akonadi-calendar - en to ka translation catalogue (263 entries)

en: Could not find incidence to update, it probably was deleted recently.
ka: გასაახლებელი გავლენა ვერ ვიპოვე. ალბათ ახლახანს წაშალეთ.

en: Error performing deletion.
ka: წაშლის ოპერაციის შეცდომა.

en: Error performing copy.
ka: კოპირების ოპერაციის შეცდომა.

en: Can't find item: %1
ka: ვერ ვიპოვე: %1

en: Error while removing relations.
ka: ურთიერთობების წაშლის შეცდომა.

en: Error while deleting incidences: %1
ka: შეცდომა გავლენის წაშლისას: %1

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to cut just this item and make all its sub-to-dos independent, or cut the to-do with all its sub-to-dos?
ka: ელემენტი "%1" ქვეგანრიგებს შეიცავს. გნებავთ ამოჭრათ მხოლოდ ეს ელემენტი და მისი ქვეგანრიგები დამოუკიდებლები გახადოთ, თუ თავისი ქვეგანრიგებით ამოვჭრა?

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Confirmation
ka: KOrganizer -ის დასტური

en: Cut Only This
ka: მხოლოდ ამის ამოჭრა

en: Cut All
ka: ყველას ამოჭრა

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to copy just this item or copy the to-do with all its sub-to-dos?
ka: ელემენტს "%1" ქვეგანრიგები გააჩნია. გნებავთ დავაკოპირო მხოლოდ ეს ელემენტი თუ თავისი ქვეგანრიგების ჩათვლით?

en: Copy Only This
ka: მხოლოდ ამის კოპირება

en: Copy All
ka: ყველას კოპირება

[ctx: @title:column calendar event summary]
en: Summary
ka: შეჯამება

[ctx: @title:column calendar event start date and time]
en: Start Date and Time
ka: საწყისი თარიღი და დრო

[ctx: @title:column calendar event end date and time]
en: End Date and Time
ka: დასასრული თარიღი და დრო

[ctx: @title:column calendar event type]
en: Type
ka: ტიპი

[ctx: @title:column todo item due date and time]
en: Due Date and Time
ka: გადაცილების თარიღი და დრო

[ctx: @title:column todo item priority]
en: Priority
ka: პრიორიტეტი

[ctx: @title:column todo item completion in percent]
en: Complete
ka: დასრულებულია

[ctx: @title:column calendar title]
en: Calendar
ka: კალენდარი

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish URL
ka: თავისუფალი/დაკავებულის გამოქვეყნების URL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: URL for publishing free/busy information
ka: თავისუფალი/დაკავებულის გამოქვეყნების URL

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Username
ka: თავისუფალი/დაკავებულის გამოქვეყნების მომხმარებლის სახელი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Username for publishing free/busy information
ka: თავისუფალი/დაკავებულის გამოქვეყნების მომხმარებლის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Password
ka: თავისუფალი/დაკავებულის გამოქვეყნების პაროლი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Password for publishing free/busy information
ka: თავისუფალი/დაკავებულის გამოქვეყნების პაროლი

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveAuto), group (FreeBusy Retrieve)
en: Enable Automatic Free/Busy Retrieval
ka: თავისუფალი/დაკავებულის ავტომატური მიღების ჩართვა

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: Use full email address for retrieval
ka: მისაღებად ელფოსტის სრული მისამართის გამოყენება

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: With this setting, you can change the filename that will be fetched from the server. With this checked, it will download a free/busy file called user@domain.ifb, for example nn@kde.org.ifb. Without this set, it will download user.ifb, for example nn.ifb.
ka: ამ პარამეტრით შეგიძლიათ სერვერიდან გამოსათხოვი ფაილის სახელი შეცვალოთ. თუ ეს ჩართულია, ის გადმოწერს თავისუფალი/დაკავებულობის ფაილს, სახელით user@domain.ifb, მაგალითად nn@kde.org. თუ ეს დაყენებული არაა, გადმოწერილი იქნება user.ifb, მაგალითად nn.ifb.

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUrl), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval URL
ka: თავისუფალი/დაკავებულის მიღების URL

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUser), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Username
ka: თავისუფალი/დაკავებულის მიღების მომხმარებლის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Password
ka: თავისუფალი/დაკავებულის მიღების პაროლი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Password for retrieving free/busy information
ka: თავისუფალი/დაკავებულის მიღების პაროლი

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Send copy to owner when mailing events
ka: ელფოსტის მოვლენების დაგზავნისას ასლის მფლობელისთვის გადაგზავნა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Check this box to get a copy of all e-mail messages that KOrganizer sends at your request to event attendees.
ka: ჩართეთ, თუ KOrganizer-ის მიერ მოვლენის წევრებისათვის გაგზავნილი ელფოსტების ასლების მიღება გნებავთ.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Mail transport to use for sending e-mail messages
ka: ელფოსტის გასაგზავნად გამოყენებული ტრანსპორტი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: If specified all, groupware e-mails will use this transport. Otherwise, the default one will be used.
ka: თუ მითითებულია ყველა, ამ ტრანსპორტს ჯგუფური ელფოსტები გამოიყენებენ. წინააღმდეგ შემთხვევაში გამოყენებული იქნება ნაგულისხმები.

note: i18n: ectx: label, entry (OutlookCompatCounterProposals), group (Hidden Options)
en: Send Outlook-like pseudo counter proposals
ka: Outlook-ის მსგავსი ფსევდო-პირიქით შეთავაზების გაგზავნა

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: Check whether hostname and retrieval email address match
ka: შეამოწმეთ, ჰოსტის სახელი და მიმღები ელფოსტის მისამართი ერთმანეთს თუ ემთხვევა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: With this setting you can configure whether the domain part of the free/busy URL has to match the domain part of the user ID you are looking for. For example, if this option is set, then looking for the free/busy data of joe@mydomain.com on the server www.yourdomain.com will fail.
ka: ამ პარამეტრით შეგიძლიათ მოირგოთ, არის თუ არა დომენი თავისუფალი/დაკავებული URL-ების ნაწილი, რომელიც ძებნადი მომხმარებლის სახელის ID-ს წარმოადგენს. მაგალითად, თუ ეს პარამეტრი დაყენებულია, joe@mydomain.com-ის www.yourdomain.com-ზე ძებნა უშედეგოდ დასრულდება.

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Journal
ka: ჟურნალი

en: Notes
ka: შენიშვნები

[ctx: %1 is folder contents]
en: My Kolab %1
ka: ჩემი Kolab %1

[ctx: %1 is folder name, %2 is folder contents]
en: Shared Kolab %1 %2
ka: გაზიარებული Kolab %1 %2

[ctx: %1 is the folder name]
en: %1 in %2
ka: %1 %2-ში

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name]
en: %1's %2
ka: %1-ის %2

[ctx: %1 is folder contents]
en: Google %1
ka: %1-ს დაგუგლვა

en: My %1
ka: ჩემი %1

[ctx: unknown resource]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Failed to download free/busy data from: %1
    Reason: %2
ka: თავისუფალი/დაკავებულის მონაცემების %1-დან გადმოწერის შეცდომა
    მიზეზი: %2

[ctx: @title:window]
en: Free/Busy Retrieval Error
ka: თავისუფალი/დაკავებულის მიღების შეცდომა

en: Failed to parse free/busy information that was retrieved from: %1
ka: შეცდომა თავისუფალი/დაკავებულობის ინფორმაციის დამუშავებისას. წყარო: %1

en: <qt><p>The software could not upload your free/busy list to the URL '%1'. There might be a problem with the access rights, or you specified an incorrect URL. The system said: <em>%2</em>.</p><p>Please check the URL or contact your system administrator.</p></qt>
ka: <qt><p>პროგრამამ თქვენი თავისუფალი/დაკავებულობის სიის URL-ზე '%1' ვერ ატვირთა. პრობლემა შეიძლება იყოს წვდომის უფლებებში ან მითითებული URL არასწორია. სისტემის შეტყობინებაა: <em>%2</em>.</p><p>შეამოწმეთ ბმული ან დაუკავშირდით სისტემურ ადმინისტრატორს.</p></qt>

en: The free/busy information was successfully sent.
ka: თავისუფალი/დაკავებულის ინფორმაცია წარმატებით გაიგზავნა.

[ctx: @title:window]
en: Sending Free/Busy
ka: თავისუფალი/დაკავებულის გაგზავნა

en: Unable to publish the free/busy data: %1
ka: თავისუფალი/დაკავებულის მონაცემების გამოქვეყნების შეცდომა: %1

en: <qt><p>No URL configured for uploading your free/busy list. Please set it in KOrganizer's configuration dialog, on the "Free/Busy" page.</p><p>Contact your system administrator for the exact URL and the account details.</p></qt>
ka: <qt><p>თქვენი თავისუფლების/დაკავებულობის ბმული მითითებული არაა. დააყენეთ ის KOrganizer-ის მორგების ფანჯარაში, "თავისუფლება/დაკავებულობის" გვერდზე.</p><p>ანგარიშის დეტალებისა და ბმულისთვის დაუკავშირდით სისტემურ ადმინისტრატორს.</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: No Free/Busy Upload URL
ka: თავისუფალი/დაკავებულის ატვირთვის URL-ის გარეშე

en: <qt>The target URL '%1' provided is invalid.</qt>
ka: <qt>სამიზნე URL '%1' არასწორია.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Invalid URL
ka: არასწორი ბმული

en: General error
ka: ზოგადი შეცდომა

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 creation
ka: %1 შექმნა

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 deletion
ka: %1 წაშლა

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 modification
ka: %1 ჩასწორება

en: Error creating ical resource: %1
ka: შეცდომა ical რესურსის შექმნისას: %1

en: Failed to obtain D-Bus interface for remote configuration.
ka: შეცდომა დაშორებული კონფიგურაციისთვის D-Bus-ის ინტერფეისის მიღებისას.

en: Could not download remote file.
ka: გარე ფაილის გადმოწერის შეცდომა.

en: An import task is already in progress.
ka: შემოტანა უკვე მიმდინარეობს.

en: Empty filename. Will not import ical file.
ka: ფაილის სახელი ცარიელია. ical ფაილი შემოტანილი არ იქნება.

en: Url to import is malformed.
ka: შემოსატანი URL არასწორია.

en: The selected file is not a readable file.
ka: მონიშნული ფაილი წაკითხვადი არაა.

en: The selected file is not properly formatted, or in a format not supported by this software.
ka: მონიშნული ფაილის ფორმატი არასწორია ან ეს ფორმატი ამ პროგრამის მიერ მხარდაჭერილი არაა.

en: The selected file is empty.
ka: მონიშნული ფაილი ცარიელია.

en: Merge ical file into existing calendar.
ka: არსებულ კალენდარში ical ფაილის შერწყმა.

en: Error while trying to create calendar item. Error was: %1
ka: კალენდარის ელემენტის შექმნა შეუძლებელია. შეცდომა: %1

en: Error while trying to delete calendar item. Error was: %1
ka: კალენდარის ელემენტის წაშლა შეუძლებელია. შეცდომა: %1

[ctx: errormessage for a job ended with an unexpected result]
en: An unknown error occurred
ka: უცნობი შეცდომა

en: Error while trying to modify calendar item. Error was: %1
ka: კალენდარის ელემენტის ჩასწორება შეუძლებელია. შეცდომა: %1

en: That calendar item was already deleted, or currently being deleted.
ka: კალენარის ჩანაწერი უკვე წაშლილია ან მისი წაშლა ახლა მიმდინარეობს.

en: Operation can not be performed due to ACL restrictions
ka: ოპერაციის შესრულება შეუძლებელია ACL-ებით შეზღუდვების გამო

en: The chosen collection is invalid
ka: არჩეული კოლექცია არასწორია

en: Default collection is invalid or doesn't have proper ACLs and DestinationPolicyNeverAsk was used
ka: ნაგულისხმები კოლექცია არასწორია ან გამოყენებული ACL-ები და DestinationPolicyNeverAsk არასწორია

en: Duplicate item id in a group operation
ka: ჯგუფურ ოპერაციაში აღმოჩენილია ჩანაწერის დუბლირებული id

en: One change belonging to a group of changes failed. All changes are being rolled back.
ka: ერთი ცვლილება, ცვლილებათა ჯგუფიდან, ავარიულად დასრულდა. ყველა ცვლილება დაბრუნდება.

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Error loading calendar.
ka: კალენდრის ჩატვირთვის შეცდომა.

en: Error message: %1
ka: შეცდომის შეტყობინება: %1

en: Unknown error while parsing iCal invitation
ka: უცნობი შეცდომა iCal მოსაწვევის დამუშავებისას

en: Error while processing an invitation or update.
ka: მოსაწვევის ან განახლების დამუშავების შეცდომა.

en: Invalid incidence
ka: არასწორი გავლენა

en: Invalid action: %1
ka: არასწორი ქმედება: %1

en: Error sending counter proposal
ka: პირიქით შეთავაზების გაგზავნის შეცდომა

en: Could not start editor to edit counter proposal
ka: პირიქით შეთავაზების ჩასასწორებლად რედაქტორის გაშვების შეცდომა

en: The item '%1' has no attendees. Therefore no groupware message will be sent.
ka: ელემენტს '%1' დამსწრეები არ ჰყავს. ამიტომ ჯგუფური ელფოსტა არ გაიგზავნება.

[ctx: @title:window]
en: Message Not Sent
ka: შეტყობინება არ გაგზავნილა

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Email
ka: ელ-ფოსტის გაგზავნა

[ctx: @action:button dialog negative answer]
en: Do Not Send
ka: არ გააგზავნო

en: Error: %1
ka: შეცდომა: %1

en: Error loading calendar: %1
ka: კალენდრის ჩატვირთვის შეცდომა: %1

en: The groupware message for item '%1' was successfully sent.
    Method: %2
ka: ჯგუფური შეტყობინება ელემენტისთვის "%1" წარმატებით გაიგზავნა.
    მეთოდი: %2

[ctx: Groupware message sending failed. %2 is request/reply/add/cancel/counter/etc.]
en: Unable to send the item '%1'.
    Method: %2
ka: ჩანაწერის გაგზავნის შეცდომა: %1.
    მეთოდი: %2

en: The item information was successfully sent.
ka: ელემენტის ინფორმაცია წარმატებით გაიგზავნა.

[ctx: @title:window]
en: Publishing
ka: გამოცემა

en: Unable to publish the item '%1'
ka: ჩანაწერის გამოცემის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Forwarding
ka: გადაგზავნა

en: Unable to forward the item '%1'
ka: გადაგზავნის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Forwarding Error
ka: გადაგზავნის შეცდომა

en: Proposed new meeting time: %1 - %2
ka: შეხვედრის ახალი დრო: %1 - %2

[ctx: @title:window]
en: Group Scheduling Email
ka: ჯგუფური დაგეგმილი ელფოსტა

en: <placeholder>No summary given</placeholder>
ka: <placeholder>მიმოხილვა მითითებული არაა</placeholder>

en: The event "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
ka: მოვლენა "%1" სხვა ხალხს შეიცავს.
    გნებავთ დამსწრეებს მოსაწვევი ელფოსტით გაუგზავნოთ?

en: The todo "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
ka: განრიგი "%1" სხვა ხალხს შეიცავს.
    გნებავთ დამსწრეებს მოსაწვევი ელფოსტით გაუგზავნოთ?

en: This incidence includes other people. Should an email be sent to the attendees?
ka: ეს გავლენა სხვა ხალხსაც შეიცავს. გავუგზავნოთ ელფოსტა დამსწრეებს?

en: You are not the organizer of this event. Editing it will bring your calendar out of sync with the organizer's calendar. Do you really want to edit it?
ka: თქვენ ამ მოვლენის ორგანიზატორი არ ბრძანდებით. მისი ჩასწორება თქვენს კალენდარს ორგანიზატორის კალენდარისგან სინქრონიზაციიდან ამოაგდებს. მართლა გნებავთ, ჩაასწოროთ ის?

en: You changed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees an update message?
ka: თქვენ შეცვალეთ მოსაწვევი "%1".
    გნებავთ დამსწრეების გაფრთხილება შეტყობინების განახლების შესახებ?

en: Send Update
ka: განახლების გაგზავნა

en: Do you want to send a status update to the organizer of this task?
ka: გნებავთ ამ ამოცანის ორგანიზატორს სტატუსის განახლება გაუგზავნოთ?

en: Your status as an attendee of this event changed. Do you want to send a status update to the event organizer?
ka: თქვენი, როგორც ამ მოვლენაზე დამსწრის, სტატუსი შეიცვალა. გნებავთ მოვლენის ორგანიზატორებისთვის სტატუსის განახლების შეტყობინების გაგზავნა?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the event is canceled?
ka: თქვენ "%1"-ის მოსაწვევი წაშალეთ.
    გნებავთ დამსწრეებისთვის ელფოსტის გაგზავნა მოვლენის გაუქმების შესახებ შეტყობინების მიზნით?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the todo is canceled?
ka: თქვენ "%1"-ის მოსაწვევი წაშალეთ.
    გნებავთ დამსწრეებისთვის ელფოსტის გაგზავნა განრიგის გაუქმების შესახებ შეტყობინების მიზნით?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the journal is canceled?
ka: თქვენ "%1"-ის მოსაწვევი წაშალეთ.
    გნებავთ დამსწრეებისთვის ელფოსტის გაგზავნა ჟურნალის გაუქმების შესახებ შეტყობინების მიზნით?

en: Do you want to send a status update to the organizer of this journal?
ka: გნებავთ ამ ჟურნალის ორგანიზატორს სტატუსის განახლება გაუგზავნოთ?

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Update
ka: განახლების გაგზავნა

en: You had previously accepted an invitation to this event. Do you want to send an updated response to the organizer declining the invitation?
ka: ამ მოვლენის მოსაწვევს უკვე დაეთანხმეთ. გნებავთ ორგანიზატორს უარყოფის შესახებ განახლებული შეტყობინება გაუგზავნოთ?

en: Counter proposal: %1
ka: პირიქით შეთავაზება: %1

en: Sending group scheduling email failed.
ka: ჯგუფური დაგეგმილი ელფოსტის გაგზავნის შეცდომა.

[ctx: @action:button dialog positive answer to abort question]
en: Abort Update
ka: განახლების გაუქმება

en: There are no attendees to e-mail
ka: ამ ელფოსტას დამსწრეები არ ჰყავს

en: Free Busy Object
ka: თავისუფალი/დაკავებულის ობიექტი

en: Free Busy Message
ka: თავისუფალი/დაკავებულის შეტყობინება

en: Error while creating transport
ka: ტრანსპორტის შექმნის შეცდომა

en: Error fetching transport. Unable to send invitations
ka: ტრანსპორტის გამოთხოვის შეცდომა. მოსაწვევების გაგზავნა შეუძლებელია

en: Error queuing message in outbox: %1
ka: ელფოსტის გამავლების სიაში ჩასმის შეცდომა: %1

en: Error sending e-mail:
ka: ელფოსტის გაგზავნის შეცდომა:

[ctx: @title:window]
en: Select Addresses
ka: აირჩიეთ მისამართები

en: Send email to these recipients
ka: ამ მიმღებებისთვის ელფოსტის გაგზავნა

en: Clicking the <b>Ok</b> button will cause an email to be sent to the recipients you have entered.
ka: <b>დიახ</b> ღილაკზე დაჭერით ელფოსტას შეყვანილ მისამართებზე გააგზავნით.

en: Cancel recipient selection and the email
ka: მიმღების შერჩევისა და ელფოსტის გაუქმება

en: Clicking the <b>Cancel</b> button will cause the email operation to be terminated.
ka: <b>გაუქმების</b> ღილაკზე დაწოლა ელფოსტის გაგზავნის ოპერაციას გააუქმებს.

en: Click the <b>Help</b> button to read more information about Group Scheduling.
ka: ჯგუფური დაგეგმვის შესახებ მეტი ინფორმაციი მისაღებად დააწექით <b>დახმარების</b> ღილაკს.

en: Unable to publish the calendar incidence due to an invalid recipients string. %1
ka: კალენდარის გავლენის გამოქვეყნება შეუძლებელია მიმღებების სიის სტრიქონის არასწორობის გამო. %1

[ctx: @title:window]
en: Publishing Error
ka: გამოცემის შეცდომა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, mListWidget)
en: The list of addressees to receive the invitation
ka: მოსაწვევის გასაგზავნი მისამართების სია

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, mListWidget)
en: This is a list of all the addresses you have currently selected to receive the iCalendar invitation.
ka: ეს ყველა იმ მისამართის ჩამონათვალია, რომელიც თქვენ ამჟამად iCalendar-ის მოსაწვევის მისაღებად გაქვთ მონიშნული.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mNew)
en: Create a new recipient
ka: ახალი მიმღების შექმნა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mNew)
en: Click this button and you will be able to enter a name and email for a new addressee to add to the recipients list
ka: დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე და თქვენ შესაძლებლობა გექნებათ შეიყვანოთ სახელი და ელფოსტა ახალი მისამართისთვის, მიმღებების სიაში ჩასამატებლად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNew)
en: &New
ka: &ახალი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemove)
en: Remove the recipient currently selected
ka: ამჟამად მონიშნული მიმღების წაშლა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mRemove)
en: Click this button to remove the recipient currently selected from the list
ka: დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე სიიდან ამჟამად მონიშნული მიმღების წასაშლელად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemove)
en: &Remove
ka: &წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Select a recipient from your address book
ka: მიმღების თქვენი მისამართების წიგნაკიდან არჩევა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Click this button to show another dialog where you will be able to select a recipient from your address book
ka: ამ ღილაკზე დაწოლა გამოაჩენს სხვა ფანჯარას, სადაც მიმღების არჩევა მისამართების წიგნაკიდან შეგეძლებათ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: &Select...
ka: &მონიშნეთ...

[ctx: recipient name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: The recipient's name
ka: მიმღების სახელი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: This field contains the name of the recipient
ka: ეს ველი მიმღების სახელს შეიცავს

[ctx: recipient email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: E&mail:
ka: &ელფოსტა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: The recipient's email address
ka: მიმღების ელფოსტის მისამართი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: This field contains the email address of the recipient
ka: ეს ველი მიმღების ელფოსტის მისამართს შეიცავს

en: (EmptyName)
ka: (ცარიელისახელ)

en: (EmptyEmail)
ka: (ცარიელიელფოსტა)

en: Error: Assigning different incidence types.
ka: შეცდომა: მინიჭებული გავლენის ტიპები განსხვავდება.

en: This isn't an update. The found incidence was modified more recently.
ka: ეს განახლება არაა. ნაპოვნი გავლენა უფრო ახალია.

en: Error modifying incidence
ka: გავლენის ჩასწორების შეცდომა

[ctx: @info]
en: <para>You added an invitation update, but an earlier version of the item could not be found in your calendar.</para><para>This may have occurred because:<list><item>the organizer did not include you in the original invitation</item><item>you did not accept the original invitation yet</item><item>you deleted the original invitation from your calendar</item><item>you no longer have access to the calendar containing the invitation</item></list></para><para>This is not a problem, but we thought you should know.</para>
ka: <para>თქვენ დაამატეთ მოსაწვევის ფანახლება, მაგრამ ამ ელემენტის მოძველო ვერსიის თქვენს კალენდარში მოძებნა შეუძლებელია.</para><para>ეს შეიძლება მომხდარიყო იმიტომ, რომ:<list><item>ორგანიზატორმა თავდაპირველ მოსაწვევში არ ჩაგსვათ</item><item>თქენ ჯერ არ დათანახმებულხართ საწყის მოსაწვევს</item><item>თქვენ წაშალეთ საწყისი მოსაწვევი თქვენი კალენდარიდან</item><item>თქვენ აღარ გაქვთ წვდომა ამ მოსაწვევის შემცველ კალენდართან</item></list></para><para>ეს პრობლემა არაა, მაგრამ ვიფიქრეთ, კარგი იქნებოდა, გცდონოდათ.</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Find Invitation to be Updated
ka: გასაახლებელი მოსაწვევი არ არსებობს

en: Error adding incidence
ka: გავლენის დამატების შეცდომა

en: Could not find incidence to delete.
ka: წასაშლელად გავლენის პოვნა შეუძლებელია.

en: Error recording exception
ka: გამონაკლისის ჩაწერის შეცდომა

[ctx: @info]
en: The event or task could not be removed from your calendar. Maybe it has already been deleted or is not owned by you. Or it might belong to a read-only or disabled calendar.
ka: მოვლენის ან ამოცანის თქვენი კალენდარიდან წაშლა შეუძლებელია. ის ალბათ უკვე წაშალეთ, ან თქვენ არ გეკუთვნით, ან შეიძლება მხოლოდ-წაკითხვად ან გათიშულ კალენდარს ეკუთვნის.

en: Generic Error
ka: ზოგადი შეცდომა

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 but was not invited.
ka: %1-ს უნდა დასწრება, მაგრამ %2 მოწვეული არ იყო.

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 on behalf of %3.
ka: %1-ს უნდა დასწრება %2-ზე %3-ის მაგიერ.

[ctx: @title:window]
en: Uninvited Attendee
ka: მოუწვეველი დამსწრე

[ctx: @option]
en: Accept Attendance
ka: დამსწრის დადასტურება

[ctx: @option]
en: Reject Attendance
ka: დამსწრის უარყოფა

[ctx: @info]
en: The organizer rejected your attendance at this meeting.
ka: ორგანიზატორმა უარი გითხრათ ამ შეხვედრაზე დასწრებაზე.

[ctx: @info]
en: An attendee was added to the incidence. Do you want to email the attendees an update message?
ka: დამსწრე გავლენას დაემატა. გნებავთ დამსწრეს განახლების შეტყობინება გაუგზავნოთ?

[ctx: @title:window]
en: Attendee Added
ka: დამსწრე დამატებულია

[ctx: @option]
en: Send Messages
ka: შეტყობინებების გაგზავნა

[ctx: @option]
en: Do Not Send
ka: არ გააგზავნო

en: No incidence for scheduling.
ka: დასაგეგმი გავლენის გარეშე.

en: No Free Busy Cache
ka: თავისუფალი/დაკავებულის ქეში არ არსებობს

en: Error saving freebusy object
ka: თავისუფალი/დაკავებულის ობიექტის შენახვის შეცდომა

en: Add Folder...
ka: საქაღალდის დამატება…

en: Add a new calendar folder to the currently selected calendar folder.
ka: ამჟამად მონიშნულ კალენდარის საქაღალდეში ახალი კალენდარის საქაღალდის დამატება.

[ctx: @title:window]
en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: Could not create calendar folder: %1
ka: კალენდრის საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Folder Creation Failed
ka: კალენდრის საქაღალდის შექმნის შეცდომა

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
ka[0]: საქაღალდის კოპირება
ka[1]: %1 საქაღალდის კოპირება

en: Copy the selected calendar folders to the clipboard.
ka: მონიშნული კალენდარის საქაღალდეების ბუფერში კოპირება.

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
ka[0]: საქაღალდის წაშლა
ka[1]: %1 საქაღალდის წაშლა

en: Delete the selected calendar folders from the calendar.
ka: მონიშნული კალენდარის საქაღალდეების კალენდარიდან წაშლა.

en: Do you really want to delete this calendar folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 calendar folders and all their sub-folders?
ka[0]: მართლა გნებავთ, წაშალოთ ეს კალენდარის საქაღალდე და ყველა მისი ქვესაქაღალდე?
ka[1]: მართლა გნებავთ, წაშალოთ %1 კალენდარის საქაღალდე და ყველა მისი ქვესაქაღალდე?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar Folder? | Delete Calendar Folders?
ka[0]: წავშალო კალენდრის საქაღალდე?
ka[1]: წავშალო კალენდრის საქაღალდეები?

en: Could not delete calendar folder: %1
ka: კალენდრის საქაღალდის წაშლის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Folder Deletion Failed
ka: კალენდრის საქაღალდის წაშლის შეცდომა

en: Update Folder | Update %1 Folders
ka[0]: საქაღალდის განახლება
ka[1]: %1 საქაღალდის განახლება

en: Update the content of the selected calendar folders.
ka: მონიშნული ალენდარის საქაღალდეების შემცველობის განახლება.

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
ka[0]: საქაღალდის ამოჭრა
ka[1]: %1 საქაღალდის ამოჭრა

en: Cut the selected calendar folders from the calendar.
ka: მონიშნული კალენდარის საქაღალდეების კალენდარიდან ამოჭრა.

en: Folder Properties...
ka: საქაღალდის თვისებები...

en: Open a dialog to edit the properties of the selected calendar folder.
ka: მონიშნული კალენდრის საქაღალდის თვისებების ჩასწორების ფანჯრის გახსნა.

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
ka: კალენდრის საქაღალდის თვისებები: %1

en: Copy Event | Copy %1 Events
ka[0]: მოვლენის კოპირება
ka[1]: %1 მოვლენის კოპირება

en: Copy the selected events to the clipboard.
ka: მონიშნული მოვლენების კოპირება მიმოცვლის ბაფერში.

en: Delete Event | Delete %1 Events
ka[0]: მოვლენის წაშლა
ka[1]: %1 მოვლენის წაშლა

en: Delete the selected events from the calendar.
ka: კალენდრიდან მონიშნული მოვლენების წაშლა.

en: Do you really want to delete the selected event? | Do you really want to delete %1 events?
ka[0]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ %1 მოვლენის წაშლა?
ka[1]: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ %1 მოვლენის წაშლა?

[ctx: @title:window]
en: Delete Event? | Delete Events?
ka[0]: წავშალო მოვლენები?
ka[1]: წავშალო მოვლენები?

en: Could not delete event: %1
ka: მოვლენის წაშლის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Event Deletion Failed
ka: მოვლენის წაშლის შეცდომა

en: Cut Event | Cut %1 Events
ka[0]: მოვლენის ამოჭრა
ka[1]: %1 მოვლენის ამოჭრა

en: Cut the selected events from the calendar.
ka: კალენდრიდან მონიშნული მოვლენების ამოჭრა.

en: Add &Calendar...
ka: &კალენდრის დამატება...

en: Add a new calendar<p>You will be presented with a dialog where you can select the type of the calendar that shall be added.</p>
ka: ახალი კალენდარის დამატება<p>გავხსნით ფანჯარას, სადაც დასამატებელი კალენდარის ტიპის არჩევა შეგეძლებათ.</p>

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
ka: კალენდრის დამატება

en: Could not create calendar: %1
ka: კალენდის შექმნის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Creation Failed
ka: კალენდრის შექმნის შეცდომა

en: &Delete Calendar | &Delete %1 Calendars
ka[0]: კალენდრის წაშლა
ka[1]: %1 კალენდრის წაშლა

en: Delete the selected calendars<p>The currently selected calendars will be deleted, along with all the events, todos and journals they contain.</p>
ka: მონიშნული კალენდარების წაშლა<p>წაიშლება ამჟამად მონიშნული კალენდარები, მოვლენებთან, განრიგთან და ჟურნალებთან ერთად, რომლებსაც ისინი შეიცავენ.</p>

en: Do you really want to delete this calendar? | Do you really want to delete %1 calendars?
ka[0]: მართლა გნებავთ %1 კალენდრის წაშლა?
ka[1]: მართლა გნებავთ %1 კალენდრის წაშლა?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar? | Delete Calendars?
ka[0]: წავშალო კალენდრები?
ka[1]: წავშალო კალენდრები?

en: Calendar Properties...
ka: კალენდრის თვისებები...

en: Open a dialog to edit properties of the selected calendar.
ka: მონიშნული კალენდრის თვისებების ჩასწორების ფანჯრის გახსნა.

en: Update Calendar | Update %1 Calendars
ka[0]: კალენდრის განახლება
ka[1]: %1 კალენდრის განახლება

en: Updates the content of all folders of the selected calendars.
ka: მონიშნული კალენდრების საქაღალდეების შემცველობის განახლება.

en: &Copy to Calendar
ka: &კალენდარში კოპირება

en: Copy the selected event to a different calendar.
ka: მონიშნული მოვლენის კოპირება სხვა კალენდარში.

en: &Move to Calendar
ka: &კალენდარში გადატანა

en: Move the selected event to a different calendar.
ka: მონიშნული მოვლენის სხვა კალენდარში გადატანა.

en: Could not paste event: %1
ka: მოვლენის ჩასმის შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
ka: ჩასმის შეცდომა

en: Update Available Calendars
ka: ხელმისაწვდომი კალენდრებისგანახლება

en: Updates the tree of available calendars.
ka: ხელმისაწვდომი კალენდრების ხის განახლება.

en: Copy Event To
ka: მოვლენის კოპირება

en: Move Event To
ka: მოვლენის გადატანა

en: Edit Event...
ka: მოვლენის ჩასწორება...

en: Copy To-do | Copy %1 To-dos
ka[0]: განრიგის წაშლა
ka[1]: %1 განრიგის წაშლა

en: Copy To-do To
ka: განრიგის კოპირება

en: Delete To-do | Delete %1 To-dos
ka[0]: განრიგის წაშლა
ka[1]: %1 განრიგის წაშლა

en: Cut To-do | Cut %1 To-dos
ka[0]: განრიგის ამოჭრა
ka[1]: %1 განრიგის ამოჭრა

en: Move To-do To
ka: განრიგის გადატანა

en: Edit To-do...
ka: განრიგის ჩასწორება...

en: Copy Journal | Copy %1 Journals
ka[0]: ჟურნალის კოპირება
ka[1]: %1 ჟურნალის კოპირება

en: Copy Journal To
ka: ჟურნალის კოპირება

en: Delete Journal | Delete %1 Journals
ka[0]: ჟურნალის წაშლა
ka[1]: %1 ჟურნალის წაშლა

en: Cut Journal | Cut %1 Journals
ka[0]: ჟურნალის ამოჭრა
ka[1]: %1 ჟურნალის ამოჭრა

en: Move Journal To
ka: ჟურნალის გადატანა

en: Edit Journal...
ka: ჟურნალის ჩასწორება...

en: New E&vent...
ka: ახალი &მოვლენა...

en: Create a new event
ka: ახალი მოვლენის შექმნა

en: New &To-do...
ka: &ახალი განრიგი...

en: Create a new To-do
ka: ახალი განრიგის შექმნა

en: New Su&b-to-do...
ka: ახალი &ქვეგანრიგი...

en: Create a new Sub-to-do
ka: ახალი ქვეგანრიგის შექმნა

en: New &Journal...
ka: &ახალი ჟურნალი...

en: Create a new Journal
ka: ახალი ჟურნალის შექმნა

en: &Edit...
ka: &ჩასწორება...

en: Edit the selected incidence.
ka: მონიშნული გავლენის ჩასწორება.

en: Purging completed to-dos
ka: დასრულებული განრიგის წაშლა
