akonadi-calendar - en to cs translation catalogue (16 entries)

en: View
cs: Pohled

en: Task
cs: Úloha

en: Event
cs: Událost

en: Task due at %1
cs: Termín úlohy %1

[ctx: Event starts at 10:00]
en: %1 starts at %2
cs: %1 začíná v %2

[ctx: Event started at 10:00]
en: %1 started at %2
cs: %1 zahájeno v %2

[ctx: Event starts on <DATE>]
en: %1 starts on %2
cs: %1 začíná v %2

en: Remind in 5 mins
cs: Připomenout za 5 minut

en: Remind in 1 hour
cs: Připomenout za 1 hodinu

[ctx: dismiss a reminder notification for an event]
en: Dismiss
cs: Zahodit

en: Open URL
cs: Otevřít URL

en: Map
cs: Mapa

[ctx: @title]
en: Reminders
cs: Upomínky

en: Calendar Reminder Service
cs: Služba upomínek kalendáře

en: (c) KDE Community 2021-2022
cs: (c) Komunita KDE 2021-2022

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
cs: Správce
