adduser 3.113 - en to ca translation catalogue (132 entries)

en: Only root may add a user or group to the system.
ca: Només el superusuari pot afegir un usuari o grup al sistema.

en: No options allowed after names.
ca: No es permeten opcions després dels noms.

en: Only one or two names allowed.
ca: Només es permeten un o dos noms.

en: Specify only one name in this mode.
ca: Especifiqueu només un nom en aquest mode.

en: addgroup with two arguments is an unspecified operation.
ca: l'addgroup amb dos paràmetres és una operació no especificada.

en: The --group, --ingroup, and --gid options are mutually exclusive.
ca: Les opcions --group, --ingroup i --gid són mútuament exclusives.

en: The home dir must be an absolute path.
ca: El directori personal ha de ser una ruta absoluta.

en: The group `%s' already exists, but has a different GID. Exiting.
ca: L'usuari «%s» ja existeix, però té un GID diferent. S'està eixint.

en: The group `%s' already exists as a system group.
ca: El grup «%s» ja existeix com a grup de sistema.

en: The group `%s' already exists and is not a system group. Exiting.
ca: El grup «%s» ja existeix i no és un grup del sistema. S'està eixint.

en: The GID `%s' is already in use.
ca: El GID «%s» ja està en ús.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).
ca: No hi ha cap GID disponible en el rang %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).

en: The group `%s' was not created.
ca: No s'ha creat el grup «%s».

en: Adding group `%s' (GID %d) ...
ca: S'està afegint el grup %s (GID %d)…

en: The group `%s' already exists.
ca: El grup «%s» ja existeix.

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).
ca: No hi ha cap GID disponible en el rang %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).

en: The user `%s' does not exist.
ca: L'usuari «%s» no existeix.

en: The group `%s' does not exist.
ca: El grup «%s» no existeix.

en: The user `%s' is already a member of `%s'.
ca: L'usuari «%s» ja és membre del grup «%s».

en: Adding user `%s' to group `%s' ...
ca: S'està afegint l'usuari «%s» al grup «%s»…

en: The user `%s' already exists, but is not a system user. Exiting.
ca: L'usuari «%s» ja existeix, però no és un usuari del sistema. S'està eixint.

en: The user `%s' already exists with a different UID. Exiting.
ca: L'usuari «%s» ja existeix amb un UID diferent. S'està eixint.

en: The system user `%s' already exists. Exiting.
ca: L'usuari del sistema «%s» ja existeix. S'està eixint.

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
ca: No hi ha cap parella UID/GID disponible en el rang %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: The user `%s' was not created.
ca: L'usuari «%s» no s'ha creat.

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
ca: No hi ha cap UID disponible en el rang %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: Neither ingroup option nor gid given.
ca: No s'ha proporcionat ni el «gid» ni l'opció «ingroup».

en: Neither ingroup option nor gid given and make_group_also unset.
ca: No s'ha proporcionat ni el «gid» ni l'opció «ingroup», i «make_group_also» no està establert.

en: Adding system user `%s' (UID %d) ...
ca: S'està afegint l'usuari del sistema «%s» (UID %d)…

en: Adding new group `%s' (GID %d) ...
ca: S'està afegint el grup nou %s (GID %d)…

en: The home dir %s you specified already exists.
ca: El directori personal %s que heu especificat ja existeix.

en: The home dir %s you specified can't be accessed: %s
ca: El directori personal %s que heu especificat no és accessible: %s

en: Adding new user `%s' (UID %d) with group `%s' ...
ca: S'està afegint l'usuari nou «%s» (UID %d) amb grup «%s»…

en: USERS_GID and USERS_GROUP both given in configuration. This is an error.
ca: USERS_GID i USERS_GROUP estan tots dos indicats a la configuració. Això és un error.

en: Adding user `%s' ...
ca: S'està afegint l'usuari «%s»…

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
ca: No hi ha cap parella UID/GID disponible en el rang %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: USERGROUPS=no, USER_GID=-1 and USERS_GROUP empty. A user needs a primary group!
ca: USERGROUPS=no, USER_GID=-1 i USERS_GROUP és buit. Un usuari necessita un grup primari!

en: Internal error interpreting parameter combination
ca: S'ha produït un error intern en interpretar la combinació de paràmetres

en: Adding new group `%s' (%d) ...
ca: S'està afegint el grup nou %s (%d)…

en: Adding new group `%s' (new group ID) ...
ca: S'està afegint el grup nou «%s» (ID de grup nou) ...

en: new group '%s' created with GID %d
ca: s'ha creat el grup nou «%s» amb el GID %d

en: Adding new user `%s' (%d) with group `%s (%d)' ...
ca: S'està afegint el nou usuari «%s» (%d) amb grup «%s (%d)» ...

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: invalid combination of options
ca: combinació d'opcions invàlida

en: unexpected failure, nothing done
ca: s'ha produït una fallada inesperada. No s'ha fet res

en: unexpected failure, passwd file missing
ca: s'ha produït una fallada inesperada. Manca el fitxer passwd

en: passwd file busy, try again
ca: el fitxer «passwd» és ocupat, proveu-ho de nou

en: invalid argument to option
ca: argument invàlid per a l'opció

en: wrong password given or password retyped incorrectly
ca: no s'ha proporcionat la contrasenya correcta o s'ha reescrit incorrectament

en: unexpected return code %s given from passwd
ca: no s'esperava el codi de retorn %s de «passwd»

en: Try again? [y/N]
ca: Voleu tornar-ho a provar? [s/N]

en: Is the information correct? [Y/n]
ca: És aquesta informació correcta? [S/n]

en: Adding new user `%s' to supplemental / extra groups `%s' ...
ca: S'està afegint l'usuari nou «%s» als grups extra / suplementaris «%s» ...

en: Setting quota for user `%s' to values of user `%s' ...
ca: S'està establint la quota de l'usuari «%s» als valors de l'usuari «%s»…

en: Not creating `%s'.
ca: No es crea «%s».

en: Not creating home directory `%s' as requested.
ca: No es crea el directori d'inici «%s» tal i com s'ha demanat.

en: The home directory `%s' already exists.  Not touching this directory.
ca: El directori personal «%s» ja existeix. No es modificarà aquest directori.

en: Warning: The home directory `%s' does not belong to the user you are currently creating.
ca: Avís: el directori personal «%s» no pertany a l'usuari que esteu creant.

en: Creating home directory `%s' ...
ca: S'està creant el directori personal «%s»…

en: Couldn't create home directory `%s': %s.
ca: No s'ha pogut crear el directori personal «%s»: %s.

en: Copying files from `%s' ...
ca: S'estan copiant els fitxers des de «%s»…

en: fork for `find' failed: %s
ca: ha fallat el «fork» de «find»: %s

en: The user `%s' already exists, and is not a system user.
ca: L'usuari «%s» ja existeix, i no és un usuari del sistema.

en: The user `%s' already exists.
ca: L'usuari «%s» ja existeix.

en: The GID %d is already in use.
ca: El GID %d ja està en ús.

en: No group with GID %d found.
ca: No s'ha trobat cap grup amb el GID %d.

en: %s/%s is neither a dir, file, nor a symlink.
ca: %s/%s no és ni un directori, ni un fitxer ni un enllaç simbòlic.

en: Usernames must not be a single or a double period.
ca: Els noms d'usuari no poden ser un o dos punts.

en: Usernames must be no more than 32 bytes in length.
ca: Els noms d'usuari no poden ser més llargs de 32 bytes.

en: Allowing use of questionable username.
ca: S'està permentent l'ús d'un nom poc fiable.

en: Selecting UID from range %d to %d ...
ca: S'està seleccionant un UID del rang %d a %d ...

en: Selecting GID from range %d to %d ...
ca: S'està seleccionant un GID del rang %d a %d…

en: Selecting UID/GID from range %d to %d ...
ca: S'està seleccionant un UID/GID del rang %d a %d ...

en: Removing directory `%s' ...
ca: S'està suprimint el directori «%s»…

en: Removing user `%s' ...
ca: S'està suprimint l'usuari «%s»…

en: Removing group `%s' ...
ca: S'està suprimint el grup «%s»…

en: Caught a SIG%s.
ca: S'ha capturat un SIG%s.

en: adduser version %s
ca: adduser versió %s

en: Adds a user or group to the system.
    
    For detailed copyright information, please refer to
    /usr/share/doc/adduser/copyright.
ca: Afegeix un usuari o grup al sistema.
    
    Per obtenir informació detallada sobre els drets d'autor, consulteu
    /usr/share/doc/adduser/copyright.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at
    your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU
    General Public License, /usr/share/common-licenses/GPL, for more details.
ca: Aquest és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els
    termes de la Llicència Pública General GNU tal i com ha estat publicada per la
    Free Software Foundation; bé sota la versió 2 de la Llicència o bé (si ho
    preferiu) sota qualsevol versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'expectativa de que serà útil, però SENSE
    CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIABILITAT o ADEQUACIÓ
    PER UN PROPÒSIT PARTICULAR.  Vegeu la Llicència Pública General GNU,
    /usr/share/common-licenses/GPL, per obtenir-ne més detalls.

en: adduser [--uid id] [--firstuid id] [--lastuid id]
            [--gid id] [--firstgid id] [--lastgid id] [--ingroup group]
            [--add-extra-groups] [--shell shell]
            [--comment comment] [--home dir] [--no-create-home]
            [--allow-all-names] [--allow-bad-names]
            [--disabled-password] [--disabled-login]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            user
        Add a regular user
    
    adduser --system
            [--uid id] [--group] [--ingroup group] [--gid id]
            [--shell shell] [--comment comment] [--home dir] [--no-create-home]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            user
       Add a system user
    
    adduser --group
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
    addgroup
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
       Add a user group
    
    addgroup --system
            [--gid id]
            [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
       Add a system group
    
    adduser USER GROUP
       Add an existing user to an existing group
ca: adduser [--uid id] [--firstuid id] [--lastuid id]
            [--gid id] [--firstgid id] [--lastgid id] [--ingroup grup]
            [--add-extra-groups] [--shell shell]
            [--comment comment] [--home dir] [--no-create-home]
            [--allow-all-names] [--allow-bad-names]
            [--disabled-password] [--disabled-login]
            [--conf fitxer] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            usuari
        Afgeix un usuari normal
    
    adduser --system
            [--uid id] [--group] [--ingroup grup] [--gid id]
            [--shell shell] [--comment comment] [--home dir] [--no-create-home]
            [--conf fitxer] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            usuari
       Afegeix un usuari de sistema
    
    adduser --group
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf fitxer] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            group
    addgroup
            [--gid ID] [--firstgid id] [--lastgid id]
            [--conf fitxer] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            grup
       Afegeix un grup per usuaris
    
    addgroup --system
            [--gid id]
            [--conf fitxer] [--quiet] [--verbose] [--debug]
            grup
       Afegeix un grup de sistema
    
    adduser USUARI GRUP
       Afegeix un usuari existent a un grup existent

en: Only root may remove a user or group from the system.
ca: Només el superusuari pot suprimir un usuari o grup del sistema.

en: In order to use the --remove-home, --remove-all-files, and --backup features, you need to install the `perl' package. To accomplish that, run apt-get install perl.
ca: Per a utilitzar les funcionalitats --remove-home, --remove-all-files i --backup, cal que instal·leu el paquet «perl». Per fer això, executeu apt-get install perl.

en: The user `%s' is not a system user. Exiting.
ca: L'usuari «%s» no és un usuari del sistema. S'està eixint.

en: The user `%s' does not exist, but --system was given. Exiting.
ca: L'usuari «%s» no existeix, però s'ha donat --system. S'està eixint.

en: Looking for files to backup/remove ...
ca: S'estan cercant fitxers a desar/suprimir…

en: failed to open /proc/mounts: %s
ca: no s'ha pogut obrir /proc/mounts: %s

en: failed to close /proc/mounts: %s
ca: no s'ha pogut tancar /proc/mounts: %s

en: Not backing up/removing `%s', it is a mount point.
ca: No es fa una còpia/suprimeix «%s», és un punt de muntatge.

en: Not backing up/removing `%s', it matches %s.
ca: No es fa una còpia/suprimeix «%s», concorda amb %s.

en: Cannot handle special file %s
ca: No es pot gestionar el fitxer especial %s

en: Backing up %d files to be removed to %s ...
ca: S'està fent còpia de seguretat de %d fitxers que han de ser esborrats a %s ...

en: Removing files ...
ca: S'estan suprimint els fitxers…

en: Removing crontab ...
ca: S'està suprimint el crontab…

en: getgrnam `%s' failed: %s. This shouldn't happen.
ca: El «getgrnam %s» ha fallat: %s. Això no hauria de passar.

en: The group `%s' is not a system group. Exiting.
ca: El grup «%s» no és un grup del sistema. S'està eixint.

en: The group `%s' is not empty!
ca: El grup «%s» no és buit!

en: The user `%s' does not exist.
ca: L'usuari «%s» no existeix.

en: The group `%s' does not exist.
ca: El grup «%s» no existeix.

en: You may not remove the user from their primary group.
ca: No podeu suprimir l'usuari del seu grup primari.

en: The user `%s' is not a member of group `%s'.
ca: L'usuari «%s» no és membre del grup «%s».

en: Removing user `%s' from group `%s' ...
ca: S'està suprimint l'usuari «%s» del grup «%s»…

en: deluser version %s
ca: deluser versió %s

en: Removes users and groups from the system.
    
    For detailed copyright information, please refer to
    /usr/share/doc/adduser/copyright.
ca: Elimina usuaris i grups del sistema.
    
    Per obtenir informació detallada sobre els drets d'autor, consulteu
    /usr/share/doc/adduser/copyright.

en: deluser [--system] [--remove-home] [--remove-all-files] [--backup]
            [--backup-to dir] [--backup-suffix str] [--conf file]
            [--quiet] [--verbose] [--debug] user
    
      remove a regular user from the system
    
    deluser --group [--system] [--only-if-empty] [--conf file] [--quiet]
            [--verbose] [--debug] group
    delgroup [--system] [--only-if-empty] [--conf file] [--quiet]
             [--verbose] [--debug] group
      remove a group from the system
    
    deluser [--conf file] [--quiet] [--verbose] [--debug] user group
      remove the user from a group
ca: deluser [--system] [--remove-home] [--remove-all-files] [--backup]
            [--backup-to dir] [--backup-suffix str] [--conf fitxer]
            [--quiet] [--verbose] [--debug] usuari
    
      suprimeix un usuari normal del sistema
    
    deluser --group [--system] [--only-if-empty] [--conf fitxer] [--quiet]
            [--verbose] [--debug] grup
    delgroup [--system] [--only-if-empty] [--conf fitxer] [--quiet]
             [--verbose] [--debug] grup
      suprimeix un grup del sistema
    
    deluser [--conf fitxer] [--quiet] [--verbose] [--debug] usuari grup
      treu un usuari d'un grup

en: Backup suffix %s unavailable, using gzip.
ca: El sufix de còpia de seguretat %s no està disponible, s'utilitza gzip.

en: `%s' does not exist. Using defaults.
ca: «%s» no existeix. S'utilitzaran els valors per defecte.

en: cannot open configuration file %s: `%s'
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de configuració %s: «%s»

en: Couldn't parse `%s', line %d.
ca: No s'ha pogut analitzar «%s», línia %d.

en: Unknown variable `%s' at `%s', line %d.
ca: La variable «%s» en «%s», línia %d, és desconeguda.

en: Cannot read directory `%s'
ca: No es pot llegir el directori «%s»

en: `%s' does not exist.
ca: «%s» no existeix.

en: Cannot open pool file %s: `%s'
ca: No es pot obrir el fitxer «pool» %s: «%s»

en: Illegal pool type `%s' reading `%s'.
ca: Tipus de «pool» incorrecte «%s» llegint «%s».

en: Duplicate name `%s' at `%s', line %d.
ca: Hi ha el nom «%s» duplicat a «%s», línia %d.

en: Duplicate ID `%s' at `%s', line %d.
ca: ID «%s» duplicat a «%s», línia %d.

en: `%s' refused the given user name, but --allow-all-names is given. Continueing.
ca: «%s» ha refusat el nom d'usuari donat, però s'ha passat «--allow-all-names». S'està continuant.

en: `%s' refused the given user name. This is a bug in adduser. Please file a bug report.
ca: «%s» ha refusat el nom d'usuari donat. Això és un error de l'«adduser». Creeu un informe d'error.

en: `%s' returned error code %d. Exiting.
ca: «%s» ha tornat el codi d'error %d. S'està eixint.

en: `%s' exited from signal %d. Exiting.
ca: «%s» eixit pel senyal %d. S'està eixint.

en: `%s' failed to execute. %s. Continuing.
ca: «%s» ha fallat a l'executar-se. %s. S'està continuant.

en: `%s' killed by signal %d. Continuing.
ca: «%s» matat pel senyal %d. S'està continuant.

en: `%s' failed with status %d. Continuing.
ca: «%s» ha fallat amb l'estat %d. S'està continuant.

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
ca: No s'ha trobat el programa anomenat «%s» al $PATH.

en: could not open lock file %s!
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de blocatge %s!

en: Could not obtain exclusive lock, please try again shortly!
ca: No s'ha pogut obtenir el bloqueig exclusiu, torneu-ho a provar aviat!

en: Waiting for lock to become available...
ca: S'està esperant que el bloqueig estigui disponible...

en: could not seek - %s!
ca: no s'ha pogut cercar - %s!

en: could not find lock file!
ca: no s'ha pogut trobar el fitxer de bloqueig!

en: could not unlock file %s: %s
ca: no s'ha pogut desbloquejar el fitxer %s: %s

en: could not close lock file %s: %s
ca: no s'ha pogut tancar el fitxer de blocatge %s: %s

en: logging to syslog failed: command line %s returned error: %s
ca: el registre al «syslog» ha fallat: la línia d'ordres %s ha retornat l'error: %s
