akonadi-calendar - en to ca@valencia translation catalogue (265 entries)

en: Could not find incidence to update, it probably was deleted recently.
ca@valencia: No s'ha trobat cap incidència que s'haja d'actualitzar, probablement ha sigut suprimida recentment.

en: Error performing deletion.
ca@valencia: S'ha produït un error en executar la supressió.

en: Error performing copy.
ca@valencia: S'ha produït un error en executar la còpia.

en: Can't find item: %1
ca@valencia: No s'ha trobat l'element: %1

en: Error while removing relations.
ca@valencia: S'ha produït un error en eliminar les relacions.

en: Error while deleting incidences: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en suprimir les incidències: %1

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to cut just this item and make all its sub-to-dos independent, or cut the to-do with all its sub-to-dos?
ca@valencia: L'element «%1» té subtasques pendents. Voleu retallar este element i fer independents les seues subtasques pendents o retallar la tasca pendent amb totes les seues subtasques pendents?

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Confirmation
ca@valencia: Confirmació de KOrganizer

en: Cut Only This
ca@valencia: Retalla només esta

en: Cut All
ca@valencia: Retalla-ho tot

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to copy just this item or copy the to-do with all its sub-to-dos?
ca@valencia: L'element «%1» té subtasques pendents. Voleu copiar només este element o copiar la tasca pendent amb totes les seues subtasques pendents?

en: Copy Only This
ca@valencia: Copia només esta

en: Copy All
ca@valencia: Copia-ho tot

[ctx: @title:column calendar event summary]
en: Summary
ca@valencia: Resum

[ctx: @title:column calendar event start date and time]
en: Start Date and Time
ca@valencia: Data i hora inicials

[ctx: @title:column calendar event end date and time]
en: End Date and Time
ca@valencia: Data i hora finals

[ctx: @title:column calendar event type]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: @title:column todo item due date and time]
en: Due Date and Time
ca@valencia: Data i hora de venciment

[ctx: @title:column todo item priority]
en: Priority
ca@valencia: Prioritat

[ctx: @title:column todo item completion in percent]
en: Complete
ca@valencia: % completat

[ctx: @title:column calendar title]
en: Calendar
ca@valencia: Calendari

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish URL
ca@valencia: URL de publicació de lliure/ocupat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: URL for publishing free/busy information
ca@valencia: URL per a publicar la informació de lliure/ocupat

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Username
ca@valencia: Nom d'usuari de publicació de lliure/ocupat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Username for publishing free/busy information
ca@valencia: Nom d'usuari per a publicar la informació de lliure/ocupat

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Password
ca@valencia: Contrasenya de publicació de lliure/ocupat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Password for publishing free/busy information
ca@valencia: Contrasenya per a publicar la informació de lliure/ocupat

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveAuto), group (FreeBusy Retrieve)
en: Enable Automatic Free/Busy Retrieval
ca@valencia: Habilita la recuperació automàtica de la informació de lliure/ocupat

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: Use full email address for retrieval
ca@valencia: Utilitza l'adreça de correu completa per a la recuperació

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: With this setting, you can change the filename that will be fetched from the server. With this checked, it will download a free/busy file called user@domain.ifb, for example nn@kde.org.ifb. Without this set, it will download user.ifb, for example nn.ifb.
ca@valencia: Amb esta opció podreu canviar el nom de fitxer que es recuperarà des del servidor. Si està marcada, baixarà un fitxer lliure/ocupat anomenat usuari@domini.ifb, per exemple nn@kde.org.ifb. Si no està marcada, baixarà usuari.ifb, per exemple nn.ifb.

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUrl), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval URL
ca@valencia: URL de recuperació de lliure/ocupat

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUser), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Username
ca@valencia: Nom d'usuari de recuperació de lliure/ocupat

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Password
ca@valencia: Contrasenya de recuperació de lliure/ocupat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Password for retrieving free/busy information
ca@valencia: Contrasenya per a recuperar la informació de lliure/ocupat

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Send copy to owner when mailing events
ca@valencia: Envia una còpia al propietari quan s'envien esdeveniments per correu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Check this box to get a copy of all e-mail messages that KOrganizer sends at your request to event attendees.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a obtindre una còpia de tots els missatges de correu que KOrganizer enviarà als assistents a l'esdeveniment a petició vostra.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Mail transport to use for sending e-mail messages
ca@valencia: Transport de correu que s'ha d'utilitzar per a enviar missatges de correu electrònic

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: If specified all, groupware e-mails will use this transport. Otherwise, the default one will be used.
ca@valencia: Si s'indica tot, els correus electrònics de treball en grup utilitzaran este transport. En cas contrari, s'utilitzarà el predeterminat.

note: i18n: ectx: label, entry (OutlookCompatCounterProposals), group (Hidden Options)
en: Send Outlook-like pseudo counter proposals
ca@valencia: Envia pseudocontrapropostes semblants a les d'Outlook

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: Check whether hostname and retrieval email address match
ca@valencia: Comprova si el nom de màquina i l'adreça de correu de recuperació coincidixen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: With this setting you can configure whether the domain part of the free/busy URL has to match the domain part of the user ID you are looking for. For example, if this option is set, then looking for the free/busy data of joe@mydomain.com on the server www.yourdomain.com will fail.
ca@valencia: Amb esta configuració podeu configurar si la part de domini de l'URL de lliure/ocupat ha de coincidir amb la part de domini de l'ID de l'usuari que esteu buscant. Per exemple, si esta opció està establida, llavors la busca de les dades de lliure/ocupat de jordi@meudomini.com en el servidor www.teudomini.com no funcionarà.

en: Calendar
ca@valencia: Calendari

en: Tasks
ca@valencia: Tasques

en: Journal
ca@valencia: Diari

[ctx: %1 is folder contents]
en: My Kolab %1
ca@valencia: El meu Kolab %1

[ctx: %1 is folder name, %2 is folder contents]
en: Shared Kolab %1 %2
ca@valencia: Kolab compartit %1 %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder contents]
en: %1's Kolab %2
ca@valencia: Kolab de %1 %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name, %3 is folder contents]
en: %1's %2 Kolab %3
ca@valencia: Kolab de %1 %2 %3

[ctx: %1 is the folder name]
en: %1 in %2
ca@valencia: %1 en %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder contents]
en: %1's Google %2
ca@valencia: Google de %1 %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name]
en: %1's %2
ca@valencia: %2 de %1

en: My %1
ca@valencia: El meu %1

[ctx: unknown resource]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Failed to download free/busy data from: %1
    Reason: %2
ca@valencia: No s'ha pogut descarregar la informació de lliure/ocupat des de: %1
    Motiu: %2

[ctx: @title:window]
en: Free/Busy Retrieval Error
ca@valencia: S'ha produït un error en la recuperació de lliure/ocupat

en: Failed to parse free/busy information that was retrieved from: %1
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar la informació de lliure/ocupat que es va recuperar des de: %1

en: <qt><p>The software could not upload your free/busy list to the URL '%1'. There might be a problem with the access rights, or you specified an incorrect URL. The system said: <em>%2</em>.</p><p>Please check the URL or contact your system administrator.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>El programa no ha pogut pujar la llista lliure/ocupat a l'URL %1. Pot haver-hi un problema amb els drets d'accés, o heu especificat un URL incorrecte. El sistema ha indicat: <em>%2</em>.</p><p>Comproveu l'URL o contacteu amb l'administrador del sistema.</p></qt>

en: The free/busy information was successfully sent.
ca@valencia: La informació de lliure/ocupat s'ha enviat amb èxit.

[ctx: @title:window]
en: Sending Free/Busy
ca@valencia: Enviament de la informació de lliure/ocupat

en: Unable to publish the free/busy data: %1
ca@valencia: No s'han pogut publicar les dades per a lliure/ocupat: %1

en: <qt><p>No URL configured for uploading your free/busy list. Please set it in KOrganizer's configuration dialog, on the "Free/Busy" page.</p><p>Contact your system administrator for the exact URL and the account details.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>No hi ha cap URL configurat per a pujar la vostra llista de lliure/ocupat. Establiu-la en el diàleg de configuració de KOrganizer, en la pàgina «Lliure/Ocupat».</p><p>Pregunteu a l'administrador del sistema l'URL exacte i els detalls del compte.</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: No Free/Busy Upload URL
ca@valencia: No hi ha cap URL de pujada de lliure/ocupat

en: <qt>The target URL '%1' provided is invalid.</qt>
ca@valencia: <qt>L'URL proporcionat de destinació «%1» no és vàlid.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Invalid URL
ca@valencia: URL no vàlid

en: General error
ca@valencia: Error general

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 creation
ca@valencia: Creació de %1

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 deletion
ca@valencia: Supressió de %1

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 modification
ca@valencia: Modificació de %1

en: Error creating ical resource: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en crear el recurs ical: %1

en: Failed to obtain D-Bus interface for remote configuration.
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la interfície de D-Bus per a la configuració remota.

en: Could not download remote file.
ca@valencia: No es pot descarregar el fitxer remot.

en: An import task is already in progress.
ca@valencia: Ja es troba en marxa una tasca d'importació.

en: Empty filename. Will not import ical file.
ca@valencia: Nom de fitxer buit. No s'importarà el fitxer ical.

en: Url to import is malformed.
ca@valencia: L'URL que s'importarà està amb format incorrecte.

en: The selected file is not a readable file.
ca@valencia: El fitxer seleccionat no és llegible.

en: The selected file is not properly formatted, or in a format not supported by this software.
ca@valencia: El fitxer seleccionat no té el format adequat, o està en un format no admés per este programari.

en: The selected file is empty.
ca@valencia: El fitxer seleccionat està buit.

en: Merge ical file into existing calendar.
ca@valencia: Fusiona el fitxer ical dins el calendari existent.

en: Error while trying to create calendar item. Error was: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar enviar un element de calendari. L'error ha sigut: %1

en: Error while trying to delete calendar item. Error was: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar suprimir un element de calendari. L'error ha sigut: %1

[ctx: errormessage for a job ended with an unexpected result]
en: An unknown error occurred
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut

en: Error while trying to modify calendar item. Error was: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar modificar un element de calendari. L'error ha sigut: %1

en: That calendar item was already deleted, or currently being deleted.
ca@valencia: Este element de calendari ja s'ha suprimit, o s'està suprimint ara mateix.

en: Operation can not be performed due to ACL restrictions
ca@valencia: L'operació no es pot portar a terme per restriccions de l'ACL

en: The chosen collection is invalid
ca@valencia: La col·lecció seleccionada no és vàlida

en: Default collection is invalid or doesn't have proper ACLs and DestinationPolicyNeverAsk was used
ca@valencia: La col·lecció predeterminada no és vàlida o no té les ACL adequades i s'ha utilitzat «DestinationPolicyNeverAsk»

en: Duplicate item id in a group operation
ca@valencia: ID d'element duplicat en una operació de grup

en: One change belonging to a group of changes failed. All changes are being rolled back.
ca@valencia: No s'ha pogut fer un canvi que pertany a un grup de canvis. Tots els canvis es desfaran.

en: Unknown error
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut

en: Error loading calendar.
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar el calendari.

en: Error message: %1
ca@valencia: Missatge d'error: %1

en: Unknown error while parsing iCal invitation
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut en analitzar una invitació d'iCal

en: Error while processing an invitation or update.
ca@valencia: S'ha produït un error en processar una invitació o actualització.

en: Invalid incidence
ca@valencia: Incidència no vàlida

en: Invalid action: %1
ca@valencia: Acció no vàlida: %1

en: Error sending counter proposal
ca@valencia: S'ha produït un error en enviar la contraproposta

en: Could not start editor to edit counter proposal
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar l'editor per a editar la contraproposta

en: The item '%1' has no attendees. Therefore no groupware message will be sent.
ca@valencia: L'element «%1» no té cap assistent. Per tant, no s'enviarà cap missatge de treball en grup.

[ctx: @title:window]
en: Message Not Sent
ca@valencia: Missatge no enviat

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Email
ca@valencia: Envia el correu

[ctx: @action:button dialog negative answer]
en: Do Not Send
ca@valencia: No l'envies

en: Error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error: %1

en: Error loading calendar: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar el calendari: %1

en: The groupware message for item '%1' was successfully sent.
    Method: %2
ca@valencia: El missatge de treball en grup per a l'element «%1» s'ha enviat amb èxit.
    Mètode: %2

[ctx: Groupware message sending failed. %2 is request/reply/add/cancel/counter/etc.]
en: Unable to send the item '%1'.
    Method: %2
ca@valencia: No s'ha pogut enviar l'element «%1».
    Mètode: %2

en: The item information was successfully sent.
ca@valencia: La informació de l'element s'ha enviat amb èxit.

[ctx: @title:window]
en: Publishing
ca@valencia: Publicació

en: Unable to publish the item '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut publicar l'element «%1»

[ctx: @title:window]
en: Forwarding
ca@valencia: Reenviament

en: Unable to forward the item '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut reenviar l'element «%1»

[ctx: @title:window]
en: Forwarding Error
ca@valencia: S'ha produït un error de reenviament

en: Proposed new meeting time: %1 - %2
ca@valencia: Nova data i hora proposades: %1 - %2

[ctx: @title:window]
en: Group Scheduling Email
ca@valencia: Correu de planificació de grups

en: <placeholder>No summary given</placeholder>
ca@valencia: <placeholder>Sense resum</placeholder>

en: The event "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
ca@valencia: L'esdeveniment «%1» inclou altres persones.
    Voleu enviar una invitació per correu als assistents?

en: The todo "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
ca@valencia: La tasca pendent %1 inclou altres persones.
    Voleu enviar una invitació per correu als assistents?

en: This incidence includes other people. Should an email be sent to the attendees?
ca@valencia: Esta incidència inclou altra gent. S'ha d'enviar un correu electrònic als assistents?

en: You are not the organizer of this event. Editing it will bring your calendar out of sync with the organizer's calendar. Do you really want to edit it?
ca@valencia: No sou l'organitzador d'este esdeveniment. En editar-lo, el calendari perdrà la sincronització amb el de l'organitzador. Segur que voleu editar-lo?

en: You changed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees an update message?
ca@valencia: Heu canviat la invitació «%1».
    Voleu enviar un correu als assistents per a informar de l'actualització?

en: Send Update
ca@valencia: Envia l'actualització

en: Do you want to send a status update to the organizer of this task?
ca@valencia: Voleu enviar una actualització de l'estat a l'organitzador d'esta tasca?

en: Your status as an attendee of this event changed. Do you want to send a status update to the event organizer?
ca@valencia: El vostre estat com assistent a este esdeveniment ha canviat. Voleu enviar una actualització de l'estat a l'organitzador d'este esdeveniment?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the event is canceled?
ca@valencia: Heu eliminat la invitació «%1».
    Voleu enviar un correu als assistents per a informar de la cancel·lació de l'esdeveniment?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the todo is canceled?
ca@valencia: Heu eliminat la invitació «%1».
    Voleu enviar un correu als assistents per a informar que s'ha cancel·lat la tasca pendent?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the journal is canceled?
ca@valencia: Heu eliminat la invitació «%1».
    Voleu enviar un correu als assistents per a informar que s'ha cancel·lat el diari?

en: Do you want to send a status update to the organizer of this journal?
ca@valencia: Voleu enviar una actualització de l'estat a l'organitzador d'este diari?

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Update
ca@valencia: Envia l'actualització

en: You had previously accepted an invitation to this event. Do you want to send an updated response to the organizer declining the invitation?
ca@valencia: Prèviament heu acceptat una invitació a este esdeveniment. Voleu enviar una resposta actualitzada a l'organitzador declinant la invitació?

en: Counter proposal: %1
ca@valencia: Contraproposta: %1

en: Sending group scheduling email failed.
ca@valencia: No s'ha pogut enviar el correu de planificació de grup.

[ctx: @action:button dialog positive answer to abort question]
en: Abort Update
ca@valencia: Interromp l'actualització

en: There are no attendees to e-mail
ca@valencia: No hi ha cap assistent a qui enviar correu

en: Free Busy Object
ca@valencia: Objecte de lliure/ocupat

en: Free Busy Message
ca@valencia: Missatge de lliure/ocupat

en: Error while creating transport
ca@valencia: S'ha produït un error en crear el transport

en: Error fetching transport. Unable to send invitations
ca@valencia: S'ha produït un error en arreplegar el transport. Les invitacions no s'han pogut enviar

en: Error queuing message in outbox: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en enviar el missatge a la cua de la safata d'eixida: %1

en: Error sending e-mail:
ca@valencia: Error enviant el correu:

[ctx: @title:window]
en: Select Addresses
ca@valencia: Seleccioneu les adreces

en: Send email to these recipients
ca@valencia: Envia un correu electrònic a estos destinataris

en: Clicking the <b>Ok</b> button will cause an email to be sent to the recipients you have entered.
ca@valencia: En clicar el botó <b>Bé</b> s'enviarà un correu electrònic als destinataris que heu introduït.

en: Cancel recipient selection and the email
ca@valencia: Cancel·la la selecció dels destinataris i el correu electrònic

en: Clicking the <b>Cancel</b> button will cause the email operation to be terminated.
ca@valencia: En clicar el botó <b>Cancel·la</b> es finalitzarà l'operació de correu electrònic.

en: Click the <b>Help</b> button to read more information about Group Scheduling.
ca@valencia: Cliqueu en el botó <b>Ajuda</b> per a llegir més informació quant a la planificació de grup.

en: Unable to publish the calendar incidence due to an invalid recipients string. %1
ca@valencia: No s'ha pogut publicar la incidència del calendari a causa d'una cadena no vàlida dels destinataris. %1

[ctx: @title:window]
en: Publishing Error
ca@valencia: S'ha produït un error de publicació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, mListWidget)
en: The list of addressees to receive the invitation
ca@valencia: La llista dels destinataris per a rebre la invitació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, mListWidget)
en: This is a list of all the addresses you have currently selected to receive the iCalendar invitation.
ca@valencia: Esta és una llista de tots els destinataris que heu seleccionat per a rebre la invitació iCalendar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mNew)
en: Create a new recipient
ca@valencia: Crea un destinatari nou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mNew)
en: Click this button and you will be able to enter a name and email for a new addressee to add to the recipients list
ca@valencia: Cliqueu este botó i podreu introduir un nom i una adreça de correu per a afegir una entrada nova a la llista de destinataris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNew)
en: &New
ca@valencia: &Nova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemove)
en: Remove the recipient currently selected
ca@valencia: Elimina el destinatari seleccionat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mRemove)
en: Click this button to remove the recipient currently selected from the list
ca@valencia: Cliqueu este botó per a eliminar de la llista el destinatari seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemove)
en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Select a recipient from your address book
ca@valencia: Selecciona un destinatari des de la llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Click this button to show another dialog where you will be able to select a recipient from your address book
ca@valencia: Cliqueu este botó per a mostrar un altre diàleg on podreu seleccionar un destinatari des de la llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: &Select...
ca@valencia: &Selecciona...

[ctx: recipient name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: The recipient's name
ca@valencia: El nom del destinatari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: This field contains the name of the recipient
ca@valencia: Este camp conté el nom del destinatari

[ctx: recipient email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: E&mail:
ca@valencia: Correu e&lectrònic:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: The recipient's email address
ca@valencia: L'adreça electrònica del destinatari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: This field contains the email address of the recipient
ca@valencia: Este camp conté l'adreça de correu electrònic del destinatari

en: (EmptyName)
ca@valencia: (NomBuit)

en: (EmptyEmail)
ca@valencia: (CorreuElectrònicBuit)

en: Error: Assigning different incidence types.
ca@valencia: S'ha produït un error: Assignació de diferents tipus d'incidències.

en: This isn't an update. The found incidence was modified more recently.
ca@valencia: Açò no és una actualització. La incidència trobada s'ha modificat més recentment.

en: Error modifying incidence
ca@valencia: S'ha produït un error en modificar la incidència

[ctx: @info]
en: <para>You added an invitation update, but an earlier version of the item could not be found in your calendar.</para><para>This may have occurred because:<list><item>the organizer did not include you in the original invitation</item><item>you did not accept the original invitation yet</item><item>you deleted the original invitation from your calendar</item><item>you no longer have access to the calendar containing the invitation</item></list></para><para>This is not a problem, but we thought you should know.</para>
ca@valencia: <para>Heu acceptat l'actualització d'una invitació, però no s'ha pogut trobar cap versió prèvia de l'element en el calendari.</para><para>Açò pot haver passat perquè:<list><item>l'organitzador no vos ha inclòs en la invitació original</item><item>encara no heu acceptat la invitació original</item> <item>heu suprimit la invitació original del calendari</item> <item>no teniu accés al calendari que conté la invitació</item></list></para> <para>Açò no és cap problema, però hauríeu de conéixer-ho.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Find Invitation to be Updated
ca@valencia: No s'ha trobat cap invitació que s'haja d'actualitzar

en: Error adding incidence
ca@valencia: S'ha produït un error en afegir la incidència

en: Could not find incidence to delete.
ca@valencia: No s'ha trobat cap incidència que s'haja de suprimir.

en: Error recording exception
ca@valencia: S'ha produït un error en enregistrar una excepció

[ctx: @info]
en: The event or task could not be removed from your calendar. Maybe it has already been deleted or is not owned by you. Or it might belong to a read-only or disabled calendar.
ca@valencia: L'esdeveniment o tasca no s'ha pogut eliminar del calendari. Potser ja s'ha suprimit o no sou el propietari. O potser pertany a un calendari desactivat o de només lectura.

en: Generic Error
ca@valencia: Error genèric

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 but was not invited.
ca@valencia: %1 vol assistir a %2, però no ha sigut invitat.

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 on behalf of %3.
ca@valencia: %1 vol assistir a %2 en lloc de %3.

[ctx: @title:window]
en: Uninvited Attendee
ca@valencia: Assistent no invitat

[ctx: @option]
en: Accept Attendance
ca@valencia: Accepta l'assistència

[ctx: @option]
en: Reject Attendance
ca@valencia: Rebutja l'assistència

[ctx: @info]
en: The organizer rejected your attendance at this meeting.
ca@valencia: L'organitzador ha rebutjat la vostra assistència a esta reunió.

[ctx: @info]
en: An attendee was added to the incidence. Do you want to email the attendees an update message?
ca@valencia: S'ha afegit un assistent a la incidència. Voleu enviar als assistents un missatge d'actualització?

[ctx: @title:window]
en: Attendee Added
ca@valencia: S'ha afegit l'assistent

[ctx: @option]
en: Send Messages
ca@valencia: Envia els missatges

[ctx: @option]
en: Do Not Send
ca@valencia: No els envies

en: No incidence for scheduling.
ca@valencia: Sense incidències que s'hagen de planificar.

en: No Free Busy Cache
ca@valencia: No hi ha memòria cau de lliure/ocupat

en: Error saving freebusy object
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar un objecte de lliure/ocupat

en: Add Folder...
ca@valencia: Afig una carpeta...

en: Add a new calendar folder to the currently selected calendar folder.
ca@valencia: Afig una carpeta nova de calendari a la carpeta de calendari seleccionada.

[ctx: @title:window]
en: New Folder
ca@valencia: Carpeta nova

en: Could not create calendar folder: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear la carpeta de calendari: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Folder Creation Failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear la carpeta de calendari

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
ca@valencia[0]: Copia la carpeta
ca@valencia[1]: Copia %1 carpetes

en: Copy the selected calendar folders to the clipboard.
ca@valencia: Copia les carpetes de calendari seleccionades al porta-retalls.

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
ca@valencia[0]: Suprimix una carpeta
ca@valencia[1]: Suprimix %1 carpetes

en: Delete the selected calendar folders from the calendar.
ca@valencia: Suprimix les carpetes de calendari seleccionades del calendari.

en: Do you really want to delete this calendar folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 calendar folders and all their sub-folders?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir esta carpeta de calendari i totes les seues subcarpetes?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir %1 carpetes de calendari i totes les seues subcarpetes?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar Folder? | Delete Calendar Folders?
ca@valencia[0]: Voleu suprimir la carpeta de calendari?
ca@valencia[1]: Voleu suprimir les carpetes de calendari?

en: Could not delete calendar folder: %1
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir la carpeta de calendari: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Folder Deletion Failed
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir la carpeta de calendari

en: Update Folder | Update %1 Folders
ca@valencia[0]: Actualitza una carpeta
ca@valencia[1]: Actualitza %1 carpetes

en: Update the content of the selected calendar folders.
ca@valencia: Actualitza el contingut de les carpetes de calendari seleccionades.

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
ca@valencia[0]: Retalla una carpeta
ca@valencia[1]: Retalla %1 carpetes

en: Cut the selected calendar folders from the calendar.
ca@valencia: Retalla les carpetes de calendari seleccionades del calendari.

en: Folder Properties...
ca@valencia: Propietats de la carpeta...

en: Open a dialog to edit the properties of the selected calendar folder.
ca@valencia: Obri un diàleg per a editar les propietats de la carpeta de calendari seleccionada.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
ca@valencia: Propietats de la carpeta de calendari %1

en: Copy Event | Copy %1 Events
ca@valencia[0]: Copia l'esdeveniment
ca@valencia[1]: Copia %1 esdeveniments

en: Copy the selected events to the clipboard.
ca@valencia: Copia els esdeveniments seleccionats al porta-retalls.

en: Delete Event | Delete %1 Events
ca@valencia[0]: Suprimix l'esdeveniment
ca@valencia[1]: Suprimix %1 esdeveniments

en: Delete the selected events from the calendar.
ca@valencia: Suprimix els esdeveniments seleccionats del calendari.

en: Do you really want to delete the selected event? | Do you really want to delete %1 events?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir l'esdeveniment seleccionat?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir %1 esdeveniments?

[ctx: @title:window]
en: Delete Event? | Delete Events?
ca@valencia[0]: Voleu suprimir l'esdeveniment?
ca@valencia[1]: Voleu suprimir els esdeveniments?

en: Could not delete event: %1
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir l'esdeveniment: %1

[ctx: @title:window]
en: Event Deletion Failed
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir l'esdeveniment

en: Cut Event | Cut %1 Events
ca@valencia[0]: Retalla l'esdeveniment
ca@valencia[1]: Retalla %1 esdeveniments

en: Cut the selected events from the calendar.
ca@valencia: Retalla els esdeveniments seleccionats del calendari.

en: Add &Calendar...
ca@valencia: Afig un &calendari...

en: Add a new calendar<p>You will be presented with a dialog where you can select the type of the calendar that shall be added.</p>
ca@valencia: Afig un calendari nou<p>Se vos presentarà un diàleg a on podreu seleccionar el tipus de calendari que s'ha d'afegir.</p>

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
ca@valencia: Afig un calendari

en: Could not create calendar: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear el calendari: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Creation Failed
ca@valencia: No s'ha pogut crear el calendari

en: &Delete Calendar | &Delete %1 Calendars
ca@valencia[0]: Sup&rimix el calendari
ca@valencia[1]: Sup&rimix %1 calendaris

en: Delete the selected calendars<p>The currently selected calendars will be deleted, along with all the events, todos and journals they contain.</p>
ca@valencia: Suprimix els calendaris seleccionats<p>Se suprimiran els calendaris seleccionats, juntament amb tots els esdeveniments, tasques pendents i diaris que contenen.</p>

en: Do you really want to delete this calendar? | Do you really want to delete %1 calendars?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir este calendari?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir %1 calendaris?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar? | Delete Calendars?
ca@valencia[0]: Voleu suprimir el calendari?
ca@valencia[1]: Voleu suprimir els calendaris?

en: Calendar Properties...
ca@valencia: Propietats del calendari...

en: Open a dialog to edit properties of the selected calendar.
ca@valencia: Obri un diàleg per a editar les propietats del calendari seleccionat.

en: Update Calendar | Update %1 Calendars
ca@valencia[0]: Actualitza el calendari
ca@valencia[1]: Actualitza %1 calendaris

en: Updates the content of all folders of the selected calendars.
ca@valencia: Actualitza el contingut de totes les carpetes dels calendaris seleccionats.

en: &Copy to Calendar
ca@valencia: &Copia a un calendari

en: Copy the selected event to a different calendar.
ca@valencia: Copia l'esdeveniment seleccionat a un calendari diferent.

en: &Move to Calendar
ca@valencia: &Mou a un calendari

en: Move the selected event to a different calendar.
ca@valencia: Mou l'esdeveniment seleccionat a un calendari diferent.

en: Could not paste event: %1
ca@valencia: No s'ha pogut apegar l'esdeveniment: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
ca@valencia: No s'ha pogut apegar

en: Update Available Calendars
ca@valencia: Actualitza els calendaris disponibles

en: Updates the tree of available calendars.
ca@valencia: Actualitza l'arbre dels calendaris disponibles.

en: Copy Event To
ca@valencia: Copia l'esdeveniment a

en: Move Event To
ca@valencia: Mou l'esdeveniment a

en: Edit Event...
ca@valencia: Edita l'esdeveniment...

en: Copy To-do | Copy %1 To-dos
ca@valencia[0]: Copia la tasca pendent
ca@valencia[1]: Copia %1 tasques pendents

en: Copy To-do To
ca@valencia: Copia la tasca pendent a

en: Delete To-do | Delete %1 To-dos
ca@valencia[0]: Suprimix la tasca pendent
ca@valencia[1]: Suprimix %1 tasques pendents

en: Cut To-do | Cut %1 To-dos
ca@valencia[0]: Retalla la tasca pendent
ca@valencia[1]: Retalla %1 tasques pendents

en: Move To-do To
ca@valencia: Mou la tasca pendent a

en: Edit To-do...
ca@valencia: Edita la tasca pendent...

en: Copy Journal | Copy %1 Journals
ca@valencia[0]: Copia el diari
ca@valencia[1]: Copia %1 diaris

en: Copy Journal To
ca@valencia: Copia el diari a

en: Delete Journal | Delete %1 Journals
ca@valencia[0]: Suprimix el diari
ca@valencia[1]: Suprimix %1 diaris

en: Cut Journal | Cut %1 Journals
ca@valencia[0]: Retalla el diari
ca@valencia[1]: Retalla %1 diaris

en: Move Journal To
ca@valencia: Mou el diari a

en: Edit Journal...
ca@valencia: Edita el diari...

en: New E&vent...
ca@valencia: Esde&veniment nou...

en: Create a new event
ca@valencia: Crea un esdeveniment nou

en: New &To-do...
ca@valencia: &Tasca pendent nova...

en: Create a new To-do
ca@valencia: Crea una tasca pendent nova

en: New Su&b-to-do...
ca@valencia: Su&btasca pendent nova...

en: Create a new Sub-to-do
ca@valencia: Crea una subtasca pendent nova

en: New &Journal...
ca@valencia: D&iari nou...

en: Create a new Journal
ca@valencia: Crea un diari nou

en: &Edit...
ca@valencia: &Edita...

en: Edit the selected incidence.
ca@valencia: Edita la incidència seleccionada.

en: Purging completed to-dos
ca@valencia: S'estan netejant les tasques pendents finalitzades
