akonadi-calendar - en to eo translation catalogue (315 entries)

en: Could not find incidence to update, it probably was deleted recently.
eo: Ne eblis trovi incidenton por ĝisdatigi, ĝi verŝajne estis forigita lastatempe.

en: Error performing deletion.
eo: Eraro dum la forigo.

en: Error performing copy.
eo: Eraro dum kopiado.

en: Can't find item: %1
eo: Ne povas trovi eron: %1

en: Error while removing relations.
eo: Eraro dum forigo de rilatoj.

en: Error while deleting incidences: %1
eo: Eraro dum forigo de incidentoj: %1

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to cut just this item and make all its sub-to-dos independent, or cut the to-do with all its sub-to-dos?
eo: La ero "%1" havas subfarojn. Ĉu vi volas tranĉi nur ĉi tiun objekton kaj fari ĉiujn ĝiajn subfaradojn sendependaj, aŭ tranĉi la faron kun ĉiuj ĝiaj subfaroj?

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Confirmation
eo: Konfirmo de KOrganizer

[ctx: @action:button]
en: Cut Only This
eo: Tranĉi Nur Ĉi tion

[ctx: @action:button]
en: Cut All
eo: Tranĉi Ĉion

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to copy just this item or copy the to-do with all its sub-to-dos?
eo: La ero "%1" havas subfarendojn. Ĉu vi volas kopii nur ĉi tiun objekton aŭ kopii la faron kun ĉiuj ĝiaj subfarendoj?

[ctx: @action:button]
en: Copy Only This
eo: Kopii Nur Ĉi tion

[ctx: @action:button]
en: Copy All
eo: Kopii Ĉion

[ctx: @title:column calendar event summary]
en: Summary
eo: Resumo

[ctx: @title:column calendar event start date and time]
en: Start Date and Time
eo: Komenca Dato kaj Horo

[ctx: @title:column calendar event end date and time]
en: End Date and Time
eo: Fina Dato kaj Horo

[ctx: @title:column calendar event type]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: @title:column todo item due date and time]
en: Due Date and Time
eo: Lima Dato kaj Horo

[ctx: @title:column todo item priority]
en: Priority
eo: Prioritato

[ctx: @title:column todo item completion in percent]
en: Complete
eo: Kompleta

[ctx: @title:column calendar title]
en: Calendar
eo: Kalendaro

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish URL
eo: Libera/Okupita Publiki URL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: URL for publishing free/busy information
eo: URL por publikigado de liberaj/okupataj informoj

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Username
eo: Libera/Okupita Publiki Uzantnomo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Username for publishing free/busy information
eo: Uzantnomo por publikigado de liberaj/okupataj informoj

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Password
eo: Libera/Okupita Publiki Pasvorto

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Password for publishing free/busy information
eo: Pasvorto por publikigado de liberaj/okupataj informoj

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveAuto), group (FreeBusy Retrieve)
en: Enable Automatic Free/Busy Retrieval
eo: Ebligi Aŭtomatan Ricevon de Libera/Okupata

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: Use full email address for retrieval
eo: Uzi plenan retadreson por ricevo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: With this setting, you can change the filename that will be fetched from the server. With this checked, it will download a free/busy file called user@domain.ifb, for example nn@kde.org.ifb. Without this set, it will download user.ifb, for example nn.ifb.
eo: Kun ĉi tiu agordo, vi povas ŝanĝi la dosiernomon, kiu estos prenita de la servilo. Kun ĉi tio markita, ĝi elŝutos libera/okupita-dosieron nomitan user@domain.ifb, ekzemple nn@kde.org.ifb. Sen ĉi tiu aro, ĝi elŝutos user.ifb, ekzemple nn.ifb.

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUrl), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval URL
eo: URL de Libera/Okupita-Akiro

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUser), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Username
eo: Uzantnomo de Libera/Okupita-Akiro

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Password
eo: Pasvorto Libera/Okupita-Akiro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Password for retrieving free/busy information
eo: Pasvorto por akiri libera/okupata-informojn

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Send copy to owner when mailing events
eo: Sendi kopion al posedanto dum sendado de eventoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Check this box to get a copy of all e-mail messages that KOrganizer sends at your request to event attendees.
eo: Marku ĉi tiun skatolon por ricevi kopion de ĉiuj retpoŝtaj mesaĝoj, kiujn KOrganizer sendas laŭ via peto al partoprenantoj de la evento.

note: i18n: ectx: label, entry (HideDeclinedInvitations), group (Group Scheduling)
en: Hide declined invitations
eo: Kaŝi malakceptitajn invitojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideDeclinedInvitations), group (Group Scheduling)
en: Check this box to hide declined invitations in event views.
eo: Marku tiun ĉi skatolon por laŝi malakceptitajn invitojn en eventovidoj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Reminders)
en: Only show reminders for events I organize or attend
eo: Montri nur memorigilojn por eventoj, kiujn mi organizas aŭ ĉeestas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Reminders)
en: Check this to only receive reminders for events that you are the organizer of or that you are attending.
eo: Marku ĉi tion por ricevi nur memorigilojn pri eventoj, kie vi estas la organizanto aŭ kiujn vi ĉeestas.

note: i18n: ectx: label, entry (OutlookCompatCounterProposals), group (Hidden Options)
en: Send Outlook-like pseudo counter proposals
eo: Sendi Outlook-similajn pseŭdo-kontraŭproponojn

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: Check whether hostname and retrieval email address match
eo: Kontroli ĉu gastiga nomo kaj riceva retadreso kongruas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: With this setting you can configure whether the domain part of the free/busy URL has to match the domain part of the user ID you are looking for. For example, if this option is set, then looking for the free/busy data of joe@mydomain.com on the server www.yourdomain.com will fail.
eo: Kun ĉi tiu agordo vi povas agordi ĉu la domajna parto de la libera/okupata URL devas kongrui kun la domajna parto de la uzantidentigilo, kiun vi serĉas. Ekzemple, se ĉi tiu elekteblo estas agordita, tiam serĉi la libera/okupata-datumojn de joe@mydomain.com sur la servilo www.yourdomain.com malsukcesos.

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Tasks
eo: Taskoj

en: Journal
eo: Taglibro

en: Notes
eo: Notoj

[ctx: %1 is folder contents]
en: My Kolab %1
eo: Mia Kolab %1

[ctx: %1 is folder name, %2 is folder contents]
en: Shared Kolab %1 %2
eo: Kunhavita Kolab %1 %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder contents]
en: %1's Kolab %2
eo: Kolab de %1 %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name, %3 is folder contents]
en: %1's %2 Kolab %3
eo: %2 Kolab %3 de %1

[ctx: %1 is the folder name]
en: %1 in %2
eo: %1 en %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder contents]
en: %1's Google %2
eo: Guglo de %1 %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name]
en: %1's %2
eo: %2 de %1

[ctx: %1 is folder contents]
en: Google %1
eo: Guglo %1

en: My %1
eo: Mia %1

[ctx: unknown resource]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Failed to download free/busy data from: %1
    Reason: %2
eo: Malsukcesis elŝuti liberajn/okupatajn datumojn de: %1
    Kialo: %2

[ctx: @title:window]
en: Free/Busy Retrieval Error
eo: Libera/Okupita Rehavigo Eraro

en: Failed to parse free/busy information that was retrieved from: %1
eo: Malsukcesis analizi liberajn/okupatajn informojn, kiuj estis prenitaj de: %1

en: <qt><p>The software could not upload your free/busy list to the URL '%1'. There might be a problem with the access rights, or you specified an incorrect URL. The system said: <em>%2</em>.</p><p>Please check the URL or contact your system administrator.</p></qt>
eo: <qt><p>La programaro ne povis alŝuti vian liberan/okupitan liston al la URL '%1'. Eble estas problemo kun la alirrajtoj, aŭ vi specifis malĝustan URL. La sistemo diris: <em>%2</em>.</p><p>Bonvolu kontroli la URL aŭ kontakti vian sistemadministranton.</p></qt>

en: The free/busy information was successfully sent.
eo: La libera/okupata informo estis sukcese sendita.

[ctx: @title:window]
en: Sending Free/Busy
eo: Sendante Libera/Okupita

en: Unable to publish the free/busy data: %1
eo: Ne eblas publikigi la liberajn/okupatajn datumojn: %1

en: <qt><p>No URL configured for uploading your free/busy list. Please set it in KOrganizer's configuration dialog, on the "Free/Busy" page.</p><p>Contact your system administrator for the exact URL and the account details.</p></qt>
eo: <qt><p>Neniu URL agordita por alŝuto de via libera/okupata listo. Bonvolu agordi ĝin en la agorda dialogo de KOrganizer, sur la paĝo "Libera/Okupa" paĝo.</p><p>Kontaku vian sistemadministranton por la ĝusta URL kaj la kontodetaloj.</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: No Free/Busy Upload URL
eo: Neniu Libera/Okupita Alŝuta URL

en: <qt>The target URL '%1' provided is invalid.</qt>
eo: <qt>La cela URL '%1' provizita estas nevalida.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Invalid URL
eo: Nevalida URL

en: General error
eo: Ĝenerala eraro

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 creation
eo: kreo de %1

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 deletion
eo: forigo de %1

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 modification
eo: modifo de %1

en: Error creating ical resource: %1
eo: Eraro dum kreado de ika rimedo: %1

en: Failed to obtain D-Bus interface for remote configuration.
eo: Malsukcesis akiri D-Bus-interfacon por fora agordo.

en: Could not download remote file.
eo: Ne eblis elŝuti foran dosieron.

en: An import task is already in progress.
eo: Importtasko jam estas en progreso.

en: Empty filename. Will not import ical file.
eo: Malplena dosiernomo. Ne importos ikal dosieron.

en: Url to import is malformed.
eo: URL por importi estas misformita.

en: The selected file is not a readable file.
eo: La elektita dosiero ne estas legebla dosiero.

en: The selected file is not properly formatted, or in a format not supported by this software.
eo: La elektita dosiero ne estas konvene formatita, aŭ en formato ne subtenata de ĉi tiu programaro.

en: The selected file is empty.
eo: La elektita dosiero estas malplena.

en: Merge ical file into existing calendar.
eo: Kunfandi ikal dosieron en ekzistantan kalendaron.

en: Error while trying to create calendar item. Error was: %1
eo: Eraro dum provo krei kalendaran elementon. Eraro estis: %1

en: Error while trying to delete calendar item. Error was: %1
eo: Eraro dum provado forigi kalendaran elementon. Eraro estis: %1

[ctx: errormessage for a job ended with an unexpected result]
en: An unknown error occurred
eo: Nekonata eraro okazis

en: Error while trying to modify calendar item. Error was: %1
eo: Eraro dum provado modifi kalendaran elementon. Eraro estis: %1

en: That calendar item was already deleted, or currently being deleted.
eo: Tiu kalendara ero jam estis forigita, aŭ nuntempe forigita.

en: Operation can not be performed due to ACL restrictions
eo: Operacio ne povas esti farita pro ACL-limigoj

en: The chosen collection is invalid
eo: La elektita kolekto estas malvalida

en: Default collection is invalid or doesn't have proper ACLs and DestinationPolicyNeverAsk was used
eo: Defaŭlta kolekto estas nevalida aŭ ne havas taŭgajn ACL-ojn kaj DestinationPolicyNeverAsk estis uzata

en: Duplicate item id in a group operation
eo: Duobligi eron-id en grupoperacio

en: One change belonging to a group of changes failed. All changes are being rolled back.
eo: Unu ŝanĝo apartenanta al grupo de ŝanĝoj malsukcesis. Ĉiuj ŝanĝoj estas retroigitaj.

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Error loading calendar.
eo: Eraro dum ŝargo de kalendaro.

en: Error message: %1
eo: Erarmesaĝo: %1

en: Unknown error while parsing iCal invitation
eo: Nekonata eraro dum analizado de iCal-invito

en: Error while processing an invitation or update.
eo: Eraro dum prilaborado de invito aŭ ĝisdatigo.

en: Invalid incidence
eo: Nevalida incidento

en: Invalid action: %1
eo: Nevalida ago: %1

en: Error sending counter proposal
eo: Eraro dum sendado de kontraŭpropono

en: Could not start editor to edit counter proposal
eo: Ne eblis komenci redaktilon por redakti kontraŭproponon

en: The item '%1' has no attendees. Therefore no groupware message will be sent.
eo: La ero '%1' ne havas partoprenantojn. Tial neniu grupvara mesaĝo estos sendita.

[ctx: @title:window]
en: Message Not Sent
eo: Mesaĝo Ne Sendita

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Email
eo: Sendi Retpoŝton

[ctx: @action:button dialog negative answer]
en: Do Not Send
eo: Ne Sendi

en: Error: %1
eo: Eraro: %1

en: Error loading calendar: %1
eo: Eraro dum ŝargo de kalendaro: %1

en: The groupware message for item '%1' was successfully sent.
    Method: %2
eo: La grupa mesaĝo por ero '%1' estis sukcese sendita.
    Metodo: %2

[ctx: Groupware message sending failed. %2 is request/reply/add/cancel/counter/etc.]
en: Unable to send the item '%1'.
    Method: %2
eo: Ne eblas sendi la eron '%1'.
    Metodo: %2

en: The item information was successfully sent.
eo: La objekto-informo estis sukcese sendita.

[ctx: @title:window]
en: Publishing
eo: Eldonado

en: Unable to publish the item '%1'
eo: Ne eblas publikigi la eron '%1'

[ctx: @title:window]
en: Forwarding
eo: Plusendado

en: Unable to forward the item '%1'
eo: Ne eblas plusendi la eron '%1'

[ctx: @title:window]
en: Forwarding Error
eo: Eraro de plusendado

en: Proposed new meeting time: %1 - %2
eo: Proponita nova kunventempo: %1 - %2

[ctx: @title:window]
en: Group Scheduling Email
eo: Grupplanada Retpoŝto

en: <placeholder>No summary given</placeholder>
eo: <placeholder>Neniu resumo donita</placeholder>

en: The event "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
eo: La evento "%1" inkluzivas aliajn homojn.
    Ĉu vi volas retpoŝti la inviton al la ĉeestantoj?

en: The todo "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
eo: La ĉio "%1" inkluzivas aliajn homojn.
    Ĉu vi volas retpoŝti la inviton al la ĉeestantoj?

en: This incidence includes other people. Should an email be sent to the attendees?
eo: Ĉi tiu incidento inkluzivas aliajn homojn. Ĉu retpoŝto estu sendata al la ĉeestantoj?

en: You are not the organizer of this event. Editing it will bring your calendar out of sync with the organizer's calendar. Do you really want to edit it?
eo: Vi ne estas la organizanto de ĉi tiu evento. Redakti ĝin malsinkronigos vian kalendaron kun la kalendaro de la organizanto. Ĉu vi vere volas redakti ĝin?

en: You changed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees an update message?
eo: Vi ŝanĝis la inviton "%1".
    Ĉu vi volas retpoŝti al la ĉeestantoj ĝisdatigmesaĝon?

[ctx: @action:button]
en: Send Update
eo: Sendi Ĝisdatigon

en: Do you want to send a status update to the organizer of this task?
eo: Ĉu vi volas sendi statusan ĝisdatigon al la organizanto de ĉi tiu tasko?

en: Your status as an attendee of this event changed. Do you want to send a status update to the event organizer?
eo: Via statuso kiel partoprenanto de ĉi tiu evento ŝanĝiĝis. Ĉu vi volas sendi statusan ĝisdatigon al la aranĝanto?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the event is canceled?
eo: Vi forigis la inviton "%1".
    Ĉu vi volas retpoŝti al la ĉeestantoj ke la evento estas nuligita?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the todo is canceled?
eo: Vi forigis la inviton "%1".
    Ĉu vi volas retpoŝti al la ĉeestantoj, ke la ĉio estas nuligita?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the journal is canceled?
eo: Vi forigis la inviton "%1".
    Ĉu vi volas retpoŝtigi al la ĉeestantoj ke la taglibro estas nuligita?

en: Do you want to send a status update to the organizer of this journal?
eo: Ĉu vi volas sendi statusan ĝisdatigon al la organizanto de ĉi tiu revuo?

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Update
eo: Sendi Ĝisdatigon

en: You had previously accepted an invitation to this event. Do you want to send an updated response to the organizer declining the invitation?
eo: Vi antaŭe akceptis inviton al ĉi tiu evento. Ĉu vi volas sendi ĝisdatigitan respondon al la organizanto malakceptanta la inviton?

en: Counter proposal: %1
eo: Kontraŭpropono: %1

en: Sending group scheduling email failed.
eo: Sendado de grupa programa retpoŝto malsukcesis.

[ctx: @action:button dialog positive answer to abort question]
en: Abort Update
eo: Ĉesi Ĝisdatigon

en: There are no attendees to e-mail
eo: Ne estas partoprenantoj por retpoŝti

en: Free Busy Object
eo: Libera Okupita Objekto

en: Free Busy Message
eo: Libera Okupata Mesaĝo

en: Error while creating transport
eo: Eraro dum kreado de transporto

en: Error fetching transport. Unable to send invitations
eo: Eraro alportante transporton. Ne eblas sendi invitojn

en: Error queuing message in outbox: %1
eo: Eraro enviciganta mesaĝon en elirkesto: %1

en: Examination of the recipient's signing preferences yielded that you be asked whether or not to sign this message.
    Sign this message?
eo: Ekzameno de la subskribaj preferoj de la ricevanto rezultigis, ke oni demandu vin ĉu subskribi aŭ ne ĉi tiun mesaĝon.
    Ĉu subskribi ĉi tiun mesaĝon?

en: Sign Message?
eo: Ĉu Subskribi Mesaĝon?

[ctx: to sign]
en: &Sign
eo: &Subskribi

[ctx: @action:button]
en: Do &Not Sign
eo: &Ne Subskribi

en: There are conflicting signing preferences for these recipients.
    Sign this message?
eo: Estas konfliktantaj subskribaj preferoj por ĉi tiuj ricevantoj.
    Ĉu subskribi ĉi tiun mesaĝon?

en: You have requested to sign this message, but no valid signing keys have been configured for this identity.
eo: Vi petis subskribi ĉi tiun mesaĝon, sed neniuj validaj subskribŝlosiloj estis agordita por ĉi tiu identeco.

[ctx: @title:window]
en: Send Unsigned?
eo: Ĉu Sendi Nesubskribite?

[ctx: @action:button]
en: Send &Unsigned
eo: Sendi Nes&ubskribite

en: Some parts of this message will not be signed.
    Sending only partially signed messages might violate site policy.
    Sign all parts instead?
eo: Iuj partoj de ĉi tiu mesaĝo ne estos subskribitaj.
    Sendi nur parte subskribitajn mesaĝojn eble malobservos retejo-politikon.
    Anstataŭe subskribi ĉiujn partojn?

en: This message will not be signed.
    Sending unsigned message might violate site policy.
    Sign message instead?
eo: Ĉi tiu mesaĝo ne estos subskribita.
    Sendi nesubskribitan mesaĝon eble malobservos retejan politikon.
    Anstataŭe subskribi mesaĝon?

en: &Sign All Parts
eo: &Subskribi Ĉiujn Partojn

en: &Sign
eo: &Subskribi

[ctx: @title:window]
en: Unsigned-Message Warning
eo: Averto pri Nesubskribita Mesaĝo

[ctx: @action:button]
en: Send &As Is
eo: Sendi Kiel Est&as

en: Valid trusted encryption keys were found for all recipients.
    Encrypt this message?
eo: Valigaj fidindaj ĉifradŝlosiloj estis trovitaj por ĉiuj ricevantoj.
    Ĉi ĉi tiun mesaĝon?

en: Examination of the recipient's encryption preferences yielded that you be asked whether or not to encrypt this message.
    Encrypt this message?
eo: Ekzamenado de la ĉifradaj preferoj de la ricevanto rezultigis, ke oni demandu vin ĉu ĉifri aŭ ne ĉi tiun mesaĝon.
    Ĉi ĉi tiun mesaĝon?

[ctx: @title:window]
en: Encrypt Message?
eo: Ĉu Ĉifri Mesaĝon?

en: Sign && &Encrypt
eo: Subskribi && Ĉ&ifri

en: &Encrypt
eo: Ĉ&ifri

en: &Sign Only
eo: &Subskribi Nur

en: &Send As-Is
eo: &Sendi Kiel-Estas

en: There are conflicting encryption preferences for these recipients.
    Encrypt this message?
eo: Estas konfliktantaj ĉifradaj preferoj por ĉi tiuj ricevantoj.
    Ĉu ĉi tiun mesaĝon ĉifri?

en: Encrypt Message?
eo: Ĉu Ĉifri Mesaĝon?

[ctx: @action:button]
en: &Encrypt
eo: Ĉ&ifri

[ctx: @action:button]
en: Do &Not Encrypt
eo: &Ne Ĉifri

en: You have requested to encrypt this message, and to encrypt a copy to yourself, but no valid trusted encryption keys have been configured for this identity.
eo: Vi petis ĉifri ĉi tiun mesaĝon, kaj ĉifri kopion al vi, sed neniuj validaj fidindaj ĉifradŝlosiloj estis agordita por ĉi tiu identeco.

en: Send Unencrypted?
eo: Ĉu Sendi Neĉifrite?

[ctx: @action:button]
en: Send &Unencrypted
eo: Send&u Neĉifrite

en: Some parts of this message will not be encrypted.
    Sending only partially encrypted messages might violate site policy and/or leak sensitive information.
    Encrypt all parts instead?
eo: Iuj partoj de ĉi tiu mesaĝo ne estos ĉifritaj.
    Sendi nur parte ĉifritajn mesaĝojn eble malobservos retejan politikon kaj/aŭ liki sentemajn informojn.
    Ĉu ĉifri ĉiujn partojn anstataŭe?

en: This message will not be encrypted.
    Sending unencrypted messages might violate site policy and/or leak sensitive information.
    Encrypt messages instead?
eo: Ĉi tiu mesaĝo ne estos ĉifrita.
    Sendi neĉifritajn mesaĝojn eble malobservos retejo-politikon kaj/aŭ likos sentivajn informojn.
    Ĉu ĉifri mesaĝojn anstataŭe?

en: &Encrypt All Parts
eo: Ĉ&ifri Ĉiujn Partojn

en: Unencrypted Message Warning
eo: Neĉifrita Mesaĝo-Averto

en: Error sending e-mail:
eo: Eraro sendante retpoŝton:

[ctx: @title:window]
en: Select Addresses
eo: Elekti Adresojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Send email to these recipients
eo: Sendi retpoŝton al ĉi tiuj ricevantoj

en: Clicking the <b>Ok</b> button will cause an email to be sent to the recipients you have entered.
eo: Klakante la butonon <b>Ok</b> igos retpoŝton sendita al la ricevantoj, kiujn vi enigis.

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel recipient selection and the email
eo: Nuligi ricevan elekton kaj la retpoŝton

en: Clicking the <b>Cancel</b> button will cause the email operation to be terminated.
eo: Klakante la butonon <b>Nuligi</b> kaŭzos la retpoŝtan operacion ĉesigi.

en: Click the <b>Help</b> button to read more information about Group Scheduling.
eo: Alklaku la butonon <b>Helpo</b> por legi pliajn informojn pri Grupa Planado.

[ctx: @info]
en: Unable to publish the calendar incidence due to an invalid recipients string.
    %1
eo: Ne eblas publikigi la kalendaran incidenton pro nevalida ĉeno de ricevantoj.
    %1

[ctx: @title:window]
en: Publishing Error
eo: Eraro de Eldonado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, mListWidget)
en: The list of addressees to receive the invitation
eo: La listo de adresatoj por ricevi la inviton

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, mListWidget)
en: This is a list of all the addresses you have currently selected to receive the iCalendar invitation.
eo: Ĉi tio estas listo de ĉiuj adresoj, kiujn vi nuntempe elektis por ricevi la inviton de iCalendar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mNew)
en: Create a new recipient
eo: Krei novan ricevanton

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mNew)
en: Click this button and you will be able to enter a name and email for a new addressee to add to the recipients list
eo: Alklaku ĉi tiun butonon kaj vi povos enigi nomon kaj retpoŝton por nova adresato por aldoni al la listo de ricevantoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNew)
en: &New
eo: &Nova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemove)
en: Remove the recipient currently selected
eo: Forigu la aktuale elektitan ricevonton

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mRemove)
en: Click this button to remove the recipient currently selected from the list
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por forigi la aktuale elektitan ricevonton el la listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemove)
en: &Remove
eo: Fo&rigi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Select a recipient from your address book
eo: Elekti ricevanton el via adreslibro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Click this button to show another dialog where you will be able to select a recipient from your address book
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por montri alian dialogon, kie vi povos elekti ricevanton el via adresaro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: &Select…
eo: &Elekti…

[ctx: recipient name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: The recipient's name
eo: La nomo de la ricevanto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: This field contains the name of the recipient
eo: Ĉi tiu kampo enhavas la nomon de la ricevanto

[ctx: recipient email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: E&mail:
eo: R&etpoŝto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: The recipient's email address
eo: La retpoŝtadreso de la ricevanto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: This field contains the email address of the recipient
eo: Ĉi tiu kampo enhavas la retadreson de la ricevanto

[ctx: @info:placeholder]
en: (EmptyName)
eo: (Malplena Nomo)

[ctx: @info:placeholder]
en: (EmptyEmail)
eo: (Malplena Retpoŝto)

en: Error: Assigning different incidence types.
eo: Eraro: Asignante malsamajn incidspecojn.

en: This isn't an update. The found incidence was modified more recently.
eo: Ĉi tio ne estas ĝisdatigo. La trovita incidento estis modifita pli lastatempe.

en: Error modifying incidence
eo: Eraro dum modifado

[ctx: @info]
en: <para>You added an invitation update, but an earlier version of the item could not be found in your calendar.</para><para>This may have occurred because:<list><item>the organizer did not include you in the original invitation</item><item>you did not accept the original invitation yet</item><item>you deleted the original invitation from your calendar</item><item>you no longer have access to the calendar containing the invitation</item></list></para><para>This is not a problem, but we thought you should know.</para>
eo: <para>Vi aldonis invit-ĝisdatigon, sed pli frua versio de la ero ne troveblas en via kalendaro.</para><para>Tio eble okazis ĉar:<list><item>la organizanto ne inkludis vin en la originalan inviton</item><item>vi ankoraŭ ne akceptis la originan inviton</item><item>vi forigis la originan inviton el via kalendaro</item><item>vi ne plu havas aliron al la kalendaro enhavanta la invito</item></list></para><para>Ĉi tio ne estas problemo, sed ni pensis, ke vi devus scii.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Find Invitation to be Updated
eo: Ne Povas Trovi Inviton por esti Ĝisdatigita

en: Error adding incidence
eo: Eraro aldonante incidenton

en: Could not find incidence to delete.
eo: Ne eblis trovi incidenton por forigi.

en: Error recording exception
eo: Eraro registrante escepton

[ctx: @info]
en: The event or task could not be removed from your calendar. Maybe it has already been deleted or is not owned by you. Or it might belong to a read-only or disabled calendar.
eo: La evento aŭ tasko ne povus esti forigita de via kalendaro. Eble ĝi jam estis forigita aŭ ne estas posedata de vi. Aŭ ĝi povus aparteni al nurlegebla aŭ malebligita kalendaro.

en: Generic Error
eo: Ĝenerala Eraro

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 but was not invited.
eo: %1 volas ĉeesti %2 sed ne estis invitita.

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 on behalf of %3.
eo: %1 volas ĉeesti %2 nome de %3.

[ctx: @title:window]
en: Uninvited Attendee
eo: Neinvitita Ĉeestanto

[ctx: @option]
en: Accept Attendance
eo: Akcepti Ĉeeston

[ctx: @option]
en: Reject Attendance
eo: Malakcepti Ĉeeston

[ctx: @info]
en: The organizer rejected your attendance at this meeting.
eo: La organizanto malakceptis vian ĉeeston al ĉi tiu kunveno.

[ctx: @info]
en: An attendee was added to the incidence. Do you want to email the attendees an update message?
eo: Al la incidento aldoniĝis ĉeestanto. Ĉu vi volas retpoŝti al la ĉeestantoj ĝisdatigmesaĝon?

[ctx: @title:window]
en: Attendee Added
eo: Aldonis Ĉeestanton

[ctx: @option]
en: Send Messages
eo: Sendi Mesaĝojn

[ctx: @option]
en: Do Not Send
eo: Ne Sendi

en: No incidence for scheduling.
eo: Neniu incidento por planado.

en: No Free Busy Cache
eo: Neniu Libera Okupita Kaŝmemoro

en: Error saving freebusy object
eo: Eraro dum konservado de freebusy objekto

[ctx: A collection of all declined invidations.]
en: Declined Invitations
eo: Malakceptitaj Invitoj

[ctx: A collection of all open invidations.]
en: Open Invitations
eo: Malfermaj Invitoj

en: Add Folder…
eo: Aldoni dosierujon…

en: Add a new calendar folder to the currently selected calendar folder.
eo: Aldonu novan kalendaran dosierujon al la nun elektita kalendara dosierujo.

[ctx: @title:window]
en: New Folder
eo: Nova Dosierujo

en: Could not create calendar folder: %1
eo: Ne eblis krei kalendaran dosierujon: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Folder Creation Failed
eo: Kreado de Kalendaraj Dosierujoj Malsukcesis

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
eo[0]: Kopii Dosierujon
eo[1]: Kopii %1 Dosierujojn

en: Copy the selected calendar folders to the clipboard.
eo: Kopii la elektitajn kalendarajn dosierujojn al la tondujo.

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
eo[0]: Forigi Dosierujon
eo[1]: Forigi %1 Dosierujojn

en: Delete the selected calendar folders from the calendar.
eo: Forigi la elektitajn kalendarajn dosierujojn el la kalendaro.

en: Do you really want to delete this calendar folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 calendar folders and all their sub-folders?
eo[0]: Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiun kalendaran dosierujon kaj ĉiujn ĝiajn sub-dosierujojn?
eo[1]: Ĉu vi vere volas forigi %1 kalendarajn dosierujon kaj ĉiujn iliajn sub-dosierujojn?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar Folder? | Delete Calendar Folders?
eo[0]: Ĉu Forigi Kalendaran Dosierujon?
eo[1]: Ĉu Forigi Kalendarajn Dosierujojn?

en: Could not delete calendar folder: %1
eo: Ne eblis forigi kalendaran dosierujon: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Folder Deletion Failed
eo: Forigo de la dosierujo de kalendaro malsukcesis

en: Update Folder | Update %1 Folders
eo[0]: Ĝisdatigi Dosierujon
eo[1]: Ĝisdatigi %1 Dosierujojn

en: Update the content of the selected calendar folders.
eo: Ĝisdatigi la enhavon de la elektitaj kalendaraj dosierujoj.

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
eo[0]: Tondi Dosierujon
eo[1]: Tondi %1 Dosierujojn

en: Cut the selected calendar folders from the calendar.
eo: Tondi la elektitajn kalendarajn dosierujojn el la kalendaro.

en: Folder Properties…
eo: Proprecoj de Dosierujoj…

en: Open a dialog to edit the properties of the selected calendar folder.
eo: Malfermi dialogon por redakti la ecojn de la elektita kalendara dosierujo.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
eo: Propraĵoj de Kalendara Dosierujo %1

en: Copy Event | Copy %1 Events
eo[0]: Kopii Eventon
eo[1]: Kopii %1 Eventojn

en: Copy the selected events to the clipboard.
eo: Kopii la elektitajn eventojn al la tondujo.

en: Delete Event | Delete %1 Events
eo[0]: Forigi Eventon
eo[1]: Forigi %1 Eventojn

en: Delete the selected events from the calendar.
eo: Forigu la elektitajn eventojn el la kalendaro.

en: Do you really want to delete the selected event? | Do you really want to delete %1 events?
eo[0]: Ĉu vi vere volas forigi la elektitan eventon?
eo[1]: Ĉu vi vere volas forigi %1 eventojn?

[ctx: @title:window]
en: Delete Event? | Delete Events?
eo[0]: Ĉu Forigi Eventon?
eo[1]: Ĉu Forigi Eventojn?

en: Could not delete event: %1
eo: Ne eblis forigi eventon: %1

[ctx: @title:window]
en: Event Deletion Failed
eo: Eventa Forigo Malsukcesis

en: Cut Event | Cut %1 Events
eo[0]: Tondi Eventon
eo[1]: Tondi %1 Eventojn

en: Cut the selected events from the calendar.
eo: Tranĉu la elektitajn eventojn el la kalendaro.

en: Add &Calendar…
eo: Aldoni &Kalendaron…

en: Add a new calendar<p>You will be presented with a dialog where you can select the type of the calendar that shall be added.</p>
eo: Aldonu novan kalendaron<p>Vi estos prezentita kun dialogo kie vi povas elekti la tipon de la kalendaro kiu estos aldonita.</p>

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
eo: Aldonu Kalendaron

en: Could not create calendar: %1
eo: Ne eblis krei kalendaron: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Creation Failed
eo: Kreado de Kalendaro Malsukcesis

en: &Delete Calendar | &Delete %1 Calendars
eo[0]: Forigi Kalen&daron
eo[1]: Forigi %1 Kalen&darojn

en: Delete the selected calendars<p>The currently selected calendars will be deleted, along with all the events, todos and journals they contain.</p>
eo: Forigu la elektitajn kalendarojn<p>La nuntempe elektitaj kalendaroj estos forigitaj, kune kun ĉiuj eventoj, farendoj kaj taglibroj kiujn ili enhavas.</p>

en: Do you really want to delete this calendar? | Do you really want to delete %1 calendars?
eo[0]: Ĉu vi vere volas forigi ĉi kalendaron?
eo[1]: Ĉu vi vere volas forigi %1 kalendarojn?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar? | Delete Calendars?
eo[0]: Ĉu Forigi Kalendaron?
eo[1]: Ĉu Forigi Kalendarojn?

en: Calendar Properties…
eo: Kalendaraj Proprecoj…

en: Open a dialog to edit properties of the selected calendar.
eo: Malfermi dialogon por redakti ecojn de la elektita kalendaro.

en: Update Calendar | Update %1 Calendars
eo[0]: Ĝisdatigi Kalendaron
eo[1]: Ĝisdatigi %1 Kalendarojn

en: Updates the content of all folders of the selected calendars.
eo: Ĝisdatigas la enhavon de ĉiuj dosierujoj de la elektitaj kalendaroj.

en: &Copy to Calendar
eo: &Kopiu al Kalendaro

en: Copy the selected event to a different calendar.
eo: Kopiu la elektitan eventon al malsama kalendaro.

en: &Move to Calendar
eo: &Movu al Kalendaro

en: Move the selected event to a different calendar.
eo: Movu la elektitan eventon al malsama kalendaro.

en: Could not paste event: %1
eo: Ne eblis alglui eventon: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
eo: Alglui Fiaskis

en: Update Available Calendars
eo: Ĝisdatigu Disponeblajn Kalendarojn

en: Updates the tree of available calendars.
eo: Ĝisdatigas la arbon de disponeblaj kalendaroj.

en: Copy Event To
eo: Kopii Eventon Al

en: Move Event To
eo: Movi Eventon Al

en: Edit Event…
eo: Redakti Eventon…

en: Copy To-do | Copy %1 To-dos
eo[0]: Kopii Farendon
eo[1]: Kopii %1 Farendojn

en: Copy To-do To
eo: Kopii Farendon Al

en: Delete To-do | Delete %1 To-dos
eo[0]: Forigi Farendon
eo[1]: Forigi %1 Farendojn

en: Cut To-do | Cut %1 To-dos
eo[0]: Tondi Farendon
eo[1]: Tondi %1 Farendojn

en: Move To-do To
eo: Movi Farendon Al

en: Edit To-do…
eo: Redakti Farendon…

en: Copy Journal | Copy %1 Journals
eo[0]: Kopii Taglibron
eo[1]: Kopii %1 Taglibrojn

en: Copy Journal To
eo: Kopii Taglibron Al

en: Delete Journal | Delete %1 Journals
eo[0]: Forigi Taglibron
eo[1]: Forigi %1 Taglibrojn

en: Cut Journal | Cut %1 Journals
eo[0]: Tondi Taglibron
eo[1]: Tondi %1 Taglibrojn

en: Move Journal To
eo: Movi Taglibron Al

en: Edit Journal…
eo: Redakti Taglibron…

en: New E&vent…
eo: Nova E&vento…

en: Create a new event
eo: Krei novan eventon

en: New &To-do…
eo: Nova &Farendo…

en: Create a new To-do
eo: Krei novan Farendon

en: New Su&b-to-do…
eo: Nova Su&b-farendo…

en: Create a new Sub-to-do
eo: Krei novan Subfarendon

en: New &Journal…
eo: Nova &Taglibro…

en: Create a new Journal
eo: Krei novan Revuon

en: &Edit…
eo: R&edakti…

en: Edit the selected incidence.
eo: Redakti la elektitan incidenton.

[ctx: yes, an exception to a recurring to-do]
en: Exception
eo: Escepto

[ctx: yes, recurring to-do]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: no, not a recurring to-do]
en: No
eo: Ne

en: Summary
eo: Resumo

en: Recurs
eo: Ripetas

en: Priority
eo: Prioritato

[ctx: @title:column percent complete]
en: Complete
eo: Kompleta

en: Start Date
eo: Komenca Dato

en: Due Date
eo: Limdato

[ctx: @title:column date completed]
en: Completed
eo: Kompletigita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Description
eo: Priskribo

en: Purging completed to-dos
eo: Elpurigis finitajn farendojn
