akonadi-calendar - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Yes
id: Iya

en: No
id: Tidak

en: Attendees
id: Peserta

en: Organizer
id: Organisasi

en: Is all-day
id: Semua hari

en: Has duration
id: Durasi yang dimiliki

en: Duration
id: Durasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Summary
id: Ringkasan

en: Secrecy
id: Kerahasiaan

en: Priority
id: Prioritas

en: Location
id: Lokasi

en: Categories
id: Kategori

en: Alarms
id: Alarm

en: Resources
id: Sumberdaya

en: Attachments
id: Lampiran

en: Exception Dates
id: Hari Pengecualian

en: Exception Times
id: Waktu Pengecualian

en: Created
id: Dibuat

en: Related Uid
id: Uid yang berhubungan

en: Start time
id: Waktu awal

en: Has End Date
id: Memiliki Tanggal Akhir

en: End Date
id: Tanggal Akhir

en: Has Start Date
id: Memiliki Tanggal Awal

en: Has Due Date
id: Memiliki Tanggal Jatuh Tempo

en: Due Date
id: Tanggal Jatuh Tempo

en: Has Complete Date
id: Memiliki Tanggal Rampung

en: Complete
id: Rampung

en: Completed
id: Dirampungkan

en: Changed Event
id: Acara Yang Diubah

en: Conflicting Event
id: Acara Yang Bertentangan

en: Changed Todo
id: Rencana Yang Diubah

en: Conflicting Todo
id: Rencana Yang Bertentangan
