konsolekalendar - en to nb translation catalogue (69 entries)

en: There are no calendars available.
nb: Det er ingen kalendere tilgjengelig.

en: (Read only)
nb: (Skrivebeskyttet)

en: Create Calendar <Dry Run>: %1
nb: Lag kalender <Prøvekjør>: %1

en: Create Calendar <Verbose>: %1
nb: Lag kalender <Pratsom>: %1

en: View Events <Dry Run>:
nb: Vis hendelser <Prøvekjør>:

en: View Event <Verbose>:
nb: Vis hendelse <Pratsom>:

en: Sorry, export to HTML by UID is not supported yet
nb: Eksport til HTML etter UID er dessverre ikke støttet ennå

en: Events:
nb: Hendelser:

en: Events: %1
nb: Hendelser: %1

en: Events: %1 - %2
nb: Hendelser: %1 – %2

en:   What:  %1
nb:   Hva:  %1

en:   Begin: %1
nb:   Start: %1

en:   End:   %1
nb:   Slutt: %1

en:   No Time Associated with Event
nb:   Ingen tid tilordnet hendelsen

en:   Desc:  %1
nb:   Beskrivelse: %1

en:   Location:  %1
nb:   Sted: %1

en: Insert Event <Dry Run>:
nb: Sett inn hendelse <Prøvekjør>:

en: Insert Event <Verbose>:
nb: Sett inn hendelse <Pratsom>:

en: Calendar is invalid. Please specify one with --calendar
nb: Kalenderen er ugyldig. Oppgi en med --calendar

en: Success: "%1" inserted
nb: Lyktes: «%1» satt inn

en: Failure: "%1" not inserted
nb: Mislyktes: «%1» ikke satt inn

en: Change Event <Dry Run>:
nb: Endre hendelse <Prøvekjør>:

en: To Event <Dry Run>:
nb: Til hendelsen <Prøvekjør>:

en: Change Event <Verbose>:
nb: Endre hendelse <Pratsom>:

en: Success: "%1" changed
nb: Lyktes: «%1» endret

en: Failure: "%1" not changed
nb: Mislyktes: «%1» ikke endret

en: Delete Event <Dry Run>:
nb: Slett hendelse <Prøvekjør>:

en: Delete Event <Verbose>:
nb: Slett hendelse <Pratsom>:

en: Success: "%1" deleted
nb: Lyktes: «%1» slettet

en: Error deleting: "%1"
nb: Feil ved sletting: «%1»

en: Date:
nb: Dato:

en: Summary:
nb: Sammendrag:

en: (no summary available)
nb: (ikke noe sammendrag tilgjengelig)

en: Location:
nb: Sted:

en: (no location available)
nb: (intet sted tilgjengelig)

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: (no description available)
nb: (ingen beskrivelse tilgjengelig)

en: [all day]
nb: (hele dagen)

en: (c) 2002-2009, Tuukka Pasanen and Allen Winter
nb: © 2002–2009 Tuukka Pasanen og Allen Winter

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Author
nb: Forfatter

en: Print helpful runtime messages
nb: Skriv ut hjelpsomme meldinger under kjøring

en: Print what would have been done, but do not execute
nb: Skriv ut hva som ville blitt gjort, men ikke utfør det

en: Allow calendars which might need an interactive user interface
nb: Tillat kalendere som kan trenge en interaktiv brukerflate

en: Add description to incidence (for add/change modes)
nb: Legg til beskrivelse til hendelsen (for legg til / endre-modus)

en: Export file type (Default: text)
nb: Eksporter filtype (Standard: tekst)

en: Export to file (Default: stdout)
nb: Eksporter til fil (Standard: stdout)

en: %1 supports these export formats:
nb: %1 støtter disse eksportformatene:

[ctx: the default export format]
en:   %1 [Default]
nb:   %1 [Standard]

[ctx: short text export]
en:   %1 (like %2, but more compact)
nb:   %1 (som %2, men mer kompakt)

[ctx: HTMLmonth export]
en:   %1 (like %2, but in a month view)
nb:   %1 (som %2, men i månedsvisning)

[ctx: comma-separated values export]
en:   %1 (Comma-Separated Values)
nb:   %1 (kommaseparerte verdier)

en: Sorry, To-dos are not working yet.
nb: Oppgaver virker ikke ennå.

en: Sorry, Journals are not working yet.
nb: Dagbøker virker ikke ennå.

en: Invalid Export Type Specified: %1
nb: Oppgitt ugyldig eksporttype: %1

en: Invalid Start Date Specified: %1
nb: Oppgitt ugyldig startdato: %1

en: Invalid Start Time Specified: %1
nb: Oppgitt ugyldig starttid: %1

en: Invalid End Date Specified: %1
nb: Oppgitt ugyldig sluttdato: %1

en: Invalid Date Count Specified: %1
nb: Oppgitt ugyldig antall dager: %1

en: Invalid End Time Specified: %1
nb: Oppgitt ugyldig slutt-tid: %1

en: Only 1 operation mode (view, add, change, delete, create) permitted at any one time
nb: Bare en hovedoperasjon av gangen er tillatt (view – vis, add- legg til, change – endre, delete – slett, create – lag)

en: Ending Date/Time occurs before the Starting Date/Time
nb: Sluttdato/tid er før startdato/tid

en: Calendar %1 successfully imported
nb: Kalenderen %1 ble importert

en: Unable to import calendar: %1
nb: Klarte ikke importere kalender: %1

en: Attempting to insert an event that already exists
nb: Forsøker å sette inn en hendelse som finnes fra før

en: Missing event UID: use --uid command line option
nb: Mangler hendelses-UID: Bruk kommandolinjevalget --uid

en: No such event UID: change event failed
nb: Hendelses-UID finnes ikke: Klarte ikke endre hendelsen

en: No such event UID: delete event failed
nb: Hendelses-UID finnes ikke: Klarte ikke slette hendelsen

en: Cannot open specified export file: %1
nb: Klarte ikke åpne oppgitt eksportfil: %1
