accounts service - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Change your own user data
hi: अपना उपयोक्ता डेटा बदलें

en: Authentication is required to change your own user data
hi: अपना उपयोक्ता डेटा बदलने के लिए सत्यापन की आवश्यकता है

en: Change your own user password
hi: अपना उपयोक्ता पासवर्ड बदलें

en: Authentication is required to change your own user password
hi: अपना उपयोक्ताता पासवर्ड बदलने के लिए सत्यापन की आवश्यकता है

en: Manage user accounts
hi: उपयोक्ता खाते प्रबंधित करें

en: Authentication is required to change user data
hi: उपयोक्ता डेटा बदलने के लिए सत्यापन की आवश्यकता है

en: Change the login screen configuration
hi: लॉगिन स्क्रीन विन्यास बदलें

en: Authentication is required to change the login screen configuration
hi: लॉगिन स्क्रीन विन्यास को बदलने के लिए सत्यापन की आवश्यकता है

en: Output version information and exit
hi: संस्करण की जानकारी आऊटपुट करें और बंद करें

en: Replace existing instance
hi: मौजूदा इंस्टेंस बदलें

en: Enable debugging code
hi: डिबगिंग कोड सक्रिय करें

en: Provides D-Bus interfaces for querying and manipulating
    user account information.
hi: यह उपयोक्ता खातों की जानकारी की जाँच करने व उसे बदलने के लिए
    डी-बस इंटरफेस प्रदान करता है।
