adduser 3.112+nmu2 - en to pl translation catalogue (42 entries)

note: type: SH
en: NAME
pl: NAZWA

note: type: SH
en: SYNOPSIS
pl: SKŁADNIA

note: type: OP
en: file
pl: plik

note: type: SH
en: DESCRIPTION
pl: OPIS

note: type: SS
en: Add a normal user
pl: Dodawanie zwykłych użytkowników

note: type: SS
en: Add a system user
pl: Dodawanie użytkowników systemowych

note: type: Plain text
en: If B<adduser> is called with the B<--group> option and without the B<--system> option, or B<addgroup> is called respectively, a user group will be added.
pl: Jeżeli B<adduser> zostanie uruchomiony z opcją B<--group>, ale bez opcji B<--system>, lub jako program B<addgroup>, to zostanie dodana grupa dla zwykłych użytkowników.

note: type: SS
en: Add an existing user to an existing group
pl: Przydzielanie istniejącego użytkownika do istniejącej grupy

note: type: Plain text
en: If called with two non-option arguments, B<adduser> will add an existing user to an existing group.
pl: B<adduser> wywołany z dwoma argumentami nie będącymi opcjami doda istniejącego użytkownika do istniejącej grupy.

note: type: SH
en: OPTIONS
pl: OPCJE

note: type: TP
en: B<--conf>I< file >
pl: B<--conf>I< plik >

note: type: Plain text
en: Display brief instructions.
pl: Wyświetla krótką instrukcję używania programu.

note: type: TP
en: B<--home>I< dir >
pl: B<--home>I< katalog >

note: type: TP
en: B<--ingroup>I< GROUP >
pl: B<--ingroup>I< GRUPA >

note: type: Plain text
en: Display version and copyright information.
pl: Wyświetla informację o wersji i prawach autorskich.

note: type: SH
en: EXIT VALUES
pl: WARTOŚCI ZWRACANE

note: type: SH
en: FILES
pl: PLIKI

note: type: Plain text
en: Default configuration file for B<adduser>(8) and B<addgroup>(8)
pl: Domyślny plik konfiguracyjny programów B<adduser>(8) i B<addgroup>(8).

note: type: SH
en: NOTES
pl: UWAGI

note: type: SH
en: SEE ALSO
pl: ZOBACZ TAKŻE

note: type: Plain text
en: B<adduser.conf>(5), B<deluser>(8), B<groupadd>(8), B<useradd>(8), B<usermod>(8), Debian Policy 9.2.2.
pl: B<adduser.conf>(5), B<deluser>(8), B<groupadd>(8), B<useradd>(8), B<usermod>(8), punkt 9.2.2 dokumentu Debian Policy.

note: type: Plain text
en: /etc/adduser.conf - configuration file for B<adduser>(8)  and B<addgroup>(8)
pl: /etc/adduser.conf - plik konfiguracyjny programów B<adduser>(8) i B<addgroup>(8).

note: type: Plain text
en: The file I</etc/adduser.conf> contains defaults for the programs B<adduser>(8), B<addgroup>(8), B<deluser>(8)  and B<delgroup>(8).  Each line holds a single value pair in the form I<option> = I<value>.  Double or single quotes are allowed around the value, as is whitespace around the equals sign.  Comment lines must have a hash sign (#) in the first column.
pl: Plik I</etc/adduser.conf> zawiera wartości domyślne dla programów B<adduser>(8), B<addgroup>(8), B<deluser>(8) oraz B<delgroup>(8). Każda linia przechowuje pojedynczą wartość w postaci I<opcja> = I<wartość>. Dopuszczalne jest otaczanie wartości cudzysłowami lub apostrofami oraz dodawanie białych znaków przed znakiem rówości i po nim. Linie komentarza muszą zaczynać się od znaku hasha (#).

note: type: Plain text
en: The valid configuration options are:
pl: Poprawne są następujące opcje:

note: type: Plain text
en: The directory in which new home directories should be created.  Defaults to I</home>.
pl: Katalog, w którym są tworzone nowe katalogi domowe użytkowników. Wartość domyślna to I</home>.

note: type: Plain text
en: The login shell to be used for all new users.  Defaults to I</bin/bash>.
pl: Powłoka logowania dla nowych użytkowników. Wartość domyślna to I</bin/bash>.

note: type: TP
en: B<FIRST_SYSTEM_GID  and  LAST_SYSTEM_GID>
pl: B<FIRST_SYSTEM_GID  i  LAST_SYSTEM_GID>

note: type: TP
en: B<FIRST_GID  and  LAST_GID>
pl: B<FIRST_GID  i  LAST_GID>

note: type: TP
en: B<FIRST_SYSTEM_UID  and  LAST_SYSTEM_UID>
pl: B<FIRST_SYSTEM_UID  i  LAST_SYSTEM_UID>

note: type: TP
en: B<FIRST_UID  and  LAST_UID>
pl: B<FIRST_UID  i  LAST_UID>

note: type: TP
en: B<SKEL>
pl: B<SKELL>

note: type: TP
en: B<USERS_GID  and  USERS_GROUP>
pl: B<USERS_GID  i  USERS_GROUP>

note: type: SS
en: VALID NAMES
pl: POPRAWNE NAZWY

note: type: Plain text
en: deluser, delgroup - remove a user or group from the system
pl: deluser, delgroup - usuwa użytkownika lub grupę z systemu

note: type: Plain text
en: By default, B<deluser> will remove the user without removing the home directory, the mail spool or any other files on the system owned by the user.  Removing the home directory and mail spool can be achieved using the B<--remove-home> option.
pl: Domyślnie B<deluser> usunie użytkownika bez usuwania katalogu domowego, pliku zawierającego przychodzącą pocztę użytkownika ani jakiegokolwiek innego pliku w systemie, należącego do użytkownika. Usunąć katalog domowy i pocztę użytkownika można używając opcji B<--remove-home>.

note: type: SS
en: Remove a group
pl: Usuwanie grup

note: type: SS
en: Remove a user from a specific group
pl: Usuwa użytkownika z określonej grupy

note: type: Plain text
en: If called with two non-option arguments, B<deluser> will remove a user from a specific group.
pl: B<deluser> wywołany z dwoma argumentami nie będącymi opcjami usunie użytkownika z podanej grupy.

note: type: TP
en: B<--conf >I<file>
pl: B<--conf >I<plik>

note: type: Plain text
en: I</etc/deluser.conf> Default configuration file for B<deluser>(8) and B<delgroup>(8)
pl: I</etc/deluser.conf> Domyślny plik konfiguracyjny programów B<deluser>(8) and B<delgroup>(8)

note: type: Plain text
en: /etc/deluser.conf - configuration file for B<deluser>(8) and B<delgroup>(8).
pl: /etc/deluser.conf - plik konfiguracyjny programów B<deluser>(8) i B<delgroup>(8).

note: type: Plain text
en: If B<BACKUP> is activated, B<BACKUP_TO> specifies the directory the backup is written to.  Defaults to the current directory.
pl: Jeżeli uaktywniono B<BACKUP>, to B<BACKUP_TO> określa nazwę katalogu, w którym są zapisywane pliki z kopiami zapasowymi. Domyślną wartością jest katalog bieżący.
