accerciser master - en to ms translation catalogue (216 entries)

en: Accessibility explorer for the GNOME desktop
ms: Penjelajah kebolehcapaian untuk atas meja GNOME

en: Accerciser is an interactive Python accessibility explorer for the GNOME desktop. It uses AT-SPI to inspect and control widgets, allowing you to check if an application is providing correct information to assistive technologies and automated test frameworks.
ms: Accerciser ialah satu penjelajah kebolehcapaian Python yang interaktif untuk atas meja GNOME. Ia menggunakan AT-SPI untuk memeriksa dan mengawal widget, membolehkan anda periksa jika ada aplikasi yang menyediakan maklumat yang betul untuk teknologi bantuan dan rangka kerja ujian berautomatik.

en: Accerciser has a simple plugin framework which you can use to create custom views of accessibility information.
ms: Accerciser mempunyai satu rangka kerja pemalam ringkas yang mana anda boleh guna untuk mencipta pandangan bagi maklumat kebolehcapaian.

en: Give your application an accessibility workout
ms: Beri aplikasi anda satu senaman kebolehcapaian

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: accessibility;development;test;
ms: kebolehcapaian;pembangunan;ujian;

en: A list of plugins that are disabled by default
ms: Satu senarai pemalam yang dilumpuhkan secara lalai

en: A list of plugins that are disabled by default.
ms: Satu senarai pemalam yang dilumpuhkan secara lalai.

en: Highlight duration
ms: Tempoh sorot

en: The duration of the highlight box when selecting accessible nodes.
ms: Tempoh bagi kotak sorot ketika memilih nod-nod boleh capai.

en: Highlight fill color
ms: Warna isian sorot

en: The color and opacity of the highlight fill.
ms: Warna dan kelegapan bagi isian sorot.

en: Highlight border color
ms: Warna sempadan sorot

en: The color and opacity of the highlight border.
ms: Warna dan kelegapan bagi sempadan sorot.

en: Horizontal split
ms: Pisah mengufuk

en: Position of the horizontal split of the main window.
ms: Kedudukan pisah mengufuk bagi tetingkap utama.

en: Vertical split
ms: Pisah menegak

en: Position of the vertical split of the main window.
ms: Kedudukan pisah menegak bagi tetingkap utama.

en: Default window height
ms: Tinggi tetingkap lalai

en: The window height value.
ms: Nilai tinggi tetingkap.

en: Default window width
ms: Lebar tetingkap lalai

en: The window width value.
ms: Nilai lebar tetingkap.

en: The layout for the bottom panel
ms: Bentangan untuk panel bawah

en: The layout for the bottom panel pluginview.
ms: Bentangan untuk pandangan pemalam panel bawah.

en: The layout for the top panel
ms: Bentangan untuk panel atas

en: The layout for the top panel pluginview.
ms: Bentangan untuk pandangan pemalam panel atas.

en: Single layout view
ms: Pandangan bentangan tunggal

en: View plugins in a single layout.
ms: Lihat pemalam dalam satu bentangan tunggal.

en: Available new pluginviews
ms: Pandangan pemalam baharu yang tersedia

en: This list contains all the new available pluginviews
ms: Senarai ini mengandugi semua pandangan pemalam tersedia yang baharu

en: The pluginview layout
ms: Bentangan pandangan pemalam

en: The default plugin layout for the top panel.
ms: Bentangan pemalam lalai untuk panel atas.

en: Window height
ms: Tinggi tetingkap

en: Window height value.
ms: Nilai tinggi tetingkap.

en: Window width
ms: Lebar tetingkap

en: Window width value.
ms: Nilai lebar tetingkap.

en: Hotkey combination
ms: Gabungan kekunci panas

en: Hotkey combination for related action.
ms: Gabungan kekunci panas untuk tindakan berkaitan.

en: API Browser
ms: Pelayar API

en: Browse the various methods of the current accessible
ms: Layar pelbagai kaedah bagi boleh capai semasa

en: Hide private attributes
ms: Sembunyi atribut persendirian

en: Method
ms: Kaedah

en: Property
ms: Sifat

en: Value
ms: Nilai

en: IPython Console
ms: Konsol IPython

en: Interactive console for manipulating currently selected accessible
ms: Konsol interaktif untuk memanipulasikan boleh capai terpilih yang semasa

en: Event monitor
ms: Pemantau peristiwa

en: _Monitor Events
ms: _Pantau Peristiwa

en: C_lear Selection
ms: K_osongkan Pemilihan

en: Everything
ms: Segala-galanya

en: Selected application
ms: Aplikasi terpilih

en: Selected accessible
ms: Boleh capai terpilih

en: Source
ms: Sumber

note: add accessible's name to buffer
en: Name
ms: Nama

en: Full Name
ms: Nama Penuh

en: Event Monitor
ms: Pemantau Peristiwa

en: Shows events as they occur from selected types and sources
ms: Tunjuk peristiwa bila ia muncul dari jenis dan sumber terpilih

en: Highlight last event entry
ms: Sorot masukan peristiwa terakhir

en: Start/stop event recording
ms: Mula/henti merakam peristiwa

en: Clear event log
ms: Kosongkan log peristiwa

en: Child count
ms: Kiraan anak

en: (no description)
ms: (tiada keterangan)

note: add description to buffer
en: Description
ms: Keterangan

en: (no ID)
ms: (tiada ID)

en: States
ms: Keadaan

en: Attributes
ms: Atribut

en: Show
ms: Tunjuk

en: Relations
ms: Hubungan

en: _Accessible
ms: _Boleh Capai

en: Key binding
ms: Pengikatan kekunci

en: Perform action
ms: Buat tindakan

en: Acti_on
ms: T_indakan

en: Toolkit
ms: Kit Alat

en: Version
ms: Versi

en: Ap_plication
ms: A_plikasi

en: Col_lection
ms: Ko_leksi

en: Relative position
ms: Kedudukan relatif

en: Size
ms: Saiz

en: Layer
ms: Lapisan

en: Alpha
ms: Alfa

en: Absolute position
ms: Kedudukan mutlak

en: Co_mponent
ms: Ko_mponen

en: Des_ktop
ms: A_tas Meja

en: Locale:
ms: Lokal:

en: _Document
ms: _Dokumen

note: add url role to buffer
en: Hyperlink
ms: Hiper-pautan

en: H_ypertext
ms: H_iper-teks

en: Position
ms: Kedudukan

en: Locale
ms: Lokal

en: _Image
ms: _Imej

en: Lo_gin Helper
ms: Pembantu _Daftar Masuk

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: _Selection
ms: Pe_milihan

en: Content type
ms: Jenis kandungan

en: St_reamable Content
ms: Kandungan Boleh St_rim

en: Caption:
ms: Kapsyen:

en: Summary:
ms: Ringkasan:

en: Selected columns
ms: Lajur terpilih

en: Selected rows
ms: Baris terpilih

en: Columns
ms: Lajur

en: Rows
ms: Baris

en: Table Information
ms: Maklumat Jadual

en: name (x,y)
ms: nama (x,y)

en: Header:
ms: Pengepala:

note: How many rows the cell spans. How many columns the cell spans.
en: Extents:
ms: Lanjut:

en: Row
ms: Baris

en: Column
ms: Lajur

en: Selected Cell
ms: Sel Terpilih

en: _Table
ms: _Jadual

en: Text
ms: Teks

en: Offset
ms: Ofset

en: Include defaults
ms: Sertakan lalai

note: Start character offset of text attributes span
en: Start: 0
ms: Mula: 0

note: End character offset of text attributes span
en: End: 0
ms: Tamat: 0

en: Te_xt
ms: Te_ks

en: Current value
ms: Nilai Semasa

en: Minimum increment
ms: Tokokan minimum

en: Maximum value
ms: Nilai maksimum

en: Minimum value
ms: Nilai minimum

en: Val_ue
ms: N_ilai

en: unknown
ms: tidak diketahui

note: Translators: this is a plugin name
en: Interface Viewer
ms: Pelihat Antara Muka

note: Translators: this is a plugin description
en: Allows viewing of various interface properties
ms: Boleh melihat pelbagai sifat-sifat antara muka

en: (not implemented)
ms: (tidak dilaksanakan)

en: Start
ms: Mula

en: End
ms: Tamat

en: Too many selectable children
ms: Terlaly banyak anak boleh pilih

en: (Editable)
ms: (Boleh Sunting)

note: Translators: This string appears in Accerciser's Interface Viewer and refers to a range of characters which has a particular format. "Start" is the character offset where the formatting begins. If the first four letters of some text is bold, the start offset of that bold formatting is 0.
en: Start: %d
ms: Mula: %d

note: Translators: This string appears in Accerciser's Interface Viewer and refers to a range of characters which has a particular format. "End" is the character offset where the formatting ends.  If the first four letters of some text is bold, the end offset of that bold formatting is 4.
en: End: %d
ms: Tamat: %d

en: Quick Select
ms: Pilih Pantas

en: Plugin with various methods of selecting accessibles quickly.
ms: Pemalam dengan pelbagai kaedah pemilihan boleh capai secara pantas.

en: Inspect last focused accessible
ms: Periksa boleh capai fokus terakhir

en: Inspect accessible under mouse
ms: Periksa boleh capai di bawah tetikus

en: Sche_ma:
ms: Ske_ma:

en: V_alidate
ms: S_ahkan

en: Idle
ms: Melahu

en: No description
ms: Tiada keterangan

en: AT-SPI Validator
ms: Pengesah AT-SPI

en: Validates application accessibility
ms: Sahkan kebolehcapaian aplikasi

note: log level column add level to buffer
en: Level
ms: Aras

note: add accessible's role to buffer
en: Role
ms: Peranan

en: Saving
ms: Menyimpan

en: Validating
ms: Mengesahkan

en: EXCEPT
ms: KECUALI

en: ERROR
ms: RALAT

en: WARN
ms: AMARAN

en: INFO
ms: MAKLUMAT

en: DEBUG
ms: NYAHPEPIJAT

en: Basic
ms: Asas

en: Tests fundamental GUI application accessibility
ms: Uji kebolehcapaian aplikasi GUI asas

en: actionable %s is not focusable or selectable
ms: boleh tindak %s adalah tidak boleh fokus atau boleh pilih

en: interactive %s is not actionable
ms: interaktif %s adalah tidak boleh tindak

en: more than one focused widget
ms: lebih dari satu widget terfokus

en: %s has no text interface
ms: %s tiada antara muka teks

note: Translators: The first variable is the role name of the object that has an index mismatch.
en: %s index in parent does not match child index
ms: indeks %s dalam induk tidak sepadan dengan indeks anak

en: Missing reciprocal for %s relation
ms: Timbal balik hilang untuk hubungan %s

note: Translators: The first variable is the role name of the object that is missing the name or label.
en: %s missing name or label
ms: %s kehilangan nama atau label

en: focusable %s has a table interface, but not a selection interface
ms: boleh fokus %s mempunyai satu antara muka jadual, tetapi buka satu antara muka pemilihan

note: Translators: First variable is an accessible role name, the next two variables are accessible state names. For example: "button has focused state without focusable state".
en: %s has %s state without %s state
ms: %s mempunyai keadaan %s tanpa keadaan %s

note: Translators: The radio button does not belong to a set, thus it is useless. The first variable is the object's role name.
en: %s does not belong to a set
ms: %s bukan milik pada satu set

note: Translators: The row or column number retrieved from a table child's object at a certain index is wrong. The first variable is the role name of the object, the second is the given index.
en: %(rolename)s index %(num)d does not match row and column
ms: indeks %(rolename)s %(num)d tidak sepadan dengan baris dan lajur

note: Translators: The "parent index" is the order of the child in the parent. the "row and column index" should be the same value retrieved by the object's location in the table. The first variable is the object's role name, the second and third variables are index numbers.
en: %(rolename)s parent index %(num1)d does not match row and column index %(num2)d
ms: indeks induk %(rolename)s %(num1)d tidak sepadan dengan indeks %(num2)d baris dan lajur

en: %s has no name or description
ms: %s tiada nama atau keterangan

en: _Preferences…
ms: _Keutamaan…

en: _Contents
ms: Ka_ndungan

en: <dead>
ms: <mati>

en: Children
ms: Anak

en: _Show Applications without children
ms: _Tunjuk Aplikasi tanpa anak

en: _Refresh Registry
ms: _Segar Semula Registry

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh all
ms: Segar semula semua

note: Translators: Refresh current tree node's children.
en: Refresh _Node
ms: Segar Semula _Nod

note: Translators: Appears as tooltip
en: Refresh selected node’s children
ms: Segar semula anak nod terpilih

en: Component
ms: Komponen

en: Task
ms: Tugas

en: Key
ms: Kekunci

en: Accerciser Accessibility Explorer
ms: Penjelajah Kebolehcapaian Accerciser

en: Top panel
ms: Panel atas

en: Bottom panel
ms: Panel bawah

en: accerciser Preferences
ms: Keutamaan accerciser

en: Plugins
ms: Pemalam

en: Global Hotkeys
ms: Kekunci Panas Sejagat

en: Highlighting
ms: Penyorotan

en: Highlight duration:
ms: Tempoh sorot:

en: Border color:
ms: Warna sempadan:

en: The border color of the highlight box
ms: Warna sempadan bagi kotak sorot

en: Fill color:
ms: Warna isian:

en: The fill color of the highlight box
ms: Warna isian bagi kotak sorot

en: An interactive Python accessibility explorer
ms: Sebuah penjelajah kebolehcapaian Python yang interaktif

en: accerciser Copyright © 2006, 2007 IBM Corporation (BSD)
ms: accerciser Hak Cipta © 2006, 2007 IBM Corporation (BSD)

en: The New BSD License. See the COPYING and NOTICE files for details.
ms: Lesen BSD Baharu. Sila rujuk fail COPYING dan NOTICE untuk perincian.

en: Web site
ms: Tapak sesawang

en: _Add Bookmark…
ms: T_ambah Tanda Buku…

en: Bookmark selected accessible.
ms: Tanda buku terpilih boleh capai.

en: _Edit Bookmarks…
ms: _Sunting Tanda Buku…

en: Manage bookmarks.
ms: Urus tanda buku.

en: Edit Bookmarks…
ms: Sunting Tanda Buku…

en: Title
ms: Tajuk

en: Application
ms: Aplikasi

en: Path
ms: Laluan

en: Add Bookmark…
ms: Tambah Tanda Buku…

en: Title:
ms: Tajuk:

en: Application:
ms: Aplikasi:

en: Path:
ms: Laluan:

en: Plugin Errors
ms: Ralat Pemalam

[ctx: viewport]
note: Translators: This is the viewport in which the plugin appears, it is a noun.
en: View
ms: Lihat

en: No view
ms: Tiada pandangan

en: _Single plugins view
ms: Pandangan pemalam _tunggal

en: Plugin View
ms: Pandangan Pemalam

en: Plugin View (%d)
ms: Pandangan Pemalam (%d)

en: _New view…
ms: Pandangan _baharu…

en: New View…
ms: Pandangan Baharu…

en: _File
ms: _Fail

en: _Edit
ms: _Sunting

[ctx: menu]
en: _Bookmarks
ms: _Tanda Buku

[ctx: menu]
en: _View
ms: _Lihat

en: _Help
ms: _Bantuan
