adduser 3.115 - en to cs translation catalogue (133 entries)

en: Only root may add a user or group to the system.
cs: Pouze root může do systému přidávat uživatele a skupiny.

en: No options allowed after names.
cs: Po jménech nesmí následovat žádné volby.

en: Only one or two names allowed.
cs: Povolena jsou pouze jedno nebo dvě jména.

en: Specify only one name in this mode.
cs: V tomto režimu můžete zadat pouze jedno jméno.

en: addgroup with two arguments is an unspecified operation.
cs: addgroup se dvěma argumenty není podporováno.

en: The --group, --ingroup, and --gid options are mutually exclusive.
cs: Volby --group, --ingroup a --gid se navzájem vylučují.

en: The home dir must be an absolute path.
cs: Domovský adresář musí být absolutní cesta.

en: The group `%s' already exists, but has a different GID. Exiting.
cs: Skupina „%s“ již existuje, ale má odlišné GID. Končím.

en: The group `%s' already exists as a system group.
cs: Skupina „%s“ již existuje jako systémová skupina.

en: The group `%s' already exists and is not a system group. Exiting.
cs: Skupina „%s“ již existuje a není systémová skupina. Končím.

en: The GID `%s' is already in use.
cs: GID „%s“ je již používáno.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).
cs: Není volné žádné GID z rozsahu %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).

en: The group `%s' was not created.
cs: Skupina „%s“ nebyla vytvořena.

en: Adding group `%s' (GID %d) ...
cs: Přidávám skupinu „%s“ (GID %d)…

en: The group `%s' already exists.
cs: Skupina „%s“ již existuje.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).
cs: Není volné žádné GID z rozsahu %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).

en: The user `%s' does not exist.
cs: Uživatel „%s“ neexistuje.

en: The group `%s' does not exist.
cs: Skupina „%s“ neexistuje.

en: The user `%s' is already a member of `%s'.
cs: Uživatel „%s“ je již členem „%s“.

en: Adding user `%s' to group `%s' ...
cs: Přidávám uživatele „%s“ do skupiny „%s“…

en: The user `%s' already exists, but is not a system user. Exiting.
cs: Uživatel „%s“ již existuje, ale není systémový uživatel. Končím.

en: The user `%s' already exists with a different UID. Exiting.
cs: Uživatel „%s“ již existuje s odlišným UID. Končím.

en: The system user `%s' already exists. Exiting.
cs: Systémový uživatel „%s“ již existuje. Končím.

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
cs: Není volný pár UID/GID z rozsahu %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: The user `%s' was not created.
cs: Uživatel „%s“ nebyl vytvořen.

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
cs: Není volné žádné UID z rozsahu %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: Neither ingroup option nor gid given.
cs: Nebyla zadána volba ingroup ani gid.

en: Neither ingroup option nor gid given and make_group_also unset.
cs: Nebyla zadána volba ingroup ani gid a make_group_also není nastavená.

en: Adding system user `%s' (UID %d) ...
cs: Přidávám systémového uživatele „%s“ (UID %d)…

en: Adding new group `%s' (GID %d) ...
cs: Přidávám novou skupinu „%s“ (GID %d)…

en: The home dir %s you specified already exists.
cs: Zadaný domovský adresář %s již existuje.

en: The home dir %s you specified can't be accessed: %s
cs: Zadaný domovský adresář %s není přístupný: %s

en: Adding new user `%s' (UID %d) with group `%s' ...
cs: Přidávám nového uživatele „%s“ (UID %d) se skupinou „%s“…

en: USERS_GID and USERS_GROUP both given in configuration. This is an error.
cs: V konfiguraci je nastaveno USERS_GID i USERS_GROUP. To je chyba.

en: Adding user `%s' ...
cs: Přidávám uživatele „%s“…

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
cs: Již není volný pár UID/GID z rozsahu %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: USERGROUPS=no, USER_GID=-1 and USERS_GROUP empty. A user needs a primary group!
cs: USERGROUPS=no, USER_GID=-1 a USERS_GROUP prázdné. Uživatel musí mít primární skupinu!

en: Internal error interpreting parameter combination
cs: Interní chyba interpretace kombinace parametrů

en: Adding new group `%s' (%d) ...
cs: Přidávám novou skupinu „%s“ (%d)…

en: Adding new group `%s' (new group ID) ...
cs: Přidávám novou skupinu „%s“ (nové ID skupiny)…

en: new group '%s' created with GID %d
cs: nová skupina „%s“ vytvořena s GID %d

en: Adding new user `%s' (%d) with group `%s (%d)' ...
cs: Přidávám nového uživatele „%s“ (%d) se skupinou „%s (%d)“…

en: Permission denied
cs: Přístup odmítnut

en: invalid combination of options
cs: neplatná kombinace voleb

en: unexpected failure, nothing done
cs: neočekávaná chyba, nic nedělám

en: unexpected failure, passwd file missing
cs: neočekávaná chyba, soubor passwd chybí

en: passwd file busy, try again
cs: souboru passwd je zaneprázdněn, zkuste to znovu

en: invalid argument to option
cs: neplatný argument pro volbu

en: wrong password given or password retyped incorrectly
cs: zadáno špatné heslo, nebo chyba při potvrzování hesla

en: unexpected return code %s given from passwd
cs: passwd vrátil neočekávaný návratový kód %s

en: Try again? [y/N]
cs: Zkusit znovu? [a/N]

en: Is the information correct? [Y/n]
cs: Jsou informace správné? [A/n]

en: Adding new user `%s' to supplemental / extra groups `%s' ...
cs: Přidávám nového uživatele „%s“ do dalších skupin „%s“…

en: Setting quota for user `%s' to values of user `%s' ...
cs: Nastavuji kvótu uživatele „%s“ stejnou, jako má uživatel „%s“…

en: Not creating `%s'.
cs: Nevytvářím „%s“.

en: Not creating home directory `%s' as requested.
cs: Nevytvářím domovský adresář „%s“ dle požadavku.

en: The home directory `%s' already exists.  Not touching this directory.
cs: Domovský adresář „%s“ již existuje. Nechávám jej na pokoji.

en: Warning: The home directory `%s' does not belong to the user you are currently creating.
cs: Varování: domovský adresář „%s“ nepatří uživateli, kterého právě vytváříte.

en: Creating home directory `%s' ...
cs: Vytvářím domovský adresář „%s“…

en: Couldn't create home directory `%s': %s.
cs: Nelze vytvořit domovský adresář „%s“: %s.

en: Copying files from `%s' ...
cs: Kopíruji soubory z „%s“…

en: fork for `find' failed: %s
cs: fork programu find selhal: %s

en: The user `%s' already exists, and is not a system user.
cs: Uživatel „%s“ již existuje a není to systémový uživatel.

en: The user `%s' already exists.
cs: Uživatel „%s“ již existuje.

en: The GID %d is already in use.
cs: GID %d je již používáno.

en: No group with GID %d found.
cs: Žádná skupina s GID %d nebyla nalezena.

en: %s/%s is neither a dir, file, nor a symlink.
cs: %s/%s není adresář, soubor ani symbolický odkaz.

en: Usernames must not be a single or a double period.
cs: Uživatelské jméno nemůže být tečka ani dvojtečka.

en: Usernames must be no more than 32 bytes in length.
cs: Uživatelké jméno nemůže být delší než 32 bajtů.

en: Allowing use of questionable username.
cs: Povoluji použití sporného uživatelského jména.

en: Selecting UID from range %d to %d ...
cs: Vybírám UID z rozsahu %d-%d…

en: Selecting GID from range %d to %d ...
cs: Vybírám GID z rozsahu %d-%d…

en: Selecting UID/GID from range %d to %d ...
cs: Vybírám UID/GID z rozsahu %d-%d…

en: Removing directory `%s' ...
cs: Odstraňuji adresář „%s“…

en: Removing user `%s' ...
cs: Odstraňuji uživatele „%s“…

en: Removing group `%s' ...
cs: Odstraňuji skupinu „%s“…

en: Caught a SIG%s.
cs: Zachycen SIG%s.

en: adduser version %s
cs: adduser verze %s

en: Adds a user or group to the system.
    
    For detailed copyright information, please refer to
    /usr/share/doc/adduser/copyright.
cs: Přidá uživatele nebo skupinu do systému.
    
    Pro podrobnější informace o copyrightu se podívejte do
    /usr/share/doc/adduser/copyright.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at
    your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU
    General Public License, /usr/share/common-licenses/GPL, for more details.
cs: Tento program je svobodný software; můžete jej šířit a/nebo upravovat
    podle podmínek GNU General Public License verze 2 nebo (dle vašeho
    uvážení) novější tak, jak ji zveřejňuje Free Software Foundation.
    
    Tento program je distribuovaný v naději, že bude užitečný, ale BEZ
    JAKÉKOLIV ZÁRUKY. Pro více podrobností si přečtěte GNU General
    Public License v /usr/share/common-licenses/GPL.

en: adduser [--uid id] [--firstuid id] [--lastuid id]
            [--gid id] [--firstgid id] [--lastgid id] [--ingroup group]
            [--add-extra-groups] [--shell shell]
            [--comment comment] [--home dir] [--no-create-home]
            [--allow-all-names] [--allow-bad-names]
            [--disabled-password] [--disabled-login]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            user
        Add a regular user
    
    adduser --system
            [--uid id] [--group] [--ingroup group] [--gid id]
            [--shell shell] [--comment comment] [--home dir] [--no-create-home]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            user
       Add a system user
    
    adduser --group
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
    addgroup
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
       Add a user group
    
    addgroup --system
            [--gid id]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
       Add a system group
    
    adduser USER GROUP
       Add an existing user to an existing group
cs: adduser [--uid id] [--firstuid id] [--lastuid id]
            [--gid id] [--firstgid id] [--lastgid id] [--ingroup skupina]
            [--add-extra-groups] [--shell shell]
            [--comment komentář] [--home adresář] [--no-create-home]
            [--allow-all-names] [--allow-bad-names]
            [--disabled-password] [--disabled-login]
            [--conf soubor] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            uživatel
        Přidá běžného uživatele
    
    adduser --system
            [--uid id] [--group] [--ingroup skupina] [--gid id]
            [--shell shell] [--comment komentář]
            [--home adresář] [--no-create-home]
            [--conf soubor] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            uživatel
       Přidá systémového uživatele
    
    adduser --group
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf soubor] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            skupina
    addgroup
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf soubor] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            skupina
       Přidá uživatelskou skupinu
    
    addgroup --system
            [--gid id]
            [--conf soubor] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            skupina
       Přidá systémovou skupinu
    
    adduser UŽIVATEL SKUPINA
       Přidá existujícího uživatele do existující skupiny

en: Only root may remove a user or group from the system.
cs: Pouze root může ze systému odstraňovat uživatele a skupiny.

en: In order to use the --remove-home, --remove-all-files, and --backup features, you need to install the `perl' package. To accomplish that, run apt-get install perl.
cs: Abyste mohli využívat volby --remove-home, --remove-all-files a --backup, musíte nainstalovat balík „perl“. Toho dosáhnete třeba příkazem apt-get install perl.

en: The user `%s' is not a system user. Exiting.
cs: Uživatel „%s“ není systémovým účtem. Končím.

en: The user `%s' does not exist, but --system was given. Exiting.
cs: Uživatel „%s“ neexistuje, ale bylo zadáno --system. Končím.

en: remove_home or remove_all_files beginning
cs: začátek remove_home nebo remove_all_files

en: Looking for files to backup/remove ...
cs: Hledám soubory pro zálohu/odstranění…

en: failed to open /proc/mounts: %s
cs: nepodařilo se otevřít /proc/mounts: %s

en: failed to close /proc/mounts: %s
cs: nepodařilo se zavřít /proc/mounts: %s

en: Not backing up/removing `%s', it is a mount point.
cs: Nezálohuji/neodstraňuji „%s“, je to přípojný bod.

en: Not backing up/removing `%s', it matches %s.
cs: Nezálohuji/neodstraňuji „%s“, shoduje se s %s.

en: Cannot handle special file %s
cs: Nelze zpracovat speciální soubor %s

en: Backing up %d files to be removed to %s ...
cs: Zálohuji soubory k odstranění (%d) do %s…

en: Removing files ...
cs: Odstraňuji soubory…

en: Removing crontab ...
cs: Odstraňuji crontab…

en: getgrnam `%s' failed: %s. This shouldn't happen.
cs: getgrnam „%s“ selhal: %s. To by se nemělo stát.

en: The group `%s' is not a system group. Exiting.
cs: Skupina „%s“ není systémovou skupinou. Končím.

en: The group `%s' is not empty!
cs: Skupina „%s“ není prázdná!.

en: The user `%s' does not exist.
cs: Uživatel „%s“ neexistuje.

en: The group `%s' does not exist.
cs: Skupina „%s“ neexistuje.

en: You may not remove the user from their primary group.
cs: Nemůžete odstranit účet z jeho primární skupiny.

en: The user `%s' is not a member of group `%s'.
cs: Uživatel „%s“ není členem skupiny „%s“.

en: Removing user `%s' from group `%s' ...
cs: Odstraňuji uživatele „%s“ ze skupiny „%s“…

en: deluser version %s
cs: deluser verze %s

en: Removes users and groups from the system.
    
    For detailed copyright information, please refer to
    /usr/share/doc/adduser/copyright.
cs: Odstraní uživatele a skupiny ze systému.
    
    Pro podrobnější informace o copyrightu se podívejte do
    /usr/share/doc/adduser/copyright.

en: deluser [--system] [--remove-home] [--remove-all-files] [--backup]
            [--backup-to dir] [--backup-suffix str] [--conf file]
            [--quiet] [--verbose] [--debug] user
    
      remove a regular user from the system
    
    deluser --group [--system] [--only-if-empty] [--conf file] [--quiet]
            [--verbose] [--debug] group
    delgroup [--system] [--only-if-empty] [--conf file] [--quiet]
             [--verbose] [--debug] group
      remove a group from the system
    
    deluser [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug] user group
      remove the user from a group
cs: deluser [--system] [--remove-home] [--remove-all-files] [--backup]
            [--backup-to adr] [--backup-suffix řetězec] [--conf soub]
            [--quiet] [--verbose] [--debug] uživatel
    
      odstraní uživatele ze systému
    
    deluser --group [--system] [--only-if-empty] [--conf soub] [--quiet]
            [--verbose] [--debug] skupina
    delgroup [--system] [--only-if-empty] [--conf soub] [--quiet]
             [--verbose] [--debug] skupina
      odstraní skupinu ze systému
    
    deluser [--conf soub] [--quiet] [--verbose] [--debug] uživatel skupina
      odstraní uživatele ze skupiny

en: Backup suffix %s unavailable, using gzip.
cs: Záloha pomocí %s není dostupná, používám gzip.

en: `%s' does not exist. Using defaults.
cs: „%s“ neexistuje. Používám výchozí hodnoty.

en: cannot open configuration file %s: `%s'
cs: nelze otevřít konfigurační soubor %s: „%s“

en: Couldn't parse `%s', line %d.
cs: Nemohu zpracovat „%s“, řádek %d.

en: Unknown variable `%s' at `%s', line %d.
cs: Neznámá proměnná „%s“ v „%s“, řádek %d.

en: Cannot read directory `%s'
cs: Nelze číst adresář „%s“

en: `%s' does not exist.
cs: „%s“ neexistuje.

en: Cannot open pool file %s: `%s'
cs: Nelze otevřít sdílený soubor %s: „%s“

en: Illegal pool type `%s' reading `%s'.
cs: Neplatný typ „%s“ při čtení „%s“.

en: Duplicate name `%s' at `%s', line %d.
cs: Duplicitní jméno „%s“ v „%s“, řádek %d.

en: Duplicate ID `%s' at `%s', line %d.
cs: Duplicitní ID „%s“ v „%s“, řádek %d.

en: `%s' refused the given user name, but --allow-all-names is given. Continueing.
cs: „%s“ odmítl zadané uživatelské jméno, ale byla použita volba --allow-all-names. Pokračuji.

en: `%s' refused the given user name. This is a bug in adduser. Please file a bug report.
cs: „%s“ odmítl zadané uživatelské jméno. To je chyba v adduser. Nahlaste to prosím jako chybu.

en: `%s' returned error code %d. Exiting.
cs: „%s“ vrátil chybový kód %d. Končím.

en: `%s' exited from signal %d. Exiting.
cs: „%s“ byl ukončen signálem %d. Končím.

en: `%s' failed to execute. %s. Continuing.
cs: „%s“ se nepodařilo spustit. %s. Pokračuji.

en: `%s' killed by signal %d. Continuing.
cs: „%s“ byl ukončen signálem %d. Pokračuji.

en: `%s' failed with status %d. Continuing.
cs: „%s“ selhal se stavem %d. Pokračuji.

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
cs: V $PATH neexistuje program jménem „%s“.

en: could not open lock file %s!
cs: nelze otevřít soubor se zámkem %s!

en: Could not obtain exclusive lock, please try again shortly!
cs: Nelze získat exkluzivní zámek, zkuste to prosím za chvíli!

en: Waiting for lock to become available...
cs: Čekám, až bude zámek dostupný…

en: could not seek - %s!
cs: nelze se přesouvat - %s!

en: could not find lock file!
cs: nelze nalézt soubor se zámkem!

en: could not unlock file %s: %s
cs: nelze odemknout soubor %s: %s

en: could not close lock file %s: %s
cs: nelze zavřít soubor se zámkem %s: %s

en: logging to syslog failed: command line %s returned error: %s
cs: logování do syslogu selhalo: příkaz %s vrátil chybu: %s
