konsolekalendar - en to el translation catalogue (93 entries)

en: There are no calendars available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα ημερολόγια.

en: (Read only)
el: (Ανάγνωση μόνο)

en: Create Calendar <Dry Run>: %1
el: Δημιουργία ημερολογίου <γρήγορα>: %1

en: Create Calendar <Verbose>: %1
el: Δημιουργία ημερολογίου <με μηνύματα>: %1

en: View Events <Dry Run>:
el: Προβολή γεγονότων <γρήγορα>:

en: View Event <Verbose>:
el: Προβολή γεγονότος <με μηνύματα>:

en:   What:  %1
el:   Τι:  %1

en:   Begin: %1
el:   Αρχή: %1

en:   End:   %1
el:   Τέλος:   %1

en:   No Time Associated with Event
el:   Δεν έχει συσχετιστεί ώρα με το γεγονός

en:   Desc:  %1
el:   Περ:  %1

en:   Location:  %1
el:   Τοποθεσία:  %1

en: Insert Event <Dry Run>:
el: Εισαγωγή γεγονότος <γρήγορα>:

en: Insert Event <Verbose>:
el: Εισαγωγή γεγονότος <με μηνύματα>:

en: Calendar is invalid. Please specify one with --calendar
el: Το ημερολόγιο δεν είναι έγκυρο. Καθορίστε ένα με το --calendar

en: Success: "%1" inserted
el: Επιτυχία: Το «%1» εισήχθη

en: Failure: "%1" not inserted
el: Αποτυχία: Το «%1» δεν εισήχθη

en: Insert Event skipped, because UID "%1" is already known. <Verbose>
el: Η εισαγωγή γεγονότος παραλείφθηκε, γιατί το UID »%1» είναι ήδη γνωστό. <με μηνύματα>

en: Add Event with UID "%1". <Verbose>
el: Προσθήκη γεγονότος με UID «%1». <με μηνύματα>

en: Change Event <Dry Run>:
el: Τροποποίηση γεγονότος <γρήγορα>:

en: To Event <Dry Run>:
el: Στο γεγονός <γρήγορα>:

en: Change Event <Verbose>:
el: Τροποποίηση γεγονότος <με μηνύματα>:

en: Success: "%1" changed
el: Επιτυχία: Το «%1» τροποποιήθηκε

en: Failure: "%1" not changed
el: Αποτυχία: Το «%1» δεν τροποποιήθηκε

en: Delete Event <Dry Run>:
el: Διαγραφή γεγονότος <γρήγορα>:

en: Delete Event <Verbose>:
el: Διαγραφή γεγονότος <με μηνύματα>:

en: Success: "%1" deleted
el: Επιτυχία: Το «%1» διαγράφηκε

en: Error deleting: "%1"
el: Σφάλμα στη διαγραφή: «%1»

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Summary:
el: Περίληψη:

en: (no summary available)
el: (δεν υπάρχει διαθέσιμη περίληψη)

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: (no location available)
el: (δεν υπάρχει διαθέσιμη τοποθεσία)

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: (no description available)
el: (δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή)

en: [all day]
el: [όλη την ημέρα]

en: A command line interface to KDE calendars
el: Μια διεπαφή γραμμής εντολών στα ημερολόγια του KDE

en: (c) 2002-2009, Tuukka Pasanen and Allen Winter
el: (c) 2002-2009, Tuukka Pasanen και Allen Winter

en: Bug fixing
el: Διόρθωση σφαλμάτων

en: Maintainer
el: Συντηρητής

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Print helpful runtime messages
el: Εμφάνιση βοηθητικών μηνυμάτων κατά την εκτέλεση

en: Print what would have been done, but do not execute
el: Εμφάνιση του τι θα γίνονταν, αλλά να μην εκτελεστεί

en: Allow calendars which might need an interactive user interface
el: Επίτρεψε ημερολόγια που ίσως να απαιτούν διαδραστικό περιβάλλον χρήστη

en: Operate for Events only (Default)
el: Λειτουργία μόνο για γεγονότα (προκαθορισμένο)

en: Operate for To-dos only [NOT WORKING YET]
el: Λειτουργία μόνο για εργασίες [ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ]

en: Operate for Journals only [NOT WORKING YET]
el: Λειτουργία μόνο για χρονικά [ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ]

en: Print incidences in specified export format
el: Εκτύπωση περιστατικών σε καθορισμένη μορφή εξαγωγής

en: Insert an incidence into the calendar
el: Εισαγωγή περιστατικού στο ημερολόγιο

en: Modify an existing incidence
el: Τροποποίηση υπάρχοντος περιστατικού

en: Remove an existing incidence
el: Αφαίρεση υπάρχοντος περιστατικού

en: Create new Akonadi Resource for file
el: Δημιουργία νέας πηγής Akonadi για αρχείο

en: Import this calendar to main calendar
el: Εισαγωγή αυτού του ημερολογίου στο κύριο ημερολόγιο

en: List available calendars
el: Λίστα διαθέσιμων ημερολογίων

en: View all calendar entries, ignoring date/time options
el: Προβολή όλων των καταχωρίσεων του ημερολογίου

en: View next activity in calendar
el: Προβολή της επόμενης ενέργειας στο ημερολόγιο

en: From start date show next # days' activities
el: Εμφάνιση δραστηριοτήτων των επόμενων # ημερών από την αρχική ημερομηνία

en: Incidence Unique-string identifier
el: Μοναδικό αναγνωριστικό περιστατικού

en: Start from this day [YYYY-MM-DD]
el: Έναρξη από αυτή την ημέρα [ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ]

en: Start from this time [HH:MM:SS]
el: Έναρξη από αυτή την ώρα [ΩΩ:ΛΛ:ΔΔ]

en: End at this day [YYYY-MM-DD]
el: Τέλος σε αυτή την ημέρα [ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ]

en: End at this time [HH:MM:SS]
el: Τέλος σε αυτή την ώρα [ΩΩ:ΛΛ:ΔΔ]

en: Start from this time [secs since epoch]
el: Εκκίνηση από αυτή την ώρα [δευτερόλεπτα από τότε]

en: End at this time [secs since epoch]
el: Τέλος σε αυτή την ώρα [δευτερόλεπτα από τότε]

en: Add summary to incidence (for add/change modes)
el: Προσθήκη περίληψης στο περιστατικό (για λειτουργία προσθήκης/τροποποίησης)

en: Add description to incidence (for add/change modes)
el: Προσθήκη περιγραφής στο περιστατικό (για λειτουργία προσθήκης/τροποποίησης)

en: Add location to incidence (for add/change modes)
el: Προσθήκη τοποθεσίας στο περιστατικό (για λειτουργία προσθήκης/τροποποίησης)

en: Calendar to use when creating a new incidence
el: Το ημερολόγιο που θα χρησιμοποιηθεί στη δημιουργία νέου περιστατικού

en: Export file type (Default: text)
el: Τύπος αρχείου εξαγωγής (Προκαθορισμένο: κείμενο)

en: Export to file (Default: stdout)
el: Εξαγωγή σε αρχείο (Προκαθορισμένο: stdout)

en: Print list of export types supported and exit
el: Εμφάνιση των υποστηριζόμενων τύπων εξαγωγής και τερματισμός

en: %1 supports these export formats:
el: Το %1 υποστηρίζει τους ακόλουθους τύπους εξαγωγής:

[ctx: the default export format]
en:   %1 [Default]
el:   %1 [Προκαθορισμένο]

[ctx: short text export]
en:   %1 (like %2, but more compact)
el:   %1 (σαν το %2, αλλά πιο συμπαγές)

[ctx: comma-separated values export]
en:   %1 (Comma-Separated Values)
el:   %1 (Τιμές διαχωρισμένες με κόμματα)

en: Sorry, To-dos are not working yet.
el: Δυστυχώς, οι προς υλοποίηση εργασίες δε λειτουργούν ακόμη.

en: Sorry, Journals are not working yet.
el: Δυστυχώς, τα χρονικά δε λειτουργούν ακόμη.

en: Invalid Export Type Specified: %1
el: Καθορίστηκε μη έγκυρος τύπος εξαγωγής: %1

en: Invalid Start Date Specified: %1
el: Καθορίστηκε μη έγκυρη ημερομηνία έναρξης: %1

en: Invalid Start Time Specified: %1
el: Καθορίστηκε μη έγκυρη ώρα έναρξης: %1

en: Invalid End Date Specified: %1
el: Καθορίστηκε μη έγκυρη ημερομηνία τέλους: %1

en: Invalid Date Count Specified: %1
el: Καθορίστηκε μη έγκυρο βήμα ημερομηνία: %1

en: Invalid End Time Specified: %1
el: Καθορίστηκε μη έγκυρη ώρα τέλους: %1

en: Only 1 operation mode (view, add, change, delete, create) permitted at any one time
el: Μόνο ένας τύπος λειτουργίας (προβολή, προσθήκη, τροποποίηση, διαγραφή, δημιουργία) επιτρέπεται κάθε στιγμή

en: Ending Date/Time occurs before the Starting Date/Time
el: Η ημερομηνία/ώρα τέλους είναι μικρότερη της ημερομηνίας/ώρας έναρξης

en: Calendar %1 successfully imported
el: Επιτυχής εισαγωγή του ημερολογίου %1

en: Unable to import calendar: %1
el: Αδύνατη η εισαγωγή του ημερολογίου: %1

en: Attempting to insert an event that already exists
el: Προσπάθεια εισαγωγής ενός γεγονότος που υπάρχει ήδη

en: Missing event UID: use --uid command line option
el: Λείπει το UID του γεγονότος: χρησιμοποιήστε την επιλογή γραμμής εντολών -uid

en: No such event UID: change event failed
el: Δεν υπάρχει τέτοιο UID γεγονότος: η τροποποίηση απέτυχε

en: No such event UID: delete event failed
el: Δεν υπάρχει τέτοιο UID γεγονότος: η διαγραφή απέτυχε

en: Cannot open specified export file: %1
el: Αδυναμία ανοίγματος του καθορισμένου αρχείου εξαγωγής: %1

en: Cannot create Akonadi resource from file: %1
el: Αδυναμία δημιουργίας πηγής Akonadi από αρχείο: %1
