akonadi-calendar - en to eo translation catalogue (34 entries)

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Attendees
eo: Ĉeestantoj

en: Organizer
eo: Organizanto

en: Is all-day
eo: Estas tuttaga

en: Has duration
eo: Havas daŭron

en: Duration
eo: Daŭro

en: Description
eo: Priskribo

en: Summary
eo: Resumo

en: Status
eo: Statuso

en: Secrecy
eo: Sekreteco

en: Priority
eo: Prioritato

en: Location
eo: Loko

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Alarms
eo: Alarmoj

en: Resources
eo: Rimedoj

en: Attachments
eo: Kunsendaĵoj

en: Exception Dates
eo: Esceptaj Datoj

en: Exception Times
eo: Esceptaj Horoj

en: Created
eo: Kreita

en: Related Uid
eo: Rilata Uid

en: Start time
eo: Komenca horo

en: Has End Date
eo: Havas Findaton

en: End Date
eo: Findato

en: Has Start Date
eo: Havas Komencan Daton

en: Has Due Date
eo: Havas Limdaton

en: Due Date
eo: Limdato

en: Has Complete Date
eo: Havas Kompletan Daton

en: Complete
eo: Kompleta

en: Completed
eo: Plenumita

en: Changed Event
eo: Ŝanĝita Evento

en: Conflicting Event
eo: Konfliktanta Evento

en: Changed Todo
eo: Ŝanĝita Farendo

en: Conflicting Todo
eo: Konfliktanta Farendo
