Aegisub 3.0.3 - en to eu translation catalogue (1460 entries)

en: unsaved
eu: gordegabe

en: %s frames
eu: %s frame

en: backward
eu: atzera

en: forward
eu: aurrera

en: all
eu: denak

en: from %d onward
eu: %d aurrerapenetik

en: sel
eu: haut.

en: Shift Times
eu: Aldatu Denborak

en: &Time:
eu: &Denbora:

en: Shift by time
eu: Aldatu denboraz

en: &Frames:
eu: &Frame:

en: Shift by frames
eu: Aldatu framez

en: Enter time in h:mm:ss.cs notation
eu: Sartu denbora ord:min:seg.sm eran

en: Enter number of frames to shift by
eu: Sartu frame zenbatekoa aldatzeko

en: For&ward
eu: A&urrera

en: Shifts subs forward, making them appear later. Use if they are appearing too soon.
eu: Azpidatzi aurrerapena aldatzen du, geroago agertaraziz. Erabili goizegi agertzen badira.

en: &Backward
eu: A&tzera

en: Shifts subs backward, making them appear earlier. Use if they are appearing too late.
eu: Azpidatzi atzerapena aldatzen du, lehenago agertaraziz. Erabili beranduegi agertzen badira.

en: &All rows
eu: L&erro denak

en: Selected &rows
eu: Hau&taturiko lerroak

en: Selection &onward
eu: Aurrera&nzko hautapena

en: Affect
eu: Eragina

en: Start a&nd End times
eu: Hasiera eta A&maiera denborak

en: &Start times only
eu: H&asiera denborak bakarrik

en: &End times only
eu: Ama&iera denborak bakarrik

en: Times
eu: Denborak

en: &Clear
eu: &Garbitu

en: Shift by
eu: Aldatu

en: Load from history
eu: Gertatu historiatik

en: shifting
eu: aldaketa

en: Fix Styles
eu: Zuzendu Estiloak

en: Fixes styles by replacing any style that isn't available on file with Default.
eu: Estiloak zuzentzen ditu Berezkoarekin eskuragarri ez dagoen estilo oro ordeztuz.

en: Discard all uncommitted splits
eu: Baztertu aurkeztu gabeko banantze guztiak

en: Commit splits
eu: Aurkeztu bananketak

en: Karaoke tag
eu: Karaoke etiketa

en: Change karaoke tag to \k
eu: Aldatu karaoke etiketa hona: \k

en: Change karaoke tag to \kf
eu: Aldatu karaoke etiketa hona: \kf

en: Change karaoke tag to \ko
eu: Aldatu karaoke etiketa hona: \ko

en: karaoke split
eu: Karaoke banaketa

en: &Copy
eu: &Kopiatu

en: &Paste
eu: &Itsatsi

en: Failed to load Automation script '%s':
    %s
eu: Hutsegitea '%s' berezgaitasun eskripta gertatzerakoan:
    %s

en: The file was not recognised as an Automation script: %s
eu: Agiria ez da Berezgaitasun eskript bat bezala ezagutzen: %s

en: All Files
eu: Agiri Guztiak

en: All Supported Formats
eu: Sostengaturiko Heuskarri Denak

en: File was not recognized as a script
eu: Agiri hau ez da eskript bat bezala ezagutzen

en: replace
eu: ordeztu

en: One match was replaced. | %d matches were replaced.
eu[0]: Bat berdin ordeztu da.
eu[1]: %d berdin ordeztu dira.

en: No matches found.
eu: Ez da berdinik aurkitu.

en: Toggle between \move and \pos
eu: Aldatu \mugitu eta \kokatu artean

en: positioning
eu: kokapena

en: Updating font cache
eu: Hizki katxea eguneratzen

en: Line over maximum length: %s
eu: Lerroa gehienezko luzeraren gain: %s

en: Video Details
eu: Bideo Xehetasunak

en: File name:
eu: Agiri izena:

en: FPS:
eu: FS-ko:

en: Resolution:
eu: Bereizmena:

en: Length:
eu: Luzera:

en: 1 frame | %d frames (%s)
eu[0]: 1 frame
eu[1]: %d frame (%s)

en: Decoder:
eu: Dekodeatzailea:

en: Video
eu: Bideoa

en: Timing Post-Processor
eu: Denborapen Prozesatu-ondorena

en: Apply to styles
eu: Ezarri estiloei

en: Select styles to process. Unchecked ones will be ignored.
eu: Hautatu prozesatzeko estiloak. Hautatu gabeak ezikusi egingo dira.

en: &All
eu: &Denak

en: Select all styles
eu: Hautatu estilo guztiak

en: &None
eu: &Ezer ez

en: Deselect all styles
eu: Ezhautatu estilo guztiak

en: Options
eu: Aukerak

en: Affect &selection only
eu: Hautapenari &bakarrik eragiten dio

en: Lead-in/Lead-out
eu: Sarrera/Aterapena

en: Add lead &in:
eu: Gehitu &sarrera:

en: Enable adding of lead-ins to lines
eu: Gaitu sarrerak lerroetara gehitzea

en: Lead in to be added, in milliseconds
eu: Gehitzeko sarrera, segundumilaenetan

en: Add lead &out:
eu: Gehitu &aterapena:

en: Enable adding of lead-outs to lines
eu: Gaitu aterapen gehitzea lerroetara

en: Lead out to be added, in milliseconds
eu: Gehitzeko aterapena, segundumilaenetan

en: Make adjacent subtitles continuous
eu: Egin ondoko azpidatziak jarraiak

en: &Enable
eu: &Gaitu

en: Enable snapping of subtitles together if they are within a certain distance of each other
eu: Gaitu azpidatziak batera zehaztea bata bestearengandik oso hurrun ez badaude

en: Max gap:
eu: Geh  hutsartea:

en: Maximum difference between start and end time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
eu: Gehienezko aldea jarraian dauden bi azpidatzien hasiera eta amaiera artean, segundumilaenetan

en: Max overlap:
eu: Geh gainjarpena:

en: Maximum overlap between the end and start time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
eu: Gehienezko aldea jarraian dauden bi azpidatzien hasiera eta amaiera artean, segundumilaenetan

en: Sets how to set the adjoining of lines. If set totally to left, it will extend or shrink start time of the second line; if totally to right, it will extend or shrink the end time of the first line.
eu: Lerroen ondokotasuna nola ezarri ezartzen du. Erabat ezkerrera ezarriz gero, bigarren lerroaren hasiera denbora luzatuko du; erabat eskuinean bada, lehen lerroaren amaiera denbora luzatuko du.

en: Bias: Start <-
eu: Bias: Hasiera <-

en:  -> End
eu:  -> Amaiera

en: Keyframe snapping
eu: Giltzaframe zehazpena

en: E&nable
eu: &Gaitu

en: Enable snapping of subtitles to nearest keyframe, if distance is within threshold
eu: Gaitu azpidatziak hurbileneko giltzaframera zehaztea, hurruntasuna mugagabea bada

en: Starts before thres.:
eu: Muga aurretiko hasiera:

en: Threshold for 'before start' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must start before a keyframe to snap to it
eu: Muga 'hasiera aurretiko' hurruntasunerako, hau da, azpidatzia giltzaframearen zenbat frame aurretik hasi behar den horri zehazteko

en: Starts after thres.:
eu: Muga ondorengo hasiera:

en: Threshold for 'after start' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must start after a keyframe to snap to it
eu: Muga 'hasiera ondorengo' hurruntasunerako, hau da, azpidatzia giltzaframearen zenbat frame ondoren hasi behar den horri zehazteko

en: Ends before thres.:
eu: Muga aurretiko amaiera:

en: Threshold for 'before end' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must end before a keyframe to snap to it
eu: Muga 'amaiera aurretiko' hurruntasunerako, hau da, azpidatzia giltzaframearen zenbat frame aurretik amaitu behar den horri zehazteko

en: Ends after thres.:
eu: Muga ondorengo amaiera:

en: Threshold for 'after end' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must end after a keyframe to snap to it
eu: Muga 'amaiera ondorengo' hurruntasunerako, hau da, azpidatzia giltzaframearen zenbat frame ondoren amaitu behar den horri zehazteko

en: One of the lines in the file (%i) has negative duration. Aborting.
eu: (%i) agiriko lerro batek - iraupena du. Uzten.

en: Invalid script
eu: Eskript baliogabea

en: timing processor
eu: denborapen prozesapena

en: Choose which track to read:
eu: Hautatu irakurtzeko bidea:

en: Multiple subtitle tracks found
eu: Azpidatzi bide anitz aurkitu dira

en: Parsing Matroska
eu: Matroska azterketa

en: Reading subtitles from Matroska file.
eu: Azpidatziak irakurtzen Matroska agiritik.

en: Styling Assistant
eu: Estilo Laguntzailea

en: Current line
eu: Oraingo lerroa

en: Styles available
eu: Estilo eskuragarriak

en: Set style
eu: Ezarri estiloa

en: Keys
eu: Teklak

en: Accept changes
eu: Onartu aldaketak

en: Preview changes
eu: Aurreko aldaketak

en: Previous line
eu: Aurreko lerroa

en: Next line
eu: Hurrengo lerroa

en: Play video
eu: Irakurri bideoa

en: Play audio
eu: Irakurri audioa

en: Click on list
eu: Klikatu zerrendan

en: Select style
eu: Hautatu estiloa

en: &Seek video to line start time
eu: Bilatu bideoa &denbora hasiera lerroan

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Play &Audio
eu: Irakurri A&udioa

en: Play &Video
eu: Irakurri &Bideoa

en: styling assistant
eu: estilo laguntzailea

en: karaoke timing
eu: Karaoke denborapena

en: Jump to
eu: Jauzi hona

en: Frame:
eu: Framea:

en: Time:
eu: Denbora:

en: Move style up
eu: Mugitu estiloa gora

en: Move style down
eu: Mugitu estiloa behera

en: Move style to top
eu: Mugitu estiloa goren

en: Move style to bottom
eu: Mugitu estiloa beheren

en: Sort styles alphabetically
eu: Antolatu estiloak A-->Z

en: &New
eu: Be&rria

en: &Edit
eu: E&ditatu

en: &Delete
eu: Ezabatu

en: %s - Copy
eu: %s - Kopiatu

en: %s - Copy (%d)
eu: %s - Kopiatu (%d)

en: Could not parse style
eu: Ezinezkoa estiloa aztertzea

en: Are you sure you want to delete this style? | Are you sure you want to delete these %d styles?
eu[0]: Zihur zaude estilo hau ezabatzea nahi duzula?
eu[1]: Zihur zaude %d estilo hauek ezabatzea nahi dituzula?

en: Styles Manager
eu: Estilo Kudeatzailea

en: Catalog of available storages
eu: Biltegi eskurgarrien katalogoa

en: New
eu: Berria

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Copy to &current script ->
eu: Kopiatu &oraingo eskriptera ->

en: Storage
eu: Biltegiratu

en: &Import from script...
eu: &Inportatu eskriptetik...

en: <- Copy to &storage
eu: <- Kopiatu &biltegira

en: Current script
eu: Oraingo eskripta

en: Close
eu: Itxi

en: New storage name:
eu: Biltegi izen berria:

en: New catalog entry
eu: Katalogo sarrera berria:

en: A catalog with that name already exists.
eu: Jadanik badago izen hori duen katalogo bat.

en: Catalog name conflict
eu: Katalogo izen gatazka

en: The specified catalog name contains one or more illegal characters. They have been replaced with underscores instead.
    The catalog has been renamed to "%s".
eu: Adierazitako katalogo izenak legezkanpoko hizki bat edo gehiago du. Ordeztuak izan dira azpimarratu ordez.
    Katalogoa "%s" berrizendatu da.

en: Invalid characters
eu: Hizki baliogabeak

en: Are you sure you want to delete the storage "%s" from the catalog?
eu: Zihur zaude "%s" biltegia katalogotik ezabatzea nahi duzula?

en: Confirm delete
eu: Baieztatu ezabapena

en: There is already a style with the name "%s" in the current storage. Overwrite?
eu: Jadanik badago estilo bat izen honekin "%s" oraingo biltegian. Gainidatzi?

en: Style name collision
eu: Estilo izen talka

en: There is already a style with the name "%s" in the current script. Overwrite?
eu: Jadanik badago estilo bat "%s" izenarekin oraingo eskriptean. Gainidatzi?

en: style copy
eu: estilo kopiatzea

en: style paste
eu: estilo azterketa

en: Confirm delete from storage
eu: Baieztatu ezabapena biltegitik

en: Confirm delete from current
eu: Baieztatu ezabapena oraingotik

en: style delete
eu: estilo ezabapena

en: Open subtitles file
eu: Ireki azpidatzi agiria

en: The selected file has no available styles.
eu: Hautaturiko agiriak ez dut estilorik eskuragarri.

en: Error Importing Styles
eu: Akatsa Estiloak Inportatzerakoan

en: Choose styles to import:
eu: Hautatu inportatzeko estiloak:

en: Import Styles
eu: Inportatu Estikoak

en: style import
eu: estilo inportazioa

en: Are you sure? This cannot be undone!
eu: Zihur zaude? Hau ezingo da desegin!

en: Sort styles
eu: Antolatu estiloak

en: style move
eu: estilo mugitzea

en: Close Timecodes File
eu: I&txi Denbora-kode Agiria

en: Close the currently open timecodes file
eu: Itxi orain irekita dagoen denbora-kode agiria

en: Open Timecodes File...
eu: Ireki &Denbora-kode Agiria...

en: Open Timecodes File
eu: Ireki Denbora-kode Agiria

en: Open a VFR timecodes v1 or v2 file
eu: Ireki VFR denbora-kode v1 edo v2 agiria

en: Save Timecodes File...
eu: G&orde Denbora-kode Agiria...

en: Save Timecodes File
eu: Gorde Denbora-kode Agiria

en: Save a VFR timecodes v2 file
eu: Gorde VFR denbora-kode v2 agiria

en: '%s' is not a valid command name
eu: '%s' ez da baliozko komando izena

en: &Cinematic (2.35)
eu: &Zinematik (2.35)

en: Cinematic (2.35)
eu: &Zinematik (2.35)

en: Force video to 2.35 aspect ratio
eu: Behartu bideoaren ikuspegi maila 2.35-era

en: C&ustom...
eu: &Egilea...

en: Custom
eu: Egilea

en: Force video to a custom aspect ratio
eu: Behartu bideoa norbere ikuspegi mailara

en: Enter aspect ratio in either:
      decimal (e.g. 2.35)
      fractional (e.g. 16:9)
      specific resolution (e.g. 853x480)
eu: Sartu ikuspegi maila:
      hamarren eran (adib. 2.35)
      zati eran (adib. 16:9)
      bereizmen zehatz bat (adib. 853x480)

en: Enter aspect ratio
eu: Sartu ikuspegi maila

en: Invalid value! Aspect ratio must be between 0.5 and 5.0.
eu: Balio baliogabea! Ikuspegi maila 0.5 eta 5.0 artekoa izan behar da.

en: Invalid Aspect Ratio
eu: Ikuspegi Maila Baliogabea

en: &Default
eu: &Berezkoa

en: Default
eu: Berezkoa

en: Use video's original aspect ratio
eu: Erabili bideoaren jatorrizko ikuspegi maila

en: &Fullscreen (4:3)
eu: &Ikusleiho-osoa (4:3)

en: Fullscreen (4:3)
eu: Ikusleiho-osoa (4:3)

en: Force video to 4:3 aspect ratio
eu: Behartu bideoaren ikuspegi maila 4:3-ra

en: &Widescreen (16:9)
eu: I&kusleiho-zabala (16:9)

en: Widescreen (16:9)
eu: Ikusleiho-zabala (16:9)

en: Force video to 16:9 aspect ratio
eu: Behartu bideoaren ikuspegi maila 16:9-ra

en: &Close Video
eu: It&xi Bideoa

en: Close Video
eu: Itxi Bideoa

en: Close the currently open video file
eu: Itxi orain irekita dagoen bideoa

en: Copy coordinates to Clipboard
eu: Kopiatu antolakuntza Gakora

en: Copy the current coordinates of the mouse over the video to the clipboard
eu: Kopiatu bideoaren gaineko oraingo saguaren antolakuntza gakora

en: Cycle active subtitles provider
eu: Aldikatu gaitutako azpidatzi hornitzailea

en: Cycle through the available subtitles providers
eu: Aldikatu azpidatzi hornitzaile eskuragarrien artean

en: Subtitles provider set to %s
eu: Azpidatzi hornitzailea %s ezarrita

en: &Detach Video
eu: Ba&nandu Bideoa

en: Detach Video
eu: Banandu Bideoa

en: Detach the video display from the main window, displaying it in a separate Window
eu: Banandu bideo erakuspna leiho nagusitik, beste leiho batean erakutsiz

en: Show &Video Details
eu: Erakutsi &Bideoaren Xehetasunak...

en: Show Video Details
eu: Erakutsi Bideoaren Xehetasunak

en: Show video details
eu: Erakutsi bideoaren xehetasunak

en: Toggle video slider focus
eu: Aldatu bideo irristari fokua

en: Toggle focus between the video slider and the previous thing to have focus
eu: Aldatu fokua bideo irristariaren eta aurretik fokutua zegoen gauzaren artean

en: Copy image to Clipboard
eu: Kopiatu irudia Gakora

en: Copy the currently displayed frame to the clipboard
eu: Kopiatu orain erakusten den framea gakora

en: Copy image to Clipboard (no subtitles)
eu: Kopiatu irudia Gakora (azpidatziak ez)

en: Copy the currently displayed frame to the clipboard, without the subtitles
eu: Kopiatu orain erakusten den framea gakora, azpidatzirik gabe

en: Next Frame
eu: Hurrengo Framea

en: Seek to the next frame
eu: Bilatu hurrengo framean

en: Next Boundary
eu: Hurrengo Muga

en: Seek to the next beginning or end of a subtitle
eu: Bilatu hurrengo azpidatzi hasiera edo amaieran

en: Next Keyframe
eu: Hurrengo Giltzaframea

en: Seek to the next keyframe
eu: Bilatu hurrengo giltzaframean

en: Fast jump forward
eu: Jauzi azkarra aurrera

en: Previous Frame
eu: Aurreko Framea

en: Seek to the previous frame
eu: Bilatu aurreko framean

en: Previous Boundary
eu: Aurreko Muga

en: Seek to the previous beginning or end of a subtitle
eu: Bilatu aurreko azpidatziaren hasiera edo amaieran

en: Previous Keyframe
eu: Aurreko Giltzaframea

en: Seek to the previous keyframe
eu: Bilatu aurreko giltzaframean

en: Fast jump backwards
eu: Jauzi azkarra atzera

en: Save PNG snapshot
eu: Gorde PNG argazkia

en: Save the currently displayed frame to a PNG file in the video's directory
eu: Gorde orain erakusten den framea PNG agiri bezala bideoaren zuzenbidean

en: Save PNG snapshot (no subtitles)
eu: Gorde PNG argazkia (azpidatziak ez)

en: Save the currently displayed frame without the subtitles to a PNG file in the video's directory
eu: Gorde orain erakusten den framea azpidatzi gabe PNG agiri bezala bideoaren zuzenbidean

en: &Jump to...
eu: &Jauzi hona...

en: Jump to frame or time
eu: Jauzi framera edo denborara

en: Jump Video to &End
eu: Jauzi Bideoa A&maierara

en: Jump Video to End
eu: Jauzi Bideoa Amaierara

en: Jump the video to the end frame of current subtitle
eu: Jauzi bideoa oraingo azpidatziko amaiera framera

en: Jump Video to &Start
eu: Jauzi Bideoa &Hasierara

en: Jump Video to Start
eu: Jauzi Bideoa Hasierara

en: Jump the video to the start frame of current subtitle
eu: Jauzi bideoa oraingo azpidatziko hasiera framera

en: &Open Video...
eu: &Ireki Bideoa...

en: Open Video
eu: Ireki Bideoa

en: Open a video file
eu: Ireki bideo agiri bat

en: Video Formats
eu: Bideo Heuskarriak

en: Open video file
eu: Ireki bideo agiria

en: &Use Dummy Video...
eu: &Erabili Irudizko Bideoa...

en: Use Dummy Video
eu: Erabili Irudizko Bideoa

en: Open a placeholder video clip with solid color
eu: Ireki bideo ebakin bat margo solidoarekin

en: Toggle autoscroll of video
eu: Aldatu bideoaren berez-irristatzea

en: Toggle automatically seeking video to the start time of selected lines
eu: Aldatu berezgaitasunez bideo bilaketa hautaturiko lerroen hasiera denborara

en: Play
eu: Irakurri

en: Play video starting on this position
eu: Bideo irakurketa hemen hasten da

en: Play line
eu: Irakurri lerroa

en: Play current line
eu: Irakurri oraingo lerroa

en: Show &Overscan Mask
eu: Erakutsi &Gainmihaketa Mozorroa

en: Show Overscan Mask
eu: Erakutsi Gainmihaketa Mozorroa

en: Show a mask over the video, indicating areas that might get cropped off by overscan on televisions
eu: Erakutsi mozorro bat bideoaren gainean, telebisten gainmihaketak moztu ditzakeen eremuak adieraziz

en: &100%
eu: %&100

en: 100%
eu: %100

en: Set zoom to 100%
eu: Ezarri zooma %100-ean

en: Stop video
eu: Gelditu bideoa

en: Stop video playback
eu: Gelditu bideo irakurketa

en: &200%
eu: %&200

en: 200%
eu: %200

en: Set zoom to 200%
eu: Ezarri zooma %200-ean

en: &50%
eu: %&50

en: 50%
eu: %50

en: Set zoom to 50%
eu: Ezarri zooma %50-ean

en: Zoom In
eu: Zooma Gehitu

en: Zoom video in
eu: Handitu bideo zooma

en: Zoom Out
eu: Zooma Gutxitu

en: Zoom video out
eu: Gutxitu bideo zooma

en: paste
eu: itsati

en: set color
eu: ezarri margoa

en: Primary Color...
eu: Lehen Margoa...

en: Primary Color
eu: Lehen Margoa

en: Set the primary fill color (\c) at the cursor position
eu: Ezarri lehen betetze margoa (\c) kurtsorearen kokapenean

en: Secondary Color...
eu: Bigarren Margoa...

en: Secondary Color
eu: Bigarren Margoa

en: Set the secondary (karaoke) fill color (\2c) at the cursor position
eu: Ezarri bigarren (karaoke) betetze margoa (\2c) kurtsorearen kokapenean

en: Outline Color...
eu: Inguru Margoa...

en: Outline Color
eu: Inguru Margoa

en: Set the outline color (\3c) at the cursor position
eu: Ezarri inguru margoa (\3c) kurtsorearen kokapenean

en: Shadow Color...
eu: Itzal Margoa...

en: Shadow Color
eu: Itzal Margoa

en: Set the shadow color (\4c) at the cursor position
eu: Ezarri itzal margoa (\4c) kurtsorearen kokapenean

en: Toggle Bold
eu: Aldatu Lodia

en: Toggle bold (\b) for the current selection or at the current cursor position
eu: Aldatu lodia (\b) oraingo hautapenean edo kurtsorearen oraingo kokapenean

en: toggle bold
eu: aldatu lodia

en: Toggle Italics
eu: Aldatu Etzanak

en: Toggle italics (\i) for the current selection or at the current cursor position
eu: Aldatu etzanak (\i) oraingo hautapenean edo kurtsorearen oraingo kokapenean

en: toggle italic
eu: aldatu etzana

en: Toggle Underline
eu: Aldatu Azpimarra

en: Toggle underline (\u) for the current selection or at the current cursor position
eu: Aldatu azpimarra (\u) oraingo hautapenean edo kurtsorearen oraingo kokapenean

en: toggle underline
eu: aldatu azpimarra

en: Toggle Strikeout
eu: Aldatu Marratuta

en: Toggle strikeout (\s) for the current selection or at the current cursor position
eu: Aldatu marratua (\s) oraingo hautapenean edo kurtsorearen oraingo kokapenean

en: toggle strikeout
eu: aldatu marratuta

en: Font Face...
eu: Hizki Aldea...

en: Font Face
eu: Hizki Aldea

en: Select a font face and size
eu: Hautatu hizki alde eta neurri bat

en: set font
eu: ezarri hizkia

en: Find and R&eplace...
eu: Bilatu eta &Ordeztu...

en: Find and Replace
eu: Bilatu eta Ordeztu...

en: Find and replace words in subtitles
eu: Bilatu eta ordeztu hitzak azpidatzian

en: &Copy Lines
eu: &Kopiatu Lerroak

en: Copy Lines
eu: Kopiatu Lerroak

en: Copy subtitles to the clipboard
eu: Kopiatu azpidatzia gakora

en: Cu&t Lines
eu: &Ebaki Lerroak

en: Cut Lines
eu: Ebaki Lerroak

en: Cut subtitles
eu: Ebaki azpidatzia

en: cut lines
eu: ebaki lerroak

en: De&lete Lines
eu: E&zabatu Lerroak

en: Delete Lines
eu: Ezabatu Lerroak

en: Delete currently selected lines
eu: Ezabatu orain hautaturiko lerroak

en: delete lines
eu: ezabatu lerroak

en: split
eu: banandu

en: duplicate lines
eu: bikoiztu lerroak

en: &Duplicate Lines
eu: Bikoiztu Le&rroak

en: Duplicate Lines
eu: Bikoiztu Lerroak

en: Duplicate the selected lines
eu: Bikoiztu hautaturiko lerroak

en: Split lines after current frame
eu: Banandu lerroak oraingo framearen ondoren

en: Split the current line into a line which ends on the current frame and a line which starts on the next frame
eu: Banandu oraingo lerroa oraingo framean amaitzen den lerro batean eta hurrengo framean hasten den lerro batean

en: Split lines before current frame
eu: Banandu lerroak oraingo framearen aurretik

en: Split the current line into a line which ends on the previous frame and a line which starts on the current frame
eu: Banandu oraingo lerroa aurreko framean amaitzen den lerro batean eta oraingo framean hasten den lerro batean

en: As &Karaoke
eu: K&araoke Bezala

en: As Karaoke
eu: Karaoke Bezala

en: Join selected lines in a single one, as karaoke
eu: Batu hautaturiko lerroak bakar batean, karaoke bezala

en: join as karaoke
eu: Batu karaoke bezala

en: &Concatenate
eu: &Kateadura

en: Concatenate
eu: Kateadura

en: Join selected lines in a single one, concatenating text together
eu: Batu hautaturiko lerroak bakar batean, idazkiak elkarrekin kateduratuz

en: join lines
eu: batu lerroak

en: Keep &First
eu: &Heutsi Lehenari

en: Keep First
eu: Heutsi Lehenari

en: Join selected lines in a single one, keeping text of first and discarding remaining
eu: Batu hautaturiko lerroak bakar batean, lehenaren idazkiari heutsiz eta gainontzekoa baztertuz

en: &Paste Lines
eu: &Itsatsi Lerroak

en: Paste Lines
eu: Itsatsi Lerroak

en: Paste subtitles
eu: Itsatsi azpidatzia

en: Paste Lines &Over...
eu: Itsatsi &Lerrroak Gainean...

en: Paste Lines Over
eu: Itsatsi Lerrroak Gainean

en: Paste subtitles over others
eu: Itsatsi azpidatzia besteen gainean

en: Recom&bine Lines
eu: Bir&nahastu Lerroak

en: Recombine Lines
eu: Birnahastu Lerroak

en: Recombine subtitles which have been split and merged
eu: Birnahastu banandu eta batu diren azpidatziak

en: combining
eu: nahasketa

en: Split Lines (by karaoke)
eu: &Banandu Lerroak (karaokea)

en: Use karaoke timing to split line into multiple smaller lines
eu: Erabili karaoke denborapena lerroa lerro txiki anitzetan banantzeko

en: splitting
eu: banantzea

en: Split at cursor (estimate times)
eu: Banandu kurtsorean (ustezko denborak)

en: Split the current line at the cursor, dividing the original line's duration between the new ones
eu: Banandu oraingo lerroa kurtsorean, jatorrizko lerroaren iraupena berrien artean bananduz

en: Split at cursor (preserve times)
eu: Banandu kurtsorean (heutsi denborak)

en: Split the current line at the cursor, setting both lines to the original line's times
eu: Banandu oraingo lerroa kurtsorean, bi lerroak jatorrizko lerroaren denboran ezarriz

en: Split at cursor (at video frame)
eu: Banandu kurtsorean (bideo framean)

en: Split the current line at the cursor, dividing the line's duration at the current video frame
eu: Banandu oraingo lerroa kurtsorean, lerroaren iraupena oraingo bideo framean bananduz

en: Redo last undone action
eu: Berregin desegindako azken ekintza

en: Nothing to &redo
eu: Ezer ez be&rregiteko

en: &Redo %s
eu: &Berregin %s

en: Nothing to redo
eu: Ezer ez berregiteko

en: Redo %s
eu: Berregin %s

en: Undo last action
eu: Desegin azken ekintza

en: Nothing to &undo
eu: Ezer ez &desegiteko

en: &Undo %s
eu: &Desegin %s

en: Nothing to undo
eu: Ezer ez desegiteko

en: Undo %s
eu: Desegin %s

en: Revert
eu: Alderantzizkatu

en: Revert the active line to its initial state (shown in the upper editor)
eu: Lehengoratu gaitutako lerroa bere hasierako egoerara (goiko editatzailean erakutsia)

en: revert line
eu: Alderantzizkatu lerroa

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear the current line's text
eu: Garbitu oraingo lerroaren idazkia

en: clear line
eu: garbitu lerroa

en: Clear Text
eu: Garbitu Idazkia

en: Clear the current line's text, leaving override tags
eu: Garbitu oraingo lerroaren idazkia, ezeztapen etiketak utziz

en: Insert Original
eu: Txertatu Jatorrizkoa

en: Insert the original line text at the cursor
eu: Txertatu jatorrizko lerro idazkia kurtsorean

en: insert original
eu: txertatu jatorrizkoa

en: Recent
eu: Azkenak

en: Open recent audio
eu: Ireki berrikiko audio agiria

en: Open recent keyframes
eu: Ireki berrikiko giltzaframeak

en: Open recent subtitles
eu: Ireki berrikiko azpidatzia

en: Open recent timecodes
eu: Ireki berrikiko denbora-kodeak

en: Open recent video
eu: Ireki berrikiko bideoa

en: Open recent videos
eu: Ireki berrikiko bideoak

en: A&ttachments...
eu: Eran&spenak...

en: Attachments
eu: Eranspenak

en: Open the attachment manager dialog
eu: Ireki eranspen kudeatzaile elkarrizketa

en: &Find...
eu: &Bilatu...

en: Find
eu: Bilatu

en: Search for text in the subtitles
eu: Bilatu idazkia azpidatzian

en: Find &Next
eu: Bilatu &Hurrengoa

en: Find Next
eu: Bilatu Hurrengoa

en: Find next match of last search
eu: Bilatu azken bilaketarekin bat datorren hurrengoa

en: line insertion
eu: lerro txertapena

en: &After Current
eu: Oraingoaren &Ondoren

en: After Current
eu: Oraingoaren Ondoren

en: Insert a new line after the current one
eu: Txertatu lerro berri bat oraingoaren ondoren

en: After Current, at Video Time
eu: Oraingoaren O&ndoren, Bideo Denboran

en: Insert a new line after the current one, starting at video time
eu: Txertatu lerro bat oraingoaren ondoren, bideo denboratik hasiz

en: &Before Current
eu: Oraingoaren &Aurretik

en: Before Current
eu: Oraingoaren Aurretik

en: Insert a new line before the current one
eu: Txertatu lerro bat oraingoaren aurretik

en: Before Current, at Video Time
eu: Oraingoaren A&urretik, Bideo Denboran

en: Insert a new line before the current one, starting at video time
eu: Txertatu lerro bat oraingoaren aurretik, bideo denboratik hasiz

en: &New Subtitles
eu: Azpidatzi &Berria

en: New Subtitles
eu: Azpidatzi Berria

en: New subtitles
eu: Azpidatzi berria

en: &Open Subtitles...
eu: &Ireki Azpidatzia...

en: Open Subtitles
eu: Ireki Azpidatzia

en: Open a subtitles file
eu: Ireki azpidatzi agiri bat

en: Open A&utosaved Subtitles...
eu: Ireki Berez-&gordetako Azpidatzia...

en: Open Autosaved Subtitles
eu: Ireki Berez-gordetako Azpidatzia

en: Open a previous version of a file which was autosaved by Aegisub
eu: Ireki Aegisub-ek berez-gordetako agiri baten aurreko bertsio bat

en: Open Subtitles with &Charset...
eu: Ireki Azpidatzia &Hizki-kodearekin...

en: Open Subtitles with Charset
eu: Ireki Azpidatzia Hizki-kodearekin

en: Open a subtitles file with a specific file encoding
eu: Ireki azpidatzi agiri bat adierazitako agiri kodeaketa batekin

en: Choose charset code:
eu: Hautatu hizki-kodea:

en: Charset
eu: Hizki-kodea

en: Open Subtitles from &Video
eu: Ireki &Azpidatziak Bideotik

en: Open Subtitles from Video
eu: Ireki azpidatzia bideotik

en: Open the subtitles from the current video file
eu: Ireki azpidatzia oraingo bideo agiritik

en: &Properties...
eu: E&zaugarriak...

en: Properties
eu: Ezaugarriak

en: Open script properties window
eu: Ireki eskriptaren ezaugarri leihoa

en: Save subtitles file
eu: Gorde azpidatzi agiria

en: &Save Subtitles
eu: &Gorde Azpidatzia

en: Save Subtitles
eu: Gorde Azpidatzia

en: Save the current subtitles
eu: Gorde oraingo azpidatzia

en: Save Subtitles &as...
eu: G&orde Azpidatzia honela...

en: Save Subtitles as
eu: Gorde Azpidatzia honela

en: Save subtitles with another name
eu: Gorde azpidatzia beste izen batekin

en: Select &All
eu: Ha&utatu Denak

en: Select All
eu: Hautatu Denak

en: Select all dialogue lines
eu: Hautatu elkarrizketa lerro guztiak

en: Select Visible
eu: Hautatu Ikusgarri

en: Select all dialogue lines that are visible on the current video frame
eu: Hautatu orain bideo framean ikusgarri dauden elkarrizketa lerro guztiak

en: Spell &Checker...
eu: &Idaz Egiaztapena...

en: Spell Checker
eu: Idaz Egiaztatzailea

en: Open spell checker
eu: Ireki idaz egiaztatzailea

en: ASSDraw3...
eu: ASSDra&w3...

en: Launch the ASSDraw3 tool for vector drawing
eu: Abiarazi ASSDraw3 tresna bektore marrazketarako

en: &Export Subtitles...
eu: &Esportatu Azpidatzia...

en: Export Subtitles
eu: Esportatu Azpidatzia

en: Save a copy of subtitles in a different format or with processing applied to it
eu: Gorde azpidatzien kopia bat heuskarri ezberdin batean edo prozesapena ezarrita

en: &Fonts Collector...
eu: Hizki Bil&tzailea...

en: Fonts Collector
eu: Hizki Biltzailea

en: Open fonts collector
eu: Ireki hizki biltzailea

en: S&elect Lines...
eu: &Hautatu Lerroak...

en: Select Lines
eu: Hautatu Lerroak

en: Select lines based on defined criteria
eu: Hautatu lerroak adierazitako irizpidean ohinarrituta

en: &Resample Resolution...
eu: Birlagindu Bereiz&mena...

en: Resample Resolution
eu: Berlaginketa Bereizmena

en: Resample subtitles to maintain their current appearance at a different script resolution
eu: Birlagindu azpidatziak beren oraingo itxura mantentzeko eskriptaren bereizmen ezberdin batean

en: St&yling Assistant...
eu: Estilo &Laguntzailea...

en: Open styling assistant
eu: Ireki estilo laguntzailea

en: &Accept changes
eu: &Onartu aldaketak

en: Commit changes and move to the next line
eu: Aurkeztu aldaketak eta mugitu hurrengo lerrora

en: &Preview changes
eu: A&urreko aldaketak

en: Commit changes and stay on the current line
eu: Aurkeztu aldaketak eta gelditu oraingo lerroan

en: &Styles Manager...
eu: Estilo &Kudeatzailea...

en: Open the styles manager
eu: Ireki estiloen kudeatzailea

en: &Kanji Timer...
eu: &Kanji Denboragailua...

en: Kanji Timer
eu: Kanji Denboragailua

en: Open the Kanji timer copier
eu: Ireki Kanji denboragailu kopiatzailea

en: &Timing Post-Processor...
eu: &Denborapen Prozesapen-ondorentzailea...

en: Post-process the subtitle timing to add lead-ins and lead-outs, snap timing to scene changes, etc.
eu: Prozesapen-ondorengotu azpidatzi denborapena sarrerak, amaierak, agerraldi denborapena eta aldaketak etab. gehitzeko.

en: &Translation Assistant...
eu: Itzul&pen Laguntzailea...

en: Translation Assistant
eu: Itzulpen Laguntzailea

en: Open translation assistant
eu: Ireki itzulpen laguntzailea

en: There is nothing to translate in the file.
eu: Ez dago ezer itzultzeko agirian.

en: &Next Line
eu: &Hurrengo Lerroa

en: Next Line
eu: Hurrengo Lerroa

en: Move to the next line without committing changes
eu: Mugitu hurrengo lerrora aldaketak aurkeztu gabe

en: &Previous Line
eu: A&urreko Lerroa

en: Previous Line
eu: Aurreko Lerroa

en: Move to the previous line without committing changes
eu: Mugitu aurreko lerrora aldaketak aurkeztu gabe

en: &Insert Original
eu: &Txertatu Jatorrizkoa

en: Insert the untranslated text
eu: Txertatu itzuligabeko idazkia

en: &About
eu: &Honi buruz

en: About
eu: Honi buruz

en: About Aegisub
eu: Aegisub-ri buruz

en: &Audio+Subs View
eu: Au&dioa + Azpidatzia Ikuspegia

en: Audio+Subs View
eu: Audioa + Azpidatzia Ikuspegia

en: Display audio and the subtitles grid only
eu: Erakutsi audio eta azpidatzi saretxoak bakarrik

en: &Full view
eu: &Ikuspegi osoa

en: Full view
eu: Ikuspegi osoa

en: Display audio, video and then subtitles grid
eu: Erakutsi audioa, bideoa eta orduan azpidatzi saretxoa

en: S&ubs Only View
eu: &Azpidatzia Bakarrik Ikuspegia

en: Subs Only View
eu: Azpidatzia Bakarrik Ikuspegia

en: Display the subtitles grid only
eu: Erakutsi azpidatzi saretxoa bakarrik

en: &Video+Subs View
eu: &Bideoa + Azpidatzia Ikuspegia

en: Video+Subs View
eu: Bideoa + Azpidatzia Ikuspegia

en: Display video and the subtitles grid only
eu: Erakutsi bideoa eta azpidatzi saretxoa bakarrik

en: E&xit
eu: I&rten

en: Exit
eu: Irten

en: Exit the application
eu: Irten aplikaziotik

en: &Language...
eu: &Hizkuntza... (Language)

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Select Aegisub interface language
eu: Hautatu Aegisub interfaze hizkuntza

en: &Log window
eu: &Ohar leihoa

en: Log window
eu: O&har leihoa

en: View the event log
eu: Ikusi gertaera oharra

en: New &Window
eu: &Leiho Berria

en: New Window
eu: Leiho Berria

en: Open a new application window
eu: Ireki aplikazio leiho berri bat

en: &Options...
eu: A&ukerak...

en: Configure Aegisub
eu: Itxuratu Aegisub

en: Toggle global hotkey overrides
eu: Aldatu lastertekla orokor ezeztapenak

en: Toggle global hotkey overrides (Medusa Mode)
eu: Aldatu lastertekla orokor ezeztapenak (Medusa Modua)

en: Toggle the main toolbar
eu: Aldatu tresnabarra nagusia

en: Hide Toolbar
eu: Ezkutatu &Tresnabarra

en: Show Toolbar
eu: Erakutsi &Tresnabarra

en: &Check for Updates...
eu: E&giaztatu Eguneraketarik dagoen...

en: Check for Updates
eu: Egiaztatu eguneraketak

en: Check to see if there is a new version of Aegisub available
eu: Egiaztatu Aegisuberen bertsio berriren bat  eskuragarri dagoen

en: Move to the next subtitle line
eu: Mugitu hurrengo azpidatzi lerrora

en: Move to the next subtitle line, creating a new one if needed
eu: Mugitu hurrengo azpidatzi lerrora, berri bat sortuz beharrezkoa bada

en: Move to the previous line
eu: Mugitu aurreko lerrora

en: &Actor Name
eu: A&ntzezle Izena

en: Actor Name
eu: Antzezle Izena

en: Sort all subtitles by their actor names
eu: Antolatu azpidatzi guztiak beren antzezle izenez

en: sort
eu: antolatu

en: Sort selected subtitles by their actor names
eu: Antolatu hautaturiko azpidatzi guztiak beren antzezle izenez

en: &Effect
eu: E&ragina

en: Effect
eu: Eragina

en: Sort all subtitles by their effects
eu: Antolatu azpidatzi guztiak beren eraginez

en: Sort selected subtitles by their effects
eu: Antolatu hautaturiko azpidatzi guztiak beren eraginez

en: &End Time
eu: &Amaiera Denbora

en: End Time
eu: Amaiera Denbora

en: Sort all subtitles by their end times
eu: Antolatu azpidatzi guztiak beren amaiera denboraz

en: Sort selected subtitles by their end times
eu: Antolatu hautaturiko azpidatzi guztiak beren amaiera denboraz

en: &Layer
eu: &Geruza

en: Layer
eu: Geruza

en: Sort all subtitles by their layer number
eu: Antolatu azpidatzi guztiak beren geruza zenbakiaz

en: Sort selected subtitles by their layer number
eu: Antolatu hautaturiko azpidatzi guztiak beren geruza zenbakiaz

en: &Start Time
eu: &Hasiera Denbora

en: Start Time
eu: Hasiera Denbora

en: Sort all subtitles by their start times
eu: Antolatu azpidatzi guztiak beren hasiera denboraz

en: Sort selected subtitles by their start times
eu: Antolatu azpidatzi guztiak beren hasiera denboraz

en: St&yle Name
eu: E&stilo Izena

en: Style Name
eu: Estilo Izena

en: Sort all subtitles by their style names
eu: Antolatu hautaturiko azpidatzi guztiak beren hasiera denboraz

en: Sort selected subtitles by their style names
eu: Antolatu hautaturiko azpidatzi guztiak beren estilo izenez

en: Cycle Tag Hiding Mode
eu: Aldikatu Etiketa Ezkutzatze Modua

en: Cycle through tag hiding modes
eu: Aldikatu etiketa ezkutatze moduen artean

en: ASS Override Tag mode set to show full tags.
eu: ASS Ezeztapen Etiketa modu ezarpena etiketa osoak erakusteko.

en: ASS Override Tag mode set to simplify tags.
eu: ASS Ezeztapen Etiketa modu ezarpena etiketa arruntak erakusteko.

en: ASS Override Tag mode set to hide tags.
eu: ASS Ezeztapen Etiketa modu ezarpen etiketak ezkutatzeko.

en: &Hide Tags
eu: E&zkutatu Etiketak

en: Hide Tags
eu: Ezkutatu Etiketak

en: Hide override tags in the subtitle grid
eu: Ezkutatu ezeztaturiko etiketak azpidatzi saretxoan

en: Sh&ow Tags
eu: E&rakutsi Etiketak

en: Show Tags
eu: Erakutsi Etiketak

en: Show full override tags in the subtitle grid
eu: Erakutsi ezeztaturiko etiketa denak azpidatzi saretxoan

en: S&implify Tags
eu: Eti&keta Arruntak

en: Simplify Tags
eu: Etiketa Arruntak

en: Replace override tags in the subtitle grid with a simplified placeholder
eu: Ordeztu azpidatzi saretxoan ezeztaturiko etiketak kokatzaile arrundu batekin

en: Move line up
eu: Mugitu lerroa gora

en: Move the selected lines up one row
eu: Mugitu hautaturiko lerroak lerro bat gora

en: move lines
eu: mugitu lerroak

en: Move line down
eu: Mugitu lerroa behera

en: Move the selected lines down one row
eu: Mugitu hautaturiko lerroak lerro bat behera

en: Swap Lines
eu: &Trukatu Lerroak

en: Swap the two selected lines
eu: Trukatu hautaturiko bi lerroak

en: swap lines
eu: trukatu lerroak

en: &Reload Automation scripts
eu: &Birgertatu Berezgaitasun eskriptak

en: Reload Automation scripts
eu: Birgertatu Berezgaitasun eskriptak

en: Reload all Automation scripts and rescan the autoload folder
eu: Birgertatu Berezgaitasun eskript guztiak eta bermihatu berezgertatze agiritegia

en: Reloaded all Automation scripts
eu: Birgertatu Berezgaitasun eskript guztiak

en: R&eload autoload Automation scripts
eu: Birgertatu berezgertatu Berezgaitasun eskriptak

en: Reload autoload Automation scripts
eu: Birgertatu berezgertatu Berezgaitasun eskriptak

en: Rescan the Automation autoload folder
eu: Birmihatu Berezgaitasun berezgertatze agiritegia

en: Reloaded autoload Automation scripts
eu: Birgertatuta berezgertatu berezgaitasun eskriptak

en: &Automation...
eu: &Berezgaitasuna...

en: Automation
eu: Berezgaitasuna

en: Open automation manager
eu: Ireki berezgaitasun kudeatzailea

en: Open automation manager. Ctrl: Rescan autoload folder. Ctrl+Shift: Rescan autoload folder and reload all automation scripts
eu: Ireki berezgaitasun kudeatzailea. Ktrl: Bermihatu berezgertatze agiritegia. Ktrl+Aldatu: Bermihatu berez-gertatze agiritegia eta birgertatu berezgaitasun eskript guztiak

en: adjoin
eu: ondokoa

en: Change &End
eu: Aldatu &Amaiera

en: Change End
eu: Aldatu Amaiera

en: Change end times of lines to the next line's start time
eu: Aldatu lerroen amaiera denborak hurrengo lerroaren hasiera denborara

en: Change &Start
eu: Aldatu &Hasiera

en: Change Start
eu: Aldatu Hasiera

en: Change start times of lines to the previous line's end time
eu: Aldatu lerroen hasiera denborak aurreko lerroaren amaiera denborara

en: Shift to &Current Frame
eu: Aldatu &Oraingo Framera

en: Shift to Current Frame
eu: Aldatu Oraingo Framera

en: Shift selection so that the active line starts at current frame
eu: Aldatu hautapena eragindako lerroa oraingo framean hasten delarik

en: shift to frame
eu: aldatu framera

en: S&hift Times...
eu: &Aldatu Denborak...

en: Shift subtitles by time or frames
eu: Aldatu azpidatziak denboraz edo frameaz

en: timing
eu: denboraketa

en: Snap &End to Video
eu: Zehaztu A&maiera Bideora

en: Snap End to Video
eu: Zehaztu Amaiera Bideora

en: Set end of selected subtitles to current video frame
eu: Ezarri hautaturiko azpidatziaren amaiera oraingo bideo framean

en: Snap to S&cene
eu: Zehaztu A&gerraldira

en: Snap to Scene
eu: Zehaztu Agerraldira

en: Set start and end of subtitles to the keyframes around current video frame
eu: Ezarri azpidatziaren hasiera eta amaiera giltzaframean oraingo bideo framearen inguruan

en: snap to scene
eu: zehaztu agerraldira

en: Add lead in and out
eu: Gehitu sarrera eta aterapena

en: Add both lead in and out to the selected lines
eu: Gehitu biak sarrera eta irteera hautaturiko lerroetara

en: Add lead in
eu: Gehitu sarrera

en: Add the lead in time to the selected lines
eu: Gehitu sarrera denbora hautaturiko lerroetara

en: Add lead out
eu: Gehitu aterapena

en: Add the lead out time to the selected lines
eu: Gehitu irteera denbora hautaturiko lerroetara

en: Increase length
eu: Handitu luzera

en: Increase the length of the current timing unit
eu: Handitu oraingo denbora batekoaren luzera

en: Increase length and shift
eu: Handitu luzera eta aldatu

en: Increase the length of the current timing unit and shift the following items
eu: Handitu oraingo denbora bateko luzera eta aldatu hurrengo gaiak

en: Decrease length
eu: Gutxitu luzera

en: Decrease the length of the current timing unit
eu: Gutxitu oraingo denbora bateko luzera

en: Decrease length and shift
eu: Gutxitu luzera eta aldatu

en: Decrease the length of the current timing unit and shift the following items
eu: Gutxitu oraingo denbora bateko luzera eta aldatu hurrengo gaiak

en: Shift start time forward
eu: Aldatu hasiera denbora aurrera

en: Shift the start time of the current timing unit forward
eu: Aldatu oraingo denbora bateko hasiera denbora aurrera

en: Shift start time backward
eu: Aldatu hasiera denbora atzera

en: Shift the start time of the current timing unit backward
eu: Aldatu oraingo denbora bateko hasiera denbora atzera

en: Snap &Start to Video
eu: Zehaztu &Hasiera Bideora

en: Snap Start to Video
eu: Zehaztu Hasiera Bideora

en: Set start of selected subtitles to current video frame
eu: Ezarri hautaturiko azpidatziaren hasiera oraingo bideo framean

en: Next line or syllable
eu: Hurrengo lerroa edo hizkia

en: Previous line or syllable
eu: Aurreko lerroa edo hizkia

en: Standard
eu: Estandarra

en: Standard mode, double click sets position
eu: Modu estandarra, klik bikoitzak kokapena ezartzen du

en: Drag
eu: Arrastatu

en: Drag subtitles
eu: Arrastatu azpidatziak

en: Rotate Z
eu: Itzulikatu Z

en: Rotate subtitles on their Z axis
eu: Itzulikatu azpidatziak beren Z ardatzean

en: Rotate XY
eu: Itzulikatu XY

en: Rotate subtitles on their X and Y axes
eu: Itzulikatu azpidatziak beren X eta Y ardatzean

en: Scale
eu: Neurritu

en: Scale subtitles on X and Y axes
eu: Neurriratu azpidatziak X eta Y ardatzetan

en: Clip
eu: Klipa

en: Clip subtitles to a rectangle
eu: Klipatu azpidatziak laukiluze batera

en: Vector Clip
eu: Bektore Klipa

en: Clip subtitles to a vectorial area
eu: Klipatu azpidatziak eremu bektorial batera

en: &Close Audio
eu: It&xi Audioa

en: Close Audio
eu: Itxi Audioa

en: Close the currently open audio file
eu: Itxi orain irekita dagoen audio agiria

en: &Open Audio File...
eu: &Ireki Audio Agiria...

en: Open Audio File
eu: Ireki Audio Agiria

en: Open an audio file
eu: Ireki audio agiria bat

en: Audio Formats
eu: Audio Heuskarriak

en: Open 2h30 Blank Audio
eu: Ireki 2h30 &Blank Audioa

en: Open a 150 minutes blank audio clip, for debugging
eu: Ireki 150 minutuko audio ebakin hutsa, garbiketarako

en: Open 2h30 Noise Audio
eu: Ireki 2h30 &Noise Audioa

en: Open a 150 minutes noise-filled audio clip, for debugging
eu: Ireki 150 minutuko zarataz-beteriko audio ebakina, garbiketarako

en: Open Audio from &Video
eu: I&reki Audioa Bideotik

en: Open Audio from Video
eu: Ireki Audioa Bideotik

en: Open the audio from the current video file
eu: Ireki audioa oraingo bideo agiritik

en: &Spectrum Display
eu: &Argilitza Erakuspena

en: Spectrum Display
eu: Argilitza Erakuspena

en: Display audio as a frequency-power spectrograph
eu: Erakutsi audioa maiztasun-indar argilitza bat bezala

en: &Waveform Display
eu: &Uhinera Erakuspena

en: Waveform Display
eu: Uhinera Erakuspena

en: Display audio as a linear amplitude graph
eu: Erakutsi audioa zabalera lerrokatu grafika bezala

en: Create audio clip
eu: Sortu audio ebakina

en: Save an audio clip of the selected line
eu: Gorde hautaturiko lerroaren audio ebakin bat

en: Save audio clip
eu: Gode audio ebakina

en: Play current audio selection
eu: Irakurri oraingo audio hautapena

en: Play the current audio selection, ignoring changes made while playing
eu: Irakurri oraingo audio hautapen, irakurketan zehar eginiko aldaketak ezikusiz

en: Play the audio for the current line
eu: Irakurri oraingo lerrorako audioa

en: Play audio selection
eu: Irakurri audio hautapena

en: Play audio until the end of the selection is reached
eu: Irakurri audioa hautapenaren amaiera erdietsi arte

en: Play audio selection or stop
eu: Irakurri audio hautapena edo gelditu

en: Play selection, or stop playback if it's already playing
eu: Irakurri hautapena, edo gelditu irakurketa jadanik irakurtzen ari bada

en: Stop playing
eu: Gelditu irakurketa

en: Stop audio and video playback
eu: Gelditu audio eta bideo irakurketa

en: Play 500 ms before selection
eu: Irakurri 500 sm hautapenaren aurretik

en: Play 500 ms after selection
eu: Irakurri 500 sm hautapenaren ondoren

en: Play last 500 ms of selection
eu: Irakurri hautapenaren azken 500 sm-ak

en: Play first 500 ms of selection
eu: Irakurri hautapenaren lehen 500 sm-ak

en: Play from selection start to end of file
eu: Irakurri hautapenaren hasieratik agiriaren amaierara arte

en: Commit
eu: Aurkeztu

en: Commit any pending audio timing changes
eu: Aurkeztu egiteke dauden audio denborapen aldaketak

en: Commit and use default timing for next line
eu: Aurkeztu eta erabili berezko denborapena hurrengo lerroarentzat

en: Commit any pending audio timing changes and reset the next line's times to the default
eu: Aurkeztu egiteke dauden audio denborapen aldaketak eta berrezarri hurrengo lerroaren denborak berezkoetan

en: Commit and move to next line
eu: Aurkeztu eta mugitu hurrengo lerrora

en: Commit any pending audio timing changes and move to the next line
eu: Aurkeztu egiteke dauden audio denborapen aldaketak eta mugitu hurrengo lerrora

en: Commit and stay on current line
eu: Aurkeztu eta gelditu oraingo lerroan

en: Commit any pending audio timing changes and stay on the current line
eu: Aurkeztu egiteke dauden audio denborapen aldaketak eta gelditu oraingo lerroan

en: Go to selection
eu: Joan hautapenera

en: Scroll the audio display to center on the current audio selection
eu: Irristatu audio erakuspena oraingo audio hautapenean erdiratzeko

en: Scroll left
eu: Irristaria Ezkerrera

en: Scroll the audio display left
eu: Irristatu audio erakuspena ezkerrera

en: Scroll right
eu: Irristaria Eskuinera

en: Scroll the audio display right
eu: Irristatu audio erakuspena eskuinera

en: Auto scroll audio display to selected line
eu: Berez irristatu audio erakuspena hautaturiko lerrora

en: Automatically commit all changes
eu: Berezgaitasunez aurkeztu aldaketa denak

en: Auto go to next line on commit
eu: Berez joan hurrengo lerrora aurkezterakoan

en: Automatically go to next line on commit
eu: Berezgaitasunez joan hurrengo lerrora aurkezterakoan

en: Spectrum analyzer mode
eu: Argilitza aztergailu modua

en: Link vertical zoom and volume sliders
eu: Lotu zoom zutia eta bolumen irristariak

en: Toggle karaoke mode
eu: Aldatu karaoke modua

en: &Bug Tracker...
eu: &Akats Aztarnaria...

en: Bug Tracker
eu: Akats Aztarnaria

en: Visit Aegisub's bug tracker to report bugs and request new features
eu: Ikusi Aegisub akats aztarnaria matxurak jakinarazteko eta ezaugarri berriak eskatzeko

en: &Contents
eu: &Eskuliburua

en: Contents
eu: Eskuliburua

en: Help topics
eu: Laguntza gaiak

en: &Forums
eu: E&ztabaidaguneak

en: Forums
eu: Eztabaidaguneak

en: Visit Aegisub's forums
eu: Ikusi Aegisub eztabaidaguneak

en: &IRC Channel
eu: &IRC Bidea

en: IRC Channel
eu: IRC Bidea

en: Visit Aegisub's official IRC channel
eu: Ikusi Aegisub IRC bide ofiziala

en: &Visual Typesetting
eu: &Ikus Idaz-ezarpena

en: Visual Typesetting
eu: Ikus Idaz-ezarpena

en: Open the manual page for Visual Typesetting
eu: Ireki eskuliburu orrialdea Ikus Idaz-ezarpenarako

en: &Website
eu: &Webgunea

en: Website
eu: Webgunea

en: Visit Aegisub's official website
eu: Ikusi Aegisub webgune ofiziala

en: Close Keyframes
eu: Itxi Giltzaf&rameak

en: Discard the currently loaded keyframes and use those from the video, if any
eu: Baztertu orain gertaturiko giltzaframeak eta erabili bideokoak, egonez gero

en: Open Keyframes...
eu: Ireki Giltza&frameak...

en: Open Keyframes
eu: Ireki Giltzaframeak

en: Open a keyframe list file
eu: Ireki giltzaframe zerrenda agiri bat

en: Open keyframes file
eu: Ireki giltzaframe agiria

en: Save Keyframes...
eu: Gorde Gi&ltzaframeak...

en: Save Keyframes
eu: Gorde Giltzaframeak

en: Save the current list of keyframes to a file
eu: Gorde oraingo giltzaframe zerrenda agiri batean

en: Save keyframes file
eu: Gorde Giltzaframe agiria

en: Select &None
eu: Ez &Hautatu Ezer

en: Updating font index
eu: Hizki aurkibidea eguneratzen

en: This may take several minutes
eu: Honek minutu batzuk hartu ditzake

en: Misspelled word:
eu: Hitz okerra:

en: Replace with:
eu: Ordeztu honekin:

en: &Skip Comments
eu: &Jauzi Aipamenak

en: Ignore &UPPERCASE words
eu: E&zikusi HIZKILARRI hitzak

en: &Replace
eu: &Ordeztu

en: Replace &all
eu: Ordeztu &denak

en: &Ignore
eu: &Ezikusi

en: Ignore a&ll
eu: Ezi&kusi denak

en: Add to &dictionary
eu: Gehitu &hiztegira

en: Remove fro&m dictionary
eu: Ke&ndu hiztegitik

en: Aegisub has finished checking spelling of this script.
eu: Aegisubek amaitu du eskript honen idaz-egiaztapena.

en: Spell checking complete.
eu: Idaz egiaztapena osatuta.

en: Aegisub has found no spelling mistakes in this script.
eu: Aegisubek ez du idaz akatsik aurkitu eskript honetan.

en: spell check replace
eu: idaz egiaztapen ordezkapena

en: Please choose the folder:
eu: Mesedez hautatu agiritegia:

en: Browse...
eu: Bilatu...

en: Choose...
eu: Hautatu...

en: Font Size
eu: Hizki Neurria

en: Script Properties
eu: Eskriptaren Ezaugarriak

en: Script
eu: Eskripta

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Original script:
eu: Jatorrizko eskripta:

en: Translation:
eu: Itzulpena:

en: Editing:
eu: Edizioa:

en: Timing:
eu: Iraupena:

en: Synch point:
eu: Aldiberetze puntua:

en: Updated by:
eu: Eguneratzailea:

en: Update details:
eu: Eguneraketa xehetasunak:

en: From &video
eu: B&ideotik

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: 0: Smart wrapping, top line is wider
eu: 0: Ingurapen adimetsua, goiko lerroa zabalagoa da

en: 1: End-of-line word wrapping, only \N breaks
eu: 1: Lerro-amaiera hitz ingurapena, \N hautsi bakarrik

en: 2: No word wrapping, both \n and \N break
eu: 2: Hitz ingurapen gabe, biak \neta \N hautsi

en: 3: Smart wrapping, bottom line is wider
eu: 3: Ingurapen adimentsua, beheko lerroa zabalagoa da

en: Wrap Style:
eu: Ingurapen Estiloa:

en: Scale Border and Shadow
eu: &Neurritu Hertza eta Itzala

en: Scale border and shadow together with script/render resolution. If this is unchecked, relative border and shadow size will depend on renderer.
eu: Neurriratu hertza eta itzala batera eskript/aurkezle bereizmenarekin. Hau hautatu gabe badago, hertz eta itzal neurria aurkezlearen araberakoa izango da.

en: property changes
eu: ezaugarri aldaketak

en: Symlinking fonts to folder...
eu: Sisloturatzen hizkiak agiritegira...

en: Copying fonts to folder...
eu: Hizkiak agiritegira kopiatzen...

en: Copying fonts to archive...
eu: Hizkiak agirira kopiatzen...

en: * Failed to create directory '%s': %s.
eu: * Hutsegitea zuzenbidea sortzerakoan '%s': %s.

en: * Failed to open %s.
eu: * Hutsegitea %s irekitzerakoan.

en: * Copied %s.
eu: * Kopiatuta %s.

en: * %s already exists on destination.
eu: * %s jadanik badago helmugan.

en: * Symlinked %s.
eu: * Sisloturatuta %s.

en: * Failed to copy %s.
eu: * Hutsegitea %s kopiatzerakoan.

en: Done. All fonts copied.
eu: Eginda. Hizki guztiak kopiatuta.

en: Done. Some fonts could not be copied.
eu: Eginda. Hizki batzuk ezin izan dira kopiatu.

en: 
    Over 32 MB of fonts were copied. Some of the fonts may not be loaded by the player if they are all attached to a Matroska file.
eu: 
    32 MB hizki baino gehiago kopiatu dira. Hizkietako batzuk badaiteke gertatu ezin izatea irakurgailuan denak Matroska agiri batean erantsita badaude.

en: Check fonts for availability
eu: &Egiaztatu hizki eskuragarritasuna

en: Copy fonts to folder
eu: &Kopiatu hizkiak agiritegira

en: Copy fonts to subtitle file's folder
eu: K&opiatu hizkiak azpidatzi agiriaren agiritegira

en: Copy fonts to zipped archive
eu: Ko&piatu hizkiak zipaturiko agirira

en: Symlink fonts to folder
eu: Sisloturatu hizkiak agiritegira

en: Action
eu: Ekintza

en: Destination
eu: Helmuga

en: &Browse...
eu: &Bilatu...

en: Log
eu: Oharra

en: &Start!
eu: &Hasi!

en: Invalid destination.
eu: Helmuga baliogabea.

en: Error
eu: Akatsa

en: Could not create destination folder.
eu: Ezinezkoa helmuga agiritegia sortzea.

en: Invalid path for .zip file.
eu: Helburu edo .zip agiri baliogabea.

en: Select archive file name
eu: Hautatu agiriaren agirizena

en: Select folder to save fonts on
eu: Hautatu hizkiak gordetzeko agiritegia

en: N/A
eu: Ezer Ez Gehitzeko

en: Choose the folder where the fonts will be collected to. It will be created if it doesn't exist.
eu: Hautatu hizkiak bilduko diren agiritegia. Ez badago sortu egingo da.

en: Enter the name of the destination zip file to collect the fonts to. If a folder is entered, a default name will be used.
eu: Sartu hizkiak biltzeko zip agiriaren helmuga izena. Agiritegi bat sartzen bada, berezko izen bat erabiliko da.

en: Maximum
eu: Gehinez

en: Maximum + Average
eu: Gehienezkoa + Batazbestekoa

en: Dummy video options
eu: Irudizko bideo aukerak

en: Checkerboard &pattern
eu: Hautalauki &eredua

en: Video resolution:
eu: Bideo bereizmena:

en: Color:
eu: Margoa:

en: Frame rate (fps):
eu: Frame neurria (fs-ko):

en: Duration (frames):
eu: Iraupena (frame):

en: Resulting duration: %s
eu: Emaitz iraupena: %s

en: General
eu: Orokorra

en: Check for updates on startup
eu: Egiaztatu eguneraketak abiarazterakoan

en: Show main toolbar
eu: Erakutsi tresnabarra nagusia

en: Save UI state in subtitles files
eu: Gorde EI egoera azpidatzi agirietan

en: Toolbar Icon Size
eu: Tresnabarrra Ikur Neurria

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Always
eu: Betik

en: Ask
eu: Galdetu

en: Automatically load linked files
eu: Berezgaitasunez gertatu lotutako agiriak:

en: Undo Levels
eu: Desegin Mailak

en: Recently Used Lists
eu: Berriki Erabilitakoen Zerrendak

en: Files
eu: Agiriak

en: Find/Replace
eu: Bilatu/Ordeztu

en: Default styles
eu: Berezko estiloak

en: Default style catalogs
eu: Berezko estilo katalogoak

en: The chosen style catalogs will be loaded when you start a new file or import files in the various formats.
    
    You can set up style catalogs in the Style Manager.
eu: Hautaturiko estilo katalogoak gertatuko dira agiri berri bat hasterakoan edo agiriak heuskarri ugaritan inportatzerakoan.
    
    Estilo katalogoak Estilo Kudeatzailean ezarri ditzakezu.

en: New files
eu: Agiri berriak

en: MicroDVD import
eu: MicroDVD inportazioa

en: SRT import
eu: SRT inportazioa

en: TTXT import
eu: TTXT inportazioa

en: Plain text import
eu: Idazki lau inportazioa

en: Audio
eu: Audioa

en: Default mouse wheel to zoom
eu: Berezkoa sagu gurpila zoomera

en: Lock scroll on cursor
eu: Lotu irristaria kurtsorean

en: Snap markers by default
eu: Zehaztu markatzaileak berez

en: Auto-focus on mouse over
eu: Berez-fokutu sagu gainean

en: Play audio when stepping in video
eu: Irakurri audioa bideoan urratserakoan

en: Left-click-drag moves end marker
eu: Ezker-klik-arrastatuk amaiera markatzailea mugitzen du

en: Default timing length (ms)
eu: Berezko denbora luzera (sm)

en: Default lead-in length (ms)
eu: Berezko sarrera luzera (sm)

en: Default lead-out length (ms)
eu: Berezko aterapen luzera (sm)

en: Marker drag-start sensitivity (px)
eu: Markatzailearen arrastatu-hasiera sentikortasuna (px)

en: Line boundary thickness (px)
eu: Lerro muga loditasuna (px)

en: Maximum snap distance (px)
eu: Gehienezko zehazpen hurruntasuna (px)

en: Don't show
eu: Ez erakutsi

en: Show previous
eu: Erakutsi aurrekoa

en: Show previous and next
eu: Erakutsi aurrekoa eta hurrengoa

en: Show all
eu: Erakutsi denak

en: Show inactive lines
eu: Erakutsi eragingabeko lerroak:

en: Include commented inactive lines
eu: Erakutsi aipaturiko eragingabeko lerroak

en: Display Visual Options
eu: Erakutsi Ikus Aukerak

en: Keyframes in dialogue mode
eu: Giltzaframeak elkarrizketa moduan

en: Keyframes in karaoke mode
eu: Giltzaframeak karaoke moduan

en: Cursor time
eu: Kurtsore denbora

en: Video position
eu: Bideo kokapena

en: Seconds boundaries
eu: Bigarren mugak

en: Waveform Style
eu: Uhinera Estiloa:

en: Audio labels
eu: Audio etiketak

en: Show keyframes in slider
eu: Erakutsi giltzaframeak irristarian

en: Only show visual tools when mouse is over video
eu: Erakutsi ikus tresnak sagua bideo gainean dagoenean bakarrik

en: Seek video to line start on selection change
eu: Bilatu bideoa hasiera lerroan hautapen aldaketan

en: Automatically open audio when opening video
eu: Berezgaitasunez ireki audioa bideoa irekitakoan

en: Default Zoom
eu: Berezko Zooma:

en: Fast jump step in frames
eu: Jauzi azkarra frametan

en: Screenshot save path
eu: Ikusleiho-argazkiak gordetzeko helburua:

en: Script Resolution
eu: Birlagindu Bereizmena

en: Use resolution of first video opened
eu: Erabili lehenik irekitako bideoaren bereizmena

en: Default width
eu: Berezko zabalera

en: Default height
eu: Berezko garaiera

en: Always set
eu: Betik ezarrita

en: Always resample
eu: Betik birlagindu

en: Match video resolution on open
eu: Berdindu bideo bereizmena irekitzerakoan:

en: Interface
eu: Interfazea

en: Edit Box
eu: Edizio Kutxa

en: Enable call tips
eu: Gaitu aholku deiak

en: Overwrite in time boxes
eu: Gainidatzi denbora kutxatan

en: Enable syntax highlighting
eu: Gaitu joskera nabarmentzea

en: Dictionaries path
eu: Hiztegien helburua

en: Character Counter
eu: Hizkirri Zenbatzailea

en: Maximum characters per line
eu: Gehienezko hizkirri lerroko

en: Characters Per Second Warning Threshold
eu: Hizkirri Segunduko Ohartarazpen Muga

en: Characters Per Second Error Threshold
eu: Hizkirri Segunduko Akats Muga

en: Ignore whitespace
eu: Ezikusi zuriguneak

en: Ignore punctuation
eu: Ezikusi puntuaketa

en: Grid
eu: Saretxoa

en: Focus grid on click
eu: Fokutu saretxoa klikatzerakoan

en: Highlight visible subtitles
eu: Nabarmendu azpidatzi ikusgarriak

en: Hide overrides symbol
eu: Ezkutatu ezeztaturiko sinboloa

en: Colors
eu: Margoak

en: Audio Display
eu: Audio Erakuspena

en: Play cursor
eu: Irakurketa kurtsorea

en: Line boundary start
eu: Lerro muga hasiera

en: Line boundary end
eu: Lerro muga amaiera

en: Line boundary inactive line
eu: Lerro muga eragingabeko lerroa

en: Syllable boundaries
eu: Hizki mugak

en: Syntax Highlighting
eu: Joskera Nabarmentzea

en: Background
eu: Barrena

en: Normal
eu: Arrunta

en: Comments
eu: Aipamenak

en: Drawings
eu: Marrazkiak

en: Brackets
eu: Kizkiak

en: Slashes and Parentheses
eu: Barrak eta Hitzarteak

en: Tags
eu: Etiketak

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Error Background
eu: Akats Barrena

en: Line Break
eu: Lerro Haustea

en: Karaoke templates
eu: Karaoke Ereduak

en: Karaoke variables
eu: Karaoke aldaerak

en: Audio Color Schemes
eu: Audio Margo Eskemak

en: Spectrum
eu: Argilitza:

en: Waveform
eu: Uhinera:

en: Subtitle Grid
eu: Azpidatzi Saretxoa

en: Standard foreground
eu: Gain estandarra

en: Standard background
eu: Barren estandarra

en: Selection foreground
eu: Hautapen gaina

en: Selection background
eu: Hautapen barrena

en: Collision foreground
eu: Talka gaina

en: In frame background
eu: Frame barrena

en: Comment background
eu: Aipamen barrena

en: Selected comment background
eu: Hautaturiko aipamen barrena

en: Header background
eu: Idazburu barrena

en: Left Column
eu: Ezker Zutabea

en: Active Line Border
eu: Eragin Lerroaren Hertza

en: Lines
eu: Lerroak

en: CPS Error
eu: HS-ko Akatsa

en: Backup
eu: Babeskopia

en: Automatic Save
eu: Berezgaitasunezko Gordetzea

en: Enable
eu: Gaitu

en: Interval in seconds
eu: Aldia segundutan

en: Path
eu: Helburua

en: Autosave after every change
eu: Berez-gordetzea aldaketa bakoitzean

en: Automatic Backup
eu: Berezgaitasunezko Babeskopia

en: Base path
eu: Ohinarri helburua

en: Include path
eu: Barneratu helburua

en: Auto-load path
eu: Berez-gertatze helburua

en: 0: Fatal
eu: 0: Gaitza

en: 1: Error
eu: 1: Akatsa

en: 2: Warning
eu: 2: Kontuz

en: 3: Hint
eu: 3: Iradokizuna

en: 4: Debug
eu: 4: Garbiketa

en: 5: Trace
eu: 5: Jarraipena

en: Trace level
eu: Jarraipen maila:

en: Below Normal (recommended)
eu: Arruntetik Behera (gomendatua)

en: Lowest
eu: Apalena

en: Thread priority
eu: Hari lehentasuna:

en: No scripts
eu: Eskriptik ez

en: Subtitle-local scripts
eu: Azpidatzia-tokiko eskriptak

en: Global autoload scripts
eu: Eskript berezgertatze orokorra

en: All scripts
eu: Eskript denak

en: Autoreload on Export
eu: Berezbirgertatzea Esportatzean:

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Changing these settings might result in bugs and/or crashes.  Do not touch these unless you know what you're doing.
eu: Ezarpen hauek aldatzeak akatsak eta/edo, matxurak eragin ditzake. Ez ikutu hau zer egiten ari zaren badakizu izan ezik.

en: Expert
eu: Aditua

en: Audio provider
eu: Audio hornitzailea:

en: Audio player
eu: Audio irakurgailua:

en: Cache
eu: Katxea

en: None (NOT RECOMMENDED)
eu: Ezer ez (EZ GOMENDATUA)

en: Hard Disk
eu: Diska Gogorra

en: Cache type
eu: Katxe mota:

en: Regular quality
eu: Ontasun arrunta

en: Better quality
eu: Ontasun hobea

en: High quality
eu: Ontasun handia

en: Insane quality
eu: Ontasun txarra

en: Quality
eu: Ontasuna:

en: Cache memory max (MB)
eu: Katxe oroimena geh. (MB)

en: Avisynth down-mixer
eu: Avisynth behera-nahastzailea

en: Force sample rate
eu: Behartu lagin neurria

en: Ignore
eu: Ezikusi

en: Stop
eu: Gelditu

en: Abort
eu: Utzi

en: Audio indexing error handling mode
eu: Audio aurkibidetze akatsa modua kudeatzean:

en: Always index all audio tracks
eu: Betik aurkibidetu audio bide guztiak

en: Portaudio device
eu: Portaudio gailua:

en: OSS Device
eu: OSS Gailua

en: Buffer latency
eu: Buffer atzerapena

en: Buffer length
eu: Buffer luzera

en: Video provider
eu: Bideo hornitzailea:

en: Subtitles provider
eu: Azpidatzi hornitzailea:

en: Force BT.601
eu: Behartu BT.601

en: Allow pre-2.56a Avisynth
eu: Ahalbidetu aurre-2.56a Avisynth

en: Avisynth memory limit
eu: Avisynth oroimen muga

en: Debug log verbosity
eu: Garbiketa ohar berritsukeria:

en: Decoding threads
eu: Dekodeaketa hariak

en: Enable unsafe seeking
eu: Gaitu bilaketa ez-segurua

en: Hotkeys
eu: Lasterteklak

en: Are you sure that you want to restore the defaults? All your settings will be overridden.
eu: Zihur zaude berezkoetara leheneratzea nahi duzula? Zure ezarpen guztiak ezeztatuko dira.

en: Restore defaults?
eu: Leheneratu berezkoetara?

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: &Restore Defaults
eu: Lehe&neratu Berezkoetara

en: Spell checker language
eu: Idaz egiaztapen hizkuntza

en: Cu&t
eu: &Ebaki

en: Remove "%s" from dictionary
eu: Kendu "%s" hiztegitik

en: No spell checker suggestions
eu: Idaz egiaztapen iradokizunik ez

en: Spell checker suggestions for "%s"
eu: Idaz egiaztapen iradokizunak "%s"-rentzat

en: No correction suggestions
eu: Zuzenketa iradokizunik ez

en: Add "%s" to dictionary
eu: Gehitu "%s" hiztegira

en: Thesaurus suggestions for "%s"
eu: Thesaurus iradokizuna "%s"-rentzat

en: No thesaurus suggestions
eu: Thesaurus iradokizunik ez

en: Thesaurus language
eu: Thesaurus hizkuntza

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Empty
eu: Hutsik

en: &Recent
eu: Az&kenak

en: No Automation macros loaded
eu: Ez dago Berezgaitasun makrorik gertatuta

en: Translated into LANGUAGE by PERSON
eu: Itzultzailea: EUSKARA - Xabier Aramendi

en: 
    See the help file for full credits.
eu: 
    Ikusi laguntza agiria kredito osorako.

en: Built by %s on %s.
eu: Eraikitzailea: %s - %s.

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Dest:
eu: Helmuga:

en: Kanji timing
eu: Kanji denborapena

en: Text
eu: Idazkia

en: Styles
eu: Estiloak

en: Shortcut Keys
eu: Lasterteklak

en: Commands
eu: Komandoak

en: Attempt to &interpolate kanji.
eu: &Kanji interpolazio saiakera.

en: When the destination textbox has focus, use the following keys:
    
    Right Arrow: Increase dest. selection length
    Left Arrow: Decrease dest. selection length
    Up Arrow: Increase source selection length
    Down Arrow: Decrease source selection length
    Enter: Link, accept line when done
    Backspace: Unlink last
eu: Helmuga idazkikutxa fokuturik dagoenean, erabili hurrengo teklak:
    
    Eskuin Gezia: Handitu helm. hautapen luzera
    Ezker Gezia: Gutxitu helm. hautapen luzara
    Gora Gezia: Handitu iturburu hautapen luzera
    Behera Gezia: Gutxitu iturburu hautapen luzera
    Sartu: Lotu, onartu lerroa egindakoan
    Atzera: Deslotu azkena

en: S&tart!
eu: &Hasi!

en: &Link
eu: Lo&tu

en: &Unlink
eu: &Deslotu

en: Skip &Source Line
eu: Jauzi &Iturburu Lerroa

en: Skip &Dest Line
eu: Jauzi X&ede Lerroa

en: &Go Back a Line
eu: &Joan Atzera Lerrora

en: &Accept Line
eu: &Onartu Lerroa

en: &Close
eu: It&xi

en: kanji timing
eu: Kanji denborapena

en: Select source and destination styles first.
eu: Hautatu iturburu eta helmuga estiloak lehenik.

en: The source and destination styles must be different.
eu: Iturburu eta helmuga estiloak ezberdinak izan behar dute.

en: Group all of the source text.
eu: Taldekatu iturburu idazkiko denak.

en: Invalid command name for hotkey
eu: Komando izen baliogabea lasterteklarako

en: Select Fields to Paste Over
eu: Hautatu Gainean Itsasteko Eremuak

en: Fields
eu: Eremuak

en: Please select the fields that you want to paste over:
eu: Mesedez hautatu gainean itsastea nahi dituzun eremuak:

en: Comment
eu: Aipamena

en: Style
eu: Estiloa

en: Actor
eu: Antzezlea

en: Margin Left
eu: Ezker Bazterra

en: Margin Right
eu: Eskuin Bazterra

en: Margin Vertical
eu: Zutikako Bazterra

en: &Times
eu: &Denborak

en: T&ext
eu: &Idazkia

en: Oops, Aegisub has crashed!
    
    An attempt has been made to save a copy of your file to:
    
    %s
    
    Aegisub will now close.
eu: Kontxo, Aegisub matxuratu egin da!
    
    Zure agiriaren kopia bat gordetzeko saiakera bat egin da:
    
    %s
    
    Aegisub itxi egingo da.

en: Do you want Aegisub to check for updates whenever it starts? You can still do it manually via the Help menu.
eu: Nahi duzu Aegisubek eguneraketarik dagoen egiaztatzea hasterakoan? Eskuz ere egin dezakezu Laguntza menuaren bidez.

en: Check for updates?
eu: Egiaztatu eguneraketak?

en: Program error
eu: Programa akatsa

en: An unexpected error has occurred. Please save your work and restart Aegisub.
    
    Error Message: %s
eu: Ustekabeko akats bat gertatu da. Mesedez gorde zure lana eta berrabiarazi Aegisub.
    
    Akats Mezua: %s

en: &Comment
eu: Ai&pamena

en: Comment this line out. Commented lines don't show up on screen.
eu: Lerro aipamena. Aipaturiko lerroak ez dira ikusleihoan erakusten.

en: Style for this line
eu: Lerro honentzako estiloa

en: Edit
eu: Editatu

en: Actor name for this speech. This is only for reference, and is mainly useless.
eu: Antzezle izena hizketaldi honentzat. Hau xehetasun bat da bakarrik, eta gehienbat ez da erabilgarria.

en: Effect for this line. This can be used to store extra information for karaoke scripts, or for the effects supported by the renderer.
eu: Lerro honentzako eragina. Hau gain argibideak biltegiratzeko erabili daiteke karaoke eskriptetan, edo aurkezleak sostengaturiko eraginentzat.

en: Number of characters in the longest line of this subtitle.
eu: Azpidatzi honen lerro luzeenaren hizkirri zenbatekoa

en: Layer number
eu: Geruza zenbakia

en: Start time
eu: Hasiera denbora

en: End time
eu: Amaiera denbora

en: Line duration
eu: Lerro iraupena

en: Left Margin (0 = default from style)
eu: Ezker Bazterra (0 = berezkoa estilotik)

en: left margin change
eu: ezker bazter aldaketa

en: Right Margin (0 = default from style)
eu: Eskuin Bazterra (0 = berezkoa estilotik)

en: right margin change
eu: Eskuin bazter aldaketa

en: Vertical Margin (0 = default from style)
eu: Zutikako Bazterra (0 = berezkoa estilotik)

en: vertical margin change
eu: zutikako bazter aldaketa

en: T&ime
eu: De&nbora

en: Time by h:mm:ss.cs
eu: Denbora ord:min:seg.sm

en: F&rame
eu: &Framea

en: Time by frame number
eu: Denbora frame zenbatekoz

en: Show Original
eu: Erakutsi &Jatorrizkoa

en: Show the contents of the subtitle line when it was first selected above the edit box. This is sometimes useful when editing subtitles or translating subtitles into another language.
eu: Erakutsi azpidatzi lerroaren edukiak lehenik edizio kutxa gainean hautatu denean. Hau batzuetan erabilgarria da azpidatziak editatzerakoan edo azpidatziak beste hizkuntza batera itzultzerakoan.

en: modify text
eu: aldatu idazkia

en: modify times
eu: aldatu denborak

en: style change
eu: estilo aldaketa

en: actor change
eu: antzezle aldaketa

en: layer change
eu: geruza aldaketa

en: effect change
eu: eragin aldaketa

en: comment change
eu: aipamen aldaketa

en: Select
eu: Hautatu

en: Match
eu: Berdin

en: &Matches
eu: Berdinak

en: &Doesn't Match
eu: Ez dago Berdinik

en: Match c&ase
eu: Berdintasuna

en: &Exact match
eu: &Berdin zehatza

en: &Contains
eu: E&dukiak

en: &Regular Expression match
eu: Adieraz&pen Arrunt berdina

en: Mode
eu: Modua

en: &Text
eu: Id&azkia

en: &Style
eu: Es&tiloa

en: Act&or
eu: A&ntzezlea

en: E&ffect
eu: E&ragina

en: In Field
eu: Eremu honetan:

en: Match dialogues/comments
eu: Elkarrizket/aipamen berdinak

en: D&ialogues
eu: &Elkarrizketak

en: Comme&nts
eu: Aipa&menak

en: Set se&lection
eu: Ezarri ha&utapena

en: &Add to selection
eu: &Gehitu hautapenera

en: S&ubtract from selection
eu: &Kendu hautapenetik

en: Intersect &with selection
eu: Elkargurutzatu &hautapenarekin

en: Selection was set to one line | Selection was set to %u lines
eu[0]: Hautapena lerro batean ezarri da
eu[1]: Hautapena %u lerrotan ezarri da

en: Selection was set to no lines
eu: Hautapena ez da ezarri lerrotan

en: One line was added to selection | %u lines were added to selection
eu[0]: Lerro bat gehitu da hautapenera
eu[1]: %u lerro gehitu dira hautapenera

en: No lines were added to selection
eu: Ez da llerrori gehitu hautapenera

en: One line was removed from selection | %u lines were removed from selection
eu[0]: Lerro bat kendu da hautapenetik
eu[1]: %u lerro kendu dira hautapenetik

en: No lines were removed from selection
eu: Ez da lerrorik kendu hautapenetik

en: Selection
eu: Hautapena

en: Style '%s' does not exist
eu: '%s' estiloa ez dago

en: Could not find font '%s'
eu: Ezinezkoa '%s' hizkia aurkitzea

en: Found '%s' at '%s'
eu: Aurkituta '%s' -> '%s'

en: '%s' does not have a bold variant.
eu: '%s' ez du lodi aldaerarik.

en: '%s' does not have an italic variant.
eu: '%s' ez du etzan aldaerarik.

en: '%s' is missing %d glyphs used.
eu: '%s'-k ez ditu erabilitako %d idaz-ikurrak.

en: '%s' is missing the following glyphs used: %s
eu: '%s'-k ez ditu erabilitako hurrengo idaz-ikurrak: %s

en: Used in styles:
eu: Erabilta estilo hauetan:

en: Used on lines:
eu: Erabilita lerro hauetan:

en: Parsing file
eu: Agiri azterketa

en: Searching for font files
eu: Hizki agiriak bilatzen

en: Done
eu: Eginda

en: All fonts found.
eu: Hizki denak aurkituta.

en: One font could not be found
     | %d fonts could not be found.
eu[0]: Hizki bat ezin izan da aurkitu.
eu[1]: %d hizki ezin izan dira aurkitu.

en: One font was found, but was missing glyphs used in the script.
     | %d fonts were found, but were missing glyphs used in the script.
eu[0]: Hizki bat aurkitu da, baina eskriptean erabilitako idaz-ikurrak ez daude.
eu[1]: %d hizki aurkitu dira, baina eskriptean erabilitako idaz-ikurrak ez daude.

en: Transform Framerate
eu: Eraldatu Frameneurria

en: Transform subtitle times, including those in override tags, from an input framerate to an output framerate.
    
    This is useful for converting regular time subtitles to VFRaC time subtitles for hardsubbing.
    It can also be used to convert subtitles to a different speed video, such as NTSC to PAL speedup.
eu: Eraldatu azpidatzi denborak, hauen ezeztapen etiketak barneratuaz, sarrera frameneurri batetik irteera frameneurri batera.
    
    Hau erabilgarria da bihurtzeko denbora arrunteko azpidatziak VFRaC denbora azpidatzietara azpidatzi-gogorretarako.
    Erabili daiteke ere bihurtzeko azpidatziak bideo abiadura ezberdin batera, NTSC-tik PAL abiadurara bezala.

en: V&ariable
eu: Alda&korra

en: &Constant:
eu: Aldagai&tza:

en: &Reverse transformation
eu: &Alderantzizkatu eraldaketa

en: Input framerate:
eu: Sarrerako frameneurria:

en: Output:
eu: Irteera:

en: %d%%, %d pixel/second
eu: %d%%, %d pixel/segunduko

en: Cancel
eu: E&zeztatu

en: Cancelling...
eu: Ezeztatzen...

en: Drag control points
eu: Arrastatu kontrol puntuak

en: Line
eu: Lerroa

en: Appends a line
eu: Lerro bat eransten du

en: Bicubic
eu: Bikubikoa

en: Appends a bezier bicubic curve
eu: Bezier bihurgune bikubikoa eransten du

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Converts a segment between line and bicubic
eu: Segmetu bat lerro eta bikubiko artean bihurtzen du

en: Insert
eu: Txertatu

en: Inserts a control point
eu: Kontrol puntu bat gehitzen du

en: Remove
eu: Kendu

en: Removes a control point
eu: Kontrol puntu bat kentzen du

en: Freehand
eu: Eskuz

en: Draws a freehand shape
eu: Eskuzko itzal bat marrazten du

en: Freehand smooth
eu: Eskuzko lehuna

en: Draws a smoothed freehand shape
eu: Eskuzko itzal lehun bat marrazten du

en: delete control point
eu: ezabatu kontrol puntua

en: Automation Manager
eu: Berezgaitasun Kudeatzailea

en: &Add
eu: &Gehitu

en: &Remove
eu: &Kendu

en: Re&load
eu: &Birgertatu

en: Show &Info
eu: Erakutsi &Argibideak

en: Re&scan Autoload Dir
eu: Ber&mihatu Berezgertatze Zuzenbidea

en: Name
eu: Izena

en: Filename
eu: Agirizena

en: Description
eu: Azalpena

en: Add Automation script
eu: Gehitu berezgaitasunez eskripta

en: Total scripts loaded: %d
    Global scripts loaded: %d
    Local scripts loaded: %d
eu: Gertatutako eskriptak guztira: %d
    Gertatutako eskript orokorrak: %d
    Gertatutako tokiko eskriptak: %d

en: Scripting engines installed:
eu: Eskript gailuak ezarrita:

en: Correctly loaded
eu: Zuzen gertatuta

en: Failed to load
eu: Hutsegitea gertatzerakoan

en: 
    Script info:
    Name: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Version: %s
    Full path: %s
    State: %s
    
    Features provided by script:
eu: 
    Eskript argibideak:
    Izena: %s
    Azalpena: %s
    Egilea: %s
    Bertsioa: %s
    Helburu osoa: %s
    Egoera: %s
    
    Eskript ezaugarri hornitzailea:

en:     Macro: %s (%s)
eu:     Makroa: %s (%s)

en:     Export filter: %s
eu:     Esportatu iragazkia: %s

en: Automation Script Info
eu: Berezgaitasunezko Eskript Argibideak

en: Export
eu: Esportatu

en: Move &Up
eu: Mugiitu &Gora

en: Move &Down
eu: Mugitu &Behera

en: Text encoding:
eu: Idazki kodeaketa:

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Export...
eu: Esportatu...

en: Export subtitles file
eu: Esportatu azpidatzi agiria

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Find what:
eu: Bilatu hau:

en: &Match case
eu: &Berdintasuna

en: &Use regular expressions
eu: &Erabili adierazpen arruntak

en: S&kip Override Tags
eu: Jau&zi Ezeztatu Etiketak

en: St&yle
eu: E&stiloa

en: A&ctor
eu: A&ntzezlea

en: A&ll rows
eu: &Lerro denak

en: Limit to
eu: Mugatu hona:

en: &Find next
eu: Bilatu &hurrengoa

en: Replace &next
eu: Ordeztu h&urrengoa

en: Open autosave file
eu: Ireki berez-gordetze agiria

en: Versions
eu: Bertsioak

en: Open
eu: Ireki

en: Horizontal zoom
eu: Zoom etzana

en: Vertical zoom
eu: Zoom zutia

en: Audio Volume
eu: Audio Bolumena

en: #
eu: Z

en: Line Number
eu: Lerro Zenbakia

en: L
eu: Esk

en: Start
eu: Hasiera

en: End
eu: Amaiera

en: Left
eu: Ezker

en: Left Margin
eu: Ezker Bazterra

en: Right
eu: Eskuin

en: Right Margin
eu: Eskuin Bazterra

en: Vert
eu: Zutik

en: Vertical Margin
eu: Zutikako Bazterra

en: CPS
eu: HS-ko

en: Characters Per Second
eu: Hizkirri Segunduko

en: Text import options
eu: Idazki inportazio aukerak

en: Actor separator:
eu: Antzezle banantzailea:

en: Comment starter:
eu: Aipamen abiarazlea:

en: Include blank lines
eu: Barneratu lerro hutsak

en: Seek video
eu: Bilatu bideoa

en: Current frame time and number
eu: Oraingo frame denbora eta zenbakia

en: Time of this frame relative to start and end of current subs
eu: Frame honen denbora oraingo azpidatziaren hasiera eta amaierarekiko

en: Symbol
eu: Sinboloa

en: Chinese BIG5
eu: Txinera BIG5

en: Greek
eu: Greziera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Hebrew
eu: Hebraiera

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Baltic
eu: Baltiera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Thai
eu: Thailandiera

en: East European
eu: Europa Ekialdea

en: Select Color
eu: Hautatu Margoa

en: Color spectrum
eu: Margo argilitza

en: RGB/R
eu: RGB/G

en: RGB/G
eu: RGB/O

en: RGB/B
eu: RGB/U

en: HSL/L
eu: HSL/A

en: HSV/H
eu: HSV/N

en: RGB color
eu: RGB margoa

en: HSL color
eu: HSL margoa

en: HSV color
eu: HSV margoa

en: Spectrum mode:
eu: Argilitza modua:

en: Red:
eu: Gorria:

en: Green:
eu: Orlegia:

en: Blue:
eu: Urdina:

en: Hue:
eu: Nabar.:

en: Sat.:
eu: Margs.:

en: Lum.:
eu: Argit.:

en: Value:
eu: Balioa:

en: Aegisub could not narrow down the character set to a single one.
    Please pick one below:
eu: Aegisubek ezin izan du hizki ezarpena bakar batera murriztu.
    Mesedez hautatu beheko bat:

en: Choose character set
eu: Hautatu hizki-kode ezarpena

en: Video: %s
eu: Bideoa: %s

en: From video (%g)
eu: Bideotik (%g)

en: From video (VFR)
eu: Bideotik (FNA)

en: 15.000 FPS
eu: 15.000 FS-ko

en: 23.976 FPS (Decimated NTSC)
eu: 23.976 FS-ko (NTSC Hamarrendua)

en: 24.000 FPS (FILM)
eu: 24.000 FS-ko (FILM)

en: 25.000 FPS (PAL)
eu: 25.000 FS-ko (PAL)

en: 29.970 FPS (NTSC)
eu: 29.970 FS-ko (NTSC)

en: 29.970 FPS (NTSC with SMPTE dropframe)
eu: 29.970 FS-ko (NTSC  SMPTE frame-erorketarekin)

en: 30.000 FPS
eu: 30.000 FS-ko

en: 50.000 FPS (PAL x2)
eu: 50.000 FS-ko (PAL x2)

en: 59.940 FPS (NTSC x2)
eu: 59.940 FS-ko (NTSC x2)

en: 60.000 FPS
eu: 60.000 FS-ko

en: 119.880 FPS (NTSC x4)
eu: 119.880 FS-ko (NTSC x4)

en: 120.000 FPS
eu: 120.000 FS-ko

en: Please choose the appropriate FPS for the subtitles:
eu: Mesedez hautatu azpidatziarentzako FS-ko egokia:

en: FPS
eu: FS-ko

en: Indexing
eu: Aurkibidepena

en: Reading timecodes and frame/sample data
eu: Denbora-kodeak eta frame/lagin datuak irakurtzen

en: Track %02d: %s
eu: Bidea %02d: %s

en: Multiple video tracks detected, please choose the one you wish to load:
eu: Bideo bide anitz atzeman dira, mesedez hautatu gertatzea nahi duzuna:

en: Multiple audio tracks detected, please choose the one you wish to load:
eu: Audio bide anitz atzeman dira, mesedez hautatu gertatzea nahi duzuna:

en: Choose video track
eu: Hautatu bideo bidea

en: Choose audio track
eu: Hautatu audio bidea

en: resolution resampling
eu: bereizmen berlaginketa

en: Do you want to load/unload the associated files?
eu: Elkartutako agiriak gertatzea/desgertatzea nahi duzu?

en: Unload audio
eu: Desgertatu audioa

en: Load audio file: %s
eu: Gertatu audio agiria: %s

en: Unload video
eu: Desgertatu bideoa

en: Load video file: %s
eu: Gertatu bideo agiria: %s

en: Unload timecodes
eu: Desgertatu denbora-kodeak

en: Load timecodes file: %s
eu: Gertatu denbora-kode agiria: %s

en: Unload keyframes
eu: Desgertatu giltzaframeak

en: Load keyframes file: %s
eu: Gertatu giltzaframe agiria: %s

en: (Un)Load files?
eu: (Des)Gertatu agiriak?

en: The audio file was not found:
eu: Audio agiria ez da aurkitu:

en: None of the available audio providers recognised the selected file as containing audio data.
    
    The following providers were tried:
eu: Eskuragarri dauden audio hornitzaileetako batek ere ez du hautaturiko agiria audio datu eduki bezala ezagutu.
    
    Hurrengo hornitzaileak saiatu dira:

en: None of the available audio providers have a codec available to handle the selected file.
    
    The following providers were tried:
eu: Eskuragarri dauden audio hornitzaileetako batek ere ez du kodek-rik eskuragarri hautaturiko agiria kudeatzeko.
    
    Hurrengo hornitzaileak saiatu dira:

en: Style Editor
eu: Estilo Editatzailea

en: Font
eu: Hizkia

en: Margins
eu: Bazterrak

en: Outline
eu: Ingurua

en: Miscellaneous
eu: Askotarikoa

en: Preview
eu: Aurreikuspena

en: &Bold
eu: Lo&dia

en: &Italic
eu: &Etzana

en: &Underline
eu: A&zpimarra

en: &Strikeout
eu: &Marratuta

en: Alignment
eu: Lerrokapena

en: &Opaque box
eu: &Kutxa argikaitza

en: Style name
eu: Estilo izena

en: Font face
eu: Hizki aldea

en: Font size
eu: Hizki neurria

en: Choose primary color
eu: Hautatu lehen margoa

en: Choose secondary color
eu: Hautatu bigarren margoa

en: Choose outline color
eu: Hautatu inguru margoa

en: Choose shadow color
eu: Hautatu itzal margoa

en: Distance from left edge, in pixels
eu: Hurruntasuna ezker hertzetik, pixeletan

en: Distance from right edge, in pixels
eu: Hurruntasuna eskuin hertzetik, pixeletan

en: Distance from top/bottom edge, in pixels
eu: Hurruntasuna goi/behe hertzetik, pixeletan

en: When selected, display an opaque box behind the subtitles instead of an outline around the text
eu: Hautatuz, kutxa argikaitz bat erakusten du azpidatziaren atzean idazkiaren inguru baten ordez

en: Outline width, in pixels
eu: Inguru zabalera, pixeletan

en: Shadow distance, in pixels
eu: Itzal hurruntasuna, pixeletan

en: Scale X, in percentage
eu: X neurriketa, ehunekotan

en: Scale Y, in percentage
eu: Y neurriketa, ehunekotan

en: Angle to rotate in Z axis, in degrees
eu: Z ardatzean itzulikatzeko angelua, gradutan

en: Encoding, only useful in unicode if the font doesn't have the proper unicode mapping
eu: Kodeaketa, erabilgarria bakarrik unicodean hizkiak ez badu unicode mapaketa egokirik

en: Character spacing, in pixels
eu: Hizkiarteko tartea, pixeletan

en: Alignment in screen, in numpad style
eu: Lerrokapena ikusleioan, zenbaki estiloa

en: Primary
eu: Lehena

en: Secondary
eu: Bigarrena

en: Shadow
eu: Itzala

en: Outline:
eu: Ingurua:

en: Shadow:
eu: Itzala:

en: Scale X%:
eu: X% neurriketa:

en: Scale Y%:
eu: Y% neurriketa:

en: Rotation:
eu: Itzulikapena:

en: Spacing:
eu: Tartea:

en: Encoding:
eu: Kodeaketa:

en: Preview of current style
eu: Oraingo estiloaren aurreikuspena

en: Text to be used for the preview
eu: Aurreikuspenean erabilitako idazkia

en: Color of preview background
eu: Aurreikuspenaren barren margoa

en: There is already a style with this name. Please choose another name.
eu: Jadanik badago estilo bat izen honekin. Mesedez hautatu beste izen bat.

en: Style name conflict
eu: Estilo izen gatazka

en: Do you want to change all instances of this style in the script to this new name?
eu: Estilo honen eskabide guziak aldatzea nahi dituzu eskriptean izen berri honetara?

en: Update script?
eu: Eguneratu eskripta?

en: Time code offset in incorrect format. Ensure it is entered as four groups of two digits separated by colons.
eu: Denbora kode oreka heuskarri okerrean dago. Zihurtatu bi zenbakiko lau taldetan eta kakotxaz banadurik sartzen direla.

en: EBU STL export
eu: EBU STL esportazioa

en: Export to EBU STL format
eu: Esportatu EBU STL heuskarrira

en: 23.976 fps (non-standard, STL24.01)
eu: 23.976 fs-ko (ez-estandarra, STL24.01)

en: 24 fps (non-standard, STL24.01)
eu: 24 fs-ko (ez-estandarra, STL24.01)

en: 25 fps (STL25.01)
eu: 25 fs-ko (STL25.01)

en: 29.97 fps (non-dropframe, STL30.01)
eu: 29.97 fs-ko (framegalera-gabe, STL30.01)

en: 29.97 fps (dropframe, STL30.01)
eu: 29.97 fs-ko (framegalera, STL30.01)

en: 30 fps (STL30.01)
eu: 30 fs-ko (STL30.01)

en: TV standard
eu: TB estandarra

en: Out-times are inclusive
eu: Deboraz-kanpoak barne

en: ISO 6937-2 (Latin/Western Europe)
eu: ISO 6937-2 (Latina/Europa Sartaldea)

en: ISO 8859-5 (Cyrillic)
eu: ISO 8859-5 (Zirilikoa)

en: ISO 8859-6 (Arabic)
eu: ISO 8859-6 (Arabiera)

en: ISO 8859-7 (Greek)
eu: ISO 8859-7 (Greziera)

en: ISO 8859-8 (Hebrew)
eu: ISO 8859-8 (Hebraiera)

en: UTF-8 Unicode (non-standard)
eu: UTF-8 Unicode (ez-estandarra)

en: Text encoding
eu: Idazki kodeaketa

en: Automatically wrap long lines (ASS)
eu: Berezgaitasunez zehaztu lerro luzeak (ASS)

en: Automatically wrap long lines (Balanced)
eu: Berezgaitasunez zehaztu lerro luzeak (orekatuta)

en: Abort if any lines are too long
eu: Utzi lerroren bat luzeegia bada

en: Skip lines that are too long
eu: Jauzi luzeegiak diren lerroak

en: Translate alignments
eu: Itzuli lerrokapenak

en: Open subtitles
eu: Ireki azpidatzia

en: Level-1 teletext
eu: 1-Maiala teletestoa

en: Level-2 teletext
eu: 2-Maila teletestoa

en: Max. line length:
eu: Geh. lerro luzera:

en: Time code offset:
eu: Denbora kode oreka:

en: Text formatting
eu: Idazki heuskarria

en: Time codes
eu: Denbora kodeak

en: Display standard
eu: Erakuspen estandarra

en: File backup saved as "%s".
eu: Babeskopia agiria honela gordeta "%s".

en: Do you want to save changes to %s?
eu: %s-ren aldaketak gordetzea nahi dituzu?

en: Unsaved changes
eu: Gordegabeko aldaketak

en: Untitled
eu: Izengabea

en: untitled
eu: izengabea

en: Resolution mismatch
eu: Bereizmena ez dator bat

en: The resolution of the loaded video and the resolution specified for the subtitles don't match.
    
    Video resolution:	%d x %d
    Script resolution:	%d x %d
    
    Change subtitles resolution to match video?
eu: Gertaturiko bideoaren eta adierazitako azpidatziaren bereizmena ez datoz bat.
    
    Bideo bereizmena:	%d x %d
    Eskript bereizmena:	%d x %d
    
    Aldatu azpidatziaren bereizmena bideoarenera?

en: Set to video resolution
eu: Ezarri bideo bereizmenean

en: Resample script (stretch to new aspect ratio)
eu: Birlagindu eskripta (luzatu ikuspegi maila berrira)

en: Resample script (add borders)
eu: Birlagindu eskripta (gehitu hertzak)

en: Resample script (remove borders)
eu: Birlagindu eskripta (kendu hertzak)

en: Resample script
eu: Birlagindu eskripta

en: change script resolution
eu: aldatu eskript bereizmena

en: Attachment List
eu: Eranspen Zerrenda

en: Attach &Font
eu: Erantsi &Hizkia

en: Attach &Graphics
eu: Erantsi &Grafikak

en: E&xtract
eu: &Atera

en: Attachment name
eu: Eranspen izena

en: Size
eu: Neurria

en: Group
eu: Taldea

en: Choose file to be attached
eu: Taldea

en: attach font file
eu: erantsi hizki agiria

en: attach graphics file
eu: erantsi grafika agiria

en: Select the path to save the files to:
eu: Hautatu agiriak gordetzeko helburua:

en: Select the path to save the file to:
eu: Hautatu agiria gordetzeko helburua:

en: remove attachment
eu: kendu eranspena

en: Original
eu: Jatorrizkoa

en: Translation
eu: Itzulpena

en: Insert original
eu: Txertatu jatorrizkoa

en: Delete line
eu: Ezabatu lerroa

en: Enable &preview
eu: &Gaitu aurreikuspena

en: No more lines to translate.
eu: Ez dago lerro gehiago itzultzeko.

en: Current line: %d/%d
eu: Oraingo lerroa: %d/%d

en: translation assistant
eu: itzulpen laguntzailea

en: visual typesetting
eu: ikus idaz-ezarpena

en: &Symmetrical
eu: &Simetrikoa

en: From s&cript
eu: Es&kriptik

en: Stretch
eu: Luzatu

en: Add borders
eu: Gehitu hertzak

en: Remove borders
eu: Kendu hertzak

en: Manual
eu: Eskuliburua

en: Aspect Ratio Handling
eu: Ikuspegi Maila Kudeaketa

en: Margin offset
eu: Bazter oreka

en: YCbCr Matrix:
eu: YCbCr Matrizea:

en: Source Resolution
eu: Iturburu Bereizmena

en: Destination Resolution
eu: Helmuga Bereizmena

en: Version Checker
eu: Bertsio Egiaztatzailea

en: &Auto Check for Updates
eu: &Berez Egiaztatu Eguneraketak

en: Remind me again in a &week
eu: Gogoratu diezadazu &astebete barru

en: Could not connect to updates server.
eu: Ezinezkoa elkarketatzea eguneraketa zerbitzarira.

en: Could not download from updates server.
eu: Ezinezkoa jeistea eguneraketa zerbitzaritik.

en: HTTP request failed, got HTTP response %d.
eu: HTTP eskaera hutsegitea, HTTP erantzuna: %d

en: An update to Aegisub was found.
eu: Aegisuberen eguneraketa bat aurkitu da.

en: Several possible updates to Aegisub were found.
eu: Aegisuberen ahalezko eguneraketa asko aurkitu dira.

en: There are no updates to Aegisub.
eu: Ez dago eguneraketarik Aegisub-rentzat.

en: There was an error checking for updates to Aegisub:
    %s
    
    If other applications can access the Internet fine, this is probably a temporary server problem on our end.
eu: Akats bat dago Aegisuberentzako eguneraketak egiaztatzerakon:
    %s
    
    Beste aplikazio batzuek Inteneterako sarbide ona badute, badaiteke aldibaterako arazo bat egotea gure zerbitzarian.

en: An unknown error occurred while checking for updates to Aegisub.
eu: Akats ezezagun bat gertatu da Aegisubentzat eguneraketak egiaztatzerakoan.

en: &Insert (before)
eu: T&xertatu (aurretik)

en: Insert (after)
eu: T&xertatu (ondoren)

en: Insert at video time (before)
eu: Txertatu bideo denboran (aurretik)

en: Insert at video time (after)
eu: Txertatu bideo denboran (ondoren)

en: &Join (concatenate)
eu: &Batu (kateadura)

en: Join (keep first)
eu: Batu (heutsi lehena)

en: Join (as Karaoke)
eu: Batu (Karaoke bezala)

en: &Make times continuous (change start)
eu: &Egin denborak jarraiak (aldatu hasiera)

en: &Make times continuous (change end)
eu: &Egin denborak jarraiak (aldatu amaiera)

en: &File
eu: &Agiria

en: &Subtitle
eu: A&zpidatzia

en: &Timing
eu: &Denborapena

en: &Video
eu: &Bideoa

en: &Audio
eu: A&udioa

en: A&utomation
eu: Be&rezgaitasuna

en: Vie&w
eu: &Ikusi

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &Insert Lines
eu: T&xertatu Lerroak

en: Join Lines
eu: B&atu Lerroak

en: Sort All Lines
eu: Antolatu Lerro G&uztiak

en: Sort Selected Lines
eu: Antolatu Hautatutako Lerr&oak

en: Make Times Continuous
eu: Egin Denborak &Jarraiak

en: Set &Zoom
eu: Ezarri &Zooma

en: Override &AR
eu: Ezezt&atu IM

en: &Export As...
eu: &Esportatu...

en: Subtitle Edit Box
eu: Azpidatzi Edizio Kutxa

en: Add edgeblur
eu: Gehitu hertz-lausopena

en: A demo macro showing how to do simple line modification in Automation 4
eu: Makro erakusgarri batek Berezgaitasuna 4-n lerro aldaketa arrunt bat nola egin erakusten du.

en: Adds \be1 tags to all selected lines
eu: Gehitu \be1 etiketa hautaturiko lerro guztietara

en: Automatic karaoke lead-in
eu: Berezgaitasunezko karaoke sarrera

en: Join up the ends of selected lines and add \k tags to shift karaoke
eu: Batu hautaturiko lerroen amaierak eta gehitu \k etiketak karaokea aldatzeko

en: Clean Tags
eu: Garbitu Etiketak

en: Clean subtitle lines by re-arranging ASS tags and override blocks within the lines
eu: Garbitu azpidatzi lerroak ASS etiketak berrantolatuz eta ezeztatu lerro gabeko blokeak

en: Karaoke Templater
eu: Karaoke Eredua

en: Macro and export filter to apply karaoke effects using the template language
eu: Makro eta esportazio iragazkia karaoke eraginak ezartzeko hizkuntza eredua erabiliz

en: Apply karaoke template
eu: Ezarri karaoke eredua

en: Applies karaoke effects from templates
eu: Karaoke eragina ezertzen ditu ereduetatik

en: Karaoke template
eu: Karaoke eredua

en: Apply karaoke effect templates to the subtitles.
    
    See the help file for information on how to use this.
eu: Ezarri karaoke eragin ereduak azpidatziei.
    
    Ikusi laguntza agiria hau nola erabiliri buruzko argibideetarako.

en: Strip tags
eu: Kendu etiketak

en: Remove all override tags from selected lines
eu: Kendu ezeztaturiko etiketa denak hautaturiko lerroetatik

en: strip tags
eu: kendu etiketak

en: Make fullwidth
eu: Egin zabalera-osoa

en: Convert Latin letters to SJIS fullwidth letters
eu: Bihurtu Latinerako hizkiak SJIS zalabera-osoko hizki

en: Subtitle Editor
eu: Azpidatzi Editatzailea

en: Create and edit subtitles for film and videos.
eu: Sortu eta editatu azpidatziak filmentzat eta bideoentzat.

en: Installing runtime libraries...
eu: Runtime liburutegiak ezartzen...

en: Create a start menu icon
eu: Sortu hasiera menuko ikur bat

en: Automatically check for new versions of Aegisub
eu: Berezgaitasunez egiaztatu Aegisub-ren bertsio berririk dagoen

en: Update Checker:
eu: Eguneraketa Egiaztatzailea:

en: This will install Aegisub {#BUILD_GIT_VERSION_STRING} on your computer.%n%nAegisub is covered by the GNU General Public License version 2. This means you may use the application for any purpose without charge, but that no warranties of any kind are given either.%n%nSee the Aegisub website for information on obtaining the source code.
eu: Honek Aegisub {#BUILD_GIT_VERSION_STRING} ezarriko du zure ordenagailuan.%n%nAegisub GNU Baimen Publiko Orokorra 2. bertsioa Baimenak estalia dago. Honek esanahi du aplikazio hau edozein asmotarako erabili dezakezula ordaindu behar izan gabe, baina ez da inolako berme motarik ematen.%n%nIkusi Aegisub webgunea iturburu kodea lortzeko argibideetarako.
