konsolekalendar - en to eo translation catalogue (93 entries)

en: There are no calendars available.
eo: Ne estas disponeblaj kalendaroj.

en: (Read only)
eo: (Nurlegebla)

en: Create Calendar <Dry Run>: %1
eo: Krei Kalendaron <Dry Run>: %1

en: Create Calendar <Verbose>: %1
eo: Krei Kalendaron <Vorteme>: %1

en: View Events <Dry Run>:
eo: Rigardi Eventojn <Dry Run>:

en: View Event <Verbose>:
eo: Rigardi Eventon <Vorteme>:

en:   What:  %1
eo:   Kio:  %1

en:   Begin: %1
eo:   Komenco: %1

en:   End:   %1
eo:   Fino:   %1

en:   No Time Associated with Event
eo: Neniu Tempo Rilata kun Evento

en:   Desc:  %1
eo:   Prisk:  %1

en:   Location:  %1
eo:   Loko:  %1

en: Insert Event <Dry Run>:
eo: Enmeti Eventon <Dry Run>:

en: Insert Event <Verbose>:
eo: Enmeti Eventon <Vorteme>:

en: Calendar is invalid. Please specify one with --calendar
eo: Kalendaro estas nevalida. Bonvolu specifi unu per --calendar

en: Success: "%1" inserted
eo: Sukceso: "%1" enmetita

en: Failure: "%1" not inserted
eo: Fiasko: "%1" ne enigita

en: Insert Event skipped, because UID "%1" is already known. <Verbose>
eo: Preterlasis Enmeti Eventon, ĉar UID "%1" jam estas konata. <vorteca>

en: Add Event with UID "%1". <Verbose>
eo: Aldonu Eventon kun UID "%1". <vorteca>

en: Change Event <Dry Run>:
eo: Ŝanĝi Eventon <Seka Kuro>:

en: To Event <Dry Run>:
eo: Al Evento <Seka Kuro>:

en: Change Event <Verbose>:
eo: Ŝanĝi Eventon <Devorta>:

en: Success: "%1" changed
eo: Sukceso: "%1" ŝanĝiĝis

en: Failure: "%1" not changed
eo: Fiasko: "%1" ne ŝanĝita

en: Delete Event <Dry Run>:
eo: Forigi Eventon <Dry Run>:

en: Delete Event <Verbose>:
eo: Forigi Eventon <Devorta>:

en: Success: "%1" deleted
eo: Sukceso: "%1" forigita

en: Error deleting: "%1"
eo: Eraro dum forigo: "%1"

en: Date:
eo: Dato:

en: Summary:
eo: Resumo:

en: (no summary available)
eo: (neniu resumo havebla)

en: Location:
eo: Loko:

en: (no location available)
eo: (neniu loko havebla)

en: Description:
eo: Priskribo:

en: (no description available)
eo: (neniu priskribo havebla)

en: [all day]
eo: [la tutan tagon]

en: A command line interface to KDE calendars
eo: Komandlinia interfaco al KDE-kalendaroj

en: (c) 2002-2009, Tuukka Pasanen and Allen Winter
eo: (c) 2002-2009, Tuukka Pasanen kaj Allen Winter

en: Bug fixing
eo: Cimkorektado

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Print helpful runtime messages
eo: Presi helpemajn rultempajn mesaĝojn

en: Print what would have been done, but do not execute
eo: Presi tion, kio estus farita, sed ne efektivigi

en: Allow calendars which might need an interactive user interface
eo: Permesi kalendarojn, kiuj eble bezonas interagan uzantinterfacon

en: Operate for Events only (Default)
eo: Funkcii nur por Eventoj (Defaŭlte)

en: Operate for To-dos only [NOT WORKING YET]
eo: Funkcii nur por farendoj [NE FUNKAS ANKORE]

en: Operate for Journals only [NOT WORKING YET]
eo: Funkcii nur por Taglibroj [ANKORAŬ NE FUNKCIAS]

en: Print incidences in specified export format
eo: Presi incidentojn en specifita eksporta formato

en: Insert an incidence into the calendar
eo: Enigi incidenton en la kalendaron

en: Modify an existing incidence
eo: Modifi ekzistantan incidenton

en: Remove an existing incidence
eo: Forigi ekzistantan incidenton

en: Create new Akonadi Resource for file
eo: Kreu novan Akonadi Rimedon por dosiero

en: Import this calendar to main calendar
eo: Importu ĉi tiun kalendaron al ĉefa kalendaro

en: List available calendars
eo: Listo de disponeblaj kalendaroj

en: View all calendar entries, ignoring date/time options
eo: Rigardu ĉiujn kalendarajn enskribojn, ignorante datajn/horajn opciojn

en: View next activity in calendar
eo: Rigardu la sekvan agadon en kalendaro

en: From start date show next # days' activities
eo: Ekde komenca dato montru agadojn de la venontaj # tagoj

en: Incidence Unique-string identifier
eo: Incidenco Unikĉena identigilo

en: Start from this day [YYYY-MM-DD]
eo: Komencu de ĉi tiu tago [YYYY-MM-DD]

en: Start from this time [HH:MM:SS]
eo: Komencu de ĉi tiu tempo [HH:MM:SS]

en: End at this day [YYYY-MM-DD]
eo: Finiĝos ĉi-tage [JJAA-MM-JJ]

en: End at this time [HH:MM:SS]
eo: Finiĝu ĉi-momente [HH:MM:SS]

en: Start from this time [secs since epoch]
eo: Komencu de ĉi tiu tempo [sekundoj ekde epoko]

en: End at this time [secs since epoch]
eo: Fino en ĉi tiu tempo [sekundoj ekde epoko]

en: Add summary to incidence (for add/change modes)
eo: Aldonu resumon al incidenco (por aldoni/ŝanĝi reĝimojn)

en: Add description to incidence (for add/change modes)
eo: Aldonu priskribon al incidenco (por aldoni/ŝanĝi reĝimojn)

en: Add location to incidence (for add/change modes)
eo: Aldonu lokon al incidenco (por aldoni/ŝanĝi reĝimojn)

en: Calendar to use when creating a new incidence
eo: Kalendaro por uzi dum kreado de nova incidento

en: Export file type (Default: text)
eo: Eksporti dosiertipo (Defaŭlte: teksto)

en: Export to file (Default: stdout)
eo: Eksporti al dosiero (Defaŭlte: stdout)

en: Print list of export types supported and exit
eo: Presi liston de eksporttipoj subtenataj kaj eliru

en: %1 supports these export formats:
eo: %1 subtenas ĉi tiujn eksportformatojn:

[ctx: the default export format]
en:   %1 [Default]
eo: %1 [Defaŭlte]

[ctx: short text export]
en:   %1 (like %2, but more compact)
eo: %1 (kiel %2, sed pli kompakta)

[ctx: comma-separated values export]
en:   %1 (Comma-Separated Values)
eo: %1 (Komo-Separataj Valoroj)

en: Sorry, To-dos are not working yet.
eo: Pardonu, faroj ankoraŭ ne funkcias.

en: Sorry, Journals are not working yet.
eo: Pardonu, Taglibroj ankoraŭ ne funkcias.

en: Invalid Export Type Specified: %1
eo: Nevalida Eksporta Tipo Specifita: %1

en: Invalid Start Date Specified: %1
eo: Nevalida Komenca Dato Specifita: %1

en: Invalid Start Time Specified: %1
eo: Nevalida Komenca Tempo Specifita: %1

en: Invalid End Date Specified: %1
eo: Nevalida Findato Specifita: %1

en: Invalid Date Count Specified: %1
eo: Nevalida dato-kalkulo specifita: %1

en: Invalid End Time Specified: %1
eo: Nevalida Fina Tempo Specifita: %1

en: Only 1 operation mode (view, add, change, delete, create) permitted at any one time
eo: Nur 1 operacia reĝimo (vidi, aldoni, ŝanĝi, forigi, krei) permesata iam ajn

en: Ending Date/Time occurs before the Starting Date/Time
eo: Fina dato/tempo okazas antaŭ la Komenca dato/tempo

en: Calendar %1 successfully imported
eo: Kalendaro %1 sukcese importita

en: Unable to import calendar: %1
eo: Ne eblas importi kalendaron: %1

en: Attempting to insert an event that already exists
eo: Provante enigi eventon kiu jam ekzistas

en: Missing event UID: use --uid command line option
eo: Mankas evento UID: uzu --uid komandlinian opcion

en: No such event UID: change event failed
eo: Neniu tia evento UID: ŝanĝa evento malsukcesis

en: No such event UID: delete event failed
eo: Neniu tia evento UID: forigo evento malsukcesis

en: Cannot open specified export file: %1
eo: Ne povas malfermi specifitan eksportdosieron: %1

en: Cannot create Akonadi resource from file: %1
eo: Ne povas krei Akonadi-rimedon el dosiero: %1
