akonadi-calendar - en to eu translation catalogue (314 entries)

en: Could not find incidence to update, it probably was deleted recently.
eu: Ezin da aurkitu eguneratu beharreko intzidentzia, baliteke oraintsu ezabatu izana.

en: Error performing deletion.
eu: Errorea gertatu da ezabatzean.

en: Error performing copy.
eu: Errorea gertatu da kopiatzean.

en: Can't find item: %1
eu: Ezin da elementua aurkitu: %1

en: Error while removing relations.
eu: Errorea erlazioak kentzean.

en: Error while deleting incidences: %1
eu: Errorea gertakizunak ezabatzean: %1

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to cut just this item and make all its sub-to-dos independent, or cut the to-do with all its sub-to-dos?
eu: «%1» elementuak azpi-zereginak ditu. Soilik elementu hau ebaki nahi duzu edo zeregina bere azpi-zeregin guztiekin ebaki nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Confirmation
eu: KOrganizer berrespena

[ctx: @action:button]
en: Cut Only This
eu: Ebaki hau bakarrik

[ctx: @action:button]
en: Cut All
eu: Ebaki guztia

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to copy just this item or copy the to-do with all its sub-to-dos?
eu: «%1» elementuak azpi-zereginak ditu. Soilik elementu hau kopiatu nahi duzu edo zeregina bere azpi-zeregin guztiekin kopiatu nahi duzu?

[ctx: @action:button]
en: Copy Only This
eu: Kopiatu hau bakarrik

[ctx: @action:button]
en: Copy All
eu: Kopiatu guztia

[ctx: @title:column calendar event summary]
en: Summary
eu: Laburpena

[ctx: @title:column calendar event start date and time]
en: Start Date and Time
eu: Haserako data eta ordua

[ctx: @title:column calendar event end date and time]
en: End Date and Time
eu: Amaierako data eta ordua

[ctx: @title:column calendar event type]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @title:column todo item due date and time]
en: Due Date and Time
eu: Muga-eguna eta -ordua

[ctx: @title:column todo item priority]
en: Priority
eu: Lehentasuna

[ctx: @title:column todo item completion in percent]
en: Complete
eu: Osatuta

[ctx: @title:column calendar title]
en: Calendar
eu: Egutegia

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish URL
eu: Libre/Lanpetuta argitaratzeko URL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: URL for publishing free/busy information
eu: Libre/Lanpetuta informazioa argitaratzeko URLa

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Username
eu: Libre/Lanpetuta argitaratzeko erabiltzaile-izena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Username for publishing free/busy information
eu: Libre/Lanpetuta informazioa argitaratzeko erabiltzaile-izena

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Password
eu: Libre/Lanpetuta argitaratzeko pasahitza

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Password for publishing free/busy information
eu: Libre/Lanpetuta informazioa argitaratzeko pasahitza

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveAuto), group (FreeBusy Retrieve)
en: Enable Automatic Free/Busy Retrieval
eu: Gaitu Libre/Lanpetuta berreskuratze automatikoa

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: Use full email address for retrieval
eu: Erabili e-posta osoa berreskuratzeko

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: With this setting, you can change the filename that will be fetched from the server. With this checked, it will download a free/busy file called user@domain.ifb, for example nn@kde.org.ifb. Without this set, it will download user.ifb, for example nn.ifb.
eu: Ezarpen honekin, zerbitzaritik ekarriko den fitxategi-izena alda dezakezu. Markatuta badago, erabiltzailea@domeinua.ifb izeneneko Libre/Lanpetuta fitxategi bat zama-jaitsiko du, nn@kde.org.ifb adibidez. Hau ezarri gabe, erabiltzailea.ifb zama-jaitsiko du, nn.ifb adibidez.

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUrl), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval URL
eu: Libre/Lanpetuta berreskuratzeko URLa

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUser), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Username
eu: Libre/Lanpetuta berreskuratzeko erabiltzaile-izena

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Password
eu: Libre/Lanpetuta berreskuratzeko pasahitza

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Password for retrieving free/busy information
eu: Libre/Lanpetuta informazioa berreskuratzeko pasahitza

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Send copy to owner when mailing events
eu: Bidali kopia jabeari ekitaldiak posta bidez bidaltzean

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Check this box to get a copy of all e-mail messages that KOrganizer sends at your request to event attendees.
eu: Markatu lauki hau, KOrganizer-rek, zuk eskatuta, gertaerako partaideei bidaltzen dizkien mezu guztien kopia bat jasotzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (HideDeclinedInvitations), group (Group Scheduling)
en: Hide declined invitations
eu: Ezkutatu uko egindako gonbidapenak

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideDeclinedInvitations), group (Group Scheduling)
en: Check this box to hide declined invitations in event views.
eu: Markatu lauki hori uko egindako gonbidapenak ekitaldi-ikuspegian ezkutatzeko.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Reminders)
en: Only show reminders for events I organize or attend
eu: Oroigarriak erakutsi, bakarrik, antolatu edo parte hartuko dudan ekitaldietarako

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Reminders)
en: Check this to only receive reminders for events that you are the organizer of or that you are attending.
eu: Markatu hori, antolatu edo parte hartuko duzun ekitaldietarako oroigarriak bakarrik, jasotzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (OutlookCompatCounterProposals), group (Hidden Options)
en: Send Outlook-like pseudo counter proposals
eu: Bidali Outlook-tankerako sasi ordezko proposamenak

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: Check whether hostname and retrieval email address match
eu: Egiaztatu ostalari-izena eta berreskuratzeko e-posta helbidea bat datozen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: With this setting you can configure whether the domain part of the free/busy URL has to match the domain part of the user ID you are looking for. For example, if this option is set, then looking for the free/busy data of joe@mydomain.com on the server www.yourdomain.com will fail.
eu: Ezarpen honekin konfiguratu dezakezu Libre/Lanpetuta URLaren domeinuaren zatiak bilatzen duzun erabiltzaile-IDaren domeinu zatiarekin bat etorri behar duen. Adibidez, aukera hau ezarrita badago, www.zuredomeinua.com zerbitzarian jone@niredomeinua.com-en Libre/Lanpetuta datuak bilatzea huts egingo du.

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Tasks
eu: Zereginak

en: Journal
eu: Egunkaria

en: Notes
eu: Oharrak

[ctx: %1 is folder contents]
en: My Kolab %1
eu: Nire Kolab %1

[ctx: %1 is folder name, %2 is folder contents]
en: Shared Kolab %1 %2
eu: Partekatutako Kolab %1 %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder contents]
en: %1's Kolab %2
eu: %1(e)ren Kolab %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name, %3 is folder contents]
en: %1's %2 Kolab %3
eu: %1(e)ren %2 Kolab %3

[ctx: %1 is the folder name]
en: %1 in %2
eu: %1 %2(e)an

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder contents]
en: %1's Google %2
eu: %1(e)n Google %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name]
en: %1's %2
eu: %1(r)en %2

en: My %1
eu: Nire %1

[ctx: unknown resource]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Failed to download free/busy data from: %1
    Reason: %2
eu: Hemendik Libre/Lanpetu datuak zama-jaistea huts egin du: %1
    Arrazoia: %2

[ctx: @title:window]
en: Free/Busy Retrieval Error
eu: Libre/Lanpetuta berreskuratze errorea

en: Failed to parse free/busy information that was retrieved from: %1
eu: «%1»(e)tik berreskuratutako Libre/Lanpetuta informazioaren azterketa sintaktikoak huts egin du

en: <qt><p>The software could not upload your free/busy list to the URL '%1'. There might be a problem with the access rights, or you specified an incorrect URL. The system said: <em>%2</em>.</p><p>Please check the URL or contact your system administrator.</p></qt>
eu: <qt><p>Softwareak ezin izan du zure Libre/Lanpetuta informazioa «%1» URLra zama-igo. Sartzeko baimenekin arazo bat egon liteke, edo URL akastuna zehaztu duzu. Sistemak adierazi du: <em>%2</em>.</p><p>URLa egiazta ezazu edo jar zaitez harremanetan zure sistemaren administratzailearekin.</p></qt>

en: The free/busy information was successfully sent.
eu: Libre/Lanpetuta informazioa ondo bidali da.

[ctx: @title:window]
en: Sending Free/Busy
eu: Libre/Lanpetuta bidaltzen

en: Unable to publish the free/busy data: %1
eu: Ezin Libre/Lanpetuta datuak argitaratu: %1

en: <qt><p>No URL configured for uploading your free/busy list. Please set it in KOrganizer's configuration dialog, on the "Free/Busy" page.</p><p>Contact your system administrator for the exact URL and the account details.</p></qt>
eu: <qt><p>Ez da konfiguratu zure Libre/Lanpetuta zerrenda zama-igotzeko URLrik. Ezar ezazu KOrganizer konfiguratzeko elkarrizketa-koadroan, «Libre/Lanpetuta» orrian.</p><p>Jar zaitez zure sistemaren administratzailearekin harremanetan URL eta kontu xehetasun zehatzak jakiteko.</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: No Free/Busy Upload URL
eu: Ez dago Libre/Lanpetuta zama-igotzeko URLrik

en: <qt>The target URL '%1' provided is invalid.</qt>
eu: <qt>Hornitutako jomugako «%1» URLa baliogabea da.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Invalid URL
eu: URL baliogabea

en: General error
eu: Errore orokorra

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 creation
eu: %1 sortzea

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 deletion
eu: %1 ezabatzea

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 modification
eu: %1 aldatzea

en: Error creating ical resource: %1
eu: Errorea ical baliabidea sortzen: %1

en: Failed to obtain D-Bus interface for remote configuration.
eu: Ezin izan da lortu urrunetik konfiguratzeko D-Bus interfazea.

en: Could not download remote file.
eu: Ezin da urruneko fitxategia zama-jaitsi.

en: An import task is already in progress.
eu: Zeregin garrantzitsu bat dagoeneko abian da.

en: Empty filename. Will not import ical file.
eu: Fitxategi-izena hutsik. Ez du ical fitxategia inportatuko.

en: Url to import is malformed.
eu: Inportatu beharreko URLa gaizki eratuta dago.

en: The selected file is not a readable file.
eu: Hautatutako fitxategia ez da fitxategi irakurgarri bat.

en: The selected file is not properly formatted, or in a format not supported by this software.
eu: Hautatutako fitxategia ez dago ondo eratua, ez behintzat software honek onartzen duen formatu batean.

en: The selected file is empty.
eu: Hautatutako fitxategia hutsik dago.

en: Merge ical file into existing calendar.
eu: Bateratu ical fitxategia existitzen den egutegian.

en: Error while trying to create calendar item. Error was: %1
eu: Errorea egutegiko elementua sortzen saiatzean. Errorea izan da: %1

en: Error while trying to delete calendar item. Error was: %1
eu: Errorea egutegiko elementua ezabatzen saiatzean. Errorea izan da: %1

[ctx: errormessage for a job ended with an unexpected result]
en: An unknown error occurred
eu: Errore ezezagun bat gertatu da

en: Error while trying to modify calendar item. Error was: %1
eu: Errorea egutegiko elementua aldatzen saiatzean. Errorea izan da: %1

en: That calendar item was already deleted, or currently being deleted.
eu: Egutegiko elementu hori dagoeneko ezabatu da, edo ezabatzen ari da.

en: Operation can not be performed due to ACL restrictions
eu: Eragiketa ezin da burutu ACL murrizketen eraginez

en: The chosen collection is invalid
eu: Hautatutako bilduma baliogabea da

en: Default collection is invalid or doesn't have proper ACLs and DestinationPolicyNeverAsk was used
eu: Bilduma lehenetsia baliogabea da edo ez ditu ACL egokiak eta «DestinationPolicyNeverAsk» erabili da

en: Duplicate item id in a group operation
eu: Elementu-ID errepikatua taldeko eragiketa batean

en: One change belonging to a group of changes failed. All changes are being rolled back.
eu: Aldaketa-talde bateko aldaketa batek huts egin du. Aldaketa guztiak leheneratuko dira.

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Error loading calendar.
eu: Errorea egutegia zamatzean.

en: Error message: %1
eu: Errore-mezua: %1

en: Unknown error while parsing iCal invitation
eu: Errore ezezaguna iCal gonbidapenaren sintaxia aztertzean

en: Error while processing an invitation or update.
eu: Errorea gonbidapen bat edo eguneratze bat prozesatzean.

en: Invalid incidence
eu: Gertakizun baliogabea

en: Invalid action: %1
eu: Ekintza baliogabea: %1

en: Error sending counter proposal
eu: Errorea ordezko proposamen bidaltzean

en: Could not start editor to edit counter proposal
eu: Ezin izan da ordezko proposamena editatzeko editorea abiarazi

en: The item '%1' has no attendees. Therefore no groupware message will be sent.
eu: «%1» elementuak ez du partaiderik. Hori dela eta ez da talde-laneko mezurik bidaliko.

[ctx: @title:window]
en: Message Not Sent
eu: Mezua ez da bidali

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Email
eu: Bidali e-posta

[ctx: @action:button dialog negative answer]
en: Do Not Send
eu: Ez bidali

en: Error: %1
eu: Errorea: %1

en: Error loading calendar: %1
eu: Errorea egutegia zamatzean: %1

en: The groupware message for item '%1' was successfully sent.
    Method: %2
eu: «%1» elementuaren talde-lanerako mezua ondo bidali da.
    Metodoa: %2

[ctx: Groupware message sending failed. %2 is request/reply/add/cancel/counter/etc.]
en: Unable to send the item '%1'.
    Method: %2
eu: Ezin da «%1» elementua bidali.
    Metodoa: %2

en: The item information was successfully sent.
eu: Elementuaren informazioa ondo bidali da.

[ctx: @title:window]
en: Publishing
eu: Argitaratzea

en: Unable to publish the item '%1'
eu: Ezin da argitaratu «%1» elementua

[ctx: @title:window]
en: Forwarding
eu: Birbideratzea

en: Unable to forward the item '%1'
eu: Ezin da birbideratu «%1» elementua

[ctx: @title:window]
en: Forwarding Error
eu: Birbideratze errorea

en: Proposed new meeting time: %1 - %2
eu: Bilera-ordu berria proposatu da: %1 - %2

[ctx: @title:window]
en: Group Scheduling Email
eu: Taldea antolatzeko e-posta

en: <placeholder>No summary given</placeholder>
eu: <placeholder>Ez du laburpenik eman</placeholder>

en: The event "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
eu: «%1» ekitaldiak beste pertsona batzuk ere baditu.
    Partaideei gonbidapena e-posta bidez bidali nahi diezu?

en: The todo "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
eu: «%1» zereginak beste pertsona batzuk ere baditu.
    Partaideei gonbidapena e-posta bidez bidali nahi diezu?

en: This incidence includes other people. Should an email be sent to the attendees?
eu: Gertakizun horretan beste pertsona batzuk ere sartzen dira. Partaideei e-posta bat bidali beharko litzaieke?

en: You are not the organizer of this event. Editing it will bring your calendar out of sync with the organizer's calendar. Do you really want to edit it?
eu: Ez zara ekitaldi honen antolatzailea. Editatzen baduzu, zure egutegia ez da antolatzailearenarekin sinkronizatuta egongo. Benetan editatu nahi duzu?

en: You changed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees an update message?
eu: «%1» gonbidapena aldatu duzu.
    Zeregina bertan behera utzi dela jakinarazteko parte hartzaileei e-posta bidatzea nahi duzu?

[ctx: @action:button]
en: Send Update
eu: Bidali eguneratzea

en: Do you want to send a status update to the organizer of this task?
eu: Zeregin honen antolatzaileari egoeraren eguneratze bat bidali nahi diozu?

en: Your status as an attendee of this event changed. Do you want to send a status update to the event organizer?
eu: Ekitaldi honetako parte hartzaile gisa zure egoera aldatu da. Ekitaldiaren antolatzaileari egoeraren eguneratze bat bidali nahi diozu?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the event is canceled?
eu: «%1» gonbidapena kendu duzu.
    Ekitaldia bertan behera utzi dela jakinarazteko, parte hartzaileei e-posta bidatzea nahi duzu?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the todo is canceled?
eu: «%1» gonbidapena kendu duzu.
    Zeregina bertan behera utzi dela jakinarazteko parte hartzaileei e-posta bidatzea nahi duzu?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the journal is canceled?
eu: "%1" gonbidapena kendu duzu.
    Parte hartzaileei, egunkaria bertan behera utzi dela jakinarazteko e-posta bidali nahi diezu?

en: Do you want to send a status update to the organizer of this journal?
eu: Egunkari honen antolatzaileari egoeraren eguneratze bat bidali nahi diozu?

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Update
eu: Bidali eguneratzea

en: You had previously accepted an invitation to this event. Do you want to send an updated response to the organizer declining the invitation?
eu: Aurrez onartua zenuen ekitaldi honetarako gonbita. Antolatzaileari gonbitari uko eginez erantzun eguneratu bat bidali nahi diozu?

en: Counter proposal: %1
eu: Ordezko proposamena: %1

en: Sending group scheduling email failed.
eu: Talde antolaketako e-posta bidaltzea huts egin du.

[ctx: @action:button dialog positive answer to abort question]
en: Abort Update
eu: Galarazi eguneratzea

en: There are no attendees to e-mail
eu: Ez dago e-posta bidaltzeko hartzailerik

en: Free Busy Object
eu: Libre/Lanpetuta objektua

en: Free Busy Message
eu: Libre/Lanpetuta mezua

en: Error while creating transport
eu: Errorea garraioa sortzean

en: Error fetching transport. Unable to send invitations
eu: Errorea garraioa ekartzean. Ezin gonbidapenak bidali

en: Error queuing message in outbox: %1
eu: Errorea mezua irteerako ontziko ilaran jartzean: %1

en: Examination of the recipient's signing preferences yielded that you be asked whether or not to sign this message.
    Sign this message?
eu: Hartzailearen sinatzeko hobespenen azterketak, mezu hau sinatu behar den edo ez zuri galdetzeko beharra eman du.
    Mezua sinatu?

en: Sign Message?
eu: Mezua sinatu?

[ctx: to sign]
en: &Sign
eu: &Sinatu

[ctx: @action:button]
en: Do &Not Sign
eu: E&z sinatu

en: There are conflicting signing preferences for these recipients.
    Sign this message?
eu: Hartzaile hauetarako sinadura hobespen kontraesankorrak daude.
    Mezua sinatu?

en: You have requested to sign this message, but no valid signing keys have been configured for this identity.
eu: Mezua sinatzea eskatu duzu, baina nortasun honetarako ez dira sinatzeko gako baliodunak konfiguratu.

[ctx: @title:window]
en: Send Unsigned?
eu: Sinatu gabe bidali?

[ctx: @action:button]
en: Send &Unsigned
eu: Bidali sinatu &gabe

en: Some parts of this message will not be signed.
    Sending only partially signed messages might violate site policy.
    Sign all parts instead?
eu: Mezu honetako atal batzuk ez dira sinatuko.
    Atal batzuetan bakarrik sinatutako mezuak bidaltzeak gunearen gidalerroak urra ditzake.
    Hori ekiditeko, atal guztiak sinatu?

en: This message will not be signed.
    Sending unsigned message might violate site policy.
    Sign message instead?
eu: Mezu hau ez da sinatuko.
    Sinatu gabeko mezua bidaltzeak guneko gidalerroak urra ditzake.
    Hori ekiditeko, mezua sinatu?

en: &Sign All Parts
eu: &Sinatu atal guztiak

en: &Sign
eu: &Sinatu

[ctx: @title:window]
en: Unsigned-Message Warning
eu: Sinatu gabeko mezuaren Abisua

[ctx: @action:button]
en: Send &As Is
eu: Bidali dagoen bez&ala

en: Valid trusted encryption keys were found for all recipients.
    Encrypt this message?
eu: Hartzaile guztientzako konfiantzazko zifratzeko gako baliodunak aurkitu dira.
    Mezu hau zifratu?

en: Examination of the recipient's encryption preferences yielded that you be asked whether or not to encrypt this message.
    Encrypt this message?
eu: Hartzailearen zifratzeko hobespenen azterketak, mezu hau zifratu behar den edo ez zuri galdetzeko beharra eman du.
    Mezua zifratu?

[ctx: @title:window]
en: Encrypt Message?
eu: Mezua zifratu?

en: Sign && &Encrypt
eu: Sinatu eta &zifratu

en: &Encrypt
eu: &Zifratu

en: &Sign Only
eu: &Sinatu bakarrik

en: &Send As-Is
eu: &Bidali dagoen bezala

en: There are conflicting encryption preferences for these recipients.
    Encrypt this message?
eu: Hartzaile hauetarako zifratzeko hobespen kontraesankorrak daude.
    Mezu hau zifratu?

en: Encrypt Message?
eu: Mezua zifratu?

[ctx: @action:button]
en: &Encrypt
eu: Zi&fratu

[ctx: @action:button]
en: Do &Not Encrypt
eu: &Ez zifratu

en: You have requested to encrypt this message, and to encrypt a copy to yourself, but no valid trusted encryption keys have been configured for this identity.
eu: Mezu hau zifratzea eskatu duzu, baita zeure buruarentzako kopia bat zifratzea ere, baina nortasun honetarako ez da konfiantzazko zifratzeko gako baliodunik konfiguratu.

en: Send Unencrypted?
eu: Bidali zifratu gabe?

[ctx: @action:button]
en: Send &Unencrypted
eu: Bidali zifratu &gabe

en: Some parts of this message will not be encrypted.
    Sending only partially encrypted messages might violate site policy and/or leak sensitive information.
    Encrypt all parts instead?
eu: Mezu honetako atal batzuk ez dira zifratuko.
    Osotasunean zifratu gabeko mezuak bidaltzea guneko gidalerroak urratu eta/edo babes bereziko informazioaren ihesa eragin dezake.
    Hori ekiditeko, atal guztiak sinatu?

en: This message will not be encrypted.
    Sending unencrypted messages might violate site policy and/or leak sensitive information.
    Encrypt messages instead?
eu: Mezu hau ez da zifratuko.
    Zifratu gabeko mezuak bidaltzea leku-gidalerroak urratu eta/edo babes bereziko informazioaren ihesa eragin dezake.
    Hori ekiditeko, mezuak zifratu?

en: &Encrypt All Parts
eu: &Zifratu atal guztiak

en: Unencrypted Message Warning
eu: Zifratu gabeko mezuaren abisua

en: Error sending e-mail:
eu: Errorea e-posta bidaltzean:

[ctx: @title:window]
en: Select Addresses
eu: Hautatu helbidea

[ctx: @info:tooltip]
en: Send email to these recipients
eu: Bidali e-posta hartzaile hauei

en: Clicking the <b>Ok</b> button will cause an email to be sent to the recipients you have entered.
eu: <b>Ados</b> botoiari klik egitea, sartu dituzun hartzaileei e-posta bat bidaltzea eragingo du.

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel recipient selection and the email
eu: Hartzaileen hautapena eta e-posta bertan behera utzi

en: Clicking the <b>Cancel</b> button will cause the email operation to be terminated.
eu: <b>Utzi</b> botoiari klik egitea, e-posta eragiketa bukatzea eragingo du.

en: Click the <b>Help</b> button to read more information about Group Scheduling.
eu: Egin klik <b>Laguntza</b> botoiari taldeen antolaketari buruzko informazio gehiago irakurtzeko.

en: Unable to publish the calendar incidence due to an invalid recipients string.
    %1
eu: Ezin du egutegiko gertakizuna argitaratu hartzaile-kate baliogabe baten ondorioz.
    %1

[ctx: @title:window]
en: Publishing Error
eu: Argitaratze errorea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, mListWidget)
en: The list of addressees to receive the invitation
eu: Gonbidapena jaso beharko luketen helbideen zerrenda

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, mListWidget)
en: This is a list of all the addresses you have currently selected to receive the iCalendar invitation.
eu: Hau, iCalendar gonbidapena jasotzeko hautatu dituzun helbide guztien zerrenda bat da.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mNew)
en: Create a new recipient
eu: Sortu hartzaile berri bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mNew)
en: Click this button and you will be able to enter a name and email for a new addressee to add to the recipients list
eu: Egin klik botoi honi, eta hartzaileen zerrendara gehitzeko jasotzaile berri batenizena eta e-posta bat sartzeko aukera izango duzu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNew)
en: &New
eu: &Berria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemove)
en: Remove the recipient currently selected
eu: Kendu hautatutako hartzailea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mRemove)
en: Click this button to remove the recipient currently selected from the list
eu: Egin klik botoi honi, hautatutako hartzailea zerrendatik kentzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemove)
en: &Remove
eu: &Kendu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Select a recipient from your address book
eu: Hautatu zure helbide-liburuko hartzaile bat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Click this button to show another dialog where you will be able to select a recipient from your address book
eu: Egin klik botoi honi, zure helbide-liburuko hartzaile bat hautatzeko aukera emango dizun beste elkarrizketa-koadro bat erakusteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: &Select…
eu: &Hautatu…

[ctx: recipient name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: The recipient's name
eu: Hartzailearen izena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: This field contains the name of the recipient
eu: Eremu honek hartzailearen izena du

[ctx: recipient email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: E&mail:
eu: E-&posta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: The recipient's email address
eu: Hartzailearen e-posta helbidea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: This field contains the email address of the recipient
eu: Eremu honek hartzailearen e-posta helbidea du

[ctx: @info:placeholder]
en: (EmptyName)
eu: (IzenaHutsik)

[ctx: @info:placeholder]
en: (EmptyEmail)
eu: (EpostaHutsik)

en: Error: Assigning different incidence types.
eu: Errorea: Gertakizun mota ezberdinak esleitzea.

en: This isn't an update. The found incidence was modified more recently.
eu: Hau ez da eguneratze bat. Aurkitutako gertakizuna berrikiago aldatu da.

en: Error modifying incidence
eu: Errorea gertakizuna aldatzean

[ctx: @info]
en: <para>You added an invitation update, but an earlier version of the item could not be found in your calendar.</para><para>This may have occurred because:<list><item>the organizer did not include you in the original invitation</item><item>you did not accept the original invitation yet</item><item>you deleted the original invitation from your calendar</item><item>you no longer have access to the calendar containing the invitation</item></list></para><para>This is not a problem, but we thought you should know.</para>
eu: <para>Gonbidapen baten eguneratzea gehitu duzu, baina zure egutegian ez da aurkitu elementuaren aurreko bertsiorik.</para><para>Honen arrazoia izan daiteke:<list><item>antolatzaileak ez zintuelako jatorrizko gonbidapenean sartu</item><item>oraindik ez zenuen jatorrizko gonbita onartu</item><item>jatorrizko gonbita zure egutegitik ezabatu zenuen</item><item>jada ez duzu gonbidapena duen egutegira sartzerik</item></list></para><para>Hau ez da arazoa, baina zuk jakin beharrekoa dela uste dugu.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Find Invitation to be Updated
eu: Ezin da aurkitu eguneratu beharreko gonbidapena

en: Error adding incidence
eu: Errorea gertakizuna gehitzean

en: Could not find incidence to delete.
eu: Ezin izan da ezabatu beharreko gertakizuna aurkitu.

en: Error recording exception
eu: Errorea salbuespena erregistratzean

[ctx: @info]
en: The event or task could not be removed from your calendar. Maybe it has already been deleted or is not owned by you. Or it might belong to a read-only or disabled calendar.
eu: Ekitaldia edo zeregina ezin izan da zure egutegitik ezabatu. Agian, dagoeneko ezabatu da edo zu ez zara haren jabea. Edo irakurtzeko soilik den edo desgaituta dagoen egutegi batekoa izan daiteke.

en: Generic Error
eu: Errore generikoa

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 but was not invited.
eu: %1(e)k %2(e)ra joan nahi du baina ez dute gonbidatu.

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 on behalf of %3.
eu: %1(e)k %2(e)ra joan nahi du %3(e)ren izenean.

[ctx: @title:window]
en: Uninvited Attendee
eu: Gonbidatu gabeko partaidea

[ctx: @option]
en: Accept Attendance
eu: Onartu parte hartzea

[ctx: @option]
en: Reject Attendance
eu: Errefusatu parte hartzea

[ctx: @info]
en: The organizer rejected your attendance at this meeting.
eu: Antolatzaileak zuk parte hartzea errefusatu du.

[ctx: @info]
en: An attendee was added to the incidence. Do you want to email the attendees an update message?
eu: Gertakizunari partaide bat gehitu zaio. Partaideei mezu eguneratua duen e-posta bidali nahi diezu?

[ctx: @title:window]
en: Attendee Added
eu: Partaidea gehitu da

[ctx: @option]
en: Send Messages
eu: Bidali mezuak

[ctx: @option]
en: Do Not Send
eu: Ez bidali

en: No incidence for scheduling.
eu: Ez dago programatu beharreko gertakizunik.

en: No Free Busy Cache
eu: Ez dago Libre/Lanpetua cacherik

en: Error saving freebusy object
eu: Errorea Libre/Lanpetuta objektua gordetzean

[ctx: A collection of all declined invidations.]
en: Declined Invitations
eu: Uko egindako gonbidapenak

[ctx: A collection of all open invidations.]
en: Open Invitations
eu: Irekitako gonbidapenak

en: Add Folder…
eu: Gehitu karpeta…

en: Add a new calendar folder to the currently selected calendar folder.
eu: Gehitu egutegi-karpeta berri bat unean hautatutako egutegi-karpetari.

[ctx: @title:window]
en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: Could not create calendar folder: %1
eu: Ezin izan da egutegi-karpeta sortu: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Folder Creation Failed
eu: Egutegi-karpeta sortzea huts egin du

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
eu[0]: Kopiatu karpeta
eu[1]: Kopiatu %1 karpeta

en: Copy the selected calendar folders to the clipboard.
eu: Kopiatu hautatutako egutegi-karpetak arbelera.

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
eu[0]: Ezabatu karpeta
eu[1]: Ezabatu %1 karpeta

en: Delete the selected calendar folders from the calendar.
eu: Ezabatu hautatutako egutegi-karpetak egutegitik.

en: Do you really want to delete this calendar folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 calendar folders and all their sub-folders?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi dituzu egutegi-karpeta hau eta honen azpikarpeta guztiak?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1 egutegi-karpeta eta haien azpikarpeta guztiak?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar Folder? | Delete Calendar Folders?
eu[0]: Egutegi-karpeta ezabatu?
eu[1]: Egutegi-karpetak ezabatu?

en: Could not delete calendar folder: %1
eu: Ezin izan da egutegi-karpeta ezabatu: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Folder Deletion Failed
eu: Egutegi-karpeta ezabatzea huts egin du

en: Update Folder | Update %1 Folders
eu[0]: Eguneratu karpeta
eu[1]: Eguneratu %1 karpeta

en: Update the content of the selected calendar folders.
eu: Eguneratu hautatutako egutegi-karpeten edukia.

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
eu[0]: Ebaki karpeta
eu[1]: Ebaki %1 karpeta

en: Cut the selected calendar folders from the calendar.
eu: Ebaki hautatutako egutegi-karpetak egutegitik.

en: Folder Properties…
eu: Karpetaren propietateak…

en: Open a dialog to edit the properties of the selected calendar folder.
eu: Ireki elkarrizketa-koadro bat hautatako egutegiko karpetaren propietateak editatzeko.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
eu: %1 egutegi-karpetaren propietateak

en: Copy Event | Copy %1 Events
eu[0]: Kopiatu ekitaldia
eu[1]: Kopiatu %1 ekitaldi

en: Copy the selected events to the clipboard.
eu: Kopiatu hautatutako ekitaldiak arbelera.

en: Delete Event | Delete %1 Events
eu[0]: Ezabatu ekitaldia
eu[1]: Ezabatu %1 ekitaldi

en: Delete the selected events from the calendar.
eu: Ezabatu hautatutako ekitaldiak egutegitik.

en: Do you really want to delete the selected event? | Do you really want to delete %1 events?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu hautatutako ekitaldia?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1 ekitaldia?

[ctx: @title:window]
en: Delete Event? | Delete Events?
eu[0]: Ekitaldia ezabatu?
eu[1]: Ekitaldiak ezabatu?

en: Could not delete event: %1
eu: Ezin izan da ekitaldia ezabatu: %1

[ctx: @title:window]
en: Event Deletion Failed
eu: Ekitaldi ezabatzea huts egin du

en: Cut Event | Cut %1 Events
eu[0]: Ebaki ekitaldia
eu[1]: Ebaki %1 ekitaldi

en: Cut the selected events from the calendar.
eu: Ebaki hautatutako ekitaldiak egutegitik.

en: Add &Calendar…
eu: Gehitu e&gutegia…

en: Add a new calendar<p>You will be presented with a dialog where you can select the type of the calendar that shall be added.</p>
eu: Gehitu egutegi berri bat<p>Gehituko den egutegi-mota hautatzeko elkarrizketa-koadro bat aurkeztuko zaizu.</p>

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
eu: Gehitu egutegia

en: Could not create calendar: %1
eu: Ezin izan da egutegia sortu: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Creation Failed
eu: Egutegia sortzea huts egin du

en: &Delete Calendar | &Delete %1 Calendars
eu[0]: E&zabatu egutegia
eu[1]: E&zabatu %1 egutegi

en: Delete the selected calendars<p>The currently selected calendars will be deleted, along with all the events, todos and journals they contain.</p>
eu: Ezabatu hautatutako egutegiak<p>Unean hautatuta dauden egutegiak ezabatuko dira, dituzten ekitaldi, zeregin eta egunkari guztiekin batera.</p>

en: Do you really want to delete this calendar? | Do you really want to delete %1 calendars?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu egutegi hau?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1 egutegi?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar? | Delete Calendars?
eu[0]: Egutegia ezabatu?
eu[1]: Egutegiak ezabatu?

en: Calendar Properties…
eu: Egutegiaren propietateak…

en: Open a dialog to edit properties of the selected calendar.
eu: Ireki elkarrizketa-koadro bat hautatutako egutegiaren propietateak editatzeko.

en: Update Calendar | Update %1 Calendars
eu[0]: Eguneratu egutegia
eu[1]: Eguneratu %1 egutegi

en: Updates the content of all folders of the selected calendars.
eu: Hautatutako egutegi guztien karpeten edukia eguneratzen du.

en: &Copy to Calendar
eu: &Kopiatu egutegira

en: Copy the selected event to a different calendar.
eu: Kopiatu hautatutako ekitaldia beste egutegi batera.

en: &Move to Calendar
eu: Era&man egutegira

en: Move the selected event to a different calendar.
eu: Eraman hautatutako ekitaldia beste egutegi batera.

en: Could not paste event: %1
eu: Ezin izan du ekitaldia itsatsi: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
eu: Itsastea huts egin du

en: Update Available Calendars
eu: Eguneratu egutegi erabilgarriak

en: Updates the tree of available calendars.
eu: Eguneratu egutegi eskuragarrien zuhaitza.

en: Copy Event To
eu: Kopiatu ekitaldia hona,

en: Move Event To
eu: Eraman ekitaldia hona,

en: Edit Event…
eu: Editatu ekitaldia…

en: Copy To-do | Copy %1 To-dos
eu[0]: Kopiatu zeregina
eu[1]: Kopiatu %1 zeregin

en: Copy To-do To
eu: Kopiatu zeregina hona,

en: Delete To-do | Delete %1 To-dos
eu[0]: Ezabatu zeregina
eu[1]: Ezabatu %1 zeregin

en: Cut To-do | Cut %1 To-dos
eu[0]: Ebaki zeregina
eu[1]: Ebaki %1 zeregin

en: Move To-do To
eu: Eraman zeregina hona,

en: Edit To-do…
eu: Editatu zeregina…

en: Copy Journal | Copy %1 Journals
eu[0]: Kopiatu egunkaria
eu[1]: Kopiatu %1 egunkari

en: Copy Journal To
eu: Kopiatu egunkaria hona,

en: Delete Journal | Delete %1 Journals
eu[0]: Ezabatu egunkaria
eu[1]: Ezabatu %1 egunkari

en: Cut Journal | Cut %1 Journals
eu[0]: Ebaki egunkaria
eu[1]: Ebaki %1 egunkari

en: Move Journal To
eu: Eraman egunkaria hona,

en: Edit Journal…
eu: Editatu egunkaria…

en: New E&vent…
eu: E&kitaldi berria…

en: Create a new event
eu: Sortu ekitaldi berri bat

en: New &To-do…
eu: &Zeregin berria…

en: Create a new To-do
eu: Sortu zeregin berra

en: New Su&b-to-do…
eu: Az&pi-zeregin berria…

en: Create a new Sub-to-do
eu: Sortu azpi-zeregin berria

en: New &Journal…
eu: E&gunkari berria…

en: Create a new Journal
eu: Sortu egunkari berri bat

en: &Edit…
eu: &Editatu…

en: Edit the selected incidence.
eu: Editatu hautatutako gertakizuna.

[ctx: yes, an exception to a recurring to-do]
en: Exception
eu: Salbuespena

[ctx: yes, recurring to-do]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: no, not a recurring to-do]
en: No
eu: Ez

en: Summary
eu: Laburpena

en: Recurs
eu: Errepikatzen da

en: Priority
eu: Lehentasuna

[ctx: @title:column percent complete]
en: Complete
eu: Osatuta

en: Start Date
eu: Haserako data

en: Due Date
eu: Mugaeguna

[ctx: @title:column date completed]
en: Completed
eu: Osatuta

en: Tags
eu: Etiketak

en: Description
eu: Deskribapena

en: Purging completed to-dos
eu: Osatutako zereginak erabat kentzen
