akonadi-calendar - en to fi translation catalogue (20 entries)

en: View
fi: Näkymä

en: Task
fi: Tehtävä

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Task due at %1
fi: Tehtävän määräaika %1

[ctx: Event starts in 5 minutes]
en: %2 starts in %1 minute | %2 starts in %1 minutes
fi[0]: %2 alkaa %1 minuutissa
fi[1]: %2 alkaa %1 minuutissa

[ctx: Event starts at 10:00]
en: %1 starts at %2
fi: %1 alkaa %2

[ctx: Event started at 10:00]
en: %1 started at %2
fi: %1 alkoi %2

[ctx: Event starts on <DATE> at <TIME>]
en: %1 starts on %2 at %3
fi: %1 alkaa %2 %3

[ctx: Event started on <DATE> at <TIME>]
en: %1 started on %2 at %3
fi: %1 alkoi %2 %3

[ctx: Event starts on <DATE>]
en: %1 starts on %2
fi: %1 alkaa %2

[ctx: Event started on <DATE>]
en: %1 started on %2
fi: %1 alkoi %2

en: Remind in 5 mins
fi: Muistutus 5 minuutissa

en: Remind in 1 hour
fi: Muistutus 1 tunnissa

[ctx: dismiss a reminder notification for an event]
en: Dismiss
fi: Merkitse nähdyksi

en: Open URL
fi: Avaa verkko-osoite

en: Map
fi: Kartta

[ctx: @title]
en: Reminders
fi: Muistutukset

en: Calendar Reminder Service
fi: Kalenterimuistutuspalvelu

en: (c) KDE Community 2021-2022
fi: © KDE-yhteisö 2021–2022

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
fi: Ylläpitäjä
