Aegisub 3.0.0 - en to gl translation catalogue (1348 entries)

en: Start
gl: Comezar

en: End
gl: Rematar

en: Style
gl: Estilo

en: Actor
gl: Personaxe

en: Effect
gl: Efecto

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Vert
gl: Vertical

en: Text
gl: Texto

en: Line Number
gl: Número de liña

en: Layer
gl: Capa

en: unsaved
gl: sen gardar

en: %s frames
gl: %s fotogramas

en: backward
gl: cara atrás

en: forward
gl: cara adiante

en: all
gl: todo

en: from %d onward
gl: de %d en adiante

en: Shift Times
gl: Desprazar marcas de tempo

en: &Time:
gl: &Tempo:

en: Shift by time
gl: Desprazar por tempo

en: &Frames:
gl: &Fotogramas:

en: Shift by frames
gl: Mover por fotogramas

en: Enter time in h:mm:ss.cs notation
gl: Inserir tempo en formato h:mm:ss.cs

en: Enter number of frames to shift by
gl: Introducir o número de fotogramas para mover

en: For&ward
gl: A&diante

en: Shifts subs forward, making them appear later. Use if they are appearing too soon.
gl: Despraza os subtítulos cara adiante para que aparezan máis tarde. Usar se aparecen demasiado axiña.

en: &Backward
gl: A&trás

en: Shifts subs backward, making them appear earlier. Use if they are appearing too late.
gl: Despraza os subtítulos cara atrás para que aparezan antes. Usar se aparezan demasiado tarde.

en: &All rows
gl: Todas as &liñas

en: Selected &rows
gl: Liñas &seleccionadas

en: Selection &onward
gl: Selección &cara adiante

en: Affect
gl: Afecta

en: Start a&nd End times
gl: &Tempos de inicio e fin

en: &Start times only
gl: Só tempo &inicial

en: &End times only
gl: Só tempo &final

en: Times
gl: Tempos

en: &Clear
gl: &Borrar

en: Shift by
gl: Desprazar por

en: Load from history
gl: Cargar dende o historial

en: shifting
gl: desprazamento

en: Fix Styles
gl: Arranxar estilos

en: Fixes styles by replacing any style that isn't available on file with Default.
gl: Arranxa os estilos, substituíndo os que non estean dispoñíbeis no ficheiro polos predeterminados

en: Discard all uncommitted splits
gl: Desbotar os cortes non remitidos

en: Commit splits
gl: Remitir cortes

en: Karaoke tag
gl: Etiqueta de karaoke

en: Change karaoke tag to \k
gl: Mudar a etiqueta de karaoke a \k

en: Change karaoke tag to \kf
gl: Mudar a etiqueta de karaoke a \kf

en: Change karaoke tag to \ko
gl: Mudar a etiqueta de karaoke a \ko

en: karaoke split
gl: división para karaoke

en: &Copy
gl: &Copiar

en: &Paste
gl: &Pegar

en: An Automation script failed to load. File name: '%s', error reported: %s
gl: Non se puido cargar un script de automatización. Nome do ficheiro: '%s', erro detectado: %s

en: The file was not recognised as an Automation script: %s
gl: Non se recoñece o ficheiro como un script de automatización: %s

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: All Supported Formats
gl: Todos os formatos compatíbeis

en: Toggle between \move and \pos
gl: Alternar entre \move e \pos

en: positioning
gl: posicionamento

en: Updating font cache
gl: Actualizando caché de tipos de letra

en: Line over maximum length: %s
gl: Lonxitude máxima da liña superior: %s

en: Video Details
gl: Detalles de vídeo

en: File name:
gl: Nome do ficheiro:

en: Resolution:
gl: Resolución:

en: Length:
gl: Lonxitude:

en: %d frames (%s)
gl: %d fotogramas (%s)

en: Decoder:
gl: Decodificador:

en: Video
gl: Vídeo

en: Timing Post-Processor
gl: Post-procesador de marcas de tempo

en: Apply to styles
gl: Aplicar a estilos

en: Select styles to process. Unchecked ones will be ignored.
gl: Seleccionar estilos para procesamento. Non se terán en conta os non revisados.

en: &All
gl: &Todo

en: Select all styles
gl: Seleccionar todos os estilos

en: &None
gl: &Ningún

en: Deselect all styles
gl: Anular selección de todos os estilos

en: Options
gl: Opcións

en: Affect &selection only
gl: Aplicar unicamente á &selección

en: Lead-in/Lead-out
gl: Marca de inicio / Marca de final

en: Add lead &in:
gl: Engadir marca de &inicio:

en: Enable adding of lead-ins to lines
gl: Permitir o engadido de marcas de inicio ás liñas

en: Lead in to be added, in milliseconds
gl: Marca de inicio para engadir, en milisegundos

en: Add lead &out:
gl: Engadir marca de &final

en: Enable adding of lead-outs to lines
gl: Permitir o engadidio de marcas de final ás liñas

en: Lead out to be added, in milliseconds
gl: Marca de final para engadir, en milisegundos

en: Make adjacent subtitles continuous
gl: Facer continuos os subtítulos adxacentes

en: &Enable
gl: &Permitir

en: Enable snapping of subtitles together if they are within a certain distance of each other
gl: Permitir que os subtítulos se axusten se están a unha certa distancia uns dos outros

en: Max gap:
gl: Intervalo máximo:

en: Maximum difference between start and end time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
gl: Diferencia máxima entre final e inicio de dous subtítulos para facelos continuos, en milisegundos

en: Max overlap:
gl: Superposición máxima:

en: Maximum overlap between the end and start time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
gl: Grao máximo de superposición entre o fin e o comezo de dous subtítulos para facelos continuos, en milisegundos

en: Sets how to set the adjoining of lines. If set totally to left, it will extend or shrink start time of the second line; if totally to right, it will extend or shrink the end time of the first line.
gl: Estabelece o modo de colocar liñas contiguas. Se está colocado totalmente á esquerda, engadirá ou reducirá tempo da segunda liña; se está totalmente á dereita, engadirá ou reducirá tempo da primeira liña.

en: Bias: Start <-
gl: Tendencia: Comezo <-

en:  -> End
gl:  -> Final

en: Keyframe snapping
gl: Estabelecer fotogramas clave

en: E&nable
gl: &Permitir

en: Enable snapping of subtitles to nearest keyframe, if distance is within threshold
gl: Permitir o desprazamento de subtítulos ao fotograma clave máis próximo, se a distancia está dentro do limiar

en: Starts before thres.:
gl: Comeza antes do limiar:

en: Threshold for 'before start' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must start before a keyframe to snap to it
gl: Limiar para estabelecer a distancia de "antes do comezo", é dicir, canta distancia en milisegundos debe haber entre o comezo do subtítulo e o fotograma clave para axustalo

en: Starts after thres.:
gl: Comeza despois do limiar:

en: Threshold for 'after start' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must start after a keyframe to snap to it
gl: Limiar para estabelecer a distancia de "despois do comezo", é dicir, canta distancia en milisegundos debe haber entre o fotograma clave e o comezo do subtítulo para axustalo

en: Ends before thres.:
gl: Remata antes do limiar:

en: Threshold for 'before end' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must end before a keyframe to snap to it
gl: Limiar para estabelecer a distancia de "antes do final", é dicir, canta distancia en milisegundos debe haber entre o final do subtítulo e o fotograma clave para axustalo

en: Ends after thres.:
gl: Remata despois do limiar:

en: Threshold for 'after end' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must end after a keyframe to snap to it
gl: Limiar para estabelecer a distancia de "despois do final", é dicir, canta distancia en milisegundos debe haber entre o fotograma clave e o final do subtítulo para axustalo

en: One of the lines in the file (%i) has negative duration. Aborting.
gl: Unha das liñas do ficheiro (%i) ten duración negativa. Cancelar.

en: Invalid script
gl: Script non válido

en: timing processor
gl: procesador de tempos

en: Choose which track to read:
gl: Elixir que pista ler:

en: Multiple subtitle tracks found
gl: Atopadas varias pistas de subtítulos

en: Parsing Matroska
gl: Analizando Matroska

en: Reading subtitles from Matroska file.
gl: Lendo subtítulos do ficheiro Matroska.

en: Styling Assistant
gl: Asistente de estilos

en: Current line
gl: Liña actual

en: Styles available
gl: Estilos dispoñíbeis

en: Set style
gl: Estabelecer estilo

en: Keys
gl: Teclas

en: Accept changes
gl: Aceptar cambios

en: Preview changes
gl: Previsualizar cambios

en: Previous line
gl: Liña anterior

en: Next line
gl: Liña seguinte

en: Play video
gl: Reproducir vídeo

en: Play audio
gl: Reproducir audio

en: Click on list
gl: Premer na lista

en: Select style
gl: Seleccionar estilo

en: &Seek video to line start time
gl: &Buscar no vídeo para aliñar o tempo de inicio

en: Actions
gl: Accións

en: Play &Audio
gl: Reproducir &audio

en: Play &Video
gl: Reproducir &vídeo

en: styling assistant
gl: asistente de estilos

en: karaoke timing
gl: temporización de karaoke

en: Jump to
gl: Ir a

en: Frame:
gl: Fotograma:

en: Time:
gl: Tempo:

en: Move style up
gl: Mover estilo cara arriba

en: Move style down
gl: Mover estilo cara abaixo

en: Move style to top
gl: Mover estilo ao principio

en: Move style to bottom
gl: Mover estilo ao final

en: Sort styles alphabetically
gl: Clasificar estilos alfabeticamente

en: &New
gl: &Novo

en: &Edit
gl: &Editar

en: &Delete
gl: &Borrar

en: %s - Copy
gl: %s - Copiar

en: %s - Copy (%d)
gl: %s - Copiar (%d)

en: Could not parse style
gl: Non foi posíbel analizar o estilo

en: Are you sure you want to delete this style?
gl: De verdade quere borrar este estilo?

en: Are you sure you want to delete these %d styles?
gl: De verdade quere borrar estes %d estilos?

en: Styles Manager
gl: Xestor de Estilos

en: Catalog of available storages
gl: Listado de almacéns dispoñíbeis

en: New
gl: Novo

en: Delete
gl: Borrar

en: Copy to &current script ->
gl: Copiar no &script actual ->

en: Storage
gl: Almacenamento

en: &Import from script...
gl: &Importar do script…

en: <- Copy to &storage
gl: <- Copiar no &depósito

en: Current script
gl: Documento actual

en: Close
gl: Pechar

en: New storage name:
gl: Nome do novo almacén:

en: New catalog entry
gl: Nova entrada no listado

en: A catalog with that name already exists.
gl: Xa existe un catálogo con este nome

en: Catalog name conflict
gl: Conflito co nome do catálogo

en: The specified catalog name contains one or more illegal characters. They have been replaced with underscores instead.
    The catalog has been renamed to "%s".
gl: O nome do listado contén un ou máis caracteres incorrectos. Foron marcados con subliñados.
    O nome do listado cambiouse a "%s"

en: Invalid characters
gl: Caracteres incorrectos

en: Are you sure you want to delete the storage "%s" from the catalog?
gl: ¿De verdade quere borrar o almacén "%s" do listado?

en: Confirm delete
gl: Confirmar borrado

en: There is already a style with the name "%s" in the current storage. Overwrite?
gl: Xa hai un estilo co nome "%s" no almacén actual. Substituír?

en: Style name collision.
gl: Coincidencia de nomes do estilo

en: There is already a style with the name "%s" in the current script. Overwrite?
gl: Xa hai un estilo co nome "%s" no documento actual. Substituír?

en: Style name collision
gl: Coincidencia de nomes de estilo

en: style copy
gl: copiar estilo

en: style paste
gl: pegar estilo

en: Confirm delete from storage
gl: Confirmar o borrado do almacén

en: Confirm delete from current
gl: Confirmar borrado do actual

en: style delete
gl: borrar estilo

en: Open subtitles file
gl: Abrir ficheiro de subtítulos

en: The selected file has no available styles.
gl: O ficheiro seleccionado non ten estilos dispoñíbeis

en: Error Importing Styles
gl: Erro ao importar estilos

en: Choose styles to import:
gl: Elixir estilos para importar:

en: Import Styles
gl: Importar estilos

en: style import
gl: importación de estilos

en: Are you sure? This cannot be undone!
gl: Está segura/o? Non se pode volver atrás!

en: Sort styles
gl: Clasificar estilos

en: style move
gl: mover estilo

en: File was not recognized as a script
gl: Non se recoñece o ficheiro como un documento

en: Close Timecodes File
gl: Pechar ficheiro de marcas de tempo

en: Closes the currently open timecodes file
gl: Pecha o ficheiro de marcas de tempo actual

en: Open Timecodes File...
gl: Abrir ficheiro de marcas de tempo…

en: Open Timecodes File
gl: Abrir ficheiro de marcas de tempo

en: Opens a VFR timecodes v1 or v2 file
gl: Abre un ficheiro de códigos de tempo VFR v1 ou v2

en: Save Timecodes File...
gl: Gardar o ficheiro de marcas de tempo…

en: Save Timecodes File
gl: Gardar o ficheiro de marcas de tempo

en: Saves a VFR timecodes v2 file
gl: Garda un ficheiro de marcas de tempo VFR v2

en: '%s' is not a valid command name
gl: '%s' non é un nome de comando correcto

en: &Cinematic (2.35)
gl: &Cinemascope (2,35:1)

en: Cinematic (2.35)
gl: Cinemascope (2,35:1)

en: Forces video to 2.35 aspect ratio
gl: Cambia o formato de vídeo a 2,35:1

en: C&ustom...
gl: &Personalizar...

en: Custom
gl: Personalizar

en: Forces video to a custom aspect ratio
gl: Personaliza o formato de vídeo

en: Enter aspect ratio in either:
      decimal (e.g. 2.35)
      fractional (e.g. 16:9)
      specific resolution (e.g. 853x480)
gl: Introducir taxa de aspecto en formato:
    decimal (ex. 2,35)
    fraccionario (ex. 16:9)
    resolución específica (ex. 853x480)

en: Enter aspect ratio
gl: Introducir formato

en: Invalid value! Aspect ratio must be between 0.5 and 5.0.
gl: Valores incorrectos! A taxa de aspecto debe estar entre 0,5 e 5,0.

en: Invalid Aspect Ratio
gl: Taxa de aspecto incorrecta

en: &Default
gl: Pre&determinados

en: Default
gl: Predeterminados

en: Leave video on original aspect ratio
gl: Deixar o vídeo coa súa taxa de aspecto orixinal

en: &Fullscreen (4:3)
gl: &Pantalla completa (4:3)

en: Fullscreen (4:3)
gl: Pantalla completa (4:3)

en: Forces video to 4:3 aspect ratio
gl: Cambia o vídeo a formato 4:3

en: &Widescreen (16:9)
gl: Formato pa&norámico (16:9)

en: Widescreen (16:9)
gl: Formato panorámico (16:9)

en: Forces video to 16:9 aspect ratio
gl: Cambia o vídeo a formato 16:9

en: &Close Video
gl: Pe&char vídeo

en: Close Video
gl: Pechar vídeo

en: Closes the currently open video file
gl: Pecha o ficheiro de vídeo actual

en: Copy coordinates to Clipboard
gl: Copiar coordenadas no portapapeis

en: Copy the current coordinates of the mouse over the video to the clipboard
gl: Copia as coordenadas que sinala o rato sobre o vídeo no portapapeis

en: &Detach Video
gl: &Separar vídeo

en: Detach Video
gl: Separar vídeo

en: Detach video, displaying it in a separate Window
gl: Separar o vídeo e amosalo nunha xanela independente

en: Show &Video Details
gl: Amosar detalles do &vídeo

en: Show Video Details
gl: Amosar detalles do vídeo

en: Shows video details
gl: Amosa os detalles do vídeo

en: Toggle video slider focus
gl: Alternar foco de desprazamento de vídeo

en: Toggle focus between the video slider and other things
gl: Alternar o foco entre o desprazamento de vídeo e outras funcións

en: Copy image to Clipboard
gl: Copiar imaxe no portapapeis

en: Copy the currently displayed frame to the clipboard
gl: Copiar o fotograma actual no portapapeis

en: Copy image to Clipboard (no subtitles)
gl: Copiar imaxe no portapapeis (sen subtítulos)

en: Copy the currently displayed frame to the clipboard, without the subtitles
gl: Copiar o fotograma actual no portapapeis sen os subtítulos

en: Next Frame
gl: Seguinte fotograma

en: Seek to the next frame
gl: Ir ao seguinte fotograma

en: Next Boundary
gl: Seguinte límite

en: Seek to the next subtitle boundary
gl: Buscar o seguinte límite de subtítulo

en: Next Keyframe
gl: Seguinte fotograma clave

en: Seek to the next keyframe
gl: Buscar o seguinte fotograma clave

en: Fast jump forward
gl: Salto cara adiante

en: Previous Frame
gl: Fotograma anterior

en: Seek to the previous frame
gl: Ir ao fotograma anterior

en: Previous Boundary
gl: Límite anterior

en: Seek to the previous subtitle boundary
gl: Buscar o límite de subtítulo anterior

en: Previous Keyframe
gl: Anterior fotograma clave

en: Seek to the previous keyframe
gl: Buscar o fotograma clave anterior

en: Fast jump backwards
gl: Salto cara atrás

en: Save PNG snapshot
gl: Gardar captura en PNG

en: Save the currently displayed frame to a PNG file in the video's directory
gl: Garda o fotograma actual nun ficheiro PNG no directorio de vídeo

en: Save PNG snapshot (no subtitles)
gl: Gardar captura en PNG (sen subtítulos)

en: Save the currently displayed frame without the subtitles to a PNG file in the video's directory
gl: Garda o fotograma actual, sen subtítulos, nun ficheiro PNG no directorio de vídeo

en: &Jump to...
gl: &Ir a…

en: Jump to frame or time
gl: Saltar a fotograma ou marca de tempo

en: Jump Video to &End
gl: Pasar vídeo ao &final

en: Jump Video to End
gl: Pasar vídeo ao final

en: Jumps the video to the end frame of current subtitle
gl: Pasa o vídeo ao último fotograma do subtítulo actual

en: Jump Video to &Start
gl: Pasar vídeo ao &principio

en: Jump Video to Start
gl: Pasar vídeo ao principio

en: Jumps the video to the start frame of current subtitle
gl: Pasa o vídeo ao primeiro fotograma do subtítulo actual

en: &Open Video...
gl: &Abrir vídeo

en: Open Video
gl: Abrir vídeo

en: Opens a video file
gl: Abre un ficheiro de vídeo

en: Video Formats
gl: Formatos de vídeo

en: Open video file
gl: Abrir ficheiro de vídeo

en: &Use Dummy Video...
gl: &Usar Vídeo de Proba...

en: Use Dummy Video
gl: Usar Vídeo de Proba

en: Opens a video clip with solid color
gl: Abre un ficheiro de vídeo cunha cor sólida

en: Toggle autoscroll of video
gl: Alternar desprazamento automático de vídeo

en: Play
gl: Reproducir

en: Play video starting on this position
gl: Reproducir vídeo comezando nesta posición

en: Play line
gl: Reproducir liña

en: Play current line
gl: Reproducir liña actual

en: Show &Overscan Mask
gl: Amosar máscara de &sobredesviación

en: Show Overscan Mask
gl: Amosar máscara de sobredesviación

en: Show a mask over the video, indicating areas that might get cropped off by overscan on televisions
gl: Aparece unha máscara arredor do vídeo que indica as zonas que poden estar afectadas pola sobredesviación nos televisores

en: Set zoom to 100%
gl: Estabelecer zoom no 100%

en: Stop video
gl: Deter vídeo

en: Stop video playback
gl: Deter pista de vídeo

en: Set zoom to 200%
gl: Estabelecer zoom no 200%

en: Set zoom to 50%
gl: Estabelecer zoom no 50%

en: Zoom In
gl: Achegar

en: Zoom video in
gl: Achegar a imaxe

en: Zoom Out
gl: Afastar

en: Zoom video out
gl: Afastar a imaxe

en: Find and R&eplace...
gl: Buscar e &substituír

en: Find and Replace
gl: Buscar e substituír

en: Find and replace words in subtitles
gl: Buscar e substituír palabras en subtítulos

en: &Copy Lines
gl: &Copiar liñas

en: Copy Lines
gl: Copiar liñas

en: Copy subtitles
gl: Copiar subtítulos

en: Cu&t Lines
gl: Cor&tar liñas

en: Cut Lines
gl: Cortar liñas

en: Cut subtitles
gl: Cortar subtítulos

en: De&lete Lines
gl: &Borrar liñas

en: Delete Lines
gl: Borrar liñas

en: Delete currently selected lines
gl: Borrar as liñas seleccionadas

en: duplicate lines
gl: duplicar liñas

en: &Duplicate Lines
gl: &Duplicar liñas

en: Duplicate Lines
gl: Duplicar Liñas

en: Duplicate the selected lines
gl: Duplicar as liñas seleccionadas

en: D&uplicate and Shift by 1 Frame
gl: D&uplicar e desprazar por 1 fotograma

en: Duplicate and Shift by 1 Frame
gl: Duplicar e desprazar por 1 fotograma

en: Duplicate lines and shift by one frame
gl: Duplica as liñas e as despraza por un fotograma

en: As &Karaoke
gl: Como &karaoke

en: As Karaoke
gl: Como karaoke

en: Joins selected lines in a single one, as karaoke
gl: Une as liñas seleccionadas nunha soa, coma no karaoke

en: join as karaoke
gl: unirse como karaoke

en: &Concatenate
gl: &Concatenar

en: Concatenate
gl: Concatenar

en: Joins selected lines in a single one, concatenating text together
gl: Xunta as liñas seleccionadas nunha soa, concatenando o texto

en: join lines
gl: unir liñas

en: Keep &First
gl: Manter &primeira

en: Keep First
gl: Manter a primeira

en: Joins selected lines in a single one, keeping text of first and discarding remaining
gl: Xunta as liñas selecionadas nunha soa, mantendo o texto da primeira e descartando o resto

en: &Paste Lines
gl: &Pegar liñas

en: Paste Lines
gl: Pegar liñas

en: Paste subtitles
gl: Pegar subtítulos

en: Paste Lines &Over...
gl: Pegar liñas &sobre...

en: Paste Lines Over
gl: Pegar liñas sobre

en: Paste subtitles over others
gl: Pega os subtítulos sobre outros

en: Recom&bine Lines
gl: Recom&binar liñas

en: Recombine Lines
gl: Recombinar liñas

en: Recombine subtitles when they have been split and merged
gl: Recombina os subtítulos que se dividiron e os une

en: Split Lines (by karaoke)
gl: Dividir liñas (por karaoke)

en: Uses karaoke timing to split line into multiple smaller lines
gl: Usa o ritmo de karaoke para dividir a liña noutras máis curtas

en: Redoes last action
gl: Repite a última acción

en: Nothing to &redo
gl: Nada que &repetir

en: &Redo %s
gl: &Repetir %s

en: Nothing to redo
gl: Nada que repetir

en: Redo %s
gl: Repetir %s

en: Undoes last action
gl: Desfai a acción anterior

en: Nothing to &undo
gl: Nada que &desfacer

en: &Undo %s
gl: &Desfacer %s

en: Nothing to undo
gl: Nada que desfacer

en: Undo %s
gl: Desfacer %s

en: Recent
gl: Recentes

en: Open recent audio
gl: Abrir audio recente

en: Open recent keyframes
gl: Abrir fotogramas clave recentes

en: Open recent subtitles
gl: Abrir ficheiros recentes

en: Open recent timecodes
gl: Abrir códigos de tempo recentes

en: Open recent video
gl: Abrir vídeo recente

en: Open recent videos
gl: Abrir vídeos recentes

en: A&ttachments...
gl: Ane&xos...

en: Attachments
gl: Anexos

en: Open the attachment list
gl: Abre a lista de anexos

en: &Find...
gl: &Buscar...

en: Find
gl: Buscar

en: Find words in subtitles
gl: Buscar palabras nos subtítulos

en: Find &Next
gl: Buscar &seguinte

en: Find Next
gl: Buscar seguinte

en: Find next match of last word
gl: Busca a seguinte coincidencia da última palabra

en: &After Current
gl: &Despois da actual

en: After Current
gl: Despois da actual

en: Inserts a line after current
gl: Insire unha liña a continuación da actual

en: line insertion
gl: inserción de liñas

en: After Current, at Video Time
gl: Despois da actual, ao tempo do vídeo

en: Inserts a line after current, starting at video time
gl: Insire unha liña despois da actual, comezando co tempo do vídeo

en: &Before Current
gl: &Antes da actual

en: Before Current
gl: Antes da actual

en: Inserts a line before current
gl: Insire unha liña antes da actual

en: Before Current, at Video Time
gl: Antes da actual, ao tempo do vídeo

en: Inserts a line before current, starting at video time
gl: Insire unha liña antes da actual, comezando co tempo do vídeo

en: &New Subtitles
gl: &Novos subtítulos

en: New Subtitles
gl: Novos subtítulos

en: New subtitles
gl: Novos subtítulos

en: &Open Subtitles...
gl: &Abrir subtítulos...

en: Open Subtitles
gl: Abrir subtítulos

en: Opens a subtitles file
gl: Abre un ficheiro de subtítulos

en: Open Subtitles with &Charset...
gl: Abrir subtítulos con &conxunto de caracteres...

en: Open Subtitles with Charset
gl: Abrir subtítulos con conxunto de caracteres

en: Opens a subtitles file with a specific charset
gl: Abre un ficheiro de subtítulos cun conxunto de caracteres determinado

en: Choose charset code:
gl: Elixir conxunto de caracteres:

en: Charset
gl: Conxunto de caracteres

en: Open Subtitles from &Video
gl: Abrir subtítulos do &vídeo

en: Open Subtitles from Video
gl: Abrir subtítulos do vídeo

en: Opens the subtitles from the current video file
gl: Abre os subtítulos do ficheiro de vídeo actual

en: &Properties...
gl: &Propiedades...

en: Properties
gl: Propiedades

en: Open script properties window
gl: Abrir xanela de propiedades do documento

en: Save subtitles file
gl: Gardar o ficheiro de subtítulos

en: &Save Subtitles
gl: &Gardar subtítulos

en: Save Subtitles
gl: Gardar subtítulos

en: Saves subtitles
gl: Garda os subtítulos

en: Save Subtitles &as...
gl: Gardar subtítulos &como…

en: Save Subtitles as
gl: Gardar subtítulos como

en: Saves subtitles with another name
gl: Garda os subtítulos con outro nome

en: Select &All
gl: Seleccionar &todo

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Selects all dialogue lines
gl: Selecciona todas as liñas de diálogo

en: Select Visible
gl: Seleccionar visíbeis

en: Selects all lines that are currently visible on video frame
gl: Selecciona todas as liñas que están visíbeis no cadro de vídeo

en: Spell &Checker...
gl: Corrector &ortográfico

en: Spell Checker
gl: Corrector ortográfico

en: Open spell checker
gl: Abrir corrector ortográfico

en: ASSDraw3...
gl: ASSDraw3…

en: Launch ASSDraw3 tool for vector drawing
gl: Utilizar ASSDraw3 para deseño vectorial

en: &Export Subtitles...
gl: &Exportar subtítulos…

en: Export Subtitles
gl: Exportar subtítulos

en: Saves a copy of subtitles with processing applied to it
gl: Garda unha copia dos subtítulos procesados

en: &Fonts Collector...
gl: &Colector de &tipos de letra

en: Fonts Collector
gl: Colector de tipos de letra

en: Open fonts collector
gl: Abre o colector de tipos de letra

en: S&elect Lines...
gl: S&eleccionar liñas…

en: Select Lines
gl: Seleccionar liñas

en: Selects lines based on defined criteria
gl: Selecciona liñas cun criterio determinado

en: &Resample Resolution...
gl: &Modificar resolución…

en: Resample Resolution
gl: Modificar resolución

en: Changes resolution and modifies subtitles to conform to change
gl: Cambia a resolución e modifica os subtítulos para adaptalos ao cambio

en: St&yling Assistant...
gl: Asistente de es&tilos

en: Open styling assistant
gl: Abrir asistente de estilos

en: &Accept changes
gl: &Aceptar cambios

en: Commit changes and move to the next line
gl: Aplicar cambios e pasar á seguinte liña

en: &Preview changes
gl: &Prever cambios

en: Commit changes and stay on the current line
gl: Aplicar cambios e permanecer na liña actual

en: &Styles Manager...
gl: Xestor de e&stilos...

en: Open styles manager
gl: Abre o xestor de estilos

en: &Kanji Timer...
gl: Temporizador de &kanji…

en: Kanji Timer
gl: Temporizador de kanji

en: Open Kanji timer
gl: Abre o temporizador para kanji

en: &Timing Post-Processor...
gl: Post-procesador de &tempos...

en: Runs a post-processor for timing to deal with lead-ins, lead-outs, scene timing and etc
gl: Executa un post-procesador para os tempos para traballar con marcas de inicio e fin, temporización de escenas, etc.

en: &Translation Assistant...
gl: Asistente de &tradución

en: Translation Assistant
gl: Asistente de tradución

en: Open translation assistant
gl: Abre o asistente de tradución

en: &Next Line
gl: Liña &seguinte

en: Next Line
gl: Liña seguinte

en: Move to the next line without committing changes
gl: Pasar á liña seguinte sen facer cambios

en: &Previous Line
gl: Liña &anterior

en: Previous Line
gl: Liña anterior

en: Move to the previous line without committing changes
gl: Pasar á liña anterior sen facer cambios

en: &Insert Original
gl: &Inserir orixinal

en: Insert Original
gl: Inserir orixinal

en: Insert the untranslated text
gl: Inserir texto sen traducir

en: &About
gl: &Sobre

en: About
gl: Acerca de

en: About Aegisub
gl: Acerca de Aegisub

en: &Audio+Subs View
gl: Vista de &audio+subt.

en: Audio+Subs View
gl: Vista de audio+subt.

en: Display audio and subtitles only
gl: Amosar audio e subtítulos unicamente

en: &Full view
gl: Vista &completa

en: Full view
gl: Vista completa

en: Display audio, video and subtitles
gl: Amosar audio, vídeo e subtítulos

en: S&ubs Only View
gl: Ver &subt. soamente

en: Subs Only View
gl: Ver unicamente os subtítulos

en: Display subtitles only
gl: Amosar unicamente os subtítulos

en: &Video+Subs View
gl: Ver &vídeo+subt.

en: Video+Subs View
gl: Ver vídeo+subt.

en: Display video and subtitles only
gl: Amosar so vídeo e subtítulos

en: E&xit
gl: S&aír

en: Exit
gl: Saír

en: Exit the application
gl: Saír do programa

en: &Language...
gl: &Lingua... (Language)

en: Language
gl: Lingua

en: Select Aegisub interface language
gl: Seleccionar interface de lingua de Aegisub

en: &Log window
gl: &Rexistrar xanela

en: Log window
gl: Rexistrar xanela

en: View the event log
gl: Ver o rexistro de eventos

en: New &Window
gl: Nova &xanela

en: New Window
gl: Nova xanela

en: Open a new application window
gl: Abre outra xanela co aplicativo

en: &Options...
gl: &Opcións...

en: Configure Aegisub
gl: Configurar Aegisub

en: Toggle global hotkey overrides
gl: Alternar chaves globais de atallos de teclado

en: Toggle the main toolbar
gl: Alternar barra de ferramentas principal

en: Hide Toolbar
gl: Ocultar barra de ferramentas

en: Show Toolbar
gl: Amosar barra de ferramentas

en: &Check for Updates...
gl: &Buscar actualizacións

en: Check for Updates
gl: Buscar actualizacións

en: Check to see if there is a new version of Aegisub available
gl: Comprobar se existe unha nova versión de Aegisub dispoñíbel

en: Move to the next subtitle line
gl: Pasar á seguinte liña de subtítulos

en: Move to the next subtitle line, creating a new one if needed
gl: Pasar á seguinte liña de subtítulos, e crear unha nova se é preciso

en: Move to the previous line
gl: Pasar á liña anterior

en: &Actor Name
gl: Nome do &personaxe

en: Actor Name
gl: Nome do personaxe

en: Sort all subtitles by their actor names
gl: Clasificar todos os subtítulos polo nome do personaxe

en: sort
gl: clasificar

en: Sort selected subtitles by their actor names
gl: Clasificar os subtítulos seleccionados polo nome do personaxe

en: &Effect
gl: &Efecto

en: Sort all subtitles by their effects
gl: Clasificar todos os subtítulos polos efectos

en: Sort selected subtitles by their effects
gl: Clasificar os subtítulos seleccionados polos efectos

en: &End Time
gl: Marca de tempo &final

en: End Time
gl: Marca de tempo final

en: Sort all subtitles by their end times
gl: Clasificar todos os subtítulos pola súa marca de final

en: Sort selected subtitles by their end times
gl: Clasificar os títulos seleccionados pola súa marca de final

en: &Layer
gl: &Capa

en: Sort all subtitles by their layer number
gl: Clasificar todos os subtítulos polo número de capa

en: Sort selected subtitles by their layer number
gl: Clasificar os subtítulos seleccionados polo número de capa

en: &Start Time
gl: Marca de tempo &inicial

en: Start Time
gl: Marca de tempo inicial

en: Sort all subtitles by their start times
gl: Clasificar todos os subtítulos pola súa marca de inicio

en: Sort selected subtitles by their start times
gl: Clasificar os subtítulos seleccionados pola súa marca de inicio

en: St&yle Name
gl: Nome do e&stilo

en: Style Name
gl: Nome do estilo

en: Sort all subtitles by their style names
gl: Clasificar todos os subtítulos polo seu nome de estilo

en: Sort selected subtitles by their style names
gl: Clasificar os subtítulos seleccionados polo seu nome de estilo

en: Cycle Tag Hiding Mode
gl: Cambiar modo de ocultar etiquetas

en: Cycle through tag hiding modes
gl: Cambiar o modo de ocultar etiquetas

en: ASS Override Tag mode set to show full tags.
gl: Modo ASS de etiquetas de formato para amosar as etiquetas completas.

en: ASS Override Tag mode set to simplify tags.
gl: Modo ASS de etiquetas de formato para simplificar etiquetas.

en: ASS Override Tag mode set to hide tags.
gl: Modo ASS de etiquetas de formato para ocultar etiquetas.

en: &Hide Tags
gl: &Ocultar etiquetas

en: Hide Tags
gl: Ocultar etiquetas

en: Hide override tags in the subtitle grid
gl: Ocultar as etiquetas de formato na grade de subtítulos

en: Sh&ow Tags
gl: A&mosar etiquetas

en: Show Tags
gl: Amosar etiquetas

en: Show full override tags in the subtitle grid
gl: Amosar as etiquetas de formato na grade de subtítulos

en: S&implify Tags
gl: &Simplificar etiquetas

en: Simplify Tags
gl: Simplificar etiquetas

en: Replace override tags in the subtitle grid with a simplified placeholder
gl: Substituír as etiquetas de formato na grade de subtítulos por marcadores simples

en: Move line up
gl: Mover liña arriba

en: Move the selected lines up one row
gl: Mover as liñas seleccionadas unha liña cara arriba

en: move lines
gl: mover liñas

en: Move line down
gl: Mover liñas abaixo

en: Move the selected lines down one row
gl: Mover as liñas seleccionadas unha liña cara abaixo

en: Swap Lines
gl: Intercambiar liñas

en: Swaps the two selected lines
gl: Intercambia as dúas liñas seleccionadas

en: swap lines
gl: intercambiar liñas

en: &Reload Automation scripts
gl: &Recargar scripts de automatización

en: Reload Automation scripts
gl: Recargar scripts de automatización

en: Reload all Automation scripts and rescan the autoload folder
gl: Recargar todos os scripts de automatización e examinar de novo o cartafol de autocarga

en: Reloaded all Automation scripts
gl: Cargados todos os scripts de automatización

en: R&eload autoload Automation scripts
gl: &Auto-recargar scripts de automatización

en: Reload autoload Automation scripts
gl: Auto-recargar scripts de automatización

en: Rescan the Automation autoload folder
gl: Examinar de novo o cartafol de automatización de autocarga

en: Reloaded autoload Automation scripts
gl: Scripts de automatización auto-recargados

en: &Automation...
gl: &Automatización…

en: Automation
gl: Automatización

en: Open automation manager
gl: Abrir xestor de automatización

en: Change &End
gl: Cambiar &final

en: Change End
gl: Cambiar final

en: Changes times of subs so end times begin on next's start time
gl: Cambia as marcas de tempo dos subtítulos de xeito que a marca de final comeza na marca de inicio do seguinte

en: Change &Start
gl: Cambiar &inicio

en: Change Start
gl: Cambiar inicio

en: Changes times of subs so start times begin on previous's end time
gl: Cambia as marcas de tempo dos subtítulos de xeito que a marca de inicio comeza na marca de final anterior

en: Shift to &Current Frame
gl: Pasar ao fotograma &actual

en: Shift to Current Frame
gl: Pasar ao fotograma actual

en: Shift selection so that the active line starts at current frame
gl: Cambiar a selección para que a liña activa comece no fotograma actual

en: shift to frame
gl: pasar ao fotograma

en: S&hift Times...
gl: &Desprazar marcas de tempo…

en: Shift subtitles by time or frames
gl: Desprazar os subtítulos polo tempo ou por fotogramas

en: timing
gl: tempos

en: Snap &End to Video
gl: Axustar &final ao vídeo

en: Snap End to Video
gl: Axustar final ao vídeo

en: Set end of selected subtitles to current video frame
gl: Estabelecer o final dos subtítulos seleccionados no fotograma actual

en: Snap to S&cene
gl: Axustar a &escena

en: Snap to Scene
gl: Axustar a escena

en: Set start and end of subtitles to the keyframes around current video frame
gl: Estabelecer o comezo e o final dos subtítulos nos fotogramas clave arredor do actual

en: snap to scene
gl: axustar a escena

en: Add lead in and out
gl: Engadir marcas de inicio e final

en: Add lead in
gl: Engadir marca de inicio

en: Add lead out
gl: Engadir marca de final

en: Increase length
gl: Aumentar duración

en: Increase the length of the current timing unit
gl: Aumentar a duración da unidade temporal actual

en: Increase length and shift
gl: Aumentar duración e mover

en: Increase the length of the current timing unit and shift the following items
gl: Aumentar a duración da unidade temporal actual e mover as seguintes

en: Decrease length
gl: Diminuír duración

en: Decrease the length of the current timing unit
gl: Diminuír a duración da unidade temporal actual

en: Decrease length and shift
gl: Diminuír duración e mover

en: Decrease the length of the current timing unit and shift the following items
gl: Diminuír a duración da unidade temporal actual e mover as seguintes

en: Shift start time forward
gl: Mover o inicio cara adiante

en: Shift the start time of the current timing unit forward
gl: Mover cara adiante o inicio da unidade temporal actual

en: Shift start time backward
gl: Mover o inicio cara atrás

en: Shift the start time of the current timing unit backward
gl: Mover cara atrás o inicio da unidade temporal actual

en: Snap &Start to Video
gl: Axustar &comezo ao vídeo

en: Snap Start to Video
gl: Axustar comezo ao vídeo

en: Set start of selected subtitles to current video frame
gl: Situar o comezo dos subtítulos seleccionados neste fotograma

en: Next line or syllable
gl: Seguinte liña ou sílaba

en: Previous line or syllable
gl: Anterior liña ou sílaba

en: Standard
gl: Estándar

en: Standard mode, double click sets position
gl: Modo estándar, un dobre clic estabelece a posición

en: Drag
gl: Arrastrar

en: Drag subtitles
gl: Arrastrar subtítulos

en: Rotate Z
gl: Rotar Z

en: Rotate subtitles on their Z axis
gl: Rotar subtítulos polo eixo Z

en: Rotate XY
gl: Rotar XY

en: Rotate subtitles on their X and Y axes
gl: Rotar subtítulos polos eixos X e Y

en: Scale
gl: Axustar

en: Scale subtitles on X and Y axes
gl: Axustar subtítulos a escala nos eixos X e Y

en: Clip
gl: Cadro

en: Clip subtitles to a rectangle
gl: Meter os subtítulos nun cadro rectangular

en: Vector Clip
gl: Cadro vectorial

en: Clip subtitles to a vectorial area
gl: Meter os subtítulos nunha área vectorial

en: &Close Audio
gl: &Pechar audio

en: Close Audio
gl: Pechar audio

en: Closes the currently open audio file
gl: Pecha o ficheiro de son actual

en: &Open Audio File...
gl: &Abrir ficheiro de audio…

en: Open Audio File
gl: Abrir ficheiro de audio

en: Opens an audio file
gl: Abre un ficheiro de son

en: Audio Formats
gl: Formatos de audio

en: Open 2h30 Blank Audio
gl: Abrir audio baleiro de 2h30

en: Open a 150 minutes blank audio clip, for debugging
gl: Abre un ficheiro baleiro de audio de 150 minutos para depurar fallos

en: Open 2h30 Noise Audio
gl: Abrir audio de ruído de 2h30

en: Open a 150 minutes noise-filled audio clip, for debugging
gl: Abre un ficheiro con ruído de 150 minutos para depurar fallos

en: Open Audio from &Video
gl: Abrir o audio do &vídeo

en: Open Audio from Video
gl: Abrir o audio do vídeo

en: Opens the audio from the current video file
gl: Engade o son ao vídeo actual

en: &Spectrum Display
gl: Amosar o &espectro

en: Spectrum Display
gl: Amosar o espectro

en: Display audio as a frequency-power spectrograph
gl: Amosa o audio como un espectrógrafo de frecuencia-potencia

en: &Waveform Display
gl: Amosar en forma de &onda

en: Waveform Display
gl: Amosar en forma de onda

en: Display audio as a linear amplitude graph
gl: Amosa o audio como un gráfico de amplitude de onda

en: Create audio clip
gl: Crear clip de audio

en: Create an audio clip of the selected line
gl: Crear un clip de audio para a liña seleccionada

en: Save audio clip
gl: Gardar clip de audio

en: Play current audio selection
gl: Reproducir selección de audio

en: Play the current audio selection, ignoring changes made while playing
gl: Reproducir o son seleccionado, ignorando os cambios realizados durante a reprodución

en: Play audio selection
gl: Reproducir selección de son

en: Play audio until the end of the selection is reached
gl: Reproducir o son ata o fin da selección

en: Play audio selection or stop
gl: Reproducir selección de son ou parar

en: Play selection or stop playback if it's already playing
gl: Reproducir selección ou deter reprodución

en: Stop playing
gl: Deter a reprodución

en: Stop
gl: Deter

en: Play 500 ms before selection
gl: Reproducir 500 ms antes da selección

en: Play 500 ms after selection
gl: Reproducir 500 ms despois da selección

en: Play last 500 ms of selection
gl: Reproducir os últimos 500 ms da selección

en: Play first 500 ms of selection
gl: Reproducir os primeiros 500 ms da selección

en: Play from selection start to end of file
gl: Reproducir dende o principio da selección ata o fin do ficheiro

en: Commit
gl: Aplicar

en: Commit any pending audio timing changes
gl: Aplicar os cambios de tempo pendentes no audio

en: Commit and use default timing for next line
gl: Aplicar e usar os tempos predeterminados na liña seguinte

en: Commit any pending audio timing changes and reset the next line's times to the default
gl: Aplicar os cambios de tempo pendentes no audio e reestabelecer valores predeterminados para a liña seguinte

en: Commit and move to next line
gl: Aplicar e pasar á liña seguinte

en: Commit any pending audio timing changes and move to the next line
gl: Aplicar os cambios de tempo pendentes e pasar á liña seguinte

en: Commit and stay on current line
gl: Aplicar e comezar na liña actual

en: Commit any pending audio timing changes and stay on the current line
gl: Aplicar os cambios de tempo pendentes no audio e quedar na liña actual

en: Go to selection
gl: Ir á selección

en: Scroll left
gl: Desprazar á esquerda

en: Scroll the audio display left
gl: Desprazar o esquema de audio cara á esquerda

en: Scroll right
gl: Desprazar á dereita

en: Scroll the audio display right
gl: Desprazar o esquema de audio cara á dereita

en: Auto scrolls audio display to selected line
gl: Desprazamento automático do audio á liña seleccionada

en: Automatically commit all changes
gl: Aplicar automaticamente todos os cambios

en: Auto goes to next line on commit
gl: Ir automaticamente á seguinte liña para remisión

en: Spectrum analyzer mode
gl: Modo analizador de espectro

en: Link vertical zoom and volume sliders
gl: Conectar zoom vertical e controis desprazábeis de volume

en: Toggle karaoke mode
gl: Alternar modo karaoke

en: &Bug Tracker...
gl: Localizador de &erros…

en: Bug Tracker
gl: Localizador de erros

en: Visit Aegisub's bug tracker to report bugs and request new features
gl: Visite o localizador de erros de Aegisub para informar de erros e propoñer funcións novas

en: &Contents
gl: &Contido

en: Contents
gl: Contido

en: Help topics
gl: Temas de axuda

en: All Fil&es
gl: &Todos os ficheiros

en: Resource files
gl: Ficheiros de recursos

en: &Forums
gl: &Foros

en: Forums
gl: Foros

en: Visit Aegisub's forums
gl: Visitar os foros de Aegisub

en: &IRC Channel
gl: Canle &IRC

en: IRC Channel
gl: Canle IRC

en: Visit Aegisub's official IRC channel
gl: Visita a canle IRC oficial de Aegisub

en: &Visual Typesetting
gl: Maquetación &visual

en: Visual Typesetting
gl: Maquetación visual

en: Open the manual page for Visual Typesetting
gl: Abrir a páxina do manual da maquetación visual

en: &Website
gl: Sitio &web

en: Website
gl: Sitio web

en: Visit Aegisub's official website
gl: Visita o sitio oficial de Aegisub

en: Close Keyframes
gl: Pechar fotogramas clave

en: Closes the currently open keyframes list
gl: Pecha a lista actual de fotogramas clave

en: Open Keyframes...
gl: Abrir fotogramas clave…

en: Open Keyframes
gl: Abrir fotogramas clave

en: Opens a keyframe list file
gl: Abre unha lista de fotogramas clave

en: Open keyframes file
gl: Abrir ficheiro de fotogramas clave

en: Save Keyframes...
gl: Gardar fotogramas clave…

en: Save Keyframes
gl: Gardar fotogramas clave

en: Saves the current keyframe list
gl: Garda a lista de fotogramas clave actual

en: Save keyframes file
gl: Gardar ficheiro de fotogramas clave

en: Select &None
gl: &Non seleccionar ningún

en: Misspelled word:
gl: Erro na palabra:

en: Replace with:
gl: Substituír por:

en: &Skip Comments
gl: &Omitir comentarios

en: &Replace
gl: &Substituír

en: Replace &all
gl: Substituír &todo

en: &Ignore
gl: &Ignorar

en: Ignore a&ll
gl: I&gnorar todo

en: Add to &dictionary
gl: Engadir ao &dicionario

en: Aegisub has finished checking spelling of this script.
gl: Aegisub rematou de revisar a ortografía deste documento

en: Spell checking complete.
gl: Revisión ortográfica rematada.

en: Aegisub has found no spelling mistakes in this script.
gl: Aegisub non atopou erros ortográficos neste documento.

en: spell check replace
gl: substituír corrector ortográfico

en: Please choose the folder:
gl: Por favor, elixa o cartafol:

en: Browse...
gl: Examinar…

en: Choose...
gl: Elixir…

en: Font Face
gl: Tipo de letra

en: Font Size
gl: Tamaño de letra

en: Script Properties
gl: Propiedades do Documento

en: Script
gl: Documento

en: Title:
gl: Título:

en: Original script:
gl: Documento orixinal:

en: Translation:
gl: Tradución:

en: Editing:
gl: Edición:

en: Timing:
gl: Estabelecemento do tempo:

en: Synch point:
gl: Punto de sincronización:

en: Updated by:
gl: Actualizado por:

en: Update details:
gl: Actualizar detalles:

en: Resolution
gl: Resolución

en: From &video
gl: Dende o &vídeo

en: 0: Smart wrapping, top line is wider
gl: 0: Axuste intelixente, a liña superior é máis longa

en: 1: End-of-line word wrapping, only \N breaks
gl: 1: Axuste de palabras ao final de liña, cortar só con \N

en: 2: No word wrapping, both \n and \N break
gl: 2: Non axustar palabras, cortar tanto con \n coma con \N

en: 3: Smart wrapping, bottom line is wider
gl: 3: Axuste intelixente, a liña inferior é máis longa

en: Wrap Style:
gl: Estilo de axuste de liña:

en: Reverse
gl: Inverso

en: Collision:
gl: Colisión:

en: Scale Border and Shadow
gl: Estabelecer bordo e sombra

en: Scale border and shadow together with script/render resolution. If this is unchecked, relative border and shadow size will depend on renderer.
gl: Coordinar a escala de bordo e sombra coa resolución proporcionada polo documento. Se non se comproba, o tamaño relativo de bordo e sombra dependerán do renderizador.

en: property changes
gl: cambio de propiedades

en: Aegisub was built without any font file listers enabled
gl: Aegisub construíuse sen ningún ficheiro de tipos de letra activados

en: Symlinking fonts to folder...
gl: Ligar simbolicamente tipos de letra ao cartafol…

en: Copying fonts to folder...
gl: Copiando tipos de letra no cartafol…

en: Copying fonts to archive...
gl: Copiando tipos de letra no arquivo…

en: * Copied %s.
gl: * Copiado %s.

en: * %s already exists on destination.
gl: * %s xa existe neste destino.

en: * Symlinked %s.
gl: * Ligado simbolicamente %s.

en: * Failed to copy %s.
gl: * Non se puido copiar %s.

en: Done. All fonts copied.
gl: Listo. Tipos de letra copiados.

en: Done. Some fonts could not be copied.
gl: Listo. Algús tipos de letra non se puideron copiar.

en: 
    Over 32 MB of fonts were copied. Some of the fonts may not be loaded by the player if they are all attached to a Matroska file.
gl: 
    Copiáronse máis de 32 MB de tipos de letra. Pode que o reproductor non cargue algúns se están anexados a un ficheiro Matroska.

en: Check fonts for availability
gl: Comprobar dispoñibilidade dos tipos de letra

en: Copy fonts to folder
gl: Copiar tipos de letra no cartafol

en: Copy fonts to subtitle file's folder
gl: Copiar tipos de letra no cartafol do ficheiro dos subtítulos

en: Copy fonts to zipped archive
gl: Copiar tipos de letra a un arquivo comprimido

en: Symlink fonts to folder
gl: Enlazar simbolicamente os tipos de letra ao cartafol

en: Action
gl: Acción

en: Destination
gl: Destino

en: &Browse...
gl: &Explorar…

en: Log
gl: Rexistro

en: &Start!
gl: &Comezar!

en: Invalid destination.
gl: Destino incorrecto.

en: Error
gl: Erro

en: Could not create destination folder.
gl: Non se puido crear o cartafol de destino.

en: Invalid path for .zip file.
gl: Ruta non válida para o ficheiro .zip

en: Select archive file name
gl: Seleccionar nome de ficheiro

en: Select folder to save fonts on
gl: Seleccione un cartafol para gardar os tipos de letra

en: Choose the folder where the fonts will be collected to. It will be created if it doesn't exist.
gl: Seleccione o cartafol onde se van almacenar os tipos de letra. Se non existe, crearase un.

en: Enter the name of the destination zip file to collect the fonts to. If a folder is entered, a default name will be used.
gl: Introducir o nome do ficheiro zip de destino para almacenar os tipos de letra. Se se introduce un nome de cartafol, este será o predeterminado para o ficheiro.

en: Do you want Aegisub to check for updates whenever it starts? You can still do it manually via the Help menu.
gl: Quere que Aegisub comprobe se hai actualizacións sempre que se inicie? Pódese facer tamén manualmente a través do menú Axuda.

en: Check for updates?
gl: Buscar actualizacións?

en: Do you want to save changes to %s?
gl: Quere gardar os cambios de %s?

en: Unsaved changes
gl: Cambios sen gardar

en: File backup saved as "%s".
gl: Copia de seguranza gardada como "%s".

en: Do you want to load/unload the associated files?
gl: Quere cargar/descargar os ficheiros asociados?

en: (Un)Load files?
gl: (Des)cargar ficheiros?

en: Untitled
gl: Sen título

en: untitled
gl: sen título

en: Maximum
gl: Máximo

en: Maximum + Average
gl: Máximo + Medio

en: Dummy video options
gl: Opcións do vídeo de proba

en: Checkerboard &pattern
gl: &Patrón de xadrez

en: Video resolution:
gl: Resolución do vídeo:

en: Color:
gl: Cor:

en: Frame rate (fps):
gl: Velocidade (fps):

en: Duration (frames):
gl: Duración (fotogramas):

en: Resulting duration: %d:%02d:%02d.%03d
gl: Duración resultante: %d:%02d:%02d.%03d

en: Invalid fps or length value
gl: Valor de fps ou duración incorrecto

en: General
gl: Xeral

en: Check for updates on startup
gl: Buscar actualizacións ao comezar

en: Show main toolbar
gl: Amosar barra de ferramentas principal

en: Toolbar Icon Size
gl: Tamaño das iconas na barra de ferramentas

en: Never
gl: Nunca

en: Always
gl: Sempre

en: Ask
gl: Preguntar

en: Automatically load linked files
gl: Cargar automaticamente ficheiros asociados

en: Undo Levels
gl: Número de accións de desfacer

en: Recently Used Lists
gl: Últimas listas utilizadas

en: Files
gl: Ficheiros

en: Find/Replace
gl: Buscar/Substituír

en: Default mouse wheel to zoom
gl: Utilizar como predeterminada a roda do rato como zoom

en: Lock scroll on cursor
gl: Bloquear desprazamento no cursor

en: Snap markers by default
gl: Adoptar os marcadores predeterminados

en: Auto-focus on mouse over
gl: Enfoque automático ao pasar o rato

en: Play audio when stepping in video
gl: Reproducir audio cando se percorre o vídeo

en: Left-click-drag moves end marker
gl: Pulsar botón esquerdo e desprazar move a marca de final

en: Default timing length (ms)
gl: Duración predeterminada da unidade temporal (ms)

en: Default lead-in length (ms)
gl: Duración predeterminada da marca de inicio (ms)

en: Default lead-out length (ms)
gl: Duración predeterminada da marca de final (ms)

en: Marker drag-start sensitivity (px)
gl: Sensibilidade do marcador de arrastre (px)

en: Line boundary thickness (px)
gl: Grosor da liña de límite (px)

en: Maximum snap distance (px)
gl: Distancia máxima de axuste (px)

en: Don't show
gl: Non amosar

en: Show previous
gl: Amosar anteriores

en: Show previous and next
gl: Amosar anteriores e posteriores

en: Show all
gl: Amosar todo

en: Show inactive lines
gl: Amosar liñas inactivas

en: Include commented inactive lines
gl: Incluír liñas inactivas comentadas

en: Display Visual Options
gl: Amosar Opcións Visuais

en: Keyframes in dialogue mode
gl: Fotogramas clave en modo diálogo

en: Keyframes in karaoke mode
gl: Fotogramas clave en modo karaoke

en: Cursor time
gl: Tempo no cursor

en: Video position
gl: Posición de vídeo

en: Seconds boundaries
gl: Límites de segundos

en: Waveform Style
gl: Modo onda

en: Audio labels
gl: Etiquetas de audio

en: Show keyframes in slider
gl: Amosar fotogramas clave no control desprazábel

en: Only show visual tools when mouse is over video
gl: Amosar as ferramentas de vista só cando o rato está sobre o vídeo

en: Seek video to line start on selection change
gl: Pasar ao inicio de liña ao cambiar a selección

en: Automatically open audio when opening video
gl: Abrir audio automaticamente cando se abre o vídeo

en: Default Zoom
gl: Zoom Predeterminado

en: Fast jump step in frames
gl: Salto rápido en fotogramas

en: Screenshot save path
gl: Ruta para gardar capturas de pantalla

en: Script Resolution
gl: Resolución do documento

en: Use resolution of first video opened
gl: Utilizar a resolución do primeiro vídeo aberto

en: Default width
gl: Largura predeterminada

en: Default height
gl: Alto predeterminado

en: Match video resolution on open
gl: Axustar resolución do vídeo ao abrilo

en: Edit Box
gl: Cadro de edición

en: Enable call tips
gl: Permitir consellos

en: Overwrite in time boxes
gl: Sobreescribir nas caixas de tempo

en: Enable syntax highlighting
gl: Permitir o resaltado de sintaxe

en: Dictionaries path
gl: Ruta de dicionarios

en: Grid
gl: Grade

en: Allow grid to take focus
gl: Permitir que a grade tome enfoque

en: Highlight visible subtitles
gl: Resaltar subtítulos visíbeis

en: Hide overrides symbol
gl: Símbolo para etiquetas ocultas

en: Colors
gl: Cores

en: Audio Display
gl: Visualización de audio

en: Play cursor
gl: Cursor de reprodución

en: Line boundary start
gl: Marca de inicio

en: Line boundary end
gl: Marca de final

en: Line boundary inactive line
gl: Marcas de liña inactiva

en: Syllable boundaries
gl: Límite de sílabas

en: Syntax Highlighting
gl: Límites de segundos

en: Brackets
gl: Corchetes

en: Slashes and Parentheses
gl: Barras e parénteses

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Error Background
gl: Cor de fondo para erros

en: Line Break
gl: Axuste de liña

en: Karaoke templates
gl: Patróns de karaoke

en: Audio Color Schemes
gl: Esquemas de cor de audio

en: Spectrum
gl: Espectro

en: Waveform
gl: Onda

en: Subtitle Grid
gl: Grade de subtítulos

en: Standard foreground
gl: Texto predeterminado

en: Standard background
gl: Fondo predeterminado

en: Selection foreground
gl: Texto seleccionado

en: Selection background
gl: Fondo seleccionado

en: Collision foreground
gl: Texto en colisión

en: In frame background
gl: Fondo en fotograma

en: Comment background
gl: Fondo de comentarios

en: Selected comment background
gl: Fondo de comentario seleccionado

en: Header background
gl: Fondo de cabeceiras

en: Left Column
gl: Columna esquerda

en: Active Line Border
gl: Bordo de liña activa

en: Lines
gl: Liñas

en: Hotkeys
gl: Teclas de acceso rápido

en: Backup
gl: Seguranza

en: Automatic Save
gl: Gardado automático

en: Enable
gl: Permitir

en: Interval in seconds
gl: Intérvalo en segundos

en: Path
gl: Ruta

en: Autosave after every change
gl: Gardar automaticamente despois de cada cambio

en: Automatic Backup
gl: Copia de seguranza automática

en: Base path
gl: Ruta base

en: Include path
gl: Ruta de inclusión

en: Auto-load path
gl: Ruta de carga automática

en: 1: Error
gl: 1: Erro

en: 2: Warning
gl: 2: Aviso

en: 3: Hint
gl: 3: Proposta

en: 4: Debug
gl: 4: Depurar

en: 5: Trace
gl: 5: Seguimento

en: Trace level
gl: Nivel de seguimento

en: Below Normal (recommended)
gl: Por debaixo do Normal (recomendado)

en: Lowest
gl: A máis baixa

en: Thread priority
gl: Prioridade dos fíos de execución

en: No scripts
gl: Ningún script

en: Subtitle-local scripts
gl: Scripts dos subtítulos

en: Global autoload scripts
gl: Scripts globais de carga automática

en: All scripts
gl: Todos os scripts

en: Autoreload on Export
gl: Auto-recargar ao exportar

en: Advanced
gl: Avanzadas

en: Changing these settings might result in bugs and/or crashes.  Do not touch these unless you know what you're doing.
gl: Os cambios nestes axustes poden dar lugar a erros e/ou fallos. Non os modifique sen saber ben o que está a facer.

en: Expert
gl: Experto

en: Audio provider
gl: Provedor de audio

en: Audio player
gl: Reprodutor de audio

en: Cache
gl: Caché

en: None (NOT RECOMMENDED)
gl: Ningún (NON RECOMENDADO)

en: Hard Disk
gl: Disco Duro

en: Cache type
gl: Tipo de caché

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: Regular quality
gl: Calidade regular

en: Better quality
gl: Calidade aceptábel

en: High quality
gl: Alta calidade

en: Insane quality
gl: Baixa calidade

en: Quality
gl: Calidade

en: Cache memory max (MB)
gl: Máximo de memoria caché (MB)

en: Avisynth down-mixer
gl: Unión de pistas de Avisynth

en: Force sample rate
gl: Forzar taxa de mostraxe

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Clear
gl: Borrar

en: Abort
gl: Abortar

en: Audio indexing error handling mode
gl: Modo de tratar os erros de indexación de audio

en: Always index all audio tracks
gl: Indexar sempre todas as pistas de audio

en: Portaudio device
gl: Dispositivo de Portaudio

en: OSS Device
gl: Dispositivo OSS

en: Buffer latency
gl: Latencia do búfer

en: Buffer length
gl: Lonxitude do búfer

en: Video provider
gl: Provedor de vídeo

en: Subtitles provider
gl: Provedor de subtítulos

en: Force BT.601
gl: Forzar BT.601

en: Allow pre-2.56a Avisynth
gl: Permitir pre-2,56a Avisynth

en: Avisynth memory limit
gl: Límite de memoria de Avisynth

en: Debug log verbosity
gl: Nivel de detalle no rexistro de depuración

en: Decoding threads
gl: Fíos de decodificación

en: Enable unsafe seeking
gl: Permitir buscas inseguras

en: Are you sure that you want to restore the defaults? All your settings will be overridden.
gl: De verdade quere volver á configuración predeterminada? Eliminaranse todas as súas opcións.

en: Restore defaults?
gl: Volver á configuración predeterminada?

en: Preferences
gl: Preferencias

en: &Restore Defaults
gl: Volver á configuración &predeterminada

en: Cu&t
gl: Cor&tar

en: Split at cursor (preserve times)
gl: Dividir con cursor (conservar tempos)

en: Split at cursor (estimate times)
gl: Dividir con cursor (estimar tempos)

en: No spell checker suggestions
gl: Non hai suxestións do corrector ortográfico

en: Spell checker suggestions for "%s"
gl: Suxestións do corrector ortográfico para "%s"

en: No correction suggestions
gl: Non hai propostas

en: Add "%s" to dictionary
gl: Engadir "%s" ao dicionario

en: Spell checker language
gl: Lingua do corrector ortográfico

en: Thesaurus suggestions for "%s"
gl: Suxestións do tesauro para "%s"

en: No thesaurus suggestions
gl: Non hai suxestións do tesauro

en: Thesaurus language
gl: Lingua do tesauro

en: Disable
gl: Desactivar

en: split
gl: dividir

en: Empty
gl: Baleiro

en: &Recent
gl: &Recentes

en: No Automation macros loaded
gl: Non se cargaron macros de automatización

en: Translated into LANGUAGE by PERSON
gl: Traducido ao galego por Nuria Andión

en: 
    See the help file for full credits.
gl: 
    Ver no ficheiro de axuda todos os créditos.

en: Built by %s on %s.
gl: Construído por %s en %s.

en: Source:
gl: Orixe:

en: Dest:
gl: Destino:

en: Kanji timing
gl: Temporizador de kanji

en: Styles
gl: Estilos

en: Shortcut Keys
gl: Teclas de acceso directo

en: Commands
gl: Comandos

en: Attempt to &interpolate kanji.
gl: Tentar &interpolación de kanji

en: When the destination textbox has focus, use the following keys:
    
    Right Arrow: Increase dest. selection length
    Left Arrow: Decrease dest. selection length
    Up Arrow: Increase source selection length
    Down Arrow: Decrease source selection length
    Enter: Link, accept line when done
    Backspace: Unlink last
gl: Cando o cadro de texto de destino teña o foco, use as seguintes teclas:
    
    Frecha dereita: Aumentar lonxitude da selección de destino
    Frecha esquerda: Diminuír lonxitude da selección de destino
    Frecha arriba: Aumentar lonxitude da selección de orixe
    Frecha abaixo: Diminuír lonxitude da selección de orixe
    Enter: Ligar, aceptar a liña cando estea lista
    Retroceso: Desligar a última

en: S&tart!
gl: &Comezar!

en: &Link
gl: &Ligar

en: &Unlink
gl: &Desligar

en: Skip &Source Line
gl: Omitir liña de &orixe

en: Skip &Dest Line
gl: Omitir liña de &destino

en: &Go Back a Line
gl: &Retroceder unha liña

en: &Accept Line
gl: &Aceptar liña

en: &Close
gl: &Pechar

en: kanji timing
gl: temporización kanji

en: Select source and destination styles first.
gl: Seleccionar primeiro estilos de orixe e de destino.

en: The source and destination styles must be different.
gl: Os estilos de orixe e de destino deben ser diferentes.

en: Group all of the source text.
gl: Agrupar todo o texto de orixe.

en: Select Fields to Paste Over
gl: Seleccionar campos sobre os que pegar

en: Fields
gl: Campos

en: Please select the fields that you want to paste over:
gl: Por favor, seleccione os campos sobre os que quere pegar:

en: Margin Left
gl: Marxe esquerda

en: Margin Right
gl: Marxe dereita

en: Margin Vertical
gl: Marxe vertical

en: &Times
gl: &Tempo

en: T&ext
gl: T&exto

en: Oops, Aegisub has crashed!
    
    An attempt has been made to save a copy of your file to:
    
    %s
    
    Aegisub will now close.
gl: Vaites, Aegisub fallou!
    
    Tentouse gardar unha copia do seu ficheiro en:
    
    %s
    
    Aegisub pecharase agora.

en: Program error
gl: Erro do programa

en: &Comment
gl: &Comentar

en: Comment this line out. Commented lines don't show up on screen.
gl: Comentar esta liña. Os comentarios non aparecen na pantalla.

en: Style for this line
gl: Estilo desta liña

en: Actor name for this speech. This is only for reference, and is mainly useless.
gl: Nome do persoaxe neste fragmento. Isto é unicamente como referencia e non ten outra utilidade.

en: Effect for this line. This can be used to store extra information for karaoke scripts, or for the effects supported by the renderer.
gl: Efecto desta liña. Pódese usar para almacenar información adicional en textos de karaoke ou para os efectos compatíbeis do provedor.

en: Layer number
gl: Número de capa

en: Start time
gl: Tempo de inicio

en: End time
gl: Tempo de final

en: Line duration
gl: Duración da liña

en: Left Margin (0 = default)
gl: Marxe esquerda (0 = predeterminada)

en: Right Margin (0 = default)
gl: Marxe dereita (0 = predeterminada)

en: Vertical Margin (0 = default)
gl: Marxe vertical (0 = predeterminada)

en: Bold
gl: Grosa

en: toggle bold
gl: activar ou desactivar grosa

en: Italics
gl: Cursiva

en: toggle italic
gl: activar ou desactivar cursiva

en: Underline
gl: Subliñado

en: toggle underline
gl: activar ou desactivar subliñado

en: Strikeout
gl: Riscado

en: toggle strikeout
gl: activar ou desactivar riscado

en: Primary color
gl: Cor principal

en: Secondary color
gl: Cor secundaria

en: Outline color
gl: Destacar cor

en: Shadow color
gl: Apagar cor

en: Commits the text (Enter)
gl: Confirmar texto (Enter)

en: T&ime
gl: T&empo

en: Time by h:mm:ss.cs
gl: Tempo en h:mm:ss.cs

en: F&rame
gl: Foto&grama

en: Time by frame number
gl: Tempo por número de fotograma

en: modify text
gl: modificar texto

en: modify times
gl: modificar tempos

en: style change
gl: cambiar estilo

en: actor change
gl: cambiar personaxe

en: layer change
gl: cambiar capa

en: MarginL change
gl: Cambiar marxe der.

en: MarginR change
gl: Cambiar marxe esq.

en: MarginV change
gl: Cambiar marxe vert.

en: effect change
gl: cambiar efecto

en: comment change
gl: cambiar comentario

en: set font
gl: estabelecer tipo de letra

en: set color
gl: estabelecer cor

en: Select
gl: Seleccionar

en: Match
gl: Coincidencia

en: &Matches
gl: &Coincide

en: &Doesn't Match
gl: &Non coincide

en: Match c&ase
gl: Coincidir &maiúsculas e minúsculas

en: &Exact match
gl: Coincidencia &exacta

en: &Contains
gl: Con&tén

en: &Regular Expression match
gl: &Coincidencia de expresións regulares

en: Mode
gl: Modo

en: &Text
gl: &Texto

en: &Style
gl: E&stilo

en: Act&or
gl: &Personaxe

en: E&ffect
gl: &Efecto

en: In Field
gl: No Campo

en: Match dialogues/comments
gl: Coincidencia de diálogos/comentarios

en: D&ialogues
gl: &Diálogos

en: Comme&nts
gl: Co&mentarios

en: Set se&lection
gl: Estabelecer se&lección

en: &Add to selection
gl: En&gadir á selección

en: S&ubtract from selection
gl: Eli&minar da selección

en: Intersect &with selection
gl: &Intersectar coa selección

en: Selection was set to no lines
gl: Non se seleccionou ningunha liña

en: Selection was set to one line
gl: Seleccionouse unha liña

en: Selection was set to %u lines
gl: Seleccionáronse %u liñas

en: No lines were added to selection
gl: Non se engadiron liñas á selección

en: One line was added to selection
gl: Engadiuse unha liña á selección

en: %u lines were added to selection
gl: Engadíronse %u liñas á selección

en: No lines were removed from selection
gl: Non se eliminaron liñas da selección

en: One line was removed from selection
gl: Eliminouse unha liña da selección

en: %u lines were removed from selection
gl: Elimináronse %u liñas da selección

en: Selection
gl: Selección

en: Could not find font '%s'
gl: Non se puido atopar o tipo de letra '%s'

en: Found '%s' at '%s'
gl: Atopado '%s' en '%s'

en: '%s' is missing %d glyphs used.
gl: A '%s' fáltanlle %d glifos.

en: '%s' is missing the following glyphs used: %s
gl: A '%s' fáltanlle os seguintes glifos: %s

en: Used in styles:
gl: Utilizado en estilos:

en: Used on lines:
gl: Utilizado en liñas:

en: Parsing file
gl: Analizando ficheiro

en: Searching for font files
gl: Buscando ficheiros de tipos de letra

en: Done
gl: Listo

en: All fonts found.
gl: Todos os tipos de letra atopados.

en: %d fonts could not be found.
gl: Tipos de letra %d non se atoparon.

en: %d fonts were found, but were missing glyphs used in the script.
gl: Atopáronse os tipos de letra %d, pero faltaban os glifos utilizados no script.

en: Transform Framerate
gl: Modificar taxa de fotogramas

en: Transform subtitle times, including those in override tags, from an input framerate to an output framerate.
    
    This is useful for converting regular time subtitles to VFRaC time subtitles for hardsubbing.
    It can also be used to convert subtitles to a different speed video, such as NTSC to PAL speedup.
gl: Transforma as marcas de tempo dos subtítulos, incluíndo as que están en etiquetas de formato, dunha taxa de fotogramas a outra.
    
    Isto é útil para converter subtítulos en tempo estándar a subtítulos VFRaC para integrar.
    Tamén se pode utilizar para transportar os subtítulos a un formato de vídeo con outra velocidade, por exemplo de NTSC a PAL.

en: V&ariable
gl: &Variábel

en: &Constant:
gl: &Constante:

en: &Reverse transformation
gl: &Desfacer transformación

en: Input framerate:
gl: Inserir velocidade:

en: Output:
gl: Saída:

en: %d%%, %d pixel/second
gl: %d%%, %d píxel/segundo

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancelling...
gl: Cancelando…

en: Collecting font data from system. This might take a while, depending on the number of fonts installed. Results are cached and subsequent executions will be faster...
gl: Recuperando datos dos tipos de letra do sistema. Isto pode levar un tempo, dependendo do número de tipos instalados. Os resultados almacénanse e as execucións posteriores serán máis rápidas…

en: Done collecting font data.
gl: Recuperación de datos de tipos de letra finalizada.

en: Drag control points
gl: Trasladar puntos de control

en: Line
gl: Liña

en: Appends a line
gl: Engade unha liña

en: Bicubic
gl: Bicúbico

en: Appends a bezier bicubic curve
gl: Engade unha curva bézier bicúbica

en: Convert
gl: Convertir

en: Converts a segment between line and bicubic
gl: Converte un segmento entre liñal e bicúbico

en: Insert
gl: Inserir

en: Inserts a control point
gl: Insire un punto de control

en: Remove
gl: Retirar

en: Removes a control point
gl: Retira un punto de control

en: Freehand
gl: A man alzada

en: Draws a freehand shape
gl: Debuxa unha forma a man alzada

en: Freehand smooth
gl: A man alzada suavizado

en: Draws a smoothed freehand shape
gl: Debuxa unha forma a man alzada suavizada

en: delete control point
gl: borrar punto de control

en: Automation Manager
gl: Xestor de automatización

en: &Add
gl: &Engadir

en: &Remove
gl: E&liminar

en: Re&load
gl: &Recargar

en: Show &Info
gl: Amosar &información

en: Re&scan Autoload Dir
gl: Volver &examinar Autoload Dir

en: Name
gl: Nome

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Description
gl: Descrición

en: Add Automation script
gl: Engadir script de automatización

en:     Export filter: %s
gl:     Filtro de exportación: %s

en:     Subtitle format handler: %s
gl:     Manexador de formato de subtítulos: %s

en: Total scripts loaded: %d
    Global scripts loaded: %d
    Local scripts loaded: %d
gl: Total de scripts cargados: %d
    Scripts globais cargados: %d
    Scripts locais cargados: %d

en: Scripting engines installed:
gl: Motores de scripting instalados:

en: 
    Script info:
    Name: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Version: %s
    Full path: %s
    State: %s
    
    Features provided by script:
gl: 
    Información do script:
    Nome: %s
    Descrición: %s
    Autor(a): %s
    Versión: %s
    Ruta completa: %s
    Estado: %s
    
    Propiedades achegadas polo script:

en: Correctly loaded
gl: Cargado correctamente

en: Failed to load
gl: Non se puido cargar correctamente

en: Automation Script Info
gl: Información de script de automatización

en: Export
gl: Exportar

en: Move &Up
gl: Mover cara a&rriba

en: Move &Down
gl: Mover cara a&baixo

en: Text encoding:
gl: Codificación do texto:

en: Filters
gl: Filtros

en: Export...
gl: Exportar…

en: Export subtitles file
gl: Exportar ficheiro de subtítulos

en: Replace
gl: Substituír

en: Find what:
gl: Buscar:

en: &Match case
gl: &Coincidir &maiúsculas/minúsculas

en: &Use regular expressions
gl: &Utilizar expresións estándar

en: Update &Video
gl: Actualizar &vídeo

en: All rows
gl: Todas as filas

en: Selected rows
gl: Filas seleccionadas

en: Limit to
gl: Limitar a

en: &Find next
gl: Buscar &seguinte

en: Replace &next
gl: &Substituír seguinte

en: replace
gl: substituír

en: %i matches were replaced.
gl: Substituíronse %i coincidencias.

en: No matches found.
gl: Non se atoparon coincidencias.

en: combining
gl: combinar

en: paste
gl: pegar

en: delete
gl: borrar

en: adjoin
gl: unir

en: Associate file types
gl: Asociar tipos de ficheiros

en: Aegisub can take over the following file types.
    
    If you want Aegisub to no longer be associated with a file type, you must tell another program to take over the file type.
gl: Aegisub soporta os seguintes tipos de ficheiro.
    
    Se non quere que Aegisub se asocie cun tipo de ficheiro, debe buscar outro aplicativo e asocialo.

en: Aegisub is already associated with all supported file types.
    
    If you want Aegisub to no longer be associated with a file type, you must tell another program to take over the file type.
gl: Aegisub xa está asociado con todos os ficheiros compatíbeis.
    
    Se non quere que Aegisub se asocie cun tipo de ficheiro, debe buscar outro aplicativo e asocialo.

en: Make Aegisub default editor for subtitles?
gl: Quere que Aegisub sexa o editor de subtítulos predeterminado?

en: Aegisub is not your default editor for subtitle files. Do you want to make Aegisub your default editor for subtitle files?
gl: Aegisub non é o seu editor predeterminado para ficheiros de subtítulos. Quere que Aegisub sexa o editor predeterminado para ficheiros de subtítulos?

en: Always perform this check when Aegisub starts
gl: Comprobar isto cada vez que se inicie Aegisub

en: &Yes
gl: &Si

en: &No
gl: &Non

en: Horizontal zoom
gl: Zoom horizontal

en: Vertical zoom
gl: Zoom vertical

en: Audio Volume
gl: Volume de audio

en: Text import options
gl: Opcións de importación de texto

en: Actor separator:
gl: Separador de personaxes:

en: Comment starter:
gl: Comezo do comentario:

en: Seek video
gl: Buscar vídeo

en: Current frame time and number
gl: Numero de fotograma e tempo actuais

en: Time of this frame relative to start and end of current subs
gl: Tempo ou fotograma relativos para comezar e finalizar o subtítulo actual

en: Symbol
gl: Símbolo

en: Chinese BIG5
gl: Chinés BIG5

en: Greek
gl: Grego

en: Turkish
gl: Turco

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Arabic
gl: Árabe

en: Baltic
gl: Báltico

en: Russian
gl: Ruso

en: Thai
gl: Tailandés

en: East European
gl: Europa Oriental

en: Select Color
gl: Seleccionar cor

en: Color spectrum
gl: Espectro de cores

en: RGB color
gl: Modelo RGB

en: HSL color
gl: Modelo HSL

en: HSV color
gl: Modelo HSV

en: Spectrum mode:
gl: Modo espectro:

en: Red:
gl: Vermello:

en: Green:
gl: Verde:

en: Blue:
gl: Azul:

en: Hue:
gl: Tonalidade:

en: Sat.:
gl: Saturación:

en: Lum.:
gl: Luminosidade:

en: Value:
gl: Valor:

en: Aegisub could not narrow down the character set to a single one.
    Please pick one below:
gl: Aegisub non puido simplificar o conxunto de caracteres.
    Por favor, escolla un dos seguintes:

en: Choose character set
gl: Elixir conxunto de caracteres

en: Video: %s
gl: Vídeo: %s

en: From video (%g)
gl: Dende o vídeo (%g)

en: From video (VFR)
gl: Dende o vídeo (VFR)

en: 15.000 FPS
gl: 15 FPS

en: 23.976 FPS (Decimated NTSC)
gl: 23,976 FPS (NTSC)

en: 24.000 FPS (FILM)
gl: 24 FPS (FILM)

en: 25.000 FPS (PAL)
gl: 25 FPS (PAL)

en: 29.970 FPS (NTSC)
gl: 29,970 FPS (NTSC)

en: 29.970 FPS (NTSC with SMPTE dropframe)
gl: 29,970 FPS (NTSC con dropframe SMPTE)

en: 30.000 FPS
gl: 30 FPS

en: 50.000 FPS (PAL x2)
gl: 50 FPS (PAL x2)

en: 59.940 FPS (NTSC x2)
gl: 59,940 FPS (NTSC x2)

en: 60.000 FPS
gl: 60 FPS

en: 119.880 FPS (NTSC x4)
gl: 119,880 FPS (NTSC x4)

en: 120.000 FPS
gl: 120 FPS

en: Please choose the appropriate FPS for the subtitles:
gl: Por favor, elixa o valor apropiado de FPS para os subtítulos:

en: Indexing
gl: Indexando

en: Reading timecodes and frame/sample data
gl: Lendo códigos de tempo e datos de fotogramas

en: Track %02d: %s
gl: Pista %02d: %s

en: Multiple video tracks detected, please choose the one you wish to load:
gl: Detectadas varias pistas de vídeo. Por favor, elixa a que quere cargar:

en: Multiple audio tracks detected, please choose the one you wish to load:
gl: Detectadas varias pistas de audio. Por favor, elixa a que quere cargar:

en: Choose video track
gl: Elixir pista de vídeo

en: Choose audio track
gl: Elixir pista de audio

en: The resolution of the loaded video and the resolution specified for the subtitles don't match.
    
    Video resolution:	%d x %d
    Script resolution:	%d x %d
    
    Change subtitles resolution to match video?
gl: A resolución do vídeo cargado e a resolución especificada para os subtítulos non coinciden.
    Resolución do vídeo:	%d x %d
    Resolución do documento:	%d x %d
    
    Cambiar a resolución dos subtítulos para coincidir coa do vídeo?

en: Resolution mismatch
gl: As resolucións non coinciden

en: You already have timecodes loaded. Would you like to replace them with timecodes from the video file?
gl: Xa cargou códigos de tempo. Quere substituílos polos do ficheiro de vídeo?

en: Replace timecodes?
gl: Substituír códigos de tempo?

en: change script resolution
gl: cambiar a resolución do documento

en: Style Editor
gl: Editor de estilos

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Margins
gl: Marxes

en: Outline
gl: Destacar

en: Miscellaneous
gl: Mestura

en: Preview
gl: Vista previa

en: &Bold
gl: &Grosa

en: &Italic
gl: &Cursiva

en: &Underline
gl: &Subliñado

en: &Strikeout
gl: &Riscado

en: Alignment
gl: Aliñado

en: &Opaque box
gl: Caixa &opaca

en: Style name
gl: Nome do estilo

en: Font face
gl: Tipo de letra

en: Font size
gl: Tamaño de letra

en: Choose primary color
gl: Elixir cor principal

en: Choose secondary color
gl: Elixir cor secundaria

en: Choose outline color
gl: Elixir cor de contorna

en: Choose shadow color
gl: Elixir cor da sombra

en: Set opacity, from 0 (opaque) to 255 (transparent)
gl: Estabelecer grao de opacidade, dende 0 (opaco) a 255 (transparente)

en: Distance from left edge, in pixels
gl: Distancia dende o bordo esquerdo, en píxeles

en: Distance from right edge, in pixels
gl: Distancia dende o bordo dereito, en píxeles

en: Distance from top/bottom edge, in pixels
gl: Distancia dende os bordos superior e inferior, en píxeles

en: When selected, display an opaque box behind the subtitles instead of an outline around the text
gl: Cando estea seleccionado, amosar unha caixa opaca detrás dos subtítulos no canto dunha contorna no texto

en: Outline width, in pixels
gl: Largura da contorna, en píxeles

en: Shadow distance, in pixels
gl: Tamaño da sombra, en píxeles

en: Scale X, in percentage
gl: Escala X, en porcentaxe

en: Scale Y, in percentage
gl: Escala Y, en porcentaxe

en: Angle to rotate in Z axis, in degrees
gl: Ángulo para rotar no eixo Z, en graos

en: Encoding, only useful in unicode if the font doesn't have the proper unicode mapping
gl: Codificar, só é útil en unicode se o tipo de letra ten o correspondente mapeo de unicode

en: Character spacing, in pixels
gl: Espazo entre caracteres, en píxeles

en: Alignment in screen, in numpad style
gl: Aliñamento na pantalla, en estilo numérico

en: Primary
gl: Principal

en: Secondary
gl: Secundario

en: Shadow
gl: Sombra

en: Outline:
gl: Contorna:

en: Shadow:
gl: Sombra:

en: Scale X%:
gl: Escala X%:

en: Scale Y%:
gl: Escala Y%:

en: Rotation:
gl: Rotación:

en: Spacing:
gl: Espaciado:

en: Encoding:
gl: Codificación:

en: Preview of current style
gl: Vista previa do estilo actual

en: Text to be used for the preview
gl: Texto usado na vista previa

en: Color of preview background
gl: Cor do fondo na vista previa

en: No subtitle providers available. Cannot preview subs.
gl: Non se proporcionaron subtítulos axeitados para a vista previa.

en: Do you want to change all instances of this style in the script to this new name?
gl: Quere cambiarlle o estilo no documento a este novo nome?

en: Update script?
gl: Actualizar documento?

en: Load audio
gl: Cargar audio

en: Time code offset in incorrect format. Ensure it is entered as four groups of two digits separated by colons.
gl: O código de tempo ten un formato incorrecto. Asegúrese de que introduce catro grupos de dous díxitos, separados por dous puntos (:).

en: EBU STL export
gl: Exportar EBU STL

en: Export to EBU STL format
gl: Exportar en formato EBU STL

en: 23.976 fps (non-standard, STL24.01)
gl: 23,976 fps (non estándar, STL24,01)

en: 24 fps (non-standard, STL24.01)
gl: 24 fps (non estándar, STL24,01)

en: 25 fps (STL25.01)
gl: 25 fps (STL25,01)

en: 29.97 fps (non-dropframe, STL30.01)
gl: 29,97 fps (sen dropframe, STL30,01)

en: 29.97 fps (dropframe, STL30.01)
gl: 29,97 fps (dropframe, STL30,01)

en: 30 fps (STL30.01)
gl: 30 fps (STL30,01)

en: TV standard
gl: Estándar TV

en: Out-times are inclusive
gl: Os tempos de saída son inclusivos

en: ISO 6937-2 (Latin/Western Europe)
gl: ISO 6937-2 (Románicas/Europa Occidental)

en: ISO 8859-5 (Cyrillic)
gl: ISO 8859-5 (Cirílico)

en: ISO 8859-6 (Arabic)
gl: ISO 8859-6 (Árabe)

en: ISO 8859-7 (Greek)
gl: ISO 8859-7 (Grego)

en: ISO 8859-8 (Hebrew)
gl: ISO 8859-8 (Hebreo)

en: UTF-8 Unicode (non-standard)
gl: UTF-8 Unicode (non estándar)

en: Text encoding
gl: Codificación do texto

en: Automatically wrap long lines (ASS)
gl: Axustar automaticamente as liñas longas (ASS)

en: Automatically wrap long lines (Balanced)
gl: Axustar automaticamente as liñas longas (Equilibrado)

en: Abort if any lines are too long
gl: Abortar se hai liñas demasiado longas

en: Skip lines that are too long
gl: Saltar liñas demasiado longas

en: Translate alignments
gl: Trasladar aliñamento

en: Open subtitles
gl: Abrir subtítulos

en: Level-1 teletext
gl: Nivel-1 teletexto

en: Level-2 teletext
gl: Nivel-2 teletexto

en: Max. line length:
gl: Lonxitude máx. de liña:

en: Time code offset:
gl: Desprazamento de código de tempo:

en: Text formatting
gl: Formatado de texto

en: Time codes
gl: Códigos de tempo

en: Display standard
gl: Amosar o estándar

en: Reading into RAM
gl: Ler na RAM

en: Reading to Hard Disk cache
gl: Ler no caché do disco duro

en: Attachment List
gl: Lista de anexos

en: E&xtract
gl: E&xtraer

en: Attach &Font
gl: Anexar tipo de &letra

en: Attach &Graphics
gl: Anexar &gráficos

en: Attachment name
gl: Nome do anexo

en: Size
gl: Tamaño

en: Group
gl: Grupo

en: Choose file to be attached
gl: Elixir arquivo para anexar

en: attach font file
gl: anexar tipo de letra

en: attach graphics file
gl: anexar arquivo de gráficos

en: Select the path to save the files to:
gl: Seleccionar a ruta para os arquivos:

en: Select the path to save the file to:
gl: Seleccionar a ruta para o arquivo:

en: remove attachment
gl: eliminar anexo

en: Original
gl: Orixinal

en: Translation
gl: Tradución

en: Insert original
gl: Inserir orixinal

en: Delete line
gl: Borrar liña

en: Enable &preview
gl: Permitir &vista previa

en: There is nothing to translate in the file.
gl: Non hai nada que traduir no arquivo.

en: No more lines to translate.
gl: Non hai máis liñas que traducir.

en: Current line: %d/%d
gl: Liña actual: %d/%d

en: translation assistant
gl: asistente de tradución

en: visual typesetting
gl: maquetación visual

en: splitting
gl: división

en: &Symmetrical
gl: &Simétrico

en: &Change aspect ratio
gl: &Cambiar taxa de aspecto

en: Margin offset
gl: Desprazamento de marxe

en: resolution resampling
gl: nova mostraxe de resolución

en: There was an error checking for updates to Aegisub:
    %s
    
    If other applications can access the Internet fine, this is probably a temporary server problem on our end.
gl: Houbo un erro ao buscar actualizacións de Aegisub:
    %s
    
    Se os demais aplicativos poden acceder a Interet, seguramente será un problema temporal do noso servidor.

en: An unknown error occurred while checking for updates to Aegisub.
gl: Ocorreu un erro descoñecido ao buscar actualizacións de Aegisub.

en: Could not connect to updates server.
gl: Non se puido conectar co servidor das actualizacións.

en: Could not download from updates server.
gl: Non puido descargar as actualizacións do servidor.

en: HTTP request failed, got HTTP response %d.
gl: Erro na solicitude de HTTP, código de resposta %d.

en: Version Checker
gl: Comprobador de versión

en: &Auto Check for Updates
gl: &Autocomprobar actualizacións

en: Remind me again in a &week
gl: Recordarmo de novo dentro dunha &semana

en: An update to Aegisub was found.
gl: Atopouse unha actualización de Aegisub.

en: Several possible updates to Aegisub were found.
gl: Atopáronse varias posíbeis actualizacións de Aegisub.

en: There are no updates to Aegisub.
gl: Non hai actualizaións de Aegisub.

en: &Insert (before)
gl: &Inserir (antes)

en: Insert (after)
gl: Inserir (despois)

en: Insert at video time (before)
gl: Inserir no tempo do vídeo (antes)

en: Insert at video time (after)
gl: Inserir no tempo do vídeo (despois)

en: &Join (concatenate)
gl: &Unir (concatenar)

en: Join (keep first)
gl: Unir (manter primeiro)

en: Join (as Karaoke)
gl: Unir (como karaoke)

en: &Make times continuous (change start)
gl: &Facer o tempo continuo (cambiar comezo)

en: &Make times continuous (change end)
gl: &Facer o tempo continuo (cambiar final)

en: &File
gl: &Arquivo

en: &Subtitle
gl: &Subtítulo

en: &Timing
gl: &Temporización

en: &Video
gl: &Vídeo

en: &Audio
gl: Au&dio

en: A&utomation
gl: A&utomatización

en: Vie&w
gl: Vi&sta

en: &Help
gl: A&xuda

en: &Insert Lines
gl: &Inserir liñas

en: Join Lines
gl: Unir liñas

en: Sort All Lines
gl: Clasificar todas as liñas

en: Sort Selected Lines
gl: Clasificar liñas seleccionadas

en: Make Times Continuous
gl: Facer o tempo continuo

en: Set &Zoom
gl: Estabelecer &zoom

en: Override &AR
gl: Modificar &taxa de aspecto

en: &Export As...
gl: &Exportar como…

en: Subtitle Edit Box
gl: Cadro de edición de subtítulos

en: Select overlaps
gl: Seleccionar superposicións

en: Select lines which begin while another non-comment line is active
gl: Seleccionar as liñas que comezan mentres outra liña non comentada está activa

en: Clean Script Info
gl: Borrar a información do documento

en: Removes all but the absolutely required fields from the Script Info section. You might want to run this on files that you plan to distribute in original form.
gl: Borra todos os campos da sección de información do cumento excepto os imprescindíbeis. Pode facelo en arquivos que pretenda distribuír no seu formato orixinal.

en: Add edgeblur
gl: Desenfocar os bordos

en: A demo macro showing how to do simple line modification in Automation 4
gl: Unha macro de demostración amosa como facer cambios simples de liña en Automation 4

en: Adds \be1 tags to all selected lines
gl: Engade \be1 etiquetas a todas as liñas seleccionadas

en: Automatic karaoke lead-in
gl: Entrada automática de karaoke

en: Join up the ends of selected lines and add \k tags to shift karaoke
gl: Unir os extremos das liñas seleccionadas e engadir etiquetas \k para desprazar karaoke

en: Clean Tags
gl: Borrar etiquetas

en: Clean subtitle lines by re-arranging ASS tags and override blocks within the lines
gl: Limpar subtítulos reorganizando etiquetas ASS e bloques de formato nas liñas

en: Karaoke Templater
gl: Crear modelos de karaoke

en: Macro and export filter to apply karaoke effects using the template language
gl: Macro e filtro de exportación para aplicar efectos de karaoe utilizando a linguaxe do modelo

en: Apply karaoke template
gl: Aplicar modelos de karaoke

en: Applies karaoke effects from templates
gl: Aplica efectos de karaoke dos modelos

en: Karaoke template
gl: Modelo de karaoke

en: Apply karaoke effect templates to the subtitles.
    
    See the help file for information on how to use this.
gl: Aplica modelos de efectos de karaoke aos subtítulos.
    
    Consulte o arquivo de axuda para saber como se utiliza.

en: Strip tags
gl: Eliminar etiquetas

en: Remove all override tags from selected lines
gl: Eliminar todas as etiquetas de formato das liñas seleccionadas

en: strip tags
gl: eliminar etiquetas

en: Make fullwidth
gl: Largura completa

en: Convert Latin letters to SJIS fullwidth letters
gl: Converter letras latinas a letras SJIS de largura completa

en: Subtitle Editor
gl: Editor de subtítulos

en: Create and edit subtitles for film and videos.
gl: Crear e editar subtítulos para películas e vídeos.
