akonadi-calendar - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Attendees
hi: सहभागी

en: Organizer
hi: व्यवस्था करनेवाला

en: UID
hi: यूआईडी

en: Is all-day
hi: सारा दिन है

en: Has duration
hi: अवधि है

en: Duration
hi: अवधि

en: Description
hi: विवरण

en: Summary
hi: सारांश

en: Status
hi: स्थिति

en: Secrecy
hi: गुप्तता

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Location
hi: जगह

en: Categories
hi: श्रेणियाँ

en: Alarms
hi: एलार्म

en: Resources
hi: संसाधन

en: Attachments
hi: संलग्नक

en: Exception Dates
hi: अपवाद तिथियाँ

en: Exception Times
hi: अपवाद समय

en: Created
hi: बनाया था

en: Related Uid
hi: संबंधित यूआईडी

en: Start time
hi: समय शुरू

en: Has End Date
hi: समाप्ति तिथि है

en: End Date
hi: अंतिम तिथि

en: Has Start Date
hi: आरंभ तिथि है

en: Has Due Date
hi: नियत तिथि है

en: Due Date
hi: दो तिथियाँ

en: Has Complete Date
hi: पूर्ण तिथि है

en: Complete
hi: पूरा

en: Completed
hi: पुरा होना।

en: Changed Event
hi: परिवर्तित घटना

en: Conflicting Event
hi: विरोधाभासी घटना

en: Changed Todo
hi: सब कुछ बदल दिया

en: Conflicting Todo
hi: परस्पर विरोधी कार्य
