format. "End" is the character offset where the formatting ends.  If the first four letters of some text is bold, the end offset of that bold formatting is 4.
en: End: %d
sk: Koniec: %d

en: Quick Select
sk: Rýchly výber

en: Plugin with various methods of selecting accessibles quickly.
sk: Zásuvný modul umožňujúci rýchly výber objektov prístupnosti.

en: Inspect last focused accessible
sk: Skontroluje posledný zameraný objekt prístupnosti

en: Inspect accessible under mouse
sk: Skontroluje objekt prístupnosti pod kurzorom

en: Sche_ma:
sk: Sché_ma:

en: V_alidate
sk: _Overiť

en: Idle
sk: Nečinnosť

en: No description
sk: Bez popisu

en: AT-SPI Validator
sk: Overovač AT_SPI

en: Validates application accessibility
sk: Overuje prístupnosť aplikácie

note: log level column add level to buffer
en: Level
sk: Úroveň

note: add accessible's role to buffer
en: Role
sk: Úloha

en: Saving
sk: Ukladanie

en: Validating
sk: Overovanie

en: EXCEPT
sk: VÝNIMKA

en: ERROR
sk: CHYBA

en: WARN
sk: VAROVANIE

en: DEBUG
sk: LADENIE

en: Basic
sk: Základný

en: Tests fundamental GUI application accessibility
sk: Testuje základnú prístupnosť aplikácie s grafickým rozhraním

en: actionable %s is not focusable or selectable
sk: akcieschopný objekt %s nie je zamerateľný ani zvoliteľný

en: interactive %s is not actionable
sk: interaktívny objekt %s nie je akcieschopný

en: more than one focused widget
sk: viac ako jeden aktivovaný prvok

en: %s has no text interface
sk: objekt %s nemá textové rozhranie

note: Translators: The first variable is the role name of the object that has an index mismatch.
en: %s index in parent does not match child index
sk: rodičovský index objektu %s neodpovedá indexu potomka

en: Missing reciprocal for %s relation
sk: Chýba prevrátený prvok vzťahu %s

note: Translators: The first variable is the role name of the object that is missing the name or label.
en: %s missing name or label
sk: objekt %s nemá názov alebo popisok

en: focusable %s has a table interface, but not a selection interface
sk: zamerateľný objekt %s má tabuľkové rozhranie, ale žiadne rozhranie výberu

note: Translators: First variable is an accessible role name, the next two variables are accessible state names. For example: "button has focused state without focusable state".
en: %s has %s state without %s state
sk: objekt %s má stav %s, bez toho aby mal možnosť stav %s získať

note: Translators: The radio button does not belong to a set, thus it is useless. The first variable is the object's role name.
en: %s does not belong to a set
sk: objekt %s nepatrí do sady

note: Translators: The row or column number retrieved from a table child's object at a certain index is wrong. The first variable is the role name of the object, the second is the given index.
en: %(rolename)s index %(num)d does not match row and column
sk: index objektu %(rolename)s s hodnotou %(num)d nezodpovedá riadku ani stĺpcu

note: Translators: The "parent index" is the order of the child in the parent. the "row and column index" should be the same value retrieved by the object's location in the table. The first variable is the object's role name, the second and third variables are index numbers.
en: %(rolename)s parent index %(num1)d does not match row and column index %(num2)d
sk: index rodiča %(rolename)s s hodnotou %(num1)d nezodpovedá riadku ani stĺpcu s indexom %(num2)d

en: %s has no name or description
sk: objekt %s nemá žiaden názov ani popis

en: _Preferences…
sk: Nas_tavenia…

en: _Contents
sk: Ob_sah

en: <dead>
sk: <mŕtvy>

en: Children
sk: Potomok

en: _Show Applications without children
sk: _Zobraziť aplikácie bez potomkov

en: _Refresh Registry
sk: _Aktualizovať register

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh all
sk: Obnoví všetko

note: Translators: Refresh current tree node's children.
en: Refresh _Node
sk: Aktualizovať aktuálny _objekt

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh selected node’s children
sk: Obnoví potomka zvoleného objektu

en: Component
sk: Komponent

en: Task
sk: Úloha

en: Key
sk: Kľúč

en: Accerciser Accessibility Explorer
sk: Accerciser - prieskumník prístupnosti

en: Top panel
sk: Horný panel

en: Bottom panel
sk: Dolný panel

en: accerciser Preferences
sk: Nastavenia pre accerciser

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Global Hotkeys
sk: Globálne klávesové skratky

en: Highlighting
sk: Zvýrazňovanie

en: Highlight duration:
sk: Trvanie zvýrazňovania:

en: Border color:
sk: Farba okraja:

en: The border color of the highlight box
sk: Farba okraja zvýrazňujúceho rámčeka

en: Fill color:
sk: Farba výplne:

en: The fill color of the highlight box
sk: Farba výplne zvýrazujúceho rámčeka

en: An interactive Python accessibility explorer
sk: Interaktívny prieskumník prístupnosti v Pythone

en: accerciser Copyright © 2006, 2007 IBM Corporation (BSD)
sk: accerciser © 2006, 2007 IBM Corporation (BSD)

en: The New BSD License. See the COPYING and NOTICE files for details.
sk: Nová licencia BSD. Podrobnosti nájdete v súboroch COPYING a NOTICE.

en: Web site
sk: Webové stránky

en: _Add Bookmark…
sk: Prid_ať záložku…

en: Bookmark selected accessible.
sk: Uloží zvolený objekt prístupnosti medzi záložky.

en: _Edit Bookmarks…
sk: _Upraviť záložky…

en: Manage bookmarks.
sk: Spravuje záložky.

en: Edit Bookmarks…
sk: Úprava záložiek…

en: Title
sk: Nadpis

en: Application
sk: Aplikácia

en: Path
sk: Cesta

en: Add Bookmark…
sk: Pridať záložku…

en: Title:
sk: Nadpis:

en: Application:
sk: Aplikácia:

en: Path:
sk: Cesta:

en: Plugin Errors
sk: Chyby zásuvných modulov

[ctx: viewport]
note: Translators: This is the viewport in which the plugin appears, it is a noun.
en: View
sk: Zobrazenie

en: No view
sk: Žiadne zobrazenie

en: _Single plugins view
sk: _Jednoduché zobrazenie zásuvných modulov

en: Plugin View
sk: Zobrazenie zásuvného modulu

en: Plugin View (%d)
sk: Zobrazenie zásuvného modulu (%d)

en: _New view…
sk: _Nové zobrazenie…

en: New View…
sk: Nové zobrazenie…

en: _File
sk: _Súbor

en: _Edit
sk: _Upraviť

[ctx: menu]
en: _Bookmarks
sk: Zá_ložky

[ctx: menu]
en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Help
sk: _Pomocník
