konsolekalendar - en to nn translation catalogue (94 entries)

en: There are no calendars available.
nn: Det finst ingen tilgjengelege kalendrar.

en: (Read only)
nn: (skriveverna)

en: Create Calendar <Dry Run>: %1
nn: Lag kalender <Prøvekøyr>: %1

en: Create Calendar <Verbose>: %1
nn: Lag kalender <Utvida>: %1

en: View Events <Dry Run>:
nn: Vis hendingar <Prøvekøyr>:

en: View Event <Verbose>:
nn: Vis hending <Utvida>:

en:   What:  %1
nn:   Kva:   %1

en:   Begin: %1
nn:   Start: %1

en:   End:   %1
nn:   Slutt: %1

en:   No Time Associated with Event
nn:   Inga tid tilordna hendinga

en:   Desc:  %1
nn:   Skildring: %1

en:   Location:  %1
nn:   Stad: %1

en: Insert Event <Dry Run>:
nn: Set inn hending <Prøvekøyr>:

en: Insert Event <Verbose>:
nn: Set inn hending <Utvida>:

en: Calendar is invalid. Please specify one with --calendar
nn: Kalenderen ikkje gyldig. Oppgje ein med «--calendar».

en: Success: "%1" inserted
nn: Lukkast: «%1» sett inn

en: Failure: "%1" not inserted
nn: Mislukkast: «%1» ikkje sett inn

en: Insert Event skipped, because UID "%1" is already known. <Verbose>
nn: Hoppa over innsetjing av hending, då UID-en «%1» er kjend frå før. <Verbose>

en: Add Event with UID "%1". <Verbose>
nn: Legg til hending med UID «%1». <Verbose>

en: Change Event <Dry Run>:
nn: Endra hending <Prøvekøyr>:

en: To Event <Dry Run>:
nn: Til hending <Prøvekøyr>:

en: Change Event <Verbose>:
nn: Endra hending <Utvida>:

en: Success: "%1" changed
nn: Lukkast: «%1» endra

en: Failure: "%1" not changed
nn: Mislukkast: «%1» ikkje endra

en: Delete Event <Dry Run>:
nn: Slett hending <Prøvekøyr>:

en: Delete Event <Verbose>:
nn: Slett hending <Utvida>:

en: Success: "%1" deleted
nn: Lukkast: «%1» sletta

en: Error deleting: "%1"
nn: Feil ved sletting: «%1»

en: Date:
nn: Dato:

en: Summary:
nn: Samandrag:

en: (no summary available)
nn: (inga skildring tilgjengeleg)

en: Location:
nn: Stad:

en: (no location available)
nn: (ingen stad tilgjengeleg)

en: Description:
nn: Skildring:

en: (no description available)
nn: (inga skildring tilgjengeleg)

en: [all day]
nn: (heile dagen)

en: KonsoleKalendar
nn: Konsollkalender

en: A command line interface to KDE calendars
nn: Kommandolinjegrensesnitt for KDE-kalendrar

en: (c) 2002-2009, Tuukka Pasanen and Allen Winter
nn: © 2002–2009 Tuukka Pasanen and Allen Winter

en: Bug fixing
nn: Feilrettingar

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Author
nn: Opphavsperson

en: Print helpful runtime messages
nn: Skriv ut hjelpsame meldingar under køyring

en: Print what would have been done, but do not execute
nn: Skriv ut det som ville verta gjort, men ikkje utfør det

en: Allow calendars which might need an interactive user interface
nn: Tillat kalendrar som kanskje treng eit interaktivt brukargrensesnitt

en: Operate for Events only (Default)
nn:  Berre bruk for hendingar (standard)

en: Operate for To-dos only [NOT WORKING YET]
nn: Berre bruk for oppgåver [VERKAR IKKJE ENNO]

en: Operate for Journals only [NOT WORKING YET]
nn: Berre bruk for dagbøker [VERKAR IKKJE ENNO]

en: Print incidences in specified export format
nn: Skriv ut hendingar i valt eksportformat

en: Insert an incidence into the calendar
nn: Set inn ei hending i kalenderen

en: Modify an existing incidence
nn: Endra ei hending som finst frå før

en: Remove an existing incidence
nn: Fjern ei hending som finst frå før

en: Create new Akonadi Resource for file
nn: Lag ny Akonadi-ressurs for fil

en: Import this calendar to main calendar
nn:  Importer kalenderen til hovudkalenderen

en: List available calendars
nn: Vis oversikt over tilgjengelege kalendrar

en: View all calendar entries, ignoring date/time options
nn: Vis alle kalenderoppføringar (ignorerer innstillingar for dato/klokkeslett)

en: View next activity in calendar
nn: Vis neste hending i kalenderen

en: From start date show next # days' activities
nn: Vis aktivitetar frå i dag og # dagar framover

en: Incidence Unique-string identifier
nn: Eintydig strengidentifikasjon for hending

en: Start from this day [YYYY-MM-DD]
nn: Start frå denne dagen [ÅÅÅÅ-MM-DD]

en: Start from this time [HH:MM:SS]
nn: Start frå dette tidspunktet [TT:MM:SS]

en: End at this day [YYYY-MM-DD]
nn: Slutt ved denne datoen [ÅÅÅÅ-MM-DD]

en: End at this time [HH:MM:SS]
nn: Slutt ved dette tidspunktet [TT:MM:SS]

en: Start from this time [secs since epoch]
nn: Start frå dette tidspunktet [sekund sidan nullpunkt]

en: End at this time [secs since epoch]
nn: Slutt ved dette tidspunktet [sekund sidan nullpunkt]

en: Add summary to incidence (for add/change modes)
nn: Legg til samandrag for hendinga (for legg til / endra-modus)

en: Add description to incidence (for add/change modes)
nn: Legg skildring til hendinga (for legg til / endra-modus)

en: Add location to incidence (for add/change modes)
nn: Legg stad til hendinga (for legg til / endra-modus)

en: Calendar to use when creating a new incidence
nn: Kalender som skal brukast ved oppretting av ny hending

en: Export file type (Default: text)
nn: Eksporteringsfiltype (standard: tekst)

en: Export to file (Default: stdout)
nn: Eksporter til fil (standard: standard ut)

en: Print list of export types supported and exit
nn: Vis liste over støtta eksporttypar, og så avslutt

en: %1 supports these export formats:
nn: %1 kan eksportera til desse formata:

[ctx: the default export format]
en:   %1 [Default]
nn:   %1 (standard)

[ctx: short text export]
en:   %1 (like %2, but more compact)
nn:   %1 (som %2, men tek mindre plass)

[ctx: comma-separated values export]
en:   %1 (Comma-Separated Values)
nn:   %1 (kommaskilde verdiar)

en: Sorry, To-dos are not working yet.
nn: Oppgåver verkar ikkje enno.

en: Sorry, Journals are not working yet.
nn: Dagbøker verkar ikkje enno.

en: Invalid Export Type Specified: %1
nn: Ugyldig eksporttype: %1

en: Invalid Start Date Specified: %1
nn: Ugyldig startdato: %1

en: Invalid Start Time Specified: %1
nn: Ugyldig starttid: %1

en: Invalid End Date Specified: %1
nn: Ugyldig sluttdato: %1

en: Invalid Date Count Specified: %1
nn: Ugyldig tal på dagar: %1

en: Invalid End Time Specified: %1
nn: Ugyldig sluttid: %1

en: Only 1 operation mode (view, add, change, delete, create) permitted at any one time
nn: Du kan berre køyra éin hovudoperasjon om gongen (view – vis, add – legg til, change – endra, delete – slett, create – lag)

en: Ending Date/Time occurs before the Starting Date/Time
nn: Sluttidspunkt er før starttidspunkt

en: Calendar %1 successfully imported
nn: Kalenderen %1 vart importert

en: Unable to import calendar: %1
nn: Klarte ikkje importera kalender: %1

en: Attempting to insert an event that already exists
nn: Prøver å setja inn ei hending som finst frå før

en: Missing event UID: use --uid command line option
nn: Manglar hendings-UID: Bruk kommandolinjevalet «--uid»

en: No such event UID: change event failed
nn: Hendings-UID-en finst ikkje: Klarte ikkje endra hending

en: No such event UID: delete event failed
nn: Hendings-UID finst ikkje: Klarte ikkje sletta hending

en: Cannot open specified export file: %1
nn: Klarte ikkje opna den oppgjevne eksportfila: %1

en: Cannot create Akonadi resource from file: %1
nn: Kan ikkje laga Akonadi-ressurs frå fil: %1
