accerciser master - en to sl_SI translation catalogue (221 entries)

en: Accessibility explorer for the GNOME desktop
sl_SI: Raziskovalec dostopnosti za namizje GNOME

en: Accerciser is an interactive Python accessibility explorer for the GNOME desktop. It uses AT-SPI to inspect and control widgets, allowing you to check if an application is providing correct information to assistive technologies and automated test frameworks.
sl_SI: Acceriser je interavktivni raziskovalec dostopnosti za namizje GNOME, razvit v jeziku Python. Za delovanje in nadzor gradnikov uporablja paket AT_SPI, s čimer je omogočen ustrezen nadzor nad tehnologijami dostopnosti in samodejnimi okolji za preizkušanje.

en: Accerciser has a simple plugin framework which you can use to create custom views of accessibility information.
sl_SI: Program Accerciser vključuje enostaven vstavek, ki omogoča prikazovanje podrobnosti o dostopnosti.

en: Give your application an accessibility workout
sl_SI: Programu omogočite vaje iz dostopnosti

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: accessibility;development;test;
sl_SI: dostopnost;razvoj;preizkus;test;Python;

en: A list of plugins that are disabled by default
sl_SI: Seznam vstavkov, ki so privzeto onemogočeni

en: A list of plugins that are disabled by default.
sl_SI: Seznam vstavkov, ki so privzeto onemogočeni.

en: Highlight duration
sl_SI: Trajanje poudarjanja

en: The duration of the highlight box when selecting accessible nodes.
sl_SI: Trajanje poudarjanja ob izbiri dostopnih vozlišč.

en: Highlight fill color
sl_SI: Barva polnila poudarjanja

en: The color and opacity of the highlight fill.
sl_SI: Barva in prosojnost polnila poudarjanja.

en: Highlight border color
sl_SI: Barva okvira poudarjanja

en: The color and opacity of the highlight border.
sl_SI: Barva in prosojnost okvirja poudarjanja.

en: Horizontal split
sl_SI: Vodoravno deljeno

en: Position of the horizontal split of the main window.
sl_SI: Položaj vodoravne razmejitve glavnega okna.

en: Vertical split
sl_SI: Navpično deljeno

en: Position of the vertical split of the main window.
sl_SI: Položaj navpične razmejitve glavnega okna.

en: Default window height
sl_SI: Privzeta višina okna

en: The window height value.
sl_SI: Vrednost višine okna.

en: Default window width
sl_SI: Privzeta širina okna

en: The window width value.
sl_SI: Vrednost širine okna.

en: The layout for the bottom panel
sl_SI: Postavitev za spodnji pult

en: The layout for the bottom panel pluginview.
sl_SI: Postavitev pogleda vstavkov za spodnji pult.

en: The layout for the top panel
sl_SI: Postavitev za zgornji pult

en: The layout for the top panel pluginview.
sl_SI: Postavitev pogleda vstavkov za zgornji pult.

en: Single layout view
sl_SI: Pogled enojne postavitve

en: View plugins in a single layout.
sl_SI: Pokaži vstavke v enojni postavitvi.

en: Available new pluginviews
sl_SI: Novi pogledi vstavkov

en: This list contains all the new available pluginviews
sl_SI: Seznam vsebuje vse nove poglede vstavkov

en: The pluginview layout
sl_SI: Postavitev pogleda vstavkov

en: The default plugin layout for the top panel.
sl_SI: Privzeta postavitev vstavkov za zgornji pult.

en: Window height
sl_SI: Višina okna

en: Window height value.
sl_SI: Vrednost višine okna.

en: Window width
sl_SI: Širina okna

en: Window width value.
sl_SI: Vrednost širine okna.

en: Hotkey combination
sl_SI: Kombinacija tipk

en: Hotkey combination for related action.
sl_SI: Kombinacija tipk za povezano dejanje.

en: API Browser
sl_SI: Brskalnik API

en: Browse the various methods of the current accessible
sl_SI: Brskanje med različnimi načini trenutne dostopnosti

en: Hide private attributes
sl_SI: Skrij osebne atribute

en: Method
sl_SI: Način

en: Property
sl_SI: Lastnost

en: Value
sl_SI: Vrednost

en: IPython Console
sl_SI: Konzola IPython

en: Interactive console for manipulating currently selected accessible
sl_SI: Interaktivna konzola za upravljanje izbrane enote dostopnosti

en: Event monitor
sl_SI: Nadzornik dogajanja

en: _Monitor Events
sl_SI: _Nadzor dogodkov

en: C_lear Selection
sl_SI: _Počisti izbor

en: Everything
sl_SI: Vse

en: Selected application
sl_SI: Izbran program

en: Selected accessible
sl_SI: Izbrano dostopno

en: Source
sl_SI: Vir

note: add accessible's name to buffer
en: Name
sl_SI: Ime

en: Full Name
sl_SI: Polno ime

en: Event Monitor
sl_SI: Nadzornik dogajanja

en: Shows events as they occur from selected types and sources
sl_SI: Pokaže dogodke, kot se ti pojavijo preko izbranih vrst in virov

en: Highlight last event entry
sl_SI: Poudari zadnji vnos dogodka

en: Start/stop event recording
sl_SI: Začni/Zaustavi snemanje dogodkov

en: Clear event log
sl_SI: Počisti dnevnik dogodkov

en: Child count
sl_SI: Števec podrejenih opravil

en: (no description)
sl_SI: (brez opisa)

note: add description to buffer
en: Description
sl_SI: Opis

en: (no ID)
sl_SI: (ni določila ID)

en: States
sl_SI: Stanja

en: Attributes
sl_SI: Atributi

en: Show
sl_SI: Pokaži

en: Relations
sl_SI: Povezave

en: _Accessible
sl_SI: _dostopnost

en: Key binding
sl_SI: Tipkovna bližnjica

en: Perform action
sl_SI: Izvajanje dejanja

en: Acti_on
sl_SI: _Dejanje

en: Toolkit
sl_SI: Zbirka orodij

en: Version
sl_SI: Različica

en: Ap_plication
sl_SI: _Program

en: Col_lection
sl_SI: _Zbirka

en: Relative position
sl_SI: Relativni položaj

en: Size
sl_SI: Velikost

en: WIDGET
sl_SI: GRADNIK

en: Layer
sl_SI: Plast

en: MDI-Z-order
sl_SI: MDI-Z-red

en: Alpha
sl_SI: Alfa

en: Absolute position
sl_SI: Absolutni položaj

en: Co_mponent
sl_SI: _Enota

en: Des_ktop
sl_SI: _Namizje

en: Locale:
sl_SI: Jezikovna oznaka:

en: _Document
sl_SI: _Dokument

note: add url role to buffer
en: Hyperlink
sl_SI: Hiperpovezava

en: H_ypertext
sl_SI: _Hiperbesedilo

en: Position
sl_SI: Položaj

en: Locale
sl_SI: Jezikovna oznaka

en: _Image
sl_SI: _Slika

en: Lo_gin Helper
sl_SI: Pomočnik _prijave

en: Select All
sl_SI: Izberi vse

en: _Selection
sl_SI: _Izbor

en: Content type
sl_SI: Vrsta vsebine

en: URI
sl_SI: Naslov URI

en: St_reamable Content
sl_SI: P_pretočna vsebina

en: Caption:
sl_SI: Naslov:

en: Summary:
sl_SI: Povzetek:

en: Selected columns
sl_SI: Izbrani stolpci

en: Selected rows
sl_SI: Izbrane vrstice

en: Columns
sl_SI: Stolpci

en: Rows
sl_SI: Vrstice

en: Table Information
sl_SI: Podrobnosti razpredelnice

en: name (x,y)
sl_SI: ime (x,y)

en: Header:
sl_SI: Glava:

en: <no description>
sl_SI: <brez opisa>

note: How many rows the cell spans. How many columns the cell spans.
en: Extents:
sl_SI: Razširitve:

en: Row
sl_SI: Vrstica

en: Column
sl_SI: Stolpec

en: Selected Cell
sl_SI: Izbrana celica

en: _Table
sl_SI: _Razpredelnica

en: Text
sl_SI: Besedilo

en: Offset
sl_SI: Odmik

en: Include defaults
sl_SI: Vključi privzeto

note: Start character offset of text attributes span
en: Start: 0
sl_SI: Začetek: 0

note: End character offset of text attributes span
en: End: 0
sl_SI: Konec: 0

en: Te_xt
sl_SI: _Besedilo

en: Current value
sl_SI: Trenutna vrednost

en: Minimum increment
sl_SI: Najmanjše povečevanje

en: Maximum value
sl_SI: Največja vrednost

en: Minimum value
sl_SI: Najmanjša vrednost

en: Val_ue
sl_SI: _Vrednost

en: unknown
sl_SI: neznano

note: Translators: this is a plugin name
en: Interface Viewer
sl_SI: Pregledovalnik vmesnikov

note: Translators: this is a plugin description
en: Allows viewing of various interface properties
sl_SI: Omogoča prikaz različnih lastnosti vmesnikov

en: (not implemented)
sl_SI: (ni del programa)

en: Start
sl_SI: Začetek

en: End
sl_SI: Konec

en: Too many selectable children
sl_SI: Preveč izbirnih podrejenih procesov

en: (Editable)
sl_SI: (Uredljivo)

note: Translators: This string appears in Accerciser's Interface Viewer and refers to a range of characters which has a particular format. "Start" is the character offset where the formatting begins. If the first four letters of some text is bold, the start offset of that bold formatting is 0.
en: Start: %d
sl_SI: Začetek: %d

note: Translators: This string appears in Accerciser's Interface Viewer and refers to a range of characters which has a particular format. "End" is the character offset where the formatting ends.  If the first four letters of some text is bold, the end offset of that bold formatting is 4.
en: End: %d
sl_SI: Konec: %d

en: Quick Select
sl_SI: Hiter izbor

en: Plugin with various methods of selecting accessibles quickly.
sl_SI: Vstavek z različnimi možnostmi hitrega izbiranja enot dostopnosti.

en: Inspect last focused accessible
sl_SI: Preverjanje zadnje izbrane enote dostopnosti

en: Inspect accessible under mouse
sl_SI: Preverjanje enote dostopnosti pod kazalnikom miške

en: Sche_ma:
sl_SI: She_ma:

en: V_alidate
sl_SI: Določi _veljavnost

en: Idle
sl_SI: Nedejavno

en: No description
sl_SI: Brez opisa

en: AT-SPI Validator
sl_SI: Določilnik veljavnosti AT-SPI

en: Validates application accessibility
sl_SI: Določi veljavnost dostopnosti programa

note: log level column add level to buffer
en: Level
sl_SI: Raven

note: add accessible's role to buffer
en: Role
sl_SI: Vloga

en: Saving
sl_SI: Shranjevanje

en: Validating
sl_SI: Določanje veljavnosti

en: EXCEPT
sl_SI: IZJEMA

en: ERROR
sl_SI: NAPAKA

en: WARN
sl_SI: OPOZORILO

en: INFO
sl_SI: PODROBNOSTI

en: DEBUG
sl_SI: RAZHROŠČEVANJE

en: Basic
sl_SI: Osnovno

en: Tests fundamental GUI application accessibility
sl_SI: Določevanje dostopnosti grafičnega vmesnika programa

en: actionable %s is not focusable or selectable
sl_SI: udejanjenega %s ni mogoče izbrati ali označiti

en: interactive %s is not actionable
sl_SI: interaktivnega %s ni mogoče udejanjiti

en: more than one focused widget
sl_SI: več kot en označen gradnik

en: %s has no text interface
sl_SI: %s je brez besedilnega vmesnika

note: Translators: The first variable is the role name of the object that has an index mismatch.
en: %s index in parent does not match child index
sl_SI: Indeks %s ni v skladu z indeksom podrejenega procesa

en: Missing reciprocal for %s relation
sl_SI: Manjka recipročnost za %s povezavo

note: Translators: The first variable is the role name of the object that is missing the name or label.
en: %s missing name or label
sl_SI: %s manjka ime ali oznaka

en: focusable %s has a table interface, but not a selection interface
sl_SI: predmet %s ima predelni vmesnik, ni pa vmesnika izbire

note: Translators: First variable is an accessible role name, the next two variables are accessible state names. For example: "button has focused state without focusable state".
en: %s has %s state without %s state
sl_SI: %s vključuje %s stanje brez %s stanja

note: Translators: The radio button does not belong to a set, thus it is useless. The first variable is the object's role name.
en: %s does not belong to a set
sl_SI: %s ne pripada skupini

note: Translators: The row or column number retrieved from a table child's object at a certain index is wrong. The first variable is the role name of the object, the second is the given index.
en: %(rolename)s index %(num)d does not match row and column
sl_SI: %(rolename)s kazalo %(num)d ni skladno s stolpci in z vrsticami

note: Translators: The "parent index" is the order of the child in the parent. the "row and column index" should be the same value retrieved by the object's location in the table. The first variable is the object's role name, the second and third variables are index numbers.
en: %(rolename)s parent index %(num1)d does not match row and column index %(num2)d
sl_SI: %(rolename)s nadrejeno kazalo %(num1)d ni skladno s stolpci in z vrsticami kazala %(num2)d

en: %s has no name or description
sl_SI: %s nima imena ali opisa

en: _Preferences…
sl_SI: _Možnosti …

en: _Contents
sl_SI: _Vsebina

en: <dead>
sl_SI: <nedejavno>

en: Children
sl_SI: Podrejeno

en: _Show Applications without children
sl_SI: _Pokaži programe brez podrejenih oken

en: _Refresh Registry
sl_SI: Osveži _vpisnik

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh all
sl_SI: Osveži vse

note: Translators: Refresh current tree node's children.
en: Refresh _Node
sl_SI: Osveži _vozlišče

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh selected node’s children
sl_SI: Osveži podrejene predmete vozlišča

en: Component
sl_SI: Enota

en: Task
sl_SI: Naloga

en: Key
sl_SI: Ključ

en: Shift
sl_SI: Dvigalka

en: Accerciser Accessibility Explorer
sl_SI: Raziskovalnik dostopnosti Accerciser

en: Top panel
sl_SI: Zgornji pult

en: Bottom panel
sl_SI: Spodnji pult

en: accerciser Preferences
sl_SI: Možnosti programa

en: Plugins
sl_SI: Vstavki

en: Global Hotkeys
sl_SI: Splošne hitre tipke

en: Highlighting
sl_SI: Poudarjanje

en: Highlight duration:
sl_SI: Trajanje poudarjanja:

en: Border color:
sl_SI: Barva okvirja:

en: The border color of the highlight box
sl_SI: Barva okvirja poudarjanja

en: Fill color:
sl_SI: Barva polnila:

en: The fill color of the highlight box
sl_SI: Barva polnila poudarjanja

en: An interactive Python accessibility explorer
sl_SI: Interaktivni raziskovalec python dostopnosti

en: accerciser Copyright © 2006, 2007 IBM Corporation (BSD)
sl_SI: Avtorske pravice za accerciser (c) 2006, 2007 IBM Corporation (BSD)

en: The New BSD License. See the COPYING and NOTICE files for details.
sl_SI: Novo dovoljenje BSD. Za več podrobnosti si oglejte datoteki COPYING in NOTICE.

en: Web site
sl_SI: Spletna stran

en: _Add Bookmark…
sl_SI: _Dodaj zaznamek …

en: Bookmark selected accessible.
sl_SI: Izbran zaznamek je dostopen.

en: _Edit Bookmarks…
sl_SI: _Uredi zaznamke …

en: Manage bookmarks.
sl_SI: Uredi zaznamke.

en: Edit Bookmarks…
sl_SI: Uredi zaznamke …

en: Title
sl_SI: Naslov

en: Application
sl_SI: Program

en: Path
sl_SI: Pot

en: Add Bookmark…
sl_SI: Dodaj zaznamek …

en: Title:
sl_SI: Naslov:

en: Application:
sl_SI: Program:

en: Path:
sl_SI: Pot:

en: Plugin Errors
sl_SI: Napake vstavkov

[ctx: viewport]
note: Translators: This is the viewport in which the plugin appears, it is a noun.
en: View
sl_SI: Pogled

en: No view
sl_SI: Brez pogleda

en: _Single plugins view
sl_SI: _Enotni pogled vstavkov

en: Plugin View
sl_SI: Pogled vstavkov

en: Plugin View (%d)
sl_SI: Pogled vstavkov (%d)

en: _New view…
sl_SI: _Nov pogled …

en: New View…
sl_SI: Nov pogled …

en: _File
sl_SI: _Datoteka

en: _Edit
sl_SI: _Uredi

[ctx: menu]
en: _Bookmarks
sl_SI: _Zaznamki

[ctx: menu]
en: _View
sl_SI: _Pogled

en: _Help
sl_SI: Pomo_č
