Aegisub - en to pl translation catalogue (1191 entries)

en: Default
pl: Domyślny

en: Hangeul
pl: Koreański

en: GB2312
pl: Chiński GB2312

en: Chinese BIG5
pl: Chiński BIG5

en: Greek
pl: Grecki

en: Turkish
pl: Turecki

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Arabic
pl: Arabski

en: Baltic
pl: Języki Bałtyckie

en: Russian
pl: Rosyjski

en: Thai
pl: Tajski

en: East European
pl: Wschodnioeuropejski

en: Seek bar
pl: Pasek przewijania

en: Horizontal zoom
pl: Powiększenie poziome

en: Vertical zoom
pl: Powiększenie pionowe

en: Audio Volume
pl: Głośność audio

en: Link vertical zoom and volume sliders
pl: Połącz suwaki powiększenia pionowego i głośność

en: Previous line or syllable (%KEY%/%KEY%)
pl: Poprzednia linia/sylaba (%KEY%/%KEY%)

en: Next line/syllable (%KEY%/%KEY%)
pl: Następna linia/sylaba (%KEY%/%KEY%)

en: Play selection (%KEY%/%KEY%)
pl: Odtwórz zaznaczenie (%KEY%/%KEY%)

en: Play current line (%KEY%)
pl: Odtwórz bieżącą linię (%KEY%)

en: Stop (%KEY%)
pl: Zatrzymaj (%KEY%)

en: Play 500 ms before selection (%KEY%)
pl: Odtwórz 500 ms przed zaznaczeniem (%KEY%)

en: Play 500 ms after selection (%KEY%)
pl: Odtwórz 500 ms po zaznaczeniu (%KEY%)

en: Play first 500ms of selection (%KEY%)
pl: Odtwórz pierwsze 500 ms zaznaczenia (%KEY%)

en: Play last 500ms of selection (%KEY%)
pl: Odtwórz ostatnie 500 ms zaznaczenia (%KEY%)

en: Play from selection start to end of file (%KEY%)
pl: Odtwórz od początku zaznaczenia do końca pliku (%KEY%)

en: Add lead in (%KEY%)
pl: Dodaj zakres przed (%KEY%)

en: Add lead out (%KEY%)
pl: Dodaj zakres za (%KEY%)

en: Commit changes (%KEY%/%KEY%)
pl: Zatwierdź zmiany (%KEY%/%KEY%)

en: Go to selection
pl: Idź do zaznaczenia

en: Automatically commit all changes
pl: Automatycznie zatwierdź wszystkie zmiany

en: Auto goes to next line on commit
pl: Automatycznie przechodzi do następnej linii przy zatwierdzeniu

en: Auto scrolls audio display to selected line
pl: Automatycznie przewiń podgląd na wybraną linię

en: Spectrum analyzer mode
pl: Tryb analizy widma

en: Enable Medusa-Style Timing Shortcuts
pl: Włącz skróty timingowania w stylu Medusy

en: Toggle karaoke mode
pl: Przełącznik trybu karaoke

en: Cancel Split
pl: Anuluj podział

en: Discard all splits and leave split-mode
pl: Porzuca wszystkie podziały i opuszcza tryb dzielenia

en: Accept Split
pl: Podziel

en: Commit splits and leave split-mode
pl: Zatwierdza podziały i opuszcza tryb dzielenia

en: Join
pl: Połącz

en: Join selected syllables
pl: Łączy wybrane sylaby

en: Split
pl: Podziel

en: Enter split-mode
pl: Włącza tryb dzielenia

en: Do you want to commit your changes? If you choose No, they will be discarded.
pl: Czy chcesz zatwierdzić zmiany? Jeśli wybierzesz Nie, zostaną on utracone.

en: Commit?
pl: Zatwierdzić?

en: Karaoke tag
pl: Tag karaoke

en: Change karaoke tag to \k
pl: Zmienia tag karaoke na \k

en: Change karaoke tag to \kf
pl: Zmienia tag karaoke na \kf

en: Change karaoke tag to \ko
pl: Zmienia tag karaoke na \ko

en: Load audio
pl: Załaduj audio

en: Reading into RAM
pl: Wczytywanie do pamięci

en: Close
pl: Zamknij

en: Script completed
pl: Skrypt wykonany

en: An Automation script failed to load. File name: '%s', error reported:
pl: Plik automatyzacji się nie załadował. Plik:  '%s', zgłoszony błąd:

en: The file was not recognised as an Automation script: %s
pl: Plik nie został rozpoznany jako skrypt automatyzacji: %s

en: File was not recognized as a script
pl: Plik nie został rozpoznany jako skrypt

en: Not enough parameters for Aegisub::text_extents()
pl: Za mało parametrów dla Aegisub::text_extents()

en: Tried to register PerlConsole, but support for it was disabled in this version.
pl: Próbowano zarejestrować PerlConsole*, ale wsparcie dla niej zostało wyłączone w tej wersji.

en: Fatal error:
pl: Błąd krytyczny:

en: Error:
pl: Błąd:

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Hint:
pl: Wskazówka:

en: Trace:
pl: Ślad*:

en: Executing
pl: Wykonywanie

en: Perl script
pl: Skrypt Perl

en: Unable to add the automation include path(s) to @INC: the script's code may not compile or execute properly.
pl: Nie można dodać ścieżki(ek) inculde automatyzacji do @INC: kod skryptu może się nie skompilować lub wykonać popranie.

en: Reloading %s because the file on disk (%s) changed.
pl: Przeładowywanie %s ponieważ plik na dysku (%s) został zmieniony.

en: Saving changes
pl: Zapisywanie zmian

en: L
pl: W

en: End
pl: Koniec

en: Style
pl: Styl

en: Actor
pl: Aktor

en: Effect
pl: Efekt

en: Left
pl: Lewy

en: Right
pl: Prawy

en: Vert
pl: Pion

en: Text
pl: Tekst

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Please choose the folder:
pl: Wybierz folder:

en: Aegisub could not narrow down the character set to a single one.
    Please pick one below:
pl: Aegisub nie mógł sprecyzować kodowania znaków.
    Wybierz jeden z poniższych:

en: Choose character set
pl: Wybierz kodowanie znaków

en: About Aegisub
pl: O Aegisub

en: Translated into LANGUAGE by PERSON
pl: Tłumaczenie na j. polski: Invi

en: 
    See the help file for full credits.
pl: 
    Pełna lista w pliku pomocy.

en: Built by %s on %s.
pl: Skompilowany przez %s, %s.

en: Associate file types
pl: Skojarz typy plików

en: Aegisub can take over the following file types.
    
    If you want Aegisub to no longer be associated with a file type, you must tell another program to take over the file type.
pl: Aegisub może przejąć następujące typy plików.
    
    jeśli chcesz, żeby Aegisub nie był już dłużej skojarzony z danym typem pliku, musisz kazać innemu programowi przejąć ten typ pliku.

en: Aegisub is already associated with all supported file types.
    
    If you want Aegisub to no longer be associated with a file type, you must tell another program to take over the file type.
pl: Aegisub jest już skojarzony ze wszystkimi wspieranymi typami plików.
    
    jeśli chcesz, żeby Aegisub nie był już dłużej skojarzony z danym typem pliku, musisz kazać innemu programowi przejąć ten typ pliku.

en: Make Aegisub default editor for subtitles?
pl: Ustawić Aegisub jako domyślny edytor dla napisów?

en: Aegisub is not your default editor for subtitle files. Do you want to make Aegisub your default editor for subtitle files?
pl: Aegisub nie jest twoim domyślnym edytorem dla plików napisów. Czy chcesz ustawić Aegisub jako domyślny edytor dla plików napisów?

en: Always perform this check when Aegisub starts
pl: Zawsze sprawdzaj przy starcie Aegisuba

en: &Yes
pl: &TAK

en: &No
pl: &NIE

en: Attachment List
pl: Lista załączników

en: E&xtract
pl: &Wyodrębnij

en: &Delete
pl: &Usuń

en: Attach &Font
pl: Załącz &czcionkę

en: Attach &Graphics
pl: Załącz &grafikę

en: &Close
pl: &Zamknij

en: Attachment name
pl: Nazwa załącznika

en: Size
pl: Rozmiar

en: Group
pl: Rodzaj

en: Choose file to be attached
pl: Wybierz pliki do załączenia

en: attach font file
pl: załącz plik czcionki

en: attach graphics file
pl: załącz plik graficzny

en: Select the path to save the files to:
pl: Wybierz ścieżkę do zapisania plików:

en: Select the path to save the file to:
pl: Wybierz ścieżkę do zapisania pliku:

en: remove attachment
pl: usuń załącznik

en: Automation Manager
pl: Menedżer Automatyzacji

en: &Add
pl: &Dodaj

en: &Remove
pl: &Usuń

en: Re&load
pl: &Przeładuj

en: Show &Info
pl: Pokaż &informacje

en: Re&scan Autoload Dir
pl: Przeszukaj ścieżkę auto-ładowania

en: Name
pl: Nazwa

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Description
pl: Opis

en: Add Automation script
pl: Dodaj skrypt automatyzacji

en: Total scripts loaded: %d
    Global scripts loaded: %d
    Local scripts loaded: %d
pl: Łącznie załadowanych skryptów: %d
    Globalnie załadowanych skryptów: %d
    Lokalnie załadowanych skryptów: %d

en: Scripting engines installed:
pl: Zainstalowane silniki skryptów:

en: 
    Script info:
    Name: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Version: %s
    Full path: %s
    State: %s
    
    Features provided by script:
pl: 
    Informacje o skrypcie:
    Nazwa: %s
    Opis: %s
    Autor: %s
    Wersja: %s
    Pełna ścieżka: %s
    Stan: %s
    
    Dodatkowe elementy dostarczone przez skrypt:

en: Correctly loaded
pl: Załadowany poprawnie

en: Failed to load
pl: Ładowanie nie powiodło się

en:     Macro:
pl:     Makro:

en:     Export filter:
pl:     Filtr eksportu:

en:     Subtitle format handler:
pl:     Obsługa formatów napisów:

en: Automation Script Info
pl: Informacje o skrypcie automatyzacji

en: Select Color
pl: Wybierz kolor

en: Color spectrum
pl: Przestrzeń barw

en: RGB color
pl: Kolory RGB

en: HSL color
pl: Kolory HSL

en: HSV color
pl: Kolory HSV

en: Spectrum mode:
pl: Tryb widma

en: Red:
pl: Czerw.:

en: Green:
pl: Zielony:

en: Blue:
pl: Niebieski:

en: Hue:
pl: Barwa:

en: Sat.:
pl: Nasyc.:

en: Lum.:
pl: Jasność:

en: Value:
pl: Moc:

en: Color Picker
pl: Wybór koloru

en: Video: %s
pl: Wideo: %s

en: Dummy video options
pl: Opcje atrapy wideo

en: Checkerboard pattern
pl: Wzór szachownicy

en: Video resolution:
pl: Rozdzielczość wideo:

en: Color:
pl: Kolor:

en: Duration (frames):
pl: Długość (klatki)

en: Resulting duration: %d:%02d:%02d.%03d
pl: Długość końcowa: %d:%02d:%02d.%03d

en: Invalid fps or length value
pl: Błędny fps lub wartość długości

en: Export
pl: Eksportuj

en: Filters
pl: Filtry

en: Move up
pl: Przesuń w górę

en: Move down
pl: Przesuń w dół

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Select none
pl: Nic nie zaznaczaj

en: Text encoding:
pl: Kodowanie tekstu:

en: Export...
pl: Eksport...

en: Export subtitles file
pl: Eksportuje pliku napisów

en: Fonts Collector
pl: Kolekcjoner czcionek

en: &Browse...
pl: &Przeglądaj

en: Choose the folder where the fonts will be collected to.
    It will be created if it doesn't exist.
pl: Wybierz folder, w którym będą zbierane czcionki.
    Jeśli nie istnieje, zostanie utworzony.

en: Destination
pl: Folder docelowy

en: Check fonts for availability
pl: Sprawdź dostępność czcionek

en: Copy fonts to folder
pl: Kopiuj czcionki do folderu

en: Copy fonts to zipped archive
pl: Kopiuj czcionki do archiwum zip

en: Attach fonts to current subtitles
pl: Załącz czcionki do bieżących napisów

en: DEBUG: Verify all fonts in system
pl: DEBUG: Sprawdź wszystkie czcionki w systemie

en: &Start!
pl: &Strat!

en: Invalid destination.
pl: Błędne miejsce docelowe.

en: Error
pl: Błąd

en: Could not create destination folder.
pl: Nie można było utworzyć folderu docelowego.

en: Invalid path for .zip file.
pl: Błędna ścieżka do pliku .zip.

en: Select archive file name
pl: Wybierz nazwę archiwum

en: Zip Archives (*.zip)|*.zip
pl: Archiwa zip (*.zip)|*.zip

en: Select folder to save fonts on
pl: Wybierz folder do zapisania czcionek

en: Enter the name of the destination zip file to collect the fonts to.
    If a folder is entered, a default name will be used.
pl: Wprowadź nazwę pliku zip, do którego zostaną zebrane czcionki.
     Jeśli wprowadzony zostanie folder, zostanie użyta domyślna nazwa.

en: Invalid destination directory.
pl: Błędny folder docelowy.

en: Collecting font data from system. This might take a while, depending on the number of fonts installed. Results are cached and subsequent executions will be faster...
pl: Zbieranie informacji o czcionkach z systemu. To może trochę potrwać w zależności od liczby zainstalowanych czcionek. Wyniki są zapamiętywane dzięki czemu następnym razem polecenie zostanie wykonane szybciej...

en: Done collecting font data.
pl: Ukończono zbieranie informacji o czcionkach.

en: Scanning file for fonts...
pl: Szukanie czcionek w pliku

en: Done.
pl: Zrobione.

en: Checking fonts...
pl: Sprawdzanie czcionek...

en: Copying fonts to folder...
pl: Kopiowanie czcionek do folderu...

en: Copying fonts to archive...
pl: Kopiowanie czcionek do archiwum...

en: Attaching fonts to file...
pl: Załączanie czcionek do pliku...

en: 
    Finished writing to %s.
pl: 
    Skończono zapisywanie do %s.

en: Done. All fonts found.
pl: Skończone. Znaleziono wszystkie czcionki.

en: Done. All fonts copied.
pl: Skończone. Skopiowano wszystkie czcionki.

en: font attachment
pl: załączone czcionki

en: Done. Some fonts could not be found.
pl: Skończone. Nie znaleziono pewnych czcionek.

en: Done. Some fonts could not be copied.
pl: Skończone. Nie skopiowano pewnych czcionek.

en: Not found.
pl: Nie znaleziono.

en: Found.
pl: Znaleziono.

en: * Copied %s.
pl: * Skopiowano %s.

en: * %s already exists on destination.
pl: * %s już istnieje w miejscu docelowym.

en: * Failed to copy %s.
pl: * Nie powiodło się kopiowanie %s.

en: "%s" found on style "%s".
pl: "%s" znaleziono w stylu "%s".

en: "%s" found on dialogue line "%d".
pl: "%s" znaleziono w linii dialogowej "%d".

en: "%s" found.
pl: "%s" znaleziono.

en: Jump to
pl: Skocz do

en: Frame:
pl: Klatka:

en: Time:
pl: Czas:

en: Source:
pl: Źródło:

en: Dest:
pl: Cel:

en: Kanji timing
pl: Timing Kanji

en: Styles
pl: Style

en: Shortcut Keys
pl: Skróty klawiszowe

en: Commands
pl: Komendy

en: Attempt to interpolate kanji.
pl: Spróbuj wstawić kanji.

en: Source Style
pl: Styl źródłowy

en: Dest Style
pl: Styl docelowy

en: When the destination textbox has focus, use the following keys:
    
    Right Arrow: Increase dest. selection length
    Left Arrow: Decrease dest. selection length
    Up Arrow: Increase source selection length
    Down Arrow: Decrease source selection length
    Enter: Link, accept line when done
    Backspace: Unlink last
pl: Gdy tekst w źródłowym polu jest zaznaczony, użyj klawiszy:
    
    Strzałka w prawo: zwiększa długość zaznaczenia celu
    Strzałka w lewo: zmniejsza długość zaznaczenia celu
    Strzałka w górę: zwiększa długość zaznaczenia źródła
    Strzałka w dół: zmniejsza długość zaznaczenia źródła
    Enter: Złącz, zatwierdza linie po skończeniu
    Backspace: Rozłącz ostatnie

en: Start!
pl: Strat!

en: Link
pl: Złącz

en: Unlink
pl: Rozłącz

en: Skip Source Line
pl: Pomiń linię źródłową

en: Skip Dest Line
pl: Pomiń linię docelową

en: Go Back a Line
pl: Cofnij o linię

en: Accept Line
pl: Zatwierdź linię

en: kanji timing
pl: timing kanji

en: Select source and destination styles first.
pl: Wybierz najpierw styl źródłowy i docelowy.

en: The source and destination styles must be different.
pl: Styl źródłowy i docelowy muszą być różne.

en: Group all of the source text.
pl: Zgrupuj cały tekst źródłowy.

en: Options
pl: Opcje

en: Startup
pl: Uruchamianie

en: Auto Check for Updates
pl: Automatycznie sprawdzaj aktualizacje

en: Check File Associations on Start
pl: Sprawdzaj skojarzenie plików przy starcie

en: Limits for levels and recent files
pl: Ograniczenia dla poziomów i ostatnio używanych plików

en: Maximum undo levels
pl: Maksymalna ilość poziomów wstecz

en: Maximum recent timecode files
pl: Maksymalna ilość ostatnio używanych timekodów

en: Maximum recent keyframe files
pl: Maksymalna ilość ostatnio używanych plików klatek kluczowych

en: Maximum recent subtitle files
pl: Maksymalna ilość ostatnio używanych plików napisów

en: Maximum recent video files
pl: Maksymalna ilość ostatnio używanych plików video

en: Maximum recent audio files
pl: Maksymalna ilość ostatnio plików audio

en: Maximum recent find strings
pl: Maksymalna ilość ostatnio używanych ciągów wyszukiwania

en: Maximum recent replace strings
pl: Maksymalna ilość ostatnio używanych ciągów zamiany

en: Auto-save
pl: Auto-zapis

en: File paths
pl: Ścieżki plików

en: Miscellanea
pl: Różne

en: Auto-save every
pl: Auto-zapis co każde

en: seconds.
pl: sekund.

en: Auto-save path:
pl: Ścieżka auto-zapisu:

en: Auto-backup path:
pl: Ścieżka Auto-backup'a:

en: Crash recovery path:
pl: Ścieżka odzyskiwania:

en: Automatically load linked files:
pl: Automatycznie ładuj dołączone pliki:

en: Never
pl: Nigdy

en: Always
pl: Zawsze

en: Ask
pl: Pytaj

en: Enable call tips
pl: Włącz wskazówki przy tagach

en: Enable syntax highlighting
pl: Włącz podświetlanie składni

en: Link commiting of times
pl: Połącz zatwierdzanie czasów

en: Overwrite-Insertion in time boxes
pl: Nadpisuj zawartość pól czasu

en: Path to dictionary files:
pl: Ścieżka do plików słownika

en: Normal
pl: Normalny

en: Brackets
pl: Klamry

en: Slashes and Parentheses
pl: Ukośniki i nawiasy

en: Tags
pl: Tagi

en: Parameters
pl: Parametry

en: Error Background
pl: Tło błędu

en: Line Break
pl: Łamanie linii

en: Karaoke templates
pl: Szablony karaoke

en: Modified Background
pl: Tło zmodyfikowane

en: Syntax highlighter -
pl: Podświetlenie składni -

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Allow grid to take focus
pl: Pozwól siatce przejmować zaznaczenie

en: Highlight subtitles that are currently visible in video
pl: Podświetla napisy, które są widoczne na wideo

en: Standard foreground
pl: Standard, pierwszy plan,

en: Standard background
pl: Standard, tło

en: Selection foreground
pl: Zaznaczenie, pierwszy plan

en: Selection background
pl: Zaznaczenie, tło

en: Comment background
pl: Komentarz, tło

en: Selected comment background
pl: Zaznaczony komentarzy, tło

en: Collision foreground
pl: Kolizja, pierwszy plan

en: Line in frame background
pl: Tło wyświetlanej linii

en: Header
pl: Nagłówek

en: Left Column
pl: Lewa kolumna

en: Active Line Border
pl: Obramowanie aktywnej linii

en: Lines
pl: Linie

en: Replace override tags with:
pl: Zamień tagi ASS na:

en: Advanced - EXPERT USERS ONLY
pl: Zaawansowane -  TYLKO DLA EKSPERTÓW

en: Match video resolution on open
pl: Dopasuj rozdzielczość wideo przy otwarciu

en: Default Zoom
pl: Domyślny Zoom

en: Fast jump step in frames
pl: Krok szybkiego skoku w klatkach

en: Screenshot save path
pl: Ścieżka zapisu screenów

en: Show keyframes in slider
pl: Pokazuj klatki kluczowe na suwaku przewijania

en: Video provider
pl: Provider wideo

en: Subtitles provider
pl: Provider napisów

en: Avisynth memory limit
pl: Limit pamięci dla Avisyntha

en: Allow pre-2.56a Avisynth
pl: Dopuść Avisynth starszy niż 2.56a

en: WARNING: Changing these settings might result in bugs,
    crashes, glitches and/or movax.
    Don't touch these unless you know what you're doing.
pl: UWAGA: Zmiana tych ustawień może skutkować bugami,
    błędami, usterkami i/lub movaxem. 
    Nie ruszaj ich, chyba że wiesz co robisz.

en: Grab times from line upon selection
pl: Użyj czasów z zaznaczonej linii

en: Default mouse wheel to zoom
pl: Domyślnie zoom kółkiem myszy

en: Lock scroll on Cursor
pl: Śledź kursor audio

en: Snap to keyframes
pl: Wyrównaj do klatek kluczowych

en: Snap to adjacent lines
pl: Wyrównaj do sąsiadujących linii

en: Auto-focus on mouse over
pl: Auto-zaznaczenie po najechaniu myszą

en: Don't show
pl: Nie pokazuj

en: Show previous
pl: Pokaż poprzednią

en: Show all
pl: Pokazuj wszystko

en: Default timing length
pl: Domyślna długość linii

en: Default lead-in length
pl: Domyślna długość zakresu przed

en: Default lead-out length
pl: Domyślna długość zakresu za

en: Show inactive lines
pl: Pokaż nieaktywne linie

en: Draw secondary lines
pl: Rysuj linie pomocnicze

en: Draw selection background
pl: Rysuj tło zaznaczenia

en: Draw timeline
pl: Rysuj skalę czasu

en: Draw cursor time
pl: Rysuj czas kursora

en: Draw keyframes
pl: Rysuj klatki kluczowe

en: Draw video position
pl: Rysuj pozycję wideo

en: Play cursor
pl: Kursor odtwarzania

en: Background
pl: Tło

en: Selection background - modified
pl: Tło zaznaczenia - zmodyfikowane

en: Seconds boundary
pl: Granice sekund

en: Waveform - selection
pl: Waveform - zaznaczenie

en: Waveform - modified
pl: Waveform - zmodyfikowane

en: Waveform - inactive
pl: Waveform - nieaktywne

en: Boundary - start
pl: Granica - początek

en: Boundary - end
pl: Granica - koniec

en: Boundary - inactive
pl: Granica - nieaktywne

en: Syllable text
pl: Tekst sylaby

en: Syllable boundary
pl: Granice sylab

en: None (NOT RECOMMENDED)
pl: Brak (NIEZALECANE)

en: Hard Disk
pl: Dysk twardy

en: Audio provider
pl: Provider audio

en: Audio player
pl: Odtwarzacz audio

en: Cache type
pl: Typ cache

en: HD cache path
pl: Ścieżka cache HDD

en: HD cache name
pl: Nazwa cache HDD

en: Spectrum cutoff
pl: Odcięcie widma

en: Regular quality
pl: Zwykła jakość

en: Better quality
pl: Lepsza jakość

en: High quality
pl: Wysoka jakość

en: Insane quality
pl: Obłędna jakość

en: Spectrum quality
pl: Jakość widma

en: Spectrum cache memory max (MB)
pl: Maksymalna ilość pamięci cache dla widma (MB)

en: Base path
pl: Ścieżka podstawowa

en: Include path
pl: Ścieżka include

en: Auto-load path
pl: Ścieżka auto-ładowania

en: 0: Fatal
pl: 0: Krytyczne

en: 1: Error
pl: 1: Błędy

en: 2: Warning
pl: 2: Ostrzeżenia

en: 3: Hint
pl: 3: Wskazówki

en: 5: Trace
pl: 5: Śledzenie

en: Below Normal (recommended)
pl: Poniżej normalnego (zalecane)

en: Lowest
pl: Najniższy

en: No scripts
pl: nic

en: Subtitle-local scripts
pl: lokalne skrypty napisów

en: Global autoload scripts
pl: globalnie automatycznie ładowane skrypty

en: All scripts
pl: wszystkie skrypty

en: Trace level
pl: Poziom śledzenia

en: Thread priority
pl: Priorytet procesu

en: Autoreload on Export
pl: Przeładuj przy eksporcie

en: Function
pl: Funkcja

en: Key
pl: Klawisz

en: Set Hotkey...
pl: Ustaw skrót...

en: Clear Hotkey
pl: Wyczyść skrót

en: Default All
pl: Wszystkie domyślnie

en: General
pl: Ogólne

en: File save/load
pl: Zapis/odczyt pliku

en: Subtitles edit box
pl: Okno edycji napisów

en: Subtitles grid
pl: Siatka napisów

en: Video
pl: Wideo

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Automation
pl: Automatyzacja

en: Hotkeys
pl: Skróty klawiszowe

en: Restore Defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Aegisub must restart for the changes to take effect. Restart now?
pl: Aegisub musi zostać uruchomiony ponownie aby zmiany zaczęły działać. Uruchomić ponownie teraz?

en: Restart Aegisub
pl: Uruchom ponownie Aegisub'a

en: Are you sure that you want to restore the defaults? All your settings will be overridden.
pl: Jesteś pewien, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne? Wszystkie twoje dotychczasowe ustawienia zostaną nadpisane.

en: Restore defaults?
pl: Przywrócić domyślne?

en: Press Key
pl: Naciśnij klawisz

en: Press key to bind to "%s" or Esc to cancel.
pl: Naciśnij klawisz aby przypisać do "%s" lub Esc aby anulować.

en: The hotkey %s is already mapped to %s. If you proceed, that hotkey will be cleared. Proceed?
pl: Klawisz skrótu %s jest już przypisany do %s. Jeśli kontynuujesz, ten skrót klawiszowy zostanie wyczyszczony. Kontynuować?

en: Hotkey conflict
pl: Konflikt klawiszy skrótów

en: Select Fields to Paste Over
pl: Wybierz pola do wklejenia

en: Fields
pl: Pola

en: Please select the fields that you want to paste over:
pl: Wybierz pola do których chcesz wklejać :

en: Layer
pl: Warstwa

en: Start Time
pl: Czas początku

en: End Time
pl: Czas końca

en: Margin Left
pl: Lewy margines

en: Margin Right
pl: Prawy margines

en: Margin Vertical
pl: Pionowy margines

en: Margin Top
pl: Górny margines

en: Margin Bottom
pl: Dolny margines

en: All
pl: Wszystkie

en: None
pl: Żaden

en: Times
pl: Czasy

en: Script Properties
pl: Właściwości skryptu

en: Script
pl: Skrypt

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Original script:
pl: Oryginalny skrypt:

en: Translation:
pl: Tłumaczenie:

en: Editing:
pl: Korekta:

en: Synch point:
pl: Punkt synchronizacji:

en: Updated by:
pl: Zaktualizowany przez:

en: Update details:
pl: Informacje o zmianach

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: From video
pl: Z wideo

en: 0: Smart wrapping, top line is wider
pl: 0: Dzieli tak aby linia niżej była krótsza

en: 1: End-of-line word wrapping, only \N breaks
pl: 1: Linie będą dzielone tylko w miejscu gdzie jest \N

en: 2: No word wrapping, both \n and \N break
pl: 2: Linie będą dzielone tylko tam gdzie jest \N lub \n

en: 3: Smart wrapping, bottom line is wider
pl: 3: Dzieli tak, aby niższa linia była dłuższa

en: Wrap Style:
pl: Łamanie linii:

en: Reverse
pl: Odwrotny

en: Collision:
pl: Tryb kolizji:

en: Scale Border and Shadow
pl: Skaluj obramowanie i cień

en: Scale border and shadow together with script/render resolution. If this is unchecked, relative border and shadow size will depend on renderer.
pl: Skaluje obramowanie i cień razem z rozdzielczością skryptu/rendera. Jeśli to jest odznaczone, względna wielkość obramowania i cienia będzie zależała od rendera.

en: property changes
pl: zmiana właściwości

en: Resample resolution
pl: Przelicz rozdzielczość

en: Margin offset
pl: Wyrównanie marginesu

en: Symmetrical
pl: Symetryczne

en: Change aspect ratio
pl: Zmień proporcje obrazu

en: Invalid resolution: destination resolution cannot be 0 on either dimension.
pl: Błędna rozdzielczość: rozdzielczość docelowa nie może być 0 w żadnym z wymiarów.

en: resolution resampling
pl: przeliczanie rozdzielczość

en: Find what:
pl: Znajdź:

en: Replace with:
pl: Zamień na:

en: Match case
pl: Uwzględnij wielkość liter

en: Use regular expressions
pl: Użyj wyrażeń regularnych

en: Update Video (slow)
pl: Aktualizuj wideo (wolne)

en: All rows
pl: Wszystkie wiersze

en: Selected rows
pl: Zaznaczone wiersze

en: In Field
pl: W polu

en: Limit to
pl: Ogranicz do

en: Find next
pl: Znajdź następne

en: Replace next
pl: Zamień następne

en: Replace all
pl: Zamień wszystkie

en: replace
pl: zamień

en: %i matches were replaced.
pl: %i wyników zostało zamienionych.

en: No matches found.
pl: Nie znaleziono wyników.

en: Replace
pl: Zamień

en: Find
pl: Znajdź

en: Select
pl: Zaznacz

en: Match
pl: Dopasuj

en: Match dialogues/comments
pl: Uwzględnij dialogi/komentarze

en: Matches
pl: Zawiera

en: Doesn't Match
pl: Nie zawiera

en: Exact match
pl: Zawiera dokładnie

en: Contains
pl: Zawiera

en: Regular Expression match
pl: Wyrażenia regularne

en: Dialogues
pl: Dialogi

en: Comments
pl: Komentarze

en: Set selection
pl: Ustaw zaznaczenie

en: Add to selection
pl: Dodaj do zaznaczenia

en: Subtract from selection
pl: Odejmij od zaznaczenia

en: Intersect with selection
pl: Krzyżuj z zaznaczeniem

en: Action
pl: Akcja

en: Selection was set to %u lines
pl: Zaznaczonych zostało %u linii

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: %u lines were added to selection
pl: %u linii zostało dodanych do zaznaczenia

en: %u lines were removed from selection
pl: %u linii zostało usuniętych z zaznaczenia

en: Shift Times
pl: Przesuń czasy

en: Shift by
pl: Przesuń o

en: History
pl: Historia

en: Frames:
pl: Klatki:

en: Enter time in h:mm:ss.cs notation
pl: Wpisz czas w formacie g:mm:ss.ms

en: Shift by time
pl: Przesuń o czas

en: Enter number of frames to shift by
pl: Wpisz liczbę klatek do przesunięcia

en: Shift by frames
pl: Przesuń o klatki

en: Forward
pl: Do przodu

en: Backward
pl: Do tyłu

en: Shifts subs forward, making them appear later. Use if they are appearing too soon.
pl: Przesuwa napisy do przodu sprawiając, że pojawiają się później. Użyj jeśli pojawiają się one zbyt wcześnie.

en: Shifts subs backward, making them appear earlier. Use if they are appearing too late.
pl: Przesuwa napisy do tyłu sprawiając, że pojawiają się wcześniej. Użyj jeśli pojawiają się one zbyt późno.

en: Selection onward
pl: Od zaznaczenia naprzód

en: Affect
pl: Dotyczy

en: Start and End times
pl: Czasy początku i końca

en: Start times only
pl: Tylko czasy początku

en: End times only
pl: Tylko czasy końca

en: Clear
pl: Wyczyść

en: unsaved
pl: Niezapisane

en:  frames
pl:  klatki

en: backward
pl: do tyłu

en: forward
pl: do przodu

en: s+e
pl: p+k

en: s
pl: p

en: e
pl: k

en: all
pl: wszystkie

en: from %d onward
pl: Od %d naprzód

en: sel
pl: zaznaczone

en: shifting
pl: przesuwanie

en: Spell Checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: original
pl: oryginał

en: replace with
pl: zamień na:

en: Misspelled word:
pl: Błędne słowo:

en: Replace All
pl: Zamień wszystkie

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Ignore all
pl: Ignoruj wszystkie

en: Add to dictionary
pl: Dodaj do słownika

en: Aegisub has finished checking spelling of this script.
pl: Aegisub skończył sprawdzanie pisowni w tym skrypcie.

en: Spell checking complete.
pl: Sprawdzanie pisowni ukończone.

en: Spell check replace
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Aegisub has found no spelling mistakes in this script.
pl: Aegisub nie znalazł błędów w tym skrypcie

en: Style Editor
pl: Edytor stylów

en: Style name
pl: Nazwa stylu

en: Font
pl: Czcionka

en: Colors
pl: Kolory

en: Margins
pl: Marginesy

en: Outline
pl: Obramowanie

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Preview
pl: Podgląd

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Italic
pl: Kursywa

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Strikeout
pl: Przekreślenie

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Opaque box
pl: Prostokątne tło

en: Style name.
pl: Nazwa stylu

en: Font face
pl: Nazwa czcionki

en: Font size
pl: Wielkość czcionki

en: Choose primary color
pl: Wybierz kolor podstawowy

en: Choose secondary color
pl: Wybierz kolor dodatkowy

en: Choose outline color
pl: Wybierz kolor obramowania

en: Choose shadow color
pl: Wybierz kolor cienia

en: Set opacity, from 0 (opaque) to 255 (transparent)
pl: Ustaw przezroczystość od 0 (nieprzezroczysty) do 255 (przezroczysty)

en: Distance from left edge, in pixels
pl: Odległość od lewej krawędzi, w pikselach

en: Distance from right edge, in pixels
pl: Odległość od prawej krawędzi, w pikselach

en: Distance from top/bottom edge, in pixels
pl: Odległość od górnej/dolnej krawędzi, w pikselach

en: When selected, display an opaque box behind the subtitles instead of an outline around the text
pl: Gdy zaznaczone, wyświetla prostokątne tło zamiast obramowania tekstu

en: Outline width, in pixels
pl: Grubość obramowania, w pikselach

en: Shadow distance, in pixels
pl: Odległość cienia, w pikselach

en: Scale X, in percentage
pl: Skala X, w procentach

en: Scale Y, in percentage
pl: Skala Y, w procentach

en: Angle to rotate in Z axis, in degrees
pl: Kąt obrotu w osi Z, w stopniach

en: Encoding, only useful in unicode if the font doesn't have the proper unicode mapping
pl: Kodowanie, przydatne tylko jeśli czcionka nie ma poprawnego mapowania unicode

en: Character spacing, in pixels
pl: Rozstawienie znaków, w pikselach

en: Alignment in screen, in numpad style
pl: Wyrównanie na ekranie, w stylu klawiatury numerycznej

en: Primary
pl: Podstawowy

en: Secondary
pl: Dodatkowy

en: Shadow
pl: Cień

en: Outline:
pl: Obramowanie:

en: Shadow:
pl: Cień:

en: Scale X%:
pl: Skala X%:

en: Scale Y%:
pl: Skala Y%:

en: Rotation:
pl: Obrót:

en: Spacing:
pl: Odstęp:

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Preview of current style
pl: Podgląd bieżącego stylu

en: Text to be used for the preview
pl: Tekst do użycia w podglądzie

en: Color of preview background
pl: Kolor tła podglądu

en: No subtitle providers available. Cannot preview subs.
pl: Brak providera napisów. Nie można podejrzeć napisów.

en: Do you want to change all instances of this style in the script to this new name?
pl: Czy chcesz zamienić wszystkie wystąpienia tego stylu na podaną nową nazwę?

en: Update script?
pl: Zaktualizować skrypt?

en: style change
pl: zmiana stylu

en: You have chosen to use the "Comic Sans" font. As the programmer and a typesetter,
    I must urge you to reconsider. Comic Sans is the most abused font in the history
    of computing, so please avoid using it unless it's REALLY suitable. Thanks.
pl: Postanowiłeś użyć czcionki "Comic Sans". Jako programista i  typesetter, muszę nalegać żebyś rozważył to ponownie.
    Comic Sans jest najbardziej  nadużywaną czcionką w historii informatyki, więc proszę
    unikaj używania jej chyba, że jest NAPRAWDĘ stosowna.

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Styles Manager
pl: Menedżer stylów

en: Catalog of available storages
pl: Katalog dostępnych magazynów

en: New
pl: Nowy

en: Delete
pl: Usuń

en: Storage
pl: Magazyn

en: Copy to current script ->
pl: Kopiuj do bieżącego skryptu ->

en: Edit
pl: Edytuj

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Move style up
pl: Przesuń w górę

en: Move style down
pl: Przesuń w dół

en: Move style to top
pl: Przenieś styl na górę

en: Move style to bottom
pl: Przenieś styl na dół

en: Sort styles alphabetically
pl: Sortuj style alfabetycznie

en: Current script
pl: Bieżący skrypt

en: <- Copy to storage
pl: <- Kopiuj do magazynu

en: Import from script...
pl: Importuj ze skryptu...

en: New storage name:
pl: Nazwa nowego magazynu:

en: New catalog entry
pl: Nowy wpis katalogu

en: A catalog with that name already exists.
pl: Katalog o tej nazwie już istnieje.

en: Catalog name conflict
pl: Konflikt nazw katalogów

en: The specified catalog name contains one or more illegal characters. They have been replaced with underscores instead.
    The catalog has been renamed to "%s".
pl: Podany katalog zawiera jeden lub więcej zakazanych znaków. Zostały one zastąpione podkreślnikami.
    Nazwa katalogu została zmieniona na "%s".

en: Invalid characters
pl: Niepoprawne znaki

en: Are you sure you want to delete the storage "%s" from the catalog?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć magazyn "%s" z katalogu?

en: Confirm delete
pl: Potwierdź usunięcie

en: style copy
pl: kopiuj styl

en: Copy of
pl: Kopia

en: style paste
pl: wklej styl

en: Could not parse style
pl: Styl nie mógł zostać przetworzony

en: Are you sure you want to delete these
pl: Czy na pewno chcesz usunąć te

en:  styles?
pl:  style?

en: Are you sure you want to delete this style?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten styl?

en: Confirm delete from storage
pl: Potwierdź usunięcie z magazynu

en: Confirm delete from current
pl: Potwierdź usunięcie z bieżącego skryptu

en: style delete
pl: usuń styl

en: Open subtitles file
pl: Otwórz plik napisów

en: The selected file has no available styles.
pl: Wybrany plik nie ma żadnych stylów.

en: Error Importing Styles
pl: Błąd podczas importowania stylów

en: Choose styles to import:
pl: Wybierz style do zaimportowania:

en: Import Styles
pl: Importuj style

en: style import
pl: import stylów

en: Are you sure? This cannot be undone!
pl: Jesteś pewien? Tego nie da się później cofnąć!

en: Sort styles
pl: Sortuj style

en: style move
pl: przenoszenie stylu

en: Styling assistant
pl: Pomocnik stylizowania

en: Current line
pl: Bieżąca linia

en: Styles available
pl: Dostępne style

en: Set style
pl: Ustaw styl

en: Keys
pl: Klawisze

en: Actions
pl: Akcje

en: Accept changes
pl: Zatwierdź zmiany

en: Preview changes
pl: Podejrzyj zmiany

en: Previous line
pl: Poprzednia linia

en: Next line
pl: Następna linia

en: Play Video
pl: Odtwarzaj wideo

en: Play Audio
pl: Odtwarzaj audio

en: Click on list:
pl: Kliknięcie na liście:

en: Select style
pl: Wybierz styl

en: Enable preview (slow)
pl: Włącz podgląd (wolne)

en: style changes
pl: zmiany stylu

en: styling assistant
pl: pomocnik stylizowania

en: Text import options
pl: Opcje importu tekstu

en: Actor separator:
pl: Separator aktora:

en: Comment starter:
pl: Początek komentarza:

en: Apply to styles
pl: Zastosuj do stylów

en: Select styles to process. Unchecked ones will be ignored.
pl: Wybierz style do obróbki. Niezaznaczone zostaną zignorowane.

en: Select all styles
pl: Zaznacza wszystkie style

en: Deselect all styles
pl: Odznacza wszystkie style

en: Affect selection only
pl: Dotyczy tylko zaznaczenia

en: Lead-in/Lead-out
pl: Zakres przed/Zakres za

en: Add lead in:
pl: Dodaj zakres przed:

en: Enable adding of lead-ins to lines
pl: Włącz dodawanie zakresu przed liniami

en: Lead in to be added, in milliseconds
pl: Zakres przed do dodania, w milisekundach

en: Add lead out:
pl: Dodaj zakres za:

en: Enable adding of lead-outs to lines
pl: Włącz dodawanie zakresu za liniami

en: Lead out to be added, in milliseconds
pl: Zakres za do dodania, w milisekundach

en: Make adjacent subtitles continuous
pl: Ustaw sąsiednie napisy ciągłymi.

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable snapping of subtitles together if they are within a certain distance of each other
pl: Włącz wyrównywanie napisów do siebie jeśli są w pewnej odległości od siebie

en: Threshold:
pl: Próg

en: Maximum difference between start and end time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
pl: Maksymalna różnica między początkowym i końcowym czasem dla dwóch napisów mających być ciągłymi, w milisekundach

en: Sets how to set the adjoining of lines. If set totally to left, it will extend start time of the second line; if totally to right, it will extend the end time of the first line.
pl: Ustawia jak ustawić sąsiednie linie. Jeśli ustawione po lewej, zostanie przedłużony początek drugiej linii; jeśli po prawej, zostanie przedłużony koniec pierwszej linii.

en: Bias: Start <-
pl: Odchylenie : Początek <-

en:  -> End
pl:  -> Koniec

en: Keyframe snapping
pl: Wyrównywanie do klatek kluczowych

en: Enable snapping of subtitles to nearest keyframe, if distance is within threshold
pl: Włącz wyrównywanie napisów do najbliższej klatki kluczowej jeśli odległość mieści się w progu

en: Starts before thres.:
pl: Zaczyna się przed progiem:

en: Threshold for 'before start' distance, that is, how many frames a subtitle must start before a keyframe to snap to it.
pl: Próg dla odległości 'przed początkiem', to jest, ile klatek wcześniej ma się zaczynać napis przed klatką kluczową, do której ma być wyrównany.

en: Starts after thres.:
pl: Zaczyna się po progu

en: Threshold for 'after start' distance, that is, how many frames a subtitle must start after a keyframe to snap to it.
pl: Próg dla odległości 'po początku', jest to, ile klatek później ma się zaczynać napis po klatce kluczowej, do której ma być wyrównany.

en: Ends before thres.:
pl: Kończy się przed progiem:

en: Threshold for 'before end' distance, that is, how many frames a subtitle must end before a keyframe to snap to it.
pl: Próg dla odległości 'przed końcem', to jest, ile klatek wcześniej ma się kończyć napis przed klatką kluczową, do której ma być wyrównany.

en: Ends after thres.:
pl: Kończy się po progu:

en: Threshold for 'after end' distance, that is, how many frames a subtitle must end after a keyframe to snap to it.
pl: Próg dla odległości 'po końcu', to jest, ile klatek później ma się kończyć napis po klatce kluczowej, do której ma być wyrównany.

en: One of the lines in the file (%i) has negative duration. Aborting.
pl: Jedna z linii (%i) w pliku ma ujemną długość. Anulowanie.

en: Invalid script
pl: Niepoprawny skrypt

en: Aegisub can export subtitles to many different formats, character encodings, and even compensate Variable Frame Rate so you can hardsub them - it's all in the Export option in File menu.
pl: Aegisub może eksportować napisy do innych formatów, kodowań znaków, a nawet uwzględnić zmienne Frame rate (VFR) więc możesz je w kodować - to wszystko jest w opcji Eksport w menu Plik.

en: You can easily translate subtitle files using the translation assistant.
pl: Możesz łatwo przetłumaczyć plik napisów używając pomocnika tłumaczenia.

en: Styles can be stored in different storages, so that you can keep your projects organized.
pl: Style mogą być przechowywane w różnych magazynach, dzięki temu możesz utrzymać swoje projekty w porządku.

en: Use keyboard shortcuts! They make your life easier, for example, Ctrl+Enter updates changes on current line without going to next. Check the manual for a complete list.
pl: Używaj skrótów klawiszowych! Czynią one życie łatwiejszym, na przykład, Ctrl+Enter zapisuje zmiany w bieżącej linii bez przechodzenia do następnej. Sprawdź w instrukcji pełna listę skrótów.

en: There is no reason to use the SSA format (as opposed to ASS). ASS is very similar, but adds some important functionality. Most importantly, however, is that only ASS supports certain override tags (such as \pos and \t). Those only work on SSA files because VSFilter/Textsub is merciful.
pl: Nie ma powodu aby używać formatu SSA (w przeciwieństwie do ASS). ASS jest bardzo podobny, ale dodaje pewną ważna funkcjonalność, mało tego ASS wspiera rożne tagi (takie jak \pos i \t). W SSA działają one tylko dzięki łasce VSFilter/Textsub.

en: DON'T PANIC!
pl: NIE PANIKUJ!

en: Aegisub has several features to make sure you will never lose your work. It will periodically save your subtitles to autosave folder, and will create a copy of subs whenever you open them, to autoback folder. Also, if it crashes, it will attempt to save a restore file.
pl: Aegisub ma kilka usprawnień aby upewnić się, że nigdy nie stracisz swojej pracy. Będzie okresowo zapisywał twoje napisy do folderu autosave oraz będzie tworzył kopie napisów w folderze autoback, za każdym razem kiedy je otworzysz. Również jeśli Aegisub się zwiesi, spróbuje on zapisać plik odzyskiwania.

en: The styling assistant is a practical way to set styles to each line, when each actor has a different style assigned to it.
pl: Pomocnik stylizowania jest praktycznym sposobem aby ustawić style dla każdej linii, gdy każdy aktor ma przypisany inny styl.

en: The fonts collector is one of the most useful features, which resumes the boring task of hunting down fonts into a matter of a few clicks.
pl: Kolekcjoner czcionek jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi, które skraca żmudne zadanie poszukiwania czcionki do kilku kliknięć.

en: When you are done with your subtitles and ready to distribute them, remember: say no to MP4, OGM or AVI. Matroska is your friend.
pl: Kiedy skończysz ze swoimi napisami i będziesz gotowy do ich dystrybucji, pamiętaj: powiedz NIE MP4, OGM czy AVI. Matroska jest twoim przyjacielem.

en: Much like anything loaded via DirectShow, certain files may have a strange structure (such as h.264 into AVI or XviD will null frames) which may cause unreliable seeking (that is, video frames might be off by one frame). This is not an Aegisub bug - you may consider reencoding those videos before working with them.
pl: Przy ładowaniu czegokolwiek przez DirectShow, pewne pliki mogą mieć dziwną strukturę (takie jak h.264 w avi albo XviD z pustymi klatkami) co może powodować niepewne przeglądanie (to jest, może być różnica jednej klatki w wideo). To nie jest bug Aegisub'a - mógłbyś przemyśleć przekodowanie tych plików przed praca z nimi.

en: Try the spectrum mode for the audio display, it can make it much easier to spot where the important points in the audio are.
pl: Wypróbuj tryb widma widoku audio, może to bardzo ułatwić dostrzeganie miejsc gdzie są ważne punkty w audio.

en: If you decode your audio to a PCM WAV file before loading it in Aegisub, you don't have to wait for it to be decoded before you can use it.
pl: Jeśli zdekodujesz swoje audio do PCM WAV przed załadowaniem go do Aegisuba, nie będziesz musiał czekać na zdekodowanie go przed użyciem.

en: Having video open is often more a nuisance than a help when timing subtitles. Timing with only audio open is often much easier. You can always adjust the subtitles to match the video later on.
pl: Otwarte wideo częściej przeszkadza niż pomaga przy timingowaniu napisów. Timing z otwartym samym audio jest dużo łatwiejszy. Zawsze możesz później dopasować napisy do wideo.

en: If the audio doesn't seem to work properly during video playback, try loading audio separately. Just select Audio->Load from video, that usually makes the audio much more reliable.
pl: Jeśli audio nie działa poprawnie podczas odtwarzania wideo, spróbuj załadować je oddzielnie. Po prostu wybierz Audio > Otwórz audio z wideo.

en: If anything goes wrong, blame movax.
pl: Jeśli coś idzie nie tak, obwiniajcie movax'a(Czytaj Faq'u na stronie aegisuba)

en: Translation Assistant
pl: Pomocnik tłumaczenia

en: Original
pl: Oryginał

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Current line: ?
pl: Obecna linia: ?

en: Insert original
pl: Wstaw oryginał

en: Enable preview
pl: Włącz podgląd

en: Current line: %d/%d
pl: Obecna linia: %d/%d

en: translation assistant
pl: pomocnik tłumaczenia

en: No more lines to translate.
pl: Koniec linii do tłumaczenia.

en: There was an error checking for updates to Aegisub:
    %s
    
    If other applications can access the Internet fine, this is probably a temporary server problem on our end.
pl: Wystąpił błąd podczas sprawdzania aktualizacji Aegisub'a:
    %s
    
    Jeśli inne aplikacje mogą łączyć się bez problemu z internetem, to pewnie jest to chwilowy problem z serwerem po naszej stronie.

en: An unknown error occurred while checking for updates to Aegisub.
pl: Wystąpił nieznany błąd podczas sprawdzania aktualizacji Aegisub'a.

en: Could not connect to updates server.
pl: Nie udało się połączyć z serwerem aktualizacji.

en: Could not download from updates server.
pl: Nie można pobierać z serwera aktualizacji.

en: HTTP request failed, got HTTP response %d.
pl: Żądanie HTTP nie powiodło się, otrzymana odpowiedź HTTP %d

en: An update to Aegisub was found.
pl: Znaleziono aktualizację dla Aegisub'a.

en: Several possible updates to Aegisub were found.
pl: Znaleziono klika możliwych aktualizacji dla Aegisub'a.

en: There are no updates to Aegisub.
pl: Nie ma aktualizacji dla Aegisub'a

en: Version Checker
pl: Sprawdzanie wersji

en: Remind me again in a &week
pl: Przypomnij ponownie za &tydzień

en: Video Details
pl: Szczegóły wideo

en: File name:
pl: Nazwa pliku:

en: Resolution:
pl: Rozdzielczość:

en: Length:
pl: Długość:

en: Decoder:
pl: Dekoder:

en: Clean Script Info
pl: Wyczyść informacje o skrypcie

en: Removes all but the absolutely required fields from the Script Info section. You might want to run this on files that you plan to distribute in original form.
pl: Usuwa wszystko za wyjątkiem absolutnie potrzebnych pól z sekcji informacji o skrypcie. Możesz chcieć to uruchomić na plikach, których planujesz dystrybucję w oryginalnej formie.

en: Fix Styles
pl: Napraw style

en: Fixes styles by replacing any style that isn't available on file with Default.
pl: Naprawia style zamieniając styl, który nie jest dostępny, na styl domyślny.

en: Transform Framerate
pl: Zmień FPS

en: Transform subtitle times, including those in override tags, from an input framerate to an output framerate.
    
    This is useful for converting regular time subtitles to VFRaC time subtitles for hardsubbing.
    It can also be used to convert subtitles to a different speed video, such as NTSC to PAL speedup.
pl: Przekształć czasy napisów, w tym też te w tagach, z wejściowego framerate na wyjściowe framerate. 
    
    Przydatne przy konwertowaniu z normalnych czasów napisów do czasów VFRaC w celach hardsuberskich.
    Może być też użyte przy konwertowaniu napisów do wideo z innym FPS, np z NTSC do PAL.

en: From Video
pl: Z wideo

en: Variable
pl: Zmienne

en: Constant:
pl: Stałe:

en: Reverse transformation
pl: Transformacja odwrotna

en: Input framerate:
pl: Wejściowe  FPS:

en: Output:
pl: Wyjście:

en: Indexing
pl: Indeksowanie

en: Reading timecodes and frame/sample data
pl: Odczytywanie timekodów i danych klatki/próbki

en: video
pl: wideo

en: Track %02d: %s
pl: Ścieżka %02d: %s

en: Multiple %s tracks detected, please choose the one you wish to load:
pl: Wykryto kilka ścieżek %s, wybierz jedną do załadowania.

en: Choose %s track
pl: Wybierz %s ścieżkę

en: Do you want Aegisub to check for updates whenever it starts? You can still do it manually via the Help menu.
pl: Chcesz żeby Aegisub przy każdym uruchomieniu sprawdzał czy są dostępne aktualizacje? Możesz to nadal zrobić ręcznie poprzez menu Pomoc.

en: Check for updates?
pl: Sprawdzić czy są dostępne aktualizacje?

en: New subtitles
pl: Nowe napisy

en: Open
pl: Otwórz

en: Open subtitles
pl: Otwórz napisy

en: Save
pl: Zapisz

en: Save subtitles
pl: Zapisz napisy

en: Jump To...
pl: Skocz do...

en: Jump video to time/frame
pl: Skocz do czasu/klatki w wideo

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom video in
pl: Powiększa wideo

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

en: Zoom video out
pl: Pomniejsza wideo

en: Jump video to start
pl: Przewiń wideo do początku linii

en: Jumps the video to the start frame of current subtitle
pl: Przewija wideo do początkowej klatki bieżącej linii napisów

en: Jump video to end
pl: Przewiń wideo do końca linii

en: Jumps the video to the end frame of current subtitle
pl: Przewija wideo do końcowej klatki bieżącej linii napisów

en: Snap start to video
pl: Wyrównaj początek do wideo

en: Set start of selected subtitles to current video frame
pl: Ustawia początek wybranej linii napisów na bieżącą klatkę wideo.

en: Snap end to video
pl: Wyrównaj koniec do wideo

en: Set end of selected subtitles to current video frame
pl: Ustawia koniec wybranej linii napisów na bieżącą klatkę wideo.

en: Select visible
pl: Zaznacz widoczne

en: Selects all lines that are currently visible on video frame
pl: Zaznacza wszystkie linie, które są widoczne podczas danej klatki wideo

en: Snap subtitles to scene
pl: Wyrównaj napisy do sceny

en: Snap selected subtitles so they match current scene start/end
pl: Wyrównuje wybrane napisy tak aby pasowały początkowi/końcowi bieżącej sceny

en: Shift subtitles to frame
pl: Przesuń napisy do klatki

en: Shift selected subtitles so first selected starts at this frame
pl: Przesuwa wybrane napisy, pierwsze wybrane zaczynają się od tej klatki

en: Open Styles Manager
pl: Otwórz menedżera stylów

en: Properties
pl: Właściwości

en: Open Properties
pl: Otwórz właściwości

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Open Attachment List
pl: Otwórz listę załączników

en: Open Fonts Collector
pl: Otwórz kolekcjonera czcionek

en: Open Automation manager
pl: Otwórz menedżera automatyzacji

en: Launches ai-chan's "ASSDraw3" tool for vector drawing.
pl: Uruchamia narzędzie "ASSDraw3" do rysowania wektorowego autorstwa ai-chan.

en: Open Shift Times Dialogue
pl: Otwórz okno przesuwania czasów

en: Styling Assistant
pl: Pomocnik stylizowania

en: Open Styling Assistant
pl: Otwórz Pomocnika stylizowania

en: Open Translation Assistant
pl: Otwórz Pomocnika tłumaczenia

en: Resample
pl: Przelicz

en: Resample Script Resolution
pl: Przelicz rozdzielczość skryptu

en: Open Timing Post-processor dialog
pl: Otwórz okno Timing Post-processora

en: Open Kanji Timer dialog
pl: Otwórz okno kanji timer'a

en: Open Spell checker
pl: Otwórz sprawdzanie pisowni

en: Configure Aegisub
pl: Konfiguruj Aegisub'a

en: Cycle Tag Hiding Mode
pl: Przełączaj tryby ukrywania tagów

en: Cycle through tag hiding modes
pl: Przełącza tryby ukrywania tagów

en: &Help
pl: P&omoc

en: &New Subtitles
pl: &Nowe napisy

en: &Open Subtitles...
pl: &Otwórz napisy...

en: Opens a subtitles file
pl: Otwiera plik napisów

en: &Open Subtitles with Charset...
pl: O&twórz napisy ze specyficznym kodowaniem...

en: Opens a subtitles file with a specific charset
pl: Otwiera napisy ze specyficznym kodowaniem

en: &Save Subtitles
pl: &Zapisz napisy

en: Saves subtitles
pl: Zapisuje napisy

en: Save Subtitles as
pl: Zapisz napisy jako

en: Saves subtitles with another name
pl: Zapisuje napisy pod inną nazwą

en: Export Subtitles
pl: Eksportuj napisy

en: Saves a copy of subtitles with processing applied to it
pl: Zapisuje kopię napisów z zastosowaną obróbką

en: Recent
pl: Ostatnie

en: &Properties...
pl: &Właściwości...

en: Open script properties window
pl: Otwiera okno właściwości skryptu

en: &Attachments...
pl: &Załączniki...

en: Open the attachment list
pl: Otwiera listę załączników

en: &Fonts Collector...
pl: &Kolekcjoner czcionek...

en: Open fonts collector
pl: Otwórz kolekcjonera czcionek

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Open a new application window
pl: Otwiera nowe okno programu

en: E&xit
pl: W&yjście

en: Exit the application
pl: Zamyka program

en: &File
pl: &Plik

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: Undoes last action
pl: Cofa ostatnią akcję

en: &Redo
pl: &Powtórz

en: Redoes last action
pl: Powtarza ostatnią akcję

en: Cut Lines
pl: Wytnij linie

en: Cut subtitles
pl: Wycina napisy

en: Copy Lines
pl: Kopiuj linie

en: Copy subtitles
pl: Kopiuje napisy

en: Paste Lines
pl: Wklej linie

en: Paste subtitles
pl: Wkleja napisy

en: Paste Lines Over
pl: Wklej linie na

en: Paste subtitles over others
pl: Wkleja napisy na inne

en: &Find...
pl: &Znajdź...

en: Find words in subtitles
pl: Wyszukuje słowa w napisach

en: Find Next
pl: Znajdź następne

en: Find next match of last word
pl: Szuka następnego wyniku ostatnio szukanego słowa

en: Search and &Replace...
pl: &Szukaj i zamień...

en: Find and replace words in subtitles
pl: Wyszukuje i zamienia słowa w napisach

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &Insert Lines
pl: &Wstaw linie

en: &Styles Manager...
pl: Menedżer &stylów...

en: Open styles manager
pl: Otwórz menedżera stylów

en: St&yling Assistant...
pl: Pomocnik st&ylizowania...

en: Open styling assistant
pl: Otwórz pomocnika stylizowania

en: &Translation Assistant...
pl: Pomocnik &tłumaczenia...

en: Open translation assistant
pl: Otwórz pomocnika tłumaczenia

en: Resample Resolution
pl: Przelicz rozdzielczość

en: Changes resolution and modifies subtitles to conform to change
pl: Zmienia rozdzielczość i modyfikuje napisy aby odpowiadały zmianie

en: Spe&ll Checker...
pl: Sprawdzanie &pisowni...

en: Open spell checker
pl: Otwiera sprawdzanie pisowni

en: &Before Current
pl: &Przed bieżącą

en: Inserts a line before current
pl: Wstawia linię przed bieżącą

en: &After Current
pl: P&o bieżącej

en: Inserts a line after current
pl: Wstawia linię po bieżącej

en: Before Current, at Video Time
pl: Przed bieżącą z czasem wideo

en: Inserts a line before current, starting at video time
pl: Wstawia linię przed bieżącą, rozpoczyna się od czasu wideo

en: After Current, at Video Time
pl: Po bieżącej, od czasu wideo

en: Inserts a line after current, starting at video time
pl: Wstawia linię po bieżącej, rozpoczyna się od czasu wideo

en: &Duplicate Lines
pl: P&owiel linie

en: Duplicate the selected lines
pl: Powiela wybrane linie

en: &Duplicate and Shift by 1 Frame
pl: Po&wiel i przesuń o jedna klatkę

en: Duplicate lines and shift by one frame
pl: Powiela i przesuwa o jedna klatkę

en: Delete Lines
pl: Usuń linie

en: Delete currently selected lines
pl: Usuwa zaznaczone linie

en: Join Lines
pl: Połącz linie

en: &Concatenate
pl: &Złącz

en: Joins selected lines in a single one, concatenating text together
pl: Łączy zaznaczone linie w jedną, łącząc razem teksty.

en: Keep &First
pl: Zatrzymaj &pierwszą.

en: Joins selected lines in a single one, keeping text of first and discarding remaining
pl: Łączy zaznaczone linie w jedną zachowując tekst pierwszej i odrzucając resztę

en: As &Karaoke
pl: Jako &karaoke

en: Joins selected lines in a single one, as karaoke
pl: Łączy zaznaczone linie w jedną, jako karaoke

en: Recombine Lines
pl: Rozplącz linie

en: Recombine subtitles when they have been split and merged
pl: Rozplątuje linie gdy zostały podzielone i połączone

en: Split Lines (by karaoke)
pl: Podziel linie (po karaoke)

en: Uses karaoke timing to split line into multiple smaller lines
pl: Używa bloków karaoke do rozbicia linii na kilka mniejszych linii

en: Swap Lines
pl: Zamień linie

en: Swaps the two selected lines
pl: Zamienia dwie zaznaczone linie

en: Select Lines...
pl: Zaznacz linie...

en: Selects lines based on defined criteria
pl: Zaznacza linię na podstawie podanych kryteriów

en: &Subtitles
pl: &Napisy

en: S&hift Times...
pl: &Przesuń czasy...

en: Shift subtitles by time or frames
pl: Przesuwa napisy o czas lub klatki

en: Sort by Time
pl: Sortuj według czasu

en: Sort all subtitles by their start times
pl: Sortuje wszystkie napisy według ich czasu początkowego

en: Runs a post-processor for timing to deal with lead-ins, lead-outs, scene timing and etc
pl: Uruchamia Timing post-porcessora, aby rozprawić się z zakresami przed, zakresami za, scene timingiem itd

en: Open Kanji timer
pl: Otwórz timera kanji

en: Snap Start to Video
pl: Wyrównaj początek do wideo

en: Snap End to Video
pl: Wyrównaj koniec do wideo

en: Snap to Scene
pl: Wyrównaj do sceny

en: Set start and end of subtitles to the keyframes around current video frame
pl: Ustawia początek i koniec napisów na klatki kluczowe w okolicy bieżącej klatki wideo

en: Shift to Current Frame
pl: Przesuń do bieżącej klatki

en: Shift selection so first selected line starts at current frame
pl: Przesuwa wybrane napisy, pierwsze wybrane zaczną się od bieżącej klatki

en: Make Times Continuous
pl: Ustaw czasy ciągłymi

en: Change &Start
pl: Zmień &początek

en: Changes times of subs so start times begin on previous's end time
pl: Zmienia czasy napisów tak, że początek ustawiony jest na końcu poprzedniej linii

en: Change &End
pl: Zmień &koniec

en: Changes times of subs so end times begin on next's start time
pl: Zmienia czasy napisów tak, że koniec ustawiony jest na początku następnej linii

en: &Open Video...
pl: &Otwórz wideo...

en: Opens a video file
pl: Otwiera plik wideo

en: &Close Video
pl: &Zamknij wideo

en: Closes the currently open video file
pl: Zamyka obecnie otwarty plik wideo

en: Use Dummy Video
pl: Użyj atrapy wideo

en: Opens a video clip with solid color
pl: Otwiera klip wideo o jednolitym kolorze

en: Show Video Details
pl: Pokaż właściwości wideo

en: Shows video details
pl: Pokazuje właściwości wideo

en: Open Timecodes File...
pl: Otwórz plik timekodów...

en: Opens a VFR timecodes v1 or v2 file
pl: Otwiera plik timekodów VFR v1 albo v2

en: Save Timecodes File...
pl: Zapisz plik timekodów...

en: Saves a VFR timecodes v2 file
pl: Zapisuje plik timekodów VFR v1 albo v2

en: Close Timecodes File
pl: Zamknij plik timekodów

en: Closes the currently open timecodes file
pl: Zamyka obecnie otwarty plik timekodów

en: Open Keyframes...
pl: Otwórz klatki kluczowe...

en: Opens a keyframe list file
pl: Otwiera plik listy klatek kluczowych

en: Save Keyframes...
pl: Zapisz klatki kluczowe

en: Saves the current keyframe list
pl: Zapisuje bieżąca listę klatek kluczowych

en: Close Keyframes
pl: Zamknij klatki kluczowe

en: Closes the currently open keyframes list
pl: Zamyka obecnie otwartą listę klatek kluczowych

en: Detach Video
pl: Odczep wideo

en: Detach video, displaying it in a separate Window
pl: Odczepia wideo wyświetlając je w oddzielnym oknie

en: Set Zoom
pl: Ustaw zoom

en: Set zoom to 50%
pl: Ustawia powiększenie na 50%

en: Set zoom to 100%
pl: Ustawia powiększenie na 100%

en: Set zoom to 200%
pl: Ustawia powiększenie na 200%

en: Override Aspect Ratio
pl: Ustaw proporcje obrazu

en: &Default
pl: &Domyślne

en: Leave video on original aspect ratio
pl: Pozostawia wideo z oryginalnymi proporcjami obrazu

en: Forces video to 4:3 aspect ratio
pl: Wymusza na wideo proporcje obrazu  4:3

en: Forces video to 16:9 aspect ratio
pl: Wymusza na wideo proporcje obrazu  16:9

en: Forces video to 2.35 aspect ratio
pl: Wymusza na wideo proporcje obrazu  2.35

en: Custom
pl: Niestandardowe

en: Forces video to a custom aspect ratio
pl: Wymusza na wideo niestandardowe proporcje obrazu

en: Show Overscan Mask
pl: Pokaż maskę overscanu

en: Show a mask over the video, indicating areas that might get cropped off by overscan on televisions
pl: Pokazuje maskę na wideo, wskazując obszary, które mogą zostać przycięte przez overscan w tv

en: &Jump to...
pl: &Skocz do...

en: Jump to frame or time
pl: Skocz do klatki lub czasu

en: Jump Video to Start
pl: Przewiń wideo do początku

en: Jump Video to End
pl: Przewiń wideo do końca

en: &Video
pl: Wi&deo

en: &Open Audio File...
pl: &Otwórz plik audio...

en: Opens an audio file
pl: Otwiera plik audio

en: Open Audio from &Video
pl: Otwórz audio z &wideo

en: Opens the audio from the current video file
pl: Otwiera audio z obecnego pliku wideo

en: &Close Audio
pl: &Zamknij audio

en: Closes the currently open audio file
pl: Zamyka obecnie otwarty plik audio

en: &Automation...
pl: &Automatyzacja...

en: Open automation manager
pl: Otwórz menedżera automatyzacji

en: &Automation
pl: A&utomatyzacja

en: Select Aegisub interface language
pl: Wybierz język interfejsu Aegisub'a

en: &Options...
pl: &Opcje...

en: &Associations...
pl: &Skojarzenia...

en: Associate file types with Aegisub
pl: Skojarz typy plików z Aegisub'em

en: Open log window
pl: Otwiera okno logów

en: Subs Only View
pl: Widok tylko napisów

en: Display subtitles only
pl: Wyświetla tylko napisy

en: Video+Subs View
pl: Widok wideo i napisów

en: Display video and subtitles only
pl: Wyświetla tylko wideo i napisy

en: Audio+Subs View
pl: Widok audio i napisów

en: Display audio and subtitles only
pl: Wyświetla tylko audio i napisy

en: Full view
pl: Pełny widok

en: Display audio, video and subtitles
pl: Wyświetla audio, wideo i napisy

en: Vie&w
pl: &Widok

en: &Contents
pl: &Zawartość

en: Help topics
pl: Tematy pomocy

en: &Resource Files...
pl: &Pliki zasobów...

en: Resource files distributed with Aegisub
pl: Pliki zasobów rozprowadzane razem z Aegisub

en: &Website
pl: Strona &www

en: Visit Aegisub's official website
pl: Odwiedź oficjalną stronę Aegisub'a

en: &Forums
pl: &Forum

en: Visit Aegisub's forums
pl: Odwiedź forum Aegisub'a

en: &Bug Tracker...
pl: &Bug tracker...

en: Visit Aegisub's bug tracker to report bugs and request new features
pl: Odwiedź bug tracker Aegisub'a by zgłaszać bugi i proponować nowe funkcje

en: &IRC Channel
pl: Kanał &IRC

en: Visit Aegisub's official IRC channel
pl: Odwiedź oficjalny kanał IRC Aegisub'a

en: &Check for Updates...
pl: &Sprawdź dostępność aktualizacji...

en: Check to see if there is a new version of Aegisub available
pl: Sprawdza czy jest dostępna nowa wersja Aegisub'a

en: &About
pl: &O programie

en: Save subtitles file
pl: Zapisz plik napisów

en: Choose charset code:
pl: Wybierz kod kodowania znaków

en: Save before continuing?
pl: Zapisać przed kontynuowaniem?

en: Unsaved changes
pl: Niezapisane zmiany

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: untitled
pl: bez tytułu

en: Do you want to load/unload the associated files?
pl: Czy chcesz wczytać/usunąć skojarzone pliki?

en: (Un)Load files?
pl: Usunąć/Wczytać pliki

en: You have timecodes loaded currently. Would you like to unload them?
pl: Masz obecnie wczytane timekody. Czy chcesz je usunąć?

en: Unload timecodes?
pl: Usunąć timekody?

en: The resolution of the loaded video and the resolution specified for the subtitles don't match.
    
    Video resolution:	%d x %d
    Script resolution:	%d x %d
    
    Change subtitles resolution to match video?
pl: Rozdzielczość wczytanego wideo oraz rozdzielczość opisana w skrypcie nie pasują
    
    Rozdzielczość wideo:	%d x %d
    Rozdzielczość skryptu:	%d x %d
    
    Dopasować rozdzielczość do wideo?

en: Resolution mismatch
pl: Niezgodność rozdzielczość

en: Change script resolution
pl: Przelicz rozdzielczość skryptu

en: Empty
pl: Puste

en: No Automation macros loaded
pl: Brak załadowanych makr automatyzacji

en: Video Formats
pl: Formaty wideo

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Open video file
pl: Otwórz plik wideo

en: Audio Formats
pl: Formaty audio

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Open audio file
pl: Otwórz plik audio

en: Charset
pl: Kodowanie znaków

en: All Supported Types
pl: Wszystkie wspierane typy

en: Open timecodes file
pl: Otwórz plik timekodów

en: Save timecodes file
pl: Zapisz plik timekodów

en: Reloaded all Automation scripts
pl: Przeładowano wszystkie skrypty automatyzacji

en: Reloaded autoload Automation scripts
pl: Przeładowano automatycznie ładowane skrypty automatyzacji

en: snap to scene
pl: wyrównaj do sceny

en: shift to frame
pl: przesuń do klatki

en: Enter aspect ratio in either decimal (e.g. 2.35) or fractional (e.g. 16:9) form. Enter a value like 853x480 to set a specific resolution.
pl: Wpisz proporcje obrazu w formie dziesiętnej (np. 2.35) lub proporcjonalnej (np. 16:9). Wpisz wartość np 853x480 by ustawić konkretną rozdzielczość.

en: Enter aspect ratio
pl: Podaj proporcje obrazu

en: Invalid value! Aspect ratio must be between 0.5 and 5.0.
pl: Niepoprawna wartość! Proporcje obrazu muszą być pomiędzy 0.5 a 5.0.

en: Invalid Aspect Ratio
pl: Niepoprawne proporcje obrazu

en: sort
pl: sortuj

en: File backup saved as "
pl: Kopia bezpieczeństwa zapisana jako "

en: ASS Override Tag mode set to
pl: Zastępowanie tagów ASS ustawione na:

en: show full tags.
pl: pokazuj pełne tagi.

en: simplify tags.
pl: uprość tagi.

en: hide tags.
pl: ukryj tagi.

en: Exit
pl: Wyjście

en: Help
pl: Pomoc

en: Edit Box Commit
pl: Pole edycji Zatwierdź

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: Select Lines
pl: Zaznacz linie

en: Cut
pl: Wytnij

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste Over
pl: Wklej na

en: Video Jump
pl: Wideo Skocz do

en: Set Start to Video
pl: Ustaw początek na wideo

en: Set End to Video
pl: Ustaw początek

en: Shift by Current Time
pl: Przesuń o bieżący czas

en: Zoom 50%
pl: Powiększenie 50%

en: Zoom 100%
pl: Powiększenie 100%

en: Zoom 200%
pl: Powiększenie 200%

en: Video global prev frame
pl: Wideo, globalnie, poprzednia klatka

en: Video global next frame
pl: Wideo, globalnie, następna klatka

en: Video global focus seek
pl: Wideo, globalnie, przewijaj

en: Video global play
pl: Wideo, globalnie, odtwórz

en: Grid global prev line
pl: Siatka, globalnie, poprzednia linia

en: Grid global next line
pl: Siatka, globalnie, następna linia

en: Save Subtitles Alt
pl: Zapisz napisy Alt

en: Video global zoom in
pl: Wideo, globalne, powiększenie

en: Video global zoom out
pl: Wideo, globalne, pomniejszenie

en: Grid move row down
pl: Siatka, przenieś wiersz w dół

en: Grid move row up
pl: Siatka, przenieś wiersz w górę

en: Grid delete rows
pl: Siatka, usuń wiersze

en: Grid duplicate rows
pl: Siatka, powiel wiersze

en: Grid duplicate and shift one frame
pl: Siatka, powiel i przesuń jedna klatkę

en: Audio Commit Alt
pl: Audio, zatwierdź Alt

en: Audio Commit
pl: Audio, zatwierdź

en: Audio Commit (Stay)
pl: Audio, zatwierdź (zostań)

en: Audio Prev Line
pl: Audio, poprzednia linia

en: Audio Prev Line Alt
pl: Audio, poprzednia linia Alt

en: Audio Next Line
pl: Audio, następna linia

en: Audio Next Line Alt
pl: Audio, następna linia Alt

en: Audio Play
pl: Audio, odtwórz

en: Audio Play Alt
pl: Audio, odtwórz Alt

en: Audio Play or Stop
pl: Audio, odtwórz lub Zatrzymaj

en: Audio Stop
pl: Audio, zatrzymaj

en: Audio Karaoke Increase Len
pl: Audio, karaoke, zwiększ długość

en: Audio Karaoke Decrease Len
pl: Audio, karaoke, zmniejsz długość

en: Audio Karaoke Increase Len Shift
pl: Audio, karaoke, zwiększ długość przesuń

en: Audio Karaoke Decrease Len Shift
pl: Audio, karaoke, zmniejsz długość przesuń

en: Audio Scroll Left
pl: Audio, przewiń w lewo

en: Audio Scroll Right
pl: Audio, przewiń w prawo

en: Audio Play First 500ms
pl: Audio, odtwórz pierwsze 500ms

en: Audio Play Last 500ms
pl: Audio, odtwórz ostatnie 500ms

en: Audio Play 500ms Before
pl: Audio, odtwórz 500ms przed

en: Audio Play 500ms After
pl: Audio, odtwórz 500ms po

en: Audio Play To End
pl: Audio, odtwórz do końca

en: Audio Play Original Line
pl: Audio, odtwórz oryginalną linię

en: Audio Add Lead In
pl: Audio, dodaj zakres przed

en: Audio Add Lead Out
pl: Audio, dodaj zakres za

en: Audio Medusa Toggle
pl: Audio Medusa, przełącz

en: Audio Medusa Play
pl: Audio Medusa, odtwórz

en: Audio Medusa Stop
pl: Audio Medusa, stop

en: Audio Medusa Shift Start Back
pl: Audio Medusa, przesuń początek do przodu

en: Audio Medusa Shift Start Forward
pl: Audio Medusa, przesuń początek do przodu

en: Audio Medusa Shift End Back
pl: Audio Medusa, przesuń koniec do tyłu

en: Audio Medusa Shift End Forward
pl: Audio Medusa, przesuń koniec do przodu

en: Audio Medusa Play Before
pl: Audio Medusa, odtwórz przed

en: Audio Medusa Play After
pl: Audio Medusa, odtwórz po

en: Audio Medusa Next
pl: Audio Medusa, dalej

en: Audio Medusa Previous
pl: Audio Medusa, wstecz

en: Audio Medusa Enter
pl: Audio Medusa, enter

en: Translation Assistant Play Audio
pl: Pomocnik tłumaczenia, odtwórz audio

en: Translation Assistant Play Video
pl: Pomocnik tłumaczenia, odtwórz wideo

en: Translation Assistant Next
pl: Pomocnik tłumaczenia, dalej

en: Translation Assistant Prev
pl: Pomocnik tłumaczenia, wstecz

en: Translation Assistant Accept
pl: Pomocnik tłumaczenia, akceptuj

en: Translation Assistant Preview
pl: Pomocnik tłumaczenia, podgląd

en: Translation Assistant Insert Original
pl: Pomocnik tłumaczenia, wstaw oryginał

en: Styling Assistant Play Audio
pl: Pomocnik stylizowania, odtwórz audio

en: Styling Assistant Play Video
pl: Pomocnik stylizowania, odtwórz wideo

en: Styling Assistant Next
pl: Pomocnik stylizowania, dalej

en: Styling Assistant Prev
pl: Pomocnik stylizowania, wstecz

en: Styling Assistant Accept
pl: Pomocnik stylizowania, akceptuj

en: Styling Assistant Preview
pl: Pomocnik stylizowania, podgląd

en: Load keyframes
pl: Ładowanie klatek kluczowych

en: Reading keyframes from video
pl: Odczytywanie klatek kluczowych z wideo

en: Parsing Matroska
pl: Przetwarzanie Matroski

en: Reading keyframe and timecode data from Matroska file.
pl: Odczytywanie danych klatek kluczowych i timekodów z pliku Matroski.

en: Reading subtitles from Matroska file.
pl: Odczytywanie napisów z pliku Matroski.

en: Configuration file is either invalid or corrupt. The current file will be backed up and replaced with a default file.
pl: Plik konfiguracyjny jest błędny lub uszkodzony. Obecny plik zostanie zarchiwizowany i zastąpiony domyślnym plikiem konfiguracji.

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment this line out. Commented lines don't show up on screen.
pl: Ustaw jako komentarz. Komentarze nie pojawiają się na ekranie.

en: Style for this line
pl: Styl dla tej linii

en: Actor name for this speech. This is only for reference, and is mainly useless.
pl: Imię aktora dla tej wypowiedzi. To tylko informacja, raczej bezużyteczne.

en: Effect for this line. This can be used to store extra information for karaoke scripts, or for the effects supported by the renderer.
pl: Efekt dla tej linii. Może być użyte do przechowywania dodatkowych informacji dla skryptów karaoke albo dla efektów wspieranych przez render.

en: Layer number
pl: Numer warstwy

en: Start time
pl: Czas początku

en: End time
pl: Czas końca

en: Line duration
pl: Czas trwania linii

en: Left Margin (0 = default)
pl: Lewy margines (Domyślnie = 0)

en: Right Margin (0 = default)
pl: Prawy margines (domyślnie = 0)

en: Vertical Margin (0 = default)
pl: Pionowy margines (domyślnie = 0)

en: Italics
pl: Kursywa

en: Font Face Name
pl: Nazwa czcionki

en: Primary color
pl: Kolor podstawowy

en: Secondary color
pl: Kolor dodatkowy

en: Outline color
pl: Kolor obramowania

en: Shadow color
pl: Kolor cienia

en: Commit
pl: Zatwierdź

en: Commits the text (Enter). Hold Ctrl to stay in line (%KEY%).
pl: Zatwierdza tekst (Enter). Przytrzymaj Ctrl, żeby pozostać w linii (%KEY%).

en: Time
pl: Czas

en: Time by h:mm:ss.cs
pl: Czas g:mm:ss.ms

en: Frame
pl: Klatka

en: Time by frame number
pl: Czas w klatkach

en: actor change
pl: zmiana aktora

en: layer change
pl: zmiana warstwy

en: modify times
pl: modyfikuj czasy

en: MarginL change
pl: zmiana lewego marginesu

en: MarginR change
pl: Zmiana prawego marginesu

en: MarginV change
pl: zmiana pionowego marginesu

en: effect change
pl: zmiana efektu

en: comment change
pl: zmiana komentarza

en: editing
pl: edycja

en: No correction suggestions
pl: Brak propozycji poprawek.

en: Add "%s" to dictionary
pl: Dodaj  "%s" do słownika

en: No spell checker suggestions
pl: Brak sugestii

en: Spell checker suggestions for "%s"
pl: Sprawdzania pisowni, sugestie dla "%s"

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Spell checker language
pl: Język sprawdzania pisowni

en: Thesaurus suggestions for "%s"
pl: Tezaurus, sugestie dla  "%s"

en: No thesaurus suggestions
pl: Tezaurus, brak propozycji.

en: Thesaurus language
pl: Język tezaurusa

en: Cu&t
pl: W&ytnij

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: &Paste
pl: &Wklej

en: Select &All
pl: Zaznacz wszystko

en: Split at cursor (preserve times)
pl: Podziel na kursorze (zachowuje czasy)

en: Split at cursor (estimate times)
pl: Podziel na kursorze (oszacowuje czasy)

en: Line Number
pl: Numer Linii

en: &Insert (before)
pl: W&staw (przed)

en: Insert (after)
pl: Wstaw (po)

en: Insert at video time (before)
pl: Wstaw z czasem wideo (przed)

en: Insert at video time (after)
pl: Wstaw z czasem wideo (po)

en: &Duplicate
pl: &Powiel

en: &Duplicate and shift by 1 frame
pl: &Powiel i przesuń o jedna klatkę

en: Split (by karaoke)
pl: Podziel (przez karaoke)

en: &Swap
pl: &Zamień

en: &Join (concatenate)
pl: &Połącz (złącz)

en: Join (keep first)
pl: Połącz (zatrzymaj pierwszą)

en: Join (as Karaoke)
pl: Połącz (jako Karaoke)

en: Joins selected lines in a single one, making each line into a karaoke syllable
pl: Łączy zaznaczone linie w jedna tworząc z każdej z nich blok karaoke

en: &Make times continuous (change start)
pl: &Ustaw czasy ciągłe (zmień początek)

en: &Make times continuous (change end)
pl: &Ustaw czasy ciągłe (zmień koniec)

en: Create audio clip
pl: Utwórz klip audio

en: Create an audio clip of the selected line
pl: Tworzy klip audio z zaznaczonej linii

en: Copies selected lines to clipboard
pl: Kopiuje zaznaczone linie do schowka

en: C&ut
pl: W&ytnij

en: Cuts selected lines to clipboard
pl: Wycina zaznaczone linie do schowka

en: Paste lines from clipboard
pl: Wklej linie ze schowka

en: splitting
pl: rozdzielanie*

en: combining
pl: składanie*

en: The starting point is beyond the length of the audio loaded.
pl: Początek jest poza długością załadowanego audio.

en: There is no audio to save.
pl: Nie ma audio do zapisania.

en: Save audio clip
pl: Zapisz klip audio

en: Couldn't allocate memory.
pl: Nie można przydzielić pamięci.

en: load
pl: ładuj

en: swap lines
pl: zamień linie

en: line insertion
pl: wstawianie linii

en: paste
pl: wklej

en: delete
pl: usuń

en: adjoin
pl: dołącz

en: split
pl: podziel

en: Please wait, caching fonts...
pl: Proszę czekać, buforowanie czcionek...

en: All Supported Formats
pl: Wszystkie wspierane formaty

en: 29.970 FPS (NTSC with SMPTE dropframe)
pl: 29.970 FPS (NTSC z "SMPTE dropframe")

en: Please choose the appropriate FPS for the subtitles:
pl: Wybierz odpowiednie FPS dla napisów:

en: Exporting PRS
pl: Eksportowanie PRS

en: Writing file
pl: Zapisywanie pliku

en: No timecodes to average
pl: Brak timekodów do obliczenia średniej

en: Play video starting on this position
pl: Odtwórz wideo zaczynając w tym miejscu

en: Play current line
pl: Odtwórz bieżącą linię

en: Stop video playback
pl: Zatrzymaj odtwarzanie wideo

en: Toggle autoscroll of video
pl: Przełącz auto przewijanie wideo

en: Seek video
pl: Przewiń wideo

en: Current frame time and number
pl: Bieżący czas i numer klatki

en: Time of this frame relative to start and end of current subs
pl: Czas w tym polu zależy od początku i końca bieżących napisów

en: Standard mode, double click sets position
pl: Tryb standardowy, dwuklik ustawia pozycje

en: Drag
pl: Przeciągnij

en: Drag subtitles
pl: Przesuń napisy

en: Rotate Z
pl: Obrót Z

en: Rotate subtitles on their Z axis
pl: Obraca napisy w osi Z

en: Rotate XY
pl: Obrót XY

en: Rotate subtitles on their X and Y axes
pl: Obraca napisy w osiach X oraz Y

en: Scale
pl: Skaluj

en: Scale subtitles on X and Y axes
pl: Skaluje napisy w osi X oraz Y

en: Clip
pl: Wycinek

en: Clip subtitles to a rectangle
pl: Obetnij napisy do prostokąta

en: Vector Clip
pl: Wycinek wektorowy

en: Clip subtitles to a vectorial area
pl: Przytnij napisy do powierzchni wektorowej*

en: Realtime
pl: Czas rzeczywisty

en: Toggle realtime display of changes.
pl: Przełącz wyświetlanie zmian w czasie rzeczywistym.

en: Open the manual page for Visual Typesetting
pl: Otwórz stronę z instrukcją dla Visual Typesetting

en: Save PNG snapshot
pl: Zapisz zrzut obrazu (PNG)

en: Copy image to Clipboard
pl: Kopiuj obraz do schowka

en: Save PNG snapshot (no subtitles)
pl: Zapisz zrzut obrazu (PNG, bez napisów)

en: Copy image to Clipboard (no subtitles)
pl: Kopiuj obraz do schowka (bez napisów)

en: Copy coordinates to Clipboard
pl: Kopiuj współrzędne do schowka

en: Unknown
pl: Nieznany

en: You already have timecodes loaded. Replace them with the timecodes from the Matroska file?
pl: Masz już załadowane timekody. Zamienić je z timekodami z pliku Matroski?

en: Replace timecodes?
pl: Zamienić timekody?

en: You already have timecodes loaded. Would you like to replace them with timecodes from the video file?
pl: Masz już załadowane timekody. Zamienić je z timekodami z pliku wideo?

en: positioning
pl: pozycjonowanie

en: Drag control points
pl: Przesuń punkty kontrolne

en: Line
pl: Linia

en: Appends a line
pl: Dołącza linię

en: Bicubic
pl: Krzywa

en: Appends a bezier bicubic curve
pl: Dołącza krzywa Beziera

en: Convert
pl: Konwertuj

en: Converts a segment between line and bicubic
pl: Konwertuje odcinek na linie lub krzywą Beziera

en: Insert
pl: Wstaw

en: Inserts a control point
pl: Wstawia punk kontrolny

en: Remove
pl: Usuń

en: Removes a control point
pl: Usuwa punkty kontrolny

en: Freehand
pl: Odręcznie

en: Draws a freehand shape
pl: Rysuje odręczną figurę

en: Freehand smooth
pl: Odręcznie wygładzone

en: Draws a smoothed freehand shape
pl: Rysuje wygładzoną odręczną figurę
