konsolekalendar - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Events:
ro: Evenimente:

en: Events: %1
ro: Evenimente: %1

en: Events: %1 - %2
ro: Evenimente: %1 - %2

en:   What:  %1
ro:   Ce: %1

en:   Begin: %1
ro:   Început: %1

en:   End:   %1
ro:   Sfârșit:  %1

en:   Location:  %1
ro:   Amplasare:  %1

en: Date:
ro: Dată:

en: Summary:
ro: Sumar:

en: Location:
ro: Amplasare:

en: Description:
ro: Descriere:

en: (no description available)
ro: (nicio descriere disponibilă)

en: Maintainer
ro: Responsabil

en: Author
ro: Autor

[ctx: the default export format]
en:   %1 [Default]
ro:   %1 [Implicit]
