Aegisub 2.1.9 - en to sr translation catalogue (1354 entries)

en: Start
sr: Почетак

en: End
sr: Крај

en: Style
sr: Стил

en: Actor
sr: Глумац

en: Effect
sr: Ефекат

en: Left
sr: Лева

en: Right
sr: Десна

en: Vert
sr: Успр.

en: Text
sr: Текст

en: Line Number
sr: Број титла

en: Layer
sr: Слој

en: unsaved
sr: несачувано

en: %s frames
sr: %s кадрова

en: backward
sr: назад

en: forward
sr: напред

en: all
sr: све

en: from %d onward
sr: од %i па навише

en: sel
sr: изабери

en: Shift Times
sr: Померање времена

en: &Time:
sr: &Време:

en: Shift by time
sr: Померите титлове путем времена.

en: &Frames:
sr: &Кадрови:

en: Shift by frames
sr: Померите титлове путем кадрова.

en: Enter time in h:mm:ss.cs notation
sr: Унесите време у формату h:mm:ss.cs.

en: Enter number of frames to shift by
sr: Унесите жељени број кадрова.

en: For&ward
sr: &Напред

en: Shifts subs forward, making them appear later. Use if they are appearing too soon.
sr: Поставите титлове касније.

en: &Backward
sr: Н&азад

en: Shifts subs backward, making them appear earlier. Use if they are appearing too late.
sr: Поставите титлове раније.

en: &All rows
sr: &Сви титлови

en: Selected &rows
sr: &Изабрани титлови

en: Selection &onward
sr: &Од изабраног титла

en: Affect
sr: Утицај

en: Start a&nd End times
sr: По&четна и завршна времена

en: &Start times only
sr: Са&мо почетна времена

en: &End times only
sr: Само &завршна времена

en: Times
sr: Времена

en: &Clear
sr: Оч&исти

en: Shift by
sr: Врста

en: Load from history
sr: Историја

en: shifting
sr: померање

en: Fix Styles
sr: Поправка стилова

en: Fixes styles by replacing any style that isn't available on file with Default.
sr: Поправља стилове замењивањем сваког стила који није доступан у датотеци са подразумеваним.

en: Discard all uncommitted splits
sr: Откажи сва непримењена раздвајања

en: Commit splits
sr: Раздвој

en: Karaoke tag
sr: Караоке ознака

en: Change karaoke tag to \k
sr: Промени караоке ознаку у \k

en: Change karaoke tag to \kf
sr: Промени караоке ознаку у \kf

en: Change karaoke tag to \ko
sr: Промени караоке ознаку у \ko

en: karaoke split
sr: караоке раздвајање

en: &Copy
sr: У&множи

en: &Paste
sr: У&баци

en: An Automation script failed to load. File name: '%s', error reported: %s
sr: Не могу да учитам аутоматизациони скрипт. Назив датотеке: „%s“, грешка: %s

en: The file was not recognised as an Automation script: %s
sr: Датотека није препозната као аутоматизациони скрипт: %s

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All Supported Formats
sr: Сви подржани формати

en: Toggle between \move and \pos
sr: Преклапај између ознака \move и \pos

en: positioning
sr: положај

en: Updating font cache
sr: Ажурирам привремену меморију фонтова…

en: Line over maximum length: %s
sr: Титл који прелази највећу дужину: %s

en: Video Details
sr: Подаци о видео-снимку

en: File name:
sr: Назив датотеке:

en: FPS:
sr: Број кадрова:

en: Resolution:
sr: Резолуција:

en: Length:
sr: Дужина:

en: %d frames (%s)
sr: %d кадрова (%s)

en: Decoder:
sr: Декодер:

en: Video
sr: Видео

en: Timing Post-Processor
sr: Преуређивач времена

en: Apply to styles
sr: Стилови

en: Select styles to process. Unchecked ones will be ignored.
sr: Изаберите жељене стилове.

en: &All
sr: &Све

en: Select all styles
sr: Изабери све стилове

en: &None
sr: &Ништа

en: Deselect all styles
sr: Поништи све стилове

en: Options
sr: Поставке

en: Affect &selection only
sr: Ути&че само на изабрано

en: Lead-in/Lead-out
sr: Проширивање почетног и завршног времена

en: Add lead &in:
sr: &Почетак:

en: Enable adding of lead-ins to lines
sr: Проширите почетно време титлова.

en: Lead in to be added, in milliseconds
sr: Време проширивања (у милисекундама)

en: Add lead &out:
sr: &Завршетак:

en: Enable adding of lead-outs to lines
sr: Проширите завршно време титлова.

en: Lead out to be added, in milliseconds
sr: Време проширивања (у милисекундама)

en: Make adjacent subtitles continuous
sr: Прављење суседних титлова трајним

en: &Enable
sr: О&могући

en: Enable snapping of subtitles together if they are within a certain distance of each other
sr: Омогућите међусобно приањање титлова ако се налазе на одређеном растојању један од другог.

en: Max gap:
sr: Највећи размак:

en: Maximum difference between start and end time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
sr: Највећа разлика између почетног и завршног времена
    два титла која ће постати трајна (у милисекундама).

en: Max overlap:
sr: Највеће преклапање:

en: Maximum overlap between the end and start time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
sr: Највеће преклапање између почетног и завршног времена
    два титла која ће постати трајна (у милисекундама).

en: Sets how to set the adjoining of lines. If set totally to left, it will extend or shrink start time of the second line; if totally to right, it will extend or shrink the end time of the first line.
sr: Постављање суседних титлова. Ако је померено скроз налево, почетно време другог
    титла биће проширено. У супротном, завршно време првог титла ће бити проширено.

en: Bias: Start <-
sr: почетак ←

en:  -> End
sr: → крај

en: Keyframe snapping
sr: Приањање кључних кадрова

en: E&nable
sr: О&могући

en: Enable snapping of subtitles to nearest keyframe, if distance is within threshold
sr: Омогућава приањање титлова на најближи кључни кадар ако је растојање унутар прага

en: Starts before thres.:
sr: Почетак пре прага:

en: Threshold for 'before start' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must start before a keyframe to snap to it
sr: Праг за растојање „пре почетка“, тј. са колико кадрова титл мора почињати пре кључног кадра ради приањања

en: Starts after thres.:
sr: Почетак после прага:

en: Threshold for 'after start' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must start after a keyframe to snap to it
sr: Праг за растојање „после почетка“, тј. са колико кадрова титл мора почињати после кључног кадра ради приањања

en: Ends before thres.:
sr: Крај пре прага:

en: Threshold for 'before end' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must end before a keyframe to snap to it
sr: Праг за растојање „пре краја“, тј. са колико кадрова се титл мора завршавати пре кључног кадра ради приањања

en: Ends after thres.:
sr: Крај после прага:

en: Threshold for 'after end' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must end after a keyframe to snap to it
sr: Праг за растојање „после краја“, тј. са колико кадрова се титл мора завршавати после кључног кадра ради приањања

en: One of the lines in the file (%i) has negative duration. Aborting.
sr: Један од титлова у датотеци (%i) има негативно трајање. Заустављам.

en: Invalid script
sr: Неисправни скрипт

en: timing processor
sr: преуређивач времена

en: Choose which track to read:
sr: Изаберите запис за читање:

en: Multiple subtitle tracks found
sr: Пронађено је више токова титла

en: Parsing Matroska
sr: Рашчлањивање матрошке…

en: Reading subtitles from Matroska file.
sr: Учитавам титлове из матрошке…

en: Styling Assistant
sr: Помоћник за стилизовање…

en: Current line
sr: Текући титл

en: Styles available
sr: Доступни стилови

en: Set style
sr: Стил за постављање

en: Keys
sr: Пречице

en: Accept changes
sr: Прихвати измене

en: Preview changes
sr: Прегледај измене

en: Previous line
sr: Претходни титл

en: Next line
sr: Следећи титл

en: Play video
sr: Пусти видео

en: Play audio
sr: Пусти звук

en: Click on list
sr: Клик на списак:

en: Select style
sr: Изабери стил

en: &Seek video to line start time
sr: &Премотај видео на почетак

en: Actions
sr: Радње

en: Play &Audio
sr: Пусти &звук

en: Play &Video
sr: Пусти &видео

en: styling assistant
sr: помоћника за стилизовање

en: karaoke timing
sr: караоке време

en: Jump to
sr: Прескакање

en: Frame:
sr: Кадар:

en: Time:
sr: &Време:

en: Move style up
sr: Помери нагоре

en: Move style down
sr: Помери надоле

en: Move style to top
sr: Помери на врх

en: Move style to bottom
sr: Помери на дно

en: Sort styles alphabetically
sr: Поређај стилове азбучним редом

en: &New
sr: &Ново

en: &Edit
sr: &Уређивање

en: &Delete
sr: &Обриши

en: %s - Copy
sr: %s – умножи

en: %s - Copy (%d)
sr: %s – умножи (%d)

en: Could not parse style
sr: Не могу да рашчланим стил

en: Are you sure you want to delete this style?
sr: Желите ли да обришете стил?

en: Are you sure you want to delete these %d styles?
sr: Желите ли да обришете %d стилова?

en: Styles Manager
sr: Управљач стиловима

en: Catalog of available storages
sr: Каталог доступних остава

en: New
sr: &Ново

en: Delete
sr: &Обриши

en: Copy to &current script ->
sr: П&ребаци у текући скрипт →

en: Storage
sr: Остава

en: &Import from script...
sr: У&вези из титла…

en: <- Copy to &storage
sr: ← Пр&ебаци у оставу

en: Current script
sr: Текући скрипт

en: Close
sr: &Затвори

en: New storage name:
sr: Назив оставе:

en: New catalog entry
sr: Нови унос у каталогу

en: A catalog with that name already exists.
sr: Каталог с тим називом већ постоји.

en: Catalog name conflict
sr: Сукоб у називу каталога

en: The specified catalog name contains one or more illegal characters. They have been replaced with underscores instead.
    The catalog has been renamed to "%s".
sr: Наведени назив каталога садржи забрањене знакове. Они су замењени с доњим цртама.
    Каталог је преименован у „%s“.

en: Invalid characters
sr: Неисправни знакови

en: Are you sure you want to delete the storage "%s" from the catalog?
sr: Желите ли да обришете оставу „%s“ из каталога?

en: Confirm delete
sr: Потврда брисања

en: There is already a style with the name "%s" in the current storage. Overwrite?
sr: Већ постоји стил под називом „%s“ у текућој остави. Заменити га?

en: Style name collision.
sr: Сукоб у називу стила.

en: There is already a style with the name "%s" in the current script. Overwrite?
sr: Већ постоји стил под називом „%s“ у текућем скрипту. Заменити га?

en: Style name collision
sr: Сукоб у називу стила

en: style copy
sr: умножавање стила

en: style paste
sr: убацивање стила

en: Confirm delete from storage
sr: Потврда брисања

en: Confirm delete from current
sr: Потврда брисања

en: style delete
sr: брисање стила

en: Open subtitles file
sr: Отварање титла

en: The selected file has no available styles.
sr: Изабрана датотека нема доступних стилова.

en: Error Importing Styles
sr: Грешка при увозу стилова

en: Choose styles to import:
sr: Изаберите стилове за увоз:

en: Import Styles
sr: Увоз стилова

en: style import
sr: увоз стилова

en: Are you sure? This cannot be undone!
sr: Јесте ли сигурни? Ова радња је неповратна.

en: Sort styles
sr: Разврставање стилова

en: style move
sr: померање стила

en: File was not recognized as a script
sr: Датотека није препозната као скрипт.

en: Close Timecodes File
sr: З&атвори временске кодове

en: Closes the currently open timecodes file
sr: Затворите датотеку временских кодова.

en: Open Timecodes File...
sr: От&вори временске кодове…

en: Open Timecodes File
sr: Отварање временских кодова

en: Opens a VFR timecodes v1 or v2 file
sr: Отворите датотеку временских кодова (VFR v1 или v2).

en: Save Timecodes File...
sr: &Сачувај временске кодове…

en: Save Timecodes File
sr: Чување временских кодова

en: Saves a VFR timecodes v2 file
sr: Сачувајте датотеку временских кодова (VFR v2).

en: '%s' is not a valid command name
sr: „%s“ није исправан назив наредбе

en: &Cinematic (2.35)
sr: &биоскопска (2.35)

en: Cinematic (2.35)
sr: Биоскопска (2.35)

en: Forces video to 2.35 aspect ratio
sr: Поставите размеру на 2.35.

en: C&ustom...
sr: п&рилагоди…

en: Custom
sr: Прилагоди…

en: Forces video to a custom aspect ratio
sr: Изаберите жељену размеру.

en: Enter aspect ratio in either:
      decimal (e.g. 2.35)
      fractional (e.g. 16:9)
      specific resolution (e.g. 853x480)
sr: Унесите размеру у децимали, разломку или наведите жељену резолуцију.

en: Enter aspect ratio
sr: Унос размере

en: Invalid value! Aspect ratio must be between 0.5 and 5.0.
sr: Вредност је неисправна. Размера мора бити између 0,5 и 5,0.

en: Invalid Aspect Ratio
sr: Размера је неисправна

en: &Default
sr: &подразумевана

en: Default
sr: Подразумевано

en: Leave video on original aspect ratio
sr: Оставите изворну размеру слике.

en: &Fullscreen (4:3)
sr: п&реко целог екрана

en: Fullscreen (4:3)
sr: Преко целог екрана

en: Forces video to 4:3 aspect ratio
sr: Поставите размеру на 4:3.

en: &Widescreen (16:9)
sr: &широки екран

en: Widescreen (16:9)
sr: Широки екран

en: Forces video to 16:9 aspect ratio
sr: Поставите размеру на 16:9.

en: &Close Video
sr: &Затвори снимак

en: Close Video
sr: Затварање видео-снимка

en: Closes the currently open video file
sr: Затворите видео-снимак.

en: Copy coordinates to Clipboard
sr: Умножи &координате

en: Copy the current coordinates of the mouse over the video to the clipboard
sr: Умножите текуће координате миша преко снимка.

en: &Detach Video
sr: Отка&чи видео

en: Detach Video
sr: Откачивање видео-снимка

en: Detach video, displaying it in a separate Window
sr: Откачите оквир видео-снимка с прозора.

en: Show &Video Details
sr: Прика&жи податке о снимку…

en: Show Video Details
sr: Приказ података о видео-снимку

en: Shows video details
sr: Погледајте податке о видео-снимку.

en: Toggle video slider focus
sr: Укључи/искључи фокус на видео-клизачу

en: Toggle focus between the video slider and other things
sr: Укључите/искључите фокус између видео-клизача и других ствари.

en: Copy image to Clipboard
sr: У&множи слику

en: Copy the currently displayed frame to the clipboard
sr: Умножите тренутно приказани кадар.

en: Copy image to Clipboard (no subtitles)
sr: Ум&ножи слику (без титлова)

en: Copy the currently displayed frame to the clipboard, without the subtitles
sr: Умножите тренутно приказани кадар (без титлова).

en: Next Frame
sr: Следећи кадар

en: Seek to the next frame
sr: Премотајте на следећи кадар.

en: Next Boundary
sr: Следећа граница

en: Seek to the next subtitle boundary
sr: Премотајте на следећу границу титла.

en: Next Keyframe
sr: Следећи кључни кадар

en: Seek to the next keyframe
sr: Премотајте на следећи кључни кадар.

en: Fast jump forward
sr: Брзо прескакање унапред.

en: Previous Frame
sr: Претходни кадар

en: Seek to the previous frame
sr: Премотајте на претходни кадар.

en: Previous Boundary
sr: Претходна граница

en: Seek to the previous subtitle boundary
sr: Премотајте на претходну границу титла.

en: Previous Keyframe
sr: Претходни кључни кадар

en: Seek to the previous keyframe
sr: Премотајте на претходни кључни кадар.

en: Fast jump backwards
sr: Брзо прескакање уназад.

en: Save PNG snapshot
sr: &Усликај екран

en: Save the currently displayed frame to a PNG file in the video's directory
sr: Сачувајте тренутно приказани кадар као PNG у фасцикли снимка.

en: Save PNG snapshot (no subtitles)
sr: У&сликај екран (без титлова)

en: Save the currently displayed frame without the subtitles to a PNG file in the video's directory
sr: Сачувајте тренутно приказани кадар (без титлова) као PNG у фасцикли видео-снимка.

en: &Jump to...
sr: И&ди на…

en: Jump to frame or time
sr: Идите на одређени кадар или време.

en: Jump Video to &End
sr: Премотај снимак на &крај

en: Jump Video to End
sr: Премотавање видео-снимка на крај

en: Jumps the video to the end frame of current subtitle
sr: Премотајте снимак на завршни кадар изабраног титла.

en: Jump Video to &Start
sr: Премотај снимак на &почетак

en: Jump Video to Start
sr: Премотавање видео-снимка на почетак

en: Jumps the video to the start frame of current subtitle
sr: Премотајте снимак на почетни кадар изабраног титла.

en: &Open Video...
sr: &Отвори видео…

en: Open Video
sr: Отварање видео-снимка

en: Opens a video file
sr: Отворите видео-снимак.

en: Video Formats
sr: Видео-формати

en: Open video file
sr: Отварање видео-снимка

en: &Use Dummy Video...
sr: О&твори пробни видео…

en: Use Dummy Video
sr: Отварање пробног видео-снимка

en: Opens a video clip with solid color
sr: Отворите видео-снимак с чистом бојом.

en: Toggle autoscroll of video
sr: Укључите/искључите праћење снимка.

en: Play
sr: Пусти

en: Play video starting on this position
sr: Пустите видео-снимак почев од овог положаја.

en: Play line
sr: Пусти титл

en: Play current line
sr: Пустите изабрани титл.

en: Show &Overscan Mask
sr: Прикажи оверскен &маску

en: Show Overscan Mask
sr: Приказ оверскен маске

en: Show a mask over the video, indicating areas that might get cropped off by overscan on televisions
sr: Поставите маску преко слике која приказује
    области које могу бити исечене на телевизорима.

en: Set zoom to 100%
sr: Увећајте слику до 100%.

en: Stop video
sr: Заустави

en: Stop video playback
sr: Зауставите извођење видео-снимка.

en: Set zoom to 200%
sr: Увећајте слику до 200%.

en: Set zoom to 50%
sr: Увећајте слику до 50%.

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom video in
sr: Увећајте видео-снимак.

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Zoom video out
sr: Умањите видео-снимак.

en: Find and R&eplace...
sr: Пронађи и &замени…

en: Find and Replace
sr: Проналажење и замена

en: Find and replace words in subtitles
sr: Пронађите и замените речи у титлу.

en: &Copy Lines
sr: &Умножи

en: Copy Lines
sr: Умножавање

en: Copy subtitles
sr: Умножите титлове.

en: Cu&t Lines
sr: &Исеци

en: Cut Lines
sr: Исецање

en: Cut subtitles
sr: Исеците титлове.

en: De&lete Lines
sr: Обри&ши

en: Delete Lines
sr: Брисање

en: Delete currently selected lines
sr: Обришите изабране титлове.

en: duplicate lines
sr: удвостручивање титлова

en: &Duplicate Lines
sr: &Удвостручи

en: Duplicate Lines
sr: Удвостручивање

en: Duplicate the selected lines
sr: Удвостручите изабране титлове.

en: D&uplicate and Shift by 1 Frame
sr: У&двостручи и помери за један кадар

en: Duplicate and Shift by 1 Frame
sr: Удвостручивање и померање за један кадар

en: Duplicate lines and shift by one frame
sr: Удвостручите титлове и померите за један кадар.

en: As &Karaoke
sr: као &караоке

en: As Karaoke
sr: Као караоке

en: Joins selected lines in a single one, as karaoke
sr: Спојте изабране титлове као караоке.

en: join as karaoke
sr: Спој (&караоке)

en: &Concatenate
sr: &стапањем

en: Concatenate
sr: Стапање

en: Joins selected lines in a single one, concatenating text together
sr: Спојте изабране титлове заједно с текстом.

en: join lines
sr: &Спој титлове

en: Keep &First
sr: задржи &први

en: Keep First
sr: Задржавање првог титла

en: Joins selected lines in a single one, keeping text of first and discarding remaining
sr: Спојте изабране титлове тако да сачувате само текст првог титла.

en: &Paste Lines
sr: У&баци

en: Paste Lines
sr: Убацивање

en: Paste subtitles
sr: Убаците титлове.

en: Paste Lines &Over...
sr: Уб&аци преко…

en: Paste Lines Over
sr: Убацивање титлова преко других

en: Paste subtitles over others
sr: Убаците титлове преко других.

en: Recom&bine Lines
sr: По&ново сједини

en: Recombine Lines
sr: Поновно сједињавање

en: Recombine subtitles when they have been split and merged
sr: Поново сједините титлове који су растављени па састављени.

en: Split Lines (by karaoke)
sr: &Раздвој титлове (караоке)

en: Uses karaoke timing to split line into multiple smaller lines
sr: Користите време караока за раздвајање титлова.

en: Redoes last action
sr: Поновите последњу радњу.

en: Nothing to &redo
sr: Нема шта да се &понови

en: &Redo %s
sr: &Понови %s

en: Nothing to redo
sr: Нема шта да се понови

en: Redo %s
sr: Понови %s

en: Undoes last action
sr: Опозовите последњу радњу.

en: Nothing to &undo
sr: Нема шта да се &опозове

en: &Undo %s
sr: &Опозови %s

en: Nothing to undo
sr: Нема шта да се опозове

en: Undo %s
sr: Опозови %s

en: Recent
sr: Исто&рија

en: Open recent audio
sr: Отвори скорашњи звучни снимак

en: Open recent keyframes
sr: Отвори скорашње кључне кадрове

en: Open recent subtitles
sr: Отвори скорашње титлове

en: Open recent timecodes
sr: Отвори скорашње временске кодове

en: Open recent video
sr: Отвори скорашњи видео-снимак

en: Open recent videos
sr: Отвори скорашње видео-снимке

en: A&ttachments...
sr: При&лози…

en: Attachments
sr: Прилози

en: Open the attachment list
sr: Отворите списак прилога.

en: &Find...
sr: П&ронађи…

en: Find
sr: Проналажење

en: Find words in subtitles
sr: Пронађите одређене речи у титлу.

en: Find &Next
sr: Пронађи &следеће

en: Find Next
sr: Проналажење следећег

en: Find next match of last word
sr: Пронађите следеће поклапање.

en: &After Current
sr: п&осле изабраног

en: After Current
sr: после изабраног

en: Inserts a line after current
sr: Убаците титл после изабраног.

en: line insertion
sr: унос титла

en: After Current, at Video Time
sr: после изабраног, уз време на снимку

en: Inserts a line after current, starting at video time
sr: Убаците титл после изабраног, уз време на снимку.

en: &Before Current
sr: &пре изабраног

en: Before Current
sr: пре изабраног

en: Inserts a line before current
sr: Убаците титл пре изабраног.

en: Before Current, at Video Time
sr: пре изабраног, уз време на снимку

en: Inserts a line before current, starting at video time
sr: Убаците титл пре изабраног, уз време на снимку.

en: &New Subtitles
sr: &Нови титл

en: New Subtitles
sr: Нови титл

en: New subtitles
sr: Направите нови титл.

en: &Open Subtitles...
sr: &Отвори титл…

en: Open Subtitles
sr: Отварање титла

en: Opens a subtitles file
sr: Отворите титл.

en: Open Subtitles with &Charset...
sr: О&твори титл са знаковима…

en: Open Subtitles with Charset
sr: Отварање титла са знаковима

en: Opens a subtitles file with a specific charset
sr: Отворите титл са жељеним кодним распоредом.

en: Choose charset code:
sr: Изаберите кодни распоред:

en: Charset
sr: Кодни распоред

en: Open Subtitles from &Video
sr: От&вори звук из снимка

en: Open Subtitles from Video
sr: Отварање титла из видео-снимка

en: Opens the subtitles from the current video file
sr: Отворите титл из текућег видео-снимка.

en: &Properties...
sr: С&војства…

en: Properties
sr: Својства

en: Open script properties window
sr: Отворите својства скрипта.

en: Save subtitles file
sr: Чување титла

en: &Save Subtitles
sr: &Сачувај титл

en: Save Subtitles
sr: Чување титла

en: Saves subtitles
sr: Сачувајте титл.

en: Save Subtitles &as...
sr: С&ачувај титл као…

en: Save Subtitles as
sr: Чување титла

en: Saves subtitles with another name
sr: Сачувајте титл под другим називом.

en: Select &All
sr: Изабери &све

en: Select All
sr: Одабир свега

en: Selects all dialogue lines
sr: Изаберите све дијалошке титлове.

en: Select Visible
sr: Изабери видљиво

en: Selects all lines that are currently visible on video frame
sr: Изаберите све титлове који су видљиви на кадру.

en: Spell &Checker...
sr: Про&вера правописа…

en: Spell Checker
sr: Провера правописа

en: Open spell checker
sr: Проверите правопис титла.

en: ASSDraw3...
sr: ASSDraw3…

en: Launch ASSDraw3 tool for vector drawing
sr: Покрените ASSDraw3, алатку за векторско цртање.

en: &Export Subtitles...
sr: &Извези титл…

en: Export Subtitles
sr: Извоз титла

en: Saves a copy of subtitles with processing applied to it
sr: Сачувајте обрађени титл.

en: &Fonts Collector...
sr: &Збирка фонтова…

en: Fonts Collector
sr: Збирка фонтова

en: Open fonts collector
sr: Отворите збирку фонтова.

en: S&elect Lines...
sr: &Изабери титлове…

en: Select Lines
sr: Одабир титлова

en: Selects lines based on defined criteria
sr: Изаберите титлове путем одређеног критеријума.

en: &Resample Resolution...
sr: Преу&зорковање…

en: Resample Resolution
sr: Преузорковање резолуције

en: Changes resolution and modifies subtitles to conform to change
sr: Промените резолуцију и прилагодите титлове на ту промену.

en: St&yling Assistant...
sr: П&омоћник за стилизовање

en: Open styling assistant
sr: Отворите помоћник за стилизовање.

en: &Accept changes
sr: &Прихвати измене

en: Commit changes and move to the next line
sr: Примените измене и идите на следећи титл.

en: &Preview changes
sr: П&регледај измене

en: Commit changes and stay on the current line
sr: Примените измене и останите на текућем титлу.

en: &Styles Manager...
sr: &Управљач стиловима…

en: Open styles manager
sr: Отворите управљач стиловима.

en: &Kanji Timer...
sr: &Канџи бројач…

en: Kanji Timer
sr: Канџи бројач

en: Open Kanji timer
sr: Отворите канџи бројач.

en: &Timing Post-Processor...
sr: П&реуређивач времена…

en: Runs a post-processor for timing to deal with lead-ins, lead-outs, scene timing and etc
sr: Проширите почетно и завршно време, ускладите време са сценом итд.

en: &Translation Assistant...
sr: По&моћник за превођење…

en: Translation Assistant
sr: Помоћник за превођење

en: Open translation assistant
sr: Отворите помоћник за превођење.

en: &Next Line
sr: &Следећи титл

en: Next Line
sr: Следећи титл

en: Move to the next line without committing changes
sr: Идите на следећи титл након примене.

en: &Previous Line
sr: &Претходни титл

en: Previous Line
sr: Претходни титл

en: Move to the previous line without committing changes
sr: Идите на претходни титл без примењивања измена.

en: &Insert Original
sr: &Унеси изворни

en: Insert Original
sr: Унеси изворни

en: Insert the untranslated text
sr: Унесите непреведени текст.

en: &About
sr: &О програму…

en: About
sr: О програму

en: About Aegisub
sr: О Иџисабу

en: &Audio+Subs View
sr: Приказ &звука и титла

en: Audio+Subs View
sr: Приказ звука и титла

en: Display audio and subtitles only
sr: Прикажите звук и титл.

en: &Full view
sr: Целокупан &приказ

en: Full view
sr: Целокупан приказ

en: Display audio, video and subtitles
sr: Прикажите слику, звук и титл.

en: S&ubs Only View
sr: Приказ &титла

en: Subs Only View
sr: Приказ титла

en: Display subtitles only
sr: Прикажите само титлове

en: &Video+Subs View
sr: Приказ &слике и титла

en: Video+Subs View
sr: Приказ слике и титла

en: Display video and subtitles only
sr: Прикажите слику и титл.

en: E&xit
sr: Иза&ђи

en: Exit
sr: Изађи

en: Exit the application
sr: Изађите из програма.

en: &Language...
sr: &Језик… (Language)

en: Language
sr: Језик

en: Select Aegisub interface language
sr: Изаберите језик корисничког окружења.

en: &Log window
sr: &Дневник…

en: Log window
sr: Дневник

en: View the event log
sr: Погледајте дневник догађања унутар програма.

en: New &Window
sr: &Нови прозор

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Open a new application window
sr: Отворите нови прозор програма.

en: &Options...
sr: П&оставке…

en: Configure Aegisub
sr: Подесите програм.

en: Toggle global hotkey overrides
sr: Укључите/искључите глобално заобилажење пречица.

en: Toggle the main toolbar
sr: Прикажите/сакријте главну алатну траку.

en: Hide Toolbar
sr: Сакриј &алатну траку

en: Show Toolbar
sr: Прикажи &алатну траку

en: &Check for Updates...
sr: П&ровери доградње…

en: Check for Updates
sr: Провера доградњи

en: Check to see if there is a new version of Aegisub available
sr: Проверите да ли је доступна нова верзија Иџисаба.

en: Move to the next subtitle line
sr: Идите на следећи титл.

en: Move to the next subtitle line, creating a new one if needed
sr: Идите на следећи титл уз прављење новог (ако је потребно).

en: Move to the previous line
sr: Идите на претходни титл.

en: &Actor Name
sr: &Име глумца

en: Actor Name
sr: Име глумца

en: Sort all subtitles by their actor names
sr: Поређајте све титлове по именима глумаца.

en: sort
sr: разврставање

en: Sort selected subtitles by their actor names
sr: Поређајте изабране титлове по именима глумаца.

en: &Effect
sr: &Ефекат

en: Sort all subtitles by their effects
sr: Поређајте све титлове по ефектима.

en: Sort selected subtitles by their effects
sr: Поређајте изабране титлове по ефектима.

en: &End Time
sr: &Завршно време

en: End Time
sr: Завршно време

en: Sort all subtitles by their end times
sr: Поређајте све титлове по завршним временима.

en: Sort selected subtitles by their end times
sr: Поређајте изабране титлове по завршним временима.

en: &Layer
sr: &Слој

en: Sort all subtitles by their layer number
sr: Поређајте све титлове по бројевима слојева.

en: Sort selected subtitles by their layer number
sr: Поређајте изабране титлове по бројевима слојева.

en: &Start Time
sr: &Почетно време

en: Start Time
sr: Почетно време

en: Sort all subtitles by their start times
sr: Поређајте све титлове по почетним временима.

en: Sort selected subtitles by their start times
sr: Поређајте изабране титлове по почетним временима.

en: St&yle Name
sr: &Назив стила

en: Style Name
sr: Назив стила

en: Sort all subtitles by their style names
sr: Поређајте све титлове по називима стилова.

en: Sort selected subtitles by their style names
sr: Поређајте изабране титлове по називима стилова.

en: Cycle Tag Hiding Mode
sr: Кружи кроз режиме сакривања ознака

en: Cycle through tag hiding modes
sr: Крећите се кроз режиме сакривања ознака.

en: ASS Override Tag mode set to show full tags.
sr: Режим ASS ознака је постављен да приказује пуне ознаке.

en: ASS Override Tag mode set to simplify tags.
sr: Режим ASS ознака је постављен да упрошћава ознаке.

en: ASS Override Tag mode set to hide tags.
sr: Режим ASS ознака је постављен да сакрива ознаке.

en: &Hide Tags
sr: &Сакриј ознаке

en: Hide Tags
sr: Сакривање ознака

en: Hide override tags in the subtitle grid
sr: Сакријте ознаке у мрежи с титловима.

en: Sh&ow Tags
sr: П&рикажи ознаке

en: Show Tags
sr: Приказ ознака

en: Show full override tags in the subtitle grid
sr: Прикажите пуне ознаке у мрежи с титловима.

en: S&implify Tags
sr: &Упрости ознаке

en: Simplify Tags
sr: Упрошћавање ознака

en: Replace override tags in the subtitle grid with a simplified placeholder
sr: Замените ознаке у мрежи с титловима са упрошћеним чуваром места.

en: Move line up
sr: Помери нагоре

en: Move the selected lines up one row
sr: Померите изабране титлове за један ред нагоре.

en: move lines
sr: премештање титлова

en: Move line down
sr: Помери надоле

en: Move the selected lines down one row
sr: Померите изабране титлове за један ред надоле.

en: Swap Lines
sr: Зам&ени титлове

en: Swaps the two selected lines
sr: Замените места два изабрана титла.

en: swap lines
sr: замену места титлова

en: &Reload Automation scripts
sr: &Поново учитај аутоматизационе скриптове

en: Reload Automation scripts
sr: Поново учитајте аутоматизационе скриптове.

en: Reload all Automation scripts and rescan the autoload folder
sr: Поново учитај све аутоматизационе скриптове и скенирај самопокретајућу фасциклу

en: Reloaded all Automation scripts
sr: Сви аутоматизациони скриптови су поново учитани.

en: R&eload autoload Automation scripts
sr: П&оново учитај самопокретајуће аутоматизационе скриптове

en: Reload autoload Automation scripts
sr: Поново учитајте самопокретајуће аутоматизационе скриптове.

en: Rescan the Automation autoload folder
sr: Поново скенирај самопокретајућу фасциклу аутоматизације

en: Reloaded autoload Automation scripts
sr: Самопокретајући аутоматизациони скриптови су поново учитани.

en: &Automation...
sr: &Аутоматизација…

en: Automation
sr: Аутоматизација

en: Open automation manager
sr: Отворите аутоматизациони управљач.

en: Change &End
sr: промени &завршетак

en: Change End
sr: Промена завршетка

en: Changes times of subs so end times begin on next's start time
sr: Промените времена титлова тако да завршно време почиње на почетку следећег титла.

en: Change &Start
sr: промени &почетак

en: Change Start
sr: Промена почетка

en: Changes times of subs so start times begin on previous's end time
sr: Промените времена титлова тако да почетно време почиње на завршетку претходног титла.

en: Shift to &Current Frame
sr: Помери на &текући кадар

en: Shift to Current Frame
sr: Померање на текући кадар

en: Shift selection so that the active line starts at current frame
sr: Померите изабране титлове тако да први титл почиње на текућем кадру.

en: shift to frame
sr: померање кадра

en: S&hift Times...
sr: &Помери времена…

en: Shift subtitles by time or frames
sr: Померите титлове путем времена или кадрова.

en: timing
sr: временско усклађивање

en: Snap &End to Video
sr: При&ањај завршетак уз видео

en: Snap End to Video
sr: Приањање завршетка уз видео

en: Set end of selected subtitles to current video frame
sr: Поставите завршно време титла на изабрани кадар.

en: Snap to S&cene
sr: Приањај уз &сцену

en: Snap to Scene
sr: Приањање уз сцену

en: Set start and end of subtitles to the keyframes around current video frame
sr: Поставите почетак и завршетак на кључне кадрове око изабраног кадра.

en: snap to scene
sr: приањање уз сцену

en: Add lead in and out
sr: Проширите почетно и завршно време:

en: Add lead in
sr: Почетак:

en: Add lead out
sr: Завршетак:

en: Increase length
sr: Повећај дужину

en: Increase the length of the current timing unit
sr: Повећајте дужину текуће временске јединице.

en: Increase length and shift
sr: Повећај дужину и помери

en: Increase the length of the current timing unit and shift the following items
sr: Повећајте дужину текуће временске јединице и померите следеће ставке.

en: Decrease length
sr: Смањи дужину

en: Decrease the length of the current timing unit
sr: Смањите дужину текуће временске јединице.

en: Decrease length and shift
sr: Смањи дужину и помери

en: Decrease the length of the current timing unit and shift the following items
sr: Смањите дужину текуће временске јединице и померите следеће ставке.

en: Shift start time forward
sr: Помери почетно време унапред

en: Shift the start time of the current timing unit forward
sr: Померите почетно време текуће временске јединице унапред.

en: Shift start time backward
sr: Помери почетно време уназад

en: Shift the start time of the current timing unit backward
sr: Померите почетно време текуће временске јединице уназад.

en: Snap &Start to Video
sr: При&ањај почетак уз видео

en: Snap Start to Video
sr: Приањање почетка уз видео

en: Set start of selected subtitles to current video frame
sr: Поставите почетно време титла на изабрани кадар.

en: Next line or syllable
sr: Следећи титл или слог.

en: Previous line or syllable
sr: Претходни титл или слог.

en: Standard
sr: Стандардно

en: Standard mode, double click sets position
sr: Стандардно (двоклик поставља положај).

en: Drag
sr: Превлачење

en: Drag subtitles
sr: Превуците титлове.

en: Rotate Z
sr: Окретање (Z)

en: Rotate subtitles on their Z axis
sr: Окрените титлове по Z оси.

en: Rotate XY
sr: Окретање (XY)

en: Rotate subtitles on their X and Y axes
sr: Окрените титлове по осама X и Y.

en: Scale
sr: Увећавање

en: Scale subtitles on X and Y axes
sr: Увећајте титлове по осама X и Y.

en: Clip
sr: Исецање

en: Clip subtitles to a rectangle
sr: Исеците титлове на правоугаонике.

en: Vector Clip
sr: Векторско исецање

en: Clip subtitles to a vectorial area
sr: Исеците титлове на векторске области.

en: &Close Audio
sr: &Затвори звук

en: Close Audio
sr: Затварање звука

en: Closes the currently open audio file
sr: Затворите звучну датотеку.

en: &Open Audio File...
sr: &Отвори звучни запис…

en: Open Audio File
sr: Отварање звучног снимка

en: Opens an audio file
sr: Отворите звучну датотеку.

en: Audio Formats
sr: Звучни формати

en: Open 2h30 Blank Audio
sr: Отвори &празан звучни снимак (2 ч. и 30 мин.)

en: Open a 150 minutes blank audio clip, for debugging
sr: Отвори &празан звучни снимак од 150 минута ради отклањања грешака

en: Open 2h30 Noise Audio
sr: Отвори &шумни звучни запис (2 ч. и 30 мин.)

en: Open a 150 minutes noise-filled audio clip, for debugging
sr: Отвори &шумни звучни снимак од 150 минута ради отклањања грешака

en: Open Audio from &Video
sr: О&твори звук из снимка

en: Open Audio from Video
sr: Отварање звука из видео-снимка

en: Opens the audio from the current video file
sr: Отворите звук из видео-снимка.

en: &Spectrum Display
sr: Приказ &спектра

en: Spectrum Display
sr: Приказ спектра

en: Display audio as a frequency-power spectrograph
sr: Прикажите звук као спектрограм фреквенција.

en: &Waveform Display
sr: Приказ &таласног облика

en: Waveform Display
sr: Приказ таласног облика

en: Display audio as a linear amplitude graph
sr: Прикажите звук као графикон линеарних амплитуда.

en: Create audio clip
sr: Напра&ви звучни запис

en: Create an audio clip of the selected line
sr: Направите звучни снимак изабраног титла.

en: Save audio clip
sr: Сачувај звучни снимак

en: Play current audio selection
sr: Пусти текући одабир звука

en: Play the current audio selection, ignoring changes made while playing
sr: Пустите текући одабир звука, занемарујући измене направљене при извођењу.

en: Play audio selection
sr: Пусти одабир звука

en: Play audio until the end of the selection is reached
sr: Пустите звук док се не дође до краја изабраног.

en: Play audio selection or stop
sr: Пусти одабир звука или заустави

en: Play selection or stop playback if it's already playing
sr: Пустите изабрано или зауставите (ако је пуштено).

en: Stop playing
sr: Заустави извођење

en: Stop
sr: Заустави

en: Play 500 ms before selection
sr: Пустите пола секунде пре изабраног.

en: Play 500 ms after selection
sr: Пустите пола секунде после изабраног.

en: Play last 500 ms of selection
sr: Пустите завршних пола секунди изабраног.

en: Play first 500 ms of selection
sr: Пустите почетних пола секунди изабраног.

en: Play from selection start to end of file
sr: Пустите од изабраног дела до краја датотеке.

en: Commit
sr: Примени

en: Commit any pending audio timing changes
sr: Примените измене у времену звука.

en: Commit and use default timing for next line
sr: Примените и користите подразумевано време за следећи титл.

en: Commit any pending audio timing changes and reset the next line's times to the default
sr: Примените измене у времену звука и поништите време следећег титла на подразумевано.

en: Commit and move to next line
sr: Примените и идите на следећи титл.

en: Commit any pending audio timing changes and move to the next line
sr: Примените измене у времену звука и идите на следећи титл.

en: Commit and stay on current line
sr: Примени и остани на текућем титлу

en: Commit any pending audio timing changes and stay on the current line
sr: Примените измене у времену звука и останите на текућем титлу.

en: Go to selection
sr: Идите на изабрани титл.

en: Scroll left
sr: Клизај улево

en: Scroll the audio display left
sr: Клизајте приказ звука улево.

en: Scroll right
sr: Клизај удесно

en: Scroll the audio display right
sr: Клизајте приказ звука удесно.

en: Auto scrolls audio display to selected line
sr: Аутоматски клиза приказ звука за изабрани титл.

en: Automatically commit all changes
sr: Аутоматски примењује све измене.

en: Auto goes to next line on commit
sr: Идите на следећи титл након примене.

en: Spectrum analyzer mode
sr: Режим анализирања спектра.

en: Link vertical zoom and volume sliders
sr: Повежите усправно увећање са јачином звука.

en: Toggle karaoke mode
sr: Укључи/искључи караоке

en: &Bug Tracker...
sr: &Пријави грешку…

en: Bug Tracker
sr: Пријава грешака

en: Visit Aegisub's bug tracker to report bugs and request new features
sr: Посетите страницу за пријављивање грешака и захтевање нових могућности.

en: &Contents
sr: &Садржај…

en: Contents
sr: Садржај

en: Help topics
sr: Теме за помоћ.

en: All Fil&es
sr: Све &датотеке

en: Resource files
sr: &Ресурси…

en: &Forums
sr: &Форум…

en: Forums
sr: Форум

en: Visit Aegisub's forums
sr: Посетите наш форум.

en: &IRC Channel
sr: ИРЦ &канал…

en: IRC Channel
sr: ИРЦ канал

en: Visit Aegisub's official IRC channel
sr: Посетите наш званичан канал за ћаскање.

en: &Visual Typesetting
sr: &Визуелно уређивање

en: Visual Typesetting
sr: Визуелно уређивање

en: Open the manual page for Visual Typesetting
sr: Отворите приручник за визуелно уређивање.

en: &Website
sr: &Веб-сајт…

en: Website
sr: Веб-сајт…

en: Visit Aegisub's official website
sr: Посетите нашу интернет страницу.

en: Close Keyframes
sr: Затвори кључ&не кадрове

en: Closes the currently open keyframes list
sr: Затворите датотеку кључних кадрова.

en: Open Keyframes...
sr: Отвори &кључне кадрове…

en: Open Keyframes
sr: Отварање кључних кадрова

en: Opens a keyframe list file
sr: Отворите датотеку кључних кадрова.

en: Save Keyframes...
sr: Сачувај к&ључне кадрове…

en: Save Keyframes
sr: Чување кључних кадрова

en: Saves the current keyframe list
sr: Сачувајте датотеку кључних кадрова.

en: Select &None
sr: Поништи &све

en: Misspelled word:
sr: Неисправна реч:

en: Replace with:
sr: Замени овим:

en: &Skip Comments
sr: Прескочи &коментаре

en: &Replace
sr: &Замени

en: Replace &all
sr: За&мени све

en: &Ignore
sr: З&анемари

en: Ignore a&ll
sr: За&немари све

en: Add to &dictionary
sr: &Додај у речник

en: Aegisub has finished checking spelling of this script.
sr: Провера правописа овог скрипта је завршена.

en: Spell checking complete.
sr: Провера правописа је завршена

en: Aegisub has found no spelling mistakes in this script.
sr: Провера правописа није пронашла ниједну грешку.

en: spell check replace
sr: замену провере правописа

en: Please choose the folder:
sr: Изаберите фасциклу:

en: Browse...
sr: П&отражи…

en: Choose...
sr: &Изабери…

en: Font Face
sr: Лик фонта

en: Font Size
sr: Величина фонта

en: Script Properties
sr: Својства скрипта

en: Script
sr: Скрипт

en: Title:
sr: Наслов:

en: Original script:
sr: Изворни скрипт:

en: Translation:
sr: Превод:

en: Editing:
sr: Редактура:

en: Timing:
sr: Време:

en: Synch point:
sr: Тачка усклађивања:

en: Updated by:
sr: Ажурирао/ла:

en: Update details:
sr: Подаци ажурирања:

en: Resolution
sr: Резолуција

en: From &video
sr: Из &видео-снимка

en: 0: Smart wrapping, top line is wider
sr: паметно преламање (горњи ред је шири)

en: 1: End-of-line word wrapping, only \N breaks
sr: преламање краја реда (само размак\N)

en: 2: No word wrapping, both \n and \N break
sr: без преламања речи (обе врсте размака)

en: 3: Smart wrapping, bottom line is wider
sr: паметно преламање (доњи ред је шири)

en: Wrap Style:
sr: Стил преламања:

en: Normal
sr: обично

en: Reverse
sr: обрнуто

en: Collision:
sr: Сукоб:

en: Scale Border and Shadow
sr: &Повећај ивице и сенку

en: Scale border and shadow together with script/render resolution. If this is unchecked, relative border and shadow size will depend on renderer.
sr: Ускладите величину ивица и сенке у зависности од резолуције скрипта или исцртавача. Ако није означено, величина ће зависити само од исцртавача.

en: property changes
sr: измене својства

en: Aegisub was built without any font file listers enabled
sr: Иџисаб је израђен без икаквих пописивача фонтова.

en: Symlinking fonts to folder...
sr: Повезујем фонтове с фасциклом…

en: Copying fonts to folder...
sr: Умножавам фонтове у фасциклу…

en: Copying fonts to archive...
sr: Умножавам фонтове у архиву…

en: * Copied %s.
sr: * Умножено (%s).

en: * %s already exists on destination.
sr: * %s већ постоји у одредишту.

en: * Symlinked %s.
sr: * Повезано (%s).

en: * Failed to copy %s.
sr: * Не могу да умножим %s.

en: Done. All fonts copied.
sr: Завршено. Умножени су сви фонтови.

en: Done. Some fonts could not be copied.
sr: Завршено. Поједини фонтови се не могу умножити.

en: 
    Over 32 MB of fonts were copied. Some of the fonts may not be loaded by the player if they are all attached to a Matroska file.
sr: 
    Умножено је преко 32 MB фонтова. Неке од фонтова плејер не може да учита ако се налазе у матрошка датотеци.

en: Check fonts for availability
sr: Провери доступност фонтова

en: Copy fonts to folder
sr: Умножи фонтове у фасциклу

en: Copy fonts to subtitle file's folder
sr: Умножи фонтове у фасциклу титла

en: Copy fonts to zipped archive
sr: Умножи фонтове у архиву

en: Symlink fonts to folder
sr: Повежи фонтове с фасциклом

en: Destination
sr: Одредиште

en: &Browse...
sr: По&тражи…

en: Log
sr: Дневник

en: &Start!
sr: &Започни

en: Invalid destination.
sr: Неисправно одредиште.

en: Error
sr: грешка

en: Could not create destination folder.
sr: Одредишна фасцикла није створена.

en: Invalid path for .zip file.
sr: Неисправна путања архиве.

en: Select archive file name
sr: Изаберите назив архиве

en: Select folder to save fonts on
sr: Изаберите фасциклу у којој желите да сачувате фонтове

en: N/A
sr: непознато

en: Choose the folder where the fonts will be collected to. It will be created if it doesn't exist.
sr: Изаберите место за скупљање фонтова.
    Фасцикла ће бити направљена ако не постоји.

en: Enter the name of the destination zip file to collect the fonts to. If a folder is entered, a default name will be used.
sr: Унесите назив одредишне архиве за скупљање фонтова.
    Ако унесете фасциклу, користиће се подразумевани назив.

en: Do you want Aegisub to check for updates whenever it starts? You can still do it manually via the Help menu.
sr: Желите ли да програм проверава доградње сваки пут када се покрене?

en: Check for updates?
sr: Провера доградњи

en: Do you want to save changes to %s?
sr: Желите ли да сачувате измене за „%s“?

en: Unsaved changes
sr: Несачуване измене

en: File backup saved as "%s".
sr: Резерва датотеке је сачувана као „%s“.

en: Do you want to load/unload the associated files?
sr: Желите ли да затворите учитану датотеку?

en: (Un)Load files?
sr: Затварање датотеке

en: Untitled
sr: Неименовано

en: untitled
sr: неименовано

en: Maximum
sr: највећи

en: Maximum + Average
sr: највећи + просек

en: Dummy video options
sr: Поставке пробног видео-снимка

en: Checkerboard &pattern
sr: Облик &шаховске табле

en: Video resolution:
sr: Резолуција слике:

en: Color:
sr: Боја:

en: Frame rate (fps):
sr: Број кадрова (FPS):

en: Duration (frames):
sr: Трајање (у кадровима):

en: Resulting duration: %d:%02d:%02d.%03d
sr: Циљно трајање: %d:%02d:%02d.%03d

en: Invalid fps or length value
sr: Неисправни број кадрова или трајање

en: General
sr: Опште

en: Check for updates on startup
sr: П&роверавај доградње по покретању

en: Show main toolbar
sr: &Главна алатна трака

en: Toolbar Icon Size
sr: Величина икона у алатној траци

en: Never
sr: никад

en: Always
sr: увек

en: Ask
sr: питај

en: Automatically load linked files
sr: Самоучитавање повезаних датотека

en: Undo Levels
sr: Број нивоа опозивања

en: Recently Used Lists
sr: Недавно коришћени спискови

en: Files
sr: Датотеке

en: Find/Replace
sr: Проналажење/замена

en: Audio
sr: Звук

en: Default mouse wheel to zoom
sr: &Точкић миша служи за увећавање

en: Lock scroll on cursor
sr: &Закључај клизање мишем

en: Snap markers by default
sr: П&риањај уз маркере по подразумеваном

en: Auto-focus on mouse over
sr: &Фокусирај при преласку мишем

en: Play audio when stepping in video
sr: Пу&сти звук при отварању видео-снимка

en: Left-click-drag moves end marker
sr: Пр&евлачење левим кликом премешта завршни маркер

en: Default timing length (ms)
sr: Подразумевана дужина времена

en: Default lead-in length (ms)
sr: Време проширивања почетног времена

en: Default lead-out length (ms)
sr: Време проширивања завршног времена

en: Marker drag-start sensitivity (px)
sr: Осетљивост превлачења почетног маркера

en: Line boundary thickness (px)
sr: Дебљина границе титла (у пикселима)

en: Maximum snap distance (px)
sr: Највеће растојање за приањање (у пикселима)

en: Don't show
sr: не приказуј

en: Show previous
sr: прикажи претходни

en: Show previous and next
sr: прикажи претходни и следећи

en: Show all
sr: прикажи све

en: Show inactive lines
sr: Приказ неактивних титлова

en: Include commented inactive lines
sr: Ук&ључи коментарисане неактивне титлове

en: Display Visual Options
sr: Приказ визуелних поставки

en: Keyframes in dialogue mode
sr: Кључни кадрови у &дијалошком режиму

en: Keyframes in karaoke mode
sr: Кључни кадрови у &караоке режиму

en: Cursor time
sr: &Време показивача

en: Video position
sr: По&ложај видео-снимка

en: Seconds boundaries
sr: &Граница за секунде

en: Waveform Style
sr: Стил таласног облика

en: Audio labels
sr: Звучни натписи

en: Show keyframes in slider
sr: &Кључни кадрови на клизачу

en: Only show visual tools when mouse is over video
sr: Прикажи само визуелне алатке док је миш преко снимка

en: Seek video to line start on selection change
sr: Премотај видео на почетак титла при промени одабира

en: Automatically open audio when opening video
sr: Аутоматски учитај звук при отварању видео-снимка

en: Default Zoom
sr: Подразумевано увећање

en: Fast jump step in frames
sr: Брзина прескакања (у кадровима)

en: Screenshot save path
sr: Путања за чување снимака екрана

en: Script Resolution
sr: Резолуција скрипта

en: Use resolution of first video opened
sr: Користите резолуцију првог отвореног видео-снимка.

en: Default width
sr: Подразумевана ширина

en: Default height
sr: Подразумевана висина

en: Match video resolution on open
sr: Усклађивање резолуције видео-снимка по отварању

en: Interface
sr: Сучеље

en: Edit Box
sr: Уређивачки оквир

en: Enable call tips
sr: &Савети по позиву

en: Overwrite in time boxes
sr: &Замени при уносу времена

en: Enable syntax highlighting
sr: &Истицање синтаксе

en: Dictionaries path
sr: Путања за речнике

en: Grid
sr: Мрежа

en: Allow grid to take focus
sr: &Дозволи да мрежа заузме први план

en: Highlight visible subtitles
sr: Истакни &видљиве титлове

en: Hide overrides symbol
sr: Сакриј симбол за заобилажење

en: Colors
sr: Боје

en: Audio Display
sr: Приказ звука

en: Play cursor
sr: Показивач при извођењу

en: Line boundary start
sr: Почетна граница

en: Line boundary end
sr: Завршна граница

en: Line boundary inactive line
sr: Неактивна граница

en: Syllable boundaries
sr: Границе слога

en: Syntax Highlighting
sr: Истицање синтаксе

en: Brackets
sr: заграде

en: Slashes and Parentheses
sr: косе црте и заграде

en: Tags
sr: ознаке

en: Parameters
sr: параметри

en: Error Background
sr: позадина грешке

en: Line Break
sr: прелом реда

en: Karaoke templates
sr: шаблони за караоке

en: Audio Color Schemes
sr: Шеме боја за звук

en: Spectrum
sr: Спектар

en: Waveform
sr: Таласни облик

en: Subtitle Grid
sr: Мрежа с титловима

en: Standard foreground
sr: Стандардни предњи план

en: Standard background
sr: Стандардни задњи план

en: Selection foreground
sr: Предњи план избора

en: Selection background
sr: Задњи план избора

en: Collision foreground
sr: Предњи план сукоба

en: In frame background
sr: Позадина у кадру

en: Comment background
sr: Позадина коментара

en: Selected comment background
sr: Позадина изабраног коментара

en: Header background
sr: Позадина заглавља

en: Left Column
sr: Лева колона

en: Active Line Border
sr: Граница активног титла

en: Lines
sr: Титлови

en: Hotkeys
sr: Пречице

en: Backup
sr: Резерва

en: Automatic Save
sr: Аутоматско чување

en: Enable
sr: &Омогући

en: Interval in seconds
sr: Интервал у секундама

en: Path
sr: Путања

en: Autosave after every change
sr: &Чувај након сваке измене

en: Automatic Backup
sr: Аутоматско стварање резервних примерака

en: Base path
sr: Основна путања

en: Include path
sr: Путања за укључивање

en: Auto-load path
sr: Путања за самопокретање

en: 0: Fatal
sr: кобна грешка

en: 1: Error
sr: грешка

en: 2: Warning
sr: упозорење

en: 3: Hint
sr: савет

en: 4: Debug
sr: отклањање грешака

en: 5: Trace
sr: траг

en: Trace level
sr: Ниво праћења

en: Below Normal (recommended)
sr: ниска

en: Lowest
sr: најнижа

en: Thread priority
sr: Важност нити

en: No scripts
sr: без скриптова

en: Subtitle-local scripts
sr: скриптови за локалне титлове

en: Global autoload scripts
sr: скриптови за самоучитавање

en: All scripts
sr: сви скриптови

en: Autoreload on Export
sr: Самоучитавање на извозу

en: Advanced
sr: Напредно

en: Changing these settings might result in bugs and/or crashes.  Do not touch these unless you know what you're doing.
sr: Мењање ових поставки може проузроковати
    грешке, падове и кварове програма.
    Не дирајте их осим ако знате шта радите.

en: Expert
sr: Добављачи

en: Audio provider
sr: Добављач звука

en: Audio player
sr: Звучни плејер

en: Cache
sr: Привремена меморија

en: None (NOT RECOMMENDED)
sr: ништа (непрепоручено)

en: Hard Disk
sr: тврди диск

en: Cache type
sr: Врста меморије

en: File name
sr: Назив датотеке

en: Regular quality
sr: обичан квалитет

en: Better quality
sr: бољи квалитет

en: High quality
sr: висок квалитет

en: Insane quality
sr: одличан квалитет

en: Quality
sr: Квалитет

en: Cache memory max (MB)
sr: Највећа привремена меморија (MB)

en: Avisynth down-mixer
sr: Ависинт миксер

en: Force sample rate
sr: Наметни величину узорка

en: Ignore
sr: Занемари

en: Clear
sr: Очисти

en: Abort
sr: Прекини

en: Audio indexing error handling mode
sr: Грешка при пописивању звука

en: Always index all audio tracks
sr: &Увек попиши све звучне записе

en: Portaudio device
sr: Портаудио уређај

en: OSS Device
sr: OSS уређај

en: Buffer latency
sr: Кашњење бафера

en: Buffer length
sr: Дужина бафера

en: Video provider
sr: Добављач слике

en: Subtitles provider
sr: Добављач титлова

en: Force BT.601
sr: &Наметни BT.601

en: Allow pre-2.56a Avisynth
sr: &Дозволи верзије Ависинта старије од 2.56a

en: Avisynth memory limit
sr: Меморијско ограничење Ависинта

en: Debug log verbosity
sr: Опширност дневника за отклањање грешака

en: Decoding threads
sr: Декодирање нитова

en: Enable unsafe seeking
sr: Не&безбедно премотавање

en: Are you sure that you want to restore the defaults? All your settings will be overridden.
sr: Желите ли да вратите подразумеване вредности?
    Сва ваша подешавања ће бити поништена.

en: Restore defaults?
sr: Враћање подразумеваних подешавања

en: Preferences
sr: Подешавања

en: &Restore Defaults
sr: &Врати подразумевано

en: Cu&t
sr: &Исеци

en: Split at cursor (preserve times)
sr: Подели показивачем (сачувај време)

en: Split at cursor (estimate times)
sr: Подели показивачем (процени време)

en: No spell checker suggestions
sr: Нема предлога

en: Spell checker suggestions for "%s"
sr: Предлози за „%s“

en: No correction suggestions
sr: Нема предлога за исправку

en: Add "%s" to dictionary
sr: Додај „%s“ у речник

en: Spell checker language
sr: Језик провере писања

en: Thesaurus suggestions for "%s"
sr: Предлози синонима за „%s“

en: No thesaurus suggestions
sr: Нема предлога

en: Thesaurus language
sr: Језик тезауруса

en: Disable
sr: Онемогући

en: split
sr: раздвајање

en: Empty
sr: празно

en: &Recent
sr: Исто&рија

en: No Automation macros loaded
sr: Аутоматизациони макрои нису учитани.

en: Translated into LANGUAGE by PERSON
sr: На српски превео Rancher

en: 
    See the help file for full credits.
sr: 
    Погледајте датотеку помоћи да видите све заслуге.

en: Built by %s on %s.
sr: Израдио %s (%s).

en: Source:
sr: Извор:

en: Dest:
sr: Одредиште:

en: Kanji timing
sr: Канџи бројач

en: Styles
sr: Стилови

en: Shortcut Keys
sr: Пречице

en: Commands
sr: Наредбе

en: Attempt to &interpolate kanji.
sr: Поку&шај да утопиш канџи

en: When the destination textbox has focus, use the following keys:
    
    Right Arrow: Increase dest. selection length
    Left Arrow: Decrease dest. selection length
    Up Arrow: Increase source selection length
    Down Arrow: Decrease source selection length
    Enter: Link, accept line when done
    Backspace: Unlink last
sr: Када поље за одредиште заузме први план, користите следеће тастере:
    
    Десна стрелица: повећајте одабир одредишта
    Лева стрелица: смањите одабир одредишта
    Горња стрелица: повећајте одабир извора
    Доња стрелица: смањите одабир извора
    Ентер: повежи и прихвати титл по завршетку
    Бекспејс: одвежи претходни титл

en: S&tart!
sr: З&апочни

en: &Link
sr: П&овежи

en: &Unlink
sr: О&двежи

en: Skip &Source Line
sr: Пр&ескочи изворни титл

en: Skip &Dest Line
sr: Пре&скочи одредишни титл

en: &Go Back a Line
sr: &Врати један титл уназад

en: &Accept Line
sr: Пр&ихвати титл

en: &Close
sr: &Затвори

en: kanji timing
sr: канџи бројач

en: Select source and destination styles first.
sr: Прво изаберите изворни и одредишни стил.

en: The source and destination styles must be different.
sr: Изворни и одредишни стилови не могу бити исти.

en: Group all of the source text.
sr: Скупи сав текст извора.

en: Select Fields to Paste Over
sr: Одабир поља

en: Fields
sr: Поља

en: Please select the fields that you want to paste over:
sr: Изаберите жељена поља.

en: Margin Left
sr: Лева маргина

en: Margin Right
sr: Десна маргина

en: Margin Vertical
sr: Усправна маргина

en: &Times
sr: &Времена

en: T&ext
sr: &Текст

en: Oops, Aegisub has crashed!
    
    An attempt has been made to save a copy of your file to:
    
    %s
    
    Aegisub will now close.
sr: Иџисаб је наишао на грешку.
    
    Извршен је покушај да се датотека сачува у:
    
    %s
    
    Програм ће сада бити затворен.

en: Program error
sr: Програмска грешка

en: &Comment
sr: &Коментар

en: Comment this line out. Commented lines don't show up on screen.
sr: Означите изабрани титл као коментар.
    Она неће бити приказана на екрану.

en: Style for this line
sr: Стил изабраног титла

en: Actor name for this speech. This is only for reference, and is mainly useless.
sr: Име глумца или глумице која говори. Поље је доступно
    само ради навођења. Оно нема никакву другу намену.

en: Effect for this line. This can be used to store extra information for karaoke scripts, or for the effects supported by the renderer.
sr: Ефекат изабраног титла. Ово се може користити за смештање додатних
    података за скриптове караока или за ефекте које подржава исцртавач.

en: Layer number
sr: Број слоја

en: Start time
sr: Почетно време

en: End time
sr: Завршно време

en: Line duration
sr: Трајање титла

en: Left Margin (0 = default)
sr: Лева маргина (нула је подразумевана).

en: Right Margin (0 = default)
sr: Десна маргина (нула је подразумевана).

en: Vertical Margin (0 = default)
sr: Усправна маргина (нула је подразумевана).

en: Bold
sr: Подебљај

en: toggle bold
sr: преклапање масних слова

en: Italics
sr: Искоси

en: toggle italic
sr: преклапање курзива

en: Underline
sr: Подвуци

en: toggle underline
sr: преклапање подвлачења

en: Strikeout
sr: Прецртај

en: toggle strikeout
sr: преклапање прецртавања

en: Primary color
sr: Главна боја

en: Secondary color
sr: Споредна боја

en: Outline color
sr: Боја контуре

en: Shadow color
sr: Боја сенке

en: Commits the text (Enter)
sr: Примените текст (ентер).

en: T&ime
sr: &Време

en: Time by h:mm:ss.cs
sr: Време у формату h:mm:ss.cs.

en: F&rame
sr: &Кадар

en: Time by frame number
sr: Време према броју кадрова.

en: modify text
sr: промену текста

en: modify times
sr: промену времена

en: style change
sr: промену стила

en: actor change
sr: промену глумца

en: layer change
sr: промену слоја

en: MarginL change
sr: промену леве маргине

en: MarginR change
sr: промену десне маргине

en: MarginV change
sr: промену усправне маргине

en: effect change
sr: промену ефекта

en: comment change
sr: промену коментара

en: set font
sr: постављени фонт

en: set color
sr: постављену боју

en: Select
sr: Одабир титлова

en: Match
sr: Поклапање

en: &Matches
sr: Пок&лапа се

en: &Doesn't Match
sr: &Не поклапа се

en: Match c&ase
sr: Р&азликуј мала и велика слова

en: &Exact match
sr: &Тачно поклапање

en: &Contains
sr: &Садржи унете речи

en: &Regular Expression match
sr: &Регуларни израз

en: Mode
sr: Режим

en: &Text
sr: &Текст

en: &Style
sr: &Стил

en: Act&or
sr: &Глумац

en: E&ffect
sr: &Ефекат

en: In Field
sr: Поље

en: Match dialogues/comments
sr: Дијалози и коментари

en: D&ialogues
sr: &Дијалози

en: Comme&nts
sr: &Коментари

en: Set se&lection
sr: &Постави одабир

en: &Add to selection
sr: Дода&ј у одабир

en: S&ubtract from selection
sr: И&зузми из одабира

en: Intersect &with selection
sr: &Укрсти с одабиром

en: Action
sr: Радња

en: Selection was set to no lines
sr: Нема изабраних титлова

en: Selection was set to one line
sr: Изабран је један титл

en: Selection was set to %u lines
sr: Изабрано титлова: %u

en: No lines were added to selection
sr: У одабир није додат ниједан титл

en: One line was added to selection
sr: Један титл је додат у одабир

en: %u lines were added to selection
sr: %u титлова је додато у одабир

en: No lines were removed from selection
sr: Из одабира није уклоњен ниједан титл

en: One line was removed from selection
sr: Један титл је уклоњен из одабира

en: %u lines were removed from selection
sr: %u титлова је уклоњено из одабира

en: Selection
sr: Одабир

en: Could not find font '%s'
sr: Не могу да пронађем фонт „%s“

en: Found '%s' at '%s'
sr: Пронађен је „%s“ у „%s“

en: '%s' is missing %d glyphs used.
sr: „%s“ недостаје %d глифова.

en: '%s' is missing the following glyphs used: %s
sr: „%s“ недостају следећи глифови: %s

en: Used in styles:
sr: Коришћено у стиловима:

en: Used on lines:
sr: Коришћено у титловима:

en: Parsing file
sr: Рашчлањујем датотеку…

en: Searching for font files
sr: Тражим датотеке фонтова…

en: Done
sr: Завршено.

en: All fonts found.
sr: Пронађени су сви фонтови.

en: %d fonts could not be found.
sr: %d фонта нису пронађена.

en: %d fonts were found, but were missing glyphs used in the script.
sr: Пронађена су %d фонта, али недостају им глифови из скрипта.

en: Transform Framerate
sr: Промена броја кадрова

en: Transform subtitle times, including those in override tags, from an input framerate to an output framerate.
    
    This is useful for converting regular time subtitles to VFRaC time subtitles for hardsubbing.
    It can also be used to convert subtitles to a different speed video, such as NTSC to PAL speedup.
sr: Мења почетно и завршно време титла, заједно с ознакама. Ово је корисно за усклађивање титла за друго издање видео-снимка (нпр. NTSC у PAL).

en: V&ariable
sr: П&роменљива

en: &Constant:
sr: &Константа:

en: &Reverse transformation
sr: &Обрни промену

en: Input framerate:
sr:   Унесите број кадрова:

en: Output:
sr:   Одредиште:

en: %d%%, %d pixel/second
sr: %d%%, %d пиксела у секунди

en: Cancel
sr: &Откажи

en: Cancelling...
sr: Отказујем…

en: Collecting font data from system. This might take a while, depending on the number of fonts installed. Results are cached and subsequent executions will be faster...
sr: Скупљам податке о фонтовима. Ова радња може потрајати. Резултати бивају привремено меморисани да би поновно покретање било брже.

en: Done collecting font data.
sr: Скупљање података о фонтовима је завршено.

en: Drag control points
sr: Превуците управљачке тачке.

en: Line
sr: Титл

en: Appends a line
sr: Закачите титл.

en: Bicubic
sr: Бикубно

en: Appends a bezier bicubic curve
sr: Закачите Безијерове и кубне криве.

en: Convert
sr: Претвори

en: Converts a segment between line and bicubic
sr: Претворите делове између титла и куба.

en: Insert
sr: Унеси

en: Inserts a control point
sr: Унесите управљачку тачку.

en: Remove
sr: Уклони

en: Removes a control point
sr: Уклоните управљачку тачку.

en: Freehand
sr: Слободном руком

en: Draws a freehand shape
sr: Нацртајте облик слободном руком.

en: Freehand smooth
sr: Углади слободном руком

en: Draws a smoothed freehand shape
sr: Нацртајте углађени облик слободном руком.

en: delete control point
sr: брисање управљачке тачке

en: Automation Manager
sr: Аутоматизациони управљач

en: &Add
sr: &Додај…

en: &Remove
sr: &Уклони

en: Re&load
sr: У&читај

en: Show &Info
sr: П&рикажи податке

en: Re&scan Autoload Dir
sr: Пре&тражи фасциклу

en: Name
sr: Назив

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Description
sr: Опис

en: Add Automation script
sr: Додавање скрипта

en:     Macro: %s (%s)
sr:     Макро: %s (%s)

en:     Export filter: %s
sr:     Филтер за извоз: %s

en:     Subtitle format handler: %s
sr:     Управљач форматима титлова: %s

en: Total scripts loaded: %d
    Global scripts loaded: %d
    Local scripts loaded: %d
sr: Укупан број учитаних скриптова: %d
    Број учитаних глобалних скриптова: %d
    Број учитаних локалних скриптова: %d

en: Scripting engines installed:
sr: Инсталирани механизми за скриптовање:

en: 
    Script info:
    Name: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Version: %s
    Full path: %s
    State: %s
    
    Features provided by script:
sr: 
    Подаци о скрипту:
    Назив: %s
    Опис: %s
    Аутор: %s
    Верзија: %s
    Путања: %s
    Стање: %s
    
    Могућности пружају скриптови:

en: Correctly loaded
sr: исправно

en: Failed to load
sr: неисправно

en: Automation Script Info
sr: Подаци о скрипту

en: Export
sr: Извоз

en: Move &Up
sr: Помери на&горе

en: Move &Down
sr: Помери на&доле

en: Text encoding:
sr: Кодни распоред:

en: Filters
sr: Филтери

en: Export...
sr: Извези…

en: Export subtitles file
sr: Извоз титла

en: Replace
sr: Замени

en: Find what:
sr: Шта пронаћи:

en: &Match case
sr: &Разликуј мала и велика слова

en: &Use regular expressions
sr: Р&егуларни изрази

en: Update &Video
sr: &Ажурирај видео

en: All rows
sr: &Сви титлови

en: Selected rows
sr: &Изабрани титлови

en: Limit to
sr: Граница

en: &Find next
sr: П&ронађи следеће

en: Replace &next
sr: &Замени следеће

en: replace
sr: замену

en: %i matches were replaced.
sr: Замењено ставки: %i.

en: No matches found.
sr: Нема поклапања.

en: combining
sr: спајање

en: paste
sr: убацивање

en: delete
sr: брисање

en: adjoin
sr: спајање

en: Associate file types
sr: Повежите врсте датотека с програмом

en: Aegisub can take over the following file types.
    
    If you want Aegisub to no longer be associated with a file type, you must tell another program to take over the file type.
sr: Програм може да управља следећим врстама датотека.
    
    Ако више не желите да Иџисаб отвара одређене датотеке, подесите други програм за то.

en: Aegisub is already associated with all supported file types.
    
    If you want Aegisub to no longer be associated with a file type, you must tell another program to take over the file type.
sr: Програм је већ повезан са свим подржаним врстама датотека.
    
    Ако више не желите да Иџисаб отвара одређене датотеке, подесите други програм за то.

en: Aegisub
sr: Иџисаб

en: Make Aegisub default editor for subtitles?
sr: Желите ли да поставите Иџисаб као подразумевани уређивач титлова?

en: Aegisub is not your default editor for subtitle files. Do you want to make Aegisub your default editor for subtitle files?
sr: Иџисаб није ваш подразумевани уређивач титлова.
    Желите ли да то постане?

en: Always perform this check when Aegisub starts
sr: &Увек приказуј ово прозорче

en: &Yes
sr: &Да

en: &No
sr: &Не

en: Horizontal zoom
sr: Водоравно увећање

en: Vertical zoom
sr: Усправно увећање

en: Audio Volume
sr: Јачина звука

en: Text import options
sr: Поставке увоза текста

en: Actor separator:
sr: Раздвајач глумаца:

en: Comment starter:
sr: Покретач коментара:

en: Seek video
sr: Премотајте видео-снимак.

en: Current frame time and number
sr: Број и време текућег кадра.

en: Time of this frame relative to start and end of current subs
sr: Време овог кадра у односу на почетно
    и завршно време текућих титлова.

en: Symbol
sr: симбол

en: Mac
sr: макинтош

en: Shift_JIS
sr: јапански

en: Hangeul
sr: корејски (хангул)

en: Johab
sr: корејски (џохаб)

en: GB2312
sr: поједностављени кинески

en: Chinese BIG5
sr: традиционални кинески

en: Greek
sr: грчки

en: Turkish
sr: турски

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Arabic
sr: арапски

en: Baltic
sr: балтички

en: Russian
sr: руски

en: Thai
sr: тајландски

en: East European
sr: Источна Европа

en: Select Color
sr: Одабир боје

en: Color spectrum
sr: Спектар боја

en: RGB color
sr: RGB боја

en: HSL color
sr: HSL боја

en: HSV color
sr: HSV боја

en: Spectrum mode:
sr: Режим спектра:

en: Red:
sr: Црвена:

en: Green:
sr: Зелена:

en: Blue:
sr: Плава:

en: Hue:
sr: Нијанса:

en: Sat.:
sr: Засић.:

en: Lum.:
sr: Лумин.:

en: Value:
sr: Вредн.:

en: Aegisub could not narrow down the character set to a single one.
    Please pick one below:
sr: Не могу да препознам знакове.
    Изаберите кодни распоред испод.

en: Choose character set
sr: Одабир кодног распореда

en: Video: %s
sr: Видео: %s

en: From video (%g)
sr: Из снимка (%g)

en: From video (VFR)
sr: Из снимка (VFR)

en: 23.976 FPS (Decimated NTSC)
sr: 23.976 FPS (успорени NTSC)

en: 29.970 FPS (NTSC with SMPTE dropframe)
sr: 29.970 FPS (NTSC са SMPTE испуштањем кадрова)

en: 50.000 FPS (PAL x2)
sr: 50.000 FPS (PAL ×2)

en: 59.940 FPS (NTSC x2)
sr: 59.940 FPS (NTSC ×2)

en: 119.880 FPS (NTSC x4)
sr: 119.880 FPS (NTSC ×4)

en: Please choose the appropriate FPS for the subtitles:
sr: Изаберите одговарајући број кадрова за титлове:

en: Indexing
sr: Пописујем…

en: Reading timecodes and frame/sample data
sr: Учитавам временске кодове и кадрове одн. узорке…

en: Track %02d: %s
sr: Запис %02d: %s

en: Multiple video tracks detected, please choose the one you wish to load:
sr: Пронађено је више видео-записа. Изаберите онај ког желите да учитате:

en: Multiple audio tracks detected, please choose the one you wish to load:
sr: Пронађено је више звучних записа. Изаберите онај ког желите да учитате:

en: Choose video track
sr: Изаберите видео-запис

en: Choose audio track
sr: Изаберите звучни запис

en: The resolution of the loaded video and the resolution specified for the subtitles don't match.
    
    Video resolution:	%d x %d
    Script resolution:	%d x %d
    
    Change subtitles resolution to match video?
sr: Резолуција снимка и резолуција одређена за титл се не поклапају.
    
    Видео: 	%d x %d
    Скрипт: 	%d x %d
    
    Променити резолуцију титла тако да се поклапа са снимком?

en: Resolution mismatch
sr: Резолуција се не поклапа

en: You already have timecodes loaded. Would you like to replace them with timecodes from the video file?
sr: Временски кодови су већ учитани. Желите ли да их замените с кодовима из видео-снимка?

en: Replace timecodes?
sr: Заменити временске кодове?

en: change script resolution
sr: Промени резолуцију скрипта

en: Style Editor
sr: Уређивач стила

en: Font
sr: Фонт

en: Margins
sr: Маргине

en: Outline
sr: Контура

en: Miscellaneous
sr: Остало

en: Preview
sr: Преглед

en: &Bold
sr: &Подебљај

en: &Italic
sr: &Искоси

en: &Underline
sr: П&одвуци

en: &Strikeout
sr: П&рецртај

en: Alignment
sr: Поравнање

en: &Opaque box
sr: &Непровидност

en: Style name
sr: Назив стила

en: Font face
sr: Лик фонта

en: Font size
sr: Величина фонта

en: Choose primary color
sr: Главна боја

en: Choose secondary color
sr: Споредна боја

en: Choose outline color
sr: Боја контуре

en: Choose shadow color
sr: Боја сенке

en: Set opacity, from 0 (opaque) to 255 (transparent)
sr: Поставите од 0 (непровидно) до 255 (провидно).

en: Distance from left edge, in pixels
sr: Растојање од леве ивице (у пикселима)

en: Distance from right edge, in pixels
sr: Растојање од десне ивице (у пикселима)

en: Distance from top/bottom edge, in pixels
sr: Растојање од горње и доње ивице (у пикселима)

en: When selected, display an opaque box behind the subtitles instead of an outline around the text
sr: Ако је означено, непровидни оквир ће бити постављен иза титлова уместо контуре око текста.

en: Outline width, in pixels
sr: Ширина контуре (у пикселима)

en: Shadow distance, in pixels
sr: Растојање сенке (у пикселима)

en: Scale X, in percentage
sr: Скала X (у процентима)

en: Scale Y, in percentage
sr: Скала Y (у процентима)

en: Angle to rotate in Z axis, in degrees
sr: Окретање по Z оси (у степенима)

en: Encoding, only useful in unicode if the font doesn't have the proper unicode mapping
sr: Изаберите жељени кодни распоред (корисно само у уникоду).

en: Character spacing, in pixels
sr: Размак између знакова (у пикселима)

en: Alignment in screen, in numpad style
sr: Поравнање на екрану

en: Primary
sr: Главна

en: Secondary
sr: Споредна

en: Shadow
sr: Сенка

en: Outline:
sr: Контура:

en: Shadow:
sr: Сенка:

en: Scale X%:
sr: Ширина:

en: Scale Y%:
sr: Дужина:

en: Rotation:
sr: Окретање:

en: Spacing:
sr: Размак:

en: Encoding:
sr: Кодирање:

en: Preview of current style
sr: Преглед текућег стила

en: Text to be used for the preview
sr: Текст прегледа

en: Color of preview background
sr: Боја позадине

en: No subtitle providers available. Cannot preview subs.
sr: Нема доступних добављача титлова. Преглед није могућ.

en: Do you want to change all instances of this style in the script to this new name?
sr: Желите ли да промените све примерке овог стила на нови назив?

en: Update script?
sr: Ажурирати скрипт?

en: Load audio
sr: Учитавам звучни запис…

en: Time code offset in incorrect format. Ensure it is entered as four groups of two digits separated by colons.
sr: Одмак временског кода је у неисправном формату. Уверите се да је унет као четири групе са по два броја које су одвојене двотачкама.

en: EBU STL export
sr: EBU STL извоз

en: Export to EBU STL format
sr: Извези у EBU STL формат

en: 23.976 fps (non-standard, STL24.01)
sr: 23.976 FPS (нестандардно, STL24.01)

en: 24 fps (non-standard, STL24.01)
sr: 24 FPS (нестандардно, STL24.01)

en: 25 fps (STL25.01)
sr: 25 FPS (STL25.01)

en: 29.97 fps (non-dropframe, STL30.01)
sr: 29.97 FPS (неиспуштени кадар, STL30.01)

en: 29.97 fps (dropframe, STL30.01)
sr: 29.97 FPS (испуштени кадар, STL30.01)

en: 30 fps (STL30.01)
sr: 30 FPS (STL30.01)

en: TV standard
sr: ТВ стандард

en: Out-times are inclusive
sr: Завршна времена су укључива

en: ISO 6937-2 (Latin/Western Europe)
sr: ISO 6937-2 (латинска/западна Европа)

en: ISO 8859-5 (Cyrillic)
sr: ISO 8859-5 (ћирилица)

en: ISO 8859-6 (Arabic)
sr: ISO 8859-6 (арапски)

en: ISO 8859-7 (Greek)
sr: ISO 8859-7 (грчки)

en: ISO 8859-8 (Hebrew)
sr: ISO 8859-8 (хебрејски)

en: UTF-8 Unicode (non-standard)
sr: UTF-8 (нестандардно)

en: Text encoding
sr: Кодирање текста

en: Automatically wrap long lines (ASS)
sr: Аутоматски преломи дуге титлове (ASS)

en: Automatically wrap long lines (Balanced)
sr: Аутоматски преломи дуге титлове (уравнотежено)

en: Abort if any lines are too long
sr: Прекини ако су титлови предуги

en: Skip lines that are too long
sr: Прескочи предуге титлове

en: Translate alignments
sr: Поравнања превода

en: Open subtitles
sr: Отвори титл

en: Level-1 teletext
sr: Телетекст првог нивоа

en: Level-2 teletext
sr: Телетекст другог нивоа

en: Max. line length:
sr: Највећа дужина титла:

en: Time code offset:
sr: Одмак временског кода:

en: Text formatting
sr: Обликовање текста

en: Time codes
sr: Временски кодови

en: Display standard
sr: Стандард приказа

en: Reading into RAM
sr: Учитавам радну меморију…

en: Reading to Hard Disk cache
sr: Читање привремене меморије тврдог диска

en: Attachment List
sr: Списак прилога

en: E&xtract
sr: &Распакуј

en: Attach &Font
sr: Закачи &фонт…

en: Attach &Graphics
sr: Закачи &цртеж…

en: Attachment name
sr: Назив прилога

en: Size
sr: Величина

en: Group
sr: Група

en: Choose file to be attached
sr: Одабир датотеке за качење

en: attach font file
sr: качење фонта

en: attach graphics file
sr: качење цртежа

en: Select the path to save the files to:
sr: Чување датотеке

en: Select the path to save the file to:
sr: Чување датотеке

en: remove attachment
sr: уклањање прилога

en: Original
sr: Извор

en: Translation
sr: Превод

en: Insert original
sr: Унеси извор

en: Delete line
sr: Обри&ши

en: Enable &preview
sr: П&реглед

en: There is nothing to translate in the file.
sr: Немате шта да преведете у овој датотеци.

en: No more lines to translate.
sr: Немате шта да преведете.

en: Current line: %d/%d
sr: Текући титл: %d/%d

en: translation assistant
sr: помоћник за превођење

en: visual typesetting
sr: визуелно уређивање

en: splitting
sr: раздвајање

en: &Symmetrical
sr: &Симетрично

en: &Change aspect ratio
sr: &Промени размеру

en: Margin offset
sr: Маргине

en: x
sr: ×

en: resolution resampling
sr: преузорковање резолуције

en: There was an error checking for updates to Aegisub:
    %s
    
    If other applications can access the Internet fine, this is probably a temporary server problem on our end.
sr: Дошло је до грешке при проверавању доградњи:
    %s
    
    Ако други програми могу да приступе интернету, онда је вероватно привремени проблем с наше стране.

en: An unknown error occurred while checking for updates to Aegisub.
sr: Дошло је до непознате грешке при проверавању доградњи.

en: Could not connect to updates server.
sr: не могу да се повежем са сервером.

en: Could not download from updates server.
sr: не могу да преузмем податке са сервера.

en: HTTP request failed, got HTTP response %d.
sr: Не могу да извршим HTTP захтев. Одговор: %d.

en: Version Checker
sr: Доградња програма

en: &Auto Check for Updates
sr: &Самодограђивање

en: Remind me again in a &week
sr: Подсети ме поново за &недељу дана

en: An update to Aegisub was found.
sr: Пронађена је доградња.

en: Several possible updates to Aegisub were found.
sr: Пронађено је неколико доградњи.

en: There are no updates to Aegisub.
sr: Нова верзија није доступна.

en: &Insert (before)
sr: Унеси &титл испред

en: Insert (after)
sr: Унеси т&итл иза

en: Insert at video time (before)
sr: У&неси иза путем времена на снимку

en: Insert at video time (after)
sr: Ун&еси испред преко времена на снимку

en: &Join (concatenate)
sr: Спој (&стапање)

en: Join (keep first)
sr: Спој (з&адржи први)

en: Join (as Karaoke)
sr: Спој (&караоке)

en: &Make times continuous (change start)
sr: &Учини време трајним (промени почетак)

en: &Make times continuous (change end)
sr: У&чини време трајним (промени завршетак)

en: &File
sr: &Датотека

en: &Subtitle
sr: &Титл

en: &Timing
sr: &Време

en: &Video
sr: В&идео

en: &Audio
sr: &Звук

en: A&utomation
sr: &Аутоматизација

en: Vie&w
sr: П&риказ

en: &Help
sr: &Помоћ

en: &Insert Lines
sr: Убаци &титл

en: Join Lines
sr: &Спој титлове

en: Sort All Lines
sr: Поређај све титлове

en: Sort Selected Lines
sr: Поређај изабране титлове

en: Make Times Continuous
sr: Учини време трајним

en: Set &Zoom
sr: &Увећање

en: Override &AR
sr: Зао&биђи размеру

en: &Export As...
sr: &Извези као…

en: Subtitle Edit Box
sr: Уређивачки оквир

en: Select overlaps
sr: Одабир преклапања

en: Select lines which begin while another non-comment line is active
sr: Изаберите титлове који почињу док је други некоментарисани титл активан.

en: Clean Script Info
sr: Чишћење података о скрипту

en: Removes all but the absolutely required fields from the Script Info section. You might want to run this on files that you plan to distribute in original form.
sr: Уклања све осим потребних поља из одељка о подацима скрипта. Користите ово на датотекама које желите да делите у изворном облику.

en: Add edgeblur
sr: Додавање замућења ивицама

en: A demo macro showing how to do simple line modification in Automation 4
sr: Демонстрациони макро који показује како да измените титл у Аутоматизацији 4.

en: Adds \be1 tags to all selected lines
sr: Додаје \be1 ознаке на све изабране титлове

en: Automatic karaoke lead-in
sr: Самопроширивање почетног времена караока

en: Join up the ends of selected lines and add \k tags to shift karaoke
sr: Спојте крајеве изабраних титлова и додајте \k ознаке ради померања караока.

en: Clean Tags
sr: Чишћење ознака

en: Clean subtitle lines by re-arranging ASS tags and override blocks within the lines
sr: Очистите титлове тако што ћете прераспоредити ASS ознаке и заобићи блокове унутар титлова.

en: Karaoke Templater
sr: Шаблони за караоке

en: Macro and export filter to apply karaoke effects using the template language
sr: Користите макро и филтер за извоз да бисте применили караоке ефекте уз помоћ шаблонског језика.

en: Apply karaoke template
sr: Примени шаблон за караоке

en: Applies karaoke effects from templates
sr: Примените караоке ефекте из шаблона.

en: Karaoke template
sr: Шаблон за караоке

en: Apply karaoke effect templates to the subtitles.
    
    See the help file for information on how to use this.
sr: Примените шаблоне караоке ефеката на титлове.
    
    Погледајте датотеку помоћи за више информација о томе како да га користите.

en: Strip tags
sr: Одбацивање ознака

en: Remove all override tags from selected lines
sr: Уклоните све ознаке из изабраних титлова.

en: strip tags
sr: одбацивање ознака

en: Make fullwidth
sr: Пуна ширина

en: Convert Latin letters to SJIS fullwidth letters
sr: Претворите латиничка слова у SJIS слова пуне ширине.

en: Subtitle Editor
sr: Уређивач титлова

en: Create and edit subtitles for film and videos.
sr: Правите и уређујте титлове за филмове и видео-снимке.
