akonadi-calendar - en to eu translation catalogue (34 entries)

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Attendees
eu: Partaideak

en: Organizer
eu: Antolatzailea

en: Is all-day
eu: Egun osokoa

en: Has duration
eu: Irauten du

en: Duration
eu: Iraupena

en: Description
eu: Deskribapena

en: Summary
eu: Laburpena

en: Status
eu: Egoera

en: Secrecy
eu: Isilekoa

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Location
eu: Kokalekua

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Alarms
eu: Alarmak

en: Resources
eu: Baliabideak

en: Attachments
eu: Eranskinak

en: Exception Dates
eu: Salbuespeneko datak

en: Exception Times
eu: Salbuespeneko orduak

en: Created
eu: Sortua

en: Related Uid
eu: Lotutako UID

en: Start time
eu: Hasierako ordua

en: Has End Date
eu: Amaierako data du

en: End Date
eu: Amaierako data

en: Has Start Date
eu: Haserako data du

en: Has Due Date
eu: Muga-eguna du

en: Due Date
eu: Muga-eguna

en: Has Complete Date
eu: Osatzeko data du

en: Complete
eu: Osatua

en: Completed
eu: Osatuta

en: Changed Event
eu: Aldatutako gertaera

en: Conflicting Event
eu: Gatazka duen gertaera

en: Changed Todo
eu: Aldatutako zeregina

en: Conflicting Todo
eu: Gatazka duen zeregina
