Aegisub 3 - en to bg_BG translation catalogue (1409 entries)

en: #
bg_BG: №

en: L
bg_BG: С

en: Start
bg_BG: Начало

en: End
bg_BG: Край

en: Style
bg_BG: Стил

en: Actor
bg_BG: Актьор

en: Effect
bg_BG: Ефект

en: Left
bg_BG: Ляв

en: Right
bg_BG: Десен

en: Vert
bg_BG: Верт

en: Text
bg_BG: Текст

en: Line Number
bg_BG: Номер на линията

en: Layer
bg_BG: Слой

en: unsaved
bg_BG: несъхран.

en: %s frames
bg_BG: %s кадри

en: backward
bg_BG: назад

en: forward
bg_BG: напред

en: s+e
bg_BG: н+к

en: s
bg_BG: н

en: e
bg_BG: к

en: all
bg_BG: всичко

en: from %d onward
bg_BG: от %d и нататък

en: sel
bg_BG: избор

en: Shift Times
bg_BG: Промяна на времетраене

en: &Time:
bg_BG: &Време:

en: Shift by time
bg_BG: Промяна по време

en: &Frames:
bg_BG: &Кадри:

en: Shift by frames
bg_BG: Промяна по кадри

en: Enter time in h:mm:ss.cs notation
bg_BG: Въведи време във формат ч:мм:сс.cс

en: Enter number of frames to shift by
bg_BG: Въведи брой кадри за промяна

en: For&ward
bg_BG: Н&апред

en: Shifts subs forward, making them appear later. Use if they are appearing too soon.
bg_BG: Предвижи субтитрите напред. Използвайте, ако се появяват твърде рано.

en: &Backward
bg_BG: &Назад

en: Shifts subs backward, making them appear earlier. Use if they are appearing too late.
bg_BG: Предвижи субтитрите назад. Използвайте, ако се поевяват твърде късно.

en: &All rows
bg_BG: &Всички редове

en: Selected &rows
bg_BG: Избрани &редове

en: Selection &onward
bg_BG: Избрани и &други

en: Affect
bg_BG: Ефект

en: Start a&nd End times
bg_BG: Начално &и крайно време

en: &Start times only
bg_BG: Само &начално време

en: &End times only
bg_BG: Само &крайно време

en: Times
bg_BG: Време

en: &Clear
bg_BG: &Изчисти

en: Shift by
bg_BG: Предвижи с

en: Load from history
bg_BG: Зареди от историята

en: shifting
bg_BG: предвижи

en: Fix Styles
bg_BG: Корекция на стилове

en: Fixes styles by replacing any style that isn't available on file with Default.
bg_BG: Преправя стиловете, заменяйки невалидните стилове във файл Default.

en: Discard all uncommitted splits
bg_BG: Отменя всички неприети дялове

en: Commit splits
bg_BG: Приеми дяловете

en: Karaoke tag
bg_BG: Караоке таг

en: Change karaoke tag to \k
bg_BG: Промени тага на караокето на \k

en: Change karaoke tag to \kf
bg_BG: Промени тага на караокето на \kf

en: Change karaoke tag to \ko
bg_BG: Промени тага на караокето на \ko

en: karaoke split
bg_BG: караоке дял

en: &Copy
bg_BG: &Копирай

en: &Paste
bg_BG: П&остави

en: Failed to load Automation script '%s':
    %s
bg_BG: Автоматичните скриптове не са презаредени '%s':
    %s

en: The file was not recognised as an Automation script: %s
bg_BG: Файлът не се разпознава като Автоматичен скрипт: %s

en: All Files
bg_BG: Всички файлове

en: All Supported Formats
bg_BG: Всички поддържани формати

en: replace
bg_BG: замяна

en: %i matches were replaced.
bg_BG: %i съвпадението е заменено.

en: No matches found.
bg_BG: Не са открити съвпадения.

en: Toggle between \move and \pos
bg_BG: Превключване между \move и \pos

en: positioning
bg_BG: позициониране

en: Updating font cache
bg_BG: Обновление на кеша за шрифтове

en: Line over maximum length: %s
bg_BG: Редът превишава максималната дължина: %s

en: Video Details
bg_BG: Информация за видеото

en: File name:
bg_BG: Име на файла:

en: FPS:
bg_BG: Кадър/с:

en: Resolution:
bg_BG: Резолюция:

en: Length:
bg_BG: Дължина:

en: %d frames (%s)
bg_BG:  %d кадри (%s)

en: Decoder:
bg_BG: Декодер:

en: Video
bg_BG: Видео

en: Timing Post-Processor
bg_BG: Пост-обработка на тайминга

en: Apply to styles
bg_BG: Приеми за стила

en: Select styles to process. Unchecked ones will be ignored.
bg_BG: Избери стил за обработка. Неотбелязаните се игнорират.

en: &All
bg_BG: &Всичко

en: Select all styles
bg_BG: Маркирай всички стилове

en: &None
bg_BG: &Нищо

en: Deselect all styles
bg_BG: Демаркирай всички стилове

en: Options
bg_BG: Опции

en: Affect &selection only
bg_BG: Приеми &само за избраните

en: Lead-in/Lead-out
bg_BG: Встъпление/Завършек

en: Add lead &in:
bg_BG: Добави &встъпление:

en: Enable adding of lead-ins to lines
bg_BG: Включи добавяне на встъпление за линиите

en: Lead in to be added, in milliseconds
bg_BG: Встъпление в милисекунди

en: Add lead &out:
bg_BG: Добави &завършек:

en: Enable adding of lead-outs to lines
bg_BG: Включи добавяне на окончание за линиите

en: Lead out to be added, in milliseconds
bg_BG: Завършек в милисекунди

en: Make adjacent subtitles continuous
bg_BG: Направи съседните субтитри непрекъснати

en: &Enable
bg_BG: &Активирай

en: Enable snapping of subtitles together if they are within a certain distance of each other
bg_BG: Активирай притеглянуто на субтитрите един към друг, ако са в пределите на даденото разстояние

en: Max gap:
bg_BG: Максимален интервал:

en: Maximum difference between start and end time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
bg_BG: Максимална разлика в милисекунди между началото и края на двата субтитъра, които ще вървят непрекъснато

en: Max overlap:
bg_BG: Максимално припокриване:

en: Maximum overlap between the end and start time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
bg_BG: Максимално припокриване в милисекунди между края и начало двух субтитров, которые будут идти непрерывно

en: Sets how to set the adjoining of lines. If set totally to left, it will extend or shrink start time of the second line; if totally to right, it will extend or shrink the end time of the first line.
bg_BG: Показва позицията между две линии , към които ще бъде установено края на предишната и началото на следващата. Крайното ляво положение, означава че ще се показва само началото на втората линия, а крайното дясно — само края на първата.

en: Bias: Start <-
bg_BG: Отклонение: Нач <-

en:  -> End
bg_BG:  -> Край

en: Keyframe snapping
bg_BG: Прихващане на ключов кадър

en: E&nable
bg_BG: А&ктивирай

en: Enable snapping of subtitles to nearest keyframe, if distance is within threshold
bg_BG: Активирай прихващането на субтитри към най-близкия ключов кадър, ако е по-малко от праговата стойност

en: Starts before thres.:
bg_BG: Начало преди прага:

en: Threshold for 'before start' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must start before a keyframe to snap to it
bg_BG: Прагово количество кадри между началото на субтитъра и най-близкия ключов кадър отляво, при което началното време на субтитъра ще бъде предвижено към този ключов кадър

en: Starts after thres.:
bg_BG: Начало след прага:

en: Threshold for 'after start' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must start after a keyframe to snap to it
bg_BG: Праговото количество кадри между началото на субтитъра и най-близкия ключов кадър отдясно, при което началото на времето на субтитъра ще бъде предвижено към този ключов кадър

en: Ends before thres.:
bg_BG: Край преди прага:

en: Threshold for 'before end' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must end before a keyframe to snap to it
bg_BG: Праговото количество кадри между края на субтитъра и най-близкия ключов кадър от дясно, при което времето на края на субтитъра ще бъде предвижено към този ключов кадър

en: Ends after thres.:
bg_BG: Край след прага:

en: Threshold for 'after end' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must end after a keyframe to snap to it
bg_BG: Праговото количество кадри между края на субтитъра и най-близкия ключов кадър от ляво,  при което времето на края на субтитъра ще бъде предвижено към този ключов кадър

en: One of the lines in the file (%i) has negative duration. Aborting.
bg_BG: Една от линиите във файла (%i) има отрицателна дължина. Прекратяване на процеса.

en: Invalid script
bg_BG: Недостъпен сценарии

en: timing processor
bg_BG: пост-обработка на тайминга

en: Choose which track to read:
bg_BG: Изберете кой поток да прочете:

en: Multiple subtitle tracks found
bg_BG: Открити са няколко аудио потока

en: Parsing Matroska
bg_BG: Анализ на Matroska

en: Reading subtitles from Matroska file.
bg_BG: Прочети субтитрите от файла Matroska.

en: Styling Assistant
bg_BG: Асистент на стилове

en: Current line
bg_BG: Текуща линия

en: Styles available
bg_BG: Достъпни стилове

en: Set style
bg_BG: Установи

en: Keys
bg_BG: Клавиши

en: Accept changes
bg_BG: Приеми промените

en: Preview changes
bg_BG: Преглед на промените

en: Previous line
bg_BG: Предишна линия

en: Next line
bg_BG: Следваща линия

en: Play video
bg_BG: Пусни видеото

en: Play audio
bg_BG: Пусни звука

en: Click on list
bg_BG: Цъкни по листа

en: Select style
bg_BG: Избери стил

en: &Seek video to line start time
bg_BG: &Превъртане на видеото до самото му начало

en: Actions
bg_BG: Действия

en: Play &Audio
bg_BG: Писни &аудио

en: Play &Video
bg_BG: Пусни &видео

en: styling assistant
bg_BG: асистент на стилове

en: karaoke timing
bg_BG: караоке тайминг

en: Jump to
bg_BG: Премини на

en: Frame:
bg_BG: Кадър:

en: Time:
bg_BG: Време:

en: Move style up
bg_BG: Премести стила нагоре

en: Move style down
bg_BG: Премести стила надолу

en: Move style to top
bg_BG: Премести стила на върха

en: Move style to bottom
bg_BG: Премести стила най-долу

en: Sort styles alphabetically
bg_BG: Сортирай стиловете по азбучен ред

en: &New
bg_BG: &Нов

en: &Edit
bg_BG: &Редактирай

en: &Delete
bg_BG: &Изтрий

en: %s - Copy
bg_BG: %s - Копирай

en: %s - Copy (%d)
bg_BG: %s - Копирай (%d)

en: Could not parse style
bg_BG: Невъзможно прочитане на стила

en: Are you sure you want to delete this style?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да изтриете стила?

en: Are you sure you want to delete these %d styles?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %d на стила?

en: Styles Manager
bg_BG: Мениджър стилове

en: Catalog of available storages
bg_BG: Каталог на достъпните стилове

en: New
bg_BG: Създай

en: Delete
bg_BG: Изтрий

en: Copy to &current script ->
bg_BG: Копирай в &текущия скрипт на субтитрите ->

en: Storage
bg_BG: Склад

en: &Import from script...
bg_BG: &Внеси от скрипта в субтитрите...

en: <- Copy to &storage
bg_BG: <- Копирай в &склада

en: Current script
bg_BG: Текущ скрипт

en: Close
bg_BG: Отказ

en: New storage name:
bg_BG: Ново име за склада:

en: New catalog entry
bg_BG: Нов запис в каталога

en: A catalog with that name already exists.
bg_BG: Склад с това име вече съществува.

en: Catalog name conflict
bg_BG: Противоречие на каталоговите имена

en: The specified catalog name contains one or more illegal characters. They have been replaced with underscores instead.
    The catalog has been renamed to "%s".
bg_BG: Указания каталог съдържа един или няколко забранени символа. Те бяха подчертани.
    Каталога беше преименуван на «%s».

en: Invalid characters
bg_BG: Забранени символи

en: Are you sure you want to delete the storage "%s" from the catalog?
bg_BG: Сигурен ли сте, че искате да изтриете склад «%s» от каталога?

en: Confirm delete
bg_BG: Потвърди изтриването

en: There is already a style with the name "%s" in the current storage. Overwrite?
bg_BG: Вече съществува стил с името «%s». Ше го обновите ли?

en: Style name collision
bg_BG: Противоречие на стиловите имена.

en: There is already a style with the name "%s" in the current script. Overwrite?
bg_BG: В този файлов субтитър вече съществува стил с името «%s». Ще го обновите ли?

en: style copy
bg_BG: копиране на стила

en: style paste
bg_BG: поставяне на стила

en: Confirm delete from storage
bg_BG: Потвъди изтриването от склада

en: Confirm delete from current
bg_BG: Потвърди изтриването от текущия файл на субтитъра

en: style delete
bg_BG: изтриване на стила

en: Open subtitles file
bg_BG: Отворете файла на субтитъра

en: The selected file has no available styles.
bg_BG: В избрания файл няма валидни стилове.

en: Error Importing Styles
bg_BG: Грешка при вноса на стилове

en: Choose styles to import:
bg_BG: Изберете стил за внасяне:

en: Import Styles
bg_BG: Внасяне на стил

en: style import
bg_BG: внос на стил

en: Are you sure? This cannot be undone!
bg_BG: Сигурен ли сте? Това няма да може да се отмени!

en: Sort styles
bg_BG: Сортиране на стилове

en: style move
bg_BG: преместване на стил

en: File was not recognized as a script
bg_BG: Файлът не е разпознат като скрипт

en: Close Timecodes File
bg_BG: Затвори файла на Времевите тагове

en: Close the currently open timecodes file
bg_BG: Затваря текущия файл на временните тагове

en: Open Timecodes File...
bg_BG: Отвори файла на Времевите тагове...

en: Open Timecodes File
bg_BG: Отвори файла на времевите тагове

en: Open a VFR timecodes v1 or v2 file
bg_BG: Отваря VFR файла на времевите тагове във формат v1 или v2

en: Save Timecodes File...
bg_BG: Запази файла с времените тагове...

en: Save Timecodes File
bg_BG: Запази файла с времените тагове

en: Save a VFR timecodes v2 file
bg_BG: Запазва VFR файла на временните тагове във формат v2

en: '%s' is not a valid command name
bg_BG: '%s' — невалидно командно име

en: &Cinematic (2.35)
bg_BG: &Режисьорско (2.35)

en: Cinematic (2.35)
bg_BG: Режисьорско (2.35)

en: Force video to 2.35 aspect ratio
bg_BG: Твърдо прилагане на пропорция 2.35

en: C&ustom...
bg_BG: С&обствено...

en: Custom
bg_BG: Собствено

en: Force video to a custom aspect ratio
bg_BG: Принуди видеото да ползва зададените от потребителя пропорции

en: Enter aspect ratio in either:
      decimal (e.g. 2.35)
      fractional (e.g. 16:9)
      specific resolution (e.g. 853x480)
bg_BG: Въведете пропорциите в страните:
      десетичен вид (например 2.35)
      дробен вид (например 16:9)
      точно разширение (например 853х480)

en: Enter aspect ratio
bg_BG: Въведете пропорциите

en: Invalid value! Aspect ratio must be between 0.5 and 5.0.
bg_BG: Грешна стойност! Пропорциите трябва да бъдат между 0.5 и 5.0.

en: Invalid Aspect Ratio
bg_BG: Грешни пропорции

en: &Default
bg_BG: По &подразбиране

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Use video's original aspect ratio
bg_BG: Използвай оригиналните пропорции на видеото

en: &Fullscreen (4:3)
bg_BG: &На цял екран (4:3)

en: Fullscreen (4:3)
bg_BG: На цял екран (4:3)

en: Force video to 4:3 aspect ratio
bg_BG: Използвай пропорция 4:3

en: &Widescreen (16:9)
bg_BG: &Широк екран (16:9)

en: Widescreen (16:9)
bg_BG: Широк екран (16:9)

en: Force video to 16:9 aspect ratio
bg_BG: Използвай пропорция 16:9

en: &Close Video
bg_BG: &Затвори видеото

en: Close Video
bg_BG: Затвори видеото

en: Close the currently open video file
bg_BG: Затвори отворения видео файл

en: Copy coordinates to Clipboard
bg_BG: Копирай кординатите в клипборда

en: Copy the current coordinates of the mouse over the video to the clipboard
bg_BG: Копирай в клипборда текущите кординати на мишката в относителното видео

en: Cycle active subtitles provider
bg_BG: Смени активния провайдер на субтитрите

en: Cycle through the available subtitles providers
bg_BG: Превключва циклично към следващия от наличните провайдери на субтитри

en: Subtitles provider set to %s
bg_BG: Провайдера за субтитри е настроен на %s

en: &Detach Video
bg_BG: &Премахни видеото

en: Detach Video
bg_BG: Премахни видеото

en: Detach the video display from the main window, displaying it in a separate Window
bg_BG: Отдели видеото в отделен прозорец

en: Show &Video Details
bg_BG: Информация за &видеото

en: Show Video Details
bg_BG: Информация за видеото

en: Show video details
bg_BG: Показва информация за видеото

en: Toggle video slider focus
bg_BG: Включване на фокуса на видео слайдъра

en: Toggle focus between the video slider and the previous thing to have focus
bg_BG: Превключи фокуса между видео плъзгача, за да имаш фокус

en: Copy image to Clipboard
bg_BG: Копирай кадър в клипборда

en: Copy the currently displayed frame to the clipboard
bg_BG: Копиране на текущия кадър в клипборда

en: Copy image to Clipboard (no subtitles)
bg_BG: Копирай кадър в клипборда (без субтитри)

en: Copy the currently displayed frame to the clipboard, without the subtitles
bg_BG: Копирай изобразения кадър без субтитрите в клипборда

en: Next Frame
bg_BG: Следващ кадър

en: Seek to the next frame
bg_BG: Премини на следващ кадър

en: Next Boundary
bg_BG: Следваща граница

en: Seek to the next beginning or end of a subtitle
bg_BG: Проследете следващото начало или край на субтитъра

en: Next Keyframe
bg_BG: Следващ ключов кадър

en: Seek to the next keyframe
bg_BG: Премини на следващия ключов кадър

en: Fast jump forward
bg_BG: Бърз преход напред

en: Previous Frame
bg_BG: Предишен кадър

en: Seek to the previous frame
bg_BG: Търси до предишния кадър

en: Previous Boundary
bg_BG: Предишна граница

en: Seek to the previous beginning or end of a subtitle
bg_BG: Проследете предишното начало или край на субтитъра

en: Previous Keyframe
bg_BG: Предишен ключов кадър

en: Seek to the previous keyframe
bg_BG: Премини към предишния ключов кадър

en: Fast jump backwards
bg_BG: Бърз преход назад

en: Save PNG snapshot
bg_BG: Запиши кадъра като PNG

en: Save the currently displayed frame to a PNG file in the video's directory
bg_BG: Запиши изобразения кадър като PNG-файл в папката на видеото

en: Save PNG snapshot (no subtitles)
bg_BG: Запиши кадъра като PNG (без субтитри)

en: Save the currently displayed frame without the subtitles to a PNG file in the video's directory
bg_BG: Запиши изобразения кадър без субтитри като PNG-файл в папката на видеото

en: &Jump to...
bg_BG: &Отиди на...

en: Jump to frame or time
bg_BG: Преминаване към кадър или време

en: Jump Video to &End
bg_BG: Премини към края на &видеото

en: Jump Video to End
bg_BG: Превъртане до край на видеото

en: Jump the video to the end frame of current subtitle
bg_BG: Превърти видето до последния кадър на текущия субтитър

en: Jump Video to &Start
bg_BG: Превъртане до началото на &видеото

en: Jump Video to Start
bg_BG: Превъртане до началото на видеото

en: Jump the video to the start frame of current subtitle
bg_BG: Превърти видето до началният кадър на текущият субтитър

en: &Open Video...
bg_BG: &Oтвори видео...

en: Open Video
bg_BG: Отвори видео

en: Open a video file
bg_BG: Отвори видео файл

en: Video Formats
bg_BG: Видео формати

en: Open video file
bg_BG: Отвори видео файл

en: &Use Dummy Video...
bg_BG: Използване на &фалшиво видео

en: Use Dummy Video
bg_BG: Използване на фалшиво видео

en: Open a placeholder video clip with solid color
bg_BG: Отвори видео файла с плътен цвят

en: Toggle autoscroll of video
bg_BG: Автоматично превъртане

en: Toggle automatically seeking video to the start time of selected lines
bg_BG: Превключи автоматично да се превърта видето до началното време на избраните редове

en: Play
bg_BG: Пусни

en: Play video starting on this position
bg_BG: Пусни видеото от текущата позиция

en: Play line
bg_BG: Пусни от този ред

en: Play current line
bg_BG: Пусни от текущата линия

en: Show &Overscan Mask
bg_BG: Покажи сканиращата &маска

en: Show Overscan Mask
bg_BG: Покажи сканиращата маска

en: Show a mask over the video, indicating areas that might get cropped off by overscan on televisions
bg_BG: Граници, които не се показват на Лет екрани

en: Set zoom to 100%
bg_BG: Увеличи мащаба на 100%

en: Stop video
bg_BG: Стопирай видеото

en: Stop video playback
bg_BG: Паузирай видеото

en: Set zoom to 200%
bg_BG: Увеличи мащаба на 200%

en: Set zoom to 50%
bg_BG: Увеличи мащаба на 50%

en: Zoom In
bg_BG: Увеличи

en: Zoom video in
bg_BG: Увеличи мащаба на видеото

en: Zoom Out
bg_BG: Намали

en: Zoom video out
bg_BG: Намали мащаба на видеото

en: paste
bg_BG: поставяне

en: set color
bg_BG: промени цвета

en: Primary Color...
bg_BG: Основен цвят

en: Primary Color
bg_BG: Основен цвят

en: Set the primary fill color (\c) at the cursor position
bg_BG: Настройте основният цвят (\c) за позицията на курсора

en: Secondary Color...
bg_BG: Вторичен цвят

en: Secondary Color
bg_BG: Вторичен цвят

en: Set the secondary (karaoke) fill color (\2c) at the cursor position
bg_BG: Настройте вторичния (караоке) цвят (\2c) за позицията на курсора

en: Outline Color...
bg_BG: Цвят на контура

en: Outline Color
bg_BG: Цвят на контура

en: Set the outline color (\3c) at the cursor position
bg_BG: Настройте контура (\3c) за позицията на курсора

en: Shadow Color...
bg_BG: Цвят на сянката

en: Shadow Color
bg_BG: Цвят на сянката

en: Set the shadow color (\4c) at the cursor position
bg_BG: Настройте сянката (\4c) за позицията на курсора

en: Toggle Bold
bg_BG: промяна на дебелината

en: Toggle bold (\b) for the current selection or at the current cursor position
bg_BG: Изменя удебеляването (\b) за текущата селекция или позицията на курсора

en: toggle bold
bg_BG: промяна на дебелината

en: Toggle Italics
bg_BG: промяна на курсива

en: Toggle italics (\i) for the current selection or at the current cursor position
bg_BG: Изменя курсива (\i) за текущата селекция или позицията на курсора

en: toggle italic
bg_BG: промяна на курсива

en: Toggle Underline
bg_BG: промяна на подчертаването

en: Toggle underline (\u) for the current selection or at the current cursor position
bg_BG: Изменя подчертаването (\u) за текущата селекция или позицията на курсора

en: toggle underline
bg_BG: промяна на подчертаването

en: Toggle Strikeout
bg_BG: промяна на задраскването

en: Toggle strikeout (\s) for the current selection or at the current cursor position
bg_BG: Изменя задраскването (\s) за текущата селекция или позицията на курсора

en: toggle strikeout
bg_BG: изменение на задраскването

en: Font Face...
bg_BG: Име на шрифта

en: Font Face
bg_BG: Име на шрифта

en: Select a font face and size
bg_BG: Изберете име и големина на шрифта

en: set font
bg_BG: промени шрифта

en: Find and R&eplace...
bg_BG: Открий и &замени...

en: Find and Replace
bg_BG: Открий и замени

en: Find and replace words in subtitles
bg_BG: Открива и заменя символи в субтитрите

en: &Copy Lines
bg_BG: &Копирай редовете

en: Copy Lines
bg_BG: Копирай редовете

en: Copy subtitles to the clipboard
bg_BG: Копирай субтитри на клипборда

en: Cu&t Lines
bg_BG: &Изрежи редовете

en: Cut Lines
bg_BG: Изрежи редовете

en: Cut subtitles
bg_BG: Изрежи субтитрите

en: cut lines
bg_BG: Изрежи редовете

en: De&lete Lines
bg_BG: &Изтрий редовете

en: Delete Lines
bg_BG: Изтрий редовете

en: Delete currently selected lines
bg_BG: Изтрива избраните редове

en: delete lines
bg_BG: Изтрий редовете

en: split
bg_BG: раздели

en: duplicate lines
bg_BG: дублирай реда

en: &Duplicate Lines
bg_BG: &Дублирай реда

en: Duplicate Lines
bg_BG: Дублирай реда

en: Duplicate the selected lines
bg_BG: Дублирай избраните редове

en: Split lines after current frame
bg_BG: Раздели репликите след дадения кадър

en: Split the current line into a line which ends on the current frame and a line which starts on the next frame
bg_BG: Раздели текущата реплика на реплика, която завършва на текущ кадър и реплика, която започва на следващият кадър

en: Split lines before current frame
bg_BG: Раздели репликите преди дадения кадър

en: Split the current line into a line which ends on the previous frame and a line which starts on the current frame
bg_BG: Раздели текуща реплика на реплика, която завършва на предишен кадър и реплика, която започва на текущ кадър

en: As &Karaoke
bg_BG: Като &караоке

en: As Karaoke
bg_BG: Като караоке

en: Join selected lines in a single one, as karaoke
bg_BG: Обединява избраните редове в един като караоке

en: join as karaoke
bg_BG: обедини като караоке

en: &Concatenate
bg_BG: &Съедини

en: Concatenate
bg_BG: Съедини

en: Join selected lines in a single one, concatenating text together
bg_BG: Съединява избраните редове в един, текста се обединява

en: join lines
bg_BG: съединяване на редове

en: Keep &First
bg_BG: Запиши &първо

en: Keep First
bg_BG: Запиши първо

en: Join selected lines in a single one, keeping text of first and discarding remaining
bg_BG: Съединява избраните редове в един, сохранявайки само текста на първия ред

en: &Paste Lines
bg_BG: &Добави редове

en: Paste Lines
bg_BG: Добави редове

en: Paste subtitles
bg_BG: Постави субтитри

en: Paste Lines &Over...
bg_BG: Постави реда &над...

en: Paste Lines Over
bg_BG: Постави реда над

en: Paste subtitles over others
bg_BG: Поставя субтитрите над другите

en: Recom&bine Lines
bg_BG: &Рекомбинирай редовете

en: Recombine Lines
bg_BG: Рекомбинирай редовете

en: Recombine subtitles which have been split and merged
bg_BG: Рекомбинира субтитрите, след като са били разделени и обединени

en: combining
bg_BG: комбинироне

en: Split Lines (by karaoke)
bg_BG: Разбиване на редове (за караоке)

en: Use karaoke timing to split line into multiple smaller lines
bg_BG: Използвай караоке  тайминга, за да разделиш ред на по-малки редове

en: Split at cursor (estimate times)
bg_BG: Раздели според курсора (преизчислява времето)

en: Split the current line at the cursor, dividing the original line's duration between the new ones
bg_BG: Разделете текущият ред на курсора, разделяйки оригиналното им времетраене между новите им редове

en: Split at cursor (preserve times)
bg_BG: Раздели според курсора (запазва времето)

en: Split the current line at the cursor, setting both lines to the original line's times
bg_BG: Раздели текущ ред на курсора, настройвайки и двата реда на оригиналното им време

en: Split at cursor (at video frame)
bg_BG: Раздели според курсора (преизчислява времето)

en: Split the current line at the cursor, dividing the line's duration at the current video frame
bg_BG: Раздели текущ ред на курсора, разделяйки времетраенето на редовете на текущият видео кадър

en: Redo last undone action
bg_BG: Повтаря последното действие

en: Nothing to &redo
bg_BG: Няма за &повтаряне

en: &Redo %s
bg_BG: &Повтори %s

en: Nothing to redo
bg_BG: Няма за повтаряне

en: Redo %s
bg_BG: Повтори %s

en: Undo last action
bg_BG: Отмени последното действие

en: Nothing to &undo
bg_BG: Нищо не &премахвай

en: &Undo %s
bg_BG: &Премахни %s

en: Nothing to undo
bg_BG: Нищо не премахвай

en: Undo %s
bg_BG: Отмени %s

en: Revert
bg_BG: Върни

en: Revert the active line to its initial state (shown in the upper editor)
bg_BG: Върни активен ред в първоначалното му състояние ( показано в горният редактор)

en: revert line
bg_BG: Върни реда

en: Clear
bg_BG: Изчисти

en: Clear the current line's text
bg_BG: Изчисти текста от дадения ред/ове

en: clear line
bg_BG: изчисти реда

en: Clear Text
bg_BG: Изчисти текста

en: Clear the current line's text, leaving override tags
bg_BG: Изчисти текущи редове с текст, оставяйки заменящите тагове

en: Insert Original
bg_BG: Зареди оригинал

en: Insert the original line text at the cursor
bg_BG: Въведи оригиналният ред с текст с курсора

en: insert original
bg_BG: Постави оригинал

en: Recent
bg_BG: Скорошен

en: Open recent audio
bg_BG: Отвори скорощното аудио

en: Open recent keyframes
bg_BG: Отвори скорощните ключови кадри

en: Open recent subtitles
bg_BG: Отвори скорощните субтитри

en: Open recent timecodes
bg_BG: Отвори скорощния файл на времевия поток

en: Open recent video
bg_BG: Отвори скорощното видео

en: Open recent videos
bg_BG: Отвори скорощното видео

en: A&ttachments...
bg_BG: Прикачени &файлове...

en: Attachments
bg_BG: Прикачени файлове

en: Open the attachment manager dialog
bg_BG: Отвори списъка с прикачени файлове

en: &Find...
bg_BG: &Намери...

en: Find
bg_BG: Намери

en: Search for text in the subtitles
bg_BG: Търси текст в субтитрите

en: Find &Next
bg_BG: Намери &следваща

en: Find Next
bg_BG: Намери следваща

en: Find next match of last search
bg_BG: Намери следващо съвпадение в текста

en: line insertion
bg_BG: създаване на ред

en: &After Current
bg_BG: С&лед текущия

en: After Current
bg_BG: След текущия

en: Insert a new line after the current one
bg_BG: Създава нов ред след текущия

en: After Current, at Video Time
bg_BG: След текущия, по време във видеото

en: Insert a new line after the current one, starting at video time
bg_BG: Създава нов ред, след текущия по време на видеото

en: &Before Current
bg_BG: &Преди текущия

en: Before Current
bg_BG: Преди текущия

en: Insert a new line before the current one
bg_BG: Създава нов ред, преди текущия

en: Before Current, at Video Time
bg_BG: Преди текущия, по време на видеото

en: Insert a new line before the current one, starting at video time
bg_BG: Създава нов ред, преди текущия по време на видеото

en: &New Subtitles
bg_BG: &Нови субтитри

en: New Subtitles
bg_BG: Нови субтитри

en: New subtitles
bg_BG: Нови субтитри

en: &Open Subtitles...
bg_BG: &Отвори субтитри

en: Open Subtitles
bg_BG: Отвори субтитри

en: Open a subtitles file
bg_BG: Отвори файл на субтитри

en: Open A&utosaved Subtitles...
bg_BG: &Отвори Автоматично записани субтитри

en: Open Autosaved Subtitles
bg_BG: Отвори Автоматично записани субтитри

en: Open a previous version of a file which was autosaved by Aegisub
bg_BG: Отвори предишна версия на файл, който е запазен от Aegisub

en: Open Subtitles with &Charset...
bg_BG: Отвори кодирани &субтитри...

en: Open Subtitles with Charset
bg_BG: Отвори кодирани субтитри

en: Open a subtitles file with a specific file encoding
bg_BG: Отваря субтитри с определена кодировка

en: Choose charset code:
bg_BG: Избери кодировка:

en: Charset
bg_BG: Кодировка

en: Open Subtitles from &Video
bg_BG: Отвори субтитрите от &видео

en: Open Subtitles from Video
bg_BG: Отвори субтитрите от &видео

en: Open the subtitles from the current video file
bg_BG: Отвори субтитрите от текущия видео файл

en: &Properties...
bg_BG: &Свойства...

en: Properties
bg_BG: Свойства

en: Open script properties window
bg_BG: Отвори прозореца за свойства на скрипта

en: Save subtitles file
bg_BG: Запази файла на субтитрите

en: &Save Subtitles
bg_BG: &Запази файла на субтитрите

en: Save Subtitles
bg_BG: Запази субтитрите

en: Save the current subtitles
bg_BG: Запази дадените субтитри

en: Save Subtitles &as...
bg_BG: Запази субтитрите &като...

en: Save Subtitles as
bg_BG: Запази субтитрите като

en: Save subtitles with another name
bg_BG: Запази субтитрите с друго име

en: Select &All
bg_BG: Марк. всичко

en: Select All
bg_BG: Марк. всичко

en: Select all dialogue lines
bg_BG: Маркира всички диалогови редове

en: Select Visible
bg_BG: Избери видимите

en: Select all dialogue lines that visible on the current video frame
bg_BG: Избира всички редове,  видими в текущия видео кадър

en: Spell &Checker...
bg_BG: Спелчек &проверка...

en: Spell Checker
bg_BG: Спелчек проверка

en: Open spell checker
bg_BG: Отвори спелчек проверка

en: Launch the ASSDraw3 tool for vector drawing
bg_BG: Отвори програмата за векторно рисуване ASSDraw3

en: &Export Subtitles...
bg_BG: &Експорт на субтитри...

en: Export Subtitles
bg_BG: Експорт на субтитри

en: Save a copy of subtitles in a different format or with processing applied to it
bg_BG: Запазва копие от субтитрите в различен формат или с допълнителна обработка

en: &Fonts Collector...
bg_BG: Колекционер на &шрифтове...

en: Fonts Collector
bg_BG: Колекционер на шрифтове

en: Open fonts collector
bg_BG: Отвори колекционера за шрифтове

en: S&elect Lines...
bg_BG: &Избери редове...

en: Select Lines
bg_BG: Избери редове

en: Select lines based on defined criteria
bg_BG: Избери редове базирани на даден критерий

en: &Resample Resolution...
bg_BG: Преизчисляване на &резолюцията...

en: Resample Resolution
bg_BG: Преизчисляване на резолюцията

en: Resample subtitles to maintain their current appearance at a different script resolution
bg_BG: Фиксирай субтитрите, за да запази текущия си вид с различна резолюция

en: St&yling Assistant...
bg_BG: &Асистент стилове...

en: Open styling assistant
bg_BG: Отвори асистента за стилове

en: &Accept changes
bg_BG: &Приеми промените

en: Commit changes and move to the next line
bg_BG: Запази промените и премини към следващия ред

en: &Preview changes
bg_BG: П&реглед на промените

en: Commit changes and stay on the current line
bg_BG: Запази промените и остани на текущия ред

en: &Styles Manager...
bg_BG: Мениджър &стилове...

en: Open the styles manager
bg_BG: Отвори мениджъра за стилове

en: &Kanji Timer...
bg_BG: &Канджи-таймер...

en: Kanji Timer
bg_BG: Канджи-таймер

en: Open the Kanji timer copier
bg_BG: Отвори канджи репликатора

en: &Timing Post-Processor...
bg_BG: Пост-&обработка на тайминг...

en: Post-process the subtitle timing to add lead-ins and lead-outs, snap timing to scene changes, etc.
bg_BG: Стартирай пост-обработка на тайминга за задаване на встъпление, завършек, сцен-тайминг и т.н.

en: &Translation Assistant...
bg_BG: Асистент &преводач...

en: Translation Assistant
bg_BG: Асистент преводач

en: Open translation assistant
bg_BG: Отвори асистент преводача

en: &Next Line
bg_BG: &Следващ ред

en: Next Line
bg_BG: Следващ ред

en: Move to the next line without committing changes
bg_BG: Премини към следващия ред без запис на промените

en: &Previous Line
bg_BG: &Предишен ред

en: Previous Line
bg_BG: Предишен ред

en: Move to the previous line without committing changes
bg_BG: Премини към следващ ред без запис на промените

en: &Insert Original
bg_BG: &Зареди оригинал

en: Insert the untranslated text
bg_BG: Зареди оригиналния текст

en: &About
bg_BG: &За програмата

en: About
bg_BG: За програмата

en: About Aegisub
bg_BG: За Aegisub

en: &Audio+Subs View
bg_BG: &Аудио+субтитри

en: Audio+Subs View
bg_BG: Аудио+субтитри

en: Display audio and the subtitles grid only
bg_BG: Покажи само аудио и субтитри

en: &Full view
bg_BG: Покажи вс&ичко

en: Full view
bg_BG: Покажи всичко

en: Display audio, video and then subtitles grid
bg_BG: Покажи аудио, видео и субтитри

en: S&ubs Only View
bg_BG: Само &субтитри

en: Subs Only View
bg_BG: Само субтитри

en: Display the subtitles grid only
bg_BG: Покажи само субтитри

en: &Video+Subs View
bg_BG: &Видео+субтитри

en: Video+Subs View
bg_BG: Видео+субтитри

en: Display video and the subtitles grid only
bg_BG: Покажи само видео и субтитри

en: E&xit
bg_BG: &Изход

en: Exit
bg_BG: Изход

en: Exit the application
bg_BG: Изход от приложението

en: &Language...
bg_BG: &Езици (Language)

en: Language
bg_BG: Езици

en: Select Aegisub interface language
bg_BG: Изберете език за интерфейса на Aegisub

en: &Log window
bg_BG: &Дневник

en: Log window
bg_BG: Дневник

en: View the event log
bg_BG: Прегледн на дневника за събития

en: New &Window
bg_BG: Нов &прозорец

en: New Window
bg_BG: Нов прозорец

en: Open a new application window
bg_BG: Отваря нов прозорец на приложението

en: &Options...
bg_BG: &Настройки...

en: Configure Aegisub
bg_BG: Настройка

en: Toggle global hotkey overrides
bg_BG: Включи глобални горещи клавиши

en: Toggle global hotkey overrides (Medusa Mode)
bg_BG: Превключи на глобална клавишна комбинация (Режим Медуза)

en: Toggle the main toolbar
bg_BG: Промени изгледа на главния панел за инструменти

en: Hide Toolbar
bg_BG: Скрий панела за инструменти

en: Show Toolbar
bg_BG: Покажи панела за инструменти

en: &Check for Updates...
bg_BG: &Провери за обновления...

en: Check for Updates
bg_BG: Проверка за обновления

en: Check to see if there is a new version of Aegisub available
bg_BG: Провери за нова достъпна версия на Aegisub

en: Move to the next subtitle line
bg_BG: Премини към следващия ред на субтитрите

en: Move to the next subtitle line, creating a new one if needed
bg_BG: Премини към следващия ред на субтитрите, а ако няма — създай

en: Move to the previous line
bg_BG: Премини на предишния ред

en: &Actor Name
bg_BG: &Актьор

en: Actor Name
bg_BG: Актьор

en: Sort all subtitles by their actor names
bg_BG: Сортира субтитрите според имената на актьорите

en: sort
bg_BG: сортировка

en: Sort selected subtitles by their actor names
bg_BG: Сортирай избраните субтитри според имената на актьорите

en: &Effect
bg_BG: &Ефект

en: Sort all subtitles by their effects
bg_BG: Сортирай субтитрите по ефекти

en: Sort selected subtitles by their effects
bg_BG: Сортира избраните субтитри по ефекти

en: &End Time
bg_BG: Крайно &време

en: End Time
bg_BG: Крайно време

en: Sort all subtitles by their end times
bg_BG: Сортираъ субтитрите по крайното им време

en: Sort selected subtitles by their end times
bg_BG: Сортира субтитрите по крайното им време

en: &Layer
bg_BG: &Слой

en: Sort all subtitles by their layer number
bg_BG: Сортирай субтитрите по броя слоеве

en: Sort selected subtitles by their layer number
bg_BG: Сортира субтитрите по броя слоеве

en: &Start Time
bg_BG: Начално &време

en: Start Time
bg_BG: Начално време

en: Sort all subtitles by their start times
bg_BG: Сортирай всички субтитри по начално време

en: Sort selected subtitles by their start times
bg_BG: Сортира всички субтитри по начално време

en: St&yle Name
bg_BG: &Cтил

en: Style Name
bg_BG: Стил

en: Sort all subtitles by their style names
bg_BG: Сортирай всички субтитри по името на стила им

en: Sort selected subtitles by their style names
bg_BG: Сортира всички субтитри по името на стила им

en: Cycle Tag Hiding Mode
bg_BG: Режим за показ на таговете

en: Cycle through tag hiding modes
bg_BG: Промени режима за показ на таговете

en: ASS Override Tag mode set to show full tags.
bg_BG: Режима на изричните ASS тагове е приложен на цялостен режим на показ.

en: ASS Override Tag mode set to simplify tags.
bg_BG: Режима на изричните ASS тагове е приложен, за да опрости таговете.

en: ASS Override Tag mode set to hide tags.
bg_BG: Режима на изричните ASS тагове е приложен на скрит.

en: &Hide Tags
bg_BG: &Скрий таговете

en: Hide Tags
bg_BG: Скрий таговете

en: Hide override tags in the subtitle grid
bg_BG: Не показвай тагове в мрежата на субтитрите

en: Sh&ow Tags
bg_BG: По&кажи тагове

en: Show Tags
bg_BG: Покажи тагове

en: Show full override tags in the subtitle grid
bg_BG: Показва всички тагове в мрежата на субтитрите

en: S&implify Tags
bg_BG: Опрости тагове

en: Simplify Tags
bg_BG: Опрости тагове

en: Replace override tags in the subtitle grid with a simplified placeholder
bg_BG: Замени пълните тагове в мрежата на субтитрите на специалени символи

en: Move line up
bg_BG: Премести реда нагоре

en: Move the selected lines up one row
bg_BG: Премества избрания ред нагоре

en: move lines
bg_BG: премести ред

en: Move line down
bg_BG: Премести надолу ред

en: Move the selected lines down one row
bg_BG: Премества избрания ред надолу

en: Swap Lines
bg_BG: Размени редове

en: Swap the two selected lines
bg_BG: Разменя местата на два избрани реда

en: swap lines
bg_BG: размени редове

en: &Reload Automation scripts
bg_BG: &Презареди всички Автоматични скриптове

en: Reload Automation scripts
bg_BG: Презареди всички Автоматични скриптове

en: Reload all Automation scripts and rescan the autoload folder
bg_BG: Презареди всички Автоматични скриптове и сканирай отново папката за авто стартиране

en: Reloaded all Automation scripts
bg_BG: Всички автоматични скриптове за презаредени

en: R&eload autoload Automation scripts
bg_BG: Презареди автоматичното зареждане на скриптове

en: Reload autoload Automation scripts
bg_BG: Презареди автоматичното зареждане на скриптове

en: Rescan the Automation autoload folder
bg_BG: Сканирай отново папката за авто стартиране

en: Reloaded autoload Automation scripts
bg_BG: Автоматичните скриптове за авто стартиране за презаредени

en: &Automation...
bg_BG: &Aвтоматизация...

en: Automation
bg_BG: Автоматизация

en: Open automation manager
bg_BG: Отвори мениджъра за автоматизация

en: Open automation manager. Ctrl: Rescan autoload folder. Ctrl+Shift: Rescan autoload folder and reload all automation scripts
bg_BG: Отвори автоматизиращия мениджър. Ctrl: Пресканирай автоматично заредена папка. Ctrl+Shift: Пресканирай автоматично заредена папка и презареди всички автоматизирани скриптове

en: adjoin
bg_BG: обединяване

en: Change &End
bg_BG: Промени &края

en: Change End
bg_BG: Промени края

en: Change end times of lines to the next line's start time
bg_BG: Променя крайното времетраене на редовете на стартовото време на следващия ред

en: Change &Start
bg_BG: Промени &началото

en: Change Start
bg_BG: Промени началото

en: Change start times of lines to the previous line's end time
bg_BG: Променя началното времетраене на редовете на  крайното време на предишния ред

en: Shift to &Current Frame
bg_BG: Предвижи към &текущия кадър

en: Shift to Current Frame
bg_BG: Предвижи към текущия кадър

en: Shift selection so that the active line starts at current frame
bg_BG: Придвижи така селекцията, че първия избран ред да започва от текущия кадър

en: shift to frame
bg_BG: предвижи към кадър

en: S&hift Times...
bg_BG: П&ромени времетраенето...

en: Shift subtitles by time or frames
bg_BG: Предвижи субтитрите по време или кадри

en: timing
bg_BG: тайминг

en: Snap &End to Video
bg_BG: Подготовка на &края на видеото

en: Snap End to Video
bg_BG: Подготовка на края на видеото

en: Set end of selected subtitles to current video frame
bg_BG: Задайте край на избрания субтитър по даден кадър

en: Snap to S&cene
bg_BG: Прикачи към с&цената

en: Snap to Scene
bg_BG: Прикачи към сцената

en: Set start and end of subtitles to the keyframes around current video frame
bg_BG: Задаване на начало и край за субтитрите на ключовия кадър около страните на текущия видео кадър

en: snap to scene
bg_BG: прикачи към сцената

en: Add lead in and out
bg_BG: Добави стъпление и завършек

en: Add both lead in and out to the selected lines
bg_BG: Добави начало и край на избраните редове

en: Add lead in
bg_BG: Добави встъпление

en: Add the lead in time to the selected lines
bg_BG: Добави начално време в избраните редове

en: Add lead out
bg_BG: Добави завършек

en: Add the lead out time to the selected lines
bg_BG: Добави крайно време в избраните редове

en: Increase length
bg_BG: Увеличи дължината

en: Increase the length of the current timing unit
bg_BG: Увеличи дължината на дадената част от тайминга

en: Increase length and shift
bg_BG: Увеличи дължината и предвижи

en: Increase the length of the current timing unit and shift the following items
bg_BG: Увеличи дължината на дадената част от тайминга и предвижи следващите елементи

en: Decrease length
bg_BG: Намали дължината

en: Decrease the length of the current timing unit
bg_BG: Намали дължината на дадената част от тайминга

en: Decrease length and shift
bg_BG: Намали дължината и предвижи

en: Decrease the length of the current timing unit and shift the following items
bg_BG: Намалете дължината на дадената част от тайминга и предвижи следващите елементи

en: Shift start time forward
bg_BG: Предвижи началното време напред

en: Shift the start time of the current timing unit forward
bg_BG: Предвижи напред началното време на текущата част от тайминга

en: Shift start time backward
bg_BG: Предвижи назад началното време

en: Shift the start time of the current timing unit backward
bg_BG: Предвижи назад началното време на текушата част от тайминга

en: Snap &Start to Video
bg_BG: Монтаж на &начало на видеото

en: Snap Start to Video
bg_BG: Монтаж на начало на видеото

en: Set start of selected subtitles to current video frame
bg_BG: Монтаж на началото на избраните субтитри от текущия видео кадър

en: Next line or syllable
bg_BG: Следващ ред или сричка

en: Previous line or syllable
bg_BG: Предишен ред или сричка

en: Standard
bg_BG: Стандартен

en: Standard mode, double click sets position
bg_BG: Режим на изменение на кординати

en: Drag
bg_BG: Премести

en: Drag subtitles
bg_BG: Премести субтитри

en: Rotate Z
bg_BG: Завъртане по Z

en: Rotate subtitles on their Z axis
bg_BG: Завърти субтитрите по ос Z

en: Rotate XY
bg_BG: Завъртане по осите X и Y

en: Rotate subtitles on their X and Y axes
bg_BG: Завъртане на субтитрите по осите X и Y

en: Scale
bg_BG: Мащаб

en: Scale subtitles on X and Y axes
bg_BG: Мащаб на субтитрите по осите X и Y

en: Clip
bg_BG: Изрезка

en: Clip subtitles to a rectangle
bg_BG: Изрежи субтитрите според правоъгълната зона

en: Vector Clip
bg_BG: Векторна изрезка

en: Clip subtitles to a vectorial area
bg_BG: Изрежи субтитрите според векторната изрезка

en: &Close Audio
bg_BG: &ЗОткажи аудио

en: Close Audio
bg_BG: Откажи аудио

en: Close the currently open audio file
bg_BG: Затваря текущия зареден аудио файл

en: &Open Audio File...
bg_BG: &Oтвори аудио файл...

en: Open Audio File
bg_BG: Отвори аудио файл

en: Open an audio file
bg_BG: Отваря аудио файл

en: Audio Formats
bg_BG: Аудио формати

en: Open 2h30 Blank Audio
bg_BG: Отвори празно аудио 2ч30м

en: Open a 150 minutes blank audio clip, for debugging
bg_BG: Отвори 150 минутно празно аудио; за отстраняване на грешки

en: Open 2h30 Noise Audio
bg_BG: Отвори шумово аудио 2ч30м

en: Open a 150 minutes noise-filled audio clip, for debugging
bg_BG: Отвори 150 минутно празно аудио; за отстраняване на грешки

en: Open Audio from &Video
bg_BG: Отвори аудио от &видеото

en: Open Audio from Video
bg_BG: Отвори аудио от видеото

en: Open the audio from the current video file
bg_BG: Отвори аудиото от текущия видео файл

en: &Spectrum Display
bg_BG: &Спектрограма

en: Spectrum Display
bg_BG: Спектрограма

en: Display audio as a frequency-power spectrograph
bg_BG: Показва звука като спектрограма по честота и амплитуда

en: &Waveform Display
bg_BG: &Осциллограма

en: Waveform Display
bg_BG: Осциллограма

en: Display audio as a linear amplitude graph
bg_BG: Показва звука като линеен график на амплитудата

en: Create audio clip
bg_BG: Създай аудио отрязък

en: Save an audio clip of the selected line
bg_BG: Запиши аудио отрязък от дадения ред

en: Save audio clip
bg_BG: Запази аудио отрязъка

en: Play current audio selection
bg_BG: Пусни дадения звук

en: Play the current audio selection, ignoring changes made while playing
bg_BG: Воспроизвести звук в текущем выделении без учёта проведённых в процессе изменений

en: Play the audio for the current line
bg_BG: Отвори аудио от текущия ред

en: Play audio selection
bg_BG: Пусни дадения звук

en: Play audio until the end of the selection is reached
bg_BG: Пусни дадения звук до края на селекцията

en: Play audio selection or stop
bg_BG: Пусни дадения звук или спри

en: Play selection, or stop playback if it's already playing
bg_BG: Пусни селекцията или я спри, ако вече се възпроизвежда

en: Stop playing
bg_BG: Спри възпроизвеждането

en: Stop audio and video playback
bg_BG: Паузирай аудиото и видеото

en: Play 500 ms before selection
bg_BG: Възпроизведи 500 мс преди селекцията

en: Play 500 ms after selection
bg_BG: Възпроизведи 500 мс след селекцията

en: Play last 500 ms of selection
bg_BG: Възпроизведи последните 500 мс от селекцията

en: Play first 500 ms of selection
bg_BG: Възпроизведи първите 500 мс от селекцията

en: Play from selection start to end of file
bg_BG: Възпроизведи от началото на селекцията до края на файла

en: Commit
bg_BG: Приемам

en: Commit any pending audio timing changes
bg_BG: Приемам всички отложени промени по тайминга на звука

en: Commit and use default timing for next line
bg_BG: Приеми, но използвай тайминг по подразбиране за следващия ред

en: Commit any pending audio timing changes and reset the next line's times to the default
bg_BG: Приемам всички отложени промени по тайминга на звука и нулирай тайминга на следващия ред по подразбиране

en: Commit and move to next line
bg_BG: Приеми и премини към следващия ред

en: Commit any pending audio timing changes and move to the next line
bg_BG: Приемам всички отложени промени по тайминга на звука и премини към следващия ред

en: Commit and stay on current line
bg_BG: Запази и остани на текущия ред

en: Commit any pending audio timing changes and stay on the current line
bg_BG: Приемам всички отложени промени по тайминга на звука и остани на текущия ред

en: Go to selection
bg_BG: Премини към селекцията

en: Scroll the audio display to center on the current audio selection
bg_BG: Предвижи аудио прозореца до центъра на дадената аудио селекция

en: Scroll left
bg_BG: Превърти на ляво

en: Scroll the audio display left
bg_BG: Превърти на ляво аудио прозореца

en: Scroll right
bg_BG: Превърти надясно

en: Scroll the audio display right
bg_BG: Превърти на дясно аудио прозореца

en: Auto scroll audio display to selected line
bg_BG: Автоматично превърти аудиото до избрания ред

en: Automatically commit all changes
bg_BG: Автоматично фиксиране на всички промени

en: Auto go to next line on commit
bg_BG: Автоматично премини към следващ ред при запазване

en: Automatically go to next line on commit
bg_BG: Автоматично премини към следващ ред при запазване

en: Spectrum analyzer mode
bg_BG: Режим на спектрален анализатор

en: Link vertical zoom and volume sliders
bg_BG: Свържи вертикалния мащаб и звуковите плъзгачи

en: Toggle karaoke mode
bg_BG: Избор между обикновен режим и караоке

en: &Bug Tracker...
bg_BG: &Търсач на грешки...

en: Bug Tracker
bg_BG: Търсач на грешки

en: Visit Aegisub's bug tracker to report bugs and request new features
bg_BG: Посети търсача на грешки на Aegisub, за да съобщите за грешки

en: &Contents
bg_BG: &Cъдържание

en: Contents
bg_BG: Cъдържание

en: Help topics
bg_BG: Раздел помощ

en: &Forums
bg_BG: &Форум

en: Forums
bg_BG: Форум

en: Visit Aegisub's forums
bg_BG: Посети официалния форем на Aegisub

en: &IRC Channel
bg_BG: IRC &канал

en: IRC Channel
bg_BG: IRC канал

en: Visit Aegisub's official IRC channel
bg_BG: Посети официалния канал IRC Aegisub

en: &Visual Typesetting
bg_BG: &Визуално оформление

en: Visual Typesetting
bg_BG: Визуално оформление

en: Open the manual page for Visual Typesetting
bg_BG: Отворете страницата на ръководството за визуално оформление

en: &Website
bg_BG: Web &сайт

en: Website
bg_BG: Web сайт

en: Visit Aegisub's official website
bg_BG: Посети официалния сайт на Aegisub

en: Close Keyframes
bg_BG: Затвори ключовите кадри

en: Discard the currently loaded keyframes and use those from the video, if any
bg_BG: Изчистете сегашните заредени ключови кадри и използвайте тези от видеото, ако има такива

en: Open Keyframes...
bg_BG: Отвори ключови кадри

en: Open Keyframes
bg_BG: Отвори ключови кадри

en: Open a keyframe list file
bg_BG: Отвори файла със списъка на ключовите кадри

en: Open keyframes file
bg_BG: Отвори файл с ключови кадри

en: Save Keyframes...
bg_BG: Запази ключови кадри

en: Save Keyframes
bg_BG: Запази ключови кадри

en: Save the current list of keyframes to a file
bg_BG: Запази текущия списък от ключови кадри във файл

en: Save keyframes file
bg_BG: Запази файл с ключови кадри

en: Select &None
bg_BG: &Не избирай ред

en: Updating font index
bg_BG: Обновление на базата за шрифтове

en: This may take several minutes
bg_BG: Това ще отнеме няколко минути

en: Misspelled word:
bg_BG: Дума с грешки:

en: Replace with:
bg_BG: Промени на:

en: &Skip Comments
bg_BG: &Пропусни коментарите

en: Ignore &UPPERCASE words
bg_BG: Игнорирай &Главните букви в думите

en: &Replace
bg_BG: &Замени

en: Replace &all
bg_BG: Замени &всичко

en: &Ignore
bg_BG: &Игнорирай

en: Ignore a&ll
bg_BG: Игнорирай в&сичко

en: Add to &dictionary
bg_BG: &Добави в речника

en: Remove fro&m dictionary
bg_BG: &Премахни от речника

en: Aegisub has finished checking spelling of this script.
bg_BG: Aegisub завърши порверката на спелчека в дадения скрипт.

en: Spell checking complete.
bg_BG: Спелчека завърши.

en: Aegisub has found no spelling mistakes in this script.
bg_BG: Aegisub не отри грешки в този скрипт.

en: spell check replace
bg_BG: спелчек поправка

en: Please choose the folder:
bg_BG: Моля Ви, задайте папка:

en: Browse...
bg_BG: Обзор...

en: Choose...
bg_BG: Изберете...

en: Font Size
bg_BG: Размер на шрифта

en: Script Properties
bg_BG: Свойства на скрипта

en: Script
bg_BG: Скрипт

en: Title:
bg_BG: Име:

en: Original script:
bg_BG: Оригинален скрипт:

en: Translation:
bg_BG: Превод:

en: Editing:
bg_BG: Редакция:

en: Timing:
bg_BG: Тайминг:

en: Synch point:
bg_BG: Точка на синхронизация:

en: Updated by:
bg_BG: Обновен:

en: Update details:
bg_BG: Информация за обновяването:

en: Resolution
bg_BG: Резолюция

en: From &video
bg_BG: От &видео

en: 0: Smart wrapping, top line is wider
bg_BG: 0: Правилен пренос, върховия ред е по-широк

en: 1: End-of-line word wrapping, only \N breaks
bg_BG: 1: Пренос в края на думата, само \N се отчита

en: 2: No word wrapping, both \n and \N break
bg_BG: 2: Без пренос на думи, \n и \N се отчита

en: 3: Smart wrapping, bottom line is wider
bg_BG: 3: Правилен пренос, нисшия ред и по-дълъг

en: Wrap Style:
bg_BG: Стил на пренасяне

en: Scale Border and Shadow
bg_BG: Мащаб на контура и сянката

en: Scale border and shadow together with script/render resolution. If this is unchecked, relative border and shadow size will depend on renderer.
bg_BG: Мащабира сянката и контура към резолюцията на скрипта. Ако не е отбелязано, размера им ще зависи от реднера.

en: property changes
bg_BG: изменение на свойствата

en: Symlinking fonts to folder...
bg_BG: Създай звено на шрифтовете в папка...

en: Copying fonts to folder...
bg_BG: Копиране на шрифтовете  в папка...

en: Copying fonts to archive...
bg_BG: Архивиране на шрифтовете...

en: * Copied %s.
bg_BG: * %s копиран.

en: * %s already exists on destination.
bg_BG: * %s вече съществува.

en: * Symlinked %s.
bg_BG: * Създадена е връзка за %s.

en: * Failed to copy %s.
bg_BG: * Грешка при копиране на %s.

en: Done. All fonts copied.
bg_BG: Готово. Всички шрифтове са копирани.

en: Done. Some fonts could not be copied.
bg_BG: Готово. Неякои шрифтове не могат да се копират.

en: 
    Over 32 MB of fonts were copied. Some of the fonts may not be loaded by the player if they are all attached to a Matroska file.
bg_BG: 
    Копирани са повече от 32 МБ шрифтове. Плейъра може да не зареди някои щрифтове, ако се заредят всичките към Matroska файла.

en: Check fonts for availability
bg_BG: Проверяване на достъпността на шрифтовете

en: Copy fonts to folder
bg_BG: Копирай шрифтовете в папка

en: Copy fonts to subtitle file's folder
bg_BG: Копирай шрифтовете в папката на субтитрите

en: Copy fonts to zipped archive
bg_BG: Създай ZIP архив с шрифтовете

en: Symlink fonts to folder
bg_BG: Създай връзка към шрифтовете в папката

en: Action
bg_BG: Действие

en: Destination
bg_BG: Дестинация

en: &Browse...
bg_BG: &Обзор...

en: Log
bg_BG: Дневник

en: &Start!
bg_BG: &Стартирай

en: Invalid destination.
bg_BG: Указан е грешен път.

en: Error
bg_BG: Грешка

en: Could not create destination folder.
bg_BG: Невъзможно е да се създаде папка за дестинация.

en: Invalid path for .zip file.
bg_BG: Грешен път към ZIP архива.

en: Select archive file name
bg_BG: Изберете име за архива

en: Select folder to save fonts on
bg_BG: Изберете папкау за съхранение на шрифтове

en: Choose the folder where the fonts will be collected to. It will be created if it doesn't exist.
bg_BG: Изберете папка, където да се събират шрифтовете Ви. Ще бъде създадена при необходимост.

en: Enter the name of the destination zip file to collect the fonts to. If a folder is entered, a default name will be used.
bg_BG: Укажете име за zip-архива където ще се събират шрифтовете Ви. Ако е указана папка, ще се използва име по подразбиране.

en: Do you want Aegisub to check for updates whenever it starts? You can still do it manually via the Help menu.
bg_BG: Да проверявам ли за обновления на Aegisub при стартирането й? Може да го направите собственоръчно, ако влезете в менюто «Помощ».

en: Check for updates?
bg_BG: Да проверя ли за обновления?

en: Do you want to load/unload the associated files?
bg_BG: Искате ли да заредите/откажете използваните файлове?

en: (Un)Load files?
bg_BG: Откажи/Зареди файлове?

en: Maximum
bg_BG: Максимум

en: Maximum + Average
bg_BG: Максимум + Усреднено

en: Dummy video options
bg_BG: Свойства на фалшивото видео

en: Checkerboard &pattern
bg_BG: Фон в &клетка

en: Video resolution:
bg_BG: Видео резолюция:

en: Color:
bg_BG: Цвят:

en: Frame rate (fps):
bg_BG: Честота на кадрите (кадър/с):

en: Duration (frames):
bg_BG: Продължителност (в кадри):

en: Resulting duration: %s
bg_BG: В резултат на продължителност: %s

en: General
bg_BG: Основно

en: Check for updates on startup
bg_BG: Провери за обновления при стартиране

en: Show main toolbar
bg_BG: Покажи главен панел на инструментите

en: Save UI state in subtitles files
bg_BG: Запази UI състоянието във файла на субтитрите

en: Toolbar Icon Size
bg_BG: Размер за иконките на панела

en: Never
bg_BG: Никога

en: Always
bg_BG: Винаги

en: Ask
bg_BG: Попитай

en: Automatically load linked files
bg_BG: Автоматично зареждай свързаните файлове

en: Undo Levels
bg_BG: Отказ на нивото

en: Recently Used Lists
bg_BG: Наскоро използвани списъци

en: Files
bg_BG: Файлове

en: Find/Replace
bg_BG: Намери/Замени

en: Audio
bg_BG: Аудио

en: Default mouse wheel to zoom
bg_BG: Скрола на мишката променя мащаба

en: Lock scroll on cursor
bg_BG: Превъртане на курсора

en: Snap markers by default
bg_BG: Монтирай маркерите по подразбиране

en: Auto-focus on mouse over
bg_BG: Авто фокус при задържане на курсора

en: Play audio when stepping in video
bg_BG: Възпроизведи аудио по време на видеото

en: Left-click-drag moves end marker
bg_BG: При натискане на ляв бутон на мишката премества маркера на завършека

en: Default timing length (ms)
bg_BG: Дължина на тайминга по подразбиране (мс)

en: Default lead-in length (ms)
bg_BG: Дължина на встъплението по подразбиране (мс)

en: Default lead-out length (ms)
bg_BG: Дължина на завършека по подразбиране (мс)

en: Marker drag-start sensitivity (px)
bg_BG: Точка, преди началото на предвижването на маркера (px)

en: Line boundary thickness (px)
bg_BG: Дебелина на реда (px)

en: Maximum snap distance (px)
bg_BG: Максимално разстояние на монтажа (px)

en: Don't show
bg_BG: Не показвай

en: Show previous
bg_BG: Покажи предишната

en: Show previous and next
bg_BG: Покажи предишната и следващата

en: Show all
bg_BG: Покажи всичко

en: Show inactive lines
bg_BG: Покажи неактивните редове

en: Include commented inactive lines
bg_BG: Покажи неактивните коментаторски редове

en: Display Visual Options
bg_BG: Визуални настройки

en: Keyframes in dialogue mode
bg_BG: Ключови кадри в диалогов режим

en: Keyframes in karaoke mode
bg_BG: Ключови кадри в режим караоке

en: Cursor time
bg_BG: Време на курсора

en: Video position
bg_BG: Видео позиция

en: Seconds boundaries
bg_BG: Секундна граница

en: Waveform Style
bg_BG: Стил на осцилограмата

en: Audio labels
bg_BG: Аудио етикет

en: Show keyframes in slider
bg_BG: Покажи ключови кадри при превъртане

en: Only show visual tools when mouse is over video
bg_BG: Показва само визуални инструменти при клик от мишката

en: Seek video to line start on selection change
bg_BG: Назад към началото при избор на видео

en: Automatically open audio when opening video
bg_BG: Автовтично зареждане на аудио при отваряне на видео

en: Default Zoom
bg_BG: Мащаб по подразбиране

en: Fast jump step in frames
bg_BG: Бързо преминаване при превъртане на кадри

en: Screenshot save path
bg_BG: Път за съхранение на скрийншот

en: Script Resolution
bg_BG: Резолюция на скрипта

en: Use resolution of first video opened
bg_BG: Използвай резолюцията на първото отворено видео

en: Default width
bg_BG: Ширина по подразбиране

en: Default height
bg_BG: Височина по подразбиране

en: Match video resolution on open
bg_BG: Подбери видео резолюция при отваряне

en: Interface
bg_BG: Интърфейс

en: Edit Box
bg_BG: Редакторски прозорец

en: Enable call tips
bg_BG: Включи подсказването

en: Overwrite in time boxes
bg_BG: Преизчисляване времето при стартиране

en: Enable syntax highlighting
bg_BG: Активирай оцветяване при синтаксиса

en: Dictionaries path
bg_BG: Път към речника

en: Character Counter
bg_BG: Брояч на букви

en: Maximum characters per line
bg_BG: Максимален брой знаци за ред

en: Ignore whitespace
bg_BG: Игнорирай бялото пространство

en: Grid
bg_BG: Решетка

en: Focus grid on click
bg_BG: Фокусирай решетката с кликване

en: Highlight visible subtitles
bg_BG: Осветява видимите субтитри

en: Hide overrides symbol
bg_BG: Скрива със значки таговете

en: Colors
bg_BG: Цветове

en: Audio Display
bg_BG: Аудио прозорец

en: Play cursor
bg_BG: Пусков курсор

en: Line boundary start
bg_BG: Граница на редовете - начало

en: Line boundary end
bg_BG: Граница на редовете - край

en: Line boundary inactive line
bg_BG: Граница на редовете - неактивна

en: Syllable boundaries
bg_BG: Граница на сричките

en: Syntax Highlighting
bg_BG: Осветява синтаксиса

en: Normal
bg_BG: Нормален

en: Brackets
bg_BG: Скоби

en: Slashes and Parentheses
bg_BG: Наклонени черти и скоби

en: Tags
bg_BG: Тагове

en: Parameters
bg_BG: Параметри

en: Error Background
bg_BG: Фон на грешките

en: Line Break
bg_BG: Пренос на редове

en: Karaoke templates
bg_BG: Караоке шаблони

en: Audio Color Schemes
bg_BG: Цветови схеми за звука

en: Spectrum
bg_BG: Спектър

en: Waveform
bg_BG: Осцилограма

en: Subtitle Grid
bg_BG: Таблица на субтитрите

en: Standard foreground
bg_BG: Цвят на шрифта

en: Standard background
bg_BG: Фон

en: Selection foreground
bg_BG: Цвят на преден план

en: Selection background
bg_BG: Избор на фон

en: Collision foreground
bg_BG: Фон на колизито

en: In frame background
bg_BG: Фон на кадъра

en: Comment background
bg_BG: Фон на коментарите

en: Selected comment background
bg_BG: Фон на избраните коментари

en: Header background
bg_BG: Фон на хедъра

en: Left Column
bg_BG: Лява колона

en: Active Line Border
bg_BG: Граница на активния ред

en: Lines
bg_BG: Редове

en: Hotkeys
bg_BG: Бързи клавиши

en: Backup
bg_BG: Резервно копие

en: Automatic Save
bg_BG: Авто запис

en: Enable
bg_BG: Включи

en: Interval in seconds
bg_BG: Интервал в сек

en: Path
bg_BG: Път

en: Autosave after every change
bg_BG: Авто запис след всяка промяна

en: Automatic Backup
bg_BG: Автоматични резервни копия

en: Base path
bg_BG: Базов път

en: Include path
bg_BG: Път към заглавните файлове

en: Auto-load path
bg_BG: Път към автозарежданто на скрипта

en: 0: Fatal
bg_BG: 0: Критичен

en: 1: Error
bg_BG: 1: Грешка

en: 2: Warning
bg_BG: 2: Предупреждение

en: 3: Hint
bg_BG: 3: Подсказвам

en: 4: Debug
bg_BG: 4: Дебъг

en: 5: Trace
bg_BG: 5: Информация

en: Trace level
bg_BG: Ниво на проследяваните съобщения

en: Below Normal (recommended)
bg_BG: По-ниско от обикновено (препоръчва се)

en: Lowest
bg_BG: Най-нисък

en: Thread priority
bg_BG: Приоритет на потока

en: No scripts
bg_BG: Никакви

en: Subtitle-local scripts
bg_BG: Локални скриптове

en: Global autoload scripts
bg_BG: Глобални автоматично зареждащи се скриптове

en: All scripts
bg_BG: Всички скриптове

en: Autoreload on Export
bg_BG: Автозареждане при Експорт

en: Advanced
bg_BG: Расширени настройки

en: Changing these settings might result in bugs and/or crashes.  Do not touch these unless you know what you're doing.
bg_BG: Промяната на тези настройки може породи неправилната работа на програмата. Не ги променяйте, ако не сте сигурни в това, което вършите.

en: Expert
bg_BG: Експертни

en: Audio provider
bg_BG: Аудио провайдър

en: Audio player
bg_BG: Аудио плеар

en: Cache
bg_BG: Кеш

en: None (NOT RECOMMENDED)
bg_BG: Не (НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА)

en: RAM
bg_BG: Оперативна памет

en: Hard Disk
bg_BG: Твърд диск

en: Cache type
bg_BG: Тип на кеша

en: File name
bg_BG: Име на файла

en: Regular quality
bg_BG: Обикновено

en: Better quality
bg_BG: Добро

en: High quality
bg_BG: Високо

en: Insane quality
bg_BG: Най-добро

en: Quality
bg_BG: Качествено

en: Cache memory max (MB)
bg_BG: Максимален размер на кеша в (МБ)

en: Avisynth down-mixer
bg_BG: Метод на миксиране на Avisynth

en: Force sample rate
bg_BG: Увеличи честотата

en: Ignore
bg_BG: Игнорирай

en: Stop
bg_BG: Спри

en: Abort
bg_BG: Прекъсни

en: Audio indexing error handling mode
bg_BG: Режим на обработка на грешките при индексиране на звука

en: Always index all audio tracks
bg_BG: Винаги индексирай всички аудио потоци

en: Portaudio device
bg_BG: Устройство Portaudio

en: OSS Device
bg_BG: Устройство OSS

en: Buffer latency
bg_BG: Латентност на буфера

en: Buffer length
bg_BG: Дължина на буфера

en: Video provider
bg_BG: Провайдер на видео

en: Subtitles provider
bg_BG: Провайдер на субтитри

en: Force BT.601
bg_BG: BT.601 принудително

en: Allow pre-2.56a Avisynth
bg_BG: Разреши на Avisynth версия по-ниска от 2.56a

en: Avisynth memory limit
bg_BG: Лимит на паметта за Avisynth в (МБ)

en: Debug log verbosity
bg_BG: Подробности за дебъга

en: Decoding threads
bg_BG: Поток на декодиране

en: Enable unsafe seeking
bg_BG: Разреши опасното превърнате

en: Are you sure that you want to restore the defaults? All your settings will be overridden.
bg_BG: Сигурен ли сте, че искате да възстановите настройките по подразбиране? Всичките Ви настройки ще бъдат нулирани.

en: Restore defaults?
bg_BG: Да въстановя ли настройките по подразбиране?

en: Preferences
bg_BG: Предпочитания

en: &Restore Defaults
bg_BG: Возстанови &по подразбиране

en: Spell checker language
bg_BG: Език за спелчека

en: Cu&t
bg_BG: Изрежи

en: Remove "%s" from dictionary
bg_BG: Премахни «%s» от речника

en: No spell checker suggestions
bg_BG: Няма варианти

en: Spell checker suggestions for "%s"
bg_BG: Варианти за «%s»

en: No correction suggestions
bg_BG: Няма варианти

en: Add "%s" to dictionary
bg_BG: Добави «%s» в речника

en: Thesaurus suggestions for "%s"
bg_BG: Варианти за енциклопедия «%s»

en: No thesaurus suggestions
bg_BG: Няма варианти за енциклопедията

en: Thesaurus language
bg_BG: Език за енциклопедията

en: Disable
bg_BG: Изключи

en: Empty
bg_BG: Празно

en: &Recent
bg_BG: &Скорошни

en: No Automation macros loaded
bg_BG: Няма заредени макроси

en: Translated into LANGUAGE by PERSON
bg_BG: Превод на български: Илиян, Chep92

en: 
    See the help file for full credits.
bg_BG: 
    Целия списък вижте във файла на справката.

en: Built by %s on %s.
bg_BG: Събрано от %s от %s.

en: Source:
bg_BG: Източник:

en: Dest:
bg_BG: Резултат:

en: Kanji timing
bg_BG: Канджи-таймер

en: Styles
bg_BG: Стилове

en: Shortcut Keys
bg_BG: Горящи клавиши

en: Commands
bg_BG: Команди

en: Attempt to &interpolate kanji.
bg_BG: &Опитай да познаеш канджито

en: When the destination textbox has focus, use the following keys:
    
    Right Arrow: Increase dest. selection length
    Left Arrow: Decrease dest. selection length
    Up Arrow: Increase source selection length
    Down Arrow: Decrease source selection length
    Enter: Link, accept line when done
    Backspace: Unlink last
bg_BG: Когато текстовото поле е на фокус,
    може да използвате следните клавиши:
    
    Стрелка на дясно: Увеличава дължината на избрания елемент
    Стрелка на ляво: Намалява дължината на избрания елемент
    Стрелка нагоре: Увеличава дължината на изхода
    Стрелка надолу: Намалява дължината на изхода
    Вход: Обединява редовете, когато са готови
    Backspace: Прекъсни

en: S&tart!
bg_BG: &Старт!

en: &Link
bg_BG: &Обедини

en: &Unlink
bg_BG: &Разедини

en: Skip &Source Line
bg_BG: Пропусни &изходния ред

en: Skip &Dest Line
bg_BG: Пропусни назначението на &реда

en: &Go Back a Line
bg_BG: &Верни един ред назад

en: &Accept Line
bg_BG: &Приеми реда

en: &Close
bg_BG: &Затвори

en: kanji timing
bg_BG: канджи тайминг

en: Select source and destination styles first.
bg_BG: Първо изберете изходин стил и после начален.

en: The source and destination styles must be different.
bg_BG: Изходния стил и и началния стил трябва да бъдат различни.

en: Group all of the source text.
bg_BG: Групирайте целия текст.

en: Select Fields to Paste Over
bg_BG: Изберете поле за поставяне

en: Fields
bg_BG: Полета

en: Please select the fields that you want to paste over:
bg_BG: Моля Ви, изберете полета, които искате да поставите:

en: Margin Left
bg_BG: Разстояние в ляво

en: Margin Right
bg_BG: Разстояние в дясно

en: Margin Vertical
bg_BG: Вертикално разстояние

en: &Times
bg_BG: &Времена

en: T&ext
bg_BG: Т&екст

en: Oops, Aegisub has crashed!
    
    An attempt has been made to save a copy of your file to:
    
    %s
    
    Aegisub will now close.
bg_BG: Ох, Aegisub крашна!
    
    Опитахме се да запишем вашия файл в папка:
    
    %s
    
    Сега Aegisub ще се затвори.

en: Program error
bg_BG: Програмна грешка

en: &Comment
bg_BG: &Коментари

en: Comment this line out. Commented lines don't show up on screen.
bg_BG: Коментирайте реда. Коментарите не се показват на екрана.

en: Style for this line
bg_BG: Стил на реда

en: Actor name for this speech. This is only for reference, and is mainly useless.
bg_BG: Името на актьора, произнасящ думите. Служебна незадължителна функция.

en: Effect for this line. This can be used to store extra information for karaoke scripts, or for the effects supported by the renderer.
bg_BG: Ефектите на този ред. Може да се използват за съхранение на допълнителна информация за скриптове, караокета или каквито и да било други ефекти на рендера.

en: Number of characters in the longest line of this subtitle.
bg_BG: Броя на знаците в най-дългия ред  на тези субтитри.

en: Layer number
bg_BG: Число на слой

en: Start time
bg_BG: Стартове време

en: End time
bg_BG: Крайно време

en: Line duration
bg_BG: Продължителност

en: Left Margin (0 = default from style)
bg_BG: Ляв предел (0 = по подразбиране)

en: left margin change
bg_BG: промени предела в ляво

en: Right Margin (0 = default from style)
bg_BG: Десен предел (0 = по подразбиране)

en: right margin change
bg_BG: променипредел в ляво

en: Vertical Margin (0 = default from style)
bg_BG: Вертикален предел (0 = по подразбиране)

en: vertical margin change
bg_BG: промени предела в ляво

en: T&ime
bg_BG: &Време

en: Time by h:mm:ss.cs
bg_BG: Време във формат ч:мм:сс.сс

en: F&rame
bg_BG: &Кадри

en: Time by frame number
bg_BG: Време по номера на кадъра

en: Show Original
bg_BG: Покажи оригинал

en: Show the contents of the subtitle line when it was first selected above the edit box. This is sometimes useful when editing subtitles or translating subtitles into another language.
bg_BG: Показва оригиналното съдържание на субтитрите над "едит бокса" . Това понякога е полезно, когато редактирате субтитри или превеждате от чужд език.

en: modify text
bg_BG: промени текста

en: modify times
bg_BG: промени времето

en: style change
bg_BG: промени стила

en: actor change
bg_BG: промени актьора

en: layer change
bg_BG: промени слоя

en: effect change
bg_BG: промени ефекта

en: comment change
bg_BG: промени коментирането

en: Select
bg_BG: Избери

en: Match
bg_BG: Съвпадение

en: &Matches
bg_BG: &Съвпадения

en: &Doesn't Match
bg_BG: &Не съвпада

en: Match c&ase
bg_BG: Води &регистър

en: &Exact match
bg_BG: &Точно съвпадение

en: &Contains
bg_BG: Съ&държа

en: &Regular Expression match
bg_BG: Съвпадение на обикновеното &изразяване

en: Mode
bg_BG: Режим

en: &Text
bg_BG: &Текст

en: &Style
bg_BG: &Стил

en: Act&or
bg_BG: &Актьор

en: E&ffect
bg_BG: &Ефект

en: In Field
bg_BG: В полето

en: Match dialogues/comments
bg_BG: Диалози/коментари

en: D&ialogues
bg_BG: &Диалози

en: Comme&nts
bg_BG: &Коментари

en: Set se&lection
bg_BG: Установи &избор

en: &Add to selection
bg_BG: &Добави към избора

en: S&ubtract from selection
bg_BG: &Премахни от избора

en: Intersect &with selection
bg_BG: &Пресичане с избора

en: Selection was set to no lines
bg_BG: Не разпределени редове

en: Selection was set to one line
bg_BG: Избран е един ред

en: Selection was set to %u lines
bg_BG: Избора е установен на %u редове

en: No lines were added to selection
bg_BG: Не са избрани редове

en: One line was added to selection
bg_BG: Избран е само един ред

en: %u lines were added to selection
bg_BG: %u избрани редове

en: No lines were removed from selection
bg_BG: Няма премахнати редове от избраните

en: One line was removed from selection
bg_BG: Премахнат е само един ред от избраните

en: %u lines were removed from selection
bg_BG: %u са премахнати

en: Selection
bg_BG: Избор

en: Style '%s' does not exist
bg_BG: Стилът '%s' не съществува

en: Could not find font '%s'
bg_BG: Не мога да намеря шрифт '%s'

en: Found '%s' at '%s'
bg_BG: Търси '%s' в '%s'

en: '%s' is missing %d glyphs used.
bg_BG: В '%s' не достигат %d използваните глифове.

en: '%s' is missing the following glyphs used: %s
bg_BG: В '%s' не достигат следващите използвани глифове: %s

en: Used in styles:
bg_BG: Използва се в стиловете:

en: Used on lines:
bg_BG: Използва се в редовете:

en: Parsing file
bg_BG: Прочитане на файла

en: Searching for font files
bg_BG: Търсене на шрифтови файлове

en: Done
bg_BG: Готово

en: All fonts found.
bg_BG: Открити са всички шрифтове.

en: %d fonts could not be found.
bg_BG: %d  шрифтове не бяха намерени.

en: %d fonts were found, but were missing glyphs used in the script.
bg_BG: %d шрифтовете бяха открити, но има липсващи грифове упоменати в скрипта.

en: Transform Framerate
bg_BG: Промени честотата на кадрите

en: Transform subtitle times, including those in override tags, from an input framerate to an output framerate.
    
    This is useful for converting regular time subtitles to VFRaC time subtitles for hardsubbing.
    It can also be used to convert subtitles to a different speed video, such as NTSC to PAL speedup.
bg_BG: Промени тайминга на субтитрите и таговете от входната честота на кадрите в изходна честота.
    
    Полезно при промяната на обикновения тайминг в тайминг VFRaC за хардсуб.
    Може да се използва за промяна на субтитрите в друга скорост за видеото, например, ускоряване на видеото при кодировка от NTSC в PAL.

en: V&ariable
bg_BG: Ва&рираща

en: &Constant:
bg_BG: &Постоянна:

en: &Reverse transformation
bg_BG: &Обратно преобразуване

en: Input framerate:
bg_BG: Входна честота на кадрите:

en: Output:
bg_BG: Изходна честота:

en: %d%%, %d pixel/second
bg_BG: %d%%, %d пиксели/сек

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Cancelling...
bg_BG: Отказ...

en: Drag control points
bg_BG: Премести контролните точки

en: Line
bg_BG: Права

en: Appends a line
bg_BG: Добави права

en: Bicubic
bg_BG: Крива

en: Appends a bezier bicubic curve
bg_BG: Добавяне на кубична Безие крива

en: Convert
bg_BG: Преобразувай

en: Converts a segment between line and bicubic
bg_BG: Преобразувай сегмент от правата в кубична безие крива и обратно

en: Insert
bg_BG: Постави

en: Inserts a control point
bg_BG: Постави контролна точка

en: Remove
bg_BG: Премахни

en: Removes a control point
bg_BG: Премахни контролна точка

en: Freehand
bg_BG: От ръка

en: Draws a freehand shape
bg_BG: Чертае контур с ръка

en: Freehand smooth
bg_BG: Гладко от ръка

en: Draws a smoothed freehand shape
bg_BG: Чертае гладък контур от ръка

en: delete control point
bg_BG: изтрива контролна точка

en: Automation Manager
bg_BG: Мениджър автоматизация

en: &Add
bg_BG: &Добави

en: &Remove
bg_BG: &Премахни

en: Re&load
bg_BG: &Презареди

en: Show &Info
bg_BG: Покажи &информацията

en: Re&scan Autoload Dir
bg_BG: &Обнови директорията на авто стартирането

en: Name
bg_BG: Име

en: Filename
bg_BG: Име на файла

en: Description
bg_BG: Описание

en: Add Automation script
bg_BG: Добавиавтоматичен скрипт

en:     Macro: %s (%s)
bg_BG:     Макрос:  %s (%s)

en:     Export filter: %s
bg_BG:     Експортен филтър: %s

en:     Subtitle format handler: %s
bg_BG:     Манипулатор на формати за субтитри: %s

en: Total scripts loaded: %d
    Global scripts loaded: %d
    Local scripts loaded: %d
bg_BG: Всички заредени скриптове: %d
    Заредени глобални скриптовев: %d
    Заредени частични скриптове: %d

en: Scripting engines installed:
bg_BG: Криптовите двигатели са монтирани:

en: 
    Script info:
    Name: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Version: %s
    Full path: %s
    State: %s
    
    Features provided by script:
bg_BG: 
    Информация за скрипта:
    Име: %s
    Описание: %s
    Автор: %s
    Версия: %s
    Път: %s
    Състояние: %s
    
    Предоставени от:

en: Correctly loaded
bg_BG: Правилно зареден

en: Failed to load
bg_BG: Не успя да се зареди

en: Automation Script Info
bg_BG: Информация за скрипта

en: Export
bg_BG: Експорт

en: Move &Up
bg_BG: &Нагоре

en: Move &Down
bg_BG: Н&адолу

en: Text encoding:
bg_BG: Кодировка:

en: Filters
bg_BG: Филтри

en: Export...
bg_BG: Експорт...

en: Export subtitles file
bg_BG: Експорт на файла на субтитрите

en: Replace
bg_BG: Замени

en: Find what:
bg_BG: Намери:

en: &Match case
bg_BG: Води &регистър

en: &Use regular expressions
bg_BG: Използвай обикновени &изрази

en: S&kip Override Tags
bg_BG: С&крий таговете

en: St&yle
bg_BG: C&тил

en: A&ctor
bg_BG: А&ктьор

en: A&ll rows
bg_BG: В&сички редове

en: Limit to
bg_BG: Ограничи

en: &Find next
bg_BG: &Намери следващ

en: Replace &next
bg_BG: &Замени следващ

en: Open autosave file
bg_BG: Отвори автоматично записан файл

en: Versions
bg_BG: Версии

en: Open
bg_BG: Отвори

en: %s [ORIGINAL BACKUP]
bg_BG: %s [ОРИГИНАЛНО КОПИЕ]

en: %s [RECOVERED]
bg_BG: %s [ВЪЗСТАНОВИТЕЛЕН]

en: Horizontal zoom
bg_BG: Хоризонтален мащаб

en: Vertical zoom
bg_BG: Вертикален мащаб

en: Audio Volume
bg_BG: Сила на звука

en: Text import options
bg_BG: Настройки за импорта на текста

en: Actor separator:
bg_BG: Разделител за актьори:

en: Comment starter:
bg_BG: Начало на коментарите:

en: Include blank lines
bg_BG: Включи празни редове

en: Seek video
bg_BG: Позиция на видеото

en: Current frame time and number
bg_BG: Время и номер на текущия кадър

en: Time of this frame relative to start and end of current subs
bg_BG: Време от текущия кадър до началото и края на реда

en: Symbol
bg_BG: Символ

en: Shift_JIS
bg_BG: Японска (Shift_JIS)

en: Hangeul
bg_BG: Хангел

en: Johab
bg_BG: Корейска (Johab)

en: GB2312
bg_BG: Упростена китайска (GB2312)

en: Chinese BIG5
bg_BG: Традиционна китайска (BIG5)

en: Greek
bg_BG: Гръцка

en: Turkish
bg_BG: Турска

en: Vietnamese
bg_BG: Вьетнамска

en: Hebrew
bg_BG: Иврит

en: Arabic
bg_BG: Арабска

en: Baltic
bg_BG: Балтийска

en: Russian
bg_BG: Руска

en: Thai
bg_BG: Тайска

en: East European
bg_BG: Източноевропейска

en: Select Color
bg_BG: Избери цвят

en: Color spectrum
bg_BG: Цветови спектър

en: RGB color
bg_BG: RGB цветове

en: HSL color
bg_BG: HSL цветове

en: HSV color
bg_BG: HSV цветове

en: Spectrum mode:
bg_BG: Режим на спектъра:

en: Red:
bg_BG: Червен:

en: Green:
bg_BG: Зелен:

en: Blue:
bg_BG: Син:

en: Alpha:
bg_BG: Алфа:

en: Hue:
bg_BG: Отен.:

en: Sat.:
bg_BG: Сат.:

en: Lum.:
bg_BG: Ярк.:

en: Value:
bg_BG: Знач.:

en: Aegisub could not narrow down the character set to a single one.
    Please pick one below:
bg_BG: Aegisub не може точно да определи кодировката на файла.
    Изберете една от списъка:

en: Choose character set
bg_BG: Изберете кодировка

en: Video: %s
bg_BG: Видео: %s

en: From video (%g)
bg_BG: От видео (%g)

en: From video (VFR)
bg_BG: От видео (VFR)

en: 15.000 FPS
bg_BG: 15.000 кадъра/с

en: 23.976 FPS (Decimated NTSC)
bg_BG: 23.976 кадъра/с (Опустошен NTSC)

en: 24.000 FPS (FILM)
bg_BG: 24.000 кадъра/с (FILM)

en: 25.000 FPS (PAL)
bg_BG: 25.000 кадъра/с (PAL)

en: 29.970 FPS (NTSC)
bg_BG: 29.970 кадъра/с (NTSC)

en: 29.970 FPS (NTSC with SMPTE dropframe)
bg_BG: 29.970 кадъра/с (NTSC с SMPTE пропуск на кадри)

en: 30.000 FPS
bg_BG: 30.000 кадъра/с

en: 50.000 FPS (PAL x2)
bg_BG: 50.000 кадъра/с (PAL x2)

en: 59.940 FPS (NTSC x2)
bg_BG: 59.940 кадъра/с (NTSC x2)

en: 60.000 FPS
bg_BG: 60.000 кадъра/с

en: 119.880 FPS (NTSC x4)
bg_BG: 119.880 кадъра/с (NTSC x4)

en: 120.000 FPS
bg_BG: 120.000 кадъра/с

en: Please choose the appropriate FPS for the subtitles:
bg_BG: Моля, честота на кадрите за субтитрите:

en: FPS
bg_BG: кадър/с

en: Indexing
bg_BG: Индексиране

en: Reading timecodes and frame/sample data
bg_BG: Прочитане на временните тагове и кадри

en: Track %02d: %s
bg_BG: Поток %02d: %s

en: Multiple video tracks detected, please choose the one you wish to load:
bg_BG: Открити са няколко видео потока, моля, изберете какъв искате да заредите:

en: Multiple audio tracks detected, please choose the one you wish to load:
bg_BG: Открити са няколко аудио потока, моля, изберете какъв искате да заредите:

en: Choose video track
bg_BG: Изберете видео поток

en: Choose audio track
bg_BG: Изберете аудио поток

en: The resolution of the loaded video and the resolution specified for the subtitles don't match.
    
    Video resolution:	%d x %d
    Script resolution:	%d x %d
    
    Change subtitles resolution to match video?
bg_BG: Резолюцията на зареденото видео не съвпада с резолюцията на скрипта.
    
    Резолюция на видеото:	%d x %d
    Резолюция на скрипта:	%d x %d
    
    Да променя ли резолюцията на субтитрите като резолюцията на видеото?

en: Resolution mismatch
bg_BG: Не съвместимост в резолюцията

en: You already have timecodes loaded. Would you like to replace them with timecodes from the video file?
bg_BG: Времевите тагове са вече заредени. Искате ли да ги замените с таговете от видео файла?

en: Replace timecodes?
bg_BG: Да заменя ли времевите тагове?

en: change script resolution
bg_BG: промяна на резолюцията на скрипта

en: resolution resampling
bg_BG: преизчисляване на резолюция

en: Style Editor
bg_BG: Стилов редактор

en: Font
bg_BG: Шрифт

en: Margins
bg_BG: Разстояния

en: Outline
bg_BG: Контур

en: Miscellaneous
bg_BG: Разни

en: Preview
bg_BG: Преглед

en: &Bold
bg_BG: &Удебелен

en: &Italic
bg_BG: &Курсив

en: &Underline
bg_BG: &Подчертан

en: &Strikeout
bg_BG: &Зачеркнат

en: Alignment
bg_BG: Подравняване

en: &Opaque box
bg_BG: &Непрозрачен фон

en: Style name
bg_BG: Име на стила

en: Font face
bg_BG: Име на шрифта

en: Font size
bg_BG: Размер на шрифта

en: Choose primary color
bg_BG: Избери основен цвят

en: Choose secondary color
bg_BG: Избери вторичен цвят

en: Choose outline color
bg_BG: Избери цвят на контура

en: Choose shadow color
bg_BG: Избери цвят на сянката

en: Distance from left edge, in pixels
bg_BG: Разстояние в пиксели от левия край

en: Distance from right edge, in pixels
bg_BG: Разстояние в пиксели от десния край

en: Distance from top/bottom edge, in pixels
bg_BG: Разстояние в пиксели от горния/долния край

en: When selected, display an opaque box behind the subtitles instead of an outline around the text
bg_BG: Ако е маркирано, вместо контур за субтитрите ще се появи правоъгълник

en: Outline width, in pixels
bg_BG: Размер на контура в пиксели

en: Shadow distance, in pixels
bg_BG: Разстояние на сянката в пиксели

en: Scale X, in percentage
bg_BG: Мащаб по ос Х в проценти

en: Scale Y, in percentage
bg_BG: Мащаб по ос Y в проценти

en: Angle to rotate in Z axis, in degrees
bg_BG: Въртене по ос Z в градуси

en: Encoding, only useful in unicode if the font doesn't have the proper unicode mapping
bg_BG: При уникод  се използват задните кодировки само ако шрифта няма набор от символи за юникод

en: Character spacing, in pixels
bg_BG: Интервал между символите в пиксели

en: Alignment in screen, in numpad style
bg_BG: Подравняване като при цифрова клавиатура

en: Primary
bg_BG: Основен

en: Secondary
bg_BG: Вторичен

en: Shadow
bg_BG: Сянка

en: Outline:
bg_BG: Контур:

en: Shadow:
bg_BG: Сянка:

en: Scale X%:
bg_BG: Мащаб X%:

en: Scale Y%:
bg_BG: МащабY%:

en: Rotation:
bg_BG: Въртене:

en: Spacing:
bg_BG: Интервал:

en: Encoding:
bg_BG: Кодировка:

en: Preview of current style
bg_BG: Преглед на текущия стил

en: Text to be used for the preview
bg_BG: Текст, използван за прегледа

en: Color of preview background
bg_BG: Цвят на фона за прегледа

en: There is already a style with this name. Please choose another name.
bg_BG: Вече съществува стил с това име. Моля, изберето друго име.

en: Style name conflict
bg_BG: Различия в името на стила

en: Do you want to change all instances of this style in the script to this new name?
bg_BG: Да сменя ли името на стила във всички редове, където се използва?

en: Update script?
bg_BG: Да обновя ли скрипта?

en: Load audio
bg_BG: Зареди аудио

en: Time code offset in incorrect format. Ensure it is entered as four groups of two digits separated by colons.
bg_BG: Времевия код е зададен в грешен формат. Проверете,  трябва да са 4 групи по 2 цифри през двуеточие.

en: EBU STL export
bg_BG: EBU STL експорт

en: Export to EBU STL format
bg_BG: Експортирай във формат EBU STL

en: 23.976 fps (non-standard, STL24.01)
bg_BG: 23.976 fps (нестандартно, STL24.01)

en: 24 fps (non-standard, STL24.01)
bg_BG: 24 fps (нестандартно, STL24.01)

en: 29.97 fps (non-dropframe, STL30.01)
bg_BG: 29.97 fps (буз пропуск на кадри, STL30.01)

en: 29.97 fps (dropframe, STL30.01)
bg_BG: 29.97 fps (с пропуск на кадри, STL30.01)

en: TV standard
bg_BG: TB cтандарт

en: Out-times are inclusive
bg_BG: Излишно крайно време

en: ISO 6937-2 (Latin/Western Europe)
bg_BG: ISO 6937-2 (Латиница/Западна Европа)

en: ISO 8859-5 (Cyrillic)
bg_BG: ISO 8859-5 (Кирилица)

en: ISO 8859-6 (Arabic)
bg_BG: ISO 8859-6 (Арабски)

en: ISO 8859-7 (Greek)
bg_BG: ISO 8859-7 (Гръцки)

en: ISO 8859-8 (Hebrew)
bg_BG: ISO 8859-8 (Европейски)

en: UTF-8 Unicode (non-standard)
bg_BG: UTF-8 Unicode (нестандартно)

en: Text encoding
bg_BG: Кодировка

en: Automatically wrap long lines (ASS)
bg_BG: Автоматичен пренос на дълги редове (ASS)

en: Automatically wrap long lines (Balanced)
bg_BG: Автоматичен пренос на дълги редовеи (балансирано)

en: Abort if any lines are too long
bg_BG: Прекратяване на прекалено дългите редове

en: Skip lines that are too long
bg_BG: Пропускане на прекалено дългите редове

en: Translate alignments
bg_BG: Подравняване на превода

en: Open subtitles
bg_BG: Отвори субтитри

en: Level-1 teletext
bg_BG: Level-1 телетекст

en: Level-2 teletext
bg_BG: Level-2 телетекст

en: Max. line length:
bg_BG: Макс. длължина на реда:

en: Time code offset:
bg_BG: Офсет на времевите тагове:

en: Text formatting
bg_BG: Формат на текста

en: Time codes
bg_BG: Тагове

en: Display standard
bg_BG: Стандарт на изобразяване

en: File backup saved as "%s".
bg_BG: Резервния файл е съхранен като "%s".

en: Do you want to save changes to %s?
bg_BG: Искате ли да запаметите промените в %s?

en: Unsaved changes
bg_BG: Незапаметени промени

en: Untitled
bg_BG: Без име

en: untitled
bg_BG: без име

en: Reading into RAM
bg_BG: Прочитане на оперативната памет

en: Reading to Hard Disk cache
bg_BG: Прочитам кеша на твърдия диск

en: Attachment List
bg_BG: Прикачени файлове

en: Attach &Font
bg_BG: Прикрепи &шрифт

en: Attach &Graphics
bg_BG: Прикрепи &графика

en: E&xtract
bg_BG: &Извлечи

en: Attachment name
bg_BG: Име на инвестицията

en: Size
bg_BG: Размер

en: Group
bg_BG: Група

en: Choose file to be attached
bg_BG: Избери файлове за прикрепяне

en: attach font file
bg_BG: прикрепване на шрифт

en: attach graphics file
bg_BG: прикрепване на графика

en: Select the path to save the files to:
bg_BG: Изберете път за съхранение на файловете:

en: Select the path to save the file to:
bg_BG: Изберете път за съхранение на файла:

en: remove attachment
bg_BG: изтриване на прикрепения файл

en: Original
bg_BG: Оригинал

en: Translation
bg_BG: Превод

en: Insert original
bg_BG: Постави оригинал

en: Delete line
bg_BG: Изтрий реда

en: Enable &preview
bg_BG: Включи &преглед

en: There is nothing to translate in the file.
bg_BG: В този файл няма нищо за превод.

en: No more lines to translate.
bg_BG: Няма повече редове за превод.

en: Current line: %d/%d
bg_BG: Текущ ред: %d/%d

en: translation assistant
bg_BG: асистент преводач

en: visual typesetting
bg_BG: визуално оформление

en: splitting
bg_BG: разделяне

en: &Symmetrical
bg_BG: &Симетрично

en: &Change aspect ratio
bg_BG: &Промяна на пропорциите

en: Margin offset
bg_BG: Преместване на границите на работната област

en: Version Checker
bg_BG: Проверка за обновления

en: &Auto Check for Updates
bg_BG: Автоматично проверявай за &обновления

en: Remind me again in a &week
bg_BG: Напомни ми след &седмица

en: Could not connect to updates server.
bg_BG: Невъзможно включване към сървара за обновяване.

en: Could not download from updates server.
bg_BG: Невъзможно включване към сървара за обновления.

en: HTTP request failed, got HTTP response %d.
bg_BG: Грешка в HTTP запитването, получен е отговор от HTTP %d.

en: An update to Aegisub was found.
bg_BG: Беше открито обновление за Aegisub.

en: Several possible updates to Aegisub were found.
bg_BG: Бяха открити няколко обновления за Aegisub.

en: There are no updates to Aegisub.
bg_BG: Няма обновления за Aegisub.

en: There was an error checking for updates to Aegisub:
    %s
    
    If other applications can access the Internet fine, this is probably a temporary server problem on our end.
bg_BG: Възникна грешка по време на проверката за обнавление на Aegisub:
    %s
    
    Ако другите приложения нямат проблем с достъпа си до Интернет, значи това е временна грешка от наша страна.

en: An unknown error occurred while checking for updates to Aegisub.
bg_BG: Възникна неизвестна грешка при проверка на обновления за Aegisub.

en: &Insert (before)
bg_BG: &Постави (преди)

en: Insert (after)
bg_BG: Постави (след)

en: Insert at video time (before)
bg_BG: Постави по време на видеото (преди)

en: Insert at video time (after)
bg_BG: Постави по време на видеото (след)

en: &Join (concatenate)
bg_BG: &Обедини

en: Join (keep first)
bg_BG: Обедини (запази първо)

en: Join (as Karaoke)
bg_BG: Обедини (като караоке)

en: &Make times continuous (change start)
bg_BG: Направи &непрекъснат (промени началото)

en: &Make times continuous (change end)
bg_BG: Направи &непрекъснат (промени края)

en: &File
bg_BG: Файл

en: &Subtitle
bg_BG: &Субтитри

en: &Timing
bg_BG: &Тайминг

en: &Video
bg_BG: &Видео

en: &Audio
bg_BG: &Aудио

en: A&utomation
bg_BG: &Автоматизация

en: Vie&w
bg_BG: &Изглед

en: &Help
bg_BG: &Помощ

en: &Insert Lines
bg_BG: &Добави редове

en: Join Lines
bg_BG: Обедини редове

en: Sort All Lines
bg_BG: Сортирай всичко

en: Sort Selected Lines
bg_BG: Сортирай избраните

en: Make Times Continuous
bg_BG: Направи тайминга непрекъснат

en: Set &Zoom
bg_BG: Определи &мащаб

en: Override &AR
bg_BG: Промени &съотношението на екрана

en: &Export As...
bg_BG: &Експорт като...

en: Subtitle Edit Box
bg_BG: Поле за редактиране на субтитрите

en: Clean Script Info
bg_BG: Премахни информацията за скрипта

en: Removes all but the absolutely required fields from the Script Info section. You might want to run this on files that you plan to distribute in original form.
bg_BG: Премахва всичко, освен задължителните полета от секция Script Info. Може да използвате този филтър на файлове, предназначен за разпространение.

en: Add edgeblur
bg_BG: Добави размити краища

en: A demo macro showing how to do simple line modification in Automation 4
bg_BG: Премери макроса на автоматизацията - 4 версии за проста модификация на редове

en: Adds \be1 tags to all selected lines
bg_BG: Добавя \be1 към всички избрани редове

en: Automatic karaoke lead-in
bg_BG: Автоматично встъпление на караокето

en: Join up the ends of selected lines and add \k tags to shift karaoke
bg_BG: Обедини избраните редове и добави таг, \k за да промени караокето

en: Clean Tags
bg_BG: Изчисти таговете

en: Clean subtitle lines by re-arranging ASS tags and override blocks within the lines
bg_BG: Изчисти редовете на субтитрите и преорганизирай ASS таковете и замени блоковете в редовете

en: Karaoke Templater
bg_BG: Шаблонизатор за караоке

en: Macro and export filter to apply karaoke effects using the template language
bg_BG: Макро и филтър за експорт за създаване на ефекти на караокето с помощта на азика за щаблони

en: Apply karaoke template
bg_BG: Приложи шаблон за караоке

en: Applies karaoke effects from templates
bg_BG: Приложи караоке ефектите от шаблоните

en: Karaoke template
bg_BG: Шаблон караоке

en: Apply karaoke effect templates to the subtitles.
    
    See the help file for information on how to use this.
bg_BG: Прилага ефектите от шаблоните на караокето към субтитрите.
    
    Погледни помощния файл за повече информация.

en: Strip tags
bg_BG: Изтриване на таговете

en: Remove all override tags from selected lines
bg_BG: Премахни всички тагове от избраните редове

en: strip tags
bg_BG: изтриване на тагове

en: Make fullwidth
bg_BG: Направи пълно ширина

en: Convert Latin letters to SJIS fullwidth letters
bg_BG: Преобразувай латиницата в пълна латиница SJIS

en: Subtitle Editor
bg_BG: Редактор на субтитри

en: Create and edit subtitles for film and videos.
bg_BG: Създай и редактирай субтитри за видео.
