akonadi-calendar - en to az translation catalogue (247 entries)

en: Could not find incidence to update, it probably was deleted recently.
az: Yeniləmək üçün tədbir tapılmadı, ola bilsin ki, bu az əvvəl silinib.

en: Error performing deletion.
az: Silinmə xətası

en: Error performing copy.
az: Kopyalanma xətası

en: Can't find item: %1
az: Bu element tapılmadı: %1

en: Error while removing relations.
az: Əlaqələrin silinməsi zamanı xəta

en: Error while deleting incidences: %1
az: Silinən zaman xəta baş verən tədbir: %1

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to cut just this item and make all its sub-to-dos independent, or cut the to-do with all its sub-to-dos?
az: "%1" tapşırığının alt tapşırığı var. Bu tapşırığı onun alt tapşırığı ilə kəsmək, yoxsa bütün alt tapşırıqları müstəqil müstəqil etmək?

en: Cut Only This
az: Bir tapşırığı kəsmək

en: Cut All
az: Hamısını kəsmək

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to copy just this item or copy the to-do with all its sub-to-dos?
az: "%1" elementi alt tapşırıqdır. Siz təkcə bu elementi yoxsa tapşırığı onun bütün alt qovluqlar ilə birgə kopyalamaq istəyirsiniz?

en: Copy Only This
az: Yalnız bunu kopyalamaq

en: Copy All
az: Hamısını kopyalamaq

[ctx: @title:column calendar event summary]
en: Summary
az: Xülasəsi

[ctx: @title:column calendar event start date and time]
en: Start Date and Time
az: Başlanğıc Tarixi və Vaxtı

[ctx: @title:column calendar event end date and time]
en: End Date and Time
az: Bitmə Tarixi və Vaxtı

[ctx: @title:column calendar event type]
en: Type
az: Növ

[ctx: @title:column todo item due date and time]
en: Due Date and Time
az: İcra olunma müddəti

[ctx: @title:column todo item priority]
en: Priority
az: Üstünlük

[ctx: @title:column todo item completion in percent]
en: Complete
az: Başa çatdı

[ctx: @title:column calendar title]
en: Calendar
az: Təqvim

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish URL
az: Məşğulluq olma haqqında paylaşım ünvanı

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: URL for publishing free/busy information
az: Məşğul olma haqqında paylaşım üçün ünvan

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Username
az: Məşğul olma haqqında paylaşım istifadəçi adı

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Username for publishing free/busy information
az: Məşğul olma haqqında məlumatları paylaşmaq üçün istifadəçi adı

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Password
az: Məşğul olma haqqında paylaşım şifrəsi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Password for publishing free/busy information
az: Məşğul olma məlumatını yaymaq üçün şifrə

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveAuto), group (FreeBusy Retrieve)
en: Enable Automatic Free/Busy Retrieval
az: Sərbəst/Məşğul məlumatlarını çıxarmaq

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: Use full email address for retrieval
az: Axtarış üçün tam e-poçt adresindən istifadə etmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: With this setting, you can change the filename that will be fetched from the server. With this checked, it will download a free/busy file called user@domain.ifb, for example nn@kde.org.ifb. Without this set, it will download user.ifb, for example nn.ifb.
az: Bu ayarla siz serverdən alınacaq faylın adını dəyişə bilərsiniz. Bunu quraşdırdıqda Sərbəst/Məşğul haqqında məlumatlar faylı {istifadəçi}@{domen}.ifb adlanacaq, məs., nn@kde.org.ifb. Əgər quraşdırırlmayıbsa məlumatlar {istifadəçi}.ifb faylında saxlanılacaq, məs., nn.ifb.

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUrl), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval URL
az: Sərbəst/Məşğul alınması ünvanı

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUser), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Username
az: Sərbəst/Məşğul alınması üçün istifadəçi adı

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Password
az: Sərbəst/Məşğul alınması üçün şifrə

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Password for retrieving free/busy information
az: Sərbəst/Məşğul məlumatlarının alınması üçün şifrə

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Send copy to owner when mailing events
az: Məktub paylaşımında bir nüsxəni sahibinə göndərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Check this box to get a copy of all e-mail messages that KOrganizer sends at your request to event attendees.
az: KOrganizer-in sorğunuza görə tədbir iştirakçılarına göndərdiyi bütün e-poçt mesajlarının surətini əldə etmək üçün bu xananı seçin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Mail transport to use for sending e-mail messages
az: E-poçt mesajları göndərmək üçün poçt köçürməsi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: If specified all, groupware e-mails will use this transport. Otherwise, the default one will be used.
az: Hamısı göstərilibsə, qrup proqramları elektron poçtları bu köçürmədən istifadə edəcək. Əks təqdirdə, standart olan istifadə ediləcəkdir.

note: i18n: ectx: label, entry (OutlookCompatCounterProposals), group (Hidden Options)
en: Send Outlook-like pseudo counter proposals
az: Outlook-da olduğu kimi təkliflərin həqiqi olmayan sayını göndərin

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: Check whether hostname and retrieval email address match
az: Serverin ünvanının poçt ünvanı ilə uyğunluğunu yoxlayın

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: With this setting you can configure whether the domain part of the free/busy URL has to match the domain part of the user ID you are looking for. For example, if this option is set, then looking for the free/busy data of joe@mydomain.com on the server www.yourdomain.com will fail.
az: Bu parametrlə, Sərbəst/Məşğul URL-in domen hissəsinin axtardığınız istifadəçi identifikatorunun domen hissəsinə uyğun olub olmadığını konfiqurasiya edə bilərsiniz. Məsələn, əgər bu xana işarələnibsə serverdə joe@mydomain.com istifadəçisisni www.yourdomain.com serverində tapmaq mümkün olmayacaq.

en: Calendar
az: Təqvim

en: Tasks
az: Tapşırıqlar

en: Journal
az: Jurnal

en: Notes
az: Qeydlər

[ctx: %1 is folder contents]
en: My Kolab %1
az: %1 Kolab qovluğum

[ctx: %1 is folder name, %2 is folder contents]
en: Shared Kolab %1 %2
az: %1 Kolab paylaşım qovluğu %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder contents]
en: %1's Kolab %2
az: %2 Kolab qovluğu (sahibi %1)

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name, %3 is folder contents]
en: %1's %2 Kolab %3
az: %2 Kolab qovluğu %3 (sahibi %1)

[ctx: %1 is folder contents]
en: Kolab %1
az: %1 Kolab qovluğu

[ctx: %1 is the folder name]
en: %1 in %2
az: %2 daxilində %1

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder contents]
en: %1's Google %2
az: %2 Google (sahibi %1)

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name]
en: %1's %2
az: %1'n %2

en: My %1
az: Mənim %1

[ctx: unknown resource]
en: Unknown
az: Naməlum

en: Failed to download free/busy data from: %1
    Reason: %2
az: Sərbəst/Məşğul məlumatlarının burdan alınması baş tutmadı: %1
    Səbəb: %2

en: Failed to parse free/busy information that was retrieved from: %1
az: Alınmış "%1" məlumatları analiz etmək mümkün olmadı

en: <qt><p>The software could not upload your free/busy list to the URL '%1'. There might be a problem with the access rights, or you specified an incorrect URL. The system said: <em>%2</em>.</p><p>Please check the URL or contact your system administrator.</p></qt>
az: <qt><p>Bu proqram təminatı sizin Sərbəst/Məşğul məlumatlarınızı "%1" ünvanına yükləyə bilmir. Bu problem sizin icazənizin olmaması və ya ünvanı düzgün daxil etməməniz səbəbindən baş verə bilər. Sistemin cavabı: <em>%2</em>.</p><p>Lütfən, ünvanı yoxlayın və ya sistem adminstratoru ilə əlaqə saxlayın.</p></qt>

en: The free/busy information was successfully sent.
az: Sərbəst/Məşğul məlumtları uğurla göndərildi.

en: Unable to publish the free/busy data: %1
az: Sərbəst/Məşğul məlumatlarınıdərc etmək olmur: %1

en: <qt><p>No URL configured for uploading your free/busy list. Please set it in KOrganizer's configuration dialog, on the "Free/Busy" page.</p><p>Contact your system administrator for the exact URL and the account details.</p></qt>
az: <qt><p>Sizin Sərbəst/Məşğul siyahısnızın yüklənməsi üçün URL ayarlanmayıb. Lütfən "Sətbəst/Məşğul" səhifəsində KOrganizer tənzimləmələri dialoqunda bunu ayarlayın.</p><p>Url və istifadəçi hesabı detallarını dəqiqləşdirmək üçün sistem sdminstratoru ilə əlaqə saxlayın.</p></qt>

en: <qt>The target URL '%1' provided is invalid.</qt>
az: <qt>"%1" hədəf URL düzgün göstərilməyib.</qt>

en: General error
az: Ümumi xəta

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 creation
az: "%1" yaradılması|/|$[replace-pairs-exact %1 'hadisə' 'tədbir' 'tapşırıq' 'gündəlik' 'gündəlik yazıları' 'iş vaxtı'] yaradılması

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 deletion
az: "%1" silinməsi|/|$[replace-pairs-exact %1 'hadisə' 'tədbir' 'tapşırıq' 'gündəlik' 'gündəlik yazıları' 'iş vaxtı'] silinməsi

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 modification
az: "%1" dəyişdiriliməsi|/|$[replace-pairs-exact %1 'hadisə' 'tədbir' 'tapşırıq' 'gündəlik' 'gündəlik yazıları' 'iş vaxtı'] dəyişdiriliməsi

en: Error creating ical resource: %1
az: Yaradılmasında xəta baş verən 'ical' resursu: %1

en: Failed to obtain D-Bus interface for remote configuration.
az: Uzaqdakı konfiqurasiya üçün D-Bus interfeysini almaq baş tutmadı.

en: Could not download remote file.
az: Uzaqdakı fayl yeklənə bilmədi.

en: An import task is already in progress.
az: Vacib tapşırıqlar artıq icra olunur.

en: Empty filename. Will not import ical file.
az: Boş fayl_adı. 'ical faylı idxal edilməyəcək.'

en: Url to import is malformed.
az: İdxal URL formatı səhvdir.

en: The selected file is not a readable file.
az: Seçilmiş fayl oxunabilən fayl deyil.

en: The selected file is not properly formatted, or in a format not supported by this software.
az: Seçilmiş fayl düzgün formatda deyil və ya bu proqram təminatı tərəfindən dəstəklənən formatda deyil.

en: The selected file is empty.
az: Seçilmiş fayl boşdur.

en: Merge ical file into existing calendar.
az: 'ical' faylını mövcud təqvimə yükləmək.

en: Error while trying to create calendar item. Error was: %1
az: Təqvim elementinin yaradılmasına cəhd zamanı baş verən xəta: %1

en: Error while trying to delete calendar item. Error was: %1
az: Təqvim elementinin silinməsinə cəhd zamanı baş verən xəta: %1

[ctx: errormessage for a job ended with an unexpected result]
en: An unknown error occurred
az: Naməlum xəta baş verdi

en: Error while trying to modify calendar item. Error was: %1
az: Təqvim elementinin dəyişdirilməsi cəhd zamanı baş verən xəta: %1

en: That calendar item was already deleted, or currently being deleted.
az: Bu təqvim elementi artıq silinib və ya hal-hazırda silinir.

en: Operation can not be performed due to ACL restrictions
az: Giriş məhdudiyyətləri səbəbindən əməliyyatı icra oluna bilmir

en: The chosen collection is invalid
az: Seçilən kolleksiya səhvdir

en: Default collection is invalid or doesn't have proper ACLs and DestinationPolicyNeverAsk was used
az: Standart seçilən kolleksiya səhvdir və ya onun üçün uyğun icazələr təyin edilməyib və kolleksiyanın seçilmə qaydasını sual olmadan istifadə edin

en: Duplicate item id in a group operation
az: Bir qrup əməliyyatında yenilənən element İD-si

en: One change belonging to a group of changes failed. All changes are being rolled back.
az: Dəyişikliklər qrupuna aid olan dəyişiklik baş tutmadı. Bütün dəyişikliklər geri qaytarılır.

en: Unknown error
az: Naməlum xəta

en: Error loading calendar.
az: Təqvimin yüklənməsində xəta.

en: Error message: %1
az: Xəta ismarıcı: %1

en: Unknown error while parsing iCal invitation
az: İCal dəvətini təhlil edərkən naməlum xəta

en: Error while processing an invitation or update.
az: Təhlil və yenilənmə zamanı xəta.

en: Invalid incidence
az: Səhv tədbir

en: Invalid action: %1
az: Səhv əməl: %1

en: Error sending counter proposal
az: Əks təklif göndərilməsində xəta

en: Could not start editor to edit counter proposal
az: Əks təklifə düzəliş üçün redaktor başladıla bilmədi

en: The item '%1' has no attendees. Therefore no groupware message will be sent.
az: "%1" elementində iştirak edən yoxdur. Buna görə heç bir qrup üçün ismarıc göndərilmir.

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Email
az: E-Poçt Göndərmək

[ctx: @action:button dialog negative answer]
en: Do Not Send
az: Göndərməmək

en: Error: %1
az: Xəta: %1

en: Error loading calendar: %1
az: Təqvimin yüklənməsi xətası: %1

en: The groupware message for item '%1' was successfully sent.
    Method: %2
az: Qrup üçün "%1" ismarıcı uğurla göndərildi.
    Qayda: %2

[ctx: Groupware message sending failed. %2 is request/reply/add/cancel/counter/etc.]
en: Unable to send the item '%1'.
    Method: %2
az: "%1" elementinin göndərilməsi alınmadı.
    Qayda: %2

en: The item information was successfully sent.
az: Element haqqında məlumatlar uğurla göndərildi.

en: Unable to publish the item '%1'
az: "%1" elementini nəşr etmək alınmadı

en: Unable to forward the item '%1'
az: "%1" elementinin yönləndirilməsi alınmadı

en: Proposed new meeting time: %1 - %2
az: Yeni görüş vaxtı təklif edildi: %1 - %2

en: <placeholder>No summary given</placeholder>
az: <placeholder>Qısa tərifi</placeholder>

en: The event "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
az: "%1" tədbirində digər şəxslər iştirak edir.
    Bütün iştirakçılara məktub göndərilsin?

en: The todo "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
az: "%1" tapşırığında digər şəxslər iştirak edir.
    Bütün iştirakçılara məktub göndərilsin?

en: This incidence includes other people. Should an email be sent to the attendees?
az: Tədbirdə digər şəxslər iştirak edir. Bütün iştirakçılara məktub göndərilsin?

en: You are not the organizer of this event. Editing it will bring your calendar out of sync with the organizer's calendar. Do you really want to edit it?
az: Siz bu tədbiri təşkil etməmisiniz. Bu tədbirə düzəliş etmək təqviminizi təşkilatçı təqvimi ilə sinxronlaşdıracaqdır. Doğrudan da ona dzəliş etmək istəyirsiniz?

en: You changed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees an update message?
az: Siz "%1" dəvətini dəyişdiniz.
    Bütün iştirakçılara məktub göndərilsin?

en: Send Update
az: Yenilənməni göndərmək

en: Do you want to send a status update to the organizer of this task?
az: Vəziyyət yeniləməsini bu işin təşkilatçısına göndərmək istəyirsiniz?

en: Your status as an attendee of this event changed. Do you want to send a status update to the event organizer?
az: Bu tədbirdə iştirakçı kimi statusunuz dəyişdi. Bir hadisə yeniləməsini tədbir təşkilatçısına göndərmək istəyirsiniz?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the event is canceled?
az: Siz "%1" dəvətini sildiniz.
    Tədbirin ləğv olunduğu barədə iştirakçılara e-poçt göndərmək istəyirsiniz?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the todo is canceled?
az: Siz "%1" dəvətini sildiniz.
    Tapşırığın ləğv olunduğu barədə iştirakçılara e-poçt göndərmək istəyirsiniz?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the journal is canceled?
az: Siz "%1" dəvətini sildiniz.
    Gündəliyin ləğv olunduğu barədə iştirakçılara e-poçt göndərmək istəyirsiniz?

en: Do you want to send a status update to the organizer of this journal?
az: Status yeniləməsini bu jurnalın təşkilatçısına göndərmək istəyirsiniz?

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Update
az: Yenilənməni göndərmək

en: You had previously accepted an invitation to this event. Do you want to send an updated response to the organizer declining the invitation?
az: Daha əvvəl bu tədbirə dəvətnamə qəbul etmisiniz. Dəvətini qəbul etmədiyiniz təşkilatçıya yenilənmiş cavab göndərmək istəyirsiniz?

en: Counter proposal: %1
az: Qarşılıqlı təklif: %1

en: Sending group scheduling email failed.
az: Vaxtın planlaşdırılması haqqında qrupa e-poçt göndərilmədi.

[ctx: @action:button dialog positive answer to abort question]
en: Abort Update
az: Yenilənməni ləğv etmək

en: There are no attendees to e-mail
az: E-poçt göndəriləcək iştirakçı yoxdur

en: Free Busy Object
az: Sərbəst/Məşğul obyekti

en: Free Busy Message
az: Sərbəst/Məşğul ismarıcı

en: Error while creating transport
az: Köçürülmə yaradılmasında xəta

en: Error fetching transport. Unable to send invitations
az: Köçürülmənin alınmasında xəta. Dəvətlər göndərilə bilmədi

en: Error queuing message in outbox: %1
az: İsmarıcı göndərmə növbəsində yerləşdiilməsində xəta: %1

en: Error sending e-mail:
az: E-poçt göndərilməsində xəta:

[ctx: @title:window]
en: Select Addresses
az: Ünvanları seçmək

en: Send email to these recipients
az: E-poçtu bu alıcılara göndərəmək

en: Clicking the <b>Ok</b> button will cause an email to be sent to the recipients you have entered.
az: <b>Ok</b> düyməsini basaraq daxil etdiyiniz alıcılara e-poçt göndərmiş olacaqsınız.

en: Cancel recipient selection and the email
az: Alıcının seçilməsi və məktubun göndərilməsini ləğv etmək

en: Clicking the <b>Cancel</b> button will cause the email operation to be terminated.
az: <b>Ləğv et</b> düyməsini basmaq e-poçt əməliyyatının dayandırılmasına səbəb olacaqdır.

en: Click the <b>Help</b> button to read more information about Group Scheduling.
az: Qrup Planlama haqqında daha çox məlumat oxumaq üçün <b>Kömək</b> düyməsini vurun.

en: Unable to publish the calendar incidence due to an invalid recipients string. %1
az: Alıcıların bəzi səhv sətirlərinə görə təqvim hadisələrini dərc etmək olmur. % %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, mListWidget)
en: The list of addressees to receive the invitation
az: Dəvət almaq üçün ünvanların siyahısı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, mListWidget)
en: This is a list of all the addresses you have currently selected to receive the iCalendar invitation.
az: Bu, iCalendar dəvətini qəbul etmək üçün seçdiyiniz bütün ünvanların siyahısıdır.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mNew)
en: Create a new recipient
az: Yeni alıcını daxil etmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mNew)
en: Click this button and you will be able to enter a name and email for a new addressee to add to the recipients list
az: Bu düyməni vurmaqla alıcılar siyahısına əlavə etmək üçün yeni ünvan adı və e-poçt daxil edə biləcəksiniz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNew)
en: &New
az: &Yeni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemove)
en: Remove the recipient currently selected
az: Cari seçilmiş alıcını silmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mRemove)
en: Click this button to remove the recipient currently selected from the list
az: Cari seçilmiş alıcını siyahıdan silmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemove)
en: &Remove
az: &silin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Select a recipient from your address book
az: Alıcını ünvan kitabşanızdan seçin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Click this button to show another dialog where you will be able to select a recipient from your address book
az: Ünvan kitabçasından bir alıcını seçə biləcəyiniz başqa bir dialoq göstərmək üçün bu düyməni vurun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: &Select...
az: &Seçim...

[ctx: recipient name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
az: Adı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: The recipient's name
az: Alıcının adı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: This field contains the name of the recipient
az: Bu sahə alıcının adından ibarətdir

[ctx: recipient email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: E&mail:
az: E-&poçt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: The recipient's email address
az: Alıcıların e-poçt ünvanları

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: This field contains the email address of the recipient
az: Bu sahə alıcının e-poçt ünvanından ibarətdir

en: (EmptyName)
az: (Adsız)

en: (EmptyEmail)
az: (E-poçtsuz)

en: Error: Assigning different incidence types.
az: Xəta: tədbir növlərinin uyğunsuzluğu

en: This isn't an update. The found incidence was modified more recently.
az: Bu yenilənmə deyil: Tapılan tədbir daha əvvəllər dəyişdirilib.

en: Error modifying incidence
az: Tədbirin dəyişdirilmə xətası

[ctx: @info]
en: <para>You added an invitation update, but an earlier version of the item could not be found in your calendar.</para><para>This may have occurred because:<list><item>the organizer did not include you in the original invitation</item><item>you did not accept the original invitation yet</item><item>you deleted the original invitation from your calendar</item><item>you no longer have access to the calendar containing the invitation</item></list></para><para>This is not a problem, but we thought you should know.</para>
az: <para>Dəvət yeniləməsini əlavə etdiniz, ancaq təqvimdə elementin əvvəlki versiyası tapılmadı.</para><para>Bunun baş vermə səbəbi: <list><item>təşkilatçı sizi orijinal dəvətnaməyə daxil etməyib</item><item>hələ də orijinal dəvəti qəbul etməmisiniz</item><item>orijinal dəvətnaməni təqviminizdən silmisiniz</item><item>artıq dəvətnamə olan təqvimə girişiniz yoxdur</item></list></para><para>Bu problem deyil, amma sizin bunu bildiyinizi düşündük.</para>

en: Error adding incidence
az: Tədbirin əlavə edilməsi xətası

en: Could not find incidence to delete.
az: Silmək üçün tədbir tapılmadı.

en: Error recording exception
az: İstisnaları qeyd etmə xətası

[ctx: @info]
en: The event or task could not be removed from your calendar. Maybe it has already been deleted or is not owned by you. Or it might belong to a read-only or disabled calendar.
az: Tədbir və ya tapşırıq təqviminizdən silinə bilmədi. Bəlkə də artıq silinib və ya sizə məxsus deyil. Və ya yalnız oxumaq üçündür və ya təqvimə söndürülüb.

en: Generic Error
az: Ümumi xəta

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 but was not invited.
az: %1 %2 əvəzinə iştirak etmək istəyir amma dəvət olunmayıb.

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 on behalf of %3.
az: %1 %2 əvəzinə %3 adından iştirak etmək istəyir.

[ctx: @option]
en: Accept Attendance
az: İştirakı qəbul etmək

[ctx: @option]
en: Reject Attendance
az: İştirakdan imtina etmək

[ctx: @info]
en: The organizer rejected your attendance at this meeting.
az: Təşkilatçı sizin bu görüşdə iştirakınızı qəbul etdi.

[ctx: @info]
en: An attendee was added to the incidence. Do you want to email the attendees an update message?
az: İştirakçı tədbirə əlavə edildi. İştirakçılara bir yeniləmə mesajı göndərmək istəyirsiniz?

[ctx: @option]
en: Send Messages
az: İsmarıclar göndərmək

[ctx: @option]
en: Do Not Send
az: Göndərilmədi

en: No incidence for scheduling.
az: Planıaşdırmaq üçün tədbir yoxdur.

en: No Free Busy Cache
az: Sərbəst/Məşğul keşi yoxdur

en: Error saving freebusy object
az: Sərbəst/Məşğul obyektinin saxlanılmasında xəta

en: Add Folder...
az: Qovluq əlavə etmək...

en: Add a new calendar folder to the currently selected calendar folder.
az: Cari təqvim qovluğuna yeni təqvim qovluğu əlavə etmək.

[ctx: @title:window]
en: New Folder
az: Yeni Qovluq

en: Could not create calendar folder: %1
az: Yaradıla bilməyən təqvim qovluğu: %1

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
az[0]: Qovluğu kopyalamaq
az[1]: %1 qovluğu kopyalamaq

en: Copy the selected calendar folders to the clipboard.
az: Seçilmiş təqvim qovluğunu mübadilə buferinə kopyalamaq

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
az[0]: Qovluğu silmək
az[1]: %1 Qovluğu silmək

en: Delete the selected calendar folders from the calendar.
az: Təqvimdən seçilmiş təqvim qovluğunu silmək.

en: Do you really want to delete this calendar folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 calendar folders and all their sub-folders?
az[0]: Siz doğrudan bütün alt qovluqları ilə birlikdə təqvim qovluğunu silmək istəyirsiniz?
az[1]: Siz doğrudan bütün alt qovluqları ilə birlikdə %1 təqvim qovluğunu silmək istəyirsiniz?

en: Could not delete calendar folder: %1
az: Silinə bilməyən təqvim qovluğu: %1

en: Update Folder | Update %1 Folders
az[0]: Qovluğu yeniləmək
az[1]: %1 qovluğu yeniləmək

en: Update the content of the selected calendar folders.
az: Seçilmiş təqvim qovluğunun tərkiblərini yeniləmək

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
az[0]: Qovluğu kəsmək
az[1]: %1 qovluğu kəsmək

en: Cut the selected calendar folders from the calendar.
az: Seçilmiş təqvim qovluqlarını təqvimdən kəsmək.

en: Folder Properties...
az: Qovluğun Xüsusiyyətləri...

en: Open a dialog to edit the properties of the selected calendar folder.
az: Seçilmiş təqvim qovluğunun xüsusiyyətlərinə düzəliş üçün dialoq açmaq.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
az: %1 Təqvim qovluğunun xüsusiyyətləri

en: Copy Event | Copy %1 Events
az[0]: Təadbiri kopyalamaq
az[1]: %1 təbiri kopyalamaq

en: Copy the selected events to the clipboard.
az: Seçilmiş tədbiri mübadilə buferinə kopyalamaq.

en: Delete Event | Delete %1 Events
az[0]: Tədbiri silmək
az[1]: %1 tədbiri silmək

en: Delete the selected events from the calendar.
az: Seçilmiş tədbirləri təqvimdən silmək.

en: Do you really want to delete the selected event? | Do you really want to delete %1 events?
az[0]: Siz doğrudan seçilmiş tədbirləri silmək isətyirsiniz?
az[1]: Siz doğrudan %1 seçilmiş tədbiri silmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Event? | Delete Events?
az[0]: Tədbir silinsin?
az[1]: Tədbirlər silinsin?

en: Could not delete event: %1
az: Silinməsi mümkün olmayan tədbir: %1

en: Cut Event | Cut %1 Events
az[0]: Tədbiri kəsmək
az[1]: %1 tədbiri kəsmək

en: Cut the selected events from the calendar.
az: Tədbiri təqvimdən kəsmək.

en: Add &Calendar...
az: &Təqvim əlavə ertmək...

en: Add a new calendar<p>You will be presented with a dialog where you can select the type of the calendar that shall be added.</p>
az: Yeni təqvim əlavə etmək<p>Sizə əlavə edəcəyiniz yeni təqvimin növünü seçmək üçün dialoq pəncərəsi təqdim ediləcək.</p>

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
az: Təqvim əlavə etmək

en: Could not create calendar: %1
az: Təqvim yaradılmadı: %1

en: &Delete Calendar | &Delete %1 Calendars
az[0]: Təqvimi &silmək
az[1]: %1 təqvim &silmək

en: Delete the selected calendars<p>The currently selected calendars will be deleted, along with all the events, todos and journals they contain.</p>
az: Seçilmiş təqvimi silmək<p>Cari seçilmiş təqvimlə yanaşı bütün tədbirlər, tapşırıqlar və jurnallar silinəcəkdir.</p>

en: Do you really want to delete this calendar? | Do you really want to delete %1 calendars?
az[0]: Siz bu təqvimi silmək istəyirsiniz?
az[1]: Siz %1 təqvimi silmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar? | Delete Calendars?
az[0]: Təqvim silinsin?
az[1]: Təqvimlər silinsin?

en: Calendar Properties...
az: Təqvim Xüsusiyyətləri...

en: Open a dialog to edit properties of the selected calendar.
az: Seçilmiş təqvimin xüsusiyyətlərinə düzəliş etmək üçün dialoqu açmaq.

en: Update Calendar | Update %1 Calendars
az[0]: Təqvimi yeniləmək
az[1]: %1 təvimi yeniləmək

en: Updates the content of all folders of the selected calendars.
az: Seçilmiş təqvimlərin bütün qovluqlarının tərkibini yeniləyir.

en: &Copy to Calendar
az: Təqvimə &Kopyalamaq

en: Copy the selected event to a different calendar.
az: Seçilmiş tədbiri müxtəlif təqvimlərə kopyalamaq.

en: &Move to Calendar
az: Təqvimə &köçürmək

en: Move the selected event to a different calendar.
az: Seçilmiş tədbiri müxtəlif təqvimə köçürmək.

en: Could not paste event: %1
az: Tədbir yerləşdirilə bilmir: %1

en: Update Available Calendars
az: Mövcud təqvimləri yeniləmək

en: Updates the tree of available calendars.
az: Mövcud təqvimlər ağacını yeniləmək.

en: Copy Event To
az: Tədbiri buraya kopyalamaq

en: Move Event To
az: Tədbiri buraya köçürmək

en: Edit Event...
az: Tədbirə düzəliş etmək...

en: Copy To-do | Copy %1 To-dos
az[0]: Tapşırığı kopyalamaq
az[1]: %1 tapşırığı kopyalamaq

en: Copy To-do To
az: Tapşırığı buraya kopyalamaq

en: Delete To-do | Delete %1 To-dos
az[0]: Tapşırığı silmək
az[1]: %1 tapşırığı silmək

en: Cut To-do | Cut %1 To-dos
az[0]: Tapşırığı kəsmək
az[1]: %1 Tapşırığı kəsmək

en: Move To-do To
az: Tapşırığı buraya köçürmək

en: Edit To-do...
az: Tapşırığa düzəliş...

en: Copy Journal | Copy %1 Journals
az[0]: Gündəliyi kopyalamaq
az[1]: %1 gündəliyi kopyalamaq

en: Copy Journal To
az: Gündəliyi buraya kopyalamaq

en: Delete Journal | Delete %1 Journals
az[0]: Gündəliyi silmək
az[1]: %1 gündəliyi silmək

en: Cut Journal | Cut %1 Journals
az[0]: Gündəliyi kəsmək
az[1]: %1 gündəliyi kəsmək

en: Move Journal To
az: Gündəliyi buraya köçürmək

en: Edit Journal...
az: Gündəliyə düzəliş...

en: New E&vent...
az: Yeni tə&dbir...

en: Create a new event
az: Yeni tədbir yaratmaq

en: New &To-do...
az: Yeni &tapşırıq...

en: Create a new To-do
az: Yeni tapşırıq yaratmaq

en: New Su&b-to-do...
az: Yeni a&lt tapşırıq...

en: Create a new Sub-to-do
az: Yeni alt tapşırıq yaratmaq

en: New &Journal...
az: Yeni gündəlik...

en: Create a new Journal
az: Yeni gündəlik yaratmaq

en: &Edit...
az: &Düzəliş...

en: Edit the selected incidence.
az: Seçilmiş hadisəyə düzəliş etmək.

en: Purging completed to-dos
az: İcra olunmuş tapşırıqların təmizlənməsi
