accounts service - en to pt_BR translation catalogue (12 entries)

en: Change your own user data
pt_BR: Alterar dados do próprio usuário

en: Authentication is required to change your own user data
pt_BR: Autenticação é necessária para alterar dados do próprio usuário

en: Change your own user password
pt_BR: Alterar senha do próprio usuário

en: Authentication is required to change your own user password
pt_BR: Autenticação é necessária para alterar senha do próprio usuário

en: Manage user accounts
pt_BR: Gerenciar contas de usuários

en: Authentication is required to change user data
pt_BR: Autenticação é necessária para alteração de dados de usuário

en: Change the login screen configuration
pt_BR: Alterar configurações da tela de login

en: Authentication is required to change the login screen configuration
pt_BR: Autenticação é necessária para alterar configurações da tela de login

en: Output version information and exit
pt_BR: Exibe informação da versão e sai

en: Replace existing instance
pt_BR: Substitui instância existente

en: Enable debugging code
pt_BR: Habilita depuração de código

en: Provides D-Bus interfaces for querying and manipulating
    user account information.
pt_BR: Fornece interfaces de D-Bus para consultar e manipular
    informações de conta de usuário.
