akonadi-calendar - en to ca@valencia translation catalogue (20 entries)

en: View
ca@valencia: Vista

en: Task
ca@valencia: Tasca

en: Event
ca@valencia: Esdeveniment

en: Task due at %1
ca@valencia: Tasca vençuda el %1

[ctx: Event starts in 5 minutes]
en: %2 starts in %1 minute | %2 starts in %1 minutes
ca@valencia[0]: %2 comença d'ací a %1 minut
ca@valencia[1]: %2 comença d'ací a %1 minuts

[ctx: Event starts at 10:00]
en: %1 starts at %2
ca@valencia: %1 comença a les %2

[ctx: Event started at 10:00]
en: %1 started at %2
ca@valencia: %1 ha començat a les %2

[ctx: Event starts on <DATE> at <TIME>]
en: %1 starts on %2 at %3
ca@valencia: %1 comença el %2 a les %3

[ctx: Event started on <DATE> at <TIME>]
en: %1 started on %2 at %3
ca@valencia: %1 ha començat el %2 a les %3

[ctx: Event starts on <DATE>]
en: %1 starts on %2
ca@valencia: %1 comença el %2

[ctx: Event started on <DATE>]
en: %1 started on %2
ca@valencia: %1 ha començat el %2

en: Remind in 5 mins
ca@valencia: Recorda d'ací 5 min

en: Remind in 1 hour
ca@valencia: Recorda d'ací 1 hora

[ctx: dismiss a reminder notification for an event]
en: Dismiss
ca@valencia: Descarta

en: Open URL
ca@valencia: Obri un URL

en: Map
ca@valencia: Mapa

[ctx: @title]
en: Reminders
ca@valencia: Recordatoris

en: Calendar Reminder Service
ca@valencia: Servei de recordatoris de calendari

en: (c) KDE Community 2021-2022
ca@valencia: (c) Comunitat KDE 2021-2022

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor
