akonadi-calendar - en to sa translation catalogue (313 entries)

en: Could not find incidence to update, it probably was deleted recently.
sa: अद्यतनं कर्तुं घटनां न प्राप्नोत्, सम्भवतः अद्यैव विलोपितम्।

en: Error performing deletion.
sa: लोपं कुर्वन् त्रुटिः।

en: Error performing copy.
sa: प्रतिलिपिं कर्तुं त्रुटिः।

en: Can't find item: %1
sa: मदं न लभ्यते: %1

en: Error while removing relations.
sa: सम्बन्धान् दूरीकर्तुं त्रुटिः।

en: Error while deleting incidences: %1
sa: घटनाः विलोपयन्ते सति त्रुटिः: %1

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to cut just this item and make all its sub-to-dos independent, or cut the to-do with all its sub-to-dos?
sa: "%1" इत्यस्य द्रव्यस्य उप-कार्यं भवति । किं भवन्तः केवलम् एतत् द्रव्यं छित्त्वा तस्य सर्वाणि उप-कार्य-कार्यं स्वतन्त्राणि कर्तुम् इच्छन्ति, अथवा कर्तव्यं सर्वैः उप-कार्यैः सह कटयितुम् इच्छन्ति?

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Confirmation
sa: KOrganizer पुष्टिकरण

[ctx: @action:button]
en: Cut Only This
sa: केवलं एतत् कटयतु

[ctx: @action:button]
en: Cut All
sa: सर्वान् कटयतु

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to copy just this item or copy the to-do with all its sub-to-dos?
sa: "%1" इत्यस्य द्रव्यस्य उप-कार्यं भवति । किं भवान् केवलं एतत् द्रव्यं प्रतिलिखितुं इच्छति अथवा तस्य सर्वैः उप-कार्यैः सह कर्तव्यस्य प्रतिलिपिं कर्तुम् इच्छति?

[ctx: @action:button]
en: Copy Only This
sa: केवलं एतत् प्रतिलिपि कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Copy All
sa: सर्वाणि प्रतिलिख्यताम्

[ctx: @title:column calendar event summary]
en: Summary
sa: संक्षेपः

[ctx: @title:column calendar event start date and time]
en: Start Date and Time
sa: प्रारम्भ तिथि समय

[ctx: @title:column calendar event end date and time]
en: End Date and Time
sa: समाप्तितिथिः समयः च

[ctx: @title:column calendar event type]
en: Type
sa: प्रकारः

[ctx: @title:column todo item due date and time]
en: Due Date and Time
sa: नियततिथिः समयः च

[ctx: @title:column todo item priority]
en: Priority
sa: पूर्ववर्तिता

[ctx: @title:column todo item completion in percent]
en: Complete
sa: पूर्णं करोतु

[ctx: @title:column calendar title]
en: Calendar
sa: पञ्चाङ्गम्

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish URL
sa: निःशुल्क/व्यस्त प्रकाशन URL

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUrl), group (FreeBusy Publish)
en: URL for publishing free/busy information
sa: मुक्त/व्यस्तसूचना प्रकाशयितुं URL

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Username
sa: निःशुल्क/व्यस्त प्रयोक्तृनाम प्रकाशयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishUser), group (FreeBusy Publish)
en: Username for publishing free/busy information
sa: निःशुल्क/व्यस्तसूचना प्रकाशयितुं उपयोक्तृनाम

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Free/Busy Publish Password
sa: निःशुल्क/व्यस्त गुप्तशब्द प्रकाशित करें

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyPublishPassword), group (FreeBusy Publish)
en: Password for publishing free/busy information
sa: निःशुल्क/व्यस्तसूचनाः प्रकाशयितुं गुप्तशब्दः

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveAuto), group (FreeBusy Retrieve)
en: Enable Automatic Free/Busy Retrieval
sa: स्वचालितं मुक्त/व्यस्तपुनर्प्राप्तिः सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: Use full email address for retrieval
sa: पुनः प्राप्त्यर्थं पूर्णं ईमेल-सङ्केतं उपयुज्यताम्

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyFullDomainRetrieval), group (FreeBusy Retrieve)
en: With this setting, you can change the filename that will be fetched from the server. With this checked, it will download a free/busy file called user@domain.ifb, for example nn@kde.org.ifb. Without this set, it will download user.ifb, for example nn.ifb.
sa: एतेन सेटिङ्ग् इत्यनेन भवान् सर्वरात् यत् सञ्चिकानाम आनयिष्यते तत् परिवर्तयितुं शक्नोति । एतत् जाँचयित्वा, एतत् user@domain.ifb इति निःशुल्कं/व्यस्तसञ्चिकां डाउनलोड् करिष्यति, उदाहरणार्थं nn@kde.org.ifb । एतत् सेट् विना, एतत् user.ifb डाउनलोड् करिष्यति, उदाहरणार्थं nn.ifb ।

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUrl), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval URL
sa: मुक्त/व्यस्त पुनर्प्राप्ति URL

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrieveUser), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Username
sa: निःशुल्क/व्यस्त पुनर्प्राप्ति उपयोक्तृनाम

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Free/Busy Retrieval Password
sa: निःशुल्क/व्यस्त पुनर्प्राप्ति गुप्तशब्द

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyRetrievePassword), group (FreeBusy Retrieve)
en: Password for retrieving free/busy information
sa: निःशुल्क/व्यस्तसूचनाः पुनः प्राप्तुं गुप्तशब्दः

note: i18n: ectx: label, entry, group (Group Scheduling)
en: Send copy to owner when mailing events
sa: घटनां मेलद्वारा स्वामिने प्रतिलिपिं प्रेषयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Group Scheduling)
en: Check this box to get a copy of all e-mail messages that KOrganizer sends at your request to event attendees.
sa: KOrganizer इत्यनेन भवतः अनुरोधेन इवेण्ट्-उपस्थितेभ्यः प्रेषितानां सर्वेषां ई-मेल-सन्देशानां प्रतिलिपिं प्राप्तुं एतत् पेटीं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry (HideDeclinedInvitations), group (Group Scheduling)
en: Hide declined invitations
sa: अङ्गीकृतानि आमन्त्रणानि गोपयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideDeclinedInvitations), group (Group Scheduling)
en: Check this box to hide declined invitations in event views.
sa: इवेण्ट् दृश्येषु अस्वीकृतानि आमन्त्रणानि गोपयितुं एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Reminders)
en: Only show reminders for events I organize or attend
sa: केवलं मया आयोजितानां वा उपस्थितानां वा आयोजनानां स्मारकं दर्शयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Reminders)
en: Check this to only receive reminders for events that you are the organizer of or that you are attending.
sa: केवलं तेषां आयोजनानां स्मरणं प्राप्तुं एतत् परीक्ष्यताम् यस्य भवन्तः आयोजकाः सन्ति अथवा भवन्तः उपस्थिताः सन्ति।

note: i18n: ectx: label, entry (OutlookCompatCounterProposals), group (Hidden Options)
en: Send Outlook-like pseudo counter proposals
sa: Outlook-सदृशानि छद्म-गणक-प्रस्तावान् प्रेषयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: Check whether hostname and retrieval email address match
sa: होस्ट्नाम पुनर्प्राप्ति-ईमेल-सङ्केतः च मेलति वा इति पश्यन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FreeBusyCheckHostname), group (Hidden Options)
en: With this setting you can configure whether the domain part of the free/busy URL has to match the domain part of the user ID you are looking for. For example, if this option is set, then looking for the free/busy data of joe@mydomain.com on the server www.yourdomain.com will fail.
sa: एतेन सेटिङ्ग् इत्यनेन भवान् विन्यस्तुं शक्नोति यत् मुक्त/व्यस्त URL इत्यस्य डोमेन् भागः भवता अन्विष्यमाणस्य उपयोक्तृ-ID इत्यस्य डोमेन् भागेन सह मेलयितुम् अस्ति वा इति । यथा, यदि एषः विकल्पः सेट् भवति तर्हि www.yourdomain.com इति सर्वरे joe@mydomain.com इत्यस्य मुक्त/व्यस्तदत्तांशं अन्वेष्टुं विफलं भविष्यति ।

en: Calendar
sa: पञ्चाङ्गम्

en: Tasks
sa: कार्याणि

en: Journal
sa: जर्नल

en: Notes
sa: टिप्पणियाँ

[ctx: %1 is folder contents]
en: My Kolab %1
sa: मम कोलाब %1

[ctx: %1 is folder name, %2 is folder contents]
en: Shared Kolab %1 %2
sa: साझा कोलाब %1 %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder contents]
en: %1's Kolab %2
sa: %1 इत्यस्य Collab %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name, %3 is folder contents]
en: %1's %2 Kolab %3
sa: %1 इत्यस्य %2 कोलाब %3

[ctx: %1 is folder contents]
en: Kolab %1
sa: कोलाब %1

[ctx: %1 is the folder name]
en: %1 in %2
sa: %2 मध्ये %1

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder contents]
en: %1's Google %2
sa: %1 इत्यस्य गूगल %2

[ctx: %1 is folder owner name, %2 is folder name]
en: %1's %2
sa: %1 इत्यस्य %2

[ctx: %1 is folder contents]
en: Google %1
sa: गूगल %1

en: My %1
sa: मम %1

[ctx: unknown resource]
en: Unknown
sa: अज्ञात

en: Failed to download free/busy data from: %1
    Reason: %2
sa: मुक्त/व्यस्तदत्तांशं डाउनलोड् कर्तुं असफलम्: %1
    कारणम् : %2

[ctx: @title:window]
en: Free/Busy Retrieval Error
sa: मुक्त/व्यस्त पुनर्प्राप्ति त्रुटि

en: Failed to parse free/busy information that was retrieved from: %1
sa: मुक्त/व्यस्तसूचनायाः विश्लेषणं कर्तुं असफलम् यत्: %1 इत्यस्मात् पुनः प्राप्तम्

en: <qt><p>The software could not upload your free/busy list to the URL '%1'. There might be a problem with the access rights, or you specified an incorrect URL. The system said: <em>%2</em>.</p><p>Please check the URL or contact your system administrator.</p></qt>
sa: <qt><p>सॉफ्टवेयर भवतः मुक्त/व्यस्तसूचीं &#39;%1&#39; URL मध्ये अपलोड् कर्तुं न शक्तवान् । अभिगमाधिकारस्य समस्या भवितुम् अर्हति, अथवा भवता अशुद्धं URL निर्दिष्टम् । प्रणाली अवदत्- <em>%2</em> .</p><p> कृपया URL पश्यन्तु अथवा स्वस्य प्रणालीप्रशासकेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु ।</p></qt>

en: The free/busy information was successfully sent.
sa: निःशुल्क/व्यस्तसूचना सफलतया प्रेषिता।

[ctx: @title:window]
en: Sending Free/Busy
sa: निःशुल्क/व्यस्तं प्रेषयति

en: Unable to publish the free/busy data: %1
sa: मुक्त/व्यस्तदत्तांशं प्रकाशयितुं असमर्थः: %1

en: <qt><p>No URL configured for uploading your free/busy list. Please set it in KOrganizer's configuration dialog, on the "Free/Busy" page.</p><p>Contact your system administrator for the exact URL and the account details.</p></qt>
sa: <qt><p>भवतः मुक्त/व्यस्तसूचीं अपलोड् कर्तुं कोऽपि URL विन्यस्तः नास्ति । कृपया KOrganizer इत्यस्य विन्याससंवादे, &quot;Free/Busy&quot; पृष्ठे सेट् कुर्वन्तु ।</p><p> सटीक URL तथा खाताविवरणार्थं स्वस्य प्रणालीप्रशासकेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु ।</p></qt>

[ctx: @title:window]
en: No Free/Busy Upload URL
sa: मुक्त/व्यस्त अपलोड URL नास्ति

en: <qt>The target URL '%1' provided is invalid.</qt>
sa: <qt>प्रदत्तं लक्ष्य-URL '%1' अमान्यम् अस्ति ।</qt>

[ctx: @title:window]
en: Invalid URL
sa: अमान्य URL

en: General error
sa: सामान्यदोषः

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 creation
sa: %1 सृष्टिः

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 deletion
sa: %1 लोपः

[ctx: %1 is event, todo or journal]
en: %1 modification
sa: %1 परिवर्तनम्

en: Error creating ical resource: %1
sa: ical संसाधनस्य निर्माणे त्रुटिः: %1

en: Failed to obtain D-Bus interface for remote configuration.
sa: दूरस्थविन्यासार्थं D-Bus अन्तरफलकं प्राप्तुं असफलम् ।

en: Could not download remote file.
sa: दूरस्थसञ्चिकां अवतरणं कर्तुं न शक्तवान्।

en: An import task is already in progress.
sa: आयातकार्यं पूर्वमेव प्रचलति ।

en: Empty filename. Will not import ical file.
sa: रिक्तं सञ्चिकानाम । ical सञ्चिकां आयातं न करिष्यति।

en: Url to import is malformed.
sa: आयातार्थं Url विकृतम् अस्ति ।

en: The selected file is not a readable file.
sa: चयनिता सञ्चिका पठनीया सञ्चिका नास्ति ।

en: The selected file is not properly formatted, or in a format not supported by this software.
sa: चयनितसञ्चिका सम्यक् प्रारूपिता नास्ति, अथवा अस्मिन् सॉफ्टवेयरद्वारा समर्थितरूपेण न प्रारूपिता अस्ति ।

en: The selected file is empty.
sa: चयनितसञ्चिका रिक्तं भवति ।

en: Merge ical file into existing calendar.
sa: ical सञ्चिकां विद्यमानपञ्चाङ्गे विलीनं कुर्वन्तु ।

en: Error while trying to create calendar item. Error was: %1
sa: पञ्चाङ्गवस्तु निर्मातुं प्रयतमाने त्रुटिः । त्रुटिः आसीत् : %1

en: Error while trying to delete calendar item. Error was: %1
sa: पञ्चाङ्गवस्तु विलोपयितुं प्रयतमाने त्रुटिः। त्रुटिः आसीत् : %1

[ctx: errormessage for a job ended with an unexpected result]
en: An unknown error occurred
sa: अज्ञातदोषः अभवत्

en: Error while trying to modify calendar item. Error was: %1
sa: पञ्चाङ्गवस्तु परिवर्तयितुं प्रयतमाने त्रुटिः। त्रुटिः आसीत् : %1

en: That calendar item was already deleted, or currently being deleted.
sa: सः पञ्चाङ्गवस्तु पूर्वमेव लोपितः आसीत्, अथवा सम्प्रति विलोपितः अस्ति ।

en: Operation can not be performed due to ACL restrictions
sa: एसीएल-प्रतिबन्धानां कारणेन संचालनं कर्तुं न शक्यते

en: The chosen collection is invalid
sa: चयनितः सङ्ग्रहः असिद्धः अस्ति

en: Default collection is invalid or doesn't have proper ACLs and DestinationPolicyNeverAsk was used
sa: पूर्वनिर्धारितसङ्ग्रहः अमान्यः अस्ति अथवा समुचितानि ACLs नास्ति तथा च DestinationPolicyNeverAsk इत्यस्य उपयोगः कृतः

en: Duplicate item id in a group operation
sa: समूहसञ्चालने item id इत्यस्य डुप्लिकेट् कुर्वन्तु

en: One change belonging to a group of changes failed. All changes are being rolled back.
sa: परिवर्तनसमूहस्य एकः परिवर्तनः असफलः अभवत् । सर्वे परिवर्तनानि पुनः रोल क्रियन्ते।

en: Unknown error
sa: अज्ञातदोषः

en: Error loading calendar.
sa: पञ्चाङ्गं लोड् करणं त्रुटिः।

en: Error message: %1
sa: त्रुटिसन्देशः %1

en: Unknown error while parsing iCal invitation
sa: iCal आमन्त्रणं विश्लेषणं कुर्वन् अज्ञातदोषः

en: Error while processing an invitation or update.
sa: आमन्त्रणं अथवा अद्यतनं संसाधयन् त्रुटिः।

en: Invalid incidence
sa: असिद्ध घटना

en: Invalid action: %1
sa: अमान्यक्रिया: %1

en: Error sending counter proposal
sa: प्रतिप्रस्तावं प्रेषयन् त्रुटिः

en: Could not start editor to edit counter proposal
sa: काउण्टरप्रस्तावस्य सम्पादनार्थं सम्पादकं आरभ्यतुं न शक्तवान्

en: The item '%1' has no attendees. Therefore no groupware message will be sent.
sa: '%1' इति मदस्य उपस्थिताः नास्ति । अतः कोऽपि समूहसामग्रीसन्देशः न प्रेषितः भविष्यति ।

[ctx: @title:window]
en: Message Not Sent
sa: सन्देशः न प्रेषितः

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Email
sa: ईमेल प्रेषयन्तु

[ctx: @action:button dialog negative answer]
en: Do Not Send
sa: मा प्रेषयतु

en: Error: %1
sa: त्रुटिः %1

en: Error loading calendar: %1
sa: पञ्चाङ्गं लोड् करणं त्रुटिः: %1

en: The groupware message for item '%1' was successfully sent.
    Method: %2
sa: '%1' इति द्रव्यस्य समूहवेयरसन्देशः सफलतया प्रेषितः ।
    विधिः %2

[ctx: Groupware message sending failed. %2 is request/reply/add/cancel/counter/etc.]
en: Unable to send the item '%1'.
    Method: %2
sa: '%1' इति द्रव्यं प्रेषयितुं असमर्थः ।
    विधिः %2

en: The item information was successfully sent.
sa: मदसूचना सफलतया प्रेषिता।

[ctx: @title:window]
en: Publishing
sa: प्रकाशन

en: Unable to publish the item '%1'
sa: '%1' इति द्रव्यं प्रकाशयितुं असमर्थः ।

[ctx: @title:window]
en: Forwarding
sa: अग्रे प्रेषणम्

en: Unable to forward the item '%1'
sa: '%1' इति द्रव्यं अग्रे प्रेषयितुं असमर्थः ।

[ctx: @title:window]
en: Forwarding Error
sa: अग्रे प्रेषणदोषः

en: Proposed new meeting time: %1 - %2
sa: प्रस्तावितः नूतनः सभासमयः : %1 - %2

[ctx: @title:window]
en: Group Scheduling Email
sa: समूह समयनिर्धारण ईमेल

en: <placeholder>No summary given</placeholder>
sa: <placeholder>न सारांशः दत्तः</placeholder>

en: The event "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
sa: "%1" इति घटनायां अन्ये जनाः समाविष्टाः सन्ति ।
    किं भवान् उपस्थितानां कृते आमन्त्रणं ईमेलद्वारा प्रेषयितुम् इच्छति?

en: The todo "%1" includes other people.
    Do you want to email the invitation to the attendees?
sa: todo "%1" इत्यत्र अन्ये जनाः समाविष्टाः सन्ति ।
    किं भवान् उपस्थितानां कृते आमन्त्रणं ईमेलद्वारा प्रेषयितुम् इच्छति?

en: This incidence includes other people. Should an email be sent to the attendees?
sa: अस्मिन् प्रसङ्गे अन्ये जनाः अपि अन्तर्भवन्ति । उपस्थितानां कृते ईमेल प्रेषणीयम् वा ?

en: You are not the organizer of this event. Editing it will bring your calendar out of sync with the organizer's calendar. Do you really want to edit it?
sa: भवान् अस्य आयोजनस्य आयोजकः नास्ति। तस्य सम्पादनेन भवतः पञ्चाङ्गं आयोजकस्य पञ्चाङ्गेन सह समन्वयात् बहिः आनयिष्यति । किं भवन्तः तस्य सम्पादनं कर्तुम् इच्छन्ति ?

en: You changed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees an update message?
sa: भवता "%1" इति आमन्त्रणं परिवर्तितम् ।
    किं भवान् उपस्थितानां कृते अद्यतनसन्देशं ईमेलद्वारा प्रेषयितुम् इच्छति?

[ctx: @action:button]
en: Send Update
sa: Update प्रेषयतु

en: Do you want to send a status update to the organizer of this task?
sa: अस्य कार्यस्य आयोजकं प्रति स्थिति-अद्यतनं प्रेषयितुम् इच्छति वा?

en: Your status as an attendee of this event changed. Do you want to send a status update to the event organizer?
sa: अस्य आयोजनस्य उपस्थितत्वेन भवतः स्थितिः परिवर्तिता । किं भवान् इवेण्ट् आयोजकं प्रति स्थिति-अद्यतनं प्रेषयितुम् इच्छति?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the event is canceled?
sa: भवान् "%1" इति आमन्त्रणं निष्कासितवान् ।
    किं भवान् उपस्थितानां कृते ईमेलद्वारा प्रेषयितुम् इच्छति यत् आयोजनं रद्दं कृतम्?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the todo is canceled?
sa: भवान् "%1" इति आमन्त्रणं निष्कासितवान् ।
    किं भवान् उपस्थितानां कृते ईमेलद्वारा प्रेषयितुम् इच्छति यत् todo रद्दः अस्ति?

en: You removed the invitation "%1".
    Do you want to email the attendees that the journal is canceled?
sa: भवान् "%1" इति आमन्त्रणं निष्कासितवान् ।
    किं भवान् उपस्थितानां कृते ईमेलद्वारा प्रेषयितुम् इच्छति यत् पत्रिका रद्दीकृता अस्ति?

en: Do you want to send a status update to the organizer of this journal?
sa: अस्य पत्रिकायाः आयोजकं प्रति स्थिति-अद्यतनं प्रेषयितुम् इच्छति वा?

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Update
sa: Update प्रेषयतु

en: You had previously accepted an invitation to this event. Do you want to send an updated response to the organizer declining the invitation?
sa: भवता पूर्वं अस्य आयोजनस्य निमन्त्रणं स्वीकृतम् आसीत् । आमन्त्रणं अङ्गीकृत्य आयोजकं प्रति अद्यतनं प्रतिक्रियां प्रेषयितुम् इच्छति वा?

en: Counter proposal: %1
sa: प्रतिप्रस्तावः %1

en: Sending group scheduling email failed.
sa: समूहनिर्धारण ईमेल प्रेषणं विफलम्।

[ctx: @action:button dialog positive answer to abort question]
en: Abort Update
sa: अद्यतनं निरस्तं कुर्वन्तु

en: There are no attendees to e-mail
sa: ई-मेलं कर्तुं उपस्थिताः न सन्ति

en: Free Busy Object
sa: निःशुल्क व्यस्त वस्तु

en: Free Busy Message
sa: निःशुल्क व्यस्त सन्देश

en: Error while creating transport
sa: परिवहनस्य निर्माणकाले त्रुटिः

en: Error fetching transport. Unable to send invitations
sa: परिवहनं आनयन् त्रुटिः। आमन्त्रणपत्राणि प्रेषयितुं असमर्थः

en: Error queuing message in outbox: %1
sa: बहिःपेटिकायां सन्देशस्य पङ्क्तिकरणं त्रुटिः: %1

en: Examination of the recipient's signing preferences yielded that you be asked whether or not to sign this message.
    Sign this message?
sa: प्राप्तकस्य हस्ताक्षरप्राथमिकतानां परीक्षणेन भवन्तः पृष्टाः यत् अस्मिन् सन्देशे हस्ताक्षरं कर्तव्यं वा न वा इति ।
    अस्मिन् सन्देशे हस्ताक्षरं कुर्वन्तु?

en: Sign Message?
sa: हस्ताक्षरं सन्देशः?

[ctx: to sign]
en: &Sign
sa: &चिह्नम्‌

[ctx: @action:button]
en: Do &Not Sign
sa: हस्ताक्षरं कुर्वन्तु &न कुर्वन्तु

en: There are conflicting signing preferences for these recipients.
    Sign this message?
sa: एतेषां प्राप्तकर्तानां कृते परस्परविरोधिनः हस्ताक्षरप्राथमिकताः सन्ति ।
    अस्मिन् सन्देशे हस्ताक्षरं कुर्वन्तु?

en: You have requested to sign this message, but no valid signing keys have been configured for this identity.
sa: भवता एतत् सन्देशं हस्ताक्षरं कर्तुं अनुरोधः कृतः, परन्तु अस्य परिचयस्य कृते वैधहस्ताक्षरकुंजी विन्यस्ताः न सन्ति ।

[ctx: @title:window]
en: Send Unsigned?
sa: अहस्ताक्षरितं प्रेषयतु?

[ctx: @action:button]
en: Send &Unsigned
sa: प्रेषयतु &अनहस्ताक्षरितम्

en: Some parts of this message will not be signed.
    Sending only partially signed messages might violate site policy.
    Sign all parts instead?
sa: अस्य सन्देशस्य केचन भागाः हस्ताक्षरिताः न भविष्यन्ति ।
    केवलं आंशिकरूपेण हस्ताक्षरितसन्देशान् प्रेषयित्वा साइट् नीतिस्य उल्लङ्घनं भवितुम् अर्हति ।
    तस्य स्थाने सर्वेषु भागेषु हस्ताक्षरं कुर्वन्तु?

en: This message will not be signed.
    Sending unsigned message might violate site policy.
    Sign message instead?
sa: अयं सन्देशः हस्ताक्षरितः न भविष्यति।
    अहस्ताक्षरितं सन्देशं प्रेषयित्वा साइट् नीतेः उल्लङ्घनं भवितुम् अर्हति ।
    तस्य स्थाने सन्देशे हस्ताक्षरं कुर्वन्तु?

en: &Sign All Parts
sa: &सभी भागों पर हस्ताक्षर करें

en: &Sign
sa: &चिह्नम्‌

[ctx: @title:window]
en: Unsigned-Message Warning
sa: अहस्ताक्षरित-सन्देश चेतावनी

[ctx: @action:button]
en: Send &As Is
sa: प्रेषयतु &यथा अस्ति

en: Valid trusted encryption keys were found for all recipients.
    Encrypt this message?
sa: सर्वेषां प्राप्तकर्तानां कृते वैधविश्वसनीयगुप्तीकरणकुंजीः प्राप्ताः ।
    एतत् सन्देशं एन्क्रिप्ट् कुर्वन्तु?

en: Examination of the recipient's encryption preferences yielded that you be asked whether or not to encrypt this message.
    Encrypt this message?
sa: प्राप्तकस्य गोपनप्राथमिकतानां परीक्षणेन भवन्तः पृष्टाः यत् एतत् सन्देशं गोपनं कर्तव्यं वा न वा इति ।
    एतत् सन्देशं एन्क्रिप्ट् कुर्वन्तु?

[ctx: @title:window]
en: Encrypt Message?
sa: सन्देशं एन्क्रिप्ट् कुर्वन्तु?

en: Sign && &Encrypt
sa: हस्ताक्षरं && &Encrypt

en: &Encrypt
sa: &गुप्तीकरण

en: &Sign Only
sa: &केवलं हस्ताक्षरं कुर्वन्तु

en: &Send As-Is
sa: &यथावत् प्रेषयतु

en: There are conflicting encryption preferences for these recipients.
    Encrypt this message?
sa: एतेषां ग्राहकानाम् कृते परस्परविरोधिनः एन्क्रिप्शन-प्राथमिकताः सन्ति ।
    एतत् सन्देशं एन्क्रिप्ट् कुर्वन्तु?

en: Encrypt Message?
sa: सन्देशं एन्क्रिप्ट् कुर्वन्तु?

[ctx: @action:button]
en: &Encrypt
sa: &गुप्तीकरण

[ctx: @action:button]
en: Do &Not Encrypt
sa: एन्क्रिप्ट् कुर्वन्तु &न कुर्वन्तु

en: You have requested to encrypt this message, and to encrypt a copy to yourself, but no valid trusted encryption keys have been configured for this identity.
sa: भवता एतत् सन्देशं गोपनीयं कर्तुं, प्रतिलिपिं च स्वस्य कृते गोपनं कर्तुं प्रार्थितं, परन्तु अस्य परिचयस्य कृते वैधविश्वसनीयगुप्तीकरणकुंजी विन्यस्तं नास्ति ।

en: Send Unencrypted?
sa: अगुप्तं प्रेषयतु?

[ctx: @action:button]
en: Send &Unencrypted
sa: प्रेषयतु &अगुप्तम्

en: Some parts of this message will not be encrypted.
    Sending only partially encrypted messages might violate site policy and/or leak sensitive information.
    Encrypt all parts instead?
sa: अस्य सन्देशस्य केचन भागाः गुप्तीकरणं न भविष्यन्ति ।
    केवलं आंशिकरूपेण एन्क्रिप्टेड् सन्देशान् प्रेषयित्वा साइट् नीतेः उल्लङ्घनं भवितुम् अर्हति तथा/वा संवेदनशीलसूचनाः लीकं कर्तुं शक्नुवन्ति ।
    तस्य स्थाने सर्वान् भागान् एन्क्रिप्ट् कुर्वन्तु?

en: This message will not be encrypted.
    Sending unencrypted messages might violate site policy and/or leak sensitive information.
    Encrypt messages instead?
sa: एषः सन्देशः गुप्तीकरणं न भविष्यति ।
    अगुप्तसन्देशप्रेषणेन साइटनीतेः उल्लङ्घनं भवितुम् अर्हति तथा/वा संवेदनशीलसूचनाः लीकं भवितुम् अर्हन्ति ।
    तस्य स्थाने सन्देशान् एन्क्रिप्ट् कुर्वन्तु?

en: &Encrypt All Parts
sa: &सर्वभागाः एन्क्रिप्ट् कुर्वन्तु

en: Unencrypted Message Warning
sa: अगुप्तसन्देश चेतावनी

en: Error sending e-mail:
sa: ई-मेलप्रेषणे त्रुटिः :

[ctx: @title:window]
en: Select Addresses
sa: Addresses इति चिनोतु

[ctx: @info:tooltip]
en: Send email to these recipients
sa: एतेभ्यः प्राप्तिभ्यः ईमेल प्रेषयन्तु

en: Clicking the <b>Ok</b> button will cause an email to be sent to the recipients you have entered.
sa: <b>Ok</b> बटन् नुदने भवता प्रविष्टानां प्राप्तकर्तृभ्यः ईमेल प्रेषितं भविष्यति ।

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel recipient selection and the email
sa: प्राप्तकर्ता चयनं ईमेलं च रद्दं कुर्वन्तु

en: Clicking the <b>Cancel</b> button will cause the email operation to be terminated.
sa: <b>Cancel</b> बटन् नुदनेन ईमेल-सञ्चालनं समाप्तं भविष्यति ।

en: Click the <b>Help</b> button to read more information about Group Scheduling.
sa: Group Scheduling विषये अधिकानि सूचनानि पठितुं <b>Help</b> बटन् नुदन्तु ।

en: Unable to publish the calendar incidence due to an invalid recipients string.
    %1
sa: अमान्यग्राहकतारस्य कारणेन पञ्चाङ्गप्रसङ्गं प्रकाशयितुं असमर्थः ।
    %1

[ctx: @title:window]
en: Publishing Error
sa: प्रकाशन त्रुटि

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, mListWidget)
en: The list of addressees to receive the invitation
sa: आमन्त्रणं प्राप्तुं सम्बोधिनां सूची

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, mListWidget)
en: This is a list of all the addresses you have currently selected to receive the iCalendar invitation.
sa: एषा भवता सम्प्रति iCalendar आमन्त्रणं प्राप्तुं चयनितानां सर्वेषां पत्तनानां सूची अस्ति ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mNew)
en: Create a new recipient
sa: नूतनं प्राप्तकं रचयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mNew)
en: Click this button and you will be able to enter a name and email for a new addressee to add to the recipients list
sa: एतत् बटन् नुदन्तु ततः भवन्तः प्राप्तकर्तासूचौ योजयितुं नूतनस्य सम्बोधकस्य नाम ईमेलं च प्रविष्टुं शक्नुवन्ति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNew)
en: &New
sa: &नूतनम्‌

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mRemove)
en: Remove the recipient currently selected
sa: वर्तमान चयनितं प्राप्तकं निष्कासयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mRemove)
en: Click this button to remove the recipient currently selected from the list
sa: सूचीतः वर्तमानकाले चयनितं प्राप्तकं निष्कासयितुं एतत् बटन् नुदन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemove)
en: &Remove
sa: &अपाकरोति

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Select a recipient from your address book
sa: स्वस्य पतापुस्तकात् एकं प्राप्तकं चिनुत

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: Click this button to show another dialog where you will be able to select a recipient from your address book
sa: अन्यं संवादं दर्शयितुं एतत् बटन् नुदन्तु यत्र भवान् स्वस्य पतापुस्तकात् प्राप्तकर्तां चिन्वितुं शक्नोति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAddressee)
en: &Select…
sa: &विचि…

[ctx: recipient name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Name:
sa: नामः:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: The recipient's name
sa: ग्राहकस्य नाम

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mNameLineEdit)
en: This field contains the name of the recipient
sa: अस्मिन् क्षेत्रे प्राप्तकस्य नाम अस्ति

[ctx: recipient email]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: E&mail:
sa: ई-मेलः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: The recipient's email address
sa: प्राप्तकर्तायाः ईमेल-सङ्केतः

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mEmailLineEdit)
en: This field contains the email address of the recipient
sa: अस्मिन् क्षेत्रे प्राप्तकस्य ईमेल-सङ्केतः भवति

[ctx: @info:placeholder]
en: (EmptyName)
sa: (रिक्तनाम)

[ctx: @info:placeholder]
en: (EmptyEmail)
sa: (रिक्तईमेल)

en: Error: Assigning different incidence types.
sa: त्रुटिः : भिन्न-भिन्न-प्रसङ्ग-प्रकारानाम् नियुक्तिः ।

en: This isn't an update. The found incidence was modified more recently.
sa: एतत् अद्यतनं नास्ति। प्राप्ता घटना अद्यतनतया परिवर्तिता आसीत्।

en: Error modifying incidence
sa: घटनां परिवर्तयन् त्रुटिः

[ctx: @info]
en: <para>You added an invitation update, but an earlier version of the item could not be found in your calendar.</para><para>This may have occurred because:<list><item>the organizer did not include you in the original invitation</item><item>you did not accept the original invitation yet</item><item>you deleted the original invitation from your calendar</item><item>you no longer have access to the calendar containing the invitation</item></list></para><para>This is not a problem, but we thought you should know.</para>
sa: <para>भवन्तः आमन्त्रण-अद्यतनं योजितवन्तः, परन्तु भवतः पञ्चाङ्गे द्रव्यस्य पूर्वसंस्करणं न लब्धम् ।</para><para>एतत् अभवत् यतः:<list><item>आयोजकः भवन्तं न समाविष्टवान् मूलनिमन्त्रणं</item><item>भवता मूलनिमन्त्रणं न स्वीकृतम् अद्यापि</item><item>भवता स्वस्य पञ्चाङ्गात् मूलनिमन्त्रणं लोपितम्</item><item>भवन्तः न longer कृते आमन्त्रणं युक्ते पञ्चाङ्गे प्रवेशः भवति</item></list></para><para>एषा समस्या नास्ति, परन्तु अस्माभिः चिन्तितम् यत् भवान् ज्ञातव्यः।</para>

[ctx: @title:window]
en: Cannot Find Invitation to be Updated
sa: अद्यतनं कर्तुं आमन्त्रणं न प्राप्नुयात्

en: Error adding incidence
sa: घटनां योजयन् त्रुटिः

en: Could not find incidence to delete.
sa: विलोपयितुं घटनां न प्राप्नोत्।

en: Error recording exception
sa: त्रुटि अभिलेखन अपवादः

[ctx: @info]
en: The event or task could not be removed from your calendar. Maybe it has already been deleted or is not owned by you. Or it might belong to a read-only or disabled calendar.
sa: भवतः पञ्चाङ्गात् घटना वा कार्यं वा निष्कासयितुं न शक्यते स्म । भवतु नाम पूर्वमेव लोपितं वा भवतः स्वामित्वं नास्ति वा। अथवा केवलं पठनीयस्य अथवा अक्षमस्य पञ्चाङ्गस्य अन्तर्गतं भवेत् ।

en: Generic Error
sa: सामान्यदोषः

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 but was not invited.
sa: %1 %2 उपस्थितिम् इच्छति परन्तु आमन्त्रितः नासीत् ।

[ctx: @info]
en: %1 wants to attend %2 on behalf of %3.
sa: %1 %3 इत्यस्य पक्षतः %2 इत्यत्र उपस्थितिम् इच्छति ।

[ctx: @title:window]
en: Uninvited Attendee
sa: अनिमन्त्रित उपस्थित

[ctx: @option]
en: Accept Attendance
sa: उपस्थिति स्वीकार करें

[ctx: @option]
en: Reject Attendance
sa: उपस्थिति अस्वीकार करें

[ctx: @info]
en: The organizer rejected your attendance at this meeting.
sa: आयोजकः अस्मिन् सत्रे भवतः उपस्थितिम् अङ्गीकृतवान्।

[ctx: @info]
en: An attendee was added to the incidence. Do you want to email the attendees an update message?
sa: घटनायां एकः उपस्थितः अपि योजितः आसीत् । किं भवान् उपस्थितानां कृते अद्यतनसन्देशं ईमेलद्वारा प्रेषयितुम् इच्छति?

[ctx: @title:window]
en: Attendee Added
sa: उपस्थितः योजितः

[ctx: @option]
en: Send Messages
sa: सन्देशान् प्रेषयन्तु

[ctx: @option]
en: Do Not Send
sa: मा प्रेषयतु

en: No incidence for scheduling.
sa: समयनिर्धारणाय कोऽपि घटना नास्ति।

en: No Free Busy Cache
sa: कोऽपि निःशुल्कः व्यस्तः संग्रहः नास्ति

en: Error saving freebusy object
sa: freebusy वस्तु रक्षणे त्रुटिः

[ctx: A collection of all declined invidations.]
en: Declined Invitations
sa: अङ्गीकृतानि आमन्त्रणानि

[ctx: A collection of all open invidations.]
en: Open Invitations
sa: आमन्त्रणपत्राणि उद्घाटयन्तु

en: Add Folder…
sa: पुटं योजयतु…

en: Add a new calendar folder to the currently selected calendar folder.
sa: वर्तमान चयनितपञ्चाङ्गपुटे नूतनं पञ्चाङ्गपुटं योजयन्तु ।

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sa: नवीनं पुटम्

en: Could not create calendar folder: %1
sa: पञ्चाङ्गपुटं निर्मातुं न शक्तम्: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Folder Creation Failed
sa: पञ्चाङ्गपुटस्य निर्माणं विफलम्

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
sa[0]: प्रतिलिपि पुटम्
sa[1]: %1 पुटं प्रतिलिख्यताम्

en: Copy the selected calendar folders to the clipboard.
sa: चयनितपञ्चाङ्गपुटं क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम् ।

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
sa[0]: पुटं विलोपयन्तु
sa[1]: %1 पुटं विलोपयन्तु

en: Delete the selected calendar folders from the calendar.
sa: चयनितपञ्चाङ्गपुटं पञ्चाङ्गात् विलोपयन्तु ।

en: Do you really want to delete this calendar folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 calendar folders and all their sub-folders?
sa[0]: किं भवान् वास्तवमेव एतत् पञ्चाङ्गपुटं तस्य सर्वाणि उपपुटं च विलोपयितुम् इच्छति?
sa[1]: किं भवान् वास्तवमेव %1 पञ्चाङ्गपुटं तेषां सर्वाणि उपपुटं च विलोपयितुम् इच्छति?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar Folder? | Delete Calendar Folders?
sa[0]: पञ्चाङ्गपुटं विलोपयन्तु?
sa[1]: पञ्चाङ्गपुटं विलोपयन्तु?

en: Could not delete calendar folder: %1
sa: पञ्चाङ्गपुटं विलोपयितुं न शक्तम्: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Folder Deletion Failed
sa: पञ्चाङ्गपुटस्य विलोपनं विफलम्

en: Update Folder | Update %1 Folders
sa[0]: Update Folder इति
sa[1]: %1 पुटम् अद्यतनं कुर्वन्तु

en: Update the content of the selected calendar folders.
sa: चयनितपञ्चाङ्गपुटस्य सामग्रीं अद्यतनं कुर्वन्तु ।

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
sa[0]: कट फोल्डर
sa[1]: %1 पुटं कटयन्तु

en: Cut the selected calendar folders from the calendar.
sa: चयनितपञ्चाङ्गपुटं पञ्चाङ्गात् कटयन्तु ।

en: Folder Properties…
sa: फोल्डर गुणाः…

en: Open a dialog to edit the properties of the selected calendar folder.
sa: चयनितस्य पञ्चाङ्गपुटस्य गुणाः सम्पादयितुं संवादं उद्घाटयन्तु ।

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
sa: Calendar Folder %1 इत्यस्य गुणाः

en: Copy Event | Copy %1 Events
sa[0]: प्रतिलिपि घटना
sa[1]: %1 घटनाः प्रतिलिख्यताम्

en: Copy the selected events to the clipboard.
sa: चयनितघटनानि क्लिप्बोर्ड् प्रति प्रतिलिख्यताम् ।

en: Delete Event | Delete %1 Events
sa[0]: घटनां विलोपयन्तु
sa[1]: %1 घटनाः विलोपयन्तु

en: Delete the selected events from the calendar.
sa: चयनितघटनानि पञ्चाङ्गात् विलोपयन्तु ।

en: Do you really want to delete the selected event? | Do you really want to delete %1 events?
sa[0]: किं भवान् वास्तवमेव चयनितं घटनां विलोपयितुम् इच्छति?
sa[1]: किं भवान् वास्तवमेव %1 घटनाः विलोपयितुम् इच्छति?

[ctx: @title:window]
en: Delete Event? | Delete Events?
sa[0]: इवेण्ट् विलोपयन्तु?
sa[1]: घटनाः विलोपयन्तु?

en: Could not delete event: %1
sa: घटनां विलोपयितुं न शक्तम्: %1

[ctx: @title:window]
en: Event Deletion Failed
sa: घटनाविलोपनं विफलम्

en: Cut Event | Cut %1 Events
sa[0]: कट इवेण्ट्
sa[1]: %1 घटनाः कटयन्तु

en: Cut the selected events from the calendar.
sa: चयनितघटनानि पञ्चाङ्गात् कटयन्तु ।

en: Add a new calendar<p>You will be presented with a dialog where you can select the type of the calendar that shall be added.</p>
sa: नूतनं पञ्चाङ्गं योजयन्तु<p> भवन्तः एकं संवादं प्रस्तुतं भविष्यन्ति यत्र भवन्तः यत् पञ्चाङ्गं योजयिष्यन्ते तस्य प्रकारं चिन्वितुं शक्नुवन्ति ।</p>

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
sa: पञ्चाङ्गं योजयतु

en: Could not create calendar: %1
sa: पञ्चाङ्गं निर्मातुं न शक्तम्: %1

[ctx: @title:window]
en: Calendar Creation Failed
sa: पञ्चाङ्गनिर्माणं विफलम्

en: &Delete Calendar | &Delete %1 Calendars
sa[0]: &पञ्चाङ्गं विलोपयतु
sa[1]: &%1 पञ्चाङ्गानि विलोपयन्तु

en: Delete the selected calendars<p>The currently selected calendars will be deleted, along with all the events, todos and journals they contain.</p>
sa: चयनितपञ्चाङ्गानि विलोपयन्तु<p> वर्तमानकाले चयनितपञ्चाङ्गाः, तेषु समाविष्टाः सर्वेऽपि घटनाः, टोडोः, पत्रिकाः च सह विलोपिताः भविष्यन्ति ।</p>

en: Do you really want to delete this calendar? | Do you really want to delete %1 calendars?
sa[0]: किं भवान् वास्तवमेव एतत् पञ्चाङ्गं विलोपयितुम् इच्छति ?
sa[1]: किं भवान् वास्तवमेव %1 पञ्चाङ्गं विलोपयितुम् इच्छति?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar? | Delete Calendars?
sa[0]: पञ्चाङ्गं विलोपयन्तु?
sa[1]: पञ्चाङ्गानि विलोपयन्तु?

en: Calendar Properties…
sa: पञ्चाङ्गस्य गुणाः…

en: Open a dialog to edit properties of the selected calendar.
sa: चयनितपञ्चाङ्गस्य गुणाः सम्पादयितुं संवादं उद्घाटयन्तु ।

en: Update Calendar | Update %1 Calendars
sa[0]: पञ्चाङ्गं अद्यतनं कुर्वन्तु
sa[1]: %1 पञ्चाङ्गानि अद्यतनं कुर्वन्तु

en: Updates the content of all folders of the selected calendars.
sa: चयनितपञ्चाङ्गानां सर्वेषां पुटकानां सामग्रीं अद्यतनं करोति ।

en: &Copy to Calendar
sa: &पञ्चाङ्गं प्रति प्रतिलिपिं कुर्वन्तु

en: Copy the selected event to a different calendar.
sa: चयनितं घटनां भिन्नपञ्चाङ्गे प्रतिलिख्यताम् ।

en: &Move to Calendar
sa: &पञ्चाङ्गं प्रति गच्छन्तु

en: Move the selected event to a different calendar.
sa: चयनितं घटनां भिन्नं पञ्चाङ्गं प्रति स्थानान्तरयन्तु ।

en: Could not paste event: %1
sa: घटनां चिनोतु न शक्तम्: %1

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
sa: पेस्ट् विफलम्

en: Update Available Calendars
sa: उपलब्धं पञ्चाङ्गं अद्यतनं कुर्वन्तु

en: Updates the tree of available calendars.
sa: उपलब्धानां पञ्चाङ्गानां वृक्षं अद्यतनं करोति ।

en: Move Event To
sa: इवेण्ट् To चालयन्तु

en: Edit Event…
sa: आयोजनं सम्पादयतु…

en: Copy To-do | Copy %1 To-dos
sa[0]: प्रतिलिपि कर्तव्यम्
sa[1]: %1 कार्याणि प्रतिलिख्यताम्

en: Copy To-do To
sa: Copy To-do To इति

en: Delete To-do | Delete %1 To-dos
sa[0]: Delete To-do इति
sa[1]: %1 कार्याणि विलोपयन्तु

en: Cut To-do | Cut %1 To-dos
sa[0]: Cut To-do इति
sa[1]: %1 कार्याणि कटयतु

en: Move To-do To
sa: Move To-do To इति

en: Edit To-do…
sa: सम्पादनं कर्तव्यम्…

en: Copy Journal | Copy %1 Journals
sa[0]: पत्रिका प्रतिलिपि
sa[1]: %1 जर्नल्स् प्रतिलिपि कुर्वन्तु

en: Copy Journal To
sa: Copy जर्नल To

en: Delete Journal | Delete %1 Journals
sa[0]: जर्नल् विलोपयन्तु
sa[1]: %1 पत्रिकाः विलोपयन्तु

en: Cut Journal | Cut %1 Journals
sa[0]: कट जर्नल
sa[1]: %1 जर्नल्स् कटयतु

en: Edit Journal…
sa: पत्रिका सम्पादयतु…

en: New E&vent…
sa: नवीन ई&वेण्ट्…

en: Create a new event
sa: नूतनं घटनां रचयन्तु

en: New &To-do…
sa: नवीन &To-do…

en: Create a new To-do
sa: नूतनं To-do रचयन्तु

en: New Su&b-to-do…
sa: नवीनं Su&b-to-do…

en: Create a new Sub-to-do
sa: नूतनं Sub-to-do रचयन्तु

en: New &Journal…
sa: समाचार एवं पत्रिका…

en: Create a new Journal
sa: एकं नूतनं Journal रचयन्तु

en: &Edit…
sa: &सम्पादन…

en: Edit the selected incidence.
sa: चयनितं घटनां सम्पादयन्तु।

[ctx: yes, an exception to a recurring to-do]
en: Exception
sa: व्यपकर्ष

[ctx: yes, recurring to-do]
en: Yes
sa: आम्‌

[ctx: no, not a recurring to-do]
en: No
sa: नहि

en: Summary
sa: संक्षेपः

en: Recurs
sa: पुनरावृत्तिः भवति

en: Priority
sa: पूर्ववर्तिता

[ctx: @title:column percent complete]
en: Complete
sa: पूर्णं करोतु

en: Start Date
sa: प्रारम्भ तिथि

en: Due Date
sa: द्वे तिथौ

[ctx: @title:column date completed]
en: Completed
sa: सम्पन्न

en: Tags
sa: टैग्स

en: Description
sa: वर्णनम्‌

en: Purging completed to-dos
sa: शुद्धिकरणं सम्पन्नं टू-डोस्
