accerciser master - en to kab translation catalogue (31 entries)

en: _Clear
kab: Sfeḍ (_C)

en: _Save
kab: _Sekles

en: Source
kab: Aɣbalu

note: add accessible's name to buffer
en: Name
kab: Isem

en: _OK
kab: Ih (_O)

en: _Cancel
kab: Semmet (_C)

en: Size
kab: Tiddi

en: Columns
kab: Tigejda

en: Column
kab: Ajgu

en: Table
kab: Tafelwit

en: Text
kab: Aḍris

en: End
kab: Taggara

en: _Help
kab: Tallalt (_H)

en: _Quit
kab: Ffeɣ (_Q)

en: _Preferences…
kab: Ismenyafen (_P)

en: _Contents
kab: Igburen (_C)

en: _About
kab: Ɣef (_A)

en: Key
kab: taqeffalt

en: _File
kab: A_faylu

en: _Edit
kab: Ẓreg (_E)

en: _Close
kab: Mdel (_C)

en: Web site
kab: Asmel Web

en: _Add Bookmark…
kab: Rnu ticreḍt (_A)…

en: _Add
kab: Rnu (_A)

en: _Remove
kab: Kkes (_R)

en: Title
kab: Azwel

en: Application
kab: Asnas

en: Path
kab: Abrid

en: Add Bookmark…
kab: Rnu ticreḍt

en: Title:
kab: Azwel

en: Path:
kab: Abrid:
