accounts service - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Change your own user data
it: Cambia i propri dati utente

en: Authentication is required to change your own user data
it: È richiesto autenticarsi per cambiare i propri dati utente

en: Change your own user password
it: Cambia la password personale

en: Authentication is required to change your own user password
it: È richiesto autenticarsi per cambiare la propria password personale

en: Manage user accounts
it: Gestisci gli account utente

en: Authentication is required to change user data
it: È richiesto autenticarsi per cambiare i dati utente

en: Change the login screen configuration
it: Cambia la configurazione della schermata di accesso

en: Authentication is required to change the login screen configuration
it: È richiesto autenticarsi per cambiare la configurazione della schermata di accesso

en: Output version information and exit
it: Stampa le informazioni di versione ed esce

en: Replace existing instance
it: Sostituisce l'istanza esistente

en: Enable debugging code
it: Abilita il codice di debug

en: Provides D-Bus interfaces for querying and manipulating
    user account information.
it: Fornisce interfacce D-Bus per interrogare e manipolare
    le informazioni degli account utente.
