konsolekalendar - en to gl translation catalogue (97 entries)

en: There are no calendars available.
gl: Non hai calendarios dispoñíbeis.

en: (Read only)
gl: (Só lectura)

en: Create Calendar <Dry Run>: %1
gl: Crear calendario <Dry Run>: %1

en: Create Calendar <Verbose>: %1
gl: Crear calendario <Verbose>: %1

en: View Events <Dry Run>:
gl: Ver eventos <Dry Run>:

en: View Event <Verbose>:
gl: Ver evento <Verbose>:

en: Sorry, export to HTML by UID is not supported yet
gl: Aínda non se permite exportar a HTML por UID

en: Events:
gl: Eventos:

en: Events: %1
gl: Eventos: %1

en: Events: %1 - %2
gl: Eventos: %1 - %2

en:   What:  %1
gl:   O que:  %1

en:   Begin: %1
gl:   Comezo: %1

en:   End:   %1
gl:   Remate:   %1

en:   No Time Associated with Event
gl:    Non hai ningunha hora asociada ao evento

en:   Location:  %1
gl:   Lugar:  %1

en: Insert Event <Dry Run>:
gl: Inserir evento <Dry Run>:

en: Insert Event <Verbose>:
gl: Inserir evento <Verbose>:

en: Calendar is invalid. Please specify one with --calendar
gl: O calendario é incorrecto. Indique un con --calendar

en: Success: "%1" inserted
gl: Éxito: "%1" inserido

en: Failure: "%1" not inserted
gl: Fallo: "%1" non inserido

en: Insert Event skipped, because UID "%1" is already known. <Verbose>
gl: Saltouse o evento de inserción porque xa se coñece o UID «%1». <Verbose>

en: Add Event with UID "%1". <Verbose>
gl: Evento de engadir co UID «%1». <Verbose>

en: Change Event <Dry Run>:
gl: Cambiar evento <Dry Run>:

en: To Event <Dry Run>:
gl: Ao evento <Dry Run>:

en: Change Event <Verbose>:
gl: Cambiar evento <Verbose>:

en: Success: "%1" changed
gl: Éxito: «%1» cambiou.

en: Failure: "%1" not changed
gl: Fallo: «%1» non cambiou

en: Delete Event <Dry Run>:
gl: Eliminar evento <Dry Run>:

en: Delete Event <Verbose>:
gl: Eliminar evento <Verbose>:

en: Success: "%1" deleted
gl: Correcto: «%1» eliminado

en: Error deleting: "%1"
gl: Produciuse un erro ao eliminar: «%1»

en: Date:
gl: Data:

en: Summary:
gl: Resumo:

en: (no summary available)
gl: (non se dispón de resumo)

en: Location:
gl: Lugar:

en: (no location available)
gl: (non hai ningún lugar dispoñíbel)

en: Description:
gl: Descrición:

en: (no description available)
gl: (non hai ningunha descrición dispoñíbel)

en: [all day]
gl: [todo o día]

en: A command line interface to KDE calendars
gl: Unha interface de liña de ordes para os calendarios de KDE

en: (c) 2002-2009, Tuukka Pasanen and Allen Winter
gl: © 2002-2009, Tuukka Pasanen e Allen Winter

en: Bug fixing
gl: Corrección de fallos

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: Author
gl: Autor

en: Print helpful runtime messages
gl: Imprimir mensaxes explicativas durante a execución

en: Print what would have been done, but do not execute
gl: Imprimir o que se faría, pero non executar

en: Allow calendars which might need an interactive user interface
gl: Permitir calendarios que poderían precisar dunha interface de usuario interactiva

en: Operate for Events only (Default)
gl: Operar só para eventos (predeterminado)

en: Operate for To-dos only [NOT WORKING YET]
gl: Operar só para as tarefas [AÍNDA NON FUNCIONA]

en: Operate for Journals only [NOT WORKING YET]
gl: Operar só para os xornais [AÍNDA NON FUNCIONA]

en: Print incidences in specified export format
gl: Imprimir incidencias no formato de exportación especificado

en: Insert an incidence into the calendar
gl: Inserir unha incidencia no calendario

en: Modify an existing incidence
gl: Modificar unha incidencia existente

en: Remove an existing incidence
gl: Retirar unha incidencia existente

en: Create new Akonadi Resource for file
gl: Crear un novo recurso de Akonadi para o ficheiro.

en: Import this calendar to main calendar
gl: Importar este calendario ao calendario principal

en: List available calendars
gl: Lista de calendarios dispoñíbeis

en: View all calendar entries, ignoring date/time options
gl: Ver todas as entradas do calendario, ignorando opcións de data/hora

en: View next activity in calendar
gl: Ver a vindeira actividade no calendario

en: From start date show next # days' activities
gl: Mostrar as actividades dos vindeiros X días desde a data de inicio

en: Incidence Unique-string identifier
gl: Identificador de cadea única para as incidencias

en: Start from this day [YYYY-MM-DD]
gl: Comezar desde este día [AAAA-MM-DD]

en: Start from this time [HH:MM:SS]
gl: Comezar desde esta hora [HH:MM:SS]

en: End at this day [YYYY-MM-DD]
gl: Rematar neste día [AAAA-MM-DD]

en: End at this time [HH:MM:SS]
gl: Rematar a esta hora [HH:MM:SS]

en: Start from this time [secs since epoch]
gl: Iniciar desde esta hora [segundos desde a época]

en: End at this time [secs since epoch]
gl: Rematar a esta hora [segundos desde a época]

en: Add summary to incidence (for add/change modes)
gl: Engadir un resumo á incidencia (para os modos de engadir e cambiar)

en: Add description to incidence (for add/change modes)
gl: Engadir unha descrición á incidencia (para os modos de engadir e cambiar)

en: Add location to incidence (for add/change modes)
gl: Engadir un lugar á incidencia (para os modos de engadir e cambiar)

en: Calendar to use when creating a new incidence
gl: Calendario que empregar ao crear unha incidencia nova

en: Export file type (Default: text)
gl: Tipo de ficheiro de exportación (predeterminado: texto)

en: Export to file (Default: stdout)
gl: Exportar a un ficheiro (predeterminado: saída normal)

en: Print list of export types supported and exit
gl: Imprimir unha lista dos tipos de exportación compatíbeis e saír

en: %1 supports these export formats:
gl: %1 permite estes formatos de exportación:

[ctx: the default export format]
en:   %1 [Default]
gl:   %1 [De maneira predeterminada]

[ctx: short text export]
en:   %1 (like %2, but more compact)
gl:   %1 (como %2, pero máis compacto)

[ctx: HTMLmonth export]
en:   %1 (like %2, but in a month view)
gl:   %1 (como %2, pero nunha vista mensual)

[ctx: comma-separated values export]
en:   %1 (Comma-Separated Values)
gl:   %1 (Valores separados por comas)

en: Sorry, To-dos are not working yet.
gl: Desculpas; as tarefas aínda non funcionan.

en: Sorry, Journals are not working yet.
gl: Desculpas, os xornais aínda non funcionan.

en: Invalid Export Type Specified: %1
gl: O tipo de exportación indicado é incorrecto: %1

en: Invalid Start Date Specified: %1
gl: A data de inicio indicada é incorrecta: %1

en: Invalid Start Time Specified: %1
gl: A hora de inicio indicada é incorrecta: %1

en: Invalid End Date Specified: %1
gl: A data de remate indicada é incorrecta: %1

en: Invalid Date Count Specified: %1
gl: Indicouse unha cantidade de datas incorrecta: %1

en: Invalid End Time Specified: %1
gl: A hora de remate indicada é incorrecta: %1

en: Only 1 operation mode (view, add, change, delete, create) permitted at any one time
gl: Só se permite un modo de operación (ver, engadir, cambiar, eliminar, crear) de cada vez

en: Ending Date/Time occurs before the Starting Date/Time
gl: A data/hora de remate ocorre antes da data/hora de Inicio.

en: Calendar %1 successfully imported
gl: Importouse satisfactoriamente o calendario %1

en: Unable to import calendar: %1
gl: Non se pode importar o calendario: %1

en: Attempting to insert an event that already exists
gl: Intentando inserir un evento que xa existe

en: Missing event UID: use --uid command line option
gl: UID de evento ausente: use a opción --uid da liña de ordes

en: No such event UID: change event failed
gl: Non hai tal UID de evento: fallou o cambio de evento

en: No such event UID: delete event failed
gl: Non hai tal UID de evento: fallou a eliminación do evento

en: Cannot open specified export file: %1
gl: Non se pode especificar o ficheiro de exportación: %1

en: Cannot create Akonadi resource from file: %1
gl: Non se pode crear un recurso de Akonadi a partir do ficheiro: %1
