konsolekalendar - en to bg translation catalogue (93 entries)

en: There are no calendars available.
bg: Няма налични календари.

en: (Read only)
bg: (Само за четене)

en: Create Calendar <Dry Run>: %1
bg: Създаване на календар <Dry Run>: %1

en: Create Calendar <Verbose>: %1
bg: Създаване на календар <Verbose>: %1

en: View Events <Dry Run>:
bg: Преглед на събития<Dry Run>:

en: View Event <Verbose>:
bg: Преглед на събитие<Verbose>:

en:   What:  %1
bg:   Какво: %1

en:   Begin: %1
bg:   Начало: %1

en:   End:   %1
bg:   Край: %1

en:   No Time Associated with Event
bg:   Не зададено време към събитието

en:   Desc:  %1
bg:   Описание: %1

en:   Location:  %1
bg:   Местоположение: %1

en: Insert Event <Dry Run>:
bg: Вмъкване на събитие (без отчет):

en: Insert Event <Verbose>:
bg: Вмъкване на събитие (с отчет):

en: Calendar is invalid. Please specify one with --calendar
bg: Календарът е невалиден. Моля, посочете един с --calendar

en: Success: "%1" inserted
bg: Успех: събитието „%1“ е вмъкнато

en: Failure: "%1" not inserted
bg: Грешка: събитието „%1“ не е вмъкнато

en: Insert Event skipped, because UID "%1" is already known. <Verbose>
bg: Вмъкване на събитие е пропуснато, защото UID „%1“ вече е известно.<Verbose>

en: Add Event with UID "%1". <Verbose>
bg: Добавяне на събитие с UID „%1“. <Verbose>

en: Change Event <Dry Run>:
bg: Промяна на събитие  <Dry Run>:

en: To Event <Dry Run>:
bg: Към събитие  <Dry Run>:

en: Change Event <Verbose>:
bg: Промяна на събитие  <Verbose>:

en: Success: "%1" changed
bg: Успех: събитието „%1“ е променено

en: Failure: "%1" not changed
bg: Грешка: събитието „%1“ не е променено

en: Delete Event <Dry Run>:
bg: Изтриване на събитие  <Dry Run>:

en: Delete Event <Verbose>:
bg: Изтриване на събитие <Verbose>:

en: Success: "%1" deleted
bg: Успех: събитието „%1“ е изтрито

en: Error deleting: "%1"
bg: Грешка при изтриване на: %1

en: Date:
bg: Дата:

en: Summary:
bg: Обобщение:

en: (no summary available)
bg: (няма обобщение)

en: Location:
bg: Местоположение:

en: (no location available)
bg: (няма местоположение)

en: Description:
bg: Описание:

en: (no description available)
bg: (няма описание)

en: [all day]
bg: [целия ден]

en: A command line interface to KDE calendars
bg: Команден интерфейс за календари на KDE

en: (c) 2002-2009, Tuukka Pasanen and Allen Winter
bg: (c) 2002-2009, Tuukka Pasanen и Allen Winter

en: Bug fixing
bg: Поправка на грешки

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Author
bg: Автор

en: Print helpful runtime messages
bg: Печат на съобщения за отчет на действията по време на изпълнение

en: Print what would have been done, but do not execute
bg: Печат на това, което трябва да се направи, но без изпълнение

en: Allow calendars which might need an interactive user interface
bg: Позволяване на календари, които може да са интерактивни

en: Operate for Events only (Default)
bg: Обработка само на  събитията (по подразбиране)

en: Operate for To-dos only [NOT WORKING YET]
bg: Обработка само на задачите (НЕ РАБОТИ ВСЕ ОЩЕ)

en: Operate for Journals only [NOT WORKING YET]
bg: Обработка само на дневници (НЕ РАБОТИ ВСЕ ОЩЕ)

en: Print incidences in specified export format
bg: Показване на събитие в зададен експортен формат

en: Insert an incidence into the calendar
bg: Вмъкване на събитие в календара

en: Modify an existing incidence
bg: Промяна на налично събитие

en: Remove an existing incidence
bg: Премахване на налично събитие

en: Create new Akonadi Resource for file
bg: Създаване на нов ресурс на Akonadi за файла

en: Import this calendar to main calendar
bg: Импортиране на календара в главния календар

en: List available calendars
bg: Списък на наличните календари

en: View all calendar entries, ignoring date/time options
bg: Показване на всички записи в календара, независимо от дата и час

en: View next activity in calendar
bg: Показване на следващото събитие в календара

en: From start date show next # days' activities
bg: Показване на събитията за зададените дни от зададената дата

en: Incidence Unique-string identifier
bg: Уникален идентификатор на събитие

en: Start from this day [YYYY-MM-DD]
bg: От дата (ГГГГ-ММ-ДД)

en: Start from this time [HH:MM:SS]
bg: От час (ЧЧ:ММ:СС)

en: End at this day [YYYY-MM-DD]
bg: До дата (ГГГГ-ММ-ДД)

en: End at this time [HH:MM:SS]
bg: До час (ЧЧ:ММ:СС)

en: Start from this time [secs since epoch]
bg: Започване по това време [Unix време]

en: End at this time [secs since epoch]
bg: Завършване по това време [Unix време]

en: Add summary to incidence (for add/change modes)
bg: Добавяне на обобщение към събитие (при добавяне/промяна)

en: Add description to incidence (for add/change modes)
bg: Добавяне на описание към записа (при добавяне/промяна)

en: Add location to incidence (for add/change modes)
bg: Добавяне на местоположение към събитие (при добавяне/промяна)

en: Calendar to use when creating a new incidence
bg: Календар за нови събития

en: Export file type (Default: text)
bg: Тип файл за експортиране (стандартно: текстов)

en: Export to file (Default: stdout)
bg: Експортиране във файл (стандартно: стандартен изход)

en: Print list of export types supported and exit
bg: Печат на поддържаните типове файлове за експортиране и изход

en: %1 supports these export formats:
bg: %1 поддържа следните формати за експортиране:

[ctx: the default export format]
en:   %1 [Default]
bg:   %1 [по подразбиране]

[ctx: short text export]
en:   %1 (like %2, but more compact)
bg:   %1 (като %2, но по-компактен)

[ctx: comma-separated values export]
en:   %1 (Comma-Separated Values)
bg:   %1 (данни, разделени със запетайка)

en: Sorry, To-dos are not working yet.
bg: Задачите не работят все още.

en: Sorry, Journals are not working yet.
bg: Дневника не работи все още.

en: Invalid Export Type Specified: %1
bg: Невалиден формат за експортиране: %1

en: Invalid Start Date Specified: %1
bg: Невалидна начална дата: %1

en: Invalid Start Time Specified: %1
bg: Невалиден начален час: %1

en: Invalid End Date Specified: %1
bg: Невалидна крайна дата: %1

en: Invalid Date Count Specified: %1
bg: Невалиден интервал от време: %1

en: Invalid End Time Specified: %1
bg: Невалиден краен час: %1

en: Only 1 operation mode (view, add, change, delete, create) permitted at any one time
bg: Не може да изпълнявате две или повече операции заедно

en: Ending Date/Time occurs before the Starting Date/Time
bg: Крайната дата (или час) са преди началната дата (или час)

en: Calendar %1 successfully imported
bg: Календарът %1 е импортиран успешно

en: Unable to import calendar: %1
bg: Грешка при импортиране на календар: %1

en: Attempting to insert an event that already exists
bg: Опит за добавяне на вече съществуващо събитие

en: Missing event UID: use --uid command line option
bg: Липсващ UID на събитие: използвайте параметъра --uid

en: No such event UID: change event failed
bg: Липсващ UID на събитие: промяната е  неуспешна

en: No such event UID: delete event failed
bg: Липсващ UID на събитие: изтриването е неуспешно

en: Cannot open specified export file: %1
bg: Не може да бъде отворен файлът за експортиране: %1

en: Cannot create Akonadi resource from file: %1
bg: Не може да се създаде Akonadi ресурс от файл: %1
