Aegisub 2.1.9 - en to sr translation catalogue (1350 entries)

en: Start
sr: Početak

en: End
sr: Kraj

en: Style
sr: Stil

en: Actor
sr: Glumac

en: Effect
sr: Efekat

en: Left
sr: Leva

en: Right
sr: Desna

en: Vert
sr: Uspr.

en: Text
sr: Tekst

en: Line Number
sr: Broj titla

en: Layer
sr: Sloj

en: unsaved
sr: nesačuvano

en: %s frames
sr: %s kadrova

en: backward
sr: nazad

en: forward
sr: napred

en: all
sr: sve

en: from %d onward
sr: od %i pa naviše

en: sel
sr: izaberi

en: Shift Times
sr: Pomeranje vremena

en: &Time:
sr: &Vreme:

en: Shift by time
sr: Pomerite titlove putem vremena.

en: &Frames:
sr: &Kadrovi:

en: Shift by frames
sr: Pomerite titlove putem kadrova.

en: Enter time in h:mm:ss.cs notation
sr: Unesite vreme u formatu h:mm:ss.cs.

en: Enter number of frames to shift by
sr: Unesite željeni broj kadrova.

en: For&ward
sr: &Napred

en: Shifts subs forward, making them appear later. Use if they are appearing too soon.
sr: Postavite titlove kasnije.

en: &Backward
sr: N&azad

en: Shifts subs backward, making them appear earlier. Use if they are appearing too late.
sr: Postavite titlove ranije.

en: &All rows
sr: &Svi titlovi

en: Selected &rows
sr: &Izabrani titlovi

en: Selection &onward
sr: &Od izabranog titla

en: Affect
sr: Uticaj

en: Start a&nd End times
sr: Po&četna i završna vremena

en: &Start times only
sr: Sa&mo početna vremena

en: &End times only
sr: Samo &završna vremena

en: Times
sr: Vremena

en: &Clear
sr: Oč&isti

en: Shift by
sr: Vrsta

en: Load from history
sr: Istorija

en: shifting
sr: pomeranje

en: Fix Styles
sr: Popravka stilova

en: Fixes styles by replacing any style that isn't available on file with Default.
sr: Popravlja stilove zamenjivanjem svakog stila koji nije dostupan u datoteci sa podrazumevanim.

en: Discard all uncommitted splits
sr: Otkaži sva neprimenjena razdvajanja

en: Commit splits
sr: Razdvoj

en: Karaoke tag
sr: Karaoke oznaka

en: Change karaoke tag to \k
sr: Promeni karaoke oznaku u \k

en: Change karaoke tag to \kf
sr: Promeni karaoke oznaku u \kf

en: Change karaoke tag to \ko
sr: Promeni karaoke oznaku u \ko

en: karaoke split
sr: karaoke razdvajanje

en: &Copy
sr: U&množi

en: &Paste
sr: U&baci

en: An Automation script failed to load. File name: '%s', error reported: %s
sr: Ne mogu da učitam automatizacioni skript. Naziv datoteke: „%s“, greška: %s

en: The file was not recognised as an Automation script: %s
sr: Datoteka nije prepoznata kao automatizacioni skript: %s

en: All Files
sr: Sve datoteke

en: All Supported Formats
sr: Svi podržani formati

en: Toggle between \move and \pos
sr: Preklapaj između oznaka \move i \pos

en: positioning
sr: položaj

en: Updating font cache
sr: Ažuriram privremenu memoriju fontova…

en: Line over maximum length: %s
sr: Titl koji prelazi najveću dužinu: %s

en: Video Details
sr: Podaci o video-snimku

en: File name:
sr: Naziv datoteke:

en: FPS:
sr: Broj kadrova:

en: Resolution:
sr: Rezolucija:

en: Length:
sr: Dužina:

en: %d frames (%s)
sr: %d kadrova (%s)

en: Decoder:
sr: Dekoder:

en: Timing Post-Processor
sr: Preuređivač vremena

en: Apply to styles
sr: Stilovi

en: Select styles to process. Unchecked ones will be ignored.
sr: Izaberite željene stilove.

en: &All
sr: &Sve

en: Select all styles
sr: Izaberi sve stilove

en: &None
sr: &Ništa

en: Deselect all styles
sr: Poništi sve stilove

en: Options
sr: Postavke

en: Affect &selection only
sr: Uti&če samo na izabrano

en: Lead-in/Lead-out
sr: Proširivanje početnog i završnog vremena

en: Add lead &in:
sr: &Početak:

en: Enable adding of lead-ins to lines
sr: Proširite početno vreme titlova.

en: Lead in to be added, in milliseconds
sr: Vreme proširivanja (u milisekundama)

en: Add lead &out:
sr: &Završetak:

en: Enable adding of lead-outs to lines
sr: Proširite završno vreme titlova.

en: Lead out to be added, in milliseconds
sr: Vreme proširivanja (u milisekundama)

en: Make adjacent subtitles continuous
sr: Pravljenje susednih titlova trajnim

en: &Enable
sr: O&mogući

en: Enable snapping of subtitles together if they are within a certain distance of each other
sr: Omogućite međusobno prianjanje titlova ako se nalaze na određenom rastojanju jedan od drugog.

en: Max gap:
sr: Najveći razmak:

en: Maximum difference between start and end time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
sr: Najveća razlika između početnog i završnog vremena
    dva titla koja će postati trajna (u milisekundama).

en: Max overlap:
sr: Najveće preklapanje:

en: Maximum overlap between the end and start time for two subtitles to be made continuous, in milliseconds
sr: Najveće preklapanje između početnog i završnog vremena
    dva titla koja će postati trajna (u milisekundama).

en: Sets how to set the adjoining of lines. If set totally to left, it will extend or shrink start time of the second line; if totally to right, it will extend or shrink the end time of the first line.
sr: Postavljanje susednih titlova. Ako je pomereno skroz nalevo, početno vreme drugog
    titla biće prošireno. U suprotnom, završno vreme prvog titla će biti prošireno.

en: Bias: Start <-
sr: početak ←

en:  -> End
sr: → kraj

en: Keyframe snapping
sr: Prianjanje ključnih kadrova

en: E&nable
sr: O&mogući

en: Enable snapping of subtitles to nearest keyframe, if distance is within threshold
sr: Omogućava prianjanje titlova na najbliži ključni kadar ako je rastojanje unutar praga

en: Starts before thres.:
sr: Početak pre praga:

en: Threshold for 'before start' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must start before a keyframe to snap to it
sr: Prag za rastojanje „pre početka“, tj. sa koliko kadrova titl mora počinjati pre ključnog kadra radi prianjanja

en: Starts after thres.:
sr: Početak posle praga:

en: Threshold for 'after start' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must start after a keyframe to snap to it
sr: Prag za rastojanje „posle početka“, tj. sa koliko kadrova titl mora počinjati posle ključnog kadra radi prianjanja

en: Ends before thres.:
sr: Kraj pre praga:

en: Threshold for 'before end' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must end before a keyframe to snap to it
sr: Prag za rastojanje „pre kraja“, tj. sa koliko kadrova se titl mora završavati pre ključnog kadra radi prianjanja

en: Ends after thres.:
sr: Kraj posle praga:

en: Threshold for 'after end' distance, that is, how many milliseconds a subtitle must end after a keyframe to snap to it
sr: Prag za rastojanje „posle kraja“, tj. sa koliko kadrova se titl mora završavati posle ključnog kadra radi prianjanja

en: One of the lines in the file (%i) has negative duration. Aborting.
sr: Jedan od titlova u datoteci (%i) ima negativno trajanje. Zaustavljam.

en: Invalid script
sr: Neispravni skript

en: timing processor
sr: preuređivač vremena

en: Choose which track to read:
sr: Izaberite zapis za čitanje:

en: Multiple subtitle tracks found
sr: Pronađeno je više tokova titla

en: Parsing Matroska
sr: Raščlanjivanje matroške…

en: Reading subtitles from Matroska file.
sr: Učitavam titlove iz matroške…

en: Styling Assistant
sr: Pomoćnik za stilizovanje…

en: Current line
sr: Tekući titl

en: Styles available
sr: Dostupni stilovi

en: Set style
sr: Stil za postavljanje

en: Keys
sr: Prečice

en: Accept changes
sr: Prihvati izmene

en: Preview changes
sr: Pregledaj izmene

en: Previous line
sr: Prethodni titl

en: Next line
sr: Sledeći titl

en: Play video
sr: Pusti video

en: Play audio
sr: Pusti zvuk

en: Click on list
sr: Klik na spisak:

en: Select style
sr: Izaberi stil

en: &Seek video to line start time
sr: &Premotaj video na početak

en: Actions
sr: Radnje

en: Play &Audio
sr: Pusti &zvuk

en: Play &Video
sr: Pusti &video

en: styling assistant
sr: pomoćnika za stilizovanje

en: karaoke timing
sr: karaoke vreme

en: Jump to
sr: Preskakanje

en: Frame:
sr: Kadar:

en: Time:
sr: &Vreme:

en: Move style up
sr: Pomeri nagore

en: Move style down
sr: Pomeri nadole

en: Move style to top
sr: Pomeri na vrh

en: Move style to bottom
sr: Pomeri na dno

en: Sort styles alphabetically
sr: Poređaj stilove abecednim redom

en: &New
sr: &Novo

en: &Edit
sr: &Uređivanje

en: &Delete
sr: &Obriši

en: %s - Copy
sr: %s – umnoži

en: %s - Copy (%d)
sr: %s – umnoži (%d)

en: Could not parse style
sr: Ne mogu da raščlanim stil

en: Are you sure you want to delete this style?
sr: Želite li da obrišete stil?

en: Are you sure you want to delete these %d styles?
sr: Želite li da obrišete %d stilova?

en: Styles Manager
sr: Upravljač stilovima

en: Catalog of available storages
sr: Katalog dostupnih ostava

en: New
sr: &Novo

en: Delete
sr: &Obriši

en: Copy to &current script ->
sr: P&rebaci u tekući skript →

en: Storage
sr: Ostava

en: &Import from script...
sr: U&vezi iz titla…

en: <- Copy to &storage
sr: ← Pr&ebaci u ostavu

en: Current script
sr: Tekući skript

en: Close
sr: &Zatvori

en: New storage name:
sr: Naziv ostave:

en: New catalog entry
sr: Novi unos u katalogu

en: A catalog with that name already exists.
sr: Katalog s tim nazivom već postoji.

en: Catalog name conflict
sr: Sukob u nazivu kataloga

en: The specified catalog name contains one or more illegal characters. They have been replaced with underscores instead.
    The catalog has been renamed to "%s".
sr: Navedeni naziv kataloga sadrži zabranjene znakove. Oni su zamenjeni s donjim crtama.
    Katalog je preimenovan u „%s“.

en: Invalid characters
sr: Neispravni znakovi

en: Are you sure you want to delete the storage "%s" from the catalog?
sr: Želite li da obrišete ostavu „%s“ iz kataloga?

en: Confirm delete
sr: Potvrda brisanja

en: There is already a style with the name "%s" in the current storage. Overwrite?
sr: Već postoji stil pod nazivom „%s“ u tekućoj ostavi. Zameniti ga?

en: Style name collision.
sr: Sukob u nazivu stila.

en: There is already a style with the name "%s" in the current script. Overwrite?
sr: Već postoji stil pod nazivom „%s“ u tekućem skriptu. Zameniti ga?

en: Style name collision
sr: Sukob u nazivu stila

en: style copy
sr: umnožavanje stila

en: style paste
sr: ubacivanje stila

en: Confirm delete from storage
sr: Potvrda brisanja

en: Confirm delete from current
sr: Potvrda brisanja

en: style delete
sr: brisanje stila

en: Open subtitles file
sr: Otvaranje titla

en: The selected file has no available styles.
sr: Izabrana datoteka nema dostupnih stilova.

en: Error Importing Styles
sr: Greška pri uvozu stilova

en: Choose styles to import:
sr: Izaberite stilove za uvoz:

en: Import Styles
sr: Uvoz stilova

en: style import
sr: uvoz stilova

en: Are you sure? This cannot be undone!
sr: Jeste li sigurni? Ova radnja je nepovratna.

en: Sort styles
sr: Razvrstavanje stilova

en: style move
sr: pomeranje stila

en: File was not recognized as a script
sr: Datoteka nije prepoznata kao skript.

en: Close Timecodes File
sr: Z&atvori vremenske kodove

en: Closes the currently open timecodes file
sr: Zatvorite datoteku vremenskih kodova.

en: Open Timecodes File...
sr: Ot&vori vremenske kodove…

en: Open Timecodes File
sr: Otvaranje vremenskih kodova

en: Opens a VFR timecodes v1 or v2 file
sr: Otvorite datoteku vremenskih kodova (VFR v1 ili v2).

en: Save Timecodes File...
sr: &Sačuvaj vremenske kodove…

en: Save Timecodes File
sr: Čuvanje vremenskih kodova

en: Saves a VFR timecodes v2 file
sr: Sačuvajte datoteku vremenskih kodova (VFR v2).

en: '%s' is not a valid command name
sr: „%s“ nije ispravan naziv naredbe

en: &Cinematic (2.35)
sr: &bioskopska (2.35)

en: Cinematic (2.35)
sr: Bioskopska (2.35)

en: Forces video to 2.35 aspect ratio
sr: Postavite razmeru na 2.35.

en: C&ustom...
sr: p&rilagodi…

en: Custom
sr: Prilagodi…

en: Forces video to a custom aspect ratio
sr: Izaberite željenu razmeru.

en: Enter aspect ratio in either:
      decimal (e.g. 2.35)
      fractional (e.g. 16:9)
      specific resolution (e.g. 853x480)
sr: Unesite razmeru u decimali, razlomku ili navedite željenu rezoluciju.

en: Enter aspect ratio
sr: Unos razmere

en: Invalid value! Aspect ratio must be between 0.5 and 5.0.
sr: Vrednost je neispravna. Razmera mora biti između 0,5 i 5,0.

en: Invalid Aspect Ratio
sr: Razmera je neispravna

en: &Default
sr: &podrazumevana

en: Default
sr: Podrazumevano

en: Leave video on original aspect ratio
sr: Ostavite izvornu razmeru slike.

en: &Fullscreen (4:3)
sr: p&reko celog ekrana

en: Fullscreen (4:3)
sr: Preko celog ekrana

en: Forces video to 4:3 aspect ratio
sr: Postavite razmeru na 4:3.

en: &Widescreen (16:9)
sr: &široki ekran

en: Widescreen (16:9)
sr: Široki ekran

en: Forces video to 16:9 aspect ratio
sr: Postavite razmeru na 16:9.

en: &Close Video
sr: &Zatvori snimak

en: Close Video
sr: Zatvaranje video-snimka

en: Closes the currently open video file
sr: Zatvorite video-snimak.

en: Copy coordinates to Clipboard
sr: Umnoži &koordinate

en: Copy the current coordinates of the mouse over the video to the clipboard
sr: Umnožite tekuće koordinate miša preko snimka.

en: &Detach Video
sr: Otka&či video

en: Detach Video
sr: Otkačivanje video-snimka

en: Detach video, displaying it in a separate Window
sr: Otkačite okvir video-snimka s prozora.

en: Show &Video Details
sr: Prika&ži podatke o snimku…

en: Show Video Details
sr: Prikaz podataka o video-snimku

en: Shows video details
sr: Pogledajte podatke o video-snimku.

en: Toggle video slider focus
sr: Uključi/isključi fokus na video-klizaču

en: Toggle focus between the video slider and other things
sr: Uključite/isključite fokus između video-klizača i drugih stvari.

en: Copy image to Clipboard
sr: U&množi sliku

en: Copy the currently displayed frame to the clipboard
sr: Umnožite trenutno prikazani kadar.

en: Copy image to Clipboard (no subtitles)
sr: Um&noži sliku (bez titlova)

en: Copy the currently displayed frame to the clipboard, without the subtitles
sr: Umnožite trenutno prikazani kadar (bez titlova).

en: Next Frame
sr: Sledeći kadar

en: Seek to the next frame
sr: Premotajte na sledeći kadar.

en: Next Boundary
sr: Sledeća granica

en: Seek to the next subtitle boundary
sr: Premotajte na sledeću granicu titla.

en: Next Keyframe
sr: Sledeći ključni kadar

en: Seek to the next keyframe
sr: Premotajte na sledeći ključni kadar.

en: Fast jump forward
sr: Brzo preskakanje unapred.

en: Previous Frame
sr: Prethodni kadar

en: Seek to the previous frame
sr: Premotajte na prethodni kadar.

en: Previous Boundary
sr: Prethodna granica

en: Seek to the previous subtitle boundary
sr: Premotajte na prethodnu granicu titla.

en: Previous Keyframe
sr: Prethodni ključni kadar

en: Seek to the previous keyframe
sr: Premotajte na prethodni ključni kadar.

en: Fast jump backwards
sr: Brzo preskakanje unazad.

en: Save PNG snapshot
sr: &Uslikaj ekran

en: Save the currently displayed frame to a PNG file in the video's directory
sr: Sačuvajte trenutno prikazani kadar kao PNG u fascikli snimka.

en: Save PNG snapshot (no subtitles)
sr: U&slikaj ekran (bez titlova)

en: Save the currently displayed frame without the subtitles to a PNG file in the video's directory
sr: Sačuvajte trenutno prikazani kadar (bez titlova) kao PNG u fascikli video-snimka.

en: &Jump to...
sr: I&di na…

en: Jump to frame or time
sr: Idite na određeni kadar ili vreme.

en: Jump Video to &End
sr: Premotaj snimak na &kraj

en: Jump Video to End
sr: Premotavanje video-snimka na kraj

en: Jumps the video to the end frame of current subtitle
sr: Premotajte snimak na završni kadar izabranog titla.

en: Jump Video to &Start
sr: Premotaj snimak na &početak

en: Jump Video to Start
sr: Premotavanje video-snimka na početak

en: Jumps the video to the start frame of current subtitle
sr: Premotajte snimak na početni kadar izabranog titla.

en: &Open Video...
sr: &Otvori video…

en: Open Video
sr: Otvaranje video-snimka

en: Opens a video file
sr: Otvorite video-snimak.

en: Video Formats
sr: Video-formati

en: Open video file
sr: Otvaranje video-snimka

en: &Use Dummy Video...
sr: O&tvori probni video…

en: Use Dummy Video
sr: Otvaranje probnog video-snimka

en: Opens a video clip with solid color
sr: Otvorite video-snimak s čistom bojom.

en: Toggle autoscroll of video
sr: Uključite/isključite praćenje snimka.

en: Play
sr: Pusti

en: Play video starting on this position
sr: Pustite video-snimak počev od ovog položaja.

en: Play line
sr: Pusti titl

en: Play current line
sr: Pustite izabrani titl.

en: Show &Overscan Mask
sr: Prikaži oversken &masku

en: Show Overscan Mask
sr: Prikaz oversken maske

en: Show a mask over the video, indicating areas that might get cropped off by overscan on televisions
sr: Postavite masku preko slike koja prikazuje
    oblasti koje mogu biti isečene na televizorima.

en: Set zoom to 100%
sr: Uvećajte sliku do 100%.

en: Stop video
sr: Zaustavi

en: Stop video playback
sr: Zaustavite izvođenje video-snimka.

en: Set zoom to 200%
sr: Uvećajte sliku do 200%.

en: Set zoom to 50%
sr: Uvećajte sliku do 50%.

en: Zoom In
sr: Uvećaj

en: Zoom video in
sr: Uvećajte video-snimak.

en: Zoom Out
sr: Umanji

en: Zoom video out
sr: Umanjite video-snimak.

en: Find and R&eplace...
sr: Pronađi i &zameni…

en: Find and Replace
sr: Pronalaženje i zamena

en: Find and replace words in subtitles
sr: Pronađite i zamenite reči u titlu.

en: &Copy Lines
sr: &Umnoži

en: Copy Lines
sr: Umnožavanje

en: Copy subtitles
sr: Umnožite titlove.

en: Cu&t Lines
sr: &Iseci

en: Cut Lines
sr: Isecanje

en: Cut subtitles
sr: Isecite titlove.

en: De&lete Lines
sr: Obri&ši

en: Delete Lines
sr: Brisanje

en: Delete currently selected lines
sr: Obrišite izabrane titlove.

en: duplicate lines
sr: udvostručivanje titlova

en: &Duplicate Lines
sr: &Udvostruči

en: Duplicate Lines
sr: Udvostručivanje

en: Duplicate the selected lines
sr: Udvostručite izabrane titlove.

en: D&uplicate and Shift by 1 Frame
sr: U&dvostruči i pomeri za jedan kadar

en: Duplicate and Shift by 1 Frame
sr: Udvostručivanje i pomeranje za jedan kadar

en: Duplicate lines and shift by one frame
sr: Udvostručite titlove i pomerite za jedan kadar.

en: As &Karaoke
sr: kao &karaoke

en: As Karaoke
sr: Kao karaoke

en: Joins selected lines in a single one, as karaoke
sr: Spojte izabrane titlove kao karaoke.

en: join as karaoke
sr: Spoj (&karaoke)

en: &Concatenate
sr: &stapanjem

en: Concatenate
sr: Stapanje

en: Joins selected lines in a single one, concatenating text together
sr: Spojte izabrane titlove zajedno s tekstom.

en: join lines
sr: &Spoj titlove

en: Keep &First
sr: zadrži &prvi

en: Keep First
sr: Zadržavanje prvog titla

en: Joins selected lines in a single one, keeping text of first and discarding remaining
sr: Spojte izabrane titlove tako da sačuvate samo tekst prvog titla.

en: &Paste Lines
sr: U&baci

en: Paste Lines
sr: Ubacivanje

en: Paste subtitles
sr: Ubacite titlove.

en: Paste Lines &Over...
sr: Ub&aci preko…

en: Paste Lines Over
sr: Ubacivanje titlova preko drugih

en: Paste subtitles over others
sr: Ubacite titlove preko drugih.

en: Recom&bine Lines
sr: Po&novo sjedini

en: Recombine Lines
sr: Ponovno sjedinjavanje

en: Recombine subtitles when they have been split and merged
sr: Ponovo sjedinite titlove koji su rastavljeni pa sastavljeni.

en: Split Lines (by karaoke)
sr: &Razdvoj titlove (karaoke)

en: Uses karaoke timing to split line into multiple smaller lines
sr: Koristite vreme karaoka za razdvajanje titlova.

en: Redoes last action
sr: Ponovite poslednju radnju.

en: Nothing to &redo
sr: Nema šta da se &ponovi

en: &Redo %s
sr: &Ponovi %s

en: Nothing to redo
sr: Nema šta da se ponovi

en: Redo %s
sr: Ponovi %s

en: Undoes last action
sr: Opozovite poslednju radnju.

en: Nothing to &undo
sr: Nema šta da se &opozove

en: &Undo %s
sr: &Opozovi %s

en: Nothing to undo
sr: Nema šta da se opozove

en: Undo %s
sr: Opozovi %s

en: Recent
sr: Isto&rija

en: Open recent audio
sr: Otvori skorašnji zvučni snimak

en: Open recent keyframes
sr: Otvori skorašnje ključne kadrove

en: Open recent subtitles
sr: Otvori skorašnje titlove

en: Open recent timecodes
sr: Otvori skorašnje vremenske kodove

en: Open recent video
sr: Otvori skorašnji video-snimak

en: Open recent videos
sr: Otvori skorašnje video-snimke

en: A&ttachments...
sr: Pri&lozi…

en: Attachments
sr: Prilozi

en: Open the attachment list
sr: Otvorite spisak priloga.

en: &Find...
sr: P&ronađi…

en: Find
sr: Pronalaženje

en: Find words in subtitles
sr: Pronađite određene reči u titlu.

en: Find &Next
sr: Pronađi &sledeće

en: Find Next
sr: Pronalaženje sledećeg

en: Find next match of last word
sr: Pronađite sledeće poklapanje.

en: &After Current
sr: p&osle izabranog

en: After Current
sr: posle izabranog

en: Inserts a line after current
sr: Ubacite titl posle izabranog.

en: line insertion
sr: unos titla

en: After Current, at Video Time
sr: posle izabranog, uz vreme na snimku

en: Inserts a line after current, starting at video time
sr: Ubacite titl posle izabranog, uz vreme na snimku.

en: &Before Current
sr: &pre izabranog

en: Before Current
sr: pre izabranog

en: Inserts a line before current
sr: Ubacite titl pre izabranog.

en: Before Current, at Video Time
sr: pre izabranog, uz vreme na snimku

en: Inserts a line before current, starting at video time
sr: Ubacite titl pre izabranog, uz vreme na snimku.

en: &New Subtitles
sr: &Novi titl

en: New Subtitles
sr: Novi titl

en: New subtitles
sr: Napravite novi titl.

en: &Open Subtitles...
sr: &Otvori titl…

en: Open Subtitles
sr: Otvaranje titla

en: Opens a subtitles file
sr: Otvorite titl.

en: Open Subtitles with &Charset...
sr: O&tvori titl sa znakovima…

en: Open Subtitles with Charset
sr: Otvaranje titla sa znakovima

en: Opens a subtitles file with a specific charset
sr: Otvorite titl sa željenim kodnim rasporedom.

en: Choose charset code:
sr: Izaberite kodni raspored:

en: Charset
sr: Kodni raspored

en: Open Subtitles from &Video
sr: Ot&vori zvuk iz snimka

en: Open Subtitles from Video
sr: Otvaranje titla iz video-snimka

en: Opens the subtitles from the current video file
sr: Otvorite titl iz tekućeg video-snimka.

en: &Properties...
sr: S&vojstva…

en: Properties
sr: Svojstva

en: Open script properties window
sr: Otvorite svojstva skripta.

en: Save subtitles file
sr: Čuvanje titla

en: &Save Subtitles
sr: &Sačuvaj titl

en: Save Subtitles
sr: Čuvanje titla

en: Saves subtitles
sr: Sačuvajte titl.

en: Save Subtitles &as...
sr: S&ačuvaj titl kao…

en: Save Subtitles as
sr: Čuvanje titla

en: Saves subtitles with another name
sr: Sačuvajte titl pod drugim nazivom.

en: Select &All
sr: Izaberi &sve

en: Select All
sr: Odabir svega

en: Selects all dialogue lines
sr: Izaberite sve dijaloške titlove.

en: Select Visible
sr: Izaberi vidljivo

en: Selects all lines that are currently visible on video frame
sr: Izaberite sve titlove koji su vidljivi na kadru.

en: Spell &Checker...
sr: Pro&vera pravopisa…

en: Spell Checker
sr: Provera pravopisa

en: Open spell checker
sr: Proverite pravopis titla.

en: ASSDraw3...
sr: ASSDraw3…

en: Launch ASSDraw3 tool for vector drawing
sr: Pokrenite ASSDraw3, alatku za vektorsko crtanje.

en: &Export Subtitles...
sr: &Izvezi titl…

en: Export Subtitles
sr: Izvoz titla

en: Saves a copy of subtitles with processing applied to it
sr: Sačuvajte obrađeni titl.

en: &Fonts Collector...
sr: &Zbirka fontova…

en: Fonts Collector
sr: Zbirka fontova

en: Open fonts collector
sr: Otvorite zbirku fontova.

en: S&elect Lines...
sr: &Izaberi titlove…

en: Select Lines
sr: Odabir titlova

en: Selects lines based on defined criteria
sr: Izaberite titlove putem određenog kriterijuma.

en: &Resample Resolution...
sr: Preu&zorkovanje…

en: Resample Resolution
sr: Preuzorkovanje rezolucije

en: Changes resolution and modifies subtitles to conform to change
sr: Promenite rezoluciju i prilagodite titlove na tu promenu.

en: St&yling Assistant...
sr: P&omoćnik za stilizovanje

en: Open styling assistant
sr: Otvorite pomoćnik za stilizovanje.

en: &Accept changes
sr: &Prihvati izmene

en: Commit changes and move to the next line
sr: Primenite izmene i idite na sledeći titl.

en: &Preview changes
sr: P&regledaj izmene

en: Commit changes and stay on the current line
sr: Primenite izmene i ostanite na tekućem titlu.

en: &Styles Manager...
sr: &Upravljač stilovima…

en: Open styles manager
sr: Otvorite upravljač stilovima.

en: &Kanji Timer...
sr: &Kandži brojač…

en: Kanji Timer
sr: Kandži brojač

en: Open Kanji timer
sr: Otvorite kandži brojač.

en: &Timing Post-Processor...
sr: P&reuređivač vremena…

en: Runs a post-processor for timing to deal with lead-ins, lead-outs, scene timing and etc
sr: Proširite početno i završno vreme, uskladite vreme sa scenom itd.

en: &Translation Assistant...
sr: Po&moćnik za prevođenje…

en: Translation Assistant
sr: Pomoćnik za prevođenje

en: Open translation assistant
sr: Otvorite pomoćnik za prevođenje.

en: &Next Line
sr: &Sledeći titl

en: Next Line
sr: Sledeći titl

en: Move to the next line without committing changes
sr: Idite na sledeći titl nakon primene.

en: &Previous Line
sr: &Prethodni titl

en: Previous Line
sr: Prethodni titl

en: Move to the previous line without committing changes
sr: Idite na prethodni titl bez primenjivanja izmena.

en: &Insert Original
sr: &Unesi izvorni

en: Insert Original
sr: Unesi izvorni

en: Insert the untranslated text
sr: Unesite neprevedeni tekst.

en: &About
sr: &O programu…

en: About
sr: O programu

en: About Aegisub
sr: O Idžisabu

en: &Audio+Subs View
sr: Prikaz &zvuka i titla

en: Audio+Subs View
sr: Prikaz zvuka i titla

en: Display audio and subtitles only
sr: Prikažite zvuk i titl.

en: &Full view
sr: Celokupan &prikaz

en: Full view
sr: Celokupan prikaz

en: Display audio, video and subtitles
sr: Prikažite sliku, zvuk i titl.

en: S&ubs Only View
sr: Prikaz &titla

en: Subs Only View
sr: Prikaz titla

en: Display subtitles only
sr: Prikažite samo titlove

en: &Video+Subs View
sr: Prikaz &slike i titla

en: Video+Subs View
sr: Prikaz slike i titla

en: Display video and subtitles only
sr: Prikažite sliku i titl.

en: E&xit
sr: Iza&đi

en: Exit
sr: Izađi

en: Exit the application
sr: Izađite iz programa.

en: &Language...
sr: &Jezik… (Language)

en: Language
sr: Jezik

en: Select Aegisub interface language
sr: Izaberite jezik korisničkog okruženja.

en: &Log window
sr: &Dnevnik…

en: Log window
sr: Dnevnik

en: View the event log
sr: Pogledajte dnevnik događanja unutar programa.

en: New &Window
sr: &Novi prozor

en: New Window
sr: Novi prozor

en: Open a new application window
sr: Otvorite novi prozor programa.

en: &Options...
sr: P&ostavke…

en: Configure Aegisub
sr: Podesite program.

en: Toggle global hotkey overrides
sr: Uključite/isključite globalno zaobilaženje prečica.

en: Toggle the main toolbar
sr: Prikažite/sakrijte glavnu alatnu traku.

en: Hide Toolbar
sr: Sakrij &alatnu traku

en: Show Toolbar
sr: Prikaži &alatnu traku

en: &Check for Updates...
sr: P&roveri dogradnje…

en: Check for Updates
sr: Provera dogradnji

en: Check to see if there is a new version of Aegisub available
sr: Proverite da li je dostupna nova verzija Idžisaba.

en: Move to the next subtitle line
sr: Idite na sledeći titl.

en: Move to the next subtitle line, creating a new one if needed
sr: Idite na sledeći titl uz pravljenje novog (ako je potrebno).

en: Move to the previous line
sr: Idite na prethodni titl.

en: &Actor Name
sr: &Ime glumca

en: Actor Name
sr: Ime glumca

en: Sort all subtitles by their actor names
sr: Poređajte sve titlove po imenima glumaca.

en: sort
sr: razvrstavanje

en: Sort selected subtitles by their actor names
sr: Poređajte izabrane titlove po imenima glumaca.

en: &Effect
sr: &Efekat

en: Sort all subtitles by their effects
sr: Poređajte sve titlove po efektima.

en: Sort selected subtitles by their effects
sr: Poređajte izabrane titlove po efektima.

en: &End Time
sr: &Završno vreme

en: End Time
sr: Završno vreme

en: Sort all subtitles by their end times
sr: Poređajte sve titlove po završnim vremenima.

en: Sort selected subtitles by their end times
sr: Poređajte izabrane titlove po završnim vremenima.

en: &Layer
sr: &Sloj

en: Sort all subtitles by their layer number
sr: Poređajte sve titlove po brojevima slojeva.

en: Sort selected subtitles by their layer number
sr: Poređajte izabrane titlove po brojevima slojeva.

en: &Start Time
sr: &Početno vreme

en: Start Time
sr: Početno vreme

en: Sort all subtitles by their start times
sr: Poređajte sve titlove po početnim vremenima.

en: Sort selected subtitles by their start times
sr: Poređajte izabrane titlove po početnim vremenima.

en: St&yle Name
sr: &Naziv stila

en: Style Name
sr: Naziv stila

en: Sort all subtitles by their style names
sr: Poređajte sve titlove po nazivima stilova.

en: Sort selected subtitles by their style names
sr: Poređajte izabrane titlove po nazivima stilova.

en: Cycle Tag Hiding Mode
sr: Kruži kroz režime sakrivanja oznaka

en: Cycle through tag hiding modes
sr: Krećite se kroz režime sakrivanja oznaka.

en: ASS Override Tag mode set to show full tags.
sr: Režim ASS oznaka je postavljen da prikazuje pune oznake.

en: ASS Override Tag mode set to simplify tags.
sr: Režim ASS oznaka je postavljen da uprošćava oznake.

en: ASS Override Tag mode set to hide tags.
sr: Režim ASS oznaka je postavljen da sakriva oznake.

en: &Hide Tags
sr: &Sakrij oznake

en: Hide Tags
sr: Sakrivanje oznaka

en: Hide override tags in the subtitle grid
sr: Sakrijte oznake u mreži s titlovima.

en: Sh&ow Tags
sr: P&rikaži oznake

en: Show Tags
sr: Prikaz oznaka

en: Show full override tags in the subtitle grid
sr: Prikažite pune oznake u mreži s titlovima.

en: S&implify Tags
sr: &Uprosti oznake

en: Simplify Tags
sr: Uprošćavanje oznaka

en: Replace override tags in the subtitle grid with a simplified placeholder
sr: Zamenite oznake u mreži s titlovima sa uprošćenim čuvarom mesta.

en: Move line up
sr: Pomeri nagore

en: Move the selected lines up one row
sr: Pomerite izabrane titlove za jedan red nagore.

en: move lines
sr: premeštanje titlova

en: Move line down
sr: Pomeri nadole

en: Move the selected lines down one row
sr: Pomerite izabrane titlove za jedan red nadole.

en: Swap Lines
sr: Zam&eni titlove

en: Swaps the two selected lines
sr: Zamenite mesta dva izabrana titla.

en: swap lines
sr: zamenu mesta titlova

en: &Reload Automation scripts
sr: &Ponovo učitaj automatizacione skriptove

en: Reload Automation scripts
sr: Ponovo učitajte automatizacione skriptove.

en: Reload all Automation scripts and rescan the autoload folder
sr: Ponovo učitaj sve automatizacione skriptove i skeniraj samopokretajuću fasciklu

en: Reloaded all Automation scripts
sr: Svi automatizacioni skriptovi su ponovo učitani.

en: R&eload autoload Automation scripts
sr: P&onovo učitaj samopokretajuće automatizacione skriptove

en: Reload autoload Automation scripts
sr: Ponovo učitajte samopokretajuće automatizacione skriptove.

en: Rescan the Automation autoload folder
sr: Ponovo skeniraj samopokretajuću fasciklu automatizacije

en: Reloaded autoload Automation scripts
sr: Samopokretajući automatizacioni skriptovi su ponovo učitani.

en: &Automation...
sr: &Automatizacija…

en: Automation
sr: Automatizacija

en: Open automation manager
sr: Otvorite automatizacioni upravljač.

en: Change &End
sr: promeni &završetak

en: Change End
sr: Promena završetka

en: Changes times of subs so end times begin on next's start time
sr: Promenite vremena titlova tako da završno vreme počinje na početku sledećeg titla.

en: Change &Start
sr: promeni &početak

en: Change Start
sr: Promena početka

en: Changes times of subs so start times begin on previous's end time
sr: Promenite vremena titlova tako da početno vreme počinje na završetku prethodnog titla.

en: Shift to &Current Frame
sr: Pomeri na &tekući kadar

en: Shift to Current Frame
sr: Pomeranje na tekući kadar

en: Shift selection so that the active line starts at current frame
sr: Pomerite izabrane titlove tako da prvi titl počinje na tekućem kadru.

en: shift to frame
sr: pomeranje kadra

en: S&hift Times...
sr: &Pomeri vremena…

en: Shift subtitles by time or frames
sr: Pomerite titlove putem vremena ili kadrova.

en: timing
sr: vremensko usklađivanje

en: Snap &End to Video
sr: Pri&anjaj završetak uz video

en: Snap End to Video
sr: Prianjanje završetka uz video

en: Set end of selected subtitles to current video frame
sr: Postavite završno vreme titla na izabrani kadar.

en: Snap to S&cene
sr: Prianjaj uz &scenu

en: Snap to Scene
sr: Prianjanje uz scenu

en: Set start and end of subtitles to the keyframes around current video frame
sr: Postavite početak i završetak na ključne kadrove oko izabranog kadra.

en: snap to scene
sr: prianjanje uz scenu

en: Add lead in and out
sr: Proširite početno i završno vreme:

en: Add lead in
sr: Početak:

en: Add lead out
sr: Završetak:

en: Increase length
sr: Povećaj dužinu

en: Increase the length of the current timing unit
sr: Povećajte dužinu tekuće vremenske jedinice.

en: Increase length and shift
sr: Povećaj dužinu i pomeri

en: Increase the length of the current timing unit and shift the following items
sr: Povećajte dužinu tekuće vremenske jedinice i pomerite sledeće stavke.

en: Decrease length
sr: Smanji dužinu

en: Decrease the length of the current timing unit
sr: Smanjite dužinu tekuće vremenske jedinice.

en: Decrease length and shift
sr: Smanji dužinu i pomeri

en: Decrease the length of the current timing unit and shift the following items
sr: Smanjite dužinu tekuće vremenske jedinice i pomerite sledeće stavke.

en: Shift start time forward
sr: Pomeri početno vreme unapred

en: Shift the start time of the current timing unit forward
sr: Pomerite početno vreme tekuće vremenske jedinice unapred.

en: Shift start time backward
sr: Pomeri početno vreme unazad

en: Shift the start time of the current timing unit backward
sr: Pomerite početno vreme tekuće vremenske jedinice unazad.

en: Snap &Start to Video
sr: Pri&anjaj početak uz video

en: Snap Start to Video
sr: Prianjanje početka uz video

en: Set start of selected subtitles to current video frame
sr: Postavite početno vreme titla na izabrani kadar.

en: Next line or syllable
sr: Sledeći titl ili slog.

en: Previous line or syllable
sr: Prethodni titl ili slog.

en: Standard
sr: Standardno

en: Standard mode, double click sets position
sr: Standardno (dvoklik postavlja položaj).

en: Drag
sr: Prevlačenje

en: Drag subtitles
sr: Prevucite titlove.

en: Rotate Z
sr: Okretanje (Z)

en: Rotate subtitles on their Z axis
sr: Okrenite titlove po Z osi.

en: Rotate XY
sr: Okretanje (XY)

en: Rotate subtitles on their X and Y axes
sr: Okrenite titlove po osama X i Y.

en: Scale
sr: Uvećavanje

en: Scale subtitles on X and Y axes
sr: Uvećajte titlove po osama X i Y.

en: Clip
sr: Isecanje

en: Clip subtitles to a rectangle
sr: Isecite titlove na pravougaonike.

en: Vector Clip
sr: Vektorsko isecanje

en: Clip subtitles to a vectorial area
sr: Isecite titlove na vektorske oblasti.

en: &Close Audio
sr: &Zatvori zvuk

en: Close Audio
sr: Zatvaranje zvuka

en: Closes the currently open audio file
sr: Zatvorite zvučnu datoteku.

en: &Open Audio File...
sr: &Otvori zvučni zapis…

en: Open Audio File
sr: Otvaranje zvučnog snimka

en: Opens an audio file
sr: Otvorite zvučnu datoteku.

en: Audio Formats
sr: Zvučni formati

en: Open 2h30 Blank Audio
sr: Otvori &prazan zvučni snimak (2 č. i 30 min.)

en: Open a 150 minutes blank audio clip, for debugging
sr: Otvori &prazan zvučni snimak od 150 minuta radi otklanjanja grešaka

en: Open 2h30 Noise Audio
sr: Otvori &šumni zvučni zapis (2 č. i 30 min.)

en: Open a 150 minutes noise-filled audio clip, for debugging
sr: Otvori &šumni zvučni snimak od 150 minuta radi otklanjanja grešaka

en: Open Audio from &Video
sr: O&tvori zvuk iz snimka

en: Open Audio from Video
sr: Otvaranje zvuka iz video-snimka

en: Opens the audio from the current video file
sr: Otvorite zvuk iz video-snimka.

en: &Spectrum Display
sr: Prikaz &spektra

en: Spectrum Display
sr: Prikaz spektra

en: Display audio as a frequency-power spectrograph
sr: Prikažite zvuk kao spektrogram frekvencija.

en: &Waveform Display
sr: Prikaz &talasnog oblika

en: Waveform Display
sr: Prikaz talasnog oblika

en: Display audio as a linear amplitude graph
sr: Prikažite zvuk kao grafikon linearnih amplituda.

en: Create audio clip
sr: Napra&vi zvučni zapis

en: Create an audio clip of the selected line
sr: Napravite zvučni snimak izabranog titla.

en: Save audio clip
sr: Sačuvaj zvučni snimak

en: Play current audio selection
sr: Pusti tekući odabir zvuka

en: Play the current audio selection, ignoring changes made while playing
sr: Pustite tekući odabir zvuka, zanemarujući izmene napravljene pri izvođenju.

en: Play audio selection
sr: Pusti odabir zvuka

en: Play audio until the end of the selection is reached
sr: Pustite zvuk dok se ne dođe do kraja izabranog.

en: Play audio selection or stop
sr: Pusti odabir zvuka ili zaustavi

en: Play selection or stop playback if it's already playing
sr: Pustite izabrano ili zaustavite (ako je pušteno).

en: Stop playing
sr: Zaustavi izvođenje

en: Stop
sr: Zaustavi

en: Play 500 ms before selection
sr: Pustite pola sekunde pre izabranog.

en: Play 500 ms after selection
sr: Pustite pola sekunde posle izabranog.

en: Play last 500 ms of selection
sr: Pustite završnih pola sekundi izabranog.

en: Play first 500 ms of selection
sr: Pustite početnih pola sekundi izabranog.

en: Play from selection start to end of file
sr: Pustite od izabranog dela do kraja datoteke.

en: Commit
sr: Primeni

en: Commit any pending audio timing changes
sr: Primenite izmene u vremenu zvuka.

en: Commit and use default timing for next line
sr: Primenite i koristite podrazumevano vreme za sledeći titl.

en: Commit any pending audio timing changes and reset the next line's times to the default
sr: Primenite izmene u vremenu zvuka i poništite vreme sledećeg titla na podrazumevano.

en: Commit and move to next line
sr: Primenite i idite na sledeći titl.

en: Commit any pending audio timing changes and move to the next line
sr: Primenite izmene u vremenu zvuka i idite na sledeći titl.

en: Commit and stay on current line
sr: Primeni i ostani na tekućem titlu

en: Commit any pending audio timing changes and stay on the current line
sr: Primenite izmene u vremenu zvuka i ostanite na tekućem titlu.

en: Go to selection
sr: Idite na izabrani titl.

en: Scroll left
sr: Klizaj ulevo

en: Scroll the audio display left
sr: Klizajte prikaz zvuka ulevo.

en: Scroll right
sr: Klizaj udesno

en: Scroll the audio display right
sr: Klizajte prikaz zvuka udesno.

en: Auto scrolls audio display to selected line
sr: Automatski kliza prikaz zvuka za izabrani titl.

en: Automatically commit all changes
sr: Automatski primenjuje sve izmene.

en: Auto goes to next line on commit
sr: Idite na sledeći titl nakon primene.

en: Spectrum analyzer mode
sr: Režim analiziranja spektra.

en: Link vertical zoom and volume sliders
sr: Povežite uspravno uvećanje sa jačinom zvuka.

en: Toggle karaoke mode
sr: Uključi/isključi karaoke

en: &Bug Tracker...
sr: &Prijavi grešku…

en: Bug Tracker
sr: Prijava grešaka

en: Visit Aegisub's bug tracker to report bugs and request new features
sr: Posetite stranicu za prijavljivanje grešaka i zahtevanje novih mogućnosti.

en: &Contents
sr: &Sadržaj…

en: Contents
sr: Sadržaj

en: Help topics
sr: Teme za pomoć.

en: All Fil&es
sr: Sve &datoteke

en: Resource files
sr: &Resursi…

en: &Forums
sr: &Forum…

en: Forums
sr: Forum

en: Visit Aegisub's forums
sr: Posetite naš forum.

en: &IRC Channel
sr: IRC &kanal…

en: IRC Channel
sr: IRC kanal

en: Visit Aegisub's official IRC channel
sr: Posetite naš zvaničan kanal za ćaskanje.

en: &Visual Typesetting
sr: &Vizuelno uređivanje

en: Visual Typesetting
sr: Vizuelno uređivanje

en: Open the manual page for Visual Typesetting
sr: Otvorite priručnik za vizuelno uređivanje.

en: &Website
sr: &Veb-sajt…

en: Website
sr: Veb-sajt…

en: Visit Aegisub's official website
sr: Posetite našu internet stranicu.

en: Close Keyframes
sr: Zatvori ključ&ne kadrove

en: Closes the currently open keyframes list
sr: Zatvorite datoteku ključnih kadrova.

en: Open Keyframes...
sr: Otvori &ključne kadrove…

en: Open Keyframes
sr: Otvaranje ključnih kadrova

en: Opens a keyframe list file
sr: Otvorite datoteku ključnih kadrova.

en: Save Keyframes...
sr: Sačuvaj k&ljučne kadrove…

en: Save Keyframes
sr: Čuvanje ključnih kadrova

en: Saves the current keyframe list
sr: Sačuvajte datoteku ključnih kadrova.

en: Select &None
sr: Poništi &sve

en: Misspelled word:
sr: Neispravna reč:

en: Replace with:
sr: Zameni ovim:

en: &Skip Comments
sr: Preskoči &komentare

en: &Replace
sr: &Zameni

en: Replace &all
sr: Za&meni sve

en: &Ignore
sr: Z&anemari

en: Ignore a&ll
sr: Za&nemari sve

en: Add to &dictionary
sr: &Dodaj u rečnik

en: Aegisub has finished checking spelling of this script.
sr: Provera pravopisa ovog skripta je završena.

en: Spell checking complete.
sr: Provera pravopisa je završena

en: Aegisub has found no spelling mistakes in this script.
sr: Provera pravopisa nije pronašla nijednu grešku.

en: spell check replace
sr: zamenu provere pravopisa

en: Please choose the folder:
sr: Izaberite fasciklu:

en: Browse...
sr: P&otraži…

en: Choose...
sr: &Izaberi…

en: Font Face
sr: Lik fonta

en: Font Size
sr: Veličina fonta

en: Script Properties
sr: Svojstva skripta

en: Script
sr: Skript

en: Title:
sr: Naslov:

en: Original script:
sr: Izvorni skript:

en: Translation:
sr: Prevod:

en: Editing:
sr: Redaktura:

en: Timing:
sr: Vreme:

en: Synch point:
sr: Tačka usklađivanja:

en: Updated by:
sr: Ažurirao/la:

en: Update details:
sr: Podaci ažuriranja:

en: Resolution
sr: Rezolucija

en: From &video
sr: Iz &video-snimka

en: 0: Smart wrapping, top line is wider
sr: pametno prelamanje (gornji red je širi)

en: 1: End-of-line word wrapping, only \N breaks
sr: prelamanje kraja reda (samo razmak\N)

en: 2: No word wrapping, both \n and \N break
sr: bez prelamanja reči (obe vrste razmaka)

en: 3: Smart wrapping, bottom line is wider
sr: pametno prelamanje (donji red je širi)

en: Wrap Style:
sr: Stil prelamanja:

en: Normal
sr: obično

en: Reverse
sr: obrnuto

en: Collision:
sr: Sukob:

en: Scale Border and Shadow
sr: &Povećaj ivice i senku

en: Scale border and shadow together with script/render resolution. If this is unchecked, relative border and shadow size will depend on renderer.
sr: Uskladite veličinu ivica i senke u zavisnosti od rezolucije skripta ili iscrtavača. Ako nije označeno, veličina će zavisiti samo od iscrtavača.

en: property changes
sr: izmene svojstva

en: Aegisub was built without any font file listers enabled
sr: Idžisab je izrađen bez ikakvih popisivača fontova.

en: Symlinking fonts to folder...
sr: Povezujem fontove s fasciklom…

en: Copying fonts to folder...
sr: Umnožavam fontove u fasciklu…

en: Copying fonts to archive...
sr: Umnožavam fontove u arhivu…

en: * Copied %s.
sr: * Umnoženo (%s).

en: * %s already exists on destination.
sr: * %s već postoji u odredištu.

en: * Symlinked %s.
sr: * Povezano (%s).

en: * Failed to copy %s.
sr: * Ne mogu da umnožim %s.

en: Done. All fonts copied.
sr: Završeno. Umnoženi su svi fontovi.

en: Done. Some fonts could not be copied.
sr: Završeno. Pojedini fontovi se ne mogu umnožiti.

en: 
    Over 32 MB of fonts were copied. Some of the fonts may not be loaded by the player if they are all attached to a Matroska file.
sr: 
    Umnoženo je preko 32 MB fontova. Neke od fontova plejer ne može da učita ako se nalaze u matroška datoteci.

en: Check fonts for availability
sr: Proveri dostupnost fontova

en: Copy fonts to folder
sr: Umnoži fontove u fasciklu

en: Copy fonts to subtitle file's folder
sr: Umnoži fontove u fasciklu titla

en: Copy fonts to zipped archive
sr: Umnoži fontove u arhivu

en: Symlink fonts to folder
sr: Poveži fontove s fasciklom

en: Destination
sr: Odredište

en: &Browse...
sr: Po&traži…

en: Log
sr: Dnevnik

en: &Start!
sr: &Započni

en: Invalid destination.
sr: Neispravno odredište.

en: Error
sr: greška

en: Could not create destination folder.
sr: Odredišna fascikla nije stvorena.

en: Invalid path for .zip file.
sr: Neispravna putanja arhive.

en: Select archive file name
sr: Izaberite naziv arhive

en: Select folder to save fonts on
sr: Izaberite fasciklu u kojoj želite da sačuvate fontove

en: N/A
sr: nepoznato

en: Choose the folder where the fonts will be collected to. It will be created if it doesn't exist.
sr: Izaberite mesto za skupljanje fontova.
    Fascikla će biti napravljena ako ne postoji.

en: Enter the name of the destination zip file to collect the fonts to. If a folder is entered, a default name will be used.
sr: Unesite naziv odredišne arhive za skupljanje fontova.
    Ako unesete fasciklu, koristiće se podrazumevani naziv.

en: Do you want Aegisub to check for updates whenever it starts? You can still do it manually via the Help menu.
sr: Želite li da program proverava dogradnje svaki put kada se pokrene?

en: Check for updates?
sr: Provera dogradnji

en: Do you want to save changes to %s?
sr: Želite li da sačuvate izmene za „%s“?

en: Unsaved changes
sr: Nesačuvane izmene

en: File backup saved as "%s".
sr: Rezerva datoteke je sačuvana kao „%s“.

en: Do you want to load/unload the associated files?
sr: Želite li da zatvorite učitanu datoteku?

en: (Un)Load files?
sr: Zatvaranje datoteke

en: Untitled
sr: Neimenovano

en: untitled
sr: neimenovano

en: Maximum
sr: najveći

en: Maximum + Average
sr: najveći + prosek

en: Dummy video options
sr: Postavke probnog video-snimka

en: Checkerboard &pattern
sr: Oblik &šahovske table

en: Video resolution:
sr: Rezolucija slike:

en: Color:
sr: Boja:

en: Frame rate (fps):
sr: Broj kadrova (FPS):

en: Duration (frames):
sr: Trajanje (u kadrovima):

en: Resulting duration: %d:%02d:%02d.%03d
sr: Ciljno trajanje: %d:%02d:%02d.%03d

en: Invalid fps or length value
sr: Neispravni broj kadrova ili trajanje

en: General
sr: Opšte

en: Check for updates on startup
sr: P&roveravaj dogradnje po pokretanju

en: Show main toolbar
sr: &Glavna alatna traka

en: Toolbar Icon Size
sr: Veličina ikona u alatnoj traci

en: Never
sr: nikad

en: Always
sr: uvek

en: Ask
sr: pitaj

en: Automatically load linked files
sr: Samoučitavanje povezanih datoteka

en: Undo Levels
sr: Broj nivoa opozivanja

en: Recently Used Lists
sr: Nedavno korišćeni spiskovi

en: Files
sr: Datoteke

en: Find/Replace
sr: Pronalaženje/zamena

en: Audio
sr: Zvuk

en: Default mouse wheel to zoom
sr: &Točkić miša služi za uvećavanje

en: Lock scroll on cursor
sr: &Zaključaj klizanje mišem

en: Snap markers by default
sr: P&rianjaj uz markere po podrazumevanom

en: Auto-focus on mouse over
sr: &Fokusiraj pri prelasku mišem

en: Play audio when stepping in video
sr: Pu&sti zvuk pri otvaranju video-snimka

en: Left-click-drag moves end marker
sr: Pr&evlačenje levim klikom premešta završni marker

en: Default timing length (ms)
sr: Podrazumevana dužina vremena

en: Default lead-in length (ms)
sr: Vreme proširivanja početnog vremena

en: Default lead-out length (ms)
sr: Vreme proširivanja završnog vremena

en: Marker drag-start sensitivity (px)
sr: Osetljivost prevlačenja početnog markera

en: Line boundary thickness (px)
sr: Debljina granice titla (u pikselima)

en: Maximum snap distance (px)
sr: Najveće rastojanje za prianjanje (u pikselima)

en: Don't show
sr: ne prikazuj

en: Show previous
sr: prikaži prethodni

en: Show previous and next
sr: prikaži prethodni i sledeći

en: Show all
sr: prikaži sve

en: Show inactive lines
sr: Prikaz neaktivnih titlova

en: Include commented inactive lines
sr: Uk&ljuči komentarisane neaktivne titlove

en: Display Visual Options
sr: Prikaz vizuelnih postavki

en: Keyframes in dialogue mode
sr: Ključni kadrovi u &dijaloškom režimu

en: Keyframes in karaoke mode
sr: Ključni kadrovi u &karaoke režimu

en: Cursor time
sr: &Vreme pokazivača

en: Video position
sr: Po&ložaj video-snimka

en: Seconds boundaries
sr: &Granica za sekunde

en: Waveform Style
sr: Stil talasnog oblika

en: Audio labels
sr: Zvučni natpisi

en: Show keyframes in slider
sr: &Ključni kadrovi na klizaču

en: Only show visual tools when mouse is over video
sr: Prikaži samo vizuelne alatke dok je miš preko snimka

en: Seek video to line start on selection change
sr: Premotaj video na početak titla pri promeni odabira

en: Automatically open audio when opening video
sr: Automatski učitaj zvuk pri otvaranju video-snimka

en: Default Zoom
sr: Podrazumevano uvećanje

en: Fast jump step in frames
sr: Brzina preskakanja (u kadrovima)

en: Screenshot save path
sr: Putanja za čuvanje snimaka ekrana

en: Script Resolution
sr: Rezolucija skripta

en: Use resolution of first video opened
sr: Koristite rezoluciju prvog otvorenog video-snimka.

en: Default width
sr: Podrazumevana širina

en: Default height
sr: Podrazumevana visina

en: Match video resolution on open
sr: Usklađivanje rezolucije video-snimka po otvaranju

en: Interface
sr: Sučelje

en: Edit Box
sr: Uređivački okvir

en: Enable call tips
sr: &Saveti po pozivu

en: Overwrite in time boxes
sr: &Zameni pri unosu vremena

en: Enable syntax highlighting
sr: &Isticanje sintakse

en: Dictionaries path
sr: Putanja za rečnike

en: Grid
sr: Mreža

en: Allow grid to take focus
sr: &Dozvoli da mreža zauzme prvi plan

en: Highlight visible subtitles
sr: Istakni &vidljive titlove

en: Hide overrides symbol
sr: Sakrij simbol za zaobilaženje

en: Colors
sr: Boje

en: Audio Display
sr: Prikaz zvuka

en: Play cursor
sr: Pokazivač pri izvođenju

en: Line boundary start
sr: Početna granica

en: Line boundary end
sr: Završna granica

en: Line boundary inactive line
sr: Neaktivna granica

en: Syllable boundaries
sr: Granice sloga

en: Syntax Highlighting
sr: Isticanje sintakse

en: Brackets
sr: zagrade

en: Slashes and Parentheses
sr: kose crte i zagrade

en: Tags
sr: oznake

en: Parameters
sr: parametri

en: Error Background
sr: pozadina greške

en: Line Break
sr: prelom reda

en: Karaoke templates
sr: šabloni za karaoke

en: Audio Color Schemes
sr: Šeme boja za zvuk

en: Spectrum
sr: Spektar

en: Waveform
sr: Talasni oblik

en: Subtitle Grid
sr: Mreža s titlovima

en: Standard foreground
sr: Standardni prednji plan

en: Standard background
sr: Standardni zadnji plan

en: Selection foreground
sr: Prednji plan izbora

en: Selection background
sr: Zadnji plan izbora

en: Collision foreground
sr: Prednji plan sukoba

en: In frame background
sr: Pozadina u kadru

en: Comment background
sr: Pozadina komentara

en: Selected comment background
sr: Pozadina izabranog komentara

en: Header background
sr: Pozadina zaglavlja

en: Left Column
sr: Leva kolona

en: Active Line Border
sr: Granica aktivnog titla

en: Lines
sr: Titlovi

en: Hotkeys
sr: Prečice

en: Backup
sr: Rezerva

en: Automatic Save
sr: Automatsko čuvanje

en: Enable
sr: &Omogući

en: Interval in seconds
sr: Interval u sekundama

en: Path
sr: Putanja

en: Autosave after every change
sr: &Čuvaj nakon svake izmene

en: Automatic Backup
sr: Automatsko stvaranje rezervnih primeraka

en: Base path
sr: Osnovna putanja

en: Include path
sr: Putanja za uključivanje

en: Auto-load path
sr: Putanja za samopokretanje

en: 0: Fatal
sr: kobna greška

en: 1: Error
sr: greška

en: 2: Warning
sr: upozorenje

en: 3: Hint
sr: savet

en: 4: Debug
sr: otklanjanje grešaka

en: 5: Trace
sr: trag

en: Trace level
sr: Nivo praćenja

en: Below Normal (recommended)
sr: niska

en: Lowest
sr: najniža

en: Thread priority
sr: Važnost niti

en: No scripts
sr: bez skriptova

en: Subtitle-local scripts
sr: skriptovi za lokalne titlove

en: Global autoload scripts
sr: skriptovi za samoučitavanje

en: All scripts
sr: svi skriptovi

en: Autoreload on Export
sr: Samoučitavanje na izvozu

en: Advanced
sr: Napredno

en: Changing these settings might result in bugs and/or crashes.  Do not touch these unless you know what you're doing.
sr: Menjanje ovih postavki može prouzrokovati
    greške, padove i kvarove programa.
    Ne dirajte ih osim ako znate šta radite.

en: Expert
sr: Dobavljači

en: Audio provider
sr: Dobavljač zvuka

en: Audio player
sr: Zvučni plejer

en: Cache
sr: Privremena memorija

en: None (NOT RECOMMENDED)
sr: ništa (nepreporučeno)

en: Hard Disk
sr: tvrdi disk

en: Cache type
sr: Vrsta memorije

en: File name
sr: Naziv datoteke

en: Regular quality
sr: običan kvalitet

en: Better quality
sr: bolji kvalitet

en: High quality
sr: visok kvalitet

en: Insane quality
sr: odličan kvalitet

en: Quality
sr: Kvalitet

en: Cache memory max (MB)
sr: Najveća privremena memorija (MB)

en: Avisynth down-mixer
sr: Avisint mikser

en: Force sample rate
sr: Nametni veličinu uzorka

en: Ignore
sr: Zanemari

en: Clear
sr: Očisti

en: Abort
sr: Prekini

en: Audio indexing error handling mode
sr: Greška pri popisivanju zvuka

en: Always index all audio tracks
sr: &Uvek popiši sve zvučne zapise

en: Portaudio device
sr: Portaudio uređaj

en: OSS Device
sr: OSS uređaj

en: Buffer latency
sr: Kašnjenje bafera

en: Buffer length
sr: Dužina bafera

en: Video provider
sr: Dobavljač slike

en: Subtitles provider
sr: Dobavljač titlova

en: Force BT.601
sr: &Nametni BT.601

en: Allow pre-2.56a Avisynth
sr: &Dozvoli verzije Avisinta starije od 2.56a

en: Avisynth memory limit
sr: Memorijsko ograničenje Avisinta

en: Debug log verbosity
sr: Opširnost dnevnika za otklanjanje grešaka

en: Decoding threads
sr: Dekodiranje nitova

en: Enable unsafe seeking
sr: Ne&bezbedno premotavanje

en: Are you sure that you want to restore the defaults? All your settings will be overridden.
sr: Želite li da vratite podrazumevane vrednosti?
    Sva vaša podešavanja će biti poništena.

en: Restore defaults?
sr: Vraćanje podrazumevanih podešavanja

en: Preferences
sr: Podešavanja

en: &Restore Defaults
sr: &Vrati podrazumevano

en: Cu&t
sr: &Iseci

en: Split at cursor (preserve times)
sr: Podeli pokazivačem (sačuvaj vreme)

en: Split at cursor (estimate times)
sr: Podeli pokazivačem (proceni vreme)

en: No spell checker suggestions
sr: Nema predloga

en: Spell checker suggestions for "%s"
sr: Predlozi za „%s“

en: No correction suggestions
sr: Nema predloga za ispravku

en: Add "%s" to dictionary
sr: Dodaj „%s“ u rečnik

en: Spell checker language
sr: Jezik provere pisanja

en: Thesaurus suggestions for "%s"
sr: Predlozi sinonima za „%s“

en: No thesaurus suggestions
sr: Nema predloga

en: Thesaurus language
sr: Jezik tezaurusa

en: Disable
sr: Onemogući

en: split
sr: razdvajanje

en: Empty
sr: prazno

en: &Recent
sr: Isto&rija

en: No Automation macros loaded
sr: Automatizacioni makroi nisu učitani.

en: Translated into LANGUAGE by PERSON
sr: Na srpski preveo Rancher

en: 
    See the help file for full credits.
sr: 
    Pogledajte datoteku pomoći da vidite sve zasluge.

en: Built by %s on %s.
sr: Izradio %s (%s).

en: Source:
sr: Izvor:

en: Dest:
sr: Odredište:

en: Kanji timing
sr: Kandži brojač

en: Styles
sr: Stilovi

en: Shortcut Keys
sr: Prečice

en: Commands
sr: Naredbe

en: Attempt to &interpolate kanji.
sr: Poku&šaj da utopiš kandži

en: When the destination textbox has focus, use the following keys:
    
    Right Arrow: Increase dest. selection length
    Left Arrow: Decrease dest. selection length
    Up Arrow: Increase source selection length
    Down Arrow: Decrease source selection length
    Enter: Link, accept line when done
    Backspace: Unlink last
sr: Kada polje za odredište zauzme prvi plan, koristite sledeće tastere:
    
    Desna strelica: povećajte odabir odredišta
    Leva strelica: smanjite odabir odredišta
    Gornja strelica: povećajte odabir izvora
    Donja strelica: smanjite odabir izvora
    Enter: poveži i prihvati titl po završetku
    Bekspejs: odveži prethodni titl

en: S&tart!
sr: Z&apočni

en: &Link
sr: P&oveži

en: &Unlink
sr: O&dveži

en: Skip &Source Line
sr: Pr&eskoči izvorni titl

en: Skip &Dest Line
sr: Pre&skoči odredišni titl

en: &Go Back a Line
sr: &Vrati jedan titl unazad

en: &Accept Line
sr: Pr&ihvati titl

en: &Close
sr: &Zatvori

en: kanji timing
sr: kandži brojač

en: Select source and destination styles first.
sr: Prvo izaberite izvorni i odredišni stil.

en: The source and destination styles must be different.
sr: Izvorni i odredišni stilovi ne mogu biti isti.

en: Group all of the source text.
sr: Skupi sav tekst izvora.

en: Select Fields to Paste Over
sr: Odabir polja

en: Fields
sr: Polja

en: Please select the fields that you want to paste over:
sr: Izaberite željena polja.

en: Margin Left
sr: Leva margina

en: Margin Right
sr: Desna margina

en: Margin Vertical
sr: Uspravna margina

en: &Times
sr: &Vremena

en: T&ext
sr: &Tekst

en: Oops, Aegisub has crashed!
    
    An attempt has been made to save a copy of your file to:
    
    %s
    
    Aegisub will now close.
sr: Idžisab je naišao na grešku.
    
    Izvršen je pokušaj da se datoteka sačuva u:
    
    %s
    
    Program će sada biti zatvoren.

en: Program error
sr: Programska greška

en: &Comment
sr: &Komentar

en: Comment this line out. Commented lines don't show up on screen.
sr: Označite izabrani titl kao komentar.
    Ona neće biti prikazana na ekranu.

en: Style for this line
sr: Stil izabranog titla

en: Actor name for this speech. This is only for reference, and is mainly useless.
sr: Ime glumca ili glumice koja govori. Polje je dostupno
    samo radi navođenja. Ono nema nikakvu drugu namenu.

en: Effect for this line. This can be used to store extra information for karaoke scripts, or for the effects supported by the renderer.
sr: Efekat izabranog titla. Ovo se može koristiti za smeštanje dodatnih
    podataka za skriptove karaoka ili za efekte koje podržava iscrtavač.

en: Layer number
sr: Broj sloja

en: Start time
sr: Početno vreme

en: End time
sr: Završno vreme

en: Line duration
sr: Trajanje titla

en: Left Margin (0 = default)
sr: Leva margina (nula je podrazumevana).

en: Right Margin (0 = default)
sr: Desna margina (nula je podrazumevana).

en: Vertical Margin (0 = default)
sr: Uspravna margina (nula je podrazumevana).

en: Bold
sr: Podebljaj

en: toggle bold
sr: preklapanje masnih slova

en: Italics
sr: Iskosi

en: toggle italic
sr: preklapanje kurziva

en: Underline
sr: Podvuci

en: toggle underline
sr: preklapanje podvlačenja

en: Strikeout
sr: Precrtaj

en: toggle strikeout
sr: preklapanje precrtavanja

en: Primary color
sr: Glavna boja

en: Secondary color
sr: Sporedna boja

en: Outline color
sr: Boja konture

en: Shadow color
sr: Boja senke

en: Commits the text (Enter)
sr: Primenite tekst (enter).

en: T&ime
sr: &Vreme

en: Time by h:mm:ss.cs
sr: Vreme u formatu h:mm:ss.cs.

en: F&rame
sr: &Kadar

en: Time by frame number
sr: Vreme prema broju kadrova.

en: modify text
sr: promenu teksta

en: modify times
sr: promenu vremena

en: style change
sr: promenu stila

en: actor change
sr: promenu glumca

en: layer change
sr: promenu sloja

en: MarginL change
sr: promenu leve margine

en: MarginR change
sr: promenu desne margine

en: MarginV change
sr: promenu uspravne margine

en: effect change
sr: promenu efekta

en: comment change
sr: promenu komentara

en: set font
sr: postavljeni font

en: set color
sr: postavljenu boju

en: Select
sr: Odabir titlova

en: Match
sr: Poklapanje

en: &Matches
sr: Pok&lapa se

en: &Doesn't Match
sr: &Ne poklapa se

en: Match c&ase
sr: R&azlikuj mala i velika slova

en: &Exact match
sr: &Tačno poklapanje

en: &Contains
sr: &Sadrži unete reči

en: &Regular Expression match
sr: &Regularni izraz

en: Mode
sr: Režim

en: &Text
sr: &Tekst

en: &Style
sr: &Stil

en: Act&or
sr: &Glumac

en: E&ffect
sr: &Efekat

en: In Field
sr: Polje

en: Match dialogues/comments
sr: Dijalozi i komentari

en: D&ialogues
sr: &Dijalozi

en: Comme&nts
sr: &Komentari

en: Set se&lection
sr: &Postavi odabir

en: &Add to selection
sr: Doda&j u odabir

en: S&ubtract from selection
sr: I&zuzmi iz odabira

en: Intersect &with selection
sr: &Ukrsti s odabirom

en: Action
sr: Radnja

en: Selection was set to no lines
sr: Nema izabranih titlova

en: Selection was set to one line
sr: Izabran je jedan titl

en: Selection was set to %u lines
sr: Izabrano titlova: %u

en: No lines were added to selection
sr: U odabir nije dodat nijedan titl

en: One line was added to selection
sr: Jedan titl je dodat u odabir

en: %u lines were added to selection
sr: %u titlova je dodato u odabir

en: No lines were removed from selection
sr: Iz odabira nije uklonjen nijedan titl

en: One line was removed from selection
sr: Jedan titl je uklonjen iz odabira

en: %u lines were removed from selection
sr: %u titlova je uklonjeno iz odabira

en: Selection
sr: Odabir

en: Could not find font '%s'
sr: Ne mogu da pronađem font „%s“

en: Found '%s' at '%s'
sr: Pronađen je „%s“ u „%s“

en: '%s' is missing %d glyphs used.
sr: „%s“ nedostaje %d glifova.

en: '%s' is missing the following glyphs used: %s
sr: „%s“ nedostaju sledeći glifovi: %s

en: Used in styles:
sr: Korišćeno u stilovima:

en: Used on lines:
sr: Korišćeno u titlovima:

en: Parsing file
sr: Raščlanjujem datoteku…

en: Searching for font files
sr: Tražim datoteke fontova…

en: Done
sr: Završeno.

en: All fonts found.
sr: Pronađeni su svi fontovi.

en: %d fonts could not be found.
sr: %d fonta nisu pronađena.

en: %d fonts were found, but were missing glyphs used in the script.
sr: Pronađena su %d fonta, ali nedostaju im glifovi iz skripta.

en: Transform Framerate
sr: Promena broja kadrova

en: Transform subtitle times, including those in override tags, from an input framerate to an output framerate.
    
    This is useful for converting regular time subtitles to VFRaC time subtitles for hardsubbing.
    It can also be used to convert subtitles to a different speed video, such as NTSC to PAL speedup.
sr: Menja početno i završno vreme titla, zajedno s oznakama. Ovo je korisno za usklađivanje titla za drugo izdanje video-snimka (npr. NTSC u PAL).

en: V&ariable
sr: P&romenljiva

en: &Constant:
sr: &Konstanta:

en: &Reverse transformation
sr: &Obrni promenu

en: Input framerate:
sr:   Unesite broj kadrova:

en: Output:
sr:   Odredište:

en: %d%%, %d pixel/second
sr: %d%%, %d piksela u sekundi

en: Cancel
sr: &Otkaži

en: Cancelling...
sr: Otkazujem…

en: Collecting font data from system. This might take a while, depending on the number of fonts installed. Results are cached and subsequent executions will be faster...
sr: Skupljam podatke o fontovima. Ova radnja može potrajati. Rezultati bivaju privremeno memorisani da bi ponovno pokretanje bilo brže.

en: Done collecting font data.
sr: Skupljanje podataka o fontovima je završeno.

en: Drag control points
sr: Prevucite upravljačke tačke.

en: Line
sr: Titl

en: Appends a line
sr: Zakačite titl.

en: Bicubic
sr: Bikubno

en: Appends a bezier bicubic curve
sr: Zakačite Bezijerove i kubne krive.

en: Convert
sr: Pretvori

en: Converts a segment between line and bicubic
sr: Pretvorite delove između titla i kuba.

en: Insert
sr: Unesi

en: Inserts a control point
sr: Unesite upravljačku tačku.

en: Remove
sr: Ukloni

en: Removes a control point
sr: Uklonite upravljačku tačku.

en: Freehand
sr: Slobodnom rukom

en: Draws a freehand shape
sr: Nacrtajte oblik slobodnom rukom.

en: Freehand smooth
sr: Ugladi slobodnom rukom

en: Draws a smoothed freehand shape
sr: Nacrtajte uglađeni oblik slobodnom rukom.

en: delete control point
sr: brisanje upravljačke tačke

en: Automation Manager
sr: Automatizacioni upravljač

en: &Add
sr: &Dodaj…

en: &Remove
sr: &Ukloni

en: Re&load
sr: U&čitaj

en: Show &Info
sr: P&rikaži podatke

en: Re&scan Autoload Dir
sr: Pre&traži fasciklu

en: Name
sr: Naziv

en: Filename
sr: Naziv datoteke

en: Description
sr: Opis

en: Add Automation script
sr: Dodavanje skripta

en:     Macro: %s (%s)
sr:     Makro: %s (%s)

en:     Export filter: %s
sr:     Filter za izvoz: %s

en:     Subtitle format handler: %s
sr:     Upravljač formatima titlova: %s

en: Total scripts loaded: %d
    Global scripts loaded: %d
    Local scripts loaded: %d
sr: Ukupan broj učitanih skriptova: %d
    Broj učitanih globalnih skriptova: %d
    Broj učitanih lokalnih skriptova: %d

en: Scripting engines installed:
sr: Instalirani mehanizmi za skriptovanje:

en: 
    Script info:
    Name: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Version: %s
    Full path: %s
    State: %s
    
    Features provided by script:
sr: 
    Podaci o skriptu:
    Naziv: %s
    Opis: %s
    Autor: %s
    Verzija: %s
    Putanja: %s
    Stanje: %s
    
    Mogućnosti pružaju skriptovi:

en: Correctly loaded
sr: ispravno

en: Failed to load
sr: neispravno

en: Automation Script Info
sr: Podaci o skriptu

en: Export
sr: Izvoz

en: Move &Up
sr: Pomeri na&gore

en: Move &Down
sr: Pomeri na&dole

en: Text encoding:
sr: Kodni raspored:

en: Filters
sr: Filteri

en: Export...
sr: Izvezi…

en: Export subtitles file
sr: Izvoz titla

en: Replace
sr: Zameni

en: Find what:
sr: Šta pronaći:

en: &Match case
sr: &Razlikuj mala i velika slova

en: &Use regular expressions
sr: R&egularni izrazi

en: Update &Video
sr: &Ažuriraj video

en: All rows
sr: &Svi titlovi

en: Selected rows
sr: &Izabrani titlovi

en: Limit to
sr: Granica

en: &Find next
sr: P&ronađi sledeće

en: Replace &next
sr: &Zameni sledeće

en: replace
sr: zamenu

en: %i matches were replaced.
sr: Zamenjeno stavki: %i.

en: No matches found.
sr: Nema poklapanja.

en: combining
sr: spajanje

en: paste
sr: ubacivanje

en: delete
sr: brisanje

en: adjoin
sr: spajanje

en: Associate file types
sr: Povežite vrste datoteka s programom

en: Aegisub can take over the following file types.
    
    If you want Aegisub to no longer be associated with a file type, you must tell another program to take over the file type.
sr: Program može da upravlja sledećim vrstama datoteka.
    
    Ako više ne želite da Idžisab otvara određene datoteke, podesite drugi program za to.

en: Aegisub is already associated with all supported file types.
    
    If you want Aegisub to no longer be associated with a file type, you must tell another program to take over the file type.
sr: Program je već povezan sa svim podržanim vrstama datoteka.
    
    Ako više ne želite da Idžisab otvara određene datoteke, podesite drugi program za to.

en: Aegisub
sr: Idžisab

en: Make Aegisub default editor for subtitles?
sr: Želite li da postavite Idžisab kao podrazumevani uređivač titlova?

en: Aegisub is not your default editor for subtitle files. Do you want to make Aegisub your default editor for subtitle files?
sr: Idžisab nije vaš podrazumevani uređivač titlova.
    Želite li da to postane?

en: Always perform this check when Aegisub starts
sr: &Uvek prikazuj ovo prozorče

en: &Yes
sr: &Da

en: &No
sr: &Ne

en: Horizontal zoom
sr: Vodoravno uvećanje

en: Vertical zoom
sr: Uspravno uvećanje

en: Audio Volume
sr: Jačina zvuka

en: Text import options
sr: Postavke uvoza teksta

en: Actor separator:
sr: Razdvajač glumaca:

en: Comment starter:
sr: Pokretač komentara:

en: Seek video
sr: Premotajte video-snimak.

en: Current frame time and number
sr: Broj i vreme tekućeg kadra.

en: Time of this frame relative to start and end of current subs
sr: Vreme ovog kadra u odnosu na početno
    i završno vreme tekućih titlova.

en: Symbol
sr: simbol

en: Mac
sr: makintoš

en: Shift_JIS
sr: japanski

en: Hangeul
sr: korejski (hangul)

en: Johab
sr: korejski (džohab)

en: GB2312
sr: pojednostavljeni kineski

en: Chinese BIG5
sr: tradicionalni kineski

en: Greek
sr: grčki

en: Turkish
sr: turski

en: Vietnamese
sr: vijetnamski

en: Hebrew
sr: hebrejski

en: Arabic
sr: arapski

en: Baltic
sr: baltički

en: Russian
sr: ruski

en: Thai
sr: tajlandski

en: East European
sr: Istočna Evropa

en: Select Color
sr: Odabir boje

en: Color spectrum
sr: Spektar boja

en: RGB color
sr: RGB boja

en: HSL color
sr: HSL boja

en: HSV color
sr: HSV boja

en: Spectrum mode:
sr: Režim spektra:

en: Red:
sr: Crvena:

en: Green:
sr: Zelena:

en: Blue:
sr: Plava:

en: Hue:
sr: Nijansa:

en: Sat.:
sr: Zasić.:

en: Lum.:
sr: Lumin.:

en: Value:
sr: Vredn.:

en: Aegisub could not narrow down the character set to a single one.
    Please pick one below:
sr: Ne mogu da prepoznam znakove.
    Izaberite kodni raspored ispod.

en: Choose character set
sr: Odabir kodnog rasporeda

en: From video (%g)
sr: Iz snimka (%g)

en: From video (VFR)
sr: Iz snimka (VFR)

en: 23.976 FPS (Decimated NTSC)
sr: 23.976 FPS (usporeni NTSC)

en: 29.970 FPS (NTSC with SMPTE dropframe)
sr: 29.970 FPS (NTSC sa SMPTE ispuštanjem kadrova)

en: 50.000 FPS (PAL x2)
sr: 50.000 FPS (PAL ×2)

en: 59.940 FPS (NTSC x2)
sr: 59.940 FPS (NTSC ×2)

en: 119.880 FPS (NTSC x4)
sr: 119.880 FPS (NTSC ×4)

en: Please choose the appropriate FPS for the subtitles:
sr: Izaberite odgovarajući broj kadrova za titlove:

en: Indexing
sr: Popisujem…

en: Reading timecodes and frame/sample data
sr: Učitavam vremenske kodove i kadrove odn. uzorke…

en: Track %02d: %s
sr: Zapis %02d: %s

en: Multiple video tracks detected, please choose the one you wish to load:
sr: Pronađeno je više video-zapisa. Izaberite onaj kog želite da učitate:

en: Multiple audio tracks detected, please choose the one you wish to load:
sr: Pronađeno je više zvučnih zapisa. Izaberite onaj kog želite da učitate:

en: Choose video track
sr: Izaberite video-zapis

en: Choose audio track
sr: Izaberite zvučni zapis

en: The resolution of the loaded video and the resolution specified for the subtitles don't match.
    
    Video resolution:	%d x %d
    Script resolution:	%d x %d
    
    Change subtitles resolution to match video?
sr: Rezolucija snimka i rezolucija određena za titl se ne poklapaju.
    
    Video: 	%d x %d
    Skript: 	%d x %d
    
    Promeniti rezoluciju titla tako da se poklapa sa snimkom?

en: Resolution mismatch
sr: Rezolucija se ne poklapa

en: You already have timecodes loaded. Would you like to replace them with timecodes from the video file?
sr: Vremenski kodovi su već učitani. Želite li da ih zamenite s kodovima iz video-snimka?

en: Replace timecodes?
sr: Zameniti vremenske kodove?

en: change script resolution
sr: Promeni rezoluciju skripta

en: Style Editor
sr: Uređivač stila

en: Margins
sr: Margine

en: Outline
sr: Kontura

en: Miscellaneous
sr: Ostalo

en: Preview
sr: Pregled

en: &Bold
sr: &Podebljaj

en: &Italic
sr: &Iskosi

en: &Underline
sr: P&odvuci

en: &Strikeout
sr: P&recrtaj

en: Alignment
sr: Poravnanje

en: &Opaque box
sr: &Neprovidnost

en: Style name
sr: Naziv stila

en: Font face
sr: Lik fonta

en: Font size
sr: Veličina fonta

en: Choose primary color
sr: Glavna boja

en: Choose secondary color
sr: Sporedna boja

en: Choose outline color
sr: Boja konture

en: Choose shadow color
sr: Boja senke

en: Set opacity, from 0 (opaque) to 255 (transparent)
sr: Postavite od 0 (neprovidno) do 255 (providno).

en: Distance from left edge, in pixels
sr: Rastojanje od leve ivice (u pikselima)

en: Distance from right edge, in pixels
sr: Rastojanje od desne ivice (u pikselima)

en: Distance from top/bottom edge, in pixels
sr: Rastojanje od gornje i donje ivice (u pikselima)

en: When selected, display an opaque box behind the subtitles instead of an outline around the text
sr: Ako je označeno, neprovidni okvir će biti postavljen iza titlova umesto konture oko teksta.

en: Outline width, in pixels
sr: Širina konture (u pikselima)

en: Shadow distance, in pixels
sr: Rastojanje senke (u pikselima)

en: Scale X, in percentage
sr: Skala X (u procentima)

en: Scale Y, in percentage
sr: Skala Y (u procentima)

en: Angle to rotate in Z axis, in degrees
sr: Okretanje po Z osi (u stepenima)

en: Encoding, only useful in unicode if the font doesn't have the proper unicode mapping
sr: Izaberite željeni kodni raspored (korisno samo u unikodu).

en: Character spacing, in pixels
sr: Razmak između znakova (u pikselima)

en: Alignment in screen, in numpad style
sr: Poravnanje na ekranu

en: Primary
sr: Glavna

en: Secondary
sr: Sporedna

en: Shadow
sr: Senka

en: Outline:
sr: Kontura:

en: Shadow:
sr: Senka:

en: Scale X%:
sr: Širina:

en: Scale Y%:
sr: Dužina:

en: Rotation:
sr: Okretanje:

en: Spacing:
sr: Razmak:

en: Encoding:
sr: Kodiranje:

en: Preview of current style
sr: Pregled tekućeg stila

en: Text to be used for the preview
sr: Tekst pregleda

en: Color of preview background
sr: Boja pozadine

en: No subtitle providers available. Cannot preview subs.
sr: Nema dostupnih dobavljača titlova. Pregled nije moguć.

en: Do you want to change all instances of this style in the script to this new name?
sr: Želite li da promenite sve primerke ovog stila na novi naziv?

en: Update script?
sr: Ažurirati skript?

en: Load audio
sr: Učitavam zvučni zapis…

en: Time code offset in incorrect format. Ensure it is entered as four groups of two digits separated by colons.
sr: Odmak vremenskog koda je u neispravnom formatu. Uverite se da je unet kao četiri grupe sa po dva broja koje su odvojene dvotačkama.

en: EBU STL export
sr: EBU STL izvoz

en: Export to EBU STL format
sr: Izvezi u EBU STL format

en: 23.976 fps (non-standard, STL24.01)
sr: 23.976 FPS (nestandardno, STL24.01)

en: 24 fps (non-standard, STL24.01)
sr: 24 FPS (nestandardno, STL24.01)

en: 25 fps (STL25.01)
sr: 25 FPS (STL25.01)

en: 29.97 fps (non-dropframe, STL30.01)
sr: 29.97 FPS (neispušteni kadar, STL30.01)

en: 29.97 fps (dropframe, STL30.01)
sr: 29.97 FPS (ispušteni kadar, STL30.01)

en: 30 fps (STL30.01)
sr: 30 FPS (STL30.01)

en: Out-times are inclusive
sr: Završna vremena su uključiva

en: ISO 6937-2 (Latin/Western Europe)
sr: ISO 6937-2 (latinska/zapadna Evropa)

en: ISO 8859-5 (Cyrillic)
sr: ISO 8859-5 (ćirilica)

en: ISO 8859-6 (Arabic)
sr: ISO 8859-6 (arapski)

en: ISO 8859-7 (Greek)
sr: ISO 8859-7 (grčki)

en: ISO 8859-8 (Hebrew)
sr: ISO 8859-8 (hebrejski)

en: UTF-8 Unicode (non-standard)
sr: UTF-8 (nestandardno)

en: Text encoding
sr: Kodiranje teksta

en: Automatically wrap long lines (ASS)
sr: Automatski prelomi duge titlove (ASS)

en: Automatically wrap long lines (Balanced)
sr: Automatski prelomi duge titlove (uravnoteženo)

en: Abort if any lines are too long
sr: Prekini ako su titlovi predugi

en: Skip lines that are too long
sr: Preskoči preduge titlove

en: Translate alignments
sr: Poravnanja prevoda

en: Open subtitles
sr: Otvori titl

en: Level-1 teletext
sr: Teletekst prvog nivoa

en: Level-2 teletext
sr: Teletekst drugog nivoa

en: Max. line length:
sr: Najveća dužina titla:

en: Time code offset:
sr: Odmak vremenskog koda:

en: Text formatting
sr: Oblikovanje teksta

en: Time codes
sr: Vremenski kodovi

en: Display standard
sr: Standard prikaza

en: Reading into RAM
sr: Učitavam radnu memoriju…

en: Reading to Hard Disk cache
sr: Čitanje privremene memorije tvrdog diska

en: Attachment List
sr: Spisak priloga

en: E&xtract
sr: &Raspakuj

en: Attach &Font
sr: Zakači &font…

en: Attach &Graphics
sr: Zakači &crtež…

en: Attachment name
sr: Naziv priloga

en: Size
sr: Veličina

en: Group
sr: Grupa

en: Choose file to be attached
sr: Odabir datoteke za kačenje

en: attach font file
sr: kačenje fonta

en: attach graphics file
sr: kačenje crteža

en: Select the path to save the files to:
sr: Čuvanje datoteke

en: Select the path to save the file to:
sr: Čuvanje datoteke

en: remove attachment
sr: uklanjanje priloga

en: Original
sr: Izvor

en: Translation
sr: Prevod

en: Insert original
sr: Unesi izvor

en: Delete line
sr: Obri&ši

en: Enable &preview
sr: P&regled

en: There is nothing to translate in the file.
sr: Nemate šta da prevedete u ovoj datoteci.

en: No more lines to translate.
sr: Nemate šta da prevedete.

en: Current line: %d/%d
sr: Tekući titl: %d/%d

en: translation assistant
sr: pomoćnik za prevođenje

en: visual typesetting
sr: vizuelno uređivanje

en: splitting
sr: razdvajanje

en: &Symmetrical
sr: &Simetrično

en: &Change aspect ratio
sr: &Promeni razmeru

en: Margin offset
sr: Margine

en: x
sr: ×

en: resolution resampling
sr: preuzorkovanje rezolucije

en: There was an error checking for updates to Aegisub:
    %s
    
    If other applications can access the Internet fine, this is probably a temporary server problem on our end.
sr: Došlo je do greške pri proveravanju dogradnji:
    %s
    
    Ako drugi programi mogu da pristupe internetu, onda je verovatno privremeni problem s naše strane.

en: An unknown error occurred while checking for updates to Aegisub.
sr: Došlo je do nepoznate greške pri proveravanju dogradnji.

en: Could not connect to updates server.
sr: ne mogu da se povežem sa serverom.

en: Could not download from updates server.
sr: ne mogu da preuzmem podatke sa servera.

en: HTTP request failed, got HTTP response %d.
sr: Ne mogu da izvršim HTTP zahtev. Odgovor: %d.

en: Version Checker
sr: Dogradnja programa

en: &Auto Check for Updates
sr: &Samodograđivanje

en: Remind me again in a &week
sr: Podseti me ponovo za &nedelju dana

en: An update to Aegisub was found.
sr: Pronađena je dogradnja.

en: Several possible updates to Aegisub were found.
sr: Pronađeno je nekoliko dogradnji.

en: There are no updates to Aegisub.
sr: Nova verzija nije dostupna.

en: &Insert (before)
sr: Unesi &titl ispred

en: Insert (after)
sr: Unesi t&itl iza

en: Insert at video time (before)
sr: U&nesi iza putem vremena na snimku

en: Insert at video time (after)
sr: Un&esi ispred preko vremena na snimku

en: &Join (concatenate)
sr: Spoj (&stapanje)

en: Join (keep first)
sr: Spoj (z&adrži prvi)

en: Join (as Karaoke)
sr: Spoj (&karaoke)

en: &Make times continuous (change start)
sr: &Učini vreme trajnim (promeni početak)

en: &Make times continuous (change end)
sr: U&čini vreme trajnim (promeni završetak)

en: &File
sr: &Datoteka

en: &Subtitle
sr: &Titl

en: &Timing
sr: &Vreme

en: &Video
sr: V&ideo

en: &Audio
sr: &Zvuk

en: A&utomation
sr: &Automatizacija

en: Vie&w
sr: P&rikaz

en: &Help
sr: &Pomoć

en: &Insert Lines
sr: Ubaci &titl

en: Join Lines
sr: &Spoj titlove

en: Sort All Lines
sr: Poređaj sve titlove

en: Sort Selected Lines
sr: Poređaj izabrane titlove

en: Make Times Continuous
sr: Učini vreme trajnim

en: Set &Zoom
sr: &Uvećanje

en: Override &AR
sr: Zao&biđi razmeru

en: &Export As...
sr: &Izvezi kao…

en: Subtitle Edit Box
sr: Uređivački okvir

en: Select overlaps
sr: Odabir preklapanja

en: Select lines which begin while another non-comment line is active
sr: Izaberite titlove koji počinju dok je drugi nekomentarisani titl aktivan.

en: Clean Script Info
sr: Čišćenje podataka o skriptu

en: Removes all but the absolutely required fields from the Script Info section. You might want to run this on files that you plan to distribute in original form.
sr: Uklanja sve osim potrebnih polja iz odeljka o podacima skripta. Koristite ovo na datotekama koje želite da delite u izvornom obliku.

en: Add edgeblur
sr: Dodavanje zamućenja ivicama

en: A demo macro showing how to do simple line modification in Automation 4
sr: Demonstracioni makro koji pokazuje kako da izmenite titl u Automatizaciji 4.

en: Adds \be1 tags to all selected lines
sr: Dodaje \be1 oznake na sve izabrane titlove

en: Automatic karaoke lead-in
sr: Samoproširivanje početnog vremena karaoka

en: Join up the ends of selected lines and add \k tags to shift karaoke
sr: Spojte krajeve izabranih titlova i dodajte \k oznake radi pomeranja karaoka.

en: Clean Tags
sr: Čišćenje oznaka

en: Clean subtitle lines by re-arranging ASS tags and override blocks within the lines
sr: Očistite titlove tako što ćete prerasporediti ASS oznake i zaobići blokove unutar titlova.

en: Karaoke Templater
sr: Šabloni za karaoke

en: Macro and export filter to apply karaoke effects using the template language
sr: Koristite makro i filter za izvoz da biste primenili karaoke efekte uz pomoć šablonskog jezika.

en: Apply karaoke template
sr: Primeni šablon za karaoke

en: Applies karaoke effects from templates
sr: Primenite karaoke efekte iz šablona.

en: Karaoke template
sr: Šablon za karaoke

en: Apply karaoke effect templates to the subtitles.
    
    See the help file for information on how to use this.
sr: Primenite šablone karaoke efekata na titlove.
    
    Pogledajte datoteku pomoći za više informacija o tome kako da ga koristite.

en: Strip tags
sr: Odbacivanje oznaka

en: Remove all override tags from selected lines
sr: Uklonite sve oznake iz izabranih titlova.

en: strip tags
sr: odbacivanje oznaka

en: Make fullwidth
sr: Puna širina

en: Convert Latin letters to SJIS fullwidth letters
sr: Pretvorite latinička slova u SJIS slova pune širine.

en: Subtitle Editor
sr: Uređivač titlova

en: Create and edit subtitles for film and videos.
sr: Pravite i uređujte titlove za filmove i video-snimke.
