adduser 3.153~ - en to ka translation catalogue (137 entries)

en: Only root may add a user or group to the system.
ka: სისტემაში მომხმარებლებისა და ჯგუფების დამატება, მხოლოდ, root-ს შეუძლია.

en: No options allowed after names.
ka: სახელების შემდეგ პარამეტრები დაშვებული არა.

en: Only one or two names allowed.
ka: დაშვებულია, მხოლოდ, ერთი, ან ორი სახელი.

en: Specify only one name in this mode.
ka: ამ რეჟიმში, მხოლოდ, ერთი სახელის მითითებაა შესაძლებელი.

en: addgroup with two arguments is an unspecified operation.
ka: addgroup ორი არგუმენტით მიუთითებელი ოპერაციაა.

en: The --group, --ingroup, and --gid options are mutually exclusive.
ka: პარამეტრები --group, --ingroup და --gid ურთიერთგამომრიცხავია.

en: The home dir must be an absolute path.
ka: საწყისი საქაღალდე აბსოლუტური ბილიკი უნდა იყოს.

en: The group `%s' already exists, but has a different GID. Exiting.
ka: ჯგუფი '%s' უკვე არსებობს, მაგრამ სხვა GID-ით. გასვლა.

en: The group `%s' already exists as a system group.
ka: ჯგუფი '%s' უკვე არსებობს სისტემური ჯგუფის სახით.

en: The group `%s' already exists and is not a system group. Exiting.
ka: ჯგუფი '%s' უკვე არსებობს და სისტემური სისტემური ჯგუფი არაა.

en: The GID `%s' is already in use.
ka: GID '%s' უკვე გამოიყენება.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).
ka: შუალედში %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID) GID ხელმისაწვდომი არაა.

en: The group `%s' was not created.
ka: ჯგუფი `%s' არ შექმნილა.

en: Adding group `%s' (GID %d) ...
ka: ჯგუფის `%s' (GID %d) დამატება...

en: The group `%s' already exists.
ka: ჯგუფი '%s' უკვე არსებობს.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).
ka: შუალედში %d-%d ((FIRST_GID - LAST_GID) GID ხელმისაწვდომი არაა.

en: The user `%s' does not exist.
ka: მომხმარებელი '%s' არ არსებობს.

en: The group `%s' does not exist.
ka: ჯგუფი "%s" არ არსებობს.

en: The user `%s' is already a member of `%s'.
ka: მომხმარებელი '%s' უკვე არის '%s'-ის წევრი.

en: Adding user `%s' to group `%s' ...
ka: მომხმარებლის '%s' ჩამატება ჯგუფში '%s'...

en: The user `%s' already exists, but is not a system user. Exiting.
ka: მომხმარებელი %s უკვე არსებობს, მაგრამ სისტემური მომხმარებელი არაა. გასვლა.

en: The user `%s' already exists with a different UID. Exiting.
ka: მომხმარებელი '%s' უკვე არსებობს, მაგრამ სხვა UID-ით. გასვლა.

en: The system user `%s' already exists. Exiting.
ka: სისტემური მომხმარებელი '%s' უკვე არსებობს.

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
ka: შუალედში %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID) UID/GID წყვილები ხელმისაწვდომი არაა.

en: The user `%s' was not created.
ka: მომხმარებელი "%s" არ შექმნილა.

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
ka: შუალედში %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID) UID-ები ხელმისაწვდომი არაა.

en: Neither ingroup option nor gid given.
ka: მითითებულია არც პარამეტრი ingroup, არც GID.

en: Neither ingroup option nor gid given and make_group_also unset.
ka: მითითებულია არც პარამეტრი ingroup, არც GID და make_group_also დაყენებული არაა.

en: Adding system user `%s' (UID %d) ...
ka: ემატება სისტემური მომხმარებელი `%s' (UID %d) ...

en: Adding new group `%s' (GID %d) ...
ka: ემატება ახალი ჯგუფი `%s' (GID %d) ...

en: The home dir %s you specified already exists.
ka: საწყისი საქაღალდე %s, რომელიც მიუთითეთ, უკვე არსებობს.

en: The home dir %s you specified can't be accessed: %s
ka: საწყის საქაღალდესთან %s, რომელიც მიუთითეთ, წვდომა შეუძლებელია: %s

en: Adding new user `%s' (UID %d) with group `%s' ...
ka: ემატება ახალი მომხმარებელი `%s' (UID %d) ჯგუფით `%s' ...

en: USERS_GID and USERS_GROUP both given in configuration. This is an error.
ka: კონფიგურაციაში მითითებულია ორივე, USERS_GID და USERS_GROUP. ეს შეცდომაა.

en: Adding user `%s' ...
ka: ემატება მომხმარებელი `%s' ...

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
ka: შუალედში %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID) UID/GID წყვილები ხელმისაწვდომი არაა.

en: USERGROUPS=no, USER_GID=-1 and USERS_GROUP empty. A user needs a primary group!
ka: USERGROUPS=no, USER_GID=-1 და USERS_GROUP ცარიელია. მომხმარებელს ძირითადი ჯგუფი სჭირდება!

en: Internal error interpreting parameter combination
ka: პარამეტრების კომბინაციის ინტერპრეტაციის შიდა შეცდომა

en: Adding new group `%s' (%d) ...
ka: ემატება ახალი ჯგუფი `%s' (%d) ...

en: Adding new group `%s' (new group ID) ...
ka: ემატება ახალი ჯგუფი `%s' (ახალი ჯგუფის ID) ...

en: new group '%s' created with GID %d
ka: შეიქმნა ახალი ჯგუფი '%s' GID-ით %d

en: Adding new user `%s' (%d) with group `%s (%d)' ...
ka: ემატება ახალი მომხმარებელი `%s' (%d) ჯგუფით `%s (%d)' ...

en: Permission denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: invalid combination of options
ka: პარამეტრების არასწორი კომბინაცია

en: unexpected failure, nothing done
ka: მოულოდნელი ჩავარდნა. არაფერი გაკეთებულა

en: unexpected failure, passwd file missing
ka: მოულოდნელი ჩავარდნა. ფაილი passwd აღმოჩენილი არაა

en: passwd file busy, try again
ka: ფაილი passwd დაკავებულია. კიდევ სცადეთ

en: invalid argument to option
ka: არასწორი არგუმენტი პარამეტრისთვის

en: wrong password given or password retyped incorrectly
ka: გადაცემული პაროლი არასწორია, ან პაროლი გამეორებით არასწორად აკრიფეთ

en: unexpected return code %s given from passwd
ka: passwd-დან დაბრუნდა მოულოდნელი დაბრუნების კოდი %s

en: Try again? [y/N]
ka: ვცადო კიდევ ერთხელ? [y(დიახ)/N(არა)]

en: Is the information correct? [Y/n]
ka: ეს ინფორმაცია სწორია? [Y/n]

en: Adding new user `%s' to supplemental / extra groups `%s' ...
ka: მომხმარებლის `%s' ჩამატება დამატებით ჯგუფებში `%s' ...

en: Setting quota for user `%s' to values of user `%s' ...
ka: კვოტის დაყენება მომხმარებლისთვის `%s' მნიშვნელობებზე მომხმარებლიდან`%s' ...

en: Not creating `%s'.
ka: `%s' არ შეიქმნება.

en: Not creating home directory `%s' as requested.
ka: როგორც მოთხოვნილია, საწყისი საქაღალდე `%s' არ შეიქმნება.

en: The home directory `%s' already exists.  Not touching this directory.
ka: საწყისის საქაღალდე '%s' უკვე არსებობს.  საქაღალდეს ხელი არ დაედება.

en: Warning: The home directory `%s' does not belong to the user you are currently creating.
ka: გაფრთხილება; საწყისი საქაღალდე '%s' არ ეკუთვნის მომხმარებელს, რომელიც ახლა იქმნება.

en: Creating home directory `%s' ...
ka: იქმნება საწყისი საქაღალდე `%s' ...

en: Couldn't create home directory `%s': %s.
ka: ვერ შევქმენი საწყისი საქაღალდე '%s': %s.

en: Copying files from `%s' ...
ka: `%s'-დან ფაილების კოპირება ...

en: fork for `find' failed: %s
ka: fork() ბრძანებისთვის `find' ჩავარდა: %s

en: The user `%s' already exists, and is not a system user.
ka: მომხმარებელი '%s' უკვე არსებობს, მაგრამ სისტემური მომხმარებელი არაა.

en: The user `%s' already exists.
ka: მომხმარებელი '%s' უკვე არსებობს.

en: The GID %d is already in use.
ka: GID %d უკვე გამოიყენება.

en: No group with GID %d found.
ka: ჯგუფი GID-ით %d აღმოჩენილი არაა.

en: %s/%s is neither a dir, file, nor a symlink.
ka: %s/%s არც საქაღალდეა, არც ფაილი, არც სიმბმული.

en: To avoid ambiguity with numerical UIDs, usernames whichresemble numbers or negative numbers are not allowed.
ka: რიცხვით UID-ებთან გაურკვევლობის თავიდან ასაცილებლად მომხმარებლის სახელები, რომლებიც რიცხვებს, ან უარყოფით რიცხვებს წააგავს, დაშვებული არაა.

en: Usernames must not be a single or a double period.
ka: მომხმარებლის სახელები ერთი ან ორი ჰარე არ უნდა იყოს.

en: Usernames must be no more than 32 bytes in length.
ka: მომხმარებლის სახელები სიგრძეში 32 ბაიტზე მეტი არ უნდა იყოს.

en: To avoid problems, the username must not start with adash, plus sign, or tilde, and it must not contain any of thefollowing: colon, comma, slash, or any whitespace charactersincluding spaces, tabs, and newlines.
ka: პრობლემების თავიდან ასაცილებლად, მომხმარებლის სახელი არ უნდა იწყებოდეს ტირეთი, პლუსით, ან ტილდათი და ის არ უნდა შეიცავდეს შემდეგ სიმბოლოებს: ორწერტილი, მძიმე, დახრილი ხაზი და ნებისმიერ გამოტოვების სიმბოლოს, როგორებიცაა, ჰარე, ტაბულაცია და ხაზის გადატანა.

en: To avoid problems, the username should consist only ofletters, digits, underscores, periods, at signs and dashes, andnot start with a dash (as defined by IEEE Std 1003.1-2001). Forcompatibility with Samba machine accounts, $ is also supportedat the end of the username.  (Use the `--allow-all-names' optionto bypass this restriction.)
ka: პრობლემების თავიდან ასაცილებლად მომხმარებლის სახელი უნდა შეიცავდეს ლათინურ ასოებს, ციფრებს, ქვედა ტირეებს, წერტილებს, @ ნიშნებს და ტირეებს და არ უნდა იწყებოდნენ ტირეთი (აღწერილია სტანდარტში IEEE 1003.1-2001). Samba-ის მანქანის ანგარიშებთან თავსებადობისთვის $ ასევე მხარდაჭერილია მომხმარებლის სახელის ბოლოში.   (ამ შეზღუდვის თავიდან ასაცილებლად გამოიყენეთ პარამეტრი '--allow-all-names.)

en: Allowing use of questionable username.
ka: საეჭვო მომხმარებლის სახელის გამოყენების დაშვება.

en: Please enter a username matching the regular expressionconfigured via the %s configuration variable.  Use the`--allow-bad-names' option to relax this check or reconfigure%s in configuration.
ka: შეიყვანეთ მომხმარებლის სახელი, რომელიც ემთხვევა რეგულარულ გამოსახულებას, რომელიც მორგებულია %s კონფიგურაციის ცვლადით.   გამოიყენეთ პარამეტრი '--allow-bad-names', რომ მოადუნოთ ეს შემოწმება, ან შეცვალეთ %s კონფიგურაციაში.

en: Selecting UID from range %d to %d ...
ka: UID-ის არჩევა შუალედიდან %d - %d ...

en: Selecting GID from range %d to %d ...
ka: GID-ის არჩევა შუალედიდან %d - %d ...

en: Selecting UID/GID from range %d to %d ...
ka: UID/GID-ის არჩევა შუალედიდან %d - %d ...

en: Removing directory `%s' ...
ka: იშლება საქაღალდე `%s' ...

en: Removing user `%s' ...
ka: იშლება მომხმარებელი `%s' ...

en: Removing group `%s' ...
ka: იშლება ჯგუფი `%s' ...

en: adduser version %s
ka: adduser ვერსია %s

en: Adds a user or group to the system.
    
    For detailed copyright information, please refer to
    /usr/share/doc/adduser/copyright.
ka: ამატებს მომხმარებელს ან ჯგუფს სისტემაში.
    
    საავტორო უფლებების შესახებ დეტალური ინფორმაციისთვის იხილეთ ბმული
    /usr/share/doc/adduser/copyright.

en: adduser [--uid id] [--firstuid id] [--lastuid id]
            [--gid id] [--firstgid id] [--lastgid id] [--ingroup group]
            [--add-extra-groups] [--shell shell]
            [--comment comment] [--home dir] [--no-create-home]
            [--allow-all-names] [--allow-bad-names]
            [--disabled-password] [--disabled-login]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            user
        Add a regular user
    
    adduser --system
            [--uid id] [--group] [--ingroup group] [--gid id]
            [--shell shell] [--comment comment] [--home dir] [--no-create-home]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            user
       Add a system user
    
    adduser --group
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
    addgroup
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
       Add a user group
    
    addgroup --system
            [--gid id]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
       Add a system group
    
    adduser USER GROUP
       Add an existing user to an existing group
ka: adduser [--uid id] [--firstuid id] [--lastuid id]
            [--gid id] [--firstgid id] [--lastgid id] [--ingroup group]
            [--add-extra-groups] [--shell გარსი]
            [--comment კომენტარი] [--home სქღლდ] [--no-create-home]
            [--allow-all-names] [--allow-bad-names]
            [--disabled-password] [--disabled-login]
            [--conf ფაილი] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            მომხმარებელი
        ჩვეულებრივი მომხმარებლის დამატება
    
    adduser --system
            [--uid id] [--group] [--ingroup ჯგუფი] [--gid id]
            [--shell გარსი] [--comment ჯგუფი] [--home სქღლდ] [--no-create-home]
            [--conf ფაილი] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            მომხმარებელი
       სისტემური მომხმარებლის დამატება
    
    adduser --group
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf ფაილი] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            ჯგუფი
    addgroup
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf ფაილი] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            ჯგუფი
       მომხმარებლის ჯგუფის დამატება
    
    addgroup --system
            [--gid id]
            [--conf ფაილი] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            ჯგუფი
       სისტემური ჯგუფის დამატება
    
    adduser მომხმარებელი ჯგუფი
       არსებული მომხმარებლის დამატება არსებულ ჯგუფში

en: Only root may remove a user or group from the system.
ka: სისტემიდან მომხმარებლის, ან ჯგუფის წაშლა, მხოლოდ, root-ს შეუძლია.

en: In order to use the --remove-home, --remove-all-files, and --backup features, you need to install the `perl' package. To accomplish that, run apt-get install perl.
ka: იმისათვის, რომ გამოიყენოთ ფუნქციები --remove-home, --remove-all-files და --backup, უნდა დააყენოთ პაკეტი 'perl'. ამისთვის გაუშვით ბრძანება apt-get install perl.

en: The user `%s' is not a system user. Exiting.
ka: მომხმარებელი '%s' სისტემური მომხმარებელი არაა. გასვლა.

en: The user `%s' does not exist, but --system was given. Exiting.
ka: მომხმარებელი `%s' არ არსებობს, მაგრამ მითითებულია პარამეტრი --system. გასვლა.

en: WARNING: You are just about to delete the root account (uid 0). Usually this is never required as it may render the whole system unusable. If you really want this, call deluser with parameter --no-preserve-root. Stopping now without having performed any action.
ka: გაფრთხილება: აპირებთ, წაშალოთ root-ის ანგარიში (uid 0). ჩვეულებრივ, ეს არასდროსაა საჭირო და ამან, შეიძლება, მთელი სისტემა არასტაბილური გახადოს. თუ ამის გაკეთება მაინც გნებავთ, deluser გამოიძახეთ პარამეტრით --no-preserve-root. ახლა კი გავჩერდები. სისტემაში ქმედება არ განხორციელებულა.

en: remove_home or remove_all_files beginning
ka: remove_home-ის, ან remove_all_files-ის დამუშავების დასაწყისი

en: Looking for files to backup/remove ...
ka: ფაილების ძებნა დასამარქაფებლად/წასაშლელად...

en: failed to open /proc/mounts: %s
ka: /proc/mounts-ის გახსნა ჩავარდა: %s

en: failed to close /proc/mounts: %s
ka: /proc/mounts-ის დახურვა ჩავარდა: %s

en: Not backing up/removing `%s', it is a mount point.
ka: `%s'-ის მარქაფი/წაშლა არ მოხდება, რადგან ის მიმაგრების წერტილია.

en: Not backing up/removing `%s', it matches %s.
ka: `%s'-ის მარქაფი/წაშლა არ მოხდება, რადგან ის %s-ს ემთხვევა.

en: Cannot handle special file %s
ka: სპეციალური ფაილის %s დამუშავება შეუძლებელია

en: Backing up %d files to be removed to %s ...
ka: იქმნება %d ფაილის მარქაფი %s-ში წაშლამდე...

en: Removing files ...
ka: ფაილების წაშლა ...

en: Removing crontab ...
ka: Crontab -ის წაშლა ...

en: `%s' is not executable. Skipping crontab removal. Package `cron' required.
ka: '%s' შესრულებადი არაა. crontab-ის წაშლა გამოტოვებული იქნება. პაკეტი 'cron' აუცილებელია.

en: getgrnam `%s' failed: %s. This shouldn't happen.
ka: getgrnam `%s' ჩავარდა: %s. ეს არ უნდა მომხდარიყო.

en: The group `%s' is not a system group. Exiting.
ka: ჯგუფი '%s' სისტემური ჯგუფი არაა. გასვლა.

en: The group `%s' is not empty!
ka: ჯგუფი '%s' ცარიელი არაა!

en: The user `%s' does not exist.
ka: მომხმარებელი '%s' არ არსებობს.

en: The group `%s' does not exist.
ka: ჯგუფი "%s" არ არსებობს.

en: You may not remove the user from their primary group.
ka: მომხმარებელს მისი ძირითადი ჯგუფიდან ვერ წაშლით.

en: The user `%s' is not a member of group `%s'.
ka: მომხმარებელი '%s' ჯგუფის '%s' წევრი არაა.

en: Removing user `%s' from group `%s' ...
ka: იშლება მომხმარებელი `%s' ჯგუფიდან `%s' ...

en: deluser version %s
ka: deluser ვერსია %s

en: Removes users and groups from the system.
    
    For detailed copyright information, please refer to
    /usr/share/doc/adduser/copyright.
ka: შლის მომხმარებლებს და ჯგუფებს სისტემიდან.
    
    საავტორო უფლებების შესახებ დეტალური ინფორმაციისთვის იხილეთ ბმული
    /usr/share/doc/adduser/copyright.

en: deluser [--system] [--remove-home] [--remove-all-files] [--backup]
            [--backup-to dir] [--backup-suffix str] [--conf file]
            [--quiet] [--verbose] [--debug] user
    
      remove a regular user from the system
    
    deluser --group [--system] [--only-if-empty] [--conf file] [--quiet]
            [--verbose] [--debug] group
    delgroup [--system] [--only-if-empty] [--conf file] [--quiet]
             [--verbose] [--debug] group
      remove a group from the system
    
    deluser [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug] user group
      remove the user from a group
ka: deluser [--system] [--remove-home] [--remove-all-files] [--backup]
            [--backup-to dir] [--backup-suffix str] [--conf ფაილი]
            [--quiet] [--verbose] [--debug] user
    
      ჩვეულებრივი მომხმარებლის წაშლა სისტემიდან
    
    deluser --group [--system] [--only-if-empty] [--conf ფაილი] [--quiet]
            [--verbose] [--debug] ჯგუფი
    delgroup [--system] [--only-if-empty] [--conf ფაილი] [--quiet]
             [--verbose] [--debug] ჯგუფი
      ჯგუფის წაშლა სისტემიდან
    
    deluser [--conf ფაილი] [--quiet] [--verbose] [--debug] მომხმარებელი ჯგუფი
      მომხმარებლის წაშლა ჯგუფიდან

en: Backup suffix %s unavailable, using gzip.
ka: მარქაფის სუფიქსი %s ხელმისაწვდომი არაა. გამოიყენება gzip.

en: `%s' does not exist. Using defaults.
ka: `%s' არ არსებობს. ვიყენებ ნაგულისხმევ მნიშვნელობებს.

en: cannot open configuration file %s: `%s'
ka: ვერ გავხსენი კონფიგურაციის ფაილი %s: `%s'

en: Couldn't parse `%s', line %d.
ka: ვერ დავამუშავე`%s', ხაზი %d.

en: Unknown variable `%s' at `%s', line %d.
ka: უცნობი ცვლადი `%s' `%s'-ში, ხაზი %d.

en: Cannot read directory `%s'
ka: საქაღალდის '%s' წაკითხვის შეცდომა

en: `%s' does not exist.
ka: `%s' არ არსებობს.

en: Cannot open pool file %s: `%s'
ka: ვერ გავხსენი პულის ფაილი %s: `%s'

en: Illegal pool type `%s' reading `%s'.
ka: დაუშვებელი პულის ტიპი `%s' ფაილიდან `%s'.

en: Duplicate name `%s' at `%s', line %d.
ka: დუბლირებული სახელი `%s' ფაილში `%s', ხაზი %d.

en: Duplicate ID `%s' at `%s', line %d.
ka: გამეორებული ID '%s' ფაილში '%s' ხაზზე %d.

en: `%s' refused the given user name, but --allow-all-names is given. Continueing.
ka: `%s'-მა უარი განაცხადა მიწოდებულ მომხმარებლის სახელზე, მაგრამ მითითებულია პარამეტრი --allow-all-names. ვაგრძელებ.

en: `%s' refused the given user name. This is a bug in adduser. Please file a bug report.
ka: `%s'-მა უარი განაცხადა მიწოდებულ მომხმარებლის სახელზე. ეს adduser-ის შეცდომაა. შეავსეთ ანგარიში შეცდომის შესახებ.

en: `%s' returned error code %d. Exiting.
ka: `%s'-მა დააბრუნა შეცდომის კოდი %d. გასვლა.

en: `%s' exited from signal %d. Exiting.
ka: `%s' გავიდა სიგნალისგან %d. გასვლა.

en: `%s' failed to execute. %s. Continuing.
ka: `%s'-ის გაშვება ჩავარდა. %s. ვაგრძელებ.

en: `%s' killed by signal %d. Continuing.
ka: `%s' მოკვდა სიგნალით %d. ვაგრძელებ.

en: `%s' failed with status %d. Continuing.
ka: `%s' ჩავარდა სტატუსით %d. ვაგრძელებ.

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
ka: $PATH-ში პროგრამა სახელით '%s' აღმოჩენილი არაა.

en: could not open lock file %s!
ka: გახსნის შეცდომა ბლოკის ფაილისთვის %s!

en: Could not obtain exclusive lock, please try again shortly!
ka: ექსკლუზიური ბლოკის მიღება შეუძლებელია. ცოტა ხანში სცადეთ!

en: Waiting for lock to become available...
ka: ბლოკის ხელმისაწვდომობის მოლოდინი...

en: could not seek - %s!
ka: გადახვევა შეუძლებელია - %s!

en: could not find lock file!
ka: ბლოკის ფაილის აღმოჩენა შეუძლებელია!

en: could not unlock file %s: %s
ka: განბლოკვა შეუძლებელია ფაილისთვის %s: %s

en: could not close lock file %s: %s
ka: ვერ დავხურე ბლოკის ფაილი %s: %s

en: logging to syslog failed: command line %s returned error: %s
ka: syslog-ში ჩაწერის შეცდომა: ბრძანებამ %s დააბრუნა შეცდომა: %s
