accerciser - en to dz translation catalogue (152 entries)

en: Accerciser Accessibility Explorer
dz: འཛུལ་སྤྱོད་འབད་མིའི་ འཛུལ་སྤྱོད་ དཔྱད་ཞིབ་འབད་མི་

en: Give your application an accessibility workout
dz: ཁྱོད་རའི་ གློག་རིམ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་གཏན་འཁེལ་ཅིག་བྱིན་

en: A list of plugins that are disabled by default
dz: སྔོན་སྒྲིག་གིས་ ལྕོགས་མིན་བཟོ་ཡོད་པའི་ པ་ལག་ཨན་ཚུ་གི་ ཐོ་བཀོད་

en: The default plugin layout for the bottom panel
dz: མཇུག་གི་ པེ་ནཱལ་གྱི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ པ་ལག་ཨིན་སྒྲིག་བཀོད་

en: The default plugin layout for the top panel
dz: མགོ་གི་ པེ་ནཱལ་གྱི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ པ་ལག་ཨིན་སྒྲིག་བཀོད་

en: API Browser
dz: ཨེ་པི་ཨའི་ བརའུ་ཟར་

en: Browse the various methods of the current accessible
dz: ད་ལྟོའི་ འཛུལ་སྤྱོད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཐབས་ལམ་འདྲ་མིན་སྣ་ཚོགས་ བརྡ་འཚོལ་འབད་

en: Hide private attributes
dz: སྒེར་དོན་ཁྱད་ཆོས་ཚུ་ སྦ་བཞག་

en: Method
dz: ཐབས་ལམ།

en: Property
dz: རྒྱུ་དངོས།

en: Value
dz: གནས་གོང་།

en: IPython Console
dz: ཨའི་ པ་ཡི་ཐཱོན་ མ་སྒྲོམ་

en: Interactive console for manipulating currently selected accessible
dz: ད་ལྟོ་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ འཛུལ་སྤྱོད་ལགལེན་བསྟར་བའི་དོན་ལུ་ ཕན་ཚུན་འབྲེལ་ལྡན་གྱི་ མ་སྒྲོམ་

en: <b>Event monitor</b>
dz: <b>འབྱུང་ལས་ལྟ་རྟོག་པ</b>

en: C_lear Selection
dz: སེལ་འཐུ་བསལ་བ་ (_L)

en: Everything
dz: ཡོད་ཚད་གཅིགཔ།

en: Selected accessible
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་འཛེལ་སྤྱོད་འབད་བཏུབ།

en: Selected application
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་གློག་རིམ།

en: Source
dz: འབྱུང་ཁུངས།

en: _Monitor Events
dz: ལྟ་རྟོག་འབད་མི་འབྱུང་ལས་ཚུ།(_M)

en: gtk-clear
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་བསལ།

en: gtk-save
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་-སྲུང་བཞག་

en: gtk-select-all
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Event Monitor
dz: འབྱུང་ལས་ལྟ་རྟོག་

en: Shows events as they occur from selected types and sources
dz: བྱུང་ལས་ཚུ་ སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ དབྱེ་བ་དང་འབྱུང་ཁུངས་ཚུ་ ནང་ལས་འབྱུང་དོ་བཟུམ་སྦེ་སྟོནམ་ཨིན་

en: Highlight last event entry
dz: མཇུག་གི་ བྱུང་ལས་ཐོ་བཀོད་ གཙོ་དམིགས་འབད་

en: Name
dz: མིང་།

en: Full name
dz: མིང་ཆ་ཚང་།

en: 0
dz: ༠

en: 0, 0
dz: ༠ ༠

en: 1.0
dz: ༡་༠

en: <b>Attributes</b>
dz: <b>ཁྱད་ཆོས་ཚུ་</b>

en: <b>Child count</b>
dz: <b>ཆ་ལག་ གྱངས་ཁ་</b>

en: <b>Relations</b>
dz: <b>མཐུན་འབྲེལ་ཚུ་</b>

en: <b>Selected Cell</b>
dz: <b>སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་ནང་ཐིག</b>

en: <b>States</b>
dz: <b>མངའ་སྡེ</b>

en: <b>Table Information</b>
dz: <b>ཐིག་ཁྲམ་བརྡ་དོན</b>

en: <b>Text</b>
dz: <b>ཚིག་ཡིག</b>

en: <b>unknown</b>
dz: <b>མ་ཤེསཔ</b>

en: <i>Caption:</i>
dz: <i>དཔར་བཤད</i>

en: <i>End: 0</i>
dz: <i>མཇུག་ ༠</i>

en: <i>Start: 0</i>
dz: <i>འགོ་བཙུགས་ ༠</i>

en: <i>Summary:</i>
dz: <i>བཅུད་དོན</i>

en: <no description>
dz: <འགྲེལ་བཤད་མེདཔ>

en: Absolute position
dz: གནས་ས་ཡང་དག

en: Acti_on
dz: བྱ་བ།(_o)

en: Alpha
dz: ཨཱལ་ཕ།

en: Ap_plication
dz: གློག་རིམ་ (_P)

en: C
dz: སི་

en: Co_mponent
dz: ཆ་ཤས།(_m)

en: Col_lection
dz: བསྡུ་གསོག་ (_C)

en: Column
dz: ཀེར་ཐིག

en: Columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ།

en: Current value
dz: ད་ལྟོའི་གནས་གོང།

en: Des_ktop
dz: ཌེགསི་ཊོཔ་ (_K)

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Extents:
dz: ཁྱབ་ཚད་ཚུ།

en: H_ypertext
dz: ཚད་བརྒལ་ཚིག་ཡིག(_Y)

en: Header:
dz: མགོ་ཡིག

en: Hyperlink
dz: ཧའི་པར་ལིངཀ་

en: ID
dz: ཨའི་ཌི།

en: Include defaults
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཚུ་གྲངས་སུ་རྩིས།

en: Layer
dz: བང་རིམ།

en: Lo_gin Helper
dz: ནང་བསྐྱོད་ གྲོགས་རམ་(_G)

en: Locale
dz: ལོ་ཀེེལ་

en: Locale:
dz: ཉེ་གནས།

en: MDI-Z-order
dz: ཨེམ་ཌི་ཨའི་-ཛེཌི་-གོ་རིམ།

en: Maximum value
dz: གནས་གོང་མང་མཐའ།

en: Minimum increment
dz: ཡར་འཕར་ཉུང་མཐའ།

en: Minimum value
dz: གནས་གོང་ཉུང་མཐའ།

en: Offset
dz: པར་ལེན།

en: Perform action
dz: བྱ་བ་འགྲུབ་

en: Position
dz: གནས་ས།

en: Relative position
dz: འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་གནས་ས།

en: Row
dz: གྲལ་ཐིག

en: Rows
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ།

en: Select All
dz: ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Selected columns
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་ཀེར་ཐིག་ཚུ།

en: Selected rows
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་གྲལ་ཐིག་ཚུ།

en: Show
dz: སྟོན་

en: Size
dz: ཚད།

en: St_reamable Content
dz: རྒྱུན་རིམ་བཏུབ་པའི་ནང་དོན།(_r)

en: Te_xt
dz: ཚིག་ཡིག་

en: Toolkit
dz: ལག་ཆས་སྒྲོམ།

en: Val_ue
dz: གནས་གོང་ (_U)

en: Version
dz: ཐོན་རིམ།

en: WIDGET
dz: ཝི་གེཊི།

en: _Accessible
dz: འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ཚུགས་པ།(_A)

en: _Document
dz: ཡིག་ཆ་ (_D)

en: _Image
dz: གཟུགས་བརྙན།(_I)

en: _Selection
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི།(_S)

en: _Table
dz: ཐིག་ཁྲམ།(_T)

en: name (x,y)
dz: མིང་(ཨེགསི་ ཝའི)

en: Interface Viewer
dz: ངོ་འདྲ་བའི་ མཐོང་བྱེད་

en: Allows viewing of various interface properties
dz: ངོ་འདྲ་བའི་ རྒྱུ་དངོས་འདྲ་མིན་སྣ་ཚོགས་ཚུ་ བལྟ་བཅུགཔ་ཨིན་

en:  (not implemented)
dz:  (བསྟར་སྤྱོད་མ་འབད་)

en: Key binding
dz: ལྡེ་མིག་སྡམ་ཐག

en: URI
dz: ཡུ་ཨར་ཨའི།

en: Start
dz: འགོ་བཙུགས།

en: End
dz: མཇུག་བསྡུ།

en: Too many selectable children
dz: སེལ་འཐུ་འབད་བཏུམ་པའི་ ཆ་ལག་ལེ་ཤ་

en: Content type
dz: ནང་དོན་དབྱེ་བ།

en: Dogtail
dz: ཌོག་ཊེལ་

en: LDTP
dz: ཨེལ་ཌི་ཊིཔི་

en: Native
dz: རང་ཡུལ་

en: Script Type
dz: ཡིག་ཚུགས་དབྱེ་བ་

en: gtk-media-record
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ -བརྡ་བརྒྱུད་-སྒྲ་བཟུང་

en: Script Recorder
dz: ཡིག་ཚིགས་ བཟུང་འཕྲུལ་

en: Creates dogtail style scripts
dz: ཌོག་ཊེལ་བཟོ་རྣམ་གྱི་ཡིག་ཚུགས་ཚུ་ གསར་བསྐྲུན་འབདཝ་ཨིན་

en: The current script will be lost.
dz: ད་ལྟོའི་ ཡིག་ཚུགས་དེ་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་།

en: Confirm clear
dz: བསལ་བཏང་ནི་དེ་ ངེས་དཔྱད་འབད་

en: Add Bookmark…
dz: དེབ་རྟགས་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་…

en: An interactive Python accessibility explorer
dz: ཕན་ཚུན་འབྲེལ་ལྡན་་པ་ཡི་ཐཱོན་འཛུལ་སྤྱོད་དཔྱད་ཞིབ་འབད་མི་ཅིག

en: Bookmark currently selected accessible.
dz: ད་ལྟོ་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ དེབ་རྟགས་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་བཏུབ།

en: Edit Bookmarks…
dz: དེབ་རྟགས་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད་…

en: Refresh _Current
dz: ད་ལྟོ་ཡང་སེལ།(_C)

en: The New BSD License
    See the COPYING and NOTICE files for details.
dz: བི་ཨེསི་ཌི་ཆོག་ཐམ་ལག་འཁྱེར་གསརཔ་འདི།
    རྒྱས་བཤད་ཀྱི་དོན་ལུ་འདྲ་བཤུས་འབད་ནི་དང་བརྡ་བསྐུལ་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བལྟ།

en: Wiki page
dz: ཝི་ཀི་ཤོག་ལེབ།

en: _Bookmarks
dz: དེབ་རྟགས་ཚུ་ (_B)

en: _Contents
dz: ནང་དོན་དོན་ཚུ་ (_C)

en: _Edit
dz: ཞུན་དག་འབད་ནི།(_E)

en: _File
dz: ཡིག་སྣོད།(_F)

en: _Global Hotkeys
dz: སྤྱི་ཁྱབ་མགྱོགས་ལྡེ་ཚུ (_G)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: _Plugins
dz: པ་ལག་ཨིནསི།(_P)

en: _View
dz: སྟོན།(_V)

en: accerciser Copyright © 2006, 2007 IBM Corporation (BSD)
dz: འཛུལ་སྤྱོད་འབད་མི་ Copyright © 2006, 2007 ཨའི་བི་ཨེམ་ ལས་ཁང་ (བི་ཨེསི་ཌི)

en: accerciser Preferences
dz: འཛུལ་སྤྱོད་འབད་མི་གི་དགའ་གདམ་ཚུ་

en: gtk-close
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ཁ་བསྡམ།

en: gtk-preferences
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་དགའ་གདམ་ཚུ།

en: gtk-quit
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་སྤང་།

en: gtk-refresh
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ཡང་སེལ།

en: Core
dz: ནང་སྙིང་

en: Inspect last focused accessible
dz: མཇུག་ ཆེད་དམིགས་འབད་ཡོད་པའི་འཛུལ་སྤྱོད་དེ་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་

en: Inspect accessible under mouse
dz: མའུསི་གི་འོག་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་

en: Top panel
dz: མགོ་གི་ པེ་ནཱལ་

en: Bottom panel
dz: མཇུག་གི་ པེ་ནཱལ་

en: Accerciser could not see the applications on your desktop.You must enable desktop accessibility to fix this problem.Do you want to enable it now?
dz: འཛུལ་སྤྱོད་འབད་མི་གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་ གློག་རིམ་དེ་མཐོང་མ་ཚུགས། ཁྱོད་ཀྱིས་ དཀའ་ངལ་འདི་གཏན་བཟོ་འབད་ནི་དོན་ལུ་ ཌེཀསི་ཊོཔ་འཛུལ་སྤྱོད་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་དགོ། ཁྱོད་ཀྱིས་འདི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ནི་ཨིན་ན?

en: Note: Changes only take effect after logout.
dz: དྲན་དགོཔ་: བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ ཕྱིར་བསྐྱོད་ཚར་བའི་ཤུལ་ལས་རྐྱངམ་ཅིག་ ནུས་པ་ལེན་འོང་།

en: Role
dz: ལས་འགན།

en: Children
dz: ཆ་ལག་ཚུ།

en: Component
dz: ཆ་ཤས་

en: Task
dz: ལས་ཀ་

en: Key
dz: ལྡེ་མིག་

en: Alt
dz: གདམ་ལྡེ་

en: Ctrl
dz: ཚད་འཛིན་

en: Shift
dz: སོར་ལྡེ་

en: Plugin Errors
dz: པ་ལག་ཨིན་ འཛོལ་བ་

en: View
dz: མཐོང་སྣང་

en: Plugin View
dz: པ་ལག་ཨིན་མཐོང་སྣང་

en: Plugin View (%d)
dz: པ་ལག་ཨིན་ མཐོང་སྣང་ (%d)

en: New View…
dz: མཐོང་སྣང་གསརཔ་…
