akonadi-calendar - en to eo translation catalogue (31 entries)

en: View
eo: Vido

[ctx: Event starts in 5 minutes]
en: %2 starts in %1 minute | %2 starts in %1 minutes
eo[0]: %2 komenciĝas post %1 minuto
eo[1]: %2 komenciĝas post %1 minutoj

[ctx: Event starts at 10:00]
en: %1 starts at %2
eo: %1 komenciĝas je %2

[ctx: Event started at 10:00]
en: %1 started at %2
eo: %1 komenciĝis je %2

[ctx: Event starts on <DATE> at <TIME>]
en: %1 starts on %2 at %3
eo: %1 komenciĝas je %2 ĉe %3

[ctx: Event started on <DATE> at <TIME>]
en: %1 started on %2 at %3
eo: %1 komenciĝis je %2 ĉe %3

[ctx: Event starts on <DATE>]
en: %1 starts on %2
eo: %1 komenciĝas je %2

[ctx: Event started on <DATE>]
en: %1 started on %2
eo: %1 komenciĝis sur %2

en: Remind in 5 mins
eo: Memorigi post 5 minutoj

en: Remind later...
eo: Rememorigi pli poste...

[ctx: dismiss a reminder notification for an event]
en: Dismiss
eo: Forĵeti

en: Open URL
eo: Malfermi URL

en: Map
eo: Mapo

[ctx: @title]
en: Reminders
eo: Rememorigiloj

en: Calendar Reminder Service
eo: Kalendara Rememoriga Servo

en: (c) KDE Community 2021-2024
eo: (c) KDE-Komunumo 2021-2024

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
eo: Prizorganto

[ctx: @label:spinbox]
en: Suspend &duration:
eo: &Daŭro de suspendo:

[ctx: @info:tooltip]
en: Suspend the reminders by this amount of time
eo: Suspendi la memorigilojn je ĉi tempokvanto

[ctx: @info:whatsthis]
en: Each reminder for the selected incidences will be suspended by this number of time units. You can choose the time units (typically minutes) in the adjacent selector.
eo: Ĉiu memorigilo por la elektitaj incidentoj estos suspendita per ĉi tiu nombro de tempunuoj. Vi povas elekti la tempunuojn (tipe minutojn) en la apuda elektilo.

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of minutes]
en: minute(s)
eo: minuto(j)

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of hours]
en: hour(s)
eo: horo(j)

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of days]
en: day(s)
eo: tago(j)

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of weeks]
en: week(s)
eo: semajno(j)

[ctx: @info:tooltip]
en: Suspend the reminders using this time unit
eo: Suspendi la memorigilojn uzante ĉi tiun temp-unuon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Each reminder for the selected incidences will be suspended using this time unit. You can set the number of time units in the adjacent number entry input.
eo: Ĉiu memorigilo por la elektitaj incidentoj estos suspendita per ĉi tiu unuo. Vi povas meti la nombron de tempunuoj en la apuda numera enigilo.

[ctx: @action:button]
en: Remind Later
eo: Memorigi pli Poste

[ctx: @info:tooltip]
en: Remind me again after the specified interval
eo: Memorigi min refoje post la specifita intervalo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to be reminded again about this incidence after the specified amount of time.
eo: Premu ĉi butonon por esti memorigita ankoraŭfoje pri ĉi tiu incidento post la specifita tempokvanto.

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel reminding later, show the notification again
eo: Nuligi memorigon pli poste, montri la sciigon refoje
