Aegisub - en to nl translation catalogue (1319 entries)

en: Start
nl: Begin

en: End
nl: Einde

en: Style
nl: Stijl

en: Actor
nl: Acteur

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Text
nl: Tekst

en: Line Number
nl: Regelnummer

en: Layer
nl: Laag

en: unsaved
nl: niet-opgeslagen

en: backward
nl: achterwaarts

en: forward
nl: voorwaarts

en: s+e
nl: b+e

en: s
nl: b

en: all
nl: alle

en: from %d onward
nl: vanaf %d

en: Shift Times
nl: Tijden verschuiven

en: &Time:
nl: &Tijd:

en: Shift by time
nl: Verschuiven op tijd

en: Shift by frames
nl: Verschuiven op frames

en: Enter time in h:mm:ss.cs notation
nl: Tijd opgeven in h:mm:ss.cs

en: Enter number of frames to shift by
nl: Geef aantal frames op om te verschuiven

en: For&ward
nl: Voor&waarts

en: Shifts subs forward, making them appear later. Use if they are appearing too soon.
nl: Ondertitels voorwaarts schuiven, zodat ze later verschijnen. Gebruik dit als ze te vroeg verschijnen.

en: &Backward
nl: Achterwaarts

en: Shifts subs backward, making them appear earlier. Use if they are appearing too late.
nl: Ondertitels achterwaarts schuiven, zodat ze vroeger verschijnen. Gebruik dit als ze te laat verschijnen.

en: &All rows
nl: &Alle regels

en: Selected &rows
nl: Geselecteerde &regels

en: Selection &onward
nl: Selectie en verder

en: Affect
nl: Toepassen op

en: Start a&nd End times
nl: Begin- en eindtijden

en: &Start times only
nl: Alleen begintijden

en: &End times only
nl: Alleen eindtijden

en: Times
nl: Tijden

en: &Clear
nl: Wissen

en: Shift by
nl: Verschuiven gebaseerd op

en: Load from history
nl: Uit geschiedenis laden

en: shifting
nl: verschuiven

en: Fix Styles
nl: Stijlen repareren

en: Fixes styles by replacing any style that isn't available on file with Default.
nl: Stijlen repareren door elke stijl die niet beschikbaar is in het bestand door Default te vervangen.

en: Discard all uncommitted splits
nl: Alle niet-toegepaste splitsingen verwijderen

en: Commit splits
nl: Splitsingen toepassen

en: Karaoke tag
nl: Karaoke-label

en: Change karaoke tag to \k
nl: Karaoke-label wijzigen in \k

en: Change karaoke tag to \kf
nl: Karaoke-label wijzigen in \kf

en: Change karaoke tag to \ko
nl: Karaoke-label wijzigen in \ko

en: karaoke split
nl: karaoke splitsen

en: &Copy
nl: &Kopiëren

en: &Paste
nl: &Plakken

en: An Automation script failed to load. File name: '%s', error reported: %s
nl: Een automatisatiescript kon niet geladen worden. Bestandsnaam: '%s', gerapporteerde fout: %s

en: The file was not recognised as an Automation script: %s
nl: Het volgende bestand werd niet herkend als een automatisatiescript: %s

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: All Supported Formats
nl: Alle ondersteunde formaten

en: Toggle between \move and \pos
nl: Schakelen tussen \move en \pos

en: positioning
nl: plaatsing

en: Updating font cache
nl: Lettertypebuffer bijwerken

en: Line over maximum length: %s
nl: Regel over maximale lengte: %s

en: Video Details
nl: Videodetails

en: File name:
nl: Bestandsnaam:

en: FPS:
nl: Fps:

en: Resolution:
nl: Resolutie:

en: Length:
nl: Lengte:

en: Timing Post-Processor
nl: Timing-nabewerking

en: Apply to styles
nl: Toepassen op stijlen

en: Select styles to process. Unchecked ones will be ignored.
nl: Selecteer stijlen om te verwerken. Niet-geselecteerde zullen genegeerd worden.

en: &All
nl: &Alle

en: Select all styles
nl: Alle stijlen selecteren

en: &None
nl: Geen

en: Deselect all styles
nl: Alle stijlen deselecteren

en: Options
nl: Opties

en: Affect &selection only
nl: Alleen op &selectie toepassen

en: Add lead &in:
nl: Lead-&in toevoegen:

en: Enable adding of lead-ins to lines
nl: Toevoegen van lead-ins aan regels inschakelen

en: Lead in to be added, in milliseconds
nl: Lead-in om toe te voegen, in milliseconden

en: Add lead &out:
nl: Lead-&out toevoegen:

en: Enable adding of lead-outs to lines
nl: Toevoegen van lead-outs aan regels inschakelen

en: Lead out to be added, in milliseconds
nl: Lead-out om toe te voegen, in milliseconden

en: Make adjacent subtitles continuous
nl: Aangrenzende ondertitels doorlopend maken

en: &Enable
nl: Inschakelen

en: Enable snapping of subtitles together if they are within a certain distance of each other
nl: Inschakelen van op elkaar uitlijnen van ondertitels als ze binnen een zekere afstand van elkaar zijn

en: Max gap:
nl: Max afstand:

en: Maximum difference between start and end time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
nl: Maximaal verschil tusen begintijd en eindtijd om twee ondertitels doorlopend te maken, in milliseconden

en: Max overlap:
nl: Max overlapping:

en: Maximum overlap between the end and start time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
nl: Maximale overlapping tussen begintijd en eindtijd om twee ondertitels doorlopend te maken, in milliseconden

en: Sets how to set the adjoining of lines. If set totally to left, it will extend or shrink start time of the second line; if totally to right, it will extend or shrink the end time of the first line.
nl: Stelt in hoe regels zullen aangrenzend gemaakt worden. Helemaal naar links instellen zal de begintijd van de tweede regel verlengen of verkorten; helemaal naar rechts zal de eindtijd van de eerste regel verlengen of verkorten.

en: Bias: Start <-
nl: Bias: Begin <-

en:  -> End
nl:  -> Einde

en: Keyframe snapping
nl: Keyframe-uitlijning

en: E&nable
nl: I&nschakelen

en: Enable snapping of subtitles to nearest keyframe, if distance is within threshold
nl: Uitlijnen van ondertitels op dichtstbijzijnde keyframe inschakelen, als de afstand binnen de drempelwaarde is

en: Starts before thres.:
nl: Beginnend voor:

en: Threshold for 'before start' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must start before a keyframe to snap to it
nl: Drempelwaarde voor 'beginnend voor'-afstand, m.a.w.: hoeveel milliseconden een ondertitel moet starten voor een keyframe om ermee uit te lijnen

en: Starts after thres.:
nl: Beginnend na:

en: Threshold for 'after start' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must start after a keyframe to snap to it
nl: Drempelwaarde voor 'beginnend na'-afstand, m.a.w.: hoeveel milliseconden een ondertitel moet starten na een keyframe om ermee uit te lijnen

en: Ends before thres.:
nl: Eindigend voor:

en: Threshold for 'before end' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must end before a keyframe to snap to it
nl: Drempelwaarde voor 'eindigend voor'-afstand, m.a.w.: hoeveel milliseconden een ondertitel moet eindigen voor een keyframe om ermee uit te lijnen

en: Ends after thres.:
nl: Eindigend na:

en: Threshold for 'after end' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must end after a keyframe to snap to it
nl: Drempelwaarde voor 'eindigend na'-afstand, m.a.w.: hoeveel milliseconden een ondertitel moet eindigen na een keyframe om ermee uit te lijnen

en: One of the lines in the file (%i) has negative duration. Aborting.
nl: Een van de regels in het bestand (%i) heeft een negatieve duur. Afbreken.

en: Invalid script
nl: Ongeldig script

en: timing processor
nl: timing-verwerker

en: Choose which track to read:
nl: Kies welk spoor gelezen moet worden:

en: Multiple subtitle tracks found
nl: Meerdere ondertitelsporen gevonden

en: Parsing Matroska
nl: Matroska verwerken

en: Reading subtitles from Matroska file.
nl: Ondertitels lezen van matroska-bestand.

en: Styling Assistant
nl: Stijl-assistent

en: Current line
nl: Huidige regel

en: Styles available
nl: Beschikbare stijlen

en: Set style
nl: Stijl instellen

en: Keys
nl: Sneltoetsen

en: Accept changes
nl: Wijzigingen accepteren

en: Preview changes
nl: Voorbeeld van wijzigingen

en: Previous line
nl: Vorige regel

en: Next line
nl: Volgende regel

en: Play video
nl: Video afspelen

en: Play audio
nl: Audio afspelen

en: Click on list
nl: Op lijst klikken

en: Select style
nl: Stijl selecteren

en: &Seek video to line start time
nl: Video verplaatsen naar starttijd regel

en: Actions
nl: Acties

en: Play &Audio
nl: &Audio afspelen

en: Play &Video
nl: &Video afspelen

en: styling assistant
nl: stijl-assistent

en: karaoke timing
nl: karaoke-timing

en: Jump to
nl: Springen naar

en: Time:
nl: Tijd:

en: Move style up
nl: Stijl omhoog verplaatsen

en: Move style down
nl: Stijl omlaag verplaatsen

en: Move style to top
nl: Stijl bovenaan plaatsen

en: Move style to bottom
nl: Stijl onderaan plaatsen

en: Sort styles alphabetically
nl: Stijlen alfabetisch sorteren

en: &New
nl: &Nieuw

en: &Edit
nl: B&ewerken

en: &Delete
nl: Verwij&deren

en: %s - Copy
nl: %s - Kopiëren

en: %s - Copy (%d)
nl: %s - Kopiëren (%d)

en: Could not parse style
nl: Kon stijl niet verwerken

en: Are you sure you want to delete this style?
nl: Weet u zeker dat u deze stijl wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete these %d styles?
nl: Weet u zeker dat u deze %d stijlen wilt verwijderen?

en: Styles Manager
nl: Stijlbeheerder

en: Catalog of available storages
nl: Lijst met beschikbare opslaglocaties

en: New
nl: Nieuw

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Copy to &current script ->
nl: Kopiëren naar huidig s&cript ->

en: Storage
nl: Opslag

en: &Import from script...
nl: &Importeren van script...

en: <- Copy to &storage
nl: <- Kopiëren naar op&slag

en: Current script
nl: Huidig script

en: Close
nl: Sluiten

en: New storage name:
nl: Nieuwe naam voor opslag:

en: New catalog entry
nl: Nieuw lijst-item

en: A catalog with that name already exists.
nl: Er bestaat al een lijst met die naam.

en: Catalog name conflict
nl: Lijstnaam-conflict

en: The specified catalog name contains one or more illegal characters. They have been replaced with underscores instead.
    The catalog has been renamed to "%s".
nl: De opgegeven lijstnaam bevat een of meerdere ongeldige tekens. Ze werden vervangen door underscores.
    De lijst werd hernoemd naar "%s".

en: Invalid characters
nl: Ongeldige tekens

en: Are you sure you want to delete the storage "%s" from the catalog?
nl: Bent u zeker dat u de opslag "%s" uit de lijst wilt verwijderen?

en: Confirm delete
nl: Verwijderen bevestigen

en: There is already a style with the name "%s" in the current storage. Overwrite?
nl: Er bestaat reeds een stijl met de naam "%s" in de huidige opslag. Overschrijven?

en: Style name collision.
nl: Stijlnaam-botsing.

en: There is already a style with the name "%s" in the current script. Overwrite?
nl: Er bestaat reeds een stijl met de naam "%s" in het huidige script. Overschrijven?

en: Style name collision
nl: Stijlnaam-botsing

en: style copy
nl: stijl kopiëren

en: style paste
nl: stijl plakken

en: Confirm delete from storage
nl: Verwijderen uit opslag bevestigen

en: Confirm delete from current
nl: Verwijderen van huidige bevestigen

en: style delete
nl: stijl verwijderen

en: Open subtitles file
nl: Ondertitelbestand openen

en: The selected file has no available styles.
nl: Het geselecteerde bestand bevat geen beschikbare stijlen.

en: Error Importing Styles
nl: Fout bij importeren van stijlen

en: Choose styles to import:
nl: Stijlen kiezen om te importeren:

en: Import Styles
nl: Stijlen importeren

en: style import
nl: stijlen importeren

en: Are you sure? This cannot be undone!
nl: Bent u zeker? Dit kan niet ongedaan gemaakt worden!

en: Sort styles
nl: Stijlen sorteren

en: style move
nl: stijl verplaatsen

en: File was not recognized as a script
nl: Bestand werd niet als script herkend

en: Close Timecodes File
nl: Timecodes-bestand sluiten

en: Closes the currently open timecodes file
nl: Sluit het momenteel geopend timecodes-bestand

en: Open Timecodes File...
nl: Timecodes-bestand openen...

en: Open Timecodes File
nl: Timecodes-bestand openen

en: Opens a VFR timecodes v1 or v2 file
nl: Opent een VFR-timecodes v1- of v2-bestand

en: Save Timecodes File...
nl: Timecodes-bestand opslaan...

en: Save Timecodes File
nl: Timecodes-bestand opslaan

en: Saves a VFR timecodes v2 file
nl: Slaat een VFR-timecodes v2-bestand op

en: '%s' is not a valid command name
nl: '%s' is geen geldige commandonaam

en: &Cinematic (2.35)
nl: &Bioscoop (2.35)

en: Cinematic (2.35)
nl: Bioscoop (2.35)

en: Forces video to 2.35 aspect ratio
nl: Forceert video naar beeldverhouding 2.35

en: C&ustom...
nl: Aangepast...

en: Custom
nl: Aangepast

en: Forces video to a custom aspect ratio
nl: Forceert video naar een aangepaste beeldverhouding

en: Enter aspect ratio in either:
      decimal (e.g. 2.35)
      fractional (e.g. 16:9)
      specific resolution (e.g. 853x480)
nl: Beeldverhouding opgeven:
      decimaal (bijvoorbeeld 2.35)
      breuk (bijvoorbeeld 16:9)
      specifieke resolutie (bijvoorbeeld 853x480)

en: Enter aspect ratio
nl: Beeldverhouding opgeven

en: Invalid value! Aspect ratio must be between 0.5 and 5.0.
nl: Ongeldige waarde! Beeldverhouding moet zich tussen 0.5 en 5.0 bevinden.

en: Invalid Aspect Ratio
nl: Ongeldige beeldverhouding

en: &Default
nl: Stan&daard

en: Default
nl: Standaard

en: Leave video on original aspect ratio
nl: Video in originele beeldverhouding laten

en: &Fullscreen (4:3)
nl: &Traditioneel (4:3)

en: Fullscreen (4:3)
nl: Traditioneel (4:3)

en: Forces video to 4:3 aspect ratio
nl: Forceert video naar beeldverhouding 4:3

en: &Widescreen (16:9)
nl: &Breedbeeld (16:9)

en: Widescreen (16:9)
nl: Breedbeeld (16:9)

en: Forces video to 16:9 aspect ratio
nl: Forceert video naar beeldverhouding 16:9

en: &Close Video
nl: Video sluiten

en: Close Video
nl: Video sluiten

en: Closes the currently open video file
nl: Sluit het op dit moment geopend videobestand

en: Copy coordinates to Clipboard
nl: Coördinaten naar klembord kopiëren

en: Copy the current coordinates of the mouse over the video to the clipboard
nl: De huidige coördinaten van de muis op de video naar het klembord kopiëren

en: &Detach Video
nl: Vi&deo losmaken

en: Detach Video
nl: Video losmaken

en: Detach video, displaying it in a separate Window
nl: Video losmaken, in een apart venster weergeven

en: Show &Video Details
nl: &Videodetails weergeven

en: Show Video Details
nl: Videodetails weergeven

en: Shows video details
nl: Geeft videodetails weer

en: Toggle video slider focus
nl: Focus op videoschuifbalk schakelen

en: Toggle focus between the video slider and other things
nl: Focus wisselen tussen de videoschuifbalk en andere dingen

en: Copy image to Clipboard
nl: Afbeelding naar klembord kopiëren

en: Copy the currently displayed frame to the clipboard
nl: Het momenteel weergegeven beeld naar het klembord kopiëren

en: Copy image to Clipboard (no subtitles)
nl: Afbeelding naar klembord kopiëren (geen ondertitels)

en: Copy the currently displayed frame to the clipboard, without the subtitles
nl: Het momenteel weergegeven beeld naar het klembord kopiëren, zonder de ondertitels

en: Next Frame
nl: Volgend beeld

en: Seek to the next frame
nl: Zoeken naar het volgende beeld

en: Next Boundary
nl: Volgende grens

en: Seek to the next subtitle boundary
nl: Zoeken naar de volgende ondertitelgrens

en: Next Keyframe
nl: Volgend keyframe

en: Seek to the next keyframe
nl: Zoeken naar het volgende keyframe

en: Fast jump forward
nl: Snelle sprong voorwaarts

en: Previous Frame
nl: Vorig beeld

en: Seek to the previous frame
nl: Zoeken naar het vorige beeld

en: Previous Boundary
nl: Vorige grens

en: Seek to the previous subtitle boundary
nl: Zoeken naar de vorige ondertitelgrens

en: Previous Keyframe
nl: Vorig keyframe

en: Seek to the previous keyframe
nl: Zoeken naar het vorige keyframe

en: Fast jump backwards
nl: Snelle sprong achterwaarts

en: Save PNG snapshot
nl: PNG-snapshot opslaan

en: Save the currently displayed frame to a PNG file in the video's directory
nl: Het momenteel weergegeven beeld opslaan als een PNG-bestand in de videomap

en: Save PNG snapshot (no subtitles)
nl: PNG-snapshot opslaan (geen ondertitels)

en: Save the currently displayed frame without the subtitles to a PNG file in the video's directory
nl: Het momenteel weergegeven beeld zonder ondertitels opslaan als een PNG-bestand in de videomap

en: &Jump to...
nl: Springen naar...

en: Jump to frame or time
nl: Springen naar een frame of tijd

en: Jump Video to &End
nl: Video naar &einde springen

en: Jump Video to End
nl: Video naar einde springen

en: Jumps the video to the end frame of current subtitle
nl: Springt de video naar het eindframe van de huidige ondertitel

en: Jump Video to &Start
nl: Video naar begin &springen

en: Jump Video to Start
nl: Video naar begin springen

en: Jumps the video to the start frame of current subtitle
nl: Springt de video naar het beginframe van de huidige ondertitel

en: &Open Video...
nl: Video &openen...

en: Open Video
nl: Video openen

en: Opens a video file
nl: Opent een videobestand

en: Video Formats
nl: Videoformaten

en: Open video file
nl: Videobestand openen

en: &Use Dummy Video...
nl: D&ummy-video gebruiken...

en: Use Dummy Video
nl: Dummy-video gebruiken

en: Opens a video clip with solid color
nl: Opent een videoclip met vaste kleur

en: Toggle autoscroll of video
nl: Autoscrollen van video in-/uitschakelen

en: Play
nl: Afspelen

en: Play video starting on this position
nl: Video beginnen afspelen op deze positie

en: Play line
nl: Regel afspelen

en: Play current line
nl: Huidige regel afspelen

en: Show &Overscan Mask
nl: &Overscan-masker weergeven

en: Show Overscan Mask
nl: Overscan-masker weergeven

en: Show a mask over the video, indicating areas that might get cropped off by overscan on televisions
nl: Een masker over de video weergeven dat gebieden aantoont die mogelijk afgesneden worden door overscan op televisietoestellen

en: &100%
nl: &100 %

en: 100%
nl: 100 %

en: Set zoom to 100%
nl: Zoom instellen op 100 %

en: Stop video
nl: Video stoppen

en: Stop video playback
nl: Afspelen van video stoppen

en: &200%
nl: &200 %

en: 200%
nl: 200 %

en: Set zoom to 200%
nl: Zoom instellen op 200 %

en: &50%
nl: &50 %

en: 50%
nl: 50 %

en: Set zoom to 50%
nl: Zoom instellen op 50 %

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom video in
nl: Video inzoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Zoom video out
nl: Video uitzoomen

en: Find and R&eplace...
nl: Zoeken en v&ervangen...

en: Find and Replace
nl: Zoeken en vervangen

en: Find and replace words in subtitles
nl: Woorden in ondertitels zoeken en vervangen

en: &Copy Lines
nl: Regels kopiëren

en: Copy Lines
nl: Regels kopiëren

en: Copy subtitles
nl: Ondertitels kopiëren

en: Cu&t Lines
nl: Regels knippen

en: Cut Lines
nl: Regels knippen

en: Cut subtitles
nl: Ondertitels knippen

en: De&lete Lines
nl: Rege&ls verwijderen

en: Delete Lines
nl: Regels verwijderen

en: Delete currently selected lines
nl: Geselecteerde regels verwijderen

en: duplicate lines
nl: regels dupliceren

en: &Duplicate Lines
nl: Regels &dupliceren

en: Duplicate Lines
nl: Regels dupliceren

en: Duplicate the selected lines
nl: De geselecteerde regels dupliceren

en: D&uplicate and Shift by 1 Frame
nl: D&upliceren en 1 frame opschuiven

en: Duplicate and Shift by 1 Frame
nl: Dupliceren en 1 frame opschuiven

en: Duplicate lines and shift by one frame
nl: Regels dupliceren en 1 frame opschuiven

en: As &Karaoke
nl: Als &karaoke

en: As Karaoke
nl: Als karaoke

en: Joins selected lines in a single one, as karaoke
nl: Voegt geselecteerde regels in een regel samen, als karaoke

en: join as karaoke
nl: Samenvoegen als karaoke

en: &Concatenate
nl: Aaneenschakelen

en: Concatenate
nl: Aaneenschakelen

en: Joins selected lines in a single one, concatenating text together
nl: Voegt geselecteerde regels in een enkele regel samen. De tekst wordt aaneengeschakeld

en: join lines
nl: Regels samenvoegen

en: Keep &First
nl: &Eerste behouden

en: Keep First
nl: Eerste behouden

en: Joins selected lines in a single one, keeping text of first and discarding remaining
nl: Voegt geselecteerde regels in een enkele regel samen. De tekst van de eerste wordt behouden, de rest wordt weggegooid

en: &Paste Lines
nl: Regels &plakken

en: Paste Lines
nl: Regels plakken

en: Paste subtitles
nl: Ondertitels plakken

en: Paste Lines &Over...
nl: Regels plakken &over...

en: Paste Lines Over
nl: Regels plakken over

en: Paste subtitles over others
nl: Ondertitels plakken over andere

en: Recom&bine Lines
nl: Regels opnieuw com&bineren

en: Recombine Lines
nl: Regels opnieuw combineren

en: Recombine subtitles when they have been split and merged
nl: Ondertitels opnieuw combineren wanneer ze gesplitst en samengevoegd zijn

en: Split Lines (by karaoke)
nl: Regels splitsen (op karaoke)

en: Uses karaoke timing to split line into multiple smaller lines
nl: Gebruikt karaoke-timing om de regel te splitsen in meerdere kleinere regels

en: Redoes last action
nl: Doet laatste actie opnieuw

en: Nothing to &redo
nl: Niets om &opnieuw te doen

en: &Redo %s
nl: %s opnieuw doen

en: Nothing to redo
nl: Niets om opnieuw te doen

en: Redo %s
nl: %s opnieuw doen

en: Undoes last action
nl: Maakt laatste actie ongedaan

en: Nothing to &undo
nl: Niets om o&ngedaan te maken

en: &Undo %s
nl: %s ongedaan maken

en: Nothing to undo
nl: Niets om ongedaan te maken

en: Undo %s
nl: %s ongedaan maken

en: Open recent audio
nl: Recente audio openen

en: Open recent keyframes
nl: Recente keyframes openen

en: Open recent subtitles
nl: Recente ondertitels openen

en: Open recent timecodes
nl: Recente timecodes openen

en: Open recent video
nl: Recente video openen

en: Open recent videos
nl: Recente video's openen

en: A&ttachments...
nl: Bijlagen...

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: Open the attachment list
nl: Bijlagenlijst openen

en: &Find...
nl: &Zoeken...

en: Find
nl: Zoeken

en: Find words in subtitles
nl: Woorden zoeken in ondertitels

en: Find &Next
nl: Volge&nde zoeken

en: Find Next
nl: Volgende zoeken

en: Find next match of last word
nl: Volgende overeenkomst van laatste woord zoeken

en: &After Current
nl: N&a huidige

en: After Current
nl: Na huidige

en: Inserts a line after current
nl: Voegt een regel in na huidige

en: line insertion
nl: invoegen van regel

en: After Current, at Video Time
nl: Na huidige, op videotijd

en: Inserts a line after current, starting at video time
nl: Voegt een regel in na huidige, beginnend op videotijd

en: &Before Current
nl: &Voor huidige

en: Before Current
nl: Voor huidige

en: Inserts a line before current
nl: Voegt een regel in voor huidige

en: Before Current, at Video Time
nl: Voor huidige, op videotijd

en: Inserts a line before current, starting at video time
nl: Voegt een regel in voor huidige, beginnend op videotijd

en: &New Subtitles
nl: &Nieuwe ondertitels

en: New Subtitles
nl: Nieuwe ondertitels

en: New subtitles
nl: Nieuwe ondertitels

en: &Open Subtitles...
nl: Ondertitels &openen...

en: Open Subtitles
nl: Ondertitels openen

en: Opens a subtitles file
nl: Opent een ondertitelbestand

en: Open Subtitles with &Charset...
nl: Ondertitels openen met tekenset...

en: Open Subtitles with Charset
nl: Ondertitels openen met tekenset

en: Opens a subtitles file with a specific charset
nl: Opent een ondertitelbestand met een specifieke tekenset

en: Choose charset code:
nl: Tekenset-code kiezen:

en: Charset
nl: Tekenset

en: Open Subtitles from &Video
nl: Ondertitels van &video openen

en: Open Subtitles from Video
nl: Ondertitels van video openen

en: Opens the subtitles from the current video file
nl: Opent de ondertitels van het huidige videobestand

en: &Properties...
nl: &Eigenschappen...

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Open script properties window
nl: Scripteigenschappen-venster openen

en: Save subtitles file
nl: Ondertitelbestand opslaan

en: &Save Subtitles
nl: Ondertitels op&slaan

en: Save Subtitles
nl: Ondertitels opslaan

en: Saves subtitles
nl: Slaat de ondertitels op

en: Save Subtitles &as...
nl: Ondertitels opslaan &als...

en: Save Subtitles as
nl: Ondertitels opslaan als

en: Saves subtitles with another name
nl: Slaat de ondertitels op met een andere naam

en: Select &All
nl: &Alles selecteren

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Selects all dialogue lines
nl: Selecteert alle dialoogregels

en: Select Visible
nl: Zichtbare selecteren

en: Selects all lines that are currently visible on video frame
nl: Selecteert alle regels die op dit moment zichtbaar zijn op het videovenster

en: Spell &Checker...
nl: Spellings&controle...

en: Spell Checker
nl: Spellingscontrole

en: Open spell checker
nl: Spellingscontrole openen

en: Launch ASSDraw3 tool for vector drawing
nl: ASSDraw3-tool starten voor vectortekenen

en: &Export Subtitles...
nl: Ondertitels &exporteren...

en: Export Subtitles
nl: Ondertitels exporteren

en: Saves a copy of subtitles with processing applied to it
nl: Slaat een kopie van de ondertitels op, met nabewerking op toegepast

en: &Fonts Collector...
nl: Lettertype-collector...

en: Fonts Collector
nl: Lettertype-collector

en: Open fonts collector
nl: Lettertype-collector openen

en: S&elect Lines...
nl: Regels s&electeren...

en: Select Lines
nl: Regels selecteren

en: Selects lines based on defined criteria
nl: Selecteert regels gebaseerd op vastgelegde criteria

en: &Resample Resolution...
nl: &Resolutie wijzigen...

en: Resample Resolution
nl: Resolutie wijzigen

en: Changes resolution and modifies subtitles to conform to change
nl: Wijzigt de resolutie en wijzigt de ondertitels om aan de verandering te voldoen

en: St&yling Assistant...
nl: St&ijl-assistent...

en: Open styling assistant
nl: Stijl-assistent openen

en: &Accept changes
nl: Wijzigingen &accepteren

en: Commit changes and move to the next line
nl: Wijzigingen toepassen en naar de volgende regel gaan

en: &Preview changes
nl: Voorbeeld van aan&passingen

en: Commit changes and stay on the current line
nl: Wijzigingen toepassen en op de huidige regel blijven

en: &Styles Manager...
nl: &Stijlbeheerder...

en: Open styles manager
nl: Stijlbeheerder openen

en: &Kanji Timer...
nl: &Kanji-timer...

en: Kanji Timer
nl: Kanji-timer

en: Open Kanji timer
nl: Kanji-timer openen

en: &Timing Post-Processor...
nl: &Timing-nabewerking...

en: Runs a post-processor for timing to deal with lead-ins, lead-outs, scene timing and etc
nl: Start een nabewerker voor timing om lead-ins, lead-outs, scène-timing enzovoort te behandelen

en: &Translation Assistant...
nl: Ver&taalassistent...

en: Translation Assistant
nl: Vertaalassistent

en: Open translation assistant
nl: Vertaalassistent openen

en: &Next Line
nl: Volge&nde regel

en: Next Line
nl: Volgende regel

en: Move to the next line without committing changes
nl: Naar de volgende regel gaan zonder wijzigingen toe te passen

en: &Previous Line
nl: V&orige regel

en: Previous Line
nl: Vorige regel

en: Move to the previous line without committing changes
nl: Naar de vorige regel gaan zonder wijzigingen toe te passen

en: &Insert Original
nl: Or&igineel invoegen

en: Insert Original
nl: Origineel invoegen

en: Insert the untranslated text
nl: De onvertaalde tekst invoegen

en: &About
nl: &Over

en: About
nl: Over

en: About Aegisub
nl: Over Aegisub

en: &Audio+Subs View
nl: &Audio + ondertitels

en: Audio+Subs View
nl: Audio + ondertitels

en: Display audio and subtitles only
nl: Alleen audio en ondertitels weergeven

en: &Full view
nl: Volledige weergave

en: Full view
nl: Volledige weergave

en: Display audio, video and subtitles
nl: Audio, video en ondertitels weergeven

en: S&ubs Only View
nl: Alleen ondertitels

en: Subs Only View
nl: Alleen ondertitels

en: Display subtitles only
nl: Alleen ondertitels weergeven

en: &Video+Subs View
nl: &Video + ondertitels

en: Video+Subs View
nl: Video + ondertitels

en: Display video and subtitles only
nl: Alleen video en ondertitels weergeven

en: E&xit
nl: Afsluiten

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Exit the application
nl: De toepassing afsluiten

en: &Language...
nl: Taal... (Language)

en: Language
nl: Taal

en: Select Aegisub interface language
nl: Aegisub-interfacetaal selecteren

en: &Log window
nl: &Logvenster

en: Log window
nl: Logvenster

en: View the event log
nl: Gebeurtenislogboek weergeven

en: New &Window
nl: N&ieuw venster

en: New Window
nl: Nieuw venster

en: Open a new application window
nl: Een nieuw toepassingsvenster openen

en: &Options...
nl: &Opties...

en: Configure Aegisub
nl: Aegisub configureren

en: Toggle global hotkey overrides
nl: Globale sneltoets-overrides in-/uitschakelen

en: Toggle the main toolbar
nl: Hoofdwerkbalk in-/uitschakelen

en: Hide Toolbar
nl: Werkbalk verbergen

en: Show Toolbar
nl: Werkbalk weergeven

en: &Check for Updates...
nl: &Controleren op updates...

en: Check for Updates
nl: Controleren op updates

en: Check to see if there is a new version of Aegisub available
nl: Controleer of er een nieuwe versie van Aegisub beschikbaar is

en: Move to the next subtitle line
nl: Naar de volgende ondertitelregel gaan

en: Move to the next subtitle line, creating a new one if needed
nl: Naar de volgende ondertitelregel gaan; indien nodig wordt er een nieuwe regel aangemaakt

en: Move to the previous line
nl: Naar de vorige ondertitelregel gaan

en: &Actor Name
nl: Naam &acteur

en: Actor Name
nl: Naam acteur

en: Sort all subtitles by their actor names
nl: Alle ondertitels sorteren op hun acteurnamen

en: sort
nl: sorteren

en: Sort selected subtitles by their actor names
nl: Geselecteerde ondertitels sorteren op hun acteurnamen

en: Sort all subtitles by their effects
nl: Alle ondertitels sorteren op hun effecten

en: Sort selected subtitles by their effects
nl: Geselecteerde ondertitels sorteren op hun effecten

en: &End Time
nl: &Eindtijd

en: End Time
nl: Eindtijd

en: Sort all subtitles by their end times
nl: Alle ondertitels sorteren op hun eindtijden

en: Sort selected subtitles by their end times
nl: Geselecteerde ondertitels sorteren op hun eindtijden

en: &Layer
nl: &Laag

en: Sort all subtitles by their layer number
nl: Alle ondertitels sorteren op hun laagnummer

en: Sort selected subtitles by their layer number
nl: Geselecteerde ondertitels sorteren op hun laagnummer

en: &Start Time
nl: &Starttijd

en: Start Time
nl: Starttijd

en: Sort all subtitles by their start times
nl: Alle ondertitels sorteren op hun begintijden

en: Sort selected subtitles by their start times
nl: Geselecteerde ondertitels sorteren op hun begintijden

en: St&yle Name
nl: St&ijlnaam

en: Style Name
nl: Stijlnaam

en: Sort all subtitles by their style names
nl: Alle ondertitels sorteren op hun stijlnamen

en: Sort selected subtitles by their style names
nl: Geselecteerde ondertitels sorteren op hun stijlnamen

en: Cycle Tag Hiding Mode
nl: Labelverbergingsmodussen doorlopen

en: Cycle through tag hiding modes
nl: Doorlopen van modussen om labels te verbergen

en: ASS Override Tag mode set to show full tags.
nl: Modus voor ASS override-labels ingesteld om volledige labels weer te geven.

en: ASS Override Tag mode set to simplify tags.
nl: Modus voor ASS override-labels ingesteld om labels te vereenvoudigen.

en: ASS Override Tag mode set to hide tags.
nl: Modus voor ASS override-labels ingesteld om labels te verbergen.

en: &Hide Tags
nl: Labels verbergen

en: Hide Tags
nl: Labels verbergen

en: Hide override tags in the subtitle grid
nl: Override-labels verbergen in het ondertitelraster

en: Sh&ow Tags
nl: Labels weergeven

en: Show Tags
nl: Labels weergeven

en: Show full override tags in the subtitle grid
nl: Volledige override-labels weergeven in het ondertitelraster

en: S&implify Tags
nl: Labels vereenvoud&igen

en: Simplify Tags
nl: Labels vereenvoudigen

en: Replace override tags in the subtitle grid with a simplified placeholder
nl: Override-labels in het ondertitelraster vervangen door een vereenvoudigde tijdelijke aanduiding

en: Move line up
nl: Regel omhoog verplaatsen

en: Move the selected lines up one row
nl: De geselecteerde regels een rij omhoog verplaatsen

en: move lines
nl: regels verplaatsen

en: Move line down
nl: Regel omlaag verplaatsen

en: Move the selected lines down one row
nl: De geselecteerde regels een rij omlaag verplaatsen

en: Swap Lines
nl: Regels wisselen

en: Swaps the two selected lines
nl: Wisselt de twee geselecteerde regels

en: swap lines
nl: regels wisselen

en: &Reload Automation scripts
nl: Automatisatiesc&ripts opnieuw laden

en: Reload Automation scripts
nl: Automatisatiescripts opnieuw laden

en: Reload all Automation scripts and rescan the autoload folder
nl: Alle automatisatiescripts herladen en de autoladen-map opnieuw scannen

en: Reloaded all Automation scripts
nl: Alle automatisatiescripts opnieuw geladen

en: R&eload autoload Automation scripts
nl: Automatisch g&eladen automatisatiescripts opnieuw laden

en: Reload autoload Automation scripts
nl: Automatisch geladen automatisatiescripts opnieuw laden

en: Rescan the Automation autoload folder
nl: Map met automatisch geladen automatisatiescripts opnieuw scannen

en: Reloaded autoload Automation scripts
nl: Automatisch geladen automatisatiescripts opnieuw geladen

en: &Automation...
nl: &Automatisatie...

en: Automation
nl: Automatisatie

en: Open automation manager
nl: Automatisatiebeheerder openen

en: Change &End
nl: &Einde wijzigen

en: Change End
nl: Einde wijzigen

en: Changes times of subs so end times begin on next's start time
nl: Wijzigt tijden van ondertitels zodat eindtijden beginnen op de starttijd van de volgende

en: Change &Start
nl: Begin wijzigen

en: Change Start
nl: Begin wijzigen

en: Changes times of subs so start times begin on previous's end time
nl: Wijzigt tijden van ondertitels zodat begintijden beginnen op de eindtijd van de vorige

en: Shift to &Current Frame
nl: Naar huidig frame gaan

en: Shift to Current Frame
nl: Naar huidig frame gaan

en: Shift selection so that the active line starts at current frame
nl: Selectie verschiven zodat de actieve regel begint op het huidige frame

en: shift to frame
nl: verschuiven naar frame

en: S&hift Times...
nl: Tijden versc&huiven...

en: Shift subtitles by time or frames
nl: Ondertitels verschuiven op tijd of frames

en: Snap &End to Video
nl: &Einde op video uitlijnen

en: Snap End to Video
nl: Einde op video uitlijnen

en: Set end of selected subtitles to current video frame
nl: Einde van geselecteerde ondertitels op huidig videoframe zetten

en: Snap to S&cene
nl: Uitlijnen op s&cène

en: Snap to Scene
nl: Uitlijnen op scène

en: Set start and end of subtitles to the keyframes around current video frame
nl: Begin en einde van ondertitels instellen op de keyframes rond het huidige videoframe

en: snap to scene
nl: uitlijnen op scène

en: Add lead in and out
nl: Lead-in en -out toevoegen

en: Add lead in
nl: Lead-in toevoegen

en: Add lead out
nl: Lead-out toevoegen

en: Increase length
nl: Lengte vergroten

en: Increase the length of the current timing unit
nl: De lengte van de huidige timing-unit vergroten

en: Increase length and shift
nl: Lengte vergroten en verschuiven

en: Increase the length of the current timing unit and shift the following items
nl: De lengte van de huidige timing-unit vergroten en de volgende items verschuiven

en: Decrease length
nl: Lengte verminderen

en: Decrease the length of the current timing unit
nl: De lengte van de huidige timing-unit verminderen

en: Decrease length and shift
nl: Lengte verminderen en verschuiven

en: Decrease the length of the current timing unit and shift the following items
nl: De lengte van de huidige timing-unit verminderen en de volgende items verschuiven

en: Shift start time forward
nl: Begintijd naar voor schuiven

en: Shift the start time of the current timing unit forward
nl: De begintijd van de huidige timing-unit naar voor schuiven

en: Shift start time backward
nl: Begintijd naar achter schuiven

en: Shift the start time of the current timing unit backward
nl: De begintijd van de huidige timing-unit naar achter schuiven

en: Snap &Start to Video
nl: Begin op video uitlijnen

en: Snap Start to Video
nl: Begin op video uitlijnen

en: Set start of selected subtitles to current video frame
nl: Het begin van de geselecteerde ondertitels op het huidige videoframe instellen

en: Next line or syllable
nl: Volgende regel of lettergreep

en: Previous line or syllable
nl: Vorige regel of lettergreep

en: Standard
nl: Standaard

en: Standard mode, double click sets position
nl: Standaardmodus, dubbelklikken zet positie

en: Drag
nl: Slepen

en: Drag subtitles
nl: Ondertitels slepen

en: Rotate Z
nl: Z-roteren

en: Rotate subtitles on their Z axis
nl: Ondertitels om hun Z-as roteren

en: Rotate XY
nl: XY-roteren

en: Rotate subtitles on their X and Y axes
nl: Ondertitels om hun X- en Y-as roteren

en: Scale
nl: Schalen

en: Scale subtitles on X and Y axes
nl: Ondertitels schalen op X- en Y-assen

en: Clip
nl: Bijsnijden

en: Clip subtitles to a rectangle
nl: Ondertitels bijsnijden tot een rechthoek

en: Vector Clip
nl: Vectorieel bijsnijden

en: Clip subtitles to a vectorial area
nl: Ondertitels bijsnijden tot een vectorieel gebied

en: &Close Audio
nl: Audio sluiten

en: Close Audio
nl: Audio sluiten

en: Closes the currently open audio file
nl: Sluit het momenteel geopende audiobestand af

en: &Open Audio File...
nl: Audiobestand &openen...

en: Open Audio File
nl: Audiobestand openen

en: Opens an audio file
nl: Opent een audiobestand

en: Audio Formats
nl: Audioformaten

en: Open 2h30 Blank Audio
nl: 2h30 lege audio openen

en: Open a 150 minutes blank audio clip, for debugging
nl: Een 150 minuten lange lege audioclip openen, voor debuggen

en: Open 2h30 Noise Audio
nl: 2h30 ruis openen

en: Open a 150 minutes noise-filled audio clip, for debugging
nl: Een 150 minuten lange met ruis gevulde audioclip openen, voor debuggen

en: Open Audio from &Video
nl: Audio van &video openen

en: Open Audio from Video
nl: Audio van video openen

en: Opens the audio from the current video file
nl: Opent de audio van het huidige videobestand

en: &Spectrum Display
nl: &Spectrumweergave

en: Spectrum Display
nl: Spectrumweergave

en: Display audio as a frequency-power spectrograph
nl: Audio weergeven als frequentie-kracht spectrogram

en: &Waveform Display
nl: Golfvorm&weergave

en: Waveform Display
nl: Golfvormweergave

en: Display audio as a linear amplitude graph
nl: Audio weergeven als een lineaire amplitudegrafiek

en: Create audio clip
nl: Audioclip aanmaken

en: Create an audio clip of the selected line
nl: Een audioclip aanmaken van de geselecteerde regel

en: Save audio clip
nl: Audioclip opslaan

en: Play current audio selection
nl: Huidige audioselectie afspelen

en: Play the current audio selection, ignoring changes made while playing
nl: De huidige audioselectie afspelen; wijzigingen gemaakt tijdens het afspelen worden genegeerd

en: Play audio selection
nl: Audioselectie afspelen

en: Play audio until the end of the selection is reached
nl: Audio afspelen totdat het einde van de selectie bereikt is

en: Play audio selection or stop
nl: Audioselectie afspelen of stoppen

en: Play selection or stop playback if it's already playing
nl: Selectie afspelen of afspelen stoppen als er reeds afgespeeld wordt

en: Stop playing
nl: Afspelen stoppen

en: Stop
nl: Stoppen

en: Play 500 ms before selection
nl: 500 ms vóór selectie afspelen

en: Play 500 ms after selection
nl: 500 ms na selectie afspelen

en: Play last 500 ms of selection
nl: Laatste 500 ms van selectie afspelen

en: Play first 500 ms of selection
nl: Eerste 500 ms van selectie afspelen

en: Play from selection start to end of file
nl: Afspelen van selectiebegin tot einde van bestand

en: Commit
nl: Toepassen

en: Commit any pending audio timing changes
nl: Aanpassingen in audiotiming die in behandeling zijn, toepassen

en: Commit and use default timing for next line
nl: Toepassen en standaard-timing gebruiken voor volgende regel

en: Commit any pending audio timing changes and reset the next line's times to the default
nl: Aanpassingen in audiotiming die in behandeling zijn, toepassen en de tijden van de volgende regel naar standaard herstellen

en: Commit and move to next line
nl: Toepassen en naar volgende regel gaan

en: Commit any pending audio timing changes and move to the next line
nl: Aanpassingen in audiotiming die in behandeling zijn, toepassen en naar de volgende regel gaan

en: Commit and stay on current line
nl: Toepassen en op de huidige regel blijven

en: Commit any pending audio timing changes and stay on the current line
nl: Aanpassingen in audiotiming die in behandeling zijn, toepassen en op de huidige regel blijven

en: Go to selection
nl: Ga naar selectie

en: Scroll left
nl: Naar links scrollen

en: Scroll the audio display left
nl: De audioweergave naar links scrollen

en: Scroll right
nl: Naar rechts scrollen

en: Scroll the audio display right
nl: De audioweergave naar rechts scrollen

en: Auto scrolls audio display to selected line
nl: Scrollt de audioweergave automatisch naar de geselecteerde regel

en: Automatically commit all changes
nl: Alle veranderingen automatisch toepassen

en: Auto goes to next line on commit
nl: Gaat automatisch naar de volgende regel bij toepassen

en: Spectrum analyzer mode
nl: Spectrum-analyzermodus

en: Link vertical zoom and volume sliders
nl: Verticale zoom en volumeschuivers koppelen

en: Toggle karaoke mode
nl: Karaoke-modus in-/uitschakelen

en: &Bug Tracker...
nl: &Bug tracker...

en: Bug Tracker
nl: Bug tracker

en: Visit Aegisub's bug tracker to report bugs and request new features
nl: Bezoek de bugtracker van Aegisub om bugs te rapporteren en nieuwe functies aan te vragen

en: &Contents
nl: &Inhoud

en: Contents
nl: Inhoud

en: Help topics
nl: Helponderwerpen

en: All Fil&es
nl: Alle b&estanden

en: Resource files
nl: Bronbestanden

en: Visit Aegisub's forums
nl: De forums van Aegisub bezoeken

en: &IRC Channel
nl: &IRC-kanaal

en: IRC Channel
nl: IRC-kanaal

en: Visit Aegisub's official IRC channel
nl: Het officiële IRC-kanaal van Aegisub bezoeken

en: &Visual Typesetting
nl: &Visueel zetwerk

en: Visual Typesetting
nl: Visueel zetwerk

en: Open the manual page for Visual Typesetting
nl: De pagina in de handleiding voor visueel zetwerk openen

en: Visit Aegisub's official website
nl: De officiële website van Aegisub bezoeken

en: Close Keyframes
nl: Keyframes sluiten

en: Closes the currently open keyframes list
nl: Sluit de momenteel geopende keyframe-lijst

en: Open Keyframes...
nl: Keyframes openen...

en: Open Keyframes
nl: Keyframes openen

en: Opens a keyframe list file
nl: Opent een keyframe-lijstbestand

en: Open keyframes file
nl: Keyframe-bestand openen

en: Save Keyframes...
nl: Keyframes opslaan...

en: Save Keyframes
nl: Keyframes opslaan

en: Saves the current keyframe list
nl: De huidige keyframe-lijst opslaan

en: Save keyframes file
nl: Keyframes-bestand opslaan

en: Select &None
nl: Gee&n selecteren

en: Misspelled word:
nl: Verkeerd gespeld woord:

en: Replace with:
nl: Vervangen door:

en: &Skip Comments
nl: Commentaren over&slaan

en: &Replace
nl: Ve&rvangen

en: Replace &all
nl: &Alles vervangen

en: &Ignore
nl: Negeren

en: Ignore a&ll
nl: A&lles negeren

en: Add to &dictionary
nl: Aan woor&denlijst toevoegen

en: Aegisub has finished checking spelling of this script.
nl: Aegisub heeft de spellingscontrole van dit script voltooid.

en: Spell checking complete.
nl: Spellingscontrole voltooid.

en: Aegisub has found no spelling mistakes in this script.
nl: Aegisub heeft geen spelfouten teruggevonden in dit script.

en: spell check replace
nl: spellingscontrole vervangen

en: Please choose the folder:
nl: Gelieve de map de kiezen:

en: Browse...
nl: Bladeren...

en: Choose...
nl: Kiezen...

en: Font Face
nl: Lettertype

en: Font Size
nl: Tekengrootte

en: Script Properties
nl: Scripteigenschappen

en: Title:
nl: Titel:

en: Original script:
nl: Origineel script:

en: Translation:
nl: Vertaling:

en: Editing:
nl: Bewerking:

en: Synch point:
nl: Synch-punt:

en: Updated by:
nl: Bijgewerkt door:

en: Update details:
nl: Update-details:

en: Resolution
nl: Resolutie

en: From &video
nl: Van &video

en: 0: Smart wrapping, top line is wider
nl: 0: Slimme terugloop, bovenste regel is breder

en: 1: End-of-line word wrapping, only \N breaks
nl: 1: Terugloop aan einde van regel, alleen \N eindigt de regel

en: 2: No word wrapping, both \n and \N break
nl: 2: Geen terugloop, \n en \N eindigen de regel

en: 3: Smart wrapping, bottom line is wider
nl: 3: Slim terugloop, onderste regel is breder

en: Wrap Style:
nl: Terugloopstijl:

en: Normal
nl: Normaal

en: Reverse
nl: Omgekeerd

en: Collision:
nl: Botsing:

en: Scale Border and Shadow
nl: Rand en schaduw schalen

en: Scale border and shadow together with script/render resolution. If this is unchecked, relative border and shadow size will depend on renderer.
nl: Rand en schaduw samen met script/render-resolutie schalen. Als dit afgevinkt is, zullen relatieve rand- en schaduwgrootte afhangen van de renderer.

en: property changes
nl: eigenschappen-verandering

en: Aegisub was built without any font file listers enabled
nl: Aegisub werd gebouwd zonder enige lettertype-oplijsters ingeschakeld

en: Symlinking fonts to folder...
nl: Snelkoppelingen maken naar lettertypen in map...

en: Copying fonts to folder...
nl: Lettertypen naar map kopiëren...

en: Copying fonts to archive...
nl: Lettertypen naar archief kopiëren...

en: * Copied %s.
nl: * %s gekopieerd.

en: * %s already exists on destination.
nl: * %s bestaat reeds in doelmap.

en: * Symlinked %s.
nl: * Snelkoppeling gemaakt naar %s.

en: * Failed to copy %s.
nl: * Kon %s niet kopiëren.

en: Done. All fonts copied.
nl: Klaar. Alle lettertypen gekopieerd.

en: Done. Some fonts could not be copied.
nl: Klaar. Een aantal lettertypen konden niet gekopieerd worden.

en: 
    Over 32 MB of fonts were copied. Some of the fonts may not be loaded by the player if they are all attached to a Matroska file.
nl: 
    Er werd meer dan 32 MB aan lettertypen gekopieerd. Sommige van die lettertypen kunnen mogelijk niet geladen worden door de speler als ze allemaal aan een Matroska-bestand toegevoegd worden.

en: Check fonts for availability
nl: Lettertypen controleren op beschikbaarheid

en: Copy fonts to folder
nl: Lettertypen naar map kopiëren

en: Copy fonts to subtitle file's folder
nl: Lettertypen naar map van ondertitelbestand kopiëren

en: Copy fonts to zipped archive
nl: Lettertypen naar gezipt archief kopiëren

en: Symlink fonts to folder
nl: Snelkoppelingen naar lettertypen maken in map

en: Action
nl: Actie

en: Destination
nl: Bestemming

en: &Browse...
nl: &Bladeren...

en: Invalid destination.
nl: Ongeldige bestemming.

en: Error
nl: Fout

en: Could not create destination folder.
nl: Doelmap kon niet aangemaakt worden.

en: Invalid path for .zip file.
nl: Ongeldig pad voor .zip-bestand.

en: Select archive file name
nl: Selecteer archief-bestandsnaam

en: Select folder to save fonts on
nl: Selecteer de map om lettertypen in op te slaan

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Choose the folder where the fonts will be collected to. It will be created if it doesn't exist.
nl: Kies de map waar de lettertypen in zullen verzameld worden. Als ze niet bestaat, zal ze aangemaakt worden.

en: Enter the name of the destination zip file to collect the fonts to. If a folder is entered, a default name will be used.
nl: Geef de naam op van het doel-zipbestand om de lettertypen in te verzamelen. Als een map opgegeven wordt, zal een standaardnaam gebruikt worden.

en: Do you want Aegisub to check for updates whenever it starts? You can still do it manually via the Help menu.
nl: Wilt u dat Aegisub elke keer dat het opstart op updates controleert? U kunt dit nog steeds handmatig doen via het help-menu.

en: Check for updates?
nl: Op updates controleren?

en: Do you want to save changes to %s?
nl: Wilt u de wijzigingen opslaan in %s?

en: Unsaved changes
nl: Niet-opgeslagen wijzigingen

en: File backup saved as "%s".
nl: Bestandsbackup opgeslagen als "%s".

en: Do you want to load/unload the associated files?
nl: Wilt u de geassocieerde bestanden laden/unloaden?

en: (Un)Load files?
nl: Bestanden (un)loaden?

en: Untitled
nl: Naamloos

en: untitled
nl: naamloos

en: Maximum + Average
nl: Maximum + gemiddelde

en: Dummy video options
nl: Dummyvideo-opties

en: Checkerboard &pattern
nl: Schaakbord&patroon

en: Video resolution:
nl: Videoresolutie:

en: Color:
nl: Kleur:

en: Frame rate (fps):
nl: Beeldsnelheid (fps):

en: Duration (frames):
nl: Duur (frames):

en: Resulting duration: %d:%02d:%02d.%03d
nl: Resulterende duur: %d:%02d:%02d.%03d

en: Invalid fps or length value
nl: Ongeldige fps- of lengtewaarde

en: General
nl: Algemeen

en: Check for updates on startup
nl: Op updates controleren bij opstarten

en: Show main toolbar
nl: Hoofdwerkbalk weergeven

en: Toolbar Icon Size
nl: Pictogramgrootte van werkbalk

en: Never
nl: Nooit

en: Always
nl: Altijd

en: Ask
nl: Vragen

en: Automatically load linked files
nl: Gekoppelde bestanden automatisch laden

en: Undo Levels
nl: Aantal niveaus voor ongedaan maken

en: Recently Used Lists
nl: "Recent gebruikt"-lijsten

en: Files
nl: Bestanden

en: Find/Replace
nl: Zoeken/vervangen

en: Default mouse wheel to zoom
nl: Standaard muiswiel om te zoomen

en: Lock scroll on cursor
nl: Scroll vastzetten op cursor

en: Snap markers by default
nl: Standaard op markeringen uitlijnen

en: Auto-focus on mouse over
nl: Automatisch focussen bij muis-over

en: Play audio when stepping in video
nl: Audio afspelen bij stappen in video

en: Left-click-drag moves end marker
nl: Links slepen verplaatst eindemarkering

en: Default timing length (ms)
nl: Standaard timinglengte (ms)

en: Default lead-in length (ms)
nl: Standaardlengte lead-in (ms)

en: Default lead-out length (ms)
nl: Standaardlengte lead-out (ms)

en: Marker drag-start sensitivity (px)
nl: Gevoeligheid voor slepen van markeringen (px)

en: Line boundary thickness (px)
nl: Randdikte van lijn (px)

en: Maximum snap distance (px)
nl: Maximale uitlijnafstand (px)

en: Don't show
nl: Niet weergeven

en: Show previous
nl: Vorige weergeven

en: Show previous and next
nl: Vorige en volgende weergeven

en: Show all
nl: Alles weergeven

en: Show inactive lines
nl: Niet-actieve regels weergeven

en: Include commented inactive lines
nl: Becommentarieerde inactieve regels insluiten

en: Display Visual Options
nl: Visuele opties weergeven

en: Keyframes in dialogue mode
nl: Keyframes in dialoogmodus

en: Keyframes in karaoke mode
nl: Keyframes in karaokemodus

en: Cursor time
nl: Cursortijd

en: Video position
nl: Videopositie

en: Seconds boundaries
nl: Seconden-grenzen

en: Waveform Style
nl: Stijl golfvorm

en: Audio labels
nl: Audiolabels

en: Show keyframes in slider
nl: Keyframes in schuifbalk weergeven

en: Only show visual tools when mouse is over video
nl: Alleen visuele hulpmiddelen weergeven wanneer muisaanwijzer over video zweeft

en: Seek video to line start on selection change
nl: Video op regelbegin zetten bij selectiewijziging

en: Automatically open audio when opening video
nl: Automatisch audio openen bij openen van video

en: Default Zoom
nl: Standaard zoom

en: Fast jump step in frames
nl: Aantal frames voor stap van snelle sprong

en: Screenshot save path
nl: Opslagpad voor screenshots

en: Script Resolution
nl: Scriptresolutie

en: Use resolution of first video opened
nl: Resolutie gebruiken van eerst geopende video

en: Default width
nl: Standaardbreedte

en: Default height
nl: Standaardhoogte

en: Match video resolution on open
nl: Videoresolutie laten overeenkomen bij openen

en: Edit Box
nl: Bewerkingsvenster

en: Enable call tips
nl: Call-tips inschakelen

en: Overwrite in time boxes
nl: Overschrijven in tijdvensters

en: Enable syntax highlighting
nl: Syntaxmarkering inschakelen

en: Dictionaries path
nl: Pad naar woordenboeken

en: Grid
nl: Raster

en: Allow grid to take focus
nl: Raster toestaan om focus te nemen

en: Highlight visible subtitles
nl: Zichtbare ondertitels markeren

en: Hide overrides symbol
nl: Symbool voor verbergen van overrides

en: Colors
nl: Kleuren

en: Audio Display
nl: Audioweergave

en: Play cursor
nl: Afspeelcursor

en: Line boundary start
nl: Lijngrens begin

en: Line boundary end
nl: Lijngrens einde

en: Line boundary inactive line
nl: Lijngrens niet-actieve regel

en: Syllable boundaries
nl: Grenzen van lettergrepen

en: Syntax Highlighting
nl: Syntaxmarkering

en: Brackets
nl: Vierkante haakjes

en: Slashes and Parentheses
nl: Schuine strepen en ronde haakjes

en: Tags
nl: Labels

en: Error Background
nl: Achtergrond fout

en: Line Break
nl: Regeleinde

en: Karaoke templates
nl: Karaokesjablonen

en: Audio Color Schemes
nl: Audio-kleurenschema's

en: Waveform
nl: Golfvorm

en: Subtitle Grid
nl: Ondertitelraster

en: Standard foreground
nl: Standaard-voorgrond

en: Standard background
nl: Standaard-achtergrond

en: Selection foreground
nl: Voorgrond selectie

en: Selection background
nl: Achtergrond selectie

en: Collision foreground
nl: Voorgrond botsing

en: In frame background
nl: Achtergrond in venster

en: Comment background
nl: Achtergrond opmerking

en: Selected comment background
nl: Achtergrond geselecteerde opmerking

en: Header background
nl: Achtergrond hoofding

en: Left Column
nl: Linker kolom

en: Active Line Border
nl: Rand actieve regel

en: Lines
nl: Regels

en: Hotkeys
nl: Sneltoetsen

en: Backup
nl: Back-up

en: Automatic Save
nl: Automatisch opslaan

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Interval in seconds
nl: Interval in seconden

en: Path
nl: Pad

en: Autosave after every change
nl: Automatisch opslaan na elke wijziging

en: Automatic Backup
nl: Automatische back-up

en: Base path
nl: Basispad

en: Include path
nl: Pad voor bijsluiten

en: Auto-load path
nl: Pad voor automatisch laden

en: 0: Fatal
nl: 0: Fataal

en: 1: Error
nl: 1: Fout

en: 2: Warning
nl: 2: Waarschuwing

en: 4: Debug
nl: 4: Debuggen

en: 5: Trace
nl: 5: Opsporen

en: Trace level
nl: Niveau van opsporing

en: Below Normal (recommended)
nl: Lager dan normaal (aanbevolen)

en: Lowest
nl: Laagste

en: Thread priority
nl: Thread-prioriteit

en: No scripts
nl: Geen scripts

en: Subtitle-local scripts
nl: Lokale scripts van ondertitel

en: Global autoload scripts
nl: Globale autoladen-scripts

en: All scripts
nl: Alle scripts

en: Autoreload on Export
nl: Automatisch opnieuw laden bij exporteren

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Changing these settings might result in bugs and/or crashes.  Do not touch these unless you know what you're doing.
nl: Het wijzigen van deze instellingen kan resulteren in bugs en/of crashes. Doe dit niet, tenzij u weet wat u doet.

en: Audio provider
nl: Audioprovider

en: Audio player
nl: Audiospeler

en: None (NOT RECOMMENDED)
nl: Geen (NIET AANBEVOLEN)

en: Hard Disk
nl: Harde schijf

en: Cache type
nl: Cache-type

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Regular quality
nl: Normale kwaliteit

en: Better quality
nl: Betere kwaliteit

en: High quality
nl: Hoge kwaliteit

en: Insane quality
nl: Waanzinnige kwaliteit

en: Quality
nl: Kwaliteit

en: Cache memory max (MB)
nl: Maximaal cachegeheugen (MB)

en: Avisynth down-mixer
nl: Avisynth-downmixer

en: Force sample rate
nl: Samplerate forceren

en: Ignore
nl: Negeren

en: Clear
nl: Wissen

en: Abort
nl: Afbreken

en: Audio indexing error handling mode
nl: Foutverwerkingsmodus audio-indexering

en: Always index all audio tracks
nl: Altijd alle audiosporen indexeren

en: Portaudio device
nl: Portaudio-apparaat

en: OSS Device
nl: OSS-apparaat

en: Buffer latency
nl: Buffervertraging

en: Buffer length
nl: Bufferlengte

en: Video provider
nl: Videoprovider

en: Subtitles provider
nl: Ondertitelprovider

en: Force BT.601
nl: BT.601 forceren

en: Allow pre-2.56a Avisynth
nl: Pre-2.56a Avisynth toestaan

en: Avisynth memory limit
nl: Geheugenlimiet Avisynth

en: Debug log verbosity
nl: Breedsprakigheid debug-log

en: Decoding threads
nl: Decoding-threads

en: Enable unsafe seeking
nl: Onveilig zoeken inschakelen

en: Are you sure that you want to restore the defaults? All your settings will be overridden.
nl: Bent u zeker dat u de standaardwaarden wilt herstellen? Al uw instellingen zullen overschreven worden.

en: Restore defaults?
nl: Standaardwaarden herstellen?

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: &Restore Defaults
nl: Standaa&rdwaarden

en: Cu&t
nl: Knippen

en: Split at cursor (preserve times)
nl: Splitsen op cursor (tijden behouden)

en: Split at cursor (estimate times)
nl: Splitsen op cursor (tijden inschatten)

en: No spell checker suggestions
nl: Geen spellingscontrole-suggesties

en: Spell checker suggestions for "%s"
nl: Spellingscontrole-suggesties voor "%s"

en: No correction suggestions
nl: Geen suggesties voor correctie

en: Add "%s" to dictionary
nl: "%s" toevoegen aan woordenboek

en: Spell checker language
nl: Taal voor spellingscontrole

en: Thesaurus suggestions for "%s"
nl: Thesaurus-suggesties voor "%s"

en: No thesaurus suggestions
nl: Geen thesaurus-suggesties

en: Thesaurus language
nl: Taal voor thesaurus

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: split
nl: splitsen

en: Empty
nl: Leeg

en: No Automation macros loaded
nl: Geen automatisatiemacro's geladen

en: Translated into LANGUAGE by PERSON
nl: Vertaald naar het Nederlands door Thomas De Rocker

en: 
    See the help file for full credits.
nl: 
    Zie het helpbestand voor volledige credits.

en: Built by %s on %s.
nl: Gecompileerd door %s op %s.

en: Source:
nl: Bron:

en: Dest:
nl: Doel:

en: Kanji timing
nl: Kanji-timing

en: Styles
nl: Stijlen

en: Shortcut Keys
nl: Sneltoetsen

en: Commands
nl: Commando's

en: Attempt to &interpolate kanji.
nl: Kanji proberen &interpoleren.

en: When the destination textbox has focus, use the following keys:
    
    Right Arrow: Increase dest. selection length
    Left Arrow: Decrease dest. selection length
    Up Arrow: Increase source selection length
    Down Arrow: Decrease source selection length
    Enter: Link, accept line when done
    Backspace: Unlink last
nl: Gebruik de volgende toetsen wanneer het doeltekstvak geselecteerd is:
    
    Pijl rechts: selectielengte doel vergroten
    Pijl links: selectielengte doel verkleinen
    Pijl omhoog: selectielengte bron vergroten
    Pijl omlaag: selectielengte bron verkleinen
    Enter: koppelen, regel accepteren wanneer klaar
    Backspace: laatste ontkoppelen

en: &Link
nl: Koppe&len

en: &Unlink
nl: &Ontkoppelen

en: Skip &Source Line
nl: Bronregel over&slaan

en: Skip &Dest Line
nl: &Doelregel overslaan

en: &Go Back a Line
nl: Re&gel teruggaan

en: &Accept Line
nl: Regel &accepteren

en: &Close
nl: S&luiten

en: kanji timing
nl: kanji-timing

en: Select source and destination styles first.
nl: Selecteer eerst bron- en doelstijlen.

en: The source and destination styles must be different.
nl: De bron- en doelstijlen moeten verschillend zijn.

en: Group all of the source text.
nl: Alle brontekst groeperen.

en: Select Fields to Paste Over
nl: Velden selecteren om over te plakken

en: Fields
nl: Velden

en: Please select the fields that you want to paste over:
nl: Selecteer de velden waar u wilt over plakken:

en: Margin Left
nl: Linkermarge

en: Margin Right
nl: Rechtermarge

en: Margin Vertical
nl: Verticale marge

en: &Times
nl: &Tijden

en: T&ext
nl: T&ekst

en: Oops, Aegisub has crashed!
    
    An attempt has been made to save a copy of your file to:
    
    %s
    
    Aegisub will now close.
nl: Aegisub is gecrasht!
    
    Er werd een poging ondernomen om een kopie van uw bestand op te slaan naar:
    
    %s
    
    Aegisub zal nu afsluiten.

en: Program error
nl: Programmafout

en: &Comment
nl: &Commentaar

en: Comment this line out. Commented lines don't show up on screen.
nl: Commentaar maken van deze regel. Commentaar-regels worden niet weergegeven op het scherm.

en: Style for this line
nl: Stijl voor deze regel

en: Actor name for this speech. This is only for reference, and is mainly useless.
nl: Naam van de acteur voor deze regel. Dit is alleen voor referentie, en is vooral zinloos.

en: Effect for this line. This can be used to store extra information for karaoke scripts, or for the effects supported by the renderer.
nl: Effect voor deze regel. Dit kan gebruikt worden om extra informatie op te slaan voor karaoke-scripts, of voor de effecten die ondersteund worden door de renderer.

en: Layer number
nl: Laagnummer

en: Start time
nl: Starttijd

en: End time
nl: Eindtijd

en: Line duration
nl: Regelduur

en: Left Margin (0 = default)
nl: Linkermarge (0 = standaard)

en: Right Margin (0 = default)
nl: Rechtermarge (0 = standaard)

en: Vertical Margin (0 = default)
nl: Verticale marge (0= standaard)

en: Bold
nl: Vet

en: toggle bold
nl: vet in-/uitschakelen

en: Italics
nl: Cursief

en: toggle italic
nl: cursief in-/uitschakelen

en: Underline
nl: Onderstrepen

en: toggle underline
nl: Onderstrepen in-/uitschakelen

en: Strikeout
nl: Doorhalen

en: toggle strikeout
nl: doorhalen in-/uitschakelen

en: Primary color
nl: Primaire kleur

en: Secondary color
nl: Secundaire kleur

en: Outline color
nl: Randkleur

en: Shadow color
nl: Schaduwkleur

en: Commits the text (Enter)
nl: Past de tekst toe (Enter)

en: T&ime
nl: T&ijd

en: Time by h:mm:ss.cs
nl: Tijd in h:mm:ss.cs

en: Time by frame number
nl: Tijd in framenummer

en: modify text
nl: tekst wijzigen

en: modify times
nl: tijden wijzigen

en: style change
nl: wijziging stijl

en: actor change
nl: wijziging acteur

en: layer change
nl: wijziging laag

en: MarginL change
nl: wijziging linkermarge

en: MarginR change
nl: wijziging rechtermarge

en: MarginV change
nl: wijziging verticale marge

en: effect change
nl: wijziging effect

en: comment change
nl: wijziging commentaar

en: set font
nl: lettertype instellen

en: set color
nl: kleur instellen

en: Select
nl: Selecteren

en: Match
nl: Overeenkomst

en: &Matches
nl: Overeenko&msten

en: &Doesn't Match
nl: &Komt niet overeen

en: Match c&ase
nl: Hoofdletter&gevoelig

en: &Exact match
nl: &Exacte overeenkomst

en: &Contains
nl: &Bevat

en: &Regular Expression match
nl: Ove&reenkomst reguliere expressie

en: Mode
nl: Modus

en: &Text
nl: &Tekst

en: &Style
nl: &Stijl

en: Act&or
nl: Acteur

en: In Field
nl: In veld

en: Match dialogues/comments
nl: Overeenkomsten dialogen/commentaren

en: D&ialogues
nl: D&ialogen

en: Comme&nts
nl: Comme&ntaren

en: Set se&lection
nl: Se&lectie instellen

en: &Add to selection
nl: Aan selectie toevoegen

en: S&ubtract from selection
nl: Van selectie aftrekken

en: Intersect &with selection
nl: Met selectie kruisen

en: Selection was set to no lines
nl: Selectie werd op geen regels ingesteld

en: Selection was set to one line
nl: Selectie werd op een regel ingesteld

en: Selection was set to %u lines
nl: Selectie werd op %u regels ingesteld

en: No lines were added to selection
nl: Er werden geen regels toegevoegd aan de selectie

en: One line was added to selection
nl: Er werd een regel toegevoegd aan de selectie

en: %u lines were added to selection
nl: Er werden %u regels toegevoegd aan de selectie

en: No lines were removed from selection
nl: Er werden geen regels verwijderd van de selectie

en: One line was removed from selection
nl: Er werd een regel verwijderd van de selectie

en: %u lines were removed from selection
nl: Er werden %u regels verwijderd van de selectie

en: Selection
nl: Selectie

en: Could not find font '%s'
nl: Kon letterype '%s' niet terugvinden

en: Found '%s' at '%s'
nl: '%s' gevonden in '%s'

en: '%s' is missing %d glyphs used.
nl: '%s' ontbreekt %d gebruikte tekens.

en: '%s' is missing the following glyphs used: %s
nl: '%s' ontbreekt de volgende gebruikte tekens: %s

en: Used in styles:
nl: Gebruikt in stijlen:

en: Used on lines:
nl: Gebruikt in regels:

en: Parsing file
nl: Bestand verwerken

en: Searching for font files
nl: Zoeken naar lettertypebestanden

en: Done
nl: Klaar

en: All fonts found.
nl: Alle lettertypen gevonden.

en: %d fonts could not be found.
nl: %d lettertypen konden niet gevonden worden.

en: %d fonts were found, but were missing glyphs used in the script.
nl: Er werden %d lettertypen gevonden, maar ontbraken tekens die gebruikt werden in het script.

en: Transform Framerate
nl: Beeldsnelheid transformeren

en: Transform subtitle times, including those in override tags, from an input framerate to an output framerate.
    
    This is useful for converting regular time subtitles to VFRaC time subtitles for hardsubbing.
    It can also be used to convert subtitles to a different speed video, such as NTSC to PAL speedup.
nl: Ondertiteltijden transformeren, inclusief deze in override-labels, van een invoer-beeldsnelheid tot een uitvoer-beeldsnelheid.
    
    Dit is bruikbaar voor het converteren van ondertitels met normale tijd naar VFRaC-tijd ondertitels voor hardsubben.
    Het kan ook gebruikt worden om ondertitels te converteren naar video met verschillende snelheid, zoals NTSC naar PAL.

en: V&ariable
nl: V&ariabel

en: &Reverse transformation
nl: Omgekee&rde transformatie

en: Input framerate:
nl: Invoer-beeldsnelheid

en: Output:
nl: Uitvoer:

en: %d%%, %d pixel/second
nl: %d%%, %d pixels/seconde

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cancelling...
nl: Annuleren...

en: Collecting font data from system. This might take a while, depending on the number of fonts installed. Results are cached and subsequent executions will be faster...
nl: Lettertype-data van systeem verzamelen. Dit kan een tijdje duren, afhankelijk van het aantal geïnstalleerde lettertypen. Resultaten worden gecachet, en volgende uitvoeringen zullen sneller gebeuren...

en: Done collecting font data.
nl: Verzamelen van lettertype-data voltooid.

en: Drag control points
nl: Bedieningspunten slepen

en: Line
nl: Lijn

en: Appends a line
nl: Voegt een lijn in

en: Bicubic
nl: Bikubisch

en: Appends a bezier bicubic curve
nl: Voegt een bikubische bézierkromme toe

en: Convert
nl: Converteren

en: Converts a segment between line and bicubic
nl: Converteert een segment tussen lijn en bikubisch

en: Insert
nl: Invoegen

en: Inserts a control point
nl: Voegt een bedieningspunt in

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Removes a control point
nl: Verwijdert een bedieningspunt

en: Freehand
nl: Vrije hand

en: Draws a freehand shape
nl: Tekent een vorm met de vrije hand

en: Freehand smooth
nl: Vrije hand effen

en: Draws a smoothed freehand shape
nl: Tekent een effen vrijehand-vorm

en: delete control point
nl: bedieningspunt wissen

en: Automation Manager
nl: Automatisatiemanager

en: &Add
nl: &Toevoegen

en: &Remove
nl: Ve&rwijderen

en: Re&load
nl: Opnieuw &laden

en: Show &Info
nl: &Info weergeven

en: Re&scan Autoload Dir
nl: Opnieuw &scannen

en: Name
nl: Naam

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Description
nl: Beschrijving

en: Add Automation script
nl: Automatisatiescript toevoegen

en:     Export filter: %s
nl:     Filter voor exporteren: %s

en:     Subtitle format handler: %s
nl:     Ondertitelformaat-handler: %s

en: Total scripts loaded: %d
    Global scripts loaded: %d
    Local scripts loaded: %d
nl: Totaal aantal geladen scripts: %d
    Aantal globale scripts: %d
    Aantal lokale scripts: %d

en: Scripting engines installed:
nl: Geïnstalleerde scripting-engines:

en: 
    Script info:
    Name: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Version: %s
    Full path: %s
    State: %s
    
    Features provided by script:
nl: 
    Scriptinfo:
    Naam: %s
    Beschrijving: %s
    Auteur: %s
    Versie: %s
    Volledig pad: %s
    Status: %s
    
    Fucties door script voorzien:

en: Correctly loaded
nl: Correct geladen

en: Failed to load
nl: Laden mislukt

en: Automation Script Info
nl: Automatisatiescript-info

en: Export
nl: Exporteren

en: Move &Up
nl: Om&hoog

en: Move &Down
nl: Om&laag

en: Text encoding:
nl: Tekstcodering:

en: Export...
nl: Exporteren...

en: Export subtitles file
nl: Ondertitelbestand exporteren

en: Replace
nl: Vervangen

en: Find what:
nl: Zoeken naar:

en: &Match case
nl: &Hoofdlettergevoelig

en: &Use regular expressions
nl: Reg&uliere expressies gebruiken

en: Update &Video
nl: &Video bijwerken

en: All rows
nl: Alle regels

en: Selected rows
nl: Geselecteerde regels

en: Limit to
nl: Beperken tot

en: &Find next
nl: &Volgende zoeken

en: Replace &next
nl: Volge&nde vervangen

en: replace
nl: vervangen

en: %i matches were replaced.
nl: %i overeenkomsten werden vervangen.

en: No matches found.
nl: Geen overeenkomsten gevonden.

en: combining
nl: combineren

en: paste
nl: plakken

en: delete
nl: wissen

en: adjoin
nl: aangrenzend maken

en: Associate file types
nl: Bestandstypes associëren

en: Aegisub can take over the following file types.
    
    If you want Aegisub to no longer be associated with a file type, you must tell another program to take over the file type.
nl: Aegisub kan de volgende bestandstypes overnemen.
    
    Als u wilt dat Aegisub niet langer geassocieerd wordt met een bestandstype, moet u een ander programma het bestandstype laten overnemen.

en: Aegisub is already associated with all supported file types.
    
    If you want Aegisub to no longer be associated with a file type, you must tell another program to take over the file type.
nl: Aegisub is reeds geassocieerd met alle ondersteunde bestandstypes.
    
    Als u wilt dat Aegisub niet langer geassocieerd wordt met een bestandstype, moet u een ander programma het bestandstype laten overnemen.

en: Make Aegisub default editor for subtitles?
nl: Aegisub de standaard ondertitel-editor maken?

en: Aegisub is not your default editor for subtitle files. Do you want to make Aegisub your default editor for subtitle files?
nl: Aegisub is niet uw standaard editor voor ondertitelbestanden. Wilt u Aegisub uw standaard ondertitel-editor maken?

en: Always perform this check when Aegisub starts
nl: Altijd controleren wanneer Aegisub start

en: &Yes
nl: &Ja

en: &No
nl: &Nee

en: Horizontal zoom
nl: Horizontaal zoomen

en: Vertical zoom
nl: Verticaal zoomen

en: Audio Volume
nl: Audiovolume

en: Text import options
nl: Opties voor importeren van tekst

en: Actor separator:
nl: Acteur-scheidingsteken:

en: Comment starter:
nl: Commentaarteken:

en: Seek video
nl: Video zoeken

en: Current frame time and number
nl: Huidige frametijd en -nummer

en: Time of this frame relative to start and end of current subs
nl: Tijd van dit frame relatief aan begin en einde van huidige ondertitels

en: Symbol
nl: Symbool

en: Hangeul
nl: Hangul

en: Chinese BIG5
nl: Chinees BIG5

en: Greek
nl: Grieks

en: Turkish
nl: Turks

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Baltic
nl: Baltisch

en: Russian
nl: Russisch

en: Thai
nl: Thaïs

en: East European
nl: Oost-Europees

en: Select Color
nl: Kleur selecteren

en: Color spectrum
nl: Kleurenspectrum

en: RGB color
nl: RGB-kleur

en: HSL color
nl: HSL-kleur

en: HSV color
nl: HSV-kleur

en: Spectrum mode:
nl: Spectrum-modus:

en: Red:
nl: Rood:

en: Green:
nl: Groen:

en: Blue:
nl: Blauw:

en: Hue:
nl: Tint:

en: Sat.:
nl: Verz.:

en: Value:
nl: Waarde:

en: Aegisub could not narrow down the character set to a single one.
    Please pick one below:
nl: Aegisub kon de tekenset niet beperken tot een enkele.
    Kies een van de onderstaande:

en: Choose character set
nl: Tekenset kiezen

en: From video (%g)
nl: Van video (%g)

en: From video (VFR)
nl: Van video (VFR)

en: 15.000 FPS
nl: 15.000 fps

en: 23.976 FPS (Decimated NTSC)
nl: 23.976 fps (Decimated NTSC)

en: 24.000 FPS (FILM)
nl: 24.000 fps (FILM)

en: 25.000 FPS (PAL)
nl: 25.000 fps (PAL)

en: 29.970 FPS (NTSC)
nl: 29.970 fps (NTSC)

en: 29.970 FPS (NTSC with SMPTE dropframe)
nl: 29.970 fps (NTSC met SMPTE dropframe)

en: 30.000 FPS
nl: 30.000 fps

en: 50.000 FPS (PAL x2)
nl: 50.000 fps (PAL x2)

en: 59.940 FPS (NTSC x2)
nl: 59.940 fps (NTSC x2)

en: 60.000 FPS
nl: 60.000 fps

en: 119.880 FPS (NTSC x4)
nl: 119.880 fps (NTSC x4)

en: 120.000 FPS
nl: 120.000 fps

en: Please choose the appropriate FPS for the subtitles:
nl: Kies de juiste beeldsnelheid voor de ondertitels:

en: FPS
nl: Fps

en: Indexing
nl: Indexeren

en: Reading timecodes and frame/sample data
nl: Timecodes en frame-/sampledata lezen

en: Track %02d: %s
nl: Spoor %02d: %s

en: Multiple video tracks detected, please choose the one you wish to load:
nl: Meerdere videosporen gedetecteerd. Kies diegene die u wilt laden:

en: Multiple audio tracks detected, please choose the one you wish to load:
nl: Meerdere audiosporen gedetecteerd. Kies diegene die u wilt laden:

en: Choose video track
nl: Videospoor kiezen

en: Choose audio track
nl: Audiospoor kiezen

en: The resolution of the loaded video and the resolution specified for the subtitles don't match.
    
    Video resolution:	%d x %d
    Script resolution:	%d x %d
    
    Change subtitles resolution to match video?
nl: De resolutie van de geladen video en de resolutie opgegeven voor de ondertitels komen niet overeen.
    
    Videoresolutie:	%d x %d
    Scriptresolutie:	%d x %d
    
    Resolutie van ondertitels aanpassen zodat ze overeenkomt met die van de video?

en: Resolution mismatch
nl: Resoluties komen niet overeen

en: You already have timecodes loaded. Would you like to replace them with timecodes from the video file?
nl: U heeft reeds timecodes geladen. Wilt u ze vervangen door de timecodes van het videobestand?

en: Replace timecodes?
nl: Timecodes vervangen?

en: change script resolution
nl: scriptresolutie wijzigen

en: Style Editor
nl: Stijl-editor

en: Font
nl: Lettertype

en: Margins
nl: Marges

en: Outline
nl: Rand

en: Miscellaneous
nl: Overig

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: &Bold
nl: Vet

en: &Italic
nl: Cursief

en: &Underline
nl: Onderstrepen

en: &Strikeout
nl: Doorhalen

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: &Opaque box
nl: &Ondoorzichtig vak

en: Style name
nl: Stijlnaam

en: Font face
nl: Lettertype

en: Font size
nl: Tekengrootte

en: Choose primary color
nl: Primaire kleur kiezen

en: Choose secondary color
nl: Secundaire kleur kiezen

en: Choose outline color
nl: Randkleur kiezen

en: Choose shadow color
nl: Schaduwkleur kiezen

en: Set opacity, from 0 (opaque) to 255 (transparent)
nl: Dekking instellen, van 0 (dekkend) tot 255 (transparant)

en: Distance from left edge, in pixels
nl: Afstand van linkerrand, in pixels

en: Distance from right edge, in pixels
nl: Afstand van rechterrand, in pixels

en: Distance from top/bottom edge, in pixels
nl: Afstand van boven/onderrand, in pixels

en: When selected, display an opaque box behind the subtitles instead of an outline around the text
nl: Een ondoorzichtig vak achter de ondertitels weergegeven in plaats van een rand rond de tekst

en: Outline width, in pixels
nl: Randbreedte, in pixels

en: Shadow distance, in pixels
nl: Schaduw-afstand, in pixels

en: Scale X, in percentage
nl: X-schaal, in procent

en: Scale Y, in percentage
nl: Y-schaal, in procent

en: Angle to rotate in Z axis, in degrees
nl: Hoek om rond de Z-as te roteren, in graden

en: Encoding, only useful in unicode if the font doesn't have the proper unicode mapping
nl: Codering, alleen bruikbaar in unicode als het lettertype niet de juiste unicode-mapping bevat

en: Character spacing, in pixels
nl: Tekenafstand, in pixels

en: Alignment in screen, in numpad style
nl: Uitlijning op scherm, in numbad-stijl

en: Primary
nl: Primair

en: Secondary
nl: Secundair

en: Shadow
nl: Schaduw

en: Outline:
nl: Rand:

en: Shadow:
nl: Schaduw:

en: Scale X%:
nl: X-schaal (%):

en: Scale Y%:
nl: Y-schaal (%):

en: Rotation:
nl: Rotatie:

en: Spacing:
nl: Afstand:

en: Encoding:
nl: Codering:

en: Preview of current style
nl: Voorbeeld van huidige stijl

en: Text to be used for the preview
nl: Te gebruiken tekst voor het voorbeeld

en: Color of preview background
nl: Kleur van de voorbeeld-achtergrond

en: No subtitle providers available. Cannot preview subs.
nl: Geen ondertitelproviders beschikbaar. Kan geen voorbeeld weergeven van ondertitels.

en: Do you want to change all instances of this style in the script to this new name?
nl: Wilt u alle instanties van deze stijl het script wijzigen in de nieuwe naam?

en: Update script?
nl: Script bijwerken?

en: Load audio
nl: Audio laden

en: Time code offset in incorrect format. Ensure it is entered as four groups of two digits separated by colons.
nl: Compensatie van timecode in incorrect formaat. Zorg dat het ingevoerd wordt als vier groepen van twee cijfers gescheiden door dubbele punten.

en: EBU STL export
nl: EBU STL exporteren

en: Export to EBU STL format
nl: Exporteren naar het EBU STL-formaat

en: 23.976 fps (non-standard, STL24.01)
nl: 23.976 fps (niet-standaard, STL24.01)

en: 24 fps (non-standard, STL24.01)
nl: 24 fps (niet-standaard, STL24.01)

en: TV standard
nl: Tv-standaard

en: Out-times are inclusive
nl: Out-times zijn inclusief

en: ISO 6937-2 (Latin/Western Europe)
nl: ISO 6937-2 (Latijn/West-Europa)

en: ISO 8859-5 (Cyrillic)
nl: ISO 8859-5 (Cyrillisch)

en: ISO 8859-6 (Arabic)
nl: ISO 8859-6 (Arabisch)

en: ISO 8859-7 (Greek)
nl: ISO 8859-7 (Grieks)

en: ISO 8859-8 (Hebrew)
nl: ISO 8859-8 (Hebreeuws)

en: UTF-8 Unicode (non-standard)
nl: UTF-8 Unicode (niet-standaard)

en: Text encoding
nl: Tekstcodering

en: Automatically wrap long lines (ASS)
nl: Automatische terugloop bij lange regels (ASS)

en: Automatically wrap long lines (Balanced)
nl: Automatische terugloop bij lange regels (gebalanceerd)

en: Abort if any lines are too long
nl: Afbreken als er te lange regels zijn

en: Skip lines that are too long
nl: Te lange regels overslaan

en: Translate alignments
nl: Uitlijningen overzetten

en: Open subtitles
nl: Ondertitels openen

en: Level-1 teletext
nl: Teletext niveau 1

en: Level-2 teletext
nl: Teletext niveau 2

en: Max. line length:
nl: Maximale regellengte:

en: Time code offset:
nl: Timecode-compensatie:

en: Text formatting
nl: Tekstopmaak

en: Time codes
nl: Timecodes

en: Display standard
nl: Weergavestandaard

en: Reading into RAM
nl: Naar RAM lezen

en: Reading to Hard Disk cache
nl: Lezen naar hardeschijf-cache

en: Attachment List
nl: Bijlagenlijst

en: E&xtract
nl: Uitpakken

en: Attach &Font
nl: Lettertype bijsluiten

en: Attach &Graphics
nl: Afbeeldingen bijsluiten

en: Attachment name
nl: Naam bijlage

en: Size
nl: Grootte

en: Group
nl: Groep

en: Choose file to be attached
nl: Bij te sluiten bestand kiezen

en: attach font file
nl: lettertypebestand bijsluiten

en: attach graphics file
nl: afbeeldingsbestand bijsluiten

en: Select the path to save the files to:
nl: Selecteer het pad om de bestanden op te slaan:

en: Select the path to save the file to:
nl: Selecteer het pad om het bestand op te slaan:

en: remove attachment
nl: bijlage verwijderen

en: Original
nl: Origineel

en: Translation
nl: Vertaling

en: Insert original
nl: Origineel invoegen

en: Delete line
nl: Regel verwijderen

en: Enable &preview
nl: Voorbeeld inschakelen

en: There is nothing to translate in the file.
nl: Er is niets om te vertalen in het bestand.

en: No more lines to translate.
nl: Geen regels meer om te vertalen.

en: Current line: %d/%d
nl: Huidige regel: %d/%d

en: translation assistant
nl: vertaalassistent

en: visual typesetting
nl: visueel zetwerk

en: splitting
nl: splitsen

en: &Symmetrical
nl: &Symmetrisch

en: &Change aspect ratio
nl: Beeldverhouding wijzigen

en: Margin offset
nl: Marge-offset

en: resolution resampling
nl: resolutiewijziging

en: There was an error checking for updates to Aegisub:
    %s
    
    If other applications can access the Internet fine, this is probably a temporary server problem on our end.
nl: Er trad een fout op bij het controleren op updates voor Aegisub:
    %s
    
    Als andere toepassingen toegang hebben tot het internet, is dit waarschijnlijk een tijdelijk probleem met de server aan onze kant.

en: An unknown error occurred while checking for updates to Aegisub.
nl: Er trad een onbekende fout op tijdens het controleren op updates voor Aegisub.

en: Could not connect to updates server.
nl: Kon niet verbinden met update-server.

en: Could not download from updates server.
nl: Kon niet downloaden van update-server.

en: HTTP request failed, got HTTP response %d.
nl: Http-aanvraag mislukt, kreeg http-antwoord %d.

en: Version Checker
nl: Versiecontrole

en: &Auto Check for Updates
nl: &Automatisch op updates controleren

en: Remind me again in a &week
nl: Mij over een &week herinneren

en: An update to Aegisub was found.
nl: Er werd een update gevonden voor Aegisub.

en: Several possible updates to Aegisub were found.
nl: Er werden verschillende mogelijke updates gevonden voor Aegisub.

en: There are no updates to Aegisub.
nl: Er zijn geen updates voor Aegisub.

en: &Insert (before)
nl: &Invoegen (voor)

en: Insert (after)
nl: Invoegen (na)

en: Insert at video time (before)
nl: Invoegen op videotijd (voor)

en: Insert at video time (after)
nl: Invoegen op videotijd (na)

en: &Join (concatenate)
nl: &Samenvoegen (aaneenschakelen)

en: Join (keep first)
nl: Samenvoegen (eerste behouden)

en: Join (as Karaoke)
nl: Samenvoegen (als karaoke)

en: &Make times continuous (change start)
nl: Tijden doorlopend &maken (begin wijzigen)

en: &Make times continuous (change end)
nl: Tijden doorlopend &maken (einde wijzigen)

en: &File
nl: &Bestand

en: &Subtitle
nl: &Ondertitels

en: A&utomation
nl: A&utomatisatie

en: Vie&w
nl: &Beeld

en: &Insert Lines
nl: Regels &invoegen

en: Join Lines
nl: Regels samenvoegen

en: Sort All Lines
nl: Alle regels sorteren

en: Sort Selected Lines
nl: Geselecteerde regels sorteren

en: Make Times Continuous
nl: Tijden doorlopend maken

en: Set &Zoom
nl: &Zoom instellen

en: Override &AR
nl: Beeldverhouding overschrijven

en: &Export As...
nl: &Exporteren als...

en: Subtitle Edit Box
nl: Ondertitel-bewerkingsvenster

en: Select overlaps
nl: Overlappingen selecteren

en: Select lines which begin while another non-comment line is active
nl: Regels selecteren die beginnen wanneer een andere niet-opmerkingsregel actief is

en: Clean Script Info
nl: Scriptinfo opruimen

en: Removes all but the absolutely required fields from the Script Info section. You might want to run this on files that you plan to distribute in original form.
nl: Verwijdert alles behalve de absoluut vereiste velden van de scriptinfo-sectie. U zou dit kunnen toepassen op bestanden die u wilt verdelen in originele vorm.

en: Add edgeblur
nl: Randvervaging toevoegen

en: A demo macro showing how to do simple line modification in Automation 4
nl: Een demomacro die toont hoe simpele regelmodificatie gebeurt in Automation 4

en: Adds \be1 tags to all selected lines
nl: Voegt \be1 labels toe aan alle geselecteerde regels

en: Automatic karaoke lead-in
nl: Automatische karaoke-lead-in

en: Join up the ends of selected lines and add \k tags to shift karaoke
nl: Het einde van de geselecteerde regels samenvoegen en \k labels toevoegen om karaoke te verschuiven

en: Clean Tags
nl: Labels opruimen

en: Clean subtitle lines by re-arranging ASS tags and override blocks within the lines
nl: Ondertitelregels opruimen door ASS-labels opnieuw te ordenen en blokken binnen de regels te overschrijven

en: Karaoke Templater
nl: Karaoke-templater

en: Macro and export filter to apply karaoke effects using the template language
nl: Macro en exportfilter om karaoke-effecten toe te passen door de sjabloontaal te gebruiken

en: Apply karaoke template
nl: Karaokesjabloon toepassen

en: Applies karaoke effects from templates
nl: Past karaoke-effecten toe uit sjablonen

en: Karaoke template
nl: Karaoke-sjabloon

en: Apply karaoke effect templates to the subtitles.
    
    See the help file for information on how to use this.
nl: Karaoke-effectsjablonen toepassen op de ondertitels.
    
    Zie het helpbestand voor informatie over hoe dit te gebruiken.

en: Strip tags
nl: Labels verwijderen

en: Remove all override tags from selected lines
nl: Alle override-labels verwijderen van de geselecteerde regels

en: strip tags
nl: labels verwijderen

en: Make fullwidth
nl: Letters breed maken

en: Convert Latin letters to SJIS fullwidth letters
nl: Latijnse letters converteren naar SJIS brede letters (halfwidth -> fullwidth)

en: Subtitle Editor
nl: Ondertitel-editor

en: Create and edit subtitles for film and videos.
nl: Ondertitels voor films en video's aanmaken en bewerken.
