akonadi-calendar - en to bg translation catalogue (266 entries)

en: Could not find incidence to update, it probably was deleted recently.
bg: Не можа да се намери събитие за актуализиране, вероятно е било изтрито наскоро.

en: Error performing deletion.
bg: Грешка при извършване на изтриването.

en: Error performing copy.
bg: Грешка при извършване на копиране.

en: Can't find item: %1
bg: Не мога да намеря елемент: %1

en: Error while removing relations.
bg: Грешка при премахване на връзките.

en: Error while deleting incidences: %1
bg: Грешка при изтриване на събития: %1

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to cut just this item and make all its sub-to-dos independent, or cut the to-do with all its sub-to-dos?
bg: Елементът "%1" има подзадачи. Искате ли да изрежете само този елемент и да направите независими всички подзадачи или да отрежете задачата с всичките ѝ подзадачи?

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Confirmation
bg: Потвърждение KOrganizer

en: Cut Only This
bg: Изрежи само това

en: Cut All
bg: Изрязване на всички

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to copy just this item or copy the to-do with all its sub-to-dos?
bg: Елементът "%1" има подзадачи. Искате ли да копирате само този елемент или да копирате задължението с всичките му подзадачи?

en: Copy Only This
bg: Копиране само на това

en: Copy All
bg: Копиране на всички

[ctx: @title:column calendar event summary]
en: Summary
bg: Обобщение

[ctx: @title:column calendar event start date and time]
en: Start Date and Time
bg: Начална дата и час

[ctx: @title:column calendar event end date and time]
en: End Date and Time
bg: Крайна дата и час

[ctx: @title:column calendar event type]
en: Type
bg: Вид

[ctx: @title:column todo item due date and time]
en: Due Date and Time
bg: Дата и час на падежа

[ctx: @title:column todo item priority]
en: Priority
bg: Приоритет

[ctx: @title:column todo item completion in percent]
en: Complete
bg: Завършено

[ctx: @title:column calendar title]
en: Calendar
bg: Календар

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish URL
bg: URL адрес за публикуване на заетост

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: URL for publishing free/busy information
bg: URL за публикуване на информация за заетост

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Username
bg: Потребителско име за публикуване на заетост

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Username for publishing free/busy information
bg: Потребителско име за публикуване на информация за заетост

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Password
bg: Парола за публикуване на заетост

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Password for publishing free/busy information
bg: Парола за публикуване на информация за заетост

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveAuto), group (FreeBusy Retrieve)
en: Enable Automatic Free/Busy Retrieval
bg: Активиране на автоматично извличане на заетост

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: Use full email address for retrieval
bg: Използване на пълния имейл адрес за извличане

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: With this setting, you can change the filename that will be fetched from the server. With this checked, it will download a free/busy file called user@domain.ifb, for example nn@kde.org.ifb. Without this set, it will download user.ifb, for example nn.ifb.
bg: С тази настройка можете да промените името на файла, което ще бъде извлечено от сървъра. С тази отметка той ще изтегли файл заетост, наречен user@domain.ifb, например nn@kde.org.ifb. Без този набор , ще изтегли user.ifb, например nn.ifb.

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUrl), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval URL
bg: Безплатен/зает URL адрес за извличане

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUser), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Username
bg: Потребителско име за извличане на заетост

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Password
bg: Парола за извличане заетост

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Password for retrieving free/busy information
bg: Парола за извличане на информация за заетост

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Send copy to owner when mailing events
bg: Изпращане на копие до собственика при изпращане на събития по пощата

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Check this box to get a copy of all e-mail messages that KOrganizer sends at your request to event attendees.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да получите копие от всички имейл съобщения, които KOrganizer изпраща по ваше искане до участниците в събитието.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Mail transport to use for sending e-mail messages
bg: Пощенски транспорт, който да се използва за изпращане на имейл съобщения

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: If specified all, groupware e-mails will use this transport. Otherwise, the default one will be used.
bg: Ако е посочено всички, груповите имейли ще използват този транспорт. В противен случай ще се използва стандартният.

note: i18n: ectx: label, entry (OutlookCompatCounterProposals), group (Hidden Options)
en: Send Outlook-like pseudo counter proposals
bg: Изпращане на предложения за псевдо брояч, подобни на Outlook

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: Check whether hostname and retrieval email address match
bg: Проверете дали име на хост и имейл адрес за извличане съвпадат

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: With this setting you can configure whether the domain part of the free/busy URL has to match the domain part of the user ID you are looking for. For example, if this option is set, then looking for the free/busy data of joe@mydomain.com on the server www.yourdomain.com will fail.
bg: С тази настройка можете да конфигурирате дали частта от домейна на URL адреса за заетост трябва да съответства на частта от домейна на потребителския идентификатор, който търсите. Например, ако е зададена тази опция, тогава търсите данните за заетостта и заетостта на joe@mydomain.com на сървъра www.yourdomain.com ще се провали.

en: Calendar
bg: Календар

en: Tasks
bg: Задачи

en: Journal
bg: Дневник

en: Notes
bg: Бележки

[ctx: %1 is folder contents]
en: My Kolab %1
bg: Моят Kolab %1

[ctx: %1 is folder name, %2 is folder contents]
en: Shared Kolab %1 %2
bg: Споделени Kolab %1 %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder contents]
en: %1's Kolab %2
bg: Kolab %2 на %1

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name, %3 is folder contents]
en: %1's %2 Kolab %3
bg: %2 на %1 Kolab %3

[ctx: %1 is the folder name]
en: %1 in %2
bg: %1 в %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder contents]
en: %1's Google %2
bg: Google %2 на %1

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name]
en: %1's %2
bg: %2 на %1

en: My %1
bg: Моят %1

[ctx: unknown resource]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Failed to download free/busy data from: %1
    Reason: %2
bg: Неуспешно изтегляне на заетост данни от: %1
    Причина: %2

[ctx: @title:window]
en: Free/Busy Retrieval Error
bg: Грешка при извличане на свободен/зает

en: Failed to parse free/busy information that was retrieved from: %1
bg: Неуспешно анализиране на информацията за заетостта, която беше извлечена от: %1

en: <qt><p>The software could not upload your free/busy list to the URL '%1'. There might be a problem with the access rights, or you specified an incorrect URL. The system said: <em>%2</em>.</p><p>Please check the URL or contact your system administrator.</p></qt>
bg: <qt><p> Софтуерът не можа да качи списъка ви със заетост на URL "%1" . Възможно е да има проблем с правата за достъп или сте посочили неправилен URL адрес. Системата каза: <em> %2 </em>. </p><p> Моля, проверете URL адреса или се свържете със системния си администратор. </p></qt>

en: The free/busy information was successfully sent.
bg: Информацията за заетостта е изпратена успешно.

[ctx: @title:window]
en: Sending Free/Busy
bg: Изпращане на заетост

en: Unable to publish the free/busy data: %1
bg: Не може да се публикуват данните за заетостта: %1

en: <qt><p>No URL configured for uploading your free/busy list. Please set it in KOrganizer's configuration dialog, on the "Free/Busy" page.</p><p>Contact your system administrator for the exact URL and the account details.</p></qt>
bg: <qt><p> Няма конфигуриран URL адрес за качване на вашия списък със заетост. Моля, задайте го в диалоговия прозорец за конфигуриране на KOrganizer, на страницата " Free/Busy ". </p><p> Свържете се със системния администратор за точен URL адрес и подробности за профила. </p></qt>

[ctx: @title:window]
en: No Free/Busy Upload URL
bg: Няма URL за качване на заетост

en: <qt>The target URL '%1' provided is invalid.</qt>
bg: <qt> Предоставеният целеви URL адрес "%1" е невалиден. </qt>

[ctx: @title:window]
en: Invalid URL
bg: Невалиден адрес

en: General error
bg: Обща грешка

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 creation
bg: %1 създаване

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 deletion
bg: %1 изтриване

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 modification
bg: %1 модификация

en: Error creating ical resource: %1
bg: Грешка при създаването на ical ресурс: %1

en: Failed to obtain D-Bus interface for remote configuration.
bg: Неуспешно получаване на D-Bus интерфейс за отдалечена конфигурация.

en: Could not download remote file.
bg: Не може да се изтегли отдалечен файл.

en: An import task is already in progress.
bg: Задача за импортиране вече е в ход.

en: Empty filename. Will not import ical file.
bg: Празно име на файл. Няма да се импортира ical файл.

en: Url to import is malformed.
bg: URL адресът за импортиране е неправилно оформен.

en: The selected file is not a readable file.
bg: Избраният файл не може да се чете.

en: The selected file is not properly formatted, or in a format not supported by this software.
bg: Избраният файл не е форматиран правилно или форматът не се поддържа от този софтуер.

en: The selected file is empty.
bg: Избраният файл е празен.

en: Merge ical file into existing calendar.
bg: Обединяване на ical файл в съществуващ календар.

en: Error while trying to create calendar item. Error was: %1
bg: Грешка при опит за създаване на елемент от календара. Грешка беше: %1

en: Error while trying to delete calendar item. Error was: %1
bg: Грешка при опит за изтриване на елемент от календара. Грешката беше: %1

[ctx: errormessage for a job ended with an unexpected result]
en: An unknown error occurred
bg: Възникна неизвестна грешка

en: Error while trying to modify calendar item. Error was: %1
bg: Грешка при опит за модифициране на елемент от календара. Грешка беше: %1

en: That calendar item was already deleted, or currently being deleted.
bg: Този ​​елемент от календара вече беше изтрит или в момента се изтрива.

en: Operation can not be performed due to ACL restrictions
bg: Операцията не може да се извърши поради ограничения за ACL

en: The chosen collection is invalid
bg: Избраната колекция е невалидна

en: Default collection is invalid or doesn't have proper ACLs and DestinationPolicyNeverAsk was used
bg: Колекцията по подразбиране е невалидна или няма подходящи ACL и е използван DestinationPolicyNeverAsk

en: Duplicate item id in a group operation
bg: Дублиран идентификатор на елемент в групова операция

en: One change belonging to a group of changes failed. All changes are being rolled back.
bg: Една промяна, принадлежаща към група промени, е неуспешна. Всички промени се връщат обратно.

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Error loading calendar.
bg: Грешка при зареждането на календара.

en: Error message: %1
bg: Съобщение за грешка: %1

en: Unknown error while parsing iCal invitation
bg: Неизвестна грешка при разбор на покана за iCal

en: Error while processing an invitation or update.
bg: Грешка при обработката на покана или актуализация.

en: Invalid incidence
bg: Невалидно събитие

en: Invalid action: %1
bg: Невалидно действие: %1

en: Error sending counter proposal
bg: Грешка при изпращане на броячно предложение

en: Could not start editor to edit counter proposal
bg: Не може да стартира редактор за редактиране на предложение за брояч

en: The item '%1' has no attendees. Therefore no groupware message will be sent.
bg: Елементът "%1" няма присъстващи. Следователно няма да бъде изпратено групово съобщение.

[ctx: @title:window]
en: Message Not Sent
bg: Съобщението не е изпратено

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Email
bg: Изпращане на имейл

[ctx: @action:button dialog negative answer]
en: Do Not Send
bg: Да не се изпраща

en: Error: %1
bg: Грешка: %1

en: Error loading calendar: %1
bg: Грешка при зареждането на календара: %1

en: The groupware message for item '%1' was successfully sent.
    Method: %2
bg: Съобщението за групов софтуер за елемент "%1" бе изпратено успешно. 
    Метод: %2

[ctx: Groupware message sending failed. %2 is request/reply/add/cancel/counter/etc.]
en: Unable to send the item '%1'.
    Method: %2
bg: Не може да се изпрати елементът "%1" . 
    Метод: %2

en: The item information was successfully sent.
bg: Информацията за елемента беше изпратена успешно.

[ctx: @title:window]
en: Publishing
bg: Публикуване

en: Unable to publish the item '%1'
bg: Елементът "%1" не може да бъде публикуван

[ctx: @title:window]
en: Forwarding
bg: Препращане

en: Unable to forward the item '%1'
bg: Не може да се препрати елементът "%1"

[ctx: @title:window]
en: Forwarding Error
bg: Грешка при препращане

en: Proposed new meeting time: %1 - %2
bg: Предложено ново време за среща: %1 - %2

[ctx: @title:window]
en: Group Scheduling Email
bg: Имейл за групово планиране

en: <placeholder>No summary given</placeholder>
bg: <placeholder> Не е дадено резюме </placeholder>

en: The event "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
bg: Събитието "%1" включва други хора. 
    Искате ли да изпратите поканата по имейл до присъстващите?

en: The todo "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
bg: Заданието "%1 "включва други хора. 
    Искате ли да изпратите поканата по имейл до присъстващите?

en: This incidence includes other people. Should an email be sent to the attendees?
bg: Този случай включва други хора. Трябва ли да се изпрати имейл до присъстващите?

en: You are not the organizer of this event. Editing it will bring your calendar out of sync with the organizer's calendar. Do you really want to edit it?
bg: Вие не сте организаторът на това събитие. Редактирането му ще доведе до несинхронизиране на календара ви с календара на организатора. Наистина ли искате да го редактирате?

en: You changed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees an update message?
bg: Променихте поканата "%1". 
    Искате ли да изпратите на участниците съобщение за актуализация по имейл?

en: Send Update
bg: Изпращане на актуализация

en: Do you want to send a status update to the organizer of this task?
bg: Искате ли да изпратите актуализация на състоянието на организатора на тази задача?

en: Your status as an attendee of this event changed. Do you want to send a status update to the event organizer?
bg: Състоянието ви като участник в това събитие се промени. Искате ли да изпратите актуализация на състоянието на организатора на събитието?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the event is canceled?
bg: Премахнахте поканата "%1 ". 
    Искате ли да изпратите имейл до присъстващите, че събитието е отменено?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the todo is canceled?
bg: Премахнахте поканата "%1 ". 
    Искате ли да изпратите имейл до присъстващите, че заданието е отменено?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the journal is canceled?
bg: Премахнахте поканата "%1 ". 
    Искате ли да изпратите имейл до присъстващите, че списанието е отменено?

en: Do you want to send a status update to the organizer of this journal?
bg: Искате ли да изпратите актуализация на състоянието на организатора на това списание?

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Update
bg: Изпращане на актуализация

en: You had previously accepted an invitation to this event. Do you want to send an updated response to the organizer declining the invitation?
bg: По-рано сте приели покана за това събитие. Искате ли да изпратите актуализиран отговор на организатора, който отказва поканата?

en: Counter proposal: %1
bg: Броячно предложение: %1

en: Sending group scheduling email failed.
bg: Изпращането на имейл за планиране на група е неуспешно.

[ctx: @action:button dialog positive answer to abort question]
en: Abort Update
bg: Прекъсване на актуализацията

en: There are no attendees to e-mail
bg: Няма участници в имейла

en: Free Busy Object
bg: Безплатен зает обект

en: Free Busy Message
bg: Безплатно заето съобщение

en: Error while creating transport
bg: Грешка при създаване на транспорт

en: Error fetching transport. Unable to send invitations
bg: Грешка при извличането на транспорта. Не може да се изпратят покани

en: Error queuing message in outbox: %1
bg: Грешка при изпращане на съобщение на опашка в изходящи: %1

en: Error sending e-mail:
bg: Грешка при изпращане на имейл:

[ctx: @title:window]
en: Select Addresses
bg: Избор на адреси

en: Send email to these recipients
bg: Изпращане на имейл до тези получатели

en: Clicking the <b>Ok</b> button will cause an email to be sent to the recipients you have entered.
bg: Кликването върху бутона <b> Добре </b> ще доведе до изпращане на имейл до въведените от вас получатели.

en: Cancel recipient selection and the email
bg: Анулиране на избора на получател и имейла

en: Clicking the <b>Cancel</b> button will cause the email operation to be terminated.
bg: Щракването върху бутона <b> Отказ </b> ще доведе до прекратяване на операцията по имейл.

en: Click the <b>Help</b> button to read more information about Group Scheduling.
bg: Щракнете върху бутона <b>Помощ</b>, за да прочетете повече информация за груповото планиране.

en: Unable to publish the calendar incidence due to an invalid recipients string. %1
bg: Не може да се публикува събитие на календара поради невалиден низ на получателите. %1

[ctx: @title:window]
en: Publishing Error
bg: Грешка при публикуване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, mListWidget)
en: The list of addressees to receive the invitation
bg: Списъкът на адресатите, които ще получат поканата

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, mListWidget)
en: This is a list of all the addresses you have currently selected to receive the iCalendar invitation.
bg: Това е списък с всички адреси, които сте избрали в момента, за да получите поканата за iCalendar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mNew)
en: Create a new recipient
bg: Създаване на нов получател

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mNew)
en: Click this button and you will be able to enter a name and email for a new addressee to add to the recipients list
bg: Щракнете върху този бутон и ще можете да въведете име и имейл за нов адресат, който да добавите към списъка с получатели

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNew)
en: &New
bg: &Нов

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemove)
en: Remove the recipient currently selected
bg: Премахване на избрания в момента получател

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mRemove)
en: Click this button to remove the recipient currently selected from the list
bg: Щракнете върху този бутон, за да премахнете получателя, избран в момента от списъка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemove)
en: &Remove
bg: &Премахване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Select a recipient from your address book
bg: Изберете получател от вашата адресна книга

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Click this button to show another dialog where you will be able to select a recipient from your address book
bg: Щракнете върху този бутон, за да се покаже друг диалогов прозорец, където ще можете да изберете получател от вашата адресна книга

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: &Select...
bg: &Избор...

[ctx: recipient name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: The recipient's name
bg: Името на получателя

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: This field contains the name of the recipient
bg: Това поле съдържа името на получателя

[ctx: recipient email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: E&mail:
bg: &Имейл:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: The recipient's email address
bg: Имейл адрес на получателя

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: This field contains the email address of the recipient
bg: Това поле съдържа имейл адреса на получателя

en: (EmptyName)
bg: (Празно име)

en: (EmptyEmail)
bg: (Празен имейл)

en: Error: Assigning different incidence types.
bg: Грешка: Задаване на различни видове събития.

en: This isn't an update. The found incidence was modified more recently.
bg: Това не е актуализация. Намереният случай е променен по-рано.

en: Error modifying incidence
bg: Грешка при промяна на събитието

[ctx: @info]
en: <para>You added an invitation update, but an earlier version of the item could not be found in your calendar.</para><para>This may have occurred because:<list><item>the organizer did not include you in the original invitation</item><item>you did not accept the original invitation yet</item><item>you deleted the original invitation from your calendar</item><item>you no longer have access to the calendar containing the invitation</item></list></para><para>This is not a problem, but we thought you should know.</para>
bg: <para>Добавихте актуализация на покана, но по-ранна версия на елемента не можа да бъде намерена във вашия календар.</para><para>Това може да се е случило, защото:<list><item>организаторът не ви е включил в оригиналната покана </item><item> все още не сте приели оригиналната покана </item><item> изтрили сте оригиналната покана от календара си </item><item> вече нямате достъп до календара, съдържащ поканата </item></list></para><para> Това не е проблем, но сметнахме, че трябва да знаете.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Find Invitation to be Updated
bg: Не може да се намери покана за качване

en: Error adding incidence
bg: Грешка при добавяне на случай

en: Could not find incidence to delete.
bg: Не можа да се намери събитие за изтриване.

en: Error recording exception
bg: Грешка при записване на изключение

[ctx: @info]
en: The event or task could not be removed from your calendar. Maybe it has already been deleted or is not owned by you. Or it might belong to a read-only or disabled calendar.
bg: Събитието или задачата не можаха да бъдат премахнати от календара ви. Може би вече са изтрити или не са ваша собственост. Или може да принадлежат към календар само за четене или деактивиран.

en: Generic Error
bg: Обща грешка

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 but was not invited.
bg: %1 иска да присъства на %2, но не беше поканен.

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 on behalf of %3.
bg: %1 иска да присъства на %2 от името на %3.

[ctx: @title:window]
en: Uninvited Attendee
bg: Непоканен участник

[ctx: @option]
en: Accept Attendance
bg: Приемане на присъствието

[ctx: @option]
en: Reject Attendance
bg: Отхвърляне на присъствието

[ctx: @info]
en: The organizer rejected your attendance at this meeting.
bg: Организаторът отхвърли вашето присъствие на тази среща.

[ctx: @info]
en: An attendee was added to the incidence. Do you want to email the attendees an update message?
bg: Към събитието беше добавен участник. Искате ли да изпратите на участниците съобщение за актуализация по имейл?

[ctx: @title:window]
en: Attendee Added
bg: Добавен участник

[ctx: @option]
en: Send Messages
bg: Изпращане на съобщения

[ctx: @option]
en: Do Not Send
bg: Да не се изпраща

en: No incidence for scheduling.
bg: Няма случа за планиране.

en: No Free Busy Cache
bg: Без кеш за заетост

en: Error saving freebusy object
bg: Грешка при запазване на обект със свободен заем

en: Add Folder...
bg: Добавяне на папка...

en: Add a new calendar folder to the currently selected calendar folder.
bg: Добавяне на нова папка на календара към текущо избраната папка на календара.

[ctx: @title:window]
en: New Folder
bg: Нова папка

en: Could not create calendar folder: %1
bg: Не може да се създаде папка на календара: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Folder Creation Failed
bg: Създаването на папка на календара е неуспешно

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
bg[0]: Копиране на папка
bg[1]: Копиране на %1 папки

en: Copy the selected calendar folders to the clipboard.
bg: Копирайте избраните папки на календара в клипборда.

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
bg[0]: Изтриване на папка
bg[1]: Изтриване на %1папки

en: Delete the selected calendar folders from the calendar.
bg: Изтриване на избраните папки на календара от календара.

en: Do you really want to delete this calendar folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 calendar folders and all their sub-folders?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете тази папка на календара и всички нейни подпапки?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете %1 папки в календара и всички техни подпапки?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar Folder? | Delete Calendar Folders?
bg[0]: Да се ​​изтрие ли папката на календара?
bg[1]: Да се ​​изтрият ли папки на календара?

en: Could not delete calendar folder: %1
bg: Не може да се изтрие папка на календара: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Folder Deletion Failed
bg: Изтриването на папка в календара е неуспешно

en: Update Folder | Update %1 Folders
bg[0]: Актуализиране на папка
bg[1]: Актуализиране на %1 папки

en: Update the content of the selected calendar folders.
bg: Актуализиране на съдържанието на избраните папки на календара.

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
bg[0]: Изрязване на папка
bg[1]: Изрязване на %1 папки

en: Cut the selected calendar folders from the calendar.
bg: Изрязване на избраните папки на календара от календара.

en: Folder Properties...
bg: Свойства на папката...

en: Open a dialog to edit the properties of the selected calendar folder.
bg: Отворете диалогов прозорец, за да редактирате свойствата на избраната папка на календара.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
bg: Свойства на папка на календара %1

en: Copy Event | Copy %1 Events
bg[0]: Копиране на събитие
bg[1]: Копиране на %1 събития

en: Copy the selected events to the clipboard.
bg: Копирайте избраните събития в клипборда.

en: Delete Event | Delete %1 Events
bg[0]: Изтриване на събитие
bg[1]: Изтриване на %1 събития

en: Delete the selected events from the calendar.
bg: Изтриване на избраните събития от календара.

en: Do you really want to delete the selected event? | Do you really want to delete %1 events?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете избраното събитие?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете %1 събития?

[ctx: @title:window]
en: Delete Event? | Delete Events?
bg[0]: Да се ​​изтрие ли събитието?
bg[1]: Да се ​​изтрият ли събитията?

en: Could not delete event: %1
bg: Не можа да се изтрие събитие: %1

[ctx: @title:window]
en: Event Deletion Failed
bg: Изтриването на събитие е неуспешно

en: Cut Event | Cut %1 Events
bg[0]: Съкратено събитие
bg[1]: Изрязване на %1 събития

en: Cut the selected events from the calendar.
bg: Изрязване на избраните събития от календара.

en: Add &Calendar...
bg: Добавяне на &календар...

en: Add a new calendar<p>You will be presented with a dialog where you can select the type of the calendar that shall be added.</p>
bg: Добавяне на нов календар <p> Ще ви се покаже диалогов прозорец, където можете да изберете типа на календара, който ще бъде добавен.</p>

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
bg: Добавяне на календар

en: Could not create calendar: %1
bg: Не може да се създаде календар: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Creation Failed
bg: Създаването на календара е неуспешно

en: &Delete Calendar | &Delete %1 Calendars
bg[0]: &Изтриване на календар
bg[1]: &Изтриване на %1 календари

en: Delete the selected calendars<p>The currently selected calendars will be deleted, along with all the events, todos and journals they contain.</p>
bg: Изтриване на избраните календари <p> Избраните в момента календари ще бъдат изтрити, заедно с всички събития, задания и списания, които те съдържат. </p>

en: Do you really want to delete this calendar? | Do you really want to delete %1 calendars?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете този календар?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете %1 календари?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar? | Delete Calendars?
bg[0]: Да се ​​изтрие ли календарът?
bg[1]: Да се ​​изтрият ли календари?

en: Calendar Properties...
bg: Свойства на календара...

en: Open a dialog to edit properties of the selected calendar.
bg: Отворете диалогов прозорец за редактиране на свойствата на избрания календар.

en: Update Calendar | Update %1 Calendars
bg[0]: Актуализиране на календара
bg[1]: Актуализиране на %1 календари

en: Updates the content of all folders of the selected calendars.
bg: Актуализира съдържанието на всички папки на избраните календари.

en: &Copy to Calendar
bg: &Копиране в календар

en: Copy the selected event to a different calendar.
bg: Копирайте избраното събитие в друг календар.

en: &Move to Calendar
bg: &Преместване в календар

en: Move the selected event to a different calendar.
bg: Преместване на избраното събитие в друг календар.

en: Could not paste event: %1
bg: Не може да се постави събитие: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
bg: Поставянето е неуспешно

en: Update Available Calendars
bg: Актуализиране на наличните календари

en: Updates the tree of available calendars.
bg: Актуализира дървото на наличните календари.

en: Copy Event To
bg: Копиране на събитие в

en: Move Event To
bg: Преместване на събитието в

en: Edit Event...
bg: Редактиране на събитие...

en: Copy To-do | Copy %1 To-dos
bg[0]: Копиране на задача
bg[1]: Копиране на %1 задачи

en: Copy To-do To
bg: Копиране на задача със задача

en: Delete To-do | Delete %1 To-dos
bg[0]: Изтриване на задачата
bg[1]: Изтриване на %1 задачи

en: Cut To-do | Cut %1 To-dos
bg[0]: Изрязване на задачи
bg[1]: Изрязване на %1 задачи

en: Move To-do To
bg: Преместване на задача със задача

en: Edit To-do...
bg: Редактиране на задачата...

en: Copy Journal | Copy %1 Journals
bg[0]: Копиране на дневник
bg[1]: Копиране на %1 списания

en: Copy Journal To
bg: Копиране на дневник в

en: Delete Journal | Delete %1 Journals
bg[0]: Изтриване на дневник
bg[1]: Изтриване на %1 списания

en: Cut Journal | Cut %1 Journals
bg[0]: Изрязан дневник
bg[1]: Изрязване на %1 списания

en: Move Journal To
bg: Преместване на дневника в

en: Edit Journal...
bg: Редактиране на дневник...

en: New E&vent...
bg: Ново &събитие...

en: Create a new event
bg: Създаване на ново събитие

en: New &To-do...
bg: Нова &задача...

en: Create a new To-do
bg: Създаване на нова задача

en: New Su&b-to-do...
bg: Нова по&дзадача...

en: Create a new Sub-to-do
bg: Създаване на нова подзадача

en: New &Journal...
bg: Нов &дневник...

en: Create a new Journal
bg: Създаване на ново списание

en: &Edit...
bg: &Редактиране...

en: Edit the selected incidence.
bg: Редактиране на избраното събитие.

en: Purging completed to-dos
bg: Пречистване на завършени задачи
