akonadi-calendar - en to ia translation catalogue (34 entries)

en: View
ia: Vista

[ctx: incidence is a to-do]
en: To-do
ia: De facer

[ctx: incidence is an event]
en: Event
ia: Evento

en: To-do due at %1
ia: Expiration de facer a %1

[ctx: Event starts in 5 minutes]
en: %2 starts in %1 minute | %2 starts in %1 minutes
ia[0]: %2 initia  in % 1 minuta
ia[1]: %2 initia in %1 minutas

[ctx: Event starts at 10:00]
en: %1 starts at %2
ia: %1 initia a %2

[ctx: Event started at 10:00]
en: %1 started at %2
ia: %1 initiava a %2

[ctx: Event starts on <DATE> at <TIME>]
en: %1 starts on %2 at %3
ia: %1 initia le %2 a %3

[ctx: Event started on <DATE> at <TIME>]
en: %1 started on %2 at %3
ia: %1 initiava le %2 a %3

[ctx: Event starts on <DATE>]
en: %1 starts on %2
ia: %1 initia le %2

[ctx: Event started on <DATE>]
en: %1 started on %2
ia: %1 initiava le %2

en: Remind in 5 mins
ia: Rememora in 5 minutas

en: Remind later...
ia: Rememora plus tarde...

[ctx: dismiss a reminder notification for an event]
en: Dismiss
ia: Abbandona

en: Open URL
ia: Aperir URL

en: Map
ia: Mappa

[ctx: @title]
en: Reminders
ia: Mementos

en: Calendar Reminder Service
ia: Servicio de Rememorar de Calendario (Calendar Reminder Service)

en: (c) KDE Community 2021-2024
ia: (c) KDE Community - Communitate de KDE - 2021-2024

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
ia: Mantenitor

[ctx: @label:spinbox]
en: Suspend &duration:
ia: Suspende &duration:

[ctx: @info:tooltip]
en: Suspend the reminders by this amount of time
ia: Suspende le mementos per iste quantitate  de tempore

[ctx: @info:whatsthis]
en: Each reminder for the selected incidences will be suspended by this number of time units. You can choose the time units (typically minutes) in the adjacent selector.
ia: Cata memento pro le incidentias seligite essera suspendite per usar iste numero de unitates de tempore Tu pote fixar le unitates de tempore (typicamente minutas) in le selector adjacente.

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of minutes]
en: minute(s)
ia: minuta(s)

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of hours]
en: hour(s)
ia: hora(s)

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of days]
en: day(s)
ia: die(s)

[ctx: @item:inlistbox suspend in terms of weeks]
en: week(s)
ia: septimana(s)

[ctx: @info:tooltip]
en: Suspend the reminders using this time unit
ia: Suspende le mementos per usar iste unitate de tempore

[ctx: @info:whatsthis]
en: Each reminder for the selected incidences will be suspended using this time unit. You can set the number of time units in the adjacent number entry input.
ia: Cata memento pro le incidentias seligite essera suspendite per usar iste unitate de tempore. Tu pote fixar le numero de unitate de tempore in le ingresso de entrata de numero adjacente.

[ctx: @action:button]
en: Remind Later
ia: Rememora plus tarde

[ctx: @info:tooltip]
en: Remind me again after the specified interval
ia: Rememora a me de novo post le intervallo specificate

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to be reminded again about this incidence after the specified amount of time.
ia: Pressa iste button per esser rememorate de novo re iste incidentia post le specificate amonta de tempore.

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ia: Cancella

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel reminding later, show the notification again
ia: Canvella le rememorar plus tarde, monstra le notification novemente
